Nefunkčný demokratický centralizmus a jalová demokracia. Ako to zmeniť?

Publikované 16.02. 2018 o 07:17 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

Úvodné slovo:Tento svet sa už totálne zbláznil a vracia sa do stredoveku. Elementárna logika hovorí, že pokiaľ objekt je zložený z dvoch alebo viac subjektov, je schopný sebareflexie len v prípade symbiózy medzi spoločným záujmom (centrom) a individuálnymi záujmami jeho zložiek (demokraciou). Duálnosť tejto podstaty je nevyvrátiteľná. Len sebec, vládnuca trieda a jej poplatné spoločenské vedy v snahe šíriť svoju pravdu a záujmy za každú cenu odmietajú duálnu realitu a utekajú sa k monizmu. Zdá sa, že vládnuca trieda a sociálne siete vytvorili priestor na šírenie a nadvládu hlúposti nad zdravou logikou. Je čas spamätať sa, pretože hlúposti v ktorých sa zmieta naša spoločnosť už ohrozujú nielen vývoj spoločnosti ale aj zdravotný stav ľudí. Monoteistické šarlatánstvo propagáciou jalovej demokracie dnes víťazi nad vedou vo všeobecnosti.“

K tomuto názoru ma priviedla moja analýza spoločenského vedomia ako celku. Nuž a do tohoto spoločenského košíka hlúpeho nazerania na spoločnosť patrí aj monoteistická propagácia „demokracie“. Demokracia ako samostatný jav v spoločnosti neexistuje a nemôže existovať. To čo sa dnes po svete šíri ako demokracia je jalová demokracia rovnako ako gender ideológie a pod. Pokiaľ gender ideológiu považujem skôr za výplod hlúposti s jalovou demokraciou je to možno trocha ináč.

Pri súčasnom nefunkčnom demokratickom centralizme (duálnej spoločnosti) centrálnu zložku predstavujú bezprízorné peniaze ktorým slúži 42 ľudí na svete, ktorí vlastnia rovnaké bohatstvo ako najchudobnejších 50% na celom svete“ (TU). Toto je vrchol celosvetovej pyramídy (vládnucej triedy) ktorá ovláda cez ekonomický mechanizmus svet. Vládnucej triede je príjemné šírenie jalovej demokracie ktorá vyvoláva ilúzie a rozpory v masách, rozkladá totiž ich vzájomnosť ktorá by mohla byť pre vládnucu triedu  nebezpečná. „Nech sa Tí dole požerú, naša moc a zisky porastú rýchlejšie“. Toto je realita a nikto si neuvedomuje, že sa tým zo dňa na deň zvyšuje exponenciálnym spôsobom napätie nielen medzi triedami ale aj národmi, štátmi podobne ako to bolo pred I. aj II. Svetovou vojnou. To či šírenie jalovej demokracie je vedomé alebo plynie z ľudskej hlúposti je úplne vedľajší problém.

Nuž je načase aby sme začali rozmýšľať ako sformovať funkčný demokratický centralizmus v politickej nadstavbe i ekonomickej základni a to skôr ako vzájomne odpudzujúce sa centrum a demokracia spôsobia kolaps ľudskej spoločnosti. Dnešná EÚ je toho príkladom. Exponenciálne narastajúce napätie, ako nás učí fyzika vždy končí explóziou ak človek nenájde cestu k jeho uvoľňovaniu či ovládaniu. Nuž a na toto žiadne zbrane ani ich rovnováha nestačia, na to treba rozum.

O bezmocnosti demokracie v súperení s dokonale organizovaným centrom a bezprízorným kapitálom možno spisovať knihy. Právo voliť raz za štyri roky či cestovať za podradnou prácou do zahraničia alebo napísať niekde blog bez odozvy z centra to nie je rovnocenné postavenie demokracie k centralizmu (diktatúre), zaštítenému ústavou, kapitálom, políciou a vojskom.

Osobne to môžem potvrdiť pretože od roku 1991 upozorňujem na potrebu dať peniazom pevný základ a od roku 2006 predkladám dôkazy o tom, že súčasná ekonómia je zlodejské učenie a nie veda. Všetky tieto upozornenia a návrhy skončili v odpadkových košoch politikov či akademikov. Naviac ako bývali pracovník v štátnej správe viem ako vyzerala snaha o funkčný demokratický centralizmus počas socializmu. Mimo iných skúsenosti bol mi pridelený podnet na nehospodárne vynakladanie prostriedkov v určitom národnom podniku. Podnet podal človek ktorého považovalo okolie za „šibnutého“. Na základe týchto informácii som požiadal nadriadený orgán aby som mohol založiť spis bez prešetrovania. Odpoveď bola striktná: „Ak mám doklad, že je nesvojprávny potom s takýmto dokladom môžem založiť spis bez prešetrovania. V inom prípade podnet musím prešetriť, s menovaným prejednať, o výsledku spraviť zápis a informovať nadriadený orgán.“ (Pýtam sa prezidenta, predsedu vlády, predsedu SAV, generálneho prokurátora atď. či majú takýto doklad o mojej nesvojprávnosti?)

Tým nechcem povedať, že išlo o plne funkčný demokratický centralizmus ale bola to dobrá snaha uviesť ho do života.

Filozofická (interdisciplinárna) analýza

Ak sa pozrieme do histórie vývoja spoločensko ekonomických formácii (SEF) od otrokárskej po socialistickú a po vylúčení ich osobitosti potom môžeme konštatovať, že spoločnosť bola vždy rozdelená na triedu riadiacu a riadenú. Toto sú protipóly ktoré si protirečia ale zatiaľ netvoria funkčnú jednotu. Trieda riadiaca má všetky páky na ovládanie spoločnosti vo svojich rukách a riadená trieda je trpiaca bez akýchkoľvek práv. Neexistuje tu spravodlivosť. Marx predpokladal, že spravodlivosť sa dosiahne zrovnoprávnením teda odstránením duálneho charakteru spoločnosti a vznikne beztriedna spoločnosť. Ide o vážny logický omyl! V prírode dualizmus je základom vývoja schopnosti na ňom založených prvkov. V spoločnosti takýmto základným prvkom je existencia muža a ženy a v ich spojení funkčná rodina. Ak má byť spoločnosť vývoja schopná a schopná reagovať na nové podmienky ktoré jej vývoj prináša, potom si musí zachovať duálny charakter ktorý jej vštepila rodina. Prechod k monizmu by zničil jej schopnosť sebareflexie a plynulého prispôsobovania sa novým, a novým podmienkam. V podstate všetky SEF vrátane kapitalizmu boli vzhľadom na nedostatočne vyvinutý (funkčný) dualizmus a nadvládu jednej triedy monoteistické. To spôsobuje, že SEF sa množia len klonovaním. Kapitalizmus v USA, Rusku, Číne, Etiópii či Bangladéši sú si podobné ako „vajce vajcu“. Rozdiely sú len v detailoch a veku, nič viac. Táto skutočnosť spôsobuje, že nie sú schopné evolučného vývoja a preto sú napriek duálnej podstate potrebné zmeny revolučné.

Spravodlivosť v dualizme neznamená zjednotenie práv a povinnosti, teda rovnosť, ale naopak spravodlivosť v nerovnosti. Kladný a záporný pol (muž a žena) nemožno kvalitatívne spojiť, pretože by to znamenalo ich zánik. Možno ich však kvantitatívne vyrovnať pri zachovaní ich polarity (kvality) čim vznikne „jednota v protirečení“ – podstata pôsobenia základných zákonitosti vývoja v prírode a teda i spoločnosti.

Na základe tejto logickej úvahy možno vysloviť návrh následovnej tézy:

Organizmy a objekty jednobunečné a duálne ktoré zatiaľ netvoria funkčnú jednotku, pokrok vo svojom vývoji dosahujú revolučnými krokmi, zatiaľ čo duálne organizmy tvoriace funkčný celok (schopné sebareflexie), pokrok vo svojom vývoji dosahujú evolučným vývojom.“

Ak sa táto téza potvrdí potom po ďalšom revolučnom kroku, ak spoločnosť získa schopnosť sebareflexie nebude to spoločnosť beztriedna ale funkčne triedna a tak získa schopnosť evolučného vývoja bez potreby revolučných zmien.

Ako to zmeniť? Alebo obsah ďalšieho revolučného kroku vo vývoji celosvetovej spoločnosti.

  1. Trieda riadiaca i riadená musia dostať plné právo na svoje vlastné riadiace centra a sebe vlastné organizačné štruktúry budované z dola hore. Takto je potrebné zabezpečiť základ pre „spravodlivosť pri zachovaní nerovnosti“.
  2. Trieda riadiaca si organizuje „hornú komoru“ parlamentu ktorá si konštituuje vládu ovládajúcu spoločnosť (ekonomické, spoločenské, technologické, ekologické procesy) až po úroveň majstra a pod. Na túto činnosť táto trieda a predovšetkým jej jednotlivý funkcionári musia mať pridelenú jednoznačnú a nedeliteľnú právomoc ale aj zodpovednosť!!!
  3. Trieda riadená si organizuje „dolnú komoru“ parlamentu ktorá si konštituuje „najvyšší všeľudový kontrolný úrad“ ktorý cez svoju „vertikálu“ zakončenú dôverníkmi z ulice, pracoviska a pod. zbiera informácie o problémoch v spoločnosti ktoré postupuje svojím orgánom a odborným ustanovizniam na overenie a spracovanie návrhov na ich riešenie.
  4. Parlament predstavuje spoločné zasadnutie oboch komôr parlamentu ktoré majú rovnaký počet poslancov a rovnaké hlasovacie práva.

Samozrejme, toto je ideový návrh ktorý treba overiť v diskusii a následne rozpracovať „na drobné“.

Nabudúce o novej ekonomickej štruktúre spoločnosti založenej na princípe demokratického centralizmu a nových peniazoch.

Prípravne články (TU)

Určené pre: Prezidenta SR, predsedu NR SR, predsedu vlády SR, predsedu SAV, generálneho prokurátora a verejnosť.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

Pellegrini má nový návrh na ministra vnútra. "Dúfam ale, že to nie je nebezpečný precedens, kedy prezident nerešpektuje parlamentnú demokraciu"

Bratislava 20. marca 2018 (HSP/Foto: TASR )   Premiér Pellegrini v nominácii vymenil Ráža za Druckera    "Odborníci na ústavné právo sa budú zaoberať tým, či pán prezident môže konať tak, ako konal. Môžem dúfať, že na Slovensku sa týmto nezakladá nebezpečný precedens, kedy hlava štátu prestane rešpektovať parlamentnú väčšinu.…

Pri streľbe na strednej škole v Marylande dvaja ranení; útočník je mŕtvy

Washington 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alex Brandon)   Dvaja študenti utrpeli v utorok zranenia, keď iný študent spustil streľbu na strednej škole v meste Great Mills v americkom štáte Maryland. Strelca vyhlásili po prevoze do nemocnice za mŕtveho. Informácie poskytol miestny šerif Timothy Cameron, na ktorého sa odvolala rozhlasová stanica National…

Strana Priama Demokracia odovzdala do NR SR výzvu všetkým predsedom poslaneckých klubov, predsedovi NR SR a informovala o tom rovnako prezidenta SR a Petra Pellegriniho, ktorý je poverený zostavením vlády.

Bratislava 20. marca 2018 (HSP/Foto:Priama demokracia)   Strana Priama Demokracia navrhla, aby poslanci NR SR využili svoje ústavné  právo, neignorovali ho a  rozhodli o návrhu prijatia  uznesenia za vypísanie referenda o predčasných voľbách. „V pondelok 19.03.2018 sme v podateľni NR SR odovzdali výzvu pre všetkých poslancov NR SR kde poslancov vyzývame, aby…

Trump zatelefonoval Putinovi a zablahoželal mu k znovuzvoleniu

Moskva 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)   Kremeľ v utorok oznámil, že americký prezident Donald Trump zatelefonoval ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi a zablahoželal mu k znovuzvoleniu. Kremeľ vo vyhlásení uviedol, že obaja prezidenti v utorok hovorili o potrebe koordinovať snahy v obmedzovaní pretekov v zbrojení a o nutnosti užšej spolupráce…

Nechcú ani Druckera. Matovič: On nie je človekom, ktorý dokáže vrátiť dôveru ľudí v políciu

Bratislava 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Minister zdravotníctva Tomáš Drucker (nominant Smer-SD) je síce sympatický muž, avšak ako človek, ktorý opakovane obhajoval Roberta Kaliňáka aj pri jeho najväčších kauzách, určite nie je tým, kto dokáže vrátiť dôveru ľudí v políciu. Uviedol to predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič. "Slovensko dnes…

Drucker:Rozhodnutie som urobil napriek želaniu zostať v rezorte zdravotníctva

Bratislava 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)   Rozhodnutie prijať ponuku dezignovaného premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) a strany Smer-SD na post ministra vnútra urobil súčasný minister zdravotníctva Tomáš Drucker (nominant Smer-SD) napriek svojmu želaniu zostať v rezorte zdravotníctva. Drucker to uviedol vo svojom stanovisku. "Chcel som pokračovať v zmenách, ktoré som…

Prezident sa stretol so zástupcami "slušného Slovenska". Organizátori už nežiadajú predčasné voľby za každých okolností

Bratislava 20. marca 2018 (HSP/Foto: screenshot video)   Prezident a najmä organizátori vo svojich vyhláseniach dookola opakovali, že chcú dôveryhodnú vládu, že potrebujeme obnoviť dôveru vláde. Karolína Farská napokon uviedla, že politici "majú teraz šancu vytvoriť vládu, ktorá bude dôveryhodná" aj bez predčasných volieb Prezident sa dnes stretol s organizátormi…

Poľsko odpovedalo na kritiku Bruselu, za reformami v súdnictve si stojí

Varšava/Brusel 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alik Keplicz)   Poľská vláda odmietla v utorok obvinenia Európskej únie a v odpovedi do Bruselu konštatovala, že v krajine nevidí riziko systémového ohrozenia právneho štátu. Argumenty, ktoré poľská strana využila v odpovedi, sú podľa informácií bruselského spravodajcu televízie TVN24 veľmi podobné tým, ktoré obsahuje tzv.…

V Texase vyšetrujú už piaty bombový útok - nastal v stredisku FedExu

Austin 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Eric Gay)   Vyšetrovatelia pátrajúci po podozrivom sériovom bombovom útočníkovi v hlavnom meste amerického štátu Texas presunuli v utorok pozornosť z Austinu na distribučné stredisko kuriérskej spoločnosti FedEx neďaleko mesta San Antonio, kde uprostred noci explodoval balík na bežiacom páse a spôsobil menšie zranenia zamestnankyni. Hoci…

Kalavská: K ministerskej pozícii mám prirodzený rešpekt

Bratislava 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)   Štátna tajomníčka ministerstva zdravotníctva Andrea Kalavská má k ministerskej pozícii prirodzený rešpekt. Uviedla to vo svojom vyhlásení potom, čo dezignovaný premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) navrhol na post ministra vnútra súčasného šéfa rezortu zdravotníctva Tomáša Druckera (nominant Smeru-SD). Ministerstvo zdravotníctva by po ňom mala…

Karin Kneisslová nariadila návrat zdiskreditovaného atašé z Izraela

Viedeň 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ronald Zak)   Šéfka rakúskej diplomacie Karin Kneisslová nariadila neodkladne povolať do vlasti atašé rakúskeho veľvyslanectva v Izraeli Jürgena-Michaela Kleppicha, aby objasnil a súčasne sa podrobil právnemu preskúmaniu okolností, ktoré viedli k jeho obvineniu z extrémizmu v rakúskych médiách. Informovala o tom tlačová agentúra APA v…

Ruská informátorka zavraždenej maltskej novinárky sa vzdala polícii

Atény 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jon Borg)   Od novembra bol vydaný európsky zatýkací rozkaz na medzinárodne hľadanú informátorku maltskej novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej, zavraždenej vlani v októbri. Hľadaná ruská občianka Marija Jefimovová sa v utorok vzdala gréckej polícii obávajúc sa o svoj život. Práve Ruska mala poskytnúť zavraždenej zásadné informácie…

Hrnko: Drucker je schopný manažér, je to dobrý výber

Bratislava 20. marca (TASR/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)   Ak sa dezignovaný premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) a prezident SR Andrej Kiska skutočne dohodli, že novým ministrom vnútra bude Tomáš Drucker, je to veľmi pozitívne. Pre TASR to uviedol podpredseda SNS a šéf Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Anton Hrnko (SNS). "Tomáš…

Slobodomurári sa otvárajú verejnosti. BBC získala prístup do záhadnej Veľkej lóže Škótska

Edinburg 20. marca 2018 (HSP/Sputnik/Foto:wikimedia)   Utajený charakter slobodomurárov už po stáročia fascinuje. Veľká lóža Škótska sa rozhodla poodhaliť zákulisie tajného bratstva a vysvetliť ale aj zbanalizovať tvrdením, že slobodomurári "nie sú tak záludní alebo démonickí, ako sa o nich často tvrdí", píšu noviny Mirror. Cirkev však má voči tomuto…

Varovný štrajk ochromil nielen MHD, hlavne v Porúrí nepracovali tisícky

Kolín nad Rýnom 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/DPA-Marcel Kusch)   Do varovných štrajkov verejných zamestnancov v Nemecku sa v utorok zapojilo viac ako 26.000 ľudí. Odborári protestnou akciou výrazne ochromili časti verejných služieb v Severnom Porýní-Vestfálsku, a to hlavne v Porúrí. V mestách ako Essen, Dortmund, Bochum alebo Duisburg nepremávali ani…

Juncker vyzval Putina na spoluprácu na obnove bezpečnosti v Európe

Brusel 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Boris Grdanoski)   Na spoluprácu na obnove bezpečnosti v Európe vyzval v liste adresovanom staronovému ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker. Ako vyplýva z oficiálnych utorkových informácií unijných zdrojov v Bruseli, Juncker v písomnosti zdôraznil, že pozitívne vzťahy medzi Európskou úniou a Ruskou…

Severokórejský vodca Kim Čong-un zagratuloval Putinovi k volebnému víťazstvu

Moskva 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Wong Maye-E)   Severokórejský vodca Kim Čong-un zagratuloval ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi k zvoleniu na ďalšie šesťročné funkčné obdobie v najvyššom štátnom úrade. Informovala o tom v utorok agentúra TASS s odvolaním sa na severokórejskú štátnu tlačovú agentúru KCNA. "Kim Čong-un tlmočil svoje srdečné gratulácie ruskému…

Blaha po rozhodnutí Kisku nevymenovať vládu Pellegriniho: Zachráňme republiku pred pučistami z Prezidentského paláca!

Bratislava 20. marca 2018 (HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Poslanec SMERu Ľuboš Blaha sa tvrdo pustil do prezidenta Kisku po tom, čo odmietol vymenovať novú vládu Petra Pellegriniho. Podľa Blahu na to prezident nemá právo a svojim rozhodnutím úmyselne porušil Ústavu Slovenskej republiky. Taktiež popiera vôľu väčšiny a parlamentnú demokraciu, keď si…

TopSpeed

Test jazdenky: Honda Accord 8g (2008 - 2015)

2

Hľadáte klasický sedan, alebo priestrannejšie kombi strednej triedy a nepotrpíte si vyslovené na dynamickú stránku auta? Hľadáte spoľahlivosť, kvalitu, vyššie výbavy a agresívnejší vzhľad? Možno by ste mali svoj zoznam rozšíriť o jedného z japonských zástupcov. Môže to byť aj Honda Accord 8g, ktorú nám do testu zapožičala spoločnosť AAA AUTO. 

Modernizovaný Ford Mustang má až 450 koní a špeci tlmiče

9

Kultový a legendárny „pony car“ Ford Mustang prichádza v modernizovanej podobe aj do Európy. Fastback aj kabrio dostanú športovejší vzhľad. Neostane len pri ňom. Ford vylepšil zavesenie kolies unikátnou technológiou, motory a tiež asistenčné systémy vodiča. Faceliftovaný zástupca pravoverných športových áut je v predaji už aj na Slovensku. 

VW Arteon kombi naozaj príde. Bude aj 6-valec?

10

VW Arteon má asi najkrajší dizajn súčasných Volkswagenov, aspoň z môjho pohľadu. No myslím, že mu chýbajú dve veci. Motor, ktorý má viac ako 4 valce a karoséria kombi, ktorú v Európe stále obľubuje dosť motoristov. VW Arteon kombi skutočne príde, Shooting Brake by mali dokonca predstaviť už koncom tohto roka. A čo tak ešte VR6?

Bude elektrický VW I.D. R najrýchlejšie EV na Pikes Peak?

2

Volkswagen to myslí s ofenzívou elektromobilov vážne. Keďže ideálne laboratórium na vyskúšanie extrémov je motoršport, tak tam práve mieria. Nebude to však Formula E, ani Electric GT, Nemci si vybrali tie rovno tie najslávnejšie preteky do vrchu, Pikes Peak. Elektrický špeciál  VW I.D. R pripravujú a na štart sa postavia už tento…

Vitara - skvelý pomocník k rodinnému domu

23

S príchodom Gitary, ako nové Suzuki Vitara familiárne voláme, sa mi otvorili celkom nové možnosti. Ani jedno z áut, ktoré mám k dispozícii nedokáže to, čo Gitara. Iste nemusím vysvetľovať, že rodinný dom nie sú len radosti, ale aj starosti a nové problémy. Zrazu každý týždeň treba previezť niečo neštandardne ťažšie,…

Qashqai doslova zostrelil malý nákladiak z cesty. Vážna dopravná nehoda

21

Áno, vážna dopravná nehoda, ktorá sa obišla bez život ohrozujúcich zranení. Pri pohľade na diaľničnú zrážku je to ako zázrakom. Ako sa z nepríjemného pohľadu poučiť? Už aj malá nepozornosť dokáže zapríčiniť potenciálne tragickú nehodu. Prečo to vodič Nissanu Qashqai namieril rovno do “kufra“ nákladiaku, je nepochopiteľné. Po predbiehganí na diaľnici…

KAMzaKRÁSOU

Pľúcnik lekársky: To je pomoc nielen pre tvoje pľúca!

0

Pľúcnik lekársky je tým pravým pomocníkom v starostlivosti  o dýchacie cesty, tak ako jeho názov napovedá. Táto liečivá bylinka toho totiž dokáže ešte oveľa viac. Pôsobí protizápalovo a blahodarne vplýva aj na trávenie, štítnu žľazu či pokožku. Rastlina je zaujímavá aj svojím vzhľadom. Jej pekné kvety totiž postupne menia svoju farbu z ružovej na fialovú…

Poznáš kontaktné rodičovstvo? Priblíž sa k svojmu dieťatku!

0

Termín kontaktné rodičovstvo nemá nijaký pevne určený súbor pravidiel, je to skôr prístup k výchove detí už od najmenších novorodeniatok. Predpokladom je mať otvorené srdce a myseľ pre individuálne potreby detí. A tiež sa nebáť počúvať svoju rodičovskú intuíciu a nestrácať záujem spoznávať svoje vlastné dieťa a čítať jeho signály.

Máš problémy s prehĺtaním? Dávaj pozor, môže to byť naozaj vážne!

0

Máte problémy s prehĺtaním? Ťažko sa vám prehĺta, bolí vás, keď jete a často sa pritom rozkašlete? Spozornite, môže ísť o vážny problém. Príčiny, prečo máte problém sa normálne najesť či dokonca prehltnúť vlastné sliny, sú rôzne. Našťastie, väčšinou nesúvisia s vážnym ochorením. Napriek tomu neliečená dysfágia môže viesť k…

Video Jarný trenčkot ako základ šatníka: Inšpiruj sa aj ty!

0

Jarný trenčkot býva neodmysliteľnou súčasťou šatníka mnohých žien. Tento neutrálny kúsok pristane tak mladým dievčatám ako aj starším dámam, tak štíhlym ženám ako aj tým s pár kilami navyše. Máme pred sebou obdobie, kedy čaká jarný trenčkot jeho päť minút slávy. Pozri sa, ako ho nosiť a vyzerať neodolateľne!

Tampóny a syndróm toxického šoku: Aká je skutočná pravda?

0

Každá žena sa už určite stretla s pojmom syndróm toxického šoku. Spája sa predovšetkým s používaním menštruačných tampónov. Ale úprimne – skutočne ide o hrozbu pre ženy, ktoré tampóny používajú alebo netreba robiť paniku? Čítaj a dozvieš sa, aká je pravda!

Vyhrajte 4x novú vôňu Christina Aguilera Definition (v hodnote 20 €)

0

Majster pafumér Guillaume Flavigny zo spoločnosti Givaudan vytvoril v spolupráci s Christinou výraznú a sofistikovanú vôňu, vyjadrenú prostredníctvom dynamických kontrastov. Christina Aguilera Definition zachytáva unikátnu kombináciu žiarivého ovocia, ženských kvetín a zmyselného pižma – pozostáva z dokonalej rovnováhy jemných a výrazných tónov.  

TopDesať

Ako vyzerá koniec sveta? Je krajší, ako by sa mohlo zdať

0

"Po mnohých rokoch snívania som sa konečne dostal až na koniec sveta - do Patagónie," hovorí rumunský fotograf Doru Oprisan. A ako ten koniec sveta vlastne vyzerá? "Čo ma najviac prekvapilo, bola hojnosť intenzívnych farieb. Ani neviem, ako by som mohol opísať spôsob, ako sa celá obloha ráno rozsvietila do žiarivých farieb v…

Deti a zvieratá zachytené na týchto dokonalých fotografiách

0

Nie je žiadnym tajomstvom, že mnoho ľudí považuje svojich domácich miláčikov za členov rodiny. Podľa štúdie, ktorú urobila univerzita v Cambridgi, deti majú tendenciu hľadať podporu u svojich domácich miláčikov. Vieš si predstaviť túto zaujímavú kombináciu? Ak nie tak nevadí, dnes ti totiž ukážeme fotografie na ktorých sú zachytené práve…

10 dôkazov, že váha nie je meradlom sexepílu

0

Väčšina z nás sa v súvislosti so svojou postavou zauíma iba o váhu. No v skutočnosti váha nie je tým najlepším meradlom progresu... Tieto premeny ti to dokážu. Ak sa naozaj staráš o svoje telo, potom by si sa rozhodne nemal riadiť iba váhou. Je všeobecne známe, že 1 kilogram tuku má…

Pracovná plocha na počítači: Geniálne nápady na tapety

0

Každý deň presedíme hodiny pri počítačoch, tak prečo by sme naše oči nemohli pobaviť ešte pred tým, čo ich unavíme? Na to dokonale poslúži pracovná plocha s ktorou sa dá naozaj kreatívne pracovať. Boredpanda zozbierala tieto fotografie pracovných plôch. Niektoré sú kreatívne, iné zasa geniálne a vtipné, ktoré mali naštvať…

Najbohatší ľudia - toto je nový rebríček miliardárov!

0

Pri slovnom spojení "najbohatší ľudia na planéte" sa zrejme väčšine z nás vyjaví jedno meno, ktoré sa v tomto rebríčku pravidelne objavuje na popredných miestach. No podľa časopisu Forbes nastali mierne zmeny v poradí. 10. Larry Ellison - 58,5 miliardy $ [caption id="attachment_24450" align="aligncenter" width="1000"]

Absurdné vynálezy: Niektoré z nich používame dodnes

0

Je úžasné vidieť, ako sa ľudia už v minulosti snažili vymýšľať novinky, ktoré mali pomôcť k bezpečnosti, prípadne iba ku komfortu. Niektoré tieto novinky sú však poriadne absurdné vynálezy. Zopár z nich sa zachovalo až do dnes, no trocha v upravenej podobe. Raz však Albert Einstein povedal: "Ak na prvý…