Tak ako, výhrada vo svedomí nebola právom katolíkov?

Bolo to včera, kedy nejeden dôstojný pán poradil nerozhodnej farníčke, ako sa má rozhodnúť v otázke očkovania, do ktorého aj ju aj všetkých nútila štátna kampaň aj všetky hlavnoprúdové médiá. Povedal jej, aby rozhodne na zavakcinovanie išla, lebo obaja pápeži poslušne a príkladne pod záchrannnú ihlu išli.

 

Predtým nám drvivá väčšina klerikov odporučila vzorne dodržiavať všetky hygienické opatrenia. Aj tie zbytočné, aj tie protiprávne. Poslušne sa zavreli kostoly, napriek tomu, že prvých 230 dní vrajpandémie v roku 2020 umrelo na kovid podľa oficiálnej štátnej štatistiky 230 slovákov. V obchodoch bolo oveľa viac občanov. Pandémia v reále nebola žiadna. V médiách ale bola. A extrémne nafúknutá. A ten mediálny výtlak podplatených trubirohov je pre nás rozhodujúci, však? A preto panika z vírusu v ľuďoch cielene posilňovala. Až gradovala do hysterickej davovej psychózy a paranoie.  Po vládou najprv odporúčanom, potom nanútenom testovaní začiatkom novembra a následnom buzerovaní tých, ktorí nemali modrý papierik, ich zrazu umieralo každý deň 50 až 100 na nový vírus. Že väčšina bola fejkových, to nikomu z kompetetných nevadilo? Panoptikum ako v strašidelnom cirkuse riadené škodoradostným impresáriom…

 

Čím horlivejšie vykonávali naši dôstojní páni tie vládne neprimerané opatrenia, tým o sebe iba čosi dôležité prezradili. Že nie je sv. viera dôležitá, ale tie opatrenia ako z chaplinovskej grotesky sú oveľa dôležitejšie. Veriaci boli z toho odhalenia situácie stále smutnejší. A sú ešte smutnejší z toho, že pokiaľ až ich pastieri sú ochotní poslúchať nie Boha., ale diktátus strachopúdis. Velín na diaľkové ovládanie niekoho od tých najpravovernejších mizantropických sociopatov.  Nevšímať si dva roky zdravý rozum? Poslúchať aj iracionálne rozkazy pozemskej moci?  Sú aj nečakane konšternovaní,  ako v jednom umelo vyvolanom momente sú ochotní a schopní naši duchovní lídri zabudnúť aj na katolícky ideál, aj sú ochotní ako nerozumné stádo znížiť ale okamžite morálnu laťku.

 

Nikto nahlas nevyslovil od sv.Augustína: ” Nespravodlivý “zákon” nie je vôbec žiadnym zákonom!”  

 

Ešte prekvapenejší boli, keď za horlivého pošliapavania ľudských práv našimi vládnymi predstaviteľmi bývalý hovorca našich biskupov verejne “zrušil” výhradu vo svedomí  oblasti násilnej vakcinácie slovákov. Ktorá je vraj iba niečím pozitívnym… O čom akoby nebolo právo medzi ľuďmi ani diskutovať? Medzi nevládnymi odborníkmi vôbec tuším asi inakznejúce ani pípnuť? Donebakričiaca trúfalosť. Tak to bol už vrchol diletantizmu a neotcovstva. “Úchvatný” vzor servilnosti  herodesíkom a neempatie s prenasledovanými.

 

Podľa oficiálnych štatistík k augustu 2022

 

EMA, Európa

 

46,999 úmrtí

 

4,731,833 zranenia

 

2,143,362 sú vážne až invalidizujúce

 

VAERS , Spojené štáty

 

30,347 úmrtí

 

56,734 trvalé postihnutie

 

1,609,050 celkové nežiaduce reakcie

 

V asi 30 r. histótrii sledovania následkov vakcín jednoznačne najväčie škody na zdraví a životoch.        Už + MUDr V. Zelenko prezradil, že realita je oveľa horšia než tie oficiálne čísla už ako z horroru. 

 

Tak ako pán exhovorca? Stále si myslíte, že výhrada vo svedomí nebola právom katolíkov a nebola na mieste? Nebola skôr nemiestna a hrubo neetická Vaša svojvoľná interpretácia krízovej situácie?

 

Vašou povinnosťou, vážení naši duchovní pastieri, bolo nespanikáriť a s nadhľadu nám včas pripomenúť, že máme ako kresťania právo na výhradu vo svedomí. Tiež napomenúť dočasnú vládu aj tú vrajpandemickú komisiu. Zo všetkých biskupských konferencií sveta sa ozvali jednotne tuším len 4.?    / 1 Togo, 3 USA/ Z biskupov si svoje pracovné a učiteľské povinnosti  odvážili statočnejšie odprezentovať v médiách tuším len traja?

 

Neviem prečo ste zabudli na usmernenie sv. poľského pápeža, že vakcínam, ktoré sú pri výrobe poškvrnené bunkovými líniami potratených detí majú zdravotníci a otcovia rodín hrdinsky odporovať a nie ich prijímať nedôstojne ako otroci naháňačov nosatého strachu. A ostatným nehorázne do očí veriacim vierolomne klamať, že nemajú v tejto oblasti právo na výhradu vo svedomí. Ako môžete mlčať pri tom, že niekto pápeža Františka pravdepodobne celkom zámerne dezinformoval, že tie MRNA vrajvakcíny sú pre ľudstvo sú iba pozitívum!? Keď sám ich spolutvorca Dr.Malone pred nimi varoval. Keď vynálezca PCR testov Mulis povedal, že tie testy nie sú spoľahlivé… Ako môžu spokojne spinkať v úrade vrajodborníci z Pápežskej akadémie pre život? Veď je to podvodum obludárium na miliardách ľudí aké nemá v histórii obdobu!

 

Nielen varovné dva listy od veriacich a 4. slováci odborníci sa chceli včas dostať ku sídelným biskupom, ale ich žiadosť bola až nepochopiteľne “hodená do koša”… Myslíte si, že rozumiete správne dobe, v ktorej žijete? Nebolo by lepšie dať svoje miesta dnes pomocným biskupom?

 

Ak ste polovicu slovákov veľmi hlboko sklamali, tak pre toto. Ak za to nerobíte žiadne pokánie, tak ich aj nie v malichernej veci vo veciach etiky  sv. viery permanentne pohoršujete. Tak sú z toho v šoku, že zdesení zo situácie zahanbení ticho  mlčia. Zadubenosť, tú už vieme a aj prehlbujeme… Píšem za nich z poslednémo miesta v matke cirkvi . Pripomínam, že máte čas na nápravu. A že príde aj to, že tento čas milosti sa aj skončí. Hrať sa na svätých nám ku spáse nepomôže. Ani ignorovanie veľmi nepríjemných faktov, ktoré sa v mainstreamových médiách celkom vedome taja. Zametajú ich ako súčasť svojej nadpráce pod svoje selekciefilné počítače, ktoré majú softvér zámerne doladený neokomunistickým antiústavným cenzoringom.

 

Stále považujete za odborníkov tých, čo o tých nepríjemných príčinách aj následkoch nič nehovorili a nehovoria, a extrazbabelo a antiprofesionálne ani nechcú verejne hovoriť nič?

 

Dôstojný pán farár, ktorý by ostal nesplašeným katolíkom, by mal svojej farníčke odporučiť niečo nie tak unáhlené a neetické, ako slepo poslúchať bezprávie štátnej vrchnosti. Ktorá neočkovaných vyhadzovala aj z práce, aj z akvaparkov aj z kostolov. Mal by pripomenúť, že v otázke zdravotných úkonov určite ani pápež nie je neomylný. a že sa treba poradiť v tejto oblasti s odborníkmi v medicíne, najmä s osobným lekárom, čo pozná konkrétnu anamnézu svojho pacienta. Že trápne nanucovanie a lámanie ľudí na iba očkovanie všetkých hlava nehlava a blokovanie účinných liekov je totálne nezodpovedné.Že panika okolo vrajpandémie bola zjavne umelo médiami hecovaná. A vyhadzovanie medicínskych odborníkov s verejnej diskusie a ich zosmiešňovanie či totálne bagatelizovanie ich odborného stanoviska bolo nielen veľmi podozrivé počas dvoch rokov, ale bolo jasným znakom plánovanej a dodnes najrosiahlejšej manipulácie sveta. Organizovanej zločineckou nadnárodnou skupinou, ktorej nie je cudzia bezbožná bohorovnosť aj sofistikovaná trestná činnosť. Tí veľmi naivní si stále myslia, že ide iba o náhody. Iba tí asi ireverzibilne hlúpi medzi nami budú tvrdiť, že o žiadny plán tu nešlo.

 

Kto za to mnohé predivné nemá žiadnu potrebu robiť žiadne pokánie, je skutočnou otázkou, či on vôbec verí v Posledný súd.  Ak sa takto prejavujúci v praxi radia medzi vodcov veriacich v Boha, nech sa nečudujú, keď stratia dôveru. Lebo iba prezradzajú na seba, že takouto normálneho človeka fakt nedôstojne pochabiacou sa povrchofíliou aplikujú iba zjavný etatizmus / nezdravú nadúctu k štátnej moci/ a večnej spáse nenapomáhajúce vrajpokánie.

 

Môžu byť ich spoločná pastierska služba a osobné nasledovanie Krista úprimné? 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Pavel Pakoš

O AUTOROVI

Spravodlivosť je snaha dať každému to , čo mu patrí...
www.umeniezit.eu

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 172

Celkové hodnotenie: 12.27

Priemerná čítanosť: 1314

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Kadyrov obvinil Prigožinových spolupracovníkov z porušovania dohôd

  0icon

  Bratislava 9. júna 2023 (HSP/Foto:Telegram)   Čečenský vodca Ramzan Kadyrov po jeho slovách o Achmate hovoril o svojom rozhovore so zakladateľom spoločnosti Wagner Jevgenijom Prigožinom…

  WHO: SR nedostatočne využíva možnosti, ktoré ponúkajú zdravotnícke dáta

  0icon

  Bratislava 9. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Zber zdravotníckych dát a informácií na Slovenskú je dostatočný, ich využitie je však nedostatočné a často chaotické. Skonštatovali…

  SHMÚ: Výstraha pred búrkami platí aj pre sobotu

  0icon

  Bratislava 9. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Výstraha pred búrkami na celom území Slovenska naďalej trvá, do sobotňajšieho (10. 6.) večera je vyhlásený jej najnižší stupeň.…

  Migračná politika opäť na stole: Pozrite si, ako dopadlo hlasovanie a aký postoj zaujalo Slovensko

  0icon

  Bratislava/Luxemburg 9. júna 2023  (TASR/HSP/Foto:TASR - Jaroslav Novák) Aktualizované 9. júna 2023 o 13:08 Slovenský minister vnútra Ivan Šimko sa na štvrtkovom zasadnutí Rady EÚ…

  Djokovič zdolal Alcaraza, postúpil do finále

  0icon

  Paríž 9. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jean-Francois Badias)   Srbský tenista Novak Djokovič sa siedmykrát v kariére prebojoval do finále mužskej dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.…

  Čaká nás regulácia cien potravín? Minister prezradil, že uvažujú nad týmto opatrením

  0icon

  Bratislava 9. júna 2023 (HSP/Teraz/Foto:TASR-Martin Baumann)   Súčasná vláda odborníkov nemá dostatok času na reguláciu cien potravín. Musela by vstúpiť do zákona o cenách a…

  Obvinený Adam Puškár z kauzy vraždy Tupého zostáva stíhaný vo väzbe

  0icon

  Bratislava 9. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Obvinený Adam P., ktorý je podozrivý z vraždy študenta Daniela Tupého, zostáva vo vyšetrovacej väzbe. Mestský súd Bratislava…

  Putin sa oficiálne vyjadril k ukrajinskej protiofenzíve

  0icon

  Bratislava 9. júna 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Vladimir Astapkovich, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP)   Vladimir Putin oznámil začiatok ukrajinskej ofenzívy. "S určitosťou môžeme povedať, že ukrajinská…

  Ministerka kultúry rokovala s predstaviteľkou OBSE pre slobodu médií Teresou Ribeiro

  0icon

  Bratislava 9. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Ministerka kultúry SR Silvia Hroncová sa stretla vo štvrtok 8. júna na pôde rezortu kultúry s Teresou Ribeiro,…

  Fica kritizujú za účasť na akcii ambasády USA. Jasná reakcia šéfa Smeru

  0icon

  Bratislava 9. júna 2023 (HSP/Foto:Facebook R.F.)   Viacero komentárov kritizovalo lídra Smeru-SSD Roberta Fica za jeho nedávnu účasť na podujatí Veľvyslanectva USA na Slovensku pri…

  Vášeň v Tebe

  Brazílska influencerka je mŕtva. Zabil ju vlastný zadok. Bol jej vstreknutý podomácky vyrobený silikón

  0 icon

  9.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Instagram @lygiafazio). Médiami obletela mimoriadne smutná informácia o smrti brazílskej influencerky. Predtým podstúpila zdvihnutie zadku, ktoré mohlo viesť k mozgovej príhode.

  Máte ich v chladničke. Pridajte ich do vody a zalejte kvety, orchidea rozkvitne ako nikdy predtým!

  0 icon

  9.06.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Instagram.com/orchids.heaven). Táto krásna črepníková kvetina sa líši nielen svojím orientálnym vzhľadom, ale aj potrebami starostlivosti. Kobieta Gazeta tvrdí, že aby bujne kvitla, stačí jej trochu pomôcť hnojivom s prísadou bežne používanou v kuchyni. Máloktorá črepn

  Biologické rytmy ovplyvnené svetlom vypovedajú veľa o zdraví

  0 icon

  9.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto:pixabay.com/sasint). Niekoľko dní po každom novembrovom splne sa na Veľkom bariérovom útese v Austrálii odohráva úžasné divadlo: koraly vypúšťajú do vody miliardy vajíčok a spermií, ktoré sa spájajú a vytvárajú voľne plávajúce larvy. Tie sa nakoniec usadia a založia nové kolónie koralov. Podľa časopisu EÚ…

  Najbohatšia speváčka má na účte miliardu. Vedľa nej je Madonna "chudobnou príbuznou"

  0 icon

  9.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: youtube.com/OSSA). Magazín Forbes zverejnil rebríček najbohatších Američaniek, ktoré si svoj majetok zarobili samy. V zozname nechýbali hviezdy šoubiznisu. Najbohatšia z nich sa ukázala byť Oprah Winfrey - s majetkom odhadovaným na 2,5 miliardy dolárov obsadila 13. miesto. Najbohatšia speváčka s miliardovým kontom sa umiestnila na 20. mieste…

  Uchopte niekoľko listov a vložte ich do ryže. Potravinové mole v okamihu zmiznú

  0 icon

  9.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Instagram.com/wzdrowymdomu). Mnohí z nás majú v kuchyni radi zásoby suchých produktov, ako je múka, ryža alebo cestoviny. Ich skladovanie v skrini však predstavuje riziko zahniezdenia potravinových molí. Zbaviť sa ich nie je jednoduchá úloha. Ako zabrániť tomu, aby sa potravinové mole usadili vo vašich…

  Armádny Magazín

  Rusko končí so zmluvou o konvenčných silách v Európe

  0 icon

  Rusko, 9.jún 2023 (AM) – To, že Rusko zo zmluvy s konečnou platnosťou vystupuje 7. novembra, čo je zhodou okolností na výročie VOSR, oznámilo MZV RF. Zároveň uviedlo, že o tom už informovalo účastnícke štáty.   „Udeje sa to o 00.00 hod. 7. novembra, ... 150 dní po odoslaní upovedomenia,“ hovorí sa…

  "Prenikne pancierovaním akéhokoľvek západného tanku": zahraničná tlač ocenila rakety Vichr

  0 icon

  Rusko, 9.jún 2023 (AM) – Armádne letectvo ozbrojených síl Ruskej federácie sa aktívne podieľa na odstrašovaní útočných operácií Ozbrojených síl Ukrajiny, ničení útočných bojových formácií, zastavovaní prielomov a dokončovaní ustupujúcich síl. Početné videá zachytávajú efektívnu prevádzku ruských bojových vrtuľníkov v posledných dňoch. Jednou z hlavnýc

  "Arktická výzva": konfrontácia Ruska a NATO v ľadových zemepisných šírkach narastá

  0 icon

  USA, 9.jún 2023 (AM) – USS Gerald R. Ford 24. mája priplávala do prístavu v Osle, kde sa zdržala niekoľko dní pred odchodom na cvičenie Arctic Challenge. Očakáva sa, že bude vykonávať cvičenia s nórskymi ozbrojenými silami pozdĺž arktického pobrežia krajiny. "Táto návšteva je dôležitým signálom úzkych bilaterálnych vzťahov medzi USA a…

  Londýn a Kyjev pracujú na pláne "ukončenia ruskej agresie"

  0 icon

  Ukrajina, 9.jún 2023 (AM) – Nie, nie je náhoda, že britské a ukrajinské médiá 4. júna zhodne informovali o úspechu OS Ukrajiny. Začnime senzačnou správou námestníčky ukrajinského ministra obrany Anny Malyarovej, ktorá to oznámila svetu: "V niektorých oblastiach vedieme útočné operácie. Najmä Bachmut zostáva epicentrom bojov. Postupujeme pozdĺž veľmi rozsiahlej frontovej…

  Cudzinci, nie bratia. O Galícii ako nositeľke "ukrajinskej identity"

  0 icon

  Ukrajina, 9.jún 2023 (AM) – Ako je možné, že ľudia, ktorí žijú na rôznych brehoch Zbruču (rieky, ktorá rozdeľuje Halič a zvyšok Ukrajiny), majú spoločné etnonymum "Ukrajinci" a žijú (zatiaľ) v jednom štáte?   Podľa historických prameňov v prvom tisícročí nášho letopočtu tieto krajiny obýval slovanský kmeň tzv. bielych Chorvátov. Po…

  TopDesať

  Kvôli požiaru v Kanade je New York oranžový

  0 icon

  Vidieť oranžovú oblohu je nádherný zážitok, za predpokladu ak je výsledkom úžasného východu alebo západu slnka. Pre obyvateľov mesta New York ale aj rôznych iných miest na východnom pobreží Spojených štátov sa však oranžová obloha, žiaľ, zmenila na absolútnu nočnú moru. V posledných 6 týždňoch Kanada bojuje s ničivými lesnými…

  Máte dobrý zrak? Tieto fotografie vám dokážu opak

  0 icon

  Myslíte si, že máte dobrá zrak? Máme fotografie, ktoré vám zrejme dokážu opak. Nasledujúce fotografie ovplyvňujú skutočnú realitu. Tú si všimnete, až keď sa poriadne a dôkladne zadívate z tej správnej strany. Vravieva sa, že každý robí chyby, pretože je to súčasť ľudského žitia. Vyzerá to tak, že je to…

  Dôkaz, že niektoré veci je lepšie nechať na profesionálov

  0 icon

  Hovorí sa, že prax robí z ľudí majstra a profesionáli vedia, že je to pravda. Ak však nezavoláš na pomoc profesionálov, môže to dopadnúť aj takto tragicky.  Existuje dôvod, prečo zvyčajne existuje jasný rozdiel medzi konečným výsledkom poskytnutým profesionálom a amatérom, či už ide o výrobu dezertov alebo stavbu domov.…

  Mark Wahlberg odhalil, prečo sa s rodinou odsťahoval z Hollywoodu

  0 icon

  Mark Wahlberg, legendárny herec a oddaný otec štyroch detí nedávno urobil životné rozhodnutie a spoločne s rodinou sa odsťahoval z Hollywoodu. Po boku svojej manželky Rhea Durham sa Mark rozhodol začať odznova a v nedávnom úprimnom rozhovore sa podelil o podrobnosti tohto významného rozhodnutia. V roku 2022 sa Wahlberg s…

  Fotografie zvieratiek, ktoré vám zaručene zlepšia deň

  0 icon

  Zábavné zvieratá a fotografie zábavných zvierat boli vždy zdrojom radosti a zábavy pre ľudí na celom svete. Od veselých memečiek až po virálne videá - zvieratá nám dokážu vyčariť úsmev na tvári a rozjasniť naše dni. Okrem zábavy však môžu zábavné zvieratá zohrávať aj úlohu pri zlepšovaní našej pohody. Fotografie…

  FOTO DŇA