Blahoželanie a inšpirácia pre I. Úradnícku vládu SR

Vážený pán predseda Vlády SR, panie a páni ministri!

Blahoželám Vám k vymenovaniu do I. Úradníckej Vlády SR a prajem Vám, aby Vaša vláda založila v Slovenskej spoločnosti hlbokú brázdu rozumu a porozumenia pre ďalší vývoj nášho Slovenska a jeho mena vo svete.

Svetová spoločnosť stojí pred historickou úlohou, ako prejsť od živelného vývoja, ktorý nás priviedol na pokraj III. Svetovej vojny k rozumnej a mierovej spoločnosti.

Moju prílohu, ako inšpiráciu možno charakterizovať jej poslednou vetou: „Toto nie je fantazmagória, ale krátky opis toho, ako sme žili a pracovali. Stačí to len pochopiť, zdokonaliť a budeme žiť v novej rozumnej spoločnosti.“

Nuž je len na Vás či zvoláte: „Zastavme sa bratia“ a poďme používať rozum namiesto hlúpej politiky a jej ešte hlúpejšej ekonomickej podstaty.

Andrej Sablič

 

Príloha

Pohľad na spoločnosť cez infláciu

 

Poznámka na úvod:

Ak existuje centrálny problém (základná bunka,) ktorá spôsobuje celú radu problémov, potom k nej je možné sa dostať cez ktorýkoľvek takto spôsobený problém!

 

Analýza

Makroekonómia, tak, ako uctieva trh a pritom mu nerozumie, nerozumie ani pojmu inflácia, a teda, ani spoločnosti a chaosu (entropii), v ktorej sa spoločnosť nachádza.

Vzťahy medzi ľuďmi nespôsobujú nebesá, ale ľudia, a preto ľudia by im mali nielen rozumieť, ale aj ich rozumne ovládať!!!

1. z pohľadu exaktnej ekonómie je makroekonómia nielen slepá, ale aj hluchá!

Nechápe skutočné príčiny inflácie. Sú dva, za ktoré makroekonómia nesie plnú zodpovednosť:

Exaktná časť inflácie je totožná s objemom ziskov vykázaných nad rámec strát. Táto inflácia je infláciou z pohľadu reálnej ekonomiky síce hlúpou až zločineckou, ale exaktnou, teda vyčísliteľnou s presnosťou na jeden cent.

Objem peňazí na trhu v čase dodávky produktu „na pult“ zodpovedá úplným vlastným nákladom celej spoločnosti na jeho produkciu.

Spoločnosť, teda, ako celok má k dispozícii na jeho kúpu presne na cent len toľko peňazí, ako boli náklady na zhotovenie produktu!

ZISK, ktorý mení produkt prostredníctvom peňazí na „TOVAR – cenu – hieroglyf“ (Marx), peniazmi nie je krytý, a tak je potrebné ich vytlačiť presne na cent vo výške ziskov po odpočte strát.

Z povedaného je potom absolútne jasné, že zisky sú vždy bezprácne a neprodukuje ich človek, ale peniaze!!!

 • Živelná časť inflácia vzniká z dôvodu, že peniaze sa tlačia aj nad túto reálnu potrebu trhu „od buka do buka!“ a od 70-tých rokov aj cielene!

V jednom aj druhom prípade takto natlačené peniaze sa poskytujú spoločnosti vo forme úveru, a tak produkujú cez úroky nové zisky, čo spôsobuje exponenciálny

rozklad spoločnosti medzi časťou spoločnosti, ktorá používa peniaze na svoju reprodukciu a tou časťou, ktorá ich používa na produkciu ziskov!!!

V inom prípade by bolo potrebné, nepredajné TOVARY, vzniknuté pančovaním produktov likvidovať ako v minulosti, vyhadzovaním do mora!!!

Na tomto princípe je založený USD od 70-tých rokov a dodnes toto svinstvo ľudstvo nepochopilo!

 1. Na príčine ľudskej biedy hladu, nenávisti, rebélie a vojen nie sú ľudia, ale systémovo hlúpa až zločinecká ideológia zvaná makroekonómia (viď bod 1.) a jej uctievanie boha zvaného ZISK.

  Bezprácny ZISK (voľný radikál) je to zlo, čo z človeka robí zlodeja, krvilačnú šelmu a revanšistu!!!

Tento stav trvá už od rozpadu rodov, len forma rozkladu z fyzickej sa zmenila na virtuálnu (peňažnú) a im zodpovedajúce ideológie na ich ochranu.

Poznámka: Zabudnite na takzvaný triedny boj, ten je len následok a nie príčina. Základný protiklad exponenciálne narastajúci v spoločnosti je medzi realitou (spoločnosťou) a jej vedomím – zobrazením pomocou makroekonómie a jej produktu peniazmi. Tento primárny rozpad potom nasleduje aj v politike, morálke a ostatných spoločenských oblastiach vrátane vojnových.

Zmenu nemôže, preto priniesť ulica, politici ani zbrane.

Problém treba predložiť akademickej pôde ako rozpor medzi exaktnou časťou ekonómie a jej živelným (zmätočným) protipólom.

Poučenie

Riešenie problému naznačil nástup socializmu a menová reforma v ČSR z roku 1953.

 1. Následky inflácie a rozdelenej spoločnosti sa riešili tak, že prvých 50000:- Kčs sa menili 1:5 až 1:30 a zbytok 1:50. Išlo o snahu oddeliť peniaze získané prácou od peňazí získaných pomocou bezprácnych ziskov prostredníctvom peňazí a konsolidovať rozvrátenú spoločnosť.

 2. Peniaze mali plne zodpovedať reálnym hodnotám. Zvýraznené to bolo predovšetkým na t. z. štátovkách: Štátovky sú kryté celým majetkom republiky Československej. Úrady, podniky a iné organizácie a osoby sú povinné ich prijímať ku všetkým platom podľa vyznačenej hodnoty“

 3. Plánovanie a orientácia predovšetkým na reálnu ekonomiku v prvopočiatkoch budovania socializmu, bez uctievania Zisku nielen, že nespôsobovala infláciu, ale naopak prinášala revalváciu peňazí a pokles cien tovarov a služieb v spoločnosti.

Riešenie celosvetovej krízy, do ktorej ľudstvo vstupuje

Odstrániť zo života spoločnosti PRO-ziskovú makroekonómiu a nastoliť ekonómiu, v ktorej suma tovarov na trhu vyjadrená novými peniazmi bude zodpovedať sume peňazí na trhu!!!

Spoločnosť nepotrebuje bezprácne zisky, ale reálnu nadhodnotu, ktorá peniaze revalvuje a nie devalvuje!!!

Kto nepochopil túto vetu, tak nie je ekonóm, ale šarlatán!!!

Toto nie je fantazmagória, ale krátky opis toho, ako sme žili a pracovali. Stačí to len pochopiť, zdokonaliť a budeme žiť v novej rozumnej spoločnosti. Samozrejme bude to „negácia negácie“ voľného radikála – ZISKU, teda revolúcia, ale nie prostredníctvom násilia, ale vedy.

V Michalovciach 16.5.2023

Andrej Sablič

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Andrej Sablič

O AUTOROVI

Akadémiu spoločenských vied v Moskve som ukončil v roku 1979 pred skúšobnou komisiou prehlásením a obhajobou, že „politická ekonómia socializmu nie je veda ale kniha rozprávok o socializme“. O dnešnej ekonómii a teóriách ktoré ju obhajujú, a „vylepšujú“ to platí dvojnásobne. Žiaľ nechceme vyzerať hlúpo pred súčasníkmi a tak ostaneme hlúpi pre našich potomkov. Ja to odmietam a spravím všetko preto aby tomu tak nebolo!!!

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 100

Celkové hodnotenie: 15.54

Priemerná čítanosť: 967

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Putin sa oficiálne vyjadril k ukrajinskej ofenzíve

  0icon

  Bratislava 9. júna 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Vladimir Astapkovich, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP)   Vladimir Putin oznámil začiatok ukrajinskej ofenzívy. "S určitosťou môžeme povedať, že ukrajinská…

  Nanovo zadefinované šialenstvo vzťahu k Ukrajine

  0icon

  Kyjev 9. júna 2023 (HSP/sonar21/Foto:TASR/AP-Ukrainian Defense Ministry)   Nie je potrebné, aby som oral pôdu dvakrát, keďže súhlasím so Simpliciusovím názorm na situáciu o dlho…

  Po prietrži mračien v Brzotíne riešia ubytovanie pre desiatky ľudí

  0icon

  Brzotín 9. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:Facebook) Aktualizované 9. júna 16:56 Obec Brzotín v okrese Rožňava rieši po piatkovej prietrži mračien otázku bývania približne pre 40 ľudí,…

  HZS: V Malej Fatre zahynul po páde pri zlaňovaní 39-ročný horolezec

  0icon

  Terchová 9. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Andrej Galica)   V Malej Fatre zahynul v piatok 39-ročný slovenský horolezec po páde pri zlaňovaní z Mnícha nad Tiesňavami. Horská…

  Eurozóna sa prepadla do recesie

  0icon

  Brusel 9. júna 2023 (HSP/Foto:TASR/DPA-Frank Rumpenhorst/dpa-Bildfunk)   Pokles v dvoch po sebe idúcich štvrťrokoch skomplikuje ECB prácu v boji proti inflácii, informuje o tom Politico…

  Reznikov vidí priestor na vznik "oblasti možnej dohody" s Rusmi. Má to ale háčik

  0icon

  Kyjev 9. júna 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Vincent Thian)   Ak Rusko prehodnotí svoje verejne deklarované ciele invázie na Ukrajinu, mohla by existovať "oblasť možnej dohody", povedal minister…

  Polícia: Po zásahu NAKA v košickej strednej škole obvinili žiaka

  0icon

  Košice 9. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:Facebook) Aktualizované 9. júna 15:53 Policajti po štvrtkovej (8. 6.) razii na jednej zo stredných škôl v Košiciach obvinili žiaka zo…

  SHMÚ varuje pred povodňou. Vydali viaceré výstrahy

  0icon

  Bratislava 9. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   V okrese Levice platí od 13.30 h najvyšší stupeň výstrahy pred prívalovou povodňou. V aktualizácii hydrologickej situácie o tom…

  Kollár bije na poplach: Ak nič neurobíme, niektorí ľudia prídu o byty

  0icon

  Bratislava 9. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Úrokové miery na hypotékach, ktoré za posledný rok výrazne narástli, majú v budúcnosti ďalej stúpať a mnohým rodinám…

  K výzve predsedu BBSK Luntera politikom sa pripojil Pellegrini

  0icon

  Banská Bystrica 9. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:Screenshot Facebook)   K výzve predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Ondreja Luntera politikom sa podpisom pripojil predseda mimoparlamentného Hlasu-SD Peter…

  Vášeň v Tebe

  Brazílska influencerka je mŕtva. Zabil ju vlastný zadok. Bol jej vstreknutý podomácky vyrobený silikón

  0 icon

  9.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Instagram @lygiafazio). Médiami obletela mimoriadne smutná informácia o smrti brazílskej influencerky. Predtým podstúpila zdvihnutie zadku, ktoré mohlo viesť k mozgovej príhode.

  Máte ich v chladničke. Pridajte ich do vody a zalejte kvety, orchidea rozkvitne ako nikdy predtým!

  0 icon

  9.06.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Instagram.com/orchids.heaven). Táto krásna črepníková kvetina sa líši nielen svojím orientálnym vzhľadom, ale aj potrebami starostlivosti. Kobieta Gazeta tvrdí, že aby bujne kvitla, stačí jej trochu pomôcť hnojivom s prísadou bežne používanou v kuchyni. Máloktorá črepn

  Biologické rytmy ovplyvnené svetlom vypovedajú veľa o zdraví

  0 icon

  9.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto:pixabay.com/sasint). Niekoľko dní po každom novembrovom splne sa na Veľkom bariérovom útese v Austrálii odohráva úžasné divadlo: koraly vypúšťajú do vody miliardy vajíčok a spermií, ktoré sa spájajú a vytvárajú voľne plávajúce larvy. Tie sa nakoniec usadia a založia nové kolónie koralov. Podľa časopisu EÚ…

  Najbohatšia speváčka má na účte miliardu. Vedľa nej je Madonna "chudobnou príbuznou"

  0 icon

  9.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: youtube.com/OSSA). Magazín Forbes zverejnil rebríček najbohatších Američaniek, ktoré si svoj majetok zarobili samy. V zozname nechýbali hviezdy šoubiznisu. Najbohatšia z nich sa ukázala byť Oprah Winfrey - s majetkom odhadovaným na 2,5 miliardy dolárov obsadila 13. miesto. Najbohatšia speváčka s miliardovým kontom sa umiestnila na 20. mieste…

  Uchopte niekoľko listov a vložte ich do ryže. Potravinové mole v okamihu zmiznú

  0 icon

  9.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Instagram.com/wzdrowymdomu). Mnohí z nás majú v kuchyni radi zásoby suchých produktov, ako je múka, ryža alebo cestoviny. Ich skladovanie v skrini však predstavuje riziko zahniezdenia potravinových molí. Zbaviť sa ich nie je jednoduchá úloha. Ako zabrániť tomu, aby sa potravinové mole usadili vo vašich…

  Armádny Magazín

  "Prenikne pancierovaním akéhokoľvek západného tanku": zahraničná tlač ocenila rakety Vichr

  0 icon

  Rusko, 9.jún 2023 (AM) – Armádne letectvo ozbrojených síl Ruskej federácie sa aktívne podieľa na odstrašovaní útočných operácií Ozbrojených síl Ukrajiny, ničení útočných bojových formácií, zastavovaní prielomov a dokončovaní ustupujúcich síl. Početné videá zachytávajú efektívnu prevádzku ruských bojových vrtuľníkov v posledných dňoch. Jednou z hlavnýc

  "Arktická výzva": konfrontácia Ruska a NATO v ľadových zemepisných šírkach narastá

  0 icon

  USA, 9.jún 2023 (AM) – USS Gerald R. Ford 24. mája priplávala do prístavu v Osle, kde sa zdržala niekoľko dní pred odchodom na cvičenie Arctic Challenge. Očakáva sa, že bude vykonávať cvičenia s nórskymi ozbrojenými silami pozdĺž arktického pobrežia krajiny. "Táto návšteva je dôležitým signálom úzkych bilaterálnych vzťahov medzi USA a…

  Londýn a Kyjev pracujú na pláne "ukončenia ruskej agresie"

  0 icon

  Ukrajina, 9.jún 2023 (AM) – Nie, nie je náhoda, že britské a ukrajinské médiá 4. júna zhodne informovali o úspechu OS Ukrajiny. Začnime senzačnou správou námestníčky ukrajinského ministra obrany Anny Malyarovej, ktorá to oznámila svetu: "V niektorých oblastiach vedieme útočné operácie. Najmä Bachmut zostáva epicentrom bojov. Postupujeme pozdĺž veľmi rozsiahlej frontovej…

  Cudzinci, nie bratia. O Galícii ako nositeľke "ukrajinskej identity"

  0 icon

  Ukrajina, 9.jún 2023 (AM) – Ako je možné, že ľudia, ktorí žijú na rôznych brehoch Zbruču (rieky, ktorá rozdeľuje Halič a zvyšok Ukrajiny), majú spoločné etnonymum "Ukrajinci" a žijú (zatiaľ) v jednom štáte?   Podľa historických prameňov v prvom tisícročí nášho letopočtu tieto krajiny obýval slovanský kmeň tzv. bielych Chorvátov. Po…

  Rozpojené Štáty Americké pred prezidentskými voľbami v roku 2024

  0 icon

  USA, 9.jún 2023 (AM) – V Amerike sa začali nominácie na prezidentské voľby v roku 2024. Demokrati to majú jednoduchšie, výberom kandidátov sa nezaoberajú. Stále padajúceho Bidena nemá kto nahradiť, keďže to prísne pravidlá "oslovskej strany" nepredpokladajú. V skutočnosti sa Demokratická strana USA skladá z dvoch strán.   Z "vnútornej strany", v…

  TopDesať

  Kvôli požiaru v Kanade je New York oranžový

  0 icon

  Vidieť oranžovú oblohu je nádherný zážitok, za predpokladu ak je výsledkom úžasného východu alebo západu slnka. Pre obyvateľov mesta New York ale aj rôznych iných miest na východnom pobreží Spojených štátov sa však oranžová obloha, žiaľ, zmenila na absolútnu nočnú moru. V posledných 6 týždňoch Kanada bojuje s ničivými lesnými…

  Máte dobrý zrak? Tieto fotografie vám dokážu opak

  0 icon

  Myslíte si, že máte dobrá zrak? Máme fotografie, ktoré vám zrejme dokážu opak. Nasledujúce fotografie ovplyvňujú skutočnú realitu. Tú si všimnete, až keď sa poriadne a dôkladne zadívate z tej správnej strany. Vravieva sa, že každý robí chyby, pretože je to súčasť ľudského žitia. Vyzerá to tak, že je to…

  Dôkaz, že niektoré veci je lepšie nechať na profesionálov

  0 icon

  Hovorí sa, že prax robí z ľudí majstra a profesionáli vedia, že je to pravda. Ak však nezavoláš na pomoc profesionálov, môže to dopadnúť aj takto tragicky.  Existuje dôvod, prečo zvyčajne existuje jasný rozdiel medzi konečným výsledkom poskytnutým profesionálom a amatérom, či už ide o výrobu dezertov alebo stavbu domov.…

  Mark Wahlberg odhalil, prečo sa s rodinou odsťahoval z Hollywoodu

  0 icon

  Mark Wahlberg, legendárny herec a oddaný otec štyroch detí nedávno urobil životné rozhodnutie a spoločne s rodinou sa odsťahoval z Hollywoodu. Po boku svojej manželky Rhea Durham sa Mark rozhodol začať odznova a v nedávnom úprimnom rozhovore sa podelil o podrobnosti tohto významného rozhodnutia. V roku 2022 sa Wahlberg s…

  Fotografie zvieratiek, ktoré vám zaručene zlepšia deň

  0 icon

  Zábavné zvieratá a fotografie zábavných zvierat boli vždy zdrojom radosti a zábavy pre ľudí na celom svete. Od veselých memečiek až po virálne videá - zvieratá nám dokážu vyčariť úsmev na tvári a rozjasniť naše dni. Okrem zábavy však môžu zábavné zvieratá zohrávať aj úlohu pri zlepšovaní našej pohody. Fotografie…

  FOTO DŇA