Veľká očista prichádza! Jasné vysvetlenie podstaty tohto fenoménu

Extrémne prírodné dianie v podobe záplav, zemetrasení a požiarov, alebo spoločenské napätie v podobe vojny, prevratov a nepokojov, a už ani nehovoriac o predchádzajúcej pandémii, to všetko je hmatateľným a očividným dôkazom toho, že sa niečo deje. Že dochádza k niečomu neobyčajnému, čo vyvoláva doslova var v oblasti prírodného a spoločenského diania.

Čo je to?

Je to postupne zvyšujúca sa intenzita lúča Božieho Svetla, ktoré vyvoláva na zemi Veľkú očistu. Tento lúč pôsobí na ľudí v prvom rade vnútorne, a to presne tak, ako jarné lúče slnka na pôdu a na všetky semená, skrývajúce sa pod povrchom. Lúče jarného slnka všetko doslova vyťahujú von spod zeme na povrch a nútia to, aby to vyrástlo a viditeľne ukázalo, čím to je. Či užitočnou rastlinou, alebo burinou.

A rovnako je to aj s nami! Lúč Svetla očisty pôsobí na našu osobnosť a doslova z nej vyťahuje von na svetlo všetko, čo sa v nej skrýva. Dokonca i veci, o ktorých sme my sami nepredpokladali, že ich v sebe máme. Všetko, aj to najskrytejšie v nás, sa začína prejavovať navonok, aby nám samotným i ľuďom okolo nás ukázalo svoju skutočnú podstatu. Aby sa ukázalo, či je táto podstata dobrá, alebo zlá.

Keď je to, čo z nás vychádza a vyrastá dobré, pociťujeme vnútornú radosť, vnútorný jas, chuť radostne tvoriť, budovať a pracovať. Pociťujeme tichú vďačnosť Stvoriteľovi za všetko, čoho sa nám dostáva.

Keď je ale to, čo z nás vychádza a vyrastá na povrch zlé, v našom vnútri začne búriť zlosť, nenávisť, nevraživosť, alebo prežívanie nenaplnenia, strachu a depresie.

Nenaplnenie, strach, depresia a podobné stavy sú napríklad dôsledkom toho, že nám chýba vnútorná opora v niečom pravom, skutočnom a trvalom. Čiže v Bohu a v hodnotách Ducha. Lebo jedine hodnoty Ducha a spojenie so Stvoriteľom môžu vo vnútri osobnosti človeka vytvoriť takú pevnú oporu, ktorá sa nezrúti a nezakolíše. Všetky ostatné hodnoty sú ako piesok. Nie sú schopné poskytnúť zdravý základ, ani oporu. Každý človek to pod tlakom lúča očisty začne cítiť a jeho nedostatočne pevné vnútorné hodnotové ukotvenie ho privedie k pocitu márnosti, k strachu a k depresii.

To všetko je však pre nás pomocou! Pomocou v tom zmysle, že je nám dané poznať, do akej miery kvalitné hodnoty v sebe v skutočnosti skrývame a akí naozaj sme.

A treba povedať, že nikto z nás nie je dokonalý. V každom z nás sa nachádza dobré i zlé. V žiare lúča očisty to však máme poznať a očistiť sa od zlého. Lebo očista je síce Svetlom vyvolaná, ale očistiť sa musíme my sami. My sami musíme vybieliť svoje rúcha!

Máme to ale veľmi uľahčené tým, že sa nám zviditeľní všetko, čo je v nás. Že sa to stane zjavné. Naše očisťovanie má prebiehať tak, ako ho robíme v záhrade. Burinu, čiže veci zlé a nesprávne, máme zo svojej osobnosti vytrhať a užitočné, ušľachtilé rastliny máme zalievať a starať sa o ne.

V súčasnosti žijeme v období rozhodujúceho zápasu každého človeka o seba samého. Zápasu o to, čo je v nás čisté a pravé. V tomto zápase nám nemôže pomôcť nikto iný. Každý ho musí vybojovať sám za seba a sám v sebe. Máme poznať sami seba, zbaviť sa svojich zlých vlastností a naplno v sebe rozvinúť všetko dobré. Naša duša sa má stať nádhernou udržiavanou záhradou, plnou kvetov rozvinutých cností a sviežich plodov dobra, lásky, spravodlivosti a čistoty.

Ľudia, ktorí pochopia vážnosť doby a začnú v tomto zmysle pracovať na zušľachťovaní záhrady svojej duše, Veľkou očistou prejdú, pretože sa očistia a stanú sa novými, na základe čoho sa pred nimi otvorí nová, neuveriteľná kapitola ich bytia a ďalšieho jestvovania vo stvorení.

Ľudia, ktorí nepochopia vážnosť doby a budú ignorovať tlak Svetla k nevyhnutnej premene osobnosti, ľudia, ktorí nechajú zarásť záhradu svojej duše divokou burinou, pretože odmietajú duchovne pracovať na sebe samých, žiaľ očistou neprejdú, pretože brána novej dimenzie bytia zostane pred nimi zatvorená.

Zásadná otázka v tejto vážnej situácii preto znie: Čo v sebe prednostne rozvíjať, aby sme boli schopní očistou prejsť?

Sú to dva základné piliere, ktoré sa od čias Krista nezmenili. Prvým je rozvíjanie lásky k Stvoriteľovi a druhým je rozvíjanie lásky k blížnym.

Láska k Stvoriteľovi sa má prejavovať predovšetkým činom. Čiže tým, že sa snažíme čoraz vedomejšie poznávať, chápať a napĺňať Vôľu Stvoriteľa, čoho výsledkom má byť život, žitý v čo najväčšom súlade s Vôľou Najvyššieho. Aby nikto nemohol povedať, že nemal možnosť poznať, pochopiť a napĺňať Vôľu Stvoriteľa, postaral sa náš Otec nebeský o to, aby svoju Vôľu dokonale vysvetlil a jasne manifestoval. Stalo sa tak v Posolstve Grálu, ktoré je v dnešnej dobe Veľkej očisty k dispozícii každému otvorenému človeku.

Do tohto bodu je treba ešte zahrnúť aj to, že sa máme usilovať stať ľuďmi citu. Lebo Stvoriteľ vložil do srdca každého z nás základnú schopnosť rozlišovania medzi dobrým a zlým vo forme svedomia, prejavujúceho sa citom. Preto je človek skrze cit a citové vnímanie schopný kráčať životom správne, ak o to dbá a nedopustí, aby mu jeho cítenie zastrela chladná rozumová racionalita. Náš cit, ktorý je Božím hlasom v nás, sa neustále snaží zasahovať do nášho života ovplyvňovať naše životné rozhodnutia. Načúvajme preto svojmu vnútornému hlasu a riaďme sa ním, pretože sa nás vždy snaží smerovať na cestu dobra, lásky, čistoty a spravodlivosti. Pozorne mu preto načúvajme a s dôverou kráčajme po ním ukázaných cestách

Toľko k prvému bodu, týkajúcemu sa lásky k Pánovi a teraz poďme k druhému bodu, týkajúcemu sa lásky k blížnym.

V prvom rade je to úcta k blížnym, prejavujúca sa snahou nespôsobiť im nijakú ujmu a neublížiť im ani len v myšlienkach.

A v druhom rade je to snaha pomáhať blížnym. Pomáhať im v ich veľkých i malých ťažkostiach. Pomáhať im pozemsky, alebo duchovne.

Možnosť pomáhať druhým je v dnešnej dobe ten najväčší dar, poskytnutý Láskou Božou všetkým ľuďom k ich vlastnej záchrane. Ten, kto sa snaží pomáhať druhým, môže v súčasnosti najrýchlejším a najistejším spôsobom smerovať k Svetlu. Túto príležitosť má naozaj každý a je iba na ňom, do akej miery ju využije.

Kto vážne vykročí cestou lásky k Stvoriteľovi a cestou lásky k blížnym, a bude ňou neochvejne kráčať, pôjde cestou Svetla a v jeho vnútri sa rozhorí Svetlo. V jeho duši vyrastie silná dôvera v Boha a v jeho vnútri zavládne mier. Rozprestrie sa v ňom jas žiarivej mieruplnosti, ktorý začne vyžarovať zvnútra navonok. Svojim vyžarovaním dôvery v Boha, svojim vyžarovaním hlbokého vnútorného mieru a svojim vyžarovaním presvedčenia istoty víťazstva hodnôt Svetla sa takýto človek stane veľkou pomocou pre svojich blížnych. A to vnútorne, skrze svetlé vyžarovanie svojej osobnosti, ako i navonok, prostredníctvom vonkajších pomocí, ktoré je schopný svojim blížnym poskytnúť.

Takto to má byť! Skrze pomoc iným máme tú najväčšiu príležitosť pomôcť sami sebe, aby sme všetci spoločne mohli prejsť Veľkou očistou.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Milan Šupa

O AUTOROVI

Som človek presvedčený o tom, že to skutočné, pravé a pravdivé je možné uvidieť len vnútorným zrakom.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 51

Celkové hodnotenie: 22.01

Priemerná čítanosť: 1011

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Rusi môžu opäť hrať zápasy v kategórii do 17 rokov

  0icon

  Nyon 26. septembra 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Richard Juilliart)   Ruská futbalová reprezentácia hráčov do 17 rokov môže opäť hrávať stretnutia v Európe. V utorok o tom rozhodla…

  Začínam sa obávať, či niektoré sily nepripravujú pôdu pre slovenský Majdan, píše politológ

  0icon

  Bratislava 26. septembra 2023 (HSP/Facebook/Foto:Facebook)   Eduard Chmelár varuje vo svojom najnovšom príspevku pred prípadným slovenským Majdanom. Zároveň upozorňuje na agresívne zásahy do predvolebnej kampane…

  Snaží sa získať si na poslednú chvíľu voličov? Matovič podal trestné oznámenie

  0icon

  Bratislava 26. septembra 2023 (HSP/TASR/Foto:Facebook)   Hnutie OĽANO podalo v utorok na Národnej kriminálnej agentúre trestné oznámenie na finančníka Jaroslava Haščáka. Dôvodom je podľa lídra…

  Smer-SD hovorí o nezastupiteľnej úlohe miestnej a regionálnej samosprávy

  0icon

  Bratislava 26. septembra 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR - Martin Baumann)   Strana Smer-SD hovorí o nezastupiteľnej úlohe miestnej a regionálnej samosprávy v slovenskej demokratickej spoločnosti. Zároveň oceňuje…

  Superpohár UEFA sa v roku 2024 uskutoční vo Varšave

  0icon

  Lausanne 26. septembra  2023 (TASR/HSP/Foto:Twitter)   Futbalový Superpohár UEFA sa v roku 2024 uskutoční vo Varšave. Duel medzi víťazom Ligy majstrov a šampiónom Európskej ligy…

  Predvolebná diskusia rádia Expres a Sme neprekvapila. V hlavnej úlohe aktivistickí moderátori

  0icon

  Bratislava 26. septembra 2023 (HSP/Foto: Screenshot)   Pod záštitou Rádia Expres a denníka Sme práve prebieha finálna predvolebná diskusia lídrov politických strán. Robert Fico a…

  Zomrel David McCallum, známy ako "Ducky" zo seriálu NCIS

  0icon

  New York 26. septembra 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Richard Drew)   Vo veku 90 rokov zomrel v pondelok herec David McCallum, známy z televíznych seriálov The Man From…

  Zoroslav Kollár prijal výzvu Borisa Kollára a tiahne do "boja": Teraz budem hovoriť

  0icon

  Bratislava 26. septembra 2023 (HSP/Foto: Screenshot)   Boris Kollár dostal vo videu pozdrav od svojho menovca Zoroslava. Potešený však asi nebude. Zoroslav Kollár zdvihol hodenú…

  Prituhuje: Prvý prieskum posúva PS do vedenia, rastie aj OĽaNO. Druhý ukazuje rozdielne percentá

  0icon

  Bratislava 26. septembra 2023 (HSP/TASR/Foto:HSP) Aktualizované 26. septembra 2023 19:30 Voľby do Národnej rady (NR) SR by v septembri vyhralo hnutie Progresívne Slovensko so ziskom…

  Veľký výpredaj softvéru: tiny11 verzia 23H2 - štíhla a stredná verzia systému Windows 11. Získajte ju len za 11,69 €!

  0icon

  Bratislava 26. septembra 2023 (PR článok/Foto:screenshot)   Najnovšia verzia sa nazýva tiny11 verzia 23H2, ktorá je založená na systéme Windows 11. Cieľom tejto verzie je…

  Vášeň v Tebe

  Zbavte sa buriny v dlažbe lacno a účinne. Stačí pridať tieto orechy do kvapaliny

  0 icon

  27.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Čistá dlažba bez buriny je jedným z reprezentatívnych prvkov každého domu. Niektorí ľudia sa v snahe zbaviť sa buriny chytajú rôznych, niekedy až zvláštnych nápadov. Nebuďte takí! Pozrite sa, čo pridať do tekutiny na dlažbu, aby ste sa buriny zbavili raz a navždy.

  Hoďte ich do bubna a vankúše budú po vypraní mäkké a nadýchané ako obláčik!

  0 icon

  27.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Vankúše z peria sú pohodlné a vydržia vám dlhé roky. Sú pohodlné na spanie, ale po vypraní v práčke sa často zničia. Ste povinní ich prať ručne zo strachu, aby ste ich nepoškodili. Našťastie už nemusíte prinášať takéto obete, pretože existuje jednoduchý spôsob, ako…

  Papier na pečenie - predsa len nie je taký potrebný. Kreatívne náhrady

  0 icon

  27.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Tí, ktorí často experimentujú v kuchyni, najmä s pečivom, majú zvyčajne skrine plné potrebných ingrediencií. Tajomstvom úspešných koláčov je aj kuchynské príslušenstvo, ktoré zahŕňa nielen špeciálne mixéry, plechy na pečenie a dekoratívne predmety, ale aj obyčajný papier na pečenie. Čo robiť, ak vám v…

  Toto je najnadýchanejšia palacinka na svete. Hotová za pár minút a všetku prácu za vás urobí rúra

  0 icon

  26.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Túto palacinku možno označiť za najnadýchanejšiu palacinku na svete. Tento efekt je výsledkom správneho spôsobu prípravy. Urobte si ju raz a už nikdy nesiahnete po štandardnom recepte.

  Ako si vybrať perfektnú tekvicu? Použite tento jednoduchý trik. Poklepte zeleninu a pozorne počúvajte

  0 icon

  26.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Konečne prišla dlho očakávaná jeseň. Po úmorných horúčavách a spaľujúcom slnku sa všetci môžu nadýchnuť chladnejšieho počasia. Jeseň však nie je len o chlade, farebnom lístí a gaštanoch padajúcich zo stromov. Je to aj obdobie mnohých druhov zeleniny vrátane tekvice. Ako si vybrať tú…

  Armádny Magazín

  Henry Kissinger sa stal lobistom Ukrajiny v NATO

  0 icon

  Ukrajina, 26. september 2023 - Prečo vlastne Zelenskyj vycestoval do USA? Hlava kyjevského režimu sa na okraj Valného zhromaždenia OSN v New Yorku sťažovala a opäť prosila. Stretol sa s Bidenom a americkou politickou elitou. A doko

  Sýria - Turecko: anexia na pochode, "model Aleppo" a dialóg hluchých

  0 icon

  Sýria, 26.september 2023 - Ak-Sarajskí stratégovia sa snažia dať ruskú vojenskú prítomnosť v Sýrii do služieb svojich dlhodobých cieľov a aktuálnych zámerov.   Turecko sa pripravuje na spustenie komplexného plánu repatriácie sýrskych utečencov do vlasti a návratu nelegálnych migrantov, ktorý nazvalo "model Aleppo", informoval 14. augusta provládny denník Sabah. Podľa

  Tri typy ruských zbraní, ktoré zohrali rozhodujúcu úlohu pri odrazení protiofenzívy

  0 icon

  Rusko, 26. september 2023 -Dnes v noci bezpilotné lietadlá ozbrojených síl Ruskej federácie zaútočili na niekoľko zariadení prístavnej infraštruktúry v meste Izmail v Odeskej oblasti. Informovali o tom ukrajinské médiá. Sklady a asi 30 nákladných áut, ktoré sa používajú na prepravu paliva, vrátane ukrajins

  Poľsko-ukrajinské vzťahy: čo sa pokazilo?

  0 icon

  Poľsko, 26.september 2023 - Ešte nedávno by bolo ťažké predstaviť si, že by sa poľský prezident Duda ocitol na ukrajinskej webovej stránke " Mierotvorca", na ktorej sú zverejňovaní nepriatelia Ukrajiny. Alebo že by Poľsko prestalo dodávať zbrane ukrajinským ozbrojeným silám. Áno, pre Rusko a väčšinu sveta, ktorý nie je nepriateľsky…

  Veľkorysá pomoc od USAID: Uzbekistanu ponúkajú vrecko otrávených "sušienok"

  0 icon

  USA, 26. september 2023 - V podmienkach formovania nového systému svetového poriadku sa rozvojové ekonomiky prikláňajú k politike viacerých sektorov, čo znamená využívanie ambícií a nezhôd svetových lídrov v prospech vlastných hospodárskych a politických záujmov. Líder Uzbekistanu nie je v tejto veci výnimkou. Zatiaľ čo sa snaží udržiavať úzke vzťahy…

  TopDesať

  TOP10: Fotografie, ktoré ťa prilepia k obrazovke!

  0 icon

  Farebná škvrna, ktorá vyzerá ako detská tvár, usmievavý krík alebo kolibrík, ktorý sa objaví dvakrát v jednom zábere - to sú veci, ktoré môžu zmeniť obyčajnú fotografiu na skutočné majstrovské dielo, vďaka čomu prestaneš rolovať a pár minút pozerať na čas. Takéto fotografie ťa doslova prilepia k obrazovke. Začneš si…

  Cviky, ktoré vám pomôžu vyzerať až o 7 rokov mladšie!

  0 icon

  Existujú špeciálne cviky na masáž tváre, ktoré pomáhajú obnoviť pôvodnú polohu lebečných kostí a zlepšiť mikrocirkuláciu v tkanivách tváre. Tento systém sa nazýva Korugi. S pribúdajúcim vekom sa pokožka tváre stáva ochabnutou, a to nielen preto, že ochabujú tvárové svaly a znižuje sa produkcia kolagénu a elastínu. Je tu ešte…

  Emocionálne inteligentní ľudia zvládajú hádky lepšie vďaka týmto trikom

  0 icon

  Emocionálne inteligentní ľudia majú nevídaný arzenál. Majú schopnosť logicky očariť a zdôvodniť svoju cestu takmer akýmkoľvek problémom. Myslím si, že hlavným trikom, ktorý používajú emocionálne inteligentní ľudia, je sebakontrola. Majú toľko seb

  Vzácne fotografie, ktoré zmenia váš pohľad na svet

  0 icon

  Nasledujúce vzácne fotografie zmenia váš pohľad na svet. Uvidíte mnohé obyčajné veci a miesta z trocha iného uhlu pohľadu. Na tomto svete je nespočetné množstvo pamiatok, ktoré sa oplatí vidieť. A hoci je nemožné navštíviť ich všetky, našťastie na internete nájdeme množstvo vysoko kvalitných obrázkov Tádž Mahalu, Mony Lisy, Veľkého…

  Otvorená fľaša vína: Ako dlho môže byť víno otvorené

  0 icon

  Ako dlho vydrží otvorená fľaša vína? Máme pre vás odpoveď a niekoľko trikov, vďaka ktorým bude vaša ochutnávka vína svieža aj po vytiahnutí korku. Milujete pohár vína k večeri? My tiež!

  FOTO DŇA