Ľudia spamätajme sa II!

Premisa:

Žaba plodí žaby, ťava ťavy, kapitalizmus kapitalizmy a vojna vojny. Bez úpravy genetickej podstaty, žiadna zmena sa neudeje!!!

II.

Vyhodnotenie kapitoly I. Na základe karmi a diskusie konštatujem, že som nebol pochopený. Pritom kapitola bola určená k tomu, aby každý pochopil, že entitou celého vesmíru, a teda i jeho života je veľký tresk, ktorý NIEČO rozhádzal do štyroch proti pólov, ktoré medzi sebou hrajú hru „Kto z koho“. Tak vzniká neustali pohyb a premena hmoty a idey na nové a nové formy. Toto nie je žiadny hieroglyf ani neznáma. Toto je čitateľná realita a na tejto môžeme stavať svoje poznávanie i projekciu vývoja v ľubovoľnej sfére vesmíru a života. Dnes čiastočne si túto skutočnosť ukážeme. Toto by sa mali učiť žiaci už na základných školách, aby ich to viedlo k dialektickému mysleniu a jeho neoddeliteľnú väzbu na realitu.

Cesta, po ktorej hlúpo kráčame, je cesta do pekiel!

 1. Vojnové napätie a hrozba III. Svetovej vojny* narastá po exponenciálnej trajektórii rovnakej, po akej narastá nespravodlivosť tohto sveta**. Absurditou tohto vývoja je, že tento nárast napätia nespôsobujú chudobný a okrádaný na svoju obranu, ale najbohatší, aby tento bláznivý vývoj ešte prehĺbili.

* V hybridnej vlastne už prebieha od likvidácie socialistického tábora!!!

** Priepasť medzi najbohatším a najchudobnejším štátom svete podľa pomeru HDP 1820>3,4; 1900>9,9; 1992>71,9; 2003>583,3

 1. V poslednom období prešla depopulácia ľudstva zo živelnej a predovšetkým vojnovej formy do cielenej a hybridnej.

Kamala Harrisová, Viceprezidentka USA povedala na konferencii o boji proti klimatickým zmenám toto: „Keď investujeme do čistej energie a elektrických vozidiel a znížime populáciu, viac našich detí bude môcť dýchať čistý vzduch a piť čistú vodu,“ (Otázna znie: Čie deti?)

Už to nie sú len vojny či riadený terorizmus, už sú to potraviny, lieky, výchova, politika, „morálka“, eutanázie, energetické šialenstvo a podobne. Šíria sa politikmi a presadzujú cez rôzne falošné teórie, vrátane makroekonomických. Hlúpa teória o „Zlatej miliarde“ sa stava realitou.

Takzvaná najvyspelejšia časť sveta absolútne stráca kontakt s realitou a degeneruje. Človek bojuje a likviduje sam seba na storaký spôsob.

A, čo na to hovoria spoločenské vedy? Idú ruka v ruke s týmto deštrukčným procesom ľudskej spoločnosti ako celku. Riešia spoločenské nezmysly, na báze laického poznania, namiesto toho, aby sa zamysleli nad spoločnosťou nielen Slovenskou, ale celosvetovou, ako to kážu poznatky fyzikov pri jave, ktorý sa nazýva entropia. Že nie? Tak sa pýtam, kto tvorí spoločensko – sociálne prostredie na Slovensku a nielen na Slovensku? Ulica s priemerným a pochybným vzdelaním. To už na tom bola lepšie t.z. robotnícka trieda, ktorá túto oblasť netvorila, ale len kontrolovala. Zákonodarstvo platilo roky, a nie to dnešné ako plátaná onuca nevhodná ani do topánky!

Nuž, a tak sa pozrime na tento chaos a seba-deštrukciu z pohľadu exaktných vied. Čo tomu hovoria?

Fyzika – entropia; psychiatria – bipolárna porucha; zdravoveda – pandémia; onkológia – vrcholiaci rakovinotvorný proces; biochemici – rozklad organizmu, genetika a mikrobiológia – choroba a pod. Všetky tieto disciplíny nehovoria o príčinách, ale o príčine. Bacil, vírus, patogén, chybný gén, voľný radikál, cudzí prvok, studená lyžička v horúcom čaji, a podobne, teda vždy jedna jediná príčina a nie množina.

A, čo spája všetky tieto javy? Jeden jediný zákon „o premene kvantity na kvalitu a naopak“ A jeho riešenie? Iný univerzálny zákon, a to: „negácia negácie“, teda negácia tej negácie, ktorá je na príčine tohto stavu. Odsek nad tým to jasne deklaruje, naprieč celou plejádou exaktných, hodnoverných vied. Z toho plynie aj jednotná metóda skúmania takzvaná metóda „základnej bunky“, ktorú do oblasti spoločenských vied z mikrobiológie preniesol Karol Marx pri formovaní Manifestu komunistickej strany.

Teória de-populácie bola sformovaná tak isto na základe tejto metóde „základnej bunky“. Marx nesprávne stanovil príčinu problémov ľudstva v následku (koncentrácii, bezprácnych ziskov vo výrobných prostriedkoch) a nie skutočnú príčinuBezprácny Zisk. Toho omylu sa dopustili aj autori de- populácie (Zlatej miliardy), keď obvinili človeka a nie skutočnú príčinu. Príčina je v spoločenskom vedomí a nie v jeho nositeľovi – človeku. Človek a spoločnosť (realita) sú následok a nie príčina!

Človek nie je Austrálsky králik, je to tvor mysliaci, a ak sa zbaví hlúpej kazajky, akou je makroekonómia dokáže sa vrátiť k spolužitiu s prírodou bez obmedzenia počtu obyvateľov. Ak budeme používať prácu a prírodné zdroje na rozumné účely a nie na krytie bezprácnych ziskov a ich hlúpych potrieb, tak nám vzniku dostatočné rezervy pre normálny život nielen dnešnej populácie. Na jednej strane nemáme vraj ľudí a dovážame ich z Afriky a na druhej strane chceme odstrániť (alebo to už aj odstraňujeme?) sedem miliárd z ľudskej spoločnosti.

Poznámky:

 • Zapamätajme si, realita je ne-premenná (objektívna), hlina je hlinou na poli, ale aj v keramike, iná je len jej premenná (kvalita), teda virtuálna realita. To platí aj o človeku, jeho podstata sa nemení, mení sa iba jeho myslenie – premenná!!! Výnimkou je premena hmoty na antihmotu a obrátene.

 • Triedny boj netreba negovať, ale uznať a uzákoniť na príklade manželstva, aby neplodil bezprizorných kopiľakov, ale plnohodnotných členov rodiny. Viď zákon “o jednote a boji protikladov“.

Vážení aktéri z oblasti exaktných vied, prosím Vás v mene celosvetovej ľudskej spoločnosti, zamyslite sa nad stavom v akom sa nachádza ekonomická náuka a pomôžte jej, zbaviť sa, nazvem to bipolárnej poruchy či entropie, ktorú spôsobuje voľný radikál – Bezprácny Zisk.

Zapamätajme si! Problémom Slovenska nie je výkonnosť našej reálnej ekonomiky, ale nezmyselné odvádzanie bezprácnych ziskov a úspor z II. Dôchodkového piliera do zahraničia a ich čiastočné, spätné získavanie v podobe úverov a pôžičiek!!! Som zvedavý, čo na to poviete Vy mladší, keď tieto pôžičky, ktoré vo Vašom mene vyprodukovali a vyprodukujú politici, budú v rámci Veľkého resetu Vám zosobnené. A to už nehovorím o rádioaktívnom ohňostroji, ktorý na oslavu svojej hlúposti ľudstvo pripravuje.

Oxymoron to už nie je len ekonómia, ale celosvetová prax ľudstva, ktoré stratilo pud sebazáchovy a v mene seba, ide zlikvidovať samo seba!!!

To už je Vaša budúcnosť mladí, ktorú si pripravujete. Nás sa to už týkať nebude, lebo tu už nebudeme.

Vážení čitatelia, ak sa ukáže, že som mal pravdu a Vy sa na to vykašlete, história Vám to neopusti.

Andrej Sablič

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Andrej Sablič

O AUTOROVI

Akadémiu spoločenských vied v Moskve som ukončil v roku 1979 pred skúšobnou komisiou prehlásením a obhajobou, že „politická ekonómia socializmu nie je veda ale kniha rozprávok o socializme“. O dnešnej ekonómii a teóriách ktoré ju obhajujú, a „vylepšujú“ to platí dvojnásobne. Žiaľ nechceme vyzerať hlúpo pred súčasníkmi a tak ostaneme hlúpi pre našich potomkov. Ja to odmietam a spravím všetko preto aby tomu tak nebolo!!!

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 106

Celkové hodnotenie: 15.16

Priemerná čítanosť: 955

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Atletika-MMM: Keňan Rono vyhral 100. ročník v novom traťovom rekorde

  0icon

  Keňan Philemon Rono zvíťazil na jubilejnom 100. ročníku Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach v traťovom rekorde 2:06:55 h. Doterajšie maximum Lawrencea Kimaiya z roku 2012…

  Najväčšiu porážku v týchto voľbách neutrpeli ani voliči a ani niektoré strany

  0icon

  Bratislava 1. októbra 2023 (HSP/Foto: Screenshot)   Najväčšiu porážku v týchto voľbách utrpeli niektoré prieskumné agentúry- Trend, RTVS, Markíza a ďalšie médiá vypustili do sveta…

  Dobré ráno Slovensko. Fico is back

  0icon

  Bratislava 1. októbra 2023 (HSP/Foto: Facebook)   Komu dobre, komu nie. Populácia Slovenska sa dnes zobudila do slnečného rána, ale nie všetci boli vysmiatí. Mimovládkari,…

  Demokrati sú z výsledkov sklamaní, kampaň vyhodnotia v predsedníctve

  0icon

  Bratislava 1. októbra 2023 (TASR/HSP/Foto:Screenshot Facebook)   Demokrati Eduarda Hegera sú sklamaní z výsledkov predčasných parlamentných volieb, neúspech a kampaň bude vyhodnocovať predsedníctvo. Strana chce…

  Matovič: Koalícia OĽANO, KÚ a Za ľudí pôjde do opozície

  0icon

  Bratislava 1. októbra 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR)   Koalícia OĽANO a priatelia, Kresťanská únia (KÚ) a Za ľudí nebude súčasťou novej vlády, ale pôjde do opozície. Uviedol…

  Miestne referendum proti výstavbe spaľovne v Drienove je platné

  0icon

  Miestne referendum proti vybudovaniu spaľovne v obci Drienov v okrese Prešov je platné. Pre TASR to potvrdil starosta obce Peter Tomko. V sobotňajšom (30. 9.)…

  Zaujímavé sú ešte dva (ne)podstatné faktory volieb

  0icon

  Bratislava 1. októbra 2023 (HSP/Foto: HSP)   Vtesnať Smer SD, Hlas KDH a SNS do jednej koalície bude pravdepodobne nemožné Rovnako urobiť zostavu zo strán…

  Montreal poslal Mešára na farmu do Lavalu, Demek zamieril do Hendersonu

  0icon

  Klub Montreal Canadiens zo zámorskej NHL poslal slovenského útočníka Filipa Mešára na farmu do Lavalu Rocket. V tréningovom kempe Vegas Golden Knights skončil v sobotu…

  Prezidentka sa prvýkrát vyjadrila k výsledku volieb. Poverí víťaza?

  0icon

  Prezidentka Zuzana Čaputová rešpektuje výsledky volieb ako prejav vyslovenej dôvery voličov. Najväčšiu zodpovednosť za ďalší vývoj nesie podľa nej víťaz volieb, keďže vzbudil najväčšie očakávania…

  Novela zákona o registri trestov odbremení občanov od byrokracie

  0icon

  Uchádzači o zamestnanie v bezpečnostnej alebo technickej službe nebudú musieť predkladať odpis z registra trestov. Týka sa to tiež uchádzačov o vykonanie skúšky odbornej spôsobilosti…

  Vášeň v Tebe

  IQ sa počas života mení. Tieto aktivity môžu znížiť naše IQ

  0 icon

  01.10.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Inteligencia je len čiastočne vrodená vlastnosť. Svoje intelektuálne schopnosti zvyčajne rozvíjame počas detstva a dospievania, ale nie každý si uvedomuje, že naše IQ sa môže kedykoľvek v živote zmeniť. Čo spôsobuje jeho zníženie?

  Tvar vašej tváre hovorí viac, ako si myslíte. Postavte sa pred zrkadlo a uvidíte, čo z neho môžete prečítať

  0 icon

  01.10.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Jean Haner, odborníčka na čítanie z tváre a autorka knihy „The Wisdom of Your Face“, tvrdí, že tvar tváre môže veľa povedať o osobnosti a odhaliť niektoré charakterové črty. Môžu mať ľudia s podobnou fyziognómiou veľa spoločného?

  Grapefruitové šupky zalejte vodou a pridajte cukor. Táto zmes vám vydrží dlho

  0 icon

  1.10.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Ovocné šupky zvyčajne končia v koši. Je to chyba, pretože sa dajú znovu použiť a nejde len o kompost. Zistite, ako ušetriť peniaze a využiť šupky z citrusových plodov.

  "Pomsta spánkovej prokrastinácie". S týmito trikmi sa dostanete do postele skôr

  0 icon

  1.10.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Každý, kto pravidelne chodí spať neskôr, ako plánuje, má tendenciu odkladať spánok. V dôsledku toho sa znižuje vaša produktivita a koncentrácia. Ale pozor, môžete sa naučiť chodiť spať presne o 22.30 a bez telefónu v ruke.

  Do cukety rozbijeme vajce a rozmixujeme. Také chutné placky ste ešte nemali

  0 icon

  1.10.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Jeseň je obdobím nielen tekvíc a sliviek, ale aj obľúbených cukiet. Dá sa z nej pripraviť vynikajúca a vegetariánska paštéta, rôzne druhy marmelád a dokonca aj sladký džem. Tentoraz sa však rozhodnite pre klasiku a pripravte si chrumkavé placky. Zabudnite na strúhanie cukety na…

  Armádny Magazín

  Maria Zacharovová o Blinkenových klamstvách pri príležitosti výročia tragédie v Babom Jare

  0 icon

  Rusko, 1.október 2023 - Anthony Blinken si dovolil klamať o jednej z najstrašnejších tragédií druhej svetovej vojny: o streľbe do civilistov v sovietskom Kyjeve 29. - 30. septembra 1941 v trakte Babí Jar. V tom čase nacisti po obsadení územia

  Globalisti opovrhujú slovenskými voličmi

  0 icon

  Slovensko, 1.október 2023 - Na diskusii o slovenských voľbách, ktorú zorganizoval globalistický think tank The European Conservative v Poľsku, zazneli obavy, že slovenských voličov irituje podporu Ukrajiny a ekonomické problémy: "Bude to

  Nie je zabíjanie Rusov trestným činom?

  0 icon

  Rusko, 1.október 2023 - Politológ Rodionov vysvetlil, prečo Kanada ukrýva nacistických zločincov Ako Kanada 70 rokov po vojne ukrýva nacistických zločincov.   V Kanade vypukol rozsiahly nacistický škandál. Počas návštevy ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v parlamente krajiny tam bol pozvaný 98-ročn

  Vojenský expert: "Ukrajina bude vyžmýkaná ako handra"

  0 icon

  Rusko, 1.október 2023 - Vladislav Šurygin, ruský vojenský publicista, a stály člen Izborského klubu, odpovedal na otázky GEOFOR-u   - Vladislav Vladislavovič, prosím, zhodnoťte dianie okolo Arménska a Náhorného Karabachu (NK). Prečo Irán, ktorý vždy vyhlasoval, že zásahy do územnej celistvosti Arménska bude vnímať ako údery do svojej suverenity, naprie

  Oneskorený rozruch okolo Slovenska. Prečo sa Západ tak bojí Roberta Fica?

  0 icon

  USA, 30.september 2023 - Slovensko bolo historicky v tieni Českej republiky a nikdy za celú existenciu samostatného Slovenska mu svetové médiá nevenovali toľko pozornosti ako teraz. Všetko sa to točí okolo postavy Roberta Fica, ktorý so svojou stranou Smer - sociálna demokracia vedie vo všetkých prieskumoch vo volebnom súboji. V…

  TopDesať

  Pracie gély v domácnosti: Tieto triky určite nepoznáte

  0 icon

  Pracie gély na prádlo dokážu oveľa viac, ako len vyprať oblečenie! Zisti, či by si vedel v domácnosti využiť výhody pracieho gélu aj inde ako v kúpeľni. Pracie gély sú skvelou alternatívou k iným pracím produktom. Gél na farebné a biele pranie je základným vybavením každej kúpeľne. Môže sa používať na pranie nohavíc, košeli, jemných…

  Neohľaduplnosť ľudí nemá hraníc. Neuveríte vlastným očiam!

  0 icon

  Neohľaduplnosť ľudí: Na internete existujú komunity, ktoré sa venujú správaniu blbcov. Ľudia v nich zverejňujú svoje príbehy a uvažujú o tom, kto sa mýli a kto by si mal svoje chyby priznať. "Mal som sa manželke vyhrážať rozvodom?" "Bolo správne predať dom bez toho, aby som jej to povedal?" Je tu…

  Prečo ľudia dávajú alobal za router? Funguje to?

  0 icon

  Prečo ľudia dávajú alobal za router? Tento prekvapivý trik by mohol byť liekom na to, keď vaša Wi-Fi dostane záchvat vyrovnávacej pamäte - je to pravda, alebo len ďalší technologický mýtus?  Predstavte si, že je útulný piatkový večer doma a vy ste sa usadili, aby ste si pozreli svoj obľúbený…

  Zimovanie rastlín na balkóne alebo ako sa o nich postarať pred zimou?

  0 icon

  Zimovanie rastlín na balkóne alebo ako sa o nich postarať pred zimou? Nie všetci majú tú možnosť vlastniť záhradu. Tí, čo ju nemajú k dispozícii, využívajú práve balkóny ako svoju odpočinkovú mini záhradku a zároveň aj ako vonkajšiu obývačku počas leta. Na balkóne nemusí byť prázdno ani v zime. Nebudeš tam môcť síce…

  Celebrity zachytené na fotografiách z detstva

  0 icon

  Dnes si ukážeme celebrity zachytené na fotografiách z detstva. A čo vy, máte radi svoje fotografie z detstva? Nasledujúce fotografie vás prinútia znova listovať vo svojich rodinných albumoch. Nič sa nevyrovná tomu sladkému pocitu nostalgie, ktorý zažijete, keď si pozriete fotografie z detstva. Tak ako mnohí z nás, aj celebrity…

  FOTO DŇA