Nik už nepopiera, že do EÚ sme vstupovali ako do mierumilovného spolku štátov v záujme slobodného pohybu ľudí, tovaru a služieb. Po prijatí Lisabonskej zmluvy s platnosťou od 1. decembra 2009, ktorej sa tak urputne bránil jediný Václav Klaus – a nám „pomohli“ naši Maďari – sa však EÚ začala už od čias jej šéfa Ischiasa(!?) vyvíjať inak. Začala sa, mala sa a chce sa – stať v podstate federatívnym štátom bez práva veta jej členských štátov.
Začala a pokračuje v diktovaní toho, do čoho by jej nemalo byť vôbec nič.
Predpisuje LGBTI agendu vrátane ešte zvrátenejšej gender teórie, podľa ktorej pohlavia nie sú dve, ale – koľkožeto? Šesťdesiat? Jiřina Bohdalová hovorí o zvrátenosti.
Máme sa v rámci nezmyselného Green Dealu – Zeleného paktu – vystríhať tvorbe CO2, pričom tento kysličník je jedným zo stavebných kameňov života na Zemi.
Máme dodávať zbrane na Ukrajinu, pričom tým sa k mieru nepribližujeme, ale vzďaľujeme.
Máme prijímať imigrantov, ktorí prevracajú západnú Európu hore nohami.
Máme poslúchať súkromnú svetovú organizáciu WHO, financovanú najmä Billom Gatesom, údajne chrániacu zdravie, ktorá však nie tak dávno vyhlásila umelú pandémiu, nariadila testovanie, teda špáranie sa v nose, a očkovanie neoverenou vakcínou, ktorá je podľa niektorých nositeľov Nobelových cien dokonca biologickou zbraňou?
Nemali by sme veci zanedbať a prísť o suverénny štát v srdci Európy.
Nuž preto treba slovexit, vystúpenie z EÚ.
Či nie?
Proti jednostrannému vystúpeniu z EÚ sú tí, ktorí síce kritizujú EÚ, ale sa boja ekonomických dôsledkov tohto kroku: SNS, Republika, Smer… Isteže, lepší by bol a bude V4-exit. Sily, ktoré chcú vystúpenie Česka z EU a NATO existujú. Je to Aliancia národných síl. Rovnako v Maďarsku i v Poľsku. Budeme s nimi rokovať.
V princípe však treba odpovedať na otázku, čo je viac: prípadné ekonomické straty alebo blížiaca sa tyrania väčšiny menšinou, ktorá spôsobí, že my a naše deti budeme otrokmi, zamestnávanými strachom o budúcnosť?
Navyše neveríme Josephovi Stiglitzovi, nositeľovi Nobelovej ceny, ktorý povedal, že ak východná Európa vystúpi z EÚ môže byť minimálne dvojnásobne bohatšia? Z jeho úst pochádza aj veta, že odchod z EÚ je herézou či kacírstvom. Preto ten strach?
Sú názory, že netreba nič robiť, EÚ sa sama rozpadne. Podľa JUDr. Harabina čo nevidieť. Len treba, aby sme boli pripravení.
Čo na to všetko povedať? Poďme veci riešiť pokojne pri zachovaní zdravého rozumu.
Napríklad „presuňme sa“ z EÚ do EZVO – Európskeho združenia voľného obchodu. Vytvorilo ho 7 zakladajúcich štátov, Rakúsko, Dánsko, Nórsko, Portugalsko, Švédsko, Švajčiarsko a Británia v roku 1960. Na rozdiel od EÚ nemalo smerovať k integrácii, iba zlepšiť ekonomickú spoluprácu. V roku 1992 bola podpísaná dohoda o Európskom hospodárskom priestore, ktorý zahŕňa členské štáty EÚ a EZVO. Štáty EZVO dodržiavajú princíp slobodného pohybu ľudí, tovaru a služieb a o iné sa nestarajú. Existujú zahraničné úvahy, že tento krok môžu oveľa ľahšie urobiť Poliaci, Maďari i Česi, lebo – nemajú euro.
Niečo s tým treba urobiť.
Pozrite si video: https://youtu.be/7yrKYdBgw-8
Marián Tkáč
3. augusta 2023.