Smrtiace zovretie v pazúroch nedôvery

Zhubným jedom nedôvery otrávené duše obyčajných ľudí i vysokých cirkevných hodnostárov sa naplno prejavili už pred 2000 rokmi pri vypočúvaní židovskej veľrady po Judášovej zrade. Kristovi bola položená priama otázka, či je Syn Boží.

Táto otázka však nebola úprimná, pretože pýtajúci sa boli vo svojej žlčovitej nedôvere presvedčení o opaku. Po Kristovej pozitívnej odpovedi preto vzkypeli hnevom a odsúdili ho na smrť. Pre vtedajších cirkevných predstaviteľov bolo totiž pravdou jedine to, čo oni sami vo svojom vnútri považovali za pravdu. A pretože skutočná Pravda sa nezhodovala s vnútornou pravdou ich vlastného ega, odsúdili jej Vyslanca na smrť.

A žiaľ, podobným spôsobom, infikovaný jedom nedôvery, zlyhal i židovský ľud, ktorý si žiadal Pánovo ukrižovanie. V rozhodujúcej chvíli si zvolil oslobodenie lotra a nie oslobodenie Syna Božieho.

A zástupcovia ľudu, nasiaknutého zhubnou nedôverou, ešte aj na kríži žiadali Krista, aby z neho zostúpil a tak všetkým ukázal, že je naozaj Synom Najvyššieho.

Títo nešťastníci zabudli na zázraky, ktoré Pán medzi nimi konal. Zabudli na nesmiernu silu jeho Slova, ktoré im hlásal. Táto sila predsa jasne vyžaruje zo slov evanjelií ešte aj dnes.

Ale nič z toho nestačilo! Ľudia vo svojej chronickej nedôvere požadovali zostúpenie z kríža. A keby k tomu bolo snáď aj došlo, ich hlodavá nedôvera by kládla ďalšie a ďalšie požiadavky. Nikdy by to nemalo konca a nedôvera by v ľuďoch stále hlodala, pretože k jej opaku, čiže k dôvere, nedochádza nikdy na základe nespočetného množstva dôkazov, ale na základe vlastnej, samostatnej, zvýšenej duchovnej pohyblivosti.

K dôvere sa je možné dopracovať len na základe vlastného skúmania vecí prostredníctvom citového prežívania a nie prostredníctvom vypočítavého, pochybovačného a kalkulujúceho rozumu. Na základe takéhoto postoja a takéhoto skúmania by nikto so židovského národa nepotreboval žiadne iné dôkazy o tom, kým Kristus v skutočnosti je, okrem jeho Slova a jeho zázrakov. Kto to však prostredníctvom dostatočnej pohyblivosti vlastného ducha nepoznal, toho by už v jeho chronickej nedôvere nepresvedčili žiadne iné dôkazy.

Nedôvera je najhorším plodom falošného chcenia a falošných ciest materialistického a rozumového ľudstva. Nedôvera je zhubným ovocím duchovnej lenivosti, ktorá postavila pohyblivosť rozumu vyššie, ako pohyblivosť ducha v jeho citovom prežívaní.

Zvrátená obludnosť ľudskej nedôvery má na svedomí smrť Božieho Syna Ježiša Krista a jej chápadlá sa rozrastali stále ďalej, cez všetky stáročia, až do našej súčasnosti. Nedôvera je dnes hlboko zakorenená všade, kde sa len pozrieme. V štátoch, v cirkvách, v obchodovaní i v rodinách. I tam, kde sú hoci i len dvaja ľudia pospolu.

A za takéhoto neutešeného stavu spoločnosti a sveta sa naplnilo veľké Božie zasľúbenie príchodu Ducha Pravdy, ktorý mal uviesť ľudstvo do plnej Pravdy tak, ako to Otec nebeský zasľúbil ústami svojho Syna Ježiša Krista. Je to posledná veľká milosť Stvoriteľa, dávajúca ľuďom do rúk Pravdu v čase prebiehajúcej očisty.

Dávajúca ľuďom Pravdu o živote a jeho zmysle.

Pravdu o smrti a o tom, čo je po nej.

Pravdu o živote a učení Pána Ježiša Krista.

Pravdu o tom, kto sme, odkiaľ pochádzame a kam máme smerovať.

Pravdu o utrpení, osude a dokonalej Spravodlivosti Najvyššieho.

Toto všetko a ešte mnohé iné je obsiahnuté v Božom Slove Posolstva Grálu, prinesenom Kristom zvestovaným Duchom Pravdy.

Ale opäť, tak ako za čias Krista, sa duchovne leniví pýtajú, ako môže autor Posolstva Grálu dokázať, že je naozaj Pánom Ježišom zvestovaný Duch Pravdy?

Úbohí ľudia, nakazení chorobnou nedôverou! Jediný dôkaz, ktorého sa im tentokrát dostane, je Slovo samotné! Toto Slovo života, toto živé Slovo bolo totiž ľuďom úmyselne dané takým spôsobom, aby od nich vyžadovalo život. Život ducha a pohyblivosť ducha! Ten, kto ju má, je schopný poznať nesmiernu hodnotu tohto Slova. Stane sa pre neho nevyčerpateľným prameňom duchovného poznania a takýto človek sa už nepotrebuje pýtať na žiadne iné dôkazy, pretože ich nájde v Slove samotnom.

Kto však pristupuje k živému Slovu od samého začiatku s číhavou nedôverou, kto v ňom nie je schopný hľadať s pravou hybnosťou svojho ducha, ale len hybnosťou svojho rozumu, ten v ňom nič nenájde. Pred tým zostane Slovo navždy zahalené v jeho skutočnom význame.

Tak, ako kedysi ľudia od Pána Ježiša požadovali stále ďalšie dôkazy, namiesto toho, aby sa zahĺbili do jeho Slova a v ňom našli ten najpresvedčivejší dôkaz toho, odkiaľ prišiel na zem, presne tak isto aj Posolstvo Grálu samotné predstavuje ten najpresvedčivejší dôkaz o tom, odkiaľ bolo prinesené. Dokázať to poznať tvorí významnú súčasť Veľkej očisty, pretože ten, kto nie je schopný poznať to, čo prichádza zo Svetla dokazuje, že mu je Svetlo cudzie, že je od neho vzdialený, a že mu je ľahostajné.

Väčšine ľudí bráni poznať Slovo, prinesené zo Svetla ku našej záchrane, stará známa duchovná lenivosť a z nej prameniaca nedôvera, ktorá otravuje ich duše. Nedôvera, ktorá im nedovoľuje vážne, samostatne, bez predpojatosti a s detsky dôverčivou otvorenosťou ducha skúmať to, čo prináša Slovo Posolstva Grálu.

V nadchádzajúcej očiste síce úder Pánovho Svetla zasiahne taktiež obludu nedôvery, avšak tento netvor, vo svojej smrteľnej agónii ešte hlbšie zatne svoje pazúry do duší miliónov ľudí, ktorí prepadli nedôvere, aby ich vo svojom páde do temnoty strhol spolu so sebou.

Oslobodiť sa z tohto smrteľného zovretia bude nesmierne ťažké a bude to vyžadovať obrovský vnútorný zápas o duchovnú záchranu seba samého. Zápas, ktorý žiaľ nebudú mnohí ľudia schopní sami za seba a sami v sebe vybojovať.

Niet preto na čo čakať a nechávať vo svojej duchovnej ľahostajnosti a vlažnosti dôjsť veci až do tohto štádia. Treba sa vzchopiť už teraz, zbaviť sa nedôvery a s otvorenosťou duše a srdca začať vážne samostatne skúmať to, čo prináša Slovo Posolstva.

Choďme do seba a duchovne sa prebuďme! Zbavme sa nedôvery a s dôverou skúmajme. Nevynášajme rozsudok sami nad sebou tým, že v sebe nenájdeme ochotu skúmať to, čo bolo prinesené zo Svetla k našej pomoci. Neodrezávajme sa takýmto spôsobom od Svetla, aby nás nakoniec Svetlom nechránených a opustených nestrhla so sebou temnota, rútiaca sa do záhuby.

Lebo žiadne ľudské slová, žiadna ľudská múdrosť, žiadne ľudské duchovné texty, ani nič iného nemôže nahradiť bezprostredný kontakt osobnosti človeka so živým Slovom Pravdy, ktoré ho povedie priamou cestou k Svetlu.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Milan Šupa

O AUTOROVI

Som človek presvedčený o tom, že to skutočné, pravé a pravdivé je možné uvidieť len vnútorným zrakom.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 80

Celkové hodnotenie: 21.82

Priemerná čítanosť: 1041

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Muž polial benzínom a zapálil jednu z brán pri ÚV SR, čelí obvineniu

  0icon

  Obvineniu z trestného činu výtržníctva v súbehu s trestným činom poškodzovania cudzej veci čelí 56-ročný Jozef T. z Bratislavy, ktorý poliať benzínom a následne zapáliť…

  Prezidentka: Nezabúdajme na obete stalinskej éry, nedopusťme návrat neľudskosti

  0icon

  Bratislava 13. apríla 2024 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Nezabúdajme na obete stalinskej éry a nedopusťme, aby sa vrátila neľudskosť týchto čias. Vyhlásila to prezidentka SR Zuzana Čaputová…

  Nie, voľby nerozhodli ľudia, ktorí nenávidia demokraciu, odkazuje minister novinárom

  0icon

  Bratislava 13. apríla 2024 (HSP/Facebook/Foto: TASR - Jakub Kotian)   Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok svoj príspevok na sociálnej sieti najnovšie venoval liberálnym médiám. Reaguje…

  Tarabovi na stope

  0icon

  Bratislava 13. apríla 2024 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Redaktori mainstreamových médií si pomýlili základnú novinársku úlohu: namiesto strážnych psov demokracie sa stali psami loveckými. Dávnejšie prenasledovali…

  Zápas ŠK Slovan a DAC Dunajská Streda si vyžiada viaceré obmedzenia

  0icon

  Bratislava 13. apríla 2024 (TASR/HSP/Foto:TASR-   V súvislosti so sobotným zápasom ŠK Slovan - DAC Dunajská Streda na Národnom futbalovom štadióne v bratislavskom Novom Meste…

  Predpoveď počasia na nedeľu

  0icon

  Bratislava 13. apríla (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Slnečno. Teploty 22 až 27 stupňov Celzia Na západnom Slovensku malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 13 až 10 a najvyššie…

  Polícia objasňuje oznámenie o nevhodnom správaní muža k maloletým dievčatám

  0icon

  Bratislava 13. apríla 2024 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Seneckí policajti objasňujú oznámenie o podozrení z protiprávneho konania neznámeho muža, ktorý sa mal v obci Most pri Bratislave…

  "Vojna nebude krátka." Nemecký kancelár nevylúčil dialóg s Putinom

  0icon

  Berlín/Moskva 13. apríla 2024 (HSP/Foto:TASR/AP-Michael Sohn, Mikhail Klimentyev, Sputnik, Kremlin)   Západ bude vyzbrojovať Ukrajinu "dlho", pretože vojna "nebude krátka", povedal nemecký kancelár Olaf Scholz…

  MŽP SR tvrdí, že nebrzdí delimitáciu pozemkov v národných parkoch

  0icon

  Bratislava 13. apríla 2024 (TASR/HSP/Foto:TASR- Jaroslav Novák)   Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR odmieta, že by nekonalo v súvislosti s delimitáciou pozemkov v národných parkoch…

  Pri syslej lúke na Muránskej planine vzniká nový rodinný park Obrovisko

  0icon

  Muráň 13. apríla 2024 (TASR/HSP/Foto:TASR-Lukáš Mužla)   Pri sysľovisku Biele vody na Muránskej planine vzniká nový rodinný park s názvom Obrovisko. Areál, ktorého súčasťou budú…

  Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

  Marek Brna

  Ivan Štubňa

  Milan Náhlik

  Viktor Pondělík

  René Pavlík

  Vášeň v Tebe

  Auto Trendy

  Reklama

  Armádny Magazín

  TopDesať

  FOTO DŇA