Buďme bdelí! Inak nám ublíži temno!

Človek dneška musí byť nevyhnutne orientovaný na dve strany. Musí prechádzať životom rovnako, ako keď prechádza frekventovanou cestou a pozerá sa pozorne napravo i naľavo. Keby sa totiž pozeral len jedným smerom a druhým nie, mohlo by sa stať našťastie.

Aby sa nám nestalo nešťastie v živote, musíme sa aj v ňom pozerať na dve strany. Nahor a nadol! Musíme si strážiť svoje spojenie so Svetlom, ale musíme byť zároveň bdelí a opatrní voči temnu, ktoré sa v súčasnosti nachádza na našej zemi. Spojenie so Svetlom a bdelosť voči temnu sú dve strany jednej mince.

Keby sme už žili v ríši pokoja a mieru, ako tomu bude na zemi v blízkej budúcnosti, žili by sme len v spojení so Svetlom a vo Svetle. Ale pretože tomu tak nateraz ešte nie je, musí byť súčasťou nášho duchovného snaženia bdelosť voči temnu, odpor voči zlu a boj s ním. Kto by chcel v súčasnosti tieto skutočnosti ignorovať a žiť len pre Svetlo, nevyhnutne utrpí menšiu, alebo väčšiu škodu.

Preto, aby sme svoj život úspešne zvládli, sa teraz pozrime, čo vlastné znamená nutný pohľad nahor a nutný pohľad nadol. V čom spočíva spojenie so Svetlom a bojovná bdelosť voči temnu.

Spojenie so Svetlom!

Každý, kto prežíva čistú detskú radosť zo svojho bytia a je za to vďačný Stvoriteľovi, ho už má!

Každý, kto sa snaží radostne tvoriť a pracovať na chválu Božiu a jemu ku cti, ho už má!

Spojenie so Svetlom a so Stvoriteľom ma každý, kto sa snaží o čistotu svojho vnútorného života.

Každý, kto sa snaží byť láskavý, ústretový, spravodlivý a čestný voči svojim blížnym.

Spojenie so Svetlom získava každý, kto sa snaží o stále dokonalejšie poznanie Vôle Stvoriteľa a o jej stále dokonalejšie napĺňanie vo svojom živote.

Má ho každý, kto sa snaží žiť v harmónii so stvorením, s prírodou, so svojim citom a svedomím.

Každý, kto sa o tieto veci vážne snaží, musí skôr alebo neskôr začať prežívať intenzívnu radosť z bytia. Jeho radosť, šťastie a vnútorný jas nie sú však ničím iným, ako odleskom Božieho Svetla, ktoré sa rozsvecuje v duši každého človeka, usilujúceho k Svetlu.

Jedine tento druh šťastia je tým pravým šťastím! Šťastím, ktoré môže ľahko dosiahnuť každý človek pevného chcenia k čistému a dobrému. Kiež by bolo na zemi stále viac takýchto ľudí, čo by spôsobilo, že život na nej by bol stále svetlejší, radostnejší a šťastnejší.

Toto je teda jeden smer, ktorým musíme hľadieť na ceste nášho života. Zároveň ale musíme nevyhnutne pozerať i druhým smerom, pretože naša zem je ešte stále plná temna a zlovoľnosti. Lebo nemožno žiť na zemi ako baránkovia, keď sa na nej nachádzajú bezcitní jedinci chladného rozumu, podobným vlkom, ktorí sa snažia baránkov roztrhať.

Dnešní ľudia na zemi majú preto povinnosť byť bdelí a ostražití. A to duchovne i pozemsky. Lebo keby sa snáď niekto dopracoval na zemi až k duchovnej dokonalosti, ale prestal by byť pozemsky ostražitý, zabúdajúc na svoje zlovoľné okolie, musí nevyhnutne utrpieť škodu.

Dokonca sa takýmto spôsobom previní voči duchovným zákonom, pretože svojim ignorovaním pozemskej reality umožňuje, aby sa rozmáhali chyby a slabosti blížnych.

Preto musia byť súčasní ľudia, usilujúci sa o duchovno ostražití. Musia poznať temno a jeho nástrahy. Svojim poznaním temna a demaskovaním temna ako takého ho označujú. Označujú ho a odkrývajú ho, čím dávajú príležitosť Svetlu, aby temnotu likvidovalo.

Aby sme pochopili, ako má prostredníctvom našej ostražitosti prebiehať boj s temnotou, ukážme si to na názornom príklad.

Vieme, že súčasné armády využívajú v boji drony. Vyzerá to nasledovne: dvojčlenná skupina sa priblíži k nepriateľským líniám a vypustí do vzduchu dron. Dronom zaznamená miesta sústredenia nepriateľa a presné súradnice odošle vysielačkou delostreleckym batériám, vzdialeným 40 kilometrov. A delostrelectvo začne páliť na označené ciele.

Každý z ľudí, usilujúcich sa v súčasnosti k Svetlu, je bojovníkom, nachádzajúcim sa na pozemskom bojisku, plnom temnoty a jej úskokov. Ostražitosť a bdelosť spočíva v tom, aby sme poznali temno a jeho nástrahy.

Poznať, že je niečo nesprávne, zlé, temné, nízke a falošné môžeme jasne skrze náš cit a skrze naše svedomie, pretože prostredníctvom nich s nami komunikuje náš duch. Ak usilujeme k Svetlu, budeme vždy tieto skutočnosti čoraz jasnejšie vnímať a vyciťovať. Budeme rozpoznávať temno, snažiace sa nás oklamať tým, že sa navonok prezentuje ako dobro a predstupuje pred nás v rúchu baránka.

Ľudia, ktorí nejdú cestou ducha, čiže cestou citu, srdca a svedomia, často podliehajú týmto nástrahám. Preto za navonok prezentovaným dobrom nevnímajú zlo. Preto v rúchu baránka nevidia vlka. Preto v navonok prezentovanej bielej nevidia čiernu. Jedine človek ducha, citu, srdca a svedomia je schopný prehliadnuť tieto úklady, pretože nevníma iba to, čo je na povrchu, ale vidí hlavne to, čo je pod povrchom. Preto sa nedá oklamať. Preto vo svojej bdelosti a ostražitosti rozpoznáva temno a tým ho označuje.

Rozpoznaním a označením temna určuje jeho súradnice. A pretože sa nachádzame v dobe Veľkej očisty a vojská Svätého Grálu obklopujú našu planétu, každý človek, ktorý vie čo je to Grál, ktorý vie kto je Syn Človeka, kto je Duch Pravdy, kto je Imanuel a kto je Parcifal, každý takýto duchovne vedome stojaci človek odosiela svojim označením a rozpoznaním zla jeho súradnice pomyselným delostreleckym batériám Svetla, ktoré môžu svojimi presnými údermi likvidovať nepriateľa.

Pozemský človek, slúžiaci Grálu, dáva skrze svoje myšlienky, rozpoznávajúce a označujúce zlo príležitosť bojovníkom Svetla, zasahovať do najhrubšej hmotnosti a likvidovať temno silou, ktorej nemôže nič čeliť.

Kto má poznanie toho, čo je Grál, ako i všetkých vecí s tým súvisiacich, toho myšlienkami môže zasahovať do hmotnosti sila bojovníkov Svetla, namierená proti zlu, proti temnu a proti všetkému, čo je nepriateľské Svetlu.

Kto však zatiaľ ešte nemá vedomosť o tom, čo je Grál a o všetkých veciach s ním súvisiacich, iba na ňom samotnom záleží, aby ju nadobudol a stal sa plnohodnotným bojovníkom Svetla. Aj on má však obrovský osobný prospech z ostražitosti a bdelosti voči temnu, pretože jeho bdelosť ho chráni pred škodami a nešťastím, ktoré mu môže temno spôsobiť.

A tieto škody môžu byť buď hmotné, alebo duchovné. Medzi duchovné škody patrí, už raz spomínaný príklad toho, že nedostatočne ostražitý človek naivne príjme a podporuje zlo, temnom prezentované ako dobro. Na základe toho si vytvorí chybný úsudok v nejakej veci a chybne koná. Tým mu vzniká karma, pretože sa dal zmiasť temnom, pod ktorého vplyvom produkuje pokrivené myšlienky a nesprávne činy.

A ešte jedna dôležitá vec. Bdelosť a ostražitosť voči temnu, ako i boj s ním, sa nemá obmedzovať iba na vnútornú a myšlienkovú úroveň. Všade tam, kde proti zlu, nespravodlivosti, klamstvu, bezohľadnosti, nečestnosti a nečistote môžeme zasiahnuť priamo, či už slovom, alebo činom, všade tam máme zasiahnuť. Lebo kto proti zlu a jeho prejavom nebojuje, ten sa previňuje tým, že mu prenecháva voľnú cestu k jeho pôsobeniu.

Je to opäť náš duch, naše srdce, náš cit a naše svedomie, ktoré nám napovedia, ako v danej a konkrétnej situácii správne jednať. Či duchovne, v myšlienkach, alebo či reálne, prostredníctvom slov, alebo činov.

Kráčajme pozorne a bdelo cestou svojho života. Bdelo sa na nej rozhliadajme doprava i doľava, čiže nahor a nadol. Smerom k Svetlu, ale aj smerom k jeho nepriateľovi, k temnu, ktoré na nás zatiaľ ešte na zemi stále číha. Ak tak budeme robiť a budeme to robiť správne, môžeme sa na svojej životnej ceste k Svetlu vyhnúť všetkým nebezpečenstvám. A ak tak budeme činiť vedome v službe Grálu, staneme sa tým bojovníkmi za víťazstvo Svetla na zemi.

 

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Milan Šupa

O AUTOROVI

Som človek presvedčený o tom, že to skutočné, pravé a pravdivé je možné uvidieť len vnútorným zrakom.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 61

Celkové hodnotenie: 21.84

Priemerná čítanosť: 1048

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Pellegrini o tom, či by mu prekážalo vypustenie špeciálnej prokuratúry: "Nepovažujem za nič dôležité a vážne"

  0icon

  Predseda parlamentu a koaličného Hlasu-SD Peter Pellegrini oznámi definitívne rozhodnutie o svojej kandidatúre za prezidenta po Novom roku. Termín volieb podľa neho stále nie je…

  Poskytovaniu príspevku za ubytovanie odídenca bude predchádzať diskusia

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2023 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Poskytovaniu príspevku za ubytovanie odídenca a jeho prípadnej výške bude predchádzať širšia diskusia. Ministerstvo vnútra (MV) SR to uviedlo…

  Vo veku 43 rokov zomrela slovenská speváčka Barbara Haščáková

  0icon

  Florida/Košice 3. decembra 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR)   Vo veku 43 rokov zomrela 22. novembra na Floride v USA slovenská speváčka Barbara Haščáková. Pre TASR to potvrdil…

  Rusi sú už na okraji Časov Jaru: ruská armáda prenikla do Bogdanovky zo severu a juhovýchodu

  0icon

  Bachmut 3. decembra 2023 (HSP/Svobodnaja Pressa/Foto:Screenshot)   Ukrajina stráca vôľu k odporu na najdôležitejšom smere Artemovsk (Bachmut) píše Aleksandr Sitnikov pre Svobodnaju Pressu. AFU má…

  Danko sa obáva, že ak dôjde k tomuto, vláda sa rozpadne

  0icon

  V koalícii je zhoda na konci Úradu špeciálnej prokuratúry. Podpredseda parlamentu a líder SNS Andrej Danko to potvrdil v nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na…

  Ako sa z rebela môžete stať kostrou systému

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2023 (HSP/Foto: FB - Pohoda)   To nám včera predviedli členovia kapely Bez ladu a skladu, keď vydali stanovisko v ktorom sa obrátili na…

  MV navrhuje ukončiť platnosť zmluvy o dvojakom občianstve s Ruskom z roku 1981

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2023  (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Ministerstvo vnútra (MV) SR navrhuje ukončiť platnosť Zmluvy medzi Československou socialistickou republikou a Zväzom sovietskych socialistických republík o…

  Pellegrini a Šimečka si vymenili názory v prípade obsadenia SIS či čurillovcov

  0icon

  V koalícii zatiaľ nie je zhoda na poslancovi parlamentu Tiborovi Gašparovi (Smer-SD) ako kandidátovi na riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS). Uviedol to predseda parlamentu a…

  Vlhová viedla v 1. kole obr. slalomu pred Shiffrinovou

  0icon

  Slovenská lyžiarka Petra Vlhová figurovala na prvej priečke po elitnej pätnástke 1. kola nedeľňajšieho obrovského slalomu Svetlového pohára. V kanadskom Tremblante jej bola najbližšie Američanka…

  Generálny prokurátor Žilinka a jeho 1. námestník Kandera – členovia zločineckej skupiny?

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2023 (HSP/Foto:Screenshot)   JUDr. Martin Ribár – predseda OZ ZA DEMOKRACIU A PRÁVNY ŠTÁT okomentoval tvrdenia Jána Čurillu. Jeho status prinášame v…

  Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

  Peter Lipták

  WHO panika, či zdravý rozum?

  0icon

  Je smutnou pravdou, že opatrenia proti kovidu zabili viac ľudí ako sám kovid. A kde je vyvodenie zodpovednosti voči Čaputovej, bývalým vládam, EK a WHO? Prežívame veľmi hektické obdobie. Slovensko dostala Čaputová a tri bývalé vlády na cestu k strate suverenity, do úpadku ekonomického aj morálneho. Doslova riadili všetko na Slovensku podľa hes

  Gustáv Murín

  Paradox klimatických tliachaní v Dubaji a snehovej kalamity v Európe

  0icon

  Ako keby to Veľký Cynik plánoval na výsmech všetkých tých „záchrancov Zemegule“ v Dubaji. Oni nám hrozia Globálnym oteplením a pri takomto „ot

  Ivan Štubňa

  KDH – strana pokrytcov a farizejov, ktorým sú voliči ľahostajní

  0icon

    V prvom rade si dešifrujme názov KDH. Údajne je to Kresťanskodemokratické hnutie. Na svojej stránke majú uverejnenú nasledovnú formuláciu: „

  Dušan Hirjak

  Môj manifest: tak veľmi chcem !

  0icon

  ( Politická báseň a poznámky k strofám )  

  Marek Brna

  Rusko sa Západu nepodarilo ovládnuť

  0icon

  Rusko odolalo tlaku Západu. Nepodarilo sa odstrániť tamojšiu garnitúru a následne ho ekonomicky ovládnuť. Ani v Bielorusku to Západu nevyšlo. Ukrajina, zdá sa, taktiež nepriniesla želané výsledky. Pre Západ to momentálne po cca 15 rokoch snáh nevyzerá teda ružovo. Asi bude treba normálne že pracovať. Nič sa nedá robiť. Len…

  Vášeň v Tebe

  Má 84 rokov a je vo výbornej kondícii. Už roky sa riadi týmito tromi železnými pravidlami

  0 icon

  3.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Zaujíma vás, ako si s pribúdajúcim vekom udržať zdravie a peknú postavu? 84-ročná žena prezradila tri jednoduché pravidlá, ktorými sa riadi už roky. Vďaka nim sa teší duševnej aj fyzickej kondícii. Jej video na YouTube bolo prehrávané takmer 2 miliónkrát.

  Hovorí sa, že táto rastlina prináša prosperitu. Je náročná, ale jej kvety sú nádherné

  0 icon

  3.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Tí, ktorí už majú s pestovaním kvetov nejaké skúsenosti, by sa mali zamerať na určitý druh, o ktorom sa hovorí, že prináša prosperitu. Treba však vedieť, že rastlina je náročná. Krásne kvety však úplne vynahradia akúkoľvek námahu.

  Ako umývate okná, keď mrzne? Ak nechcete poškodiť sklo, dodržujte 3 pravidlá

  0 icon

  3.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Môžu sa okná umývať v zime? Mnoho ľudí si nie je isté, či má zmysel umývať okná pri mínusových teplotách. Ukazuje sa, že ak sa pre to rozhodnete, mali by ste byť opatrní a dodržiavať niekoľko odporúčaní.

  Ako zistíte, či má vzťah význam? Urobte si "vtáčí test". Overte si, či ste jeden pre druhého stvorení

  0 icon

  3.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Myslíte si, že je to ideálny partner? Bohužiaľ, na začiatku známosti je ťažké zistiť, či vzťah vydrží skúšku časom. Ak chcete zistiť, či má váš vzťah šancu na dlhodobý zväzok, urobte si "vtáčí test".

  Kardiologička určila päť produktov, ktorým sa vyhýba. Sú na jej čiernej listine

  0 icon

  3.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Dr. Elizabeth Klodas je kardiologička. Počas rokov jej ordináciou prešli tisíce pacientov a jednou z najčastejších otázok, ktoré jej kládli, bolo, čo jesť, aby mali zdravé srdce. „Samozrejme, nemusíte byť odborník na výživu, aby ste vedeli, že dôsledná strava pozostávajúca z cheesburgerov, šišiek a…

  Armádny Magazín

  Na pripomenutie. Nemcom a Fínom

  0 icon

  Rusko, 3. december 2023 - Dňa 3. decembra 1943, v ten deň pred 80 rokmi, jeden zo 140 nemeckých granátov vypálených na Leningrad zasiahol električkovú trať č. 12 na Palácovom námestí. Zahynulo 50 ľudí, 25 bolo zranených. Tretiak Valja Galyščev, ktorý cestoval električkou zo školy a bol zranený do nohy, napísal…

  Sovietska pilotka "Žiguli" počas Veľkej vlasteneckej vojny uskutočnila až 968 bojových letov

  0 icon

  Rusko, 3. december 2023 - Dnes je Deň neznámeho vojaka. Dňa 3. decembra si pripomíname všetkých, ktorí obetovali svoje životy za mier a bezpečnosť. Tento pamätný dátum je symbolom nekonečnej vďaky a úcty k neznámym hrdinom, ktorých mená sa stratili vo víre vojny, no ich činy zostanú navždy v našej pamäti.…

  Kniha Garyho Allena: Akta Rockefeller

  0 icon

  Česko, 3. december 2023 - Vydavateľstvo Bodyart Press vydalo knihu s názvom Akta Rockefeller. Autorom tejto knihy je Garry Allen. Akta

  Rusi útočili na základňu námorníctva v Očakive. Porošenkovi nedovolili utiecť z Ukrajiny

  0 icon

  Ukrajina. 3. decembra 2023 - Ruské jednotky pokračujú v nočných útokoch na vojenské zariadenia na Ukrajine, dnešná noc nebola výnimkou, sirény náletov sa rozozvučali nad mnohými ukrajinskými regiónmi. Uvádzajú to ruské a ukrajinské zdroje. Sirény náletov na Ukrajine sa rozozvučali v prvej hodine rána, objavili sa správy, že ruské kamikadze drony…

  "Minsk-3? Kto a prečo tlačí Ukrajinu k rokovaniam s Ruskom?

  0 icon

  Rusko, 3. december 2023 - NATO sa snaží predstierať, že naďalej pomáha Ukrajine, ale tajne indoktrinuje Kyjev, že na uzavretie mieru nebude vhodnejší čas. Ukrajine sa hovorí: je čas ukončiť tento konflikt, čas nekonečnej podpory zo strany Západu sa skončil, Rusko túto vojnu vyhralo a

  TopDesať

  Prekvapenia, ktoré našli stavební inšpektori vás dostanú

  0 icon

  Inšpektori občas nájdu poriadne prekvapenia, ktoré ukazujú, ako by to nemalo vyzerať. Boli časy, keď si každý človek so svojím snom a kladivom mohol svoj domov upraviť podľa svojich predstáv. Nanešťastie, priemerný človek má len malé alebo žiadne znalosti o veciach, ako je štrukturálna integrita a základná údržba, takže v modernom…

  Prečo je pre mužov ťažké počúvať ženy?

  0 icon

  Či už je to priateľ, brat alebo kamarát - všetci poznáme chlapa, ktorý je zlým poslucháčom a často jednoducho nepočúva ženy. A nie, nie je to preto, že by sa nudil alebo bol arogantný. Existujú skutočne štúdie, ktoré ukazujú, že existuje niekoľko dôvodov, prečo v tejto oblasti muži tápajú. Zdá sa, že mužský mozog jednoducho…

  18 príkladov, ktoré dokazujú, že čas je nemilosrdný

  0 icon

  Charles Chaplin povedal, že "čas je najlepší autor". Každá sekunda zanecháva nezmazateľné stopy na každom z nás a na veciach okolo nás. Tento neúnavný remeselník nás formuje, keď zbierame skúsenosti a životné múdrosti. Niekedy si to voľným okom nevšimneme. Zbadáme to až keď sa obzrieme späť a začneme vnímať, ako…

  Ako môže tvoje oblečenie ovplyvniť tvoj úspech?

  0 icon

  Štúdia ukázala, že je možné sa dozvedieť veľa o osobnosti človeka, napríklad stav, vek a príjem, len z pohľadu na fotografiu jeho topánok. V tejto súvislosti má fráza „Vždy sa oblečte pre úspech“ ďalší, veľmi praktický význam. Oblečenie totiž môže naozaj zaručiť tvoj úspech! 1. Vďaka neobvyklému oblečeniu vyzeráš kompetentnejšie

  Tieto deti ťa rozosmejú tým, že sú sami sebou

  0 icon

  V dnešnom článku si ukážeme zopár vtipných situácií, ktoré majú na svedomí deti. Zmysel pre humor sa stáva tak trocha vlastnosťou, ktorú sa mnohí dospelí snažia naučiť. Pre deti však nie je potrebné vynakladať ďalšie úsilie na vytvorenie niečoho zábavného. Rozosmievajú nás len tým, že robia každodenné veci a hovoria,…

  FOTO DŇA