• Nefunkčný demokratický centralizmus a jalová demokracia. Ako to zmeniť?

  Publikované 16.02. 2018 o 07:17 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Úvodné slovo:Tento svet sa už totálne zbláznil a vracia sa do stredoveku. Elementárna logika hovorí, že pokiaľ objekt je zložený z dvoch alebo viac subjektov, je schopný sebareflexie len v prípade symbiózy medzi spoločným záujmom (centrom) a individuálnymi záujmami jeho zložiek (demokraciou). Duálnosť tejto podstaty je nevyvrátiteľná. Len sebec, vládnuca trieda a jej poplatné spoločenské vedy v snahe šíriť svoju pravdu a záujmy za každú cenu odmietajú duálnu realitu a utekajú sa k monizmu. Zdá sa, že vládnuca trieda a sociálne siete vytvorili priestor na šírenie a nadvládu hlúposti nad zdravou logikou. Je čas spamätať sa, pretože hlúposti v ktorých sa zmieta naša spoločnosť už ohrozujú nielen vývoj spoločnosti ale aj zdravotný stav ľudí. Monoteistické šarlatánstvo propagáciou jalovej demokracie dnes víťazi nad vedou vo všeobecnosti.“

  K tomuto názoru ma priviedla moja analýza spoločenského vedomia ako celku. Nuž a do tohoto spoločenského košíka hlúpeho nazerania na spoločnosť patrí aj monoteistická propagácia „demokracie“. Demokracia ako samostatný jav v spoločnosti neexistuje a nemôže existovať. To čo sa dnes po svete šíri ako demokracia je jalová demokracia rovnako ako gender ideológie a pod. Pokiaľ gender ideológiu považujem skôr za výplod hlúposti s jalovou demokraciou je to možno trocha ináč.

  Pri súčasnom nefunkčnom demokratickom centralizme (duálnej spoločnosti) centrálnu zložku predstavujú bezprízorné peniaze ktorým slúži 42 ľudí na svete, ktorí vlastnia rovnaké bohatstvo ako najchudobnejších 50% na celom svete“ (TU). Toto je vrchol celosvetovej pyramídy (vládnucej triedy) ktorá ovláda cez ekonomický mechanizmus svet. Vládnucej triede je príjemné šírenie jalovej demokracie ktorá vyvoláva ilúzie a rozpory v masách, rozkladá totiž ich vzájomnosť ktorá by mohla byť pre vládnucu triedu  nebezpečná. „Nech sa Tí dole požerú, naša moc a zisky porastú rýchlejšie“. Toto je realita a nikto si neuvedomuje, že sa tým zo dňa na deň zvyšuje exponenciálnym spôsobom napätie nielen medzi triedami ale aj národmi, štátmi podobne ako to bolo pred I. aj II. Svetovou vojnou. To či šírenie jalovej demokracie je vedomé alebo plynie z ľudskej hlúposti je úplne vedľajší problém.

  Nuž je načase aby sme začali rozmýšľať ako sformovať funkčný demokratický centralizmus v politickej nadstavbe i ekonomickej základni a to skôr ako vzájomne odpudzujúce sa centrum a demokracia spôsobia kolaps ľudskej spoločnosti. Dnešná EÚ je toho príkladom. Exponenciálne narastajúce napätie, ako nás učí fyzika vždy končí explóziou ak človek nenájde cestu k jeho uvoľňovaniu či ovládaniu. Nuž a na toto žiadne zbrane ani ich rovnováha nestačia, na to treba rozum.

  O bezmocnosti demokracie v súperení s dokonale organizovaným centrom a bezprízorným kapitálom možno spisovať knihy. Právo voliť raz za štyri roky či cestovať za podradnou prácou do zahraničia alebo napísať niekde blog bez odozvy z centra to nie je rovnocenné postavenie demokracie k centralizmu (diktatúre), zaštítenému ústavou, kapitálom, políciou a vojskom.

  Osobne to môžem potvrdiť pretože od roku 1991 upozorňujem na potrebu dať peniazom pevný základ a od roku 2006 predkladám dôkazy o tom, že súčasná ekonómia je zlodejské učenie a nie veda. Všetky tieto upozornenia a návrhy skončili v odpadkových košoch politikov či akademikov. Naviac ako bývali pracovník v štátnej správe viem ako vyzerala snaha o funkčný demokratický centralizmus počas socializmu. Mimo iných skúsenosti bol mi pridelený podnet na nehospodárne vynakladanie prostriedkov v určitom národnom podniku. Podnet podal človek ktorého považovalo okolie za „šibnutého“. Na základe týchto informácii som požiadal nadriadený orgán aby som mohol založiť spis bez prešetrovania. Odpoveď bola striktná: „Ak mám doklad, že je nesvojprávny potom s takýmto dokladom môžem založiť spis bez prešetrovania. V inom prípade podnet musím prešetriť, s menovaným prejednať, o výsledku spraviť zápis a informovať nadriadený orgán.“ (Pýtam sa prezidenta, predsedu vlády, predsedu SAV, generálneho prokurátora atď. či majú takýto doklad o mojej nesvojprávnosti?)

  Tým nechcem povedať, že išlo o plne funkčný demokratický centralizmus ale bola to dobrá snaha uviesť ho do života.

  Filozofická (interdisciplinárna) analýza

  Ak sa pozrieme do histórie vývoja spoločensko ekonomických formácii (SEF) od otrokárskej po socialistickú a po vylúčení ich osobitosti potom môžeme konštatovať, že spoločnosť bola vždy rozdelená na triedu riadiacu a riadenú. Toto sú protipóly ktoré si protirečia ale zatiaľ netvoria funkčnú jednotu. Trieda riadiaca má všetky páky na ovládanie spoločnosti vo svojich rukách a riadená trieda je trpiaca bez akýchkoľvek práv. Neexistuje tu spravodlivosť. Marx predpokladal, že spravodlivosť sa dosiahne zrovnoprávnením teda odstránením duálneho charakteru spoločnosti a vznikne beztriedna spoločnosť. Ide o vážny logický omyl! V prírode dualizmus je základom vývoja schopnosti na ňom založených prvkov. V spoločnosti takýmto základným prvkom je existencia muža a ženy a v ich spojení funkčná rodina. Ak má byť spoločnosť vývoja schopná a schopná reagovať na nové podmienky ktoré jej vývoj prináša, potom si musí zachovať duálny charakter ktorý jej vštepila rodina. Prechod k monizmu by zničil jej schopnosť sebareflexie a plynulého prispôsobovania sa novým, a novým podmienkam. V podstate všetky SEF vrátane kapitalizmu boli vzhľadom na nedostatočne vyvinutý (funkčný) dualizmus a nadvládu jednej triedy monoteistické. To spôsobuje, že SEF sa množia len klonovaním. Kapitalizmus v USA, Rusku, Číne, Etiópii či Bangladéši sú si podobné ako „vajce vajcu“. Rozdiely sú len v detailoch a veku, nič viac. Táto skutočnosť spôsobuje, že nie sú schopné evolučného vývoja a preto sú napriek duálnej podstate potrebné zmeny revolučné.

  Spravodlivosť v dualizme neznamená zjednotenie práv a povinnosti, teda rovnosť, ale naopak spravodlivosť v nerovnosti. Kladný a záporný pol (muž a žena) nemožno kvalitatívne spojiť, pretože by to znamenalo ich zánik. Možno ich však kvantitatívne vyrovnať pri zachovaní ich polarity (kvality) čim vznikne „jednota v protirečení“ – podstata pôsobenia základných zákonitosti vývoja v prírode a teda i spoločnosti.

  Na základe tejto logickej úvahy možno vysloviť návrh následovnej tézy:

  Organizmy a objekty jednobunečné a duálne ktoré zatiaľ netvoria funkčnú jednotku, pokrok vo svojom vývoji dosahujú revolučnými krokmi, zatiaľ čo duálne organizmy tvoriace funkčný celok (schopné sebareflexie), pokrok vo svojom vývoji dosahujú evolučným vývojom.“

  Ak sa táto téza potvrdí potom po ďalšom revolučnom kroku, ak spoločnosť získa schopnosť sebareflexie nebude to spoločnosť beztriedna ale funkčne triedna a tak získa schopnosť evolučného vývoja bez potreby revolučných zmien.

  Ako to zmeniť? Alebo obsah ďalšieho revolučného kroku vo vývoji celosvetovej spoločnosti.

  1. Trieda riadiaca i riadená musia dostať plné právo na svoje vlastné riadiace centra a sebe vlastné organizačné štruktúry budované z dola hore. Takto je potrebné zabezpečiť základ pre „spravodlivosť pri zachovaní nerovnosti“.
  2. Trieda riadiaca si organizuje „hornú komoru“ parlamentu ktorá si konštituuje vládu ovládajúcu spoločnosť (ekonomické, spoločenské, technologické, ekologické procesy) až po úroveň majstra a pod. Na túto činnosť táto trieda a predovšetkým jej jednotlivý funkcionári musia mať pridelenú jednoznačnú a nedeliteľnú právomoc ale aj zodpovednosť!!!
  3. Trieda riadená si organizuje „dolnú komoru“ parlamentu ktorá si konštituuje „najvyšší všeľudový kontrolný úrad“ ktorý cez svoju „vertikálu“ zakončenú dôverníkmi z ulice, pracoviska a pod. zbiera informácie o problémoch v spoločnosti ktoré postupuje svojím orgánom a odborným ustanovizniam na overenie a spracovanie návrhov na ich riešenie.
  4. Parlament predstavuje spoločné zasadnutie oboch komôr parlamentu ktoré majú rovnaký počet poslancov a rovnaké hlasovacie práva.

  Samozrejme, toto je ideový návrh ktorý treba overiť v diskusii a následne rozpracovať „na drobné“.

  Nabudúce o novej ekonomickej štruktúre spoločnosti založenej na princípe demokratického centralizmu a nových peniazoch.

  Prípravne články (TU)

  Určené pre: Prezidenta SR, predsedu NR SR, predsedu vlády SR, predsedu SAV, generálneho prokurátora a verejnosť.

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  TopSpeed

  Šampionát šprintov štartuje v apríli

  0

  15-ty ročník slovenského šprintérskeho šampionátu v sezóne 2019 prinesie päť kôl. Súperi si zmerajú sily v troch základných kategóriách Autá Profi, Autá Street a Motocykle, ktoré sa následne delia na triedy podľa objemu, pohonu či preplňovania. Šampionát šprintov odštartuje spojeným majstrákom na pôde našich južných susedov 7. apríla na letisku…

  Pozor, jazda vo vyhradenom jazdnom pruhu s príplatkom

  2

  Slovo robí chlapa – platí aj o policajtoch.  S prichádzajúcim údajným kolapsom dopravy v bratislavskom Ružinove v súvislosti s prebudovaním kruhovej križovatky Prievoz sa strhla veľká informačná kampaň. Mesto sa snažilo hasiť vznikajúci dopravný požiar ponúkanými dopravnými riešeniami a motoristi sa začali rozhodovať, či auto, motorku alebo bicykel. Pár dní pred uzávierkou polícia…

  Šoférovanie bez dokladov? Vo svete už realita

  16

  Šoférovanie bez dokladov? Pred rokmi absolútny nonsens. Dnes, v elektronickej dobe, sa to pomaly stáva realitou. Niektoré európske krajiny nad tým uvažujú, a dokonca majú pripravené aj právne normy. A nemusíme pritom chodiť ani veľmi ďaleko. Stačí sa pozrieť do susedného Poľska, kde majú pred nami poriadny náskok. 

  Roland Gumpert Nathalie je superšport na metanol

  2

  Nemecká značka predstavila model, ktorý by mohol byť budúcnosťou elektrického pohonu. Roland Gumpert Nathalie je elektrický superšport na metanol. Predstavitelia značky tvrdia, že vďaka metanolu bude mať auto v eco-režime dojazd až 1200 km. Zatiaľ to znie poriadne bláznivo, no poďme pekne po rade.

  Šprint S3 a M140i a Focus RS a A35 AMG a Golf R

  9

  Dnes tu máme ďalšie video z drag race, alebo po slovensky šprintu áut, ktoré sú si vcelku rovnakými súpermi. Šprint S3 a M140i a Focus RS a A35 AMG a Golf R je zaujímavým počinom, v ktorom si zmerajú sily skutočne rovnocenné autá, teda až na poháňanú nápravu. Ale nebudem predbiehať, treba si pozrieť video.

  FCA diesel v autách ešte asi ponúknu. Menia plány

  0

  Zastavenie produkcie naftových motorov v dohľadnej dobe? Automobilky sa pred časom nechali počuť, že práve to je ich stratégia, dalo by sa povedať, že rovno prioritná úloha. Jednou z nich boli aj FCA – Fiat Chrysler Automobiles. Tí chceli úplne zastaviť výrobu naftových motorov v osobných autách do r. 2022. No…

  KAMzaKRÁSOU

  Výber správnych plienok pre bábätko je dôležitý! Aké by mali mať vlastnosti?

  0

  Starostlivosť o malé bábätko býva neraz skutočne náročná. Určite sa však zhodneme na tom, že každá mamička chce pre svoje dieťa v každej situácii jednoducho to najlepšie. A to platí aj pri výbere plienok. Je predsa dôležité, aby drobcovi perfektne sedeli, prinášali mu pocit pohodlia a boli tiež šetrné k…

  Premeny bábik do realistickej podoby: Zručnosť ukrajinskej umelkyne ti vyrazí dych!

  1

  Bábika je typickou hračkou dievčat po celom svete už od útleho detstva. História výroby bábik pritom siaha skutočne ďaleko do minulosti. Už pre 4000 rokmi si tieto hračky vyrábali z hliny starí Gréci aj Egypťania. Bábiky majú bohatú históriu, počas ktorej sa menil ich vzhľad aj materiál, z ktorého boli…

  Ako rýchlo znížiť horúčku? Skús overené triky lepšie ako tabletky!

  2

  Horúčka je akousi reakciou organizmu na infekciu alebo zápal, ktorý sa nachádza v organizme. Avšak, je veľmi dôležité odhadnúť vážnosť situácie, a teda aj vážnosť horúčky. V niektorých prípadoch je potrebné vyhľadať skôr odbornú pomoc a neskúšať žiadne domáce triky. Ak predsalen ste za domácu liečbu, tak máme pre vás overené triky našich starých…

  Je posadnutosť zdravým jedlom nebezpečná? Daj si na ňu veľký pozor

  1

  Najznámejšími poruchami stravovania sa sú bezpochýb anorexia a bulímia, pri ktorých pacienti buď nejedia vôbec, alebo skonzumovanú stravu vyvrátia v snahe nepribrať z nej ani deko. Nie sú však jedinými poruchami príjmu potravy, ktoré môžu ohroziť zdravie človeka, ak sa podcenia. Ortorexia je porucha, ktorá by sa inak dala opísať…

  Ako presádzať orchidey? Osvoj si niekoľko pestovateľských tipov

  5

  Tešili ste sa z krásnych orchideí, ale uhynuli? Netrápte sa. Poradíme, ako sa o ne správne starať. Medzi prvými si zodpovieme otázku - Ako presádzať orchidey?

  Zachovaj chladnú hlavu: Povieme ti, čo nerobiť po diagnostikovaní rakoviny!

  2

  Podceňovať význam a dôležitosť zdravého stravovania môže byť pri liečbe rakoviny veľmi veľkou chybou. Dbať o správnu životosprávu by sme mali v každom prípade, no ak sme chorí, mali by sme si dať na tom skutočne záležať. Práve zmena v stravovaní môže predstavovať pri liečbe rakoviny nemalú pomoc. Z jedálnička…

  TopDesať

  Fotografie, ktoré priam neuveriteľne uchopili čas

  0

  Čas plynie naozaj rýchlo. Vyzerá to, že stredná škola bola práve včera, a potom si zrazu uvedomíš, že už nie si ani na vysokej škole. Zrazu prešlo 10, 20 alebo dokonca 30 rokov od tvojej stužkovej - tak dlho, že sa potrebuješ pozrieť na fotografie, aby si si na to spomenul.…

  Maďarský Černobyľ? Szentkirályszabadja je ďalšie tajomné mesto duchov

  0

  Dvaja Česi cestujú autom po rôznych krajinách a navštevujú neobyčajné miesta. Zábery zo svojich ciest uverejňujú na videách na svojom YouTube kanáli s názvom WeAreCarFans. V ich najnovšom videu sa pozreli do maďarského mesta Szentkirályszabadja, ktoré nápadne pripomína neslávne známe ukrajinské mesto duchov. Dvaja českí cestovatelia zverejnili video o návšteve opusteného…

  Čo je (ne)bezpečná vzdialenosť? Prečo sa ňou zaoberať?

  0

  Koncom desaťročia bolo nedodržanie bezpečnej vzdialenosti v SR 4. najčastejšou príčnou dopravných nehôd. Aká je teda bezpečná vzdialenosť a ako ju "odmerať"? V porovnaní so západnými susedmi, kde je výchova a vzdelávanie vodičov na diametrálne inej úrovni je to ohromne veľa. Prečo sa tento problém dostal tak vysoko? Lebo do prijatia novely zákona…

  Národný park Göreme: Magická perla Turecka zapísaná v zozname UNESCO

  0

  Turecko je v očiach Slovákov predovšetkým obľúbenou letnou destináciou. More je teplé, počasie stále slnečné a služby sú vo väčšine hotelov na vysokej úrovni. Turecko je však oveľa viac, ako len dovolenková destinácia. So svojou rozlohou 783 356 kilometrov štvorcových má rozhodne čo ponúknuť. Medzi inými aj Národný park Göreme a skalné pamiatky v…

  Tieto fotografie ti ukážu, že svet je plný rozdielov

  0

  Náš krásny svet je plný rozdielov, či sa nám to páči, alebo nie. Množstvo vecí je už na prvý pohľad rozdielnych. Preto je užitočné pozrieť sa triezvo na veci, ktoré sa nachádzajú okolo nás. Svet je plný prekvapení a patria k nemu aj takéto zvláštnosti a dokonca aj anomálie, ktoré ti…

  TOP10: Ľudia, ktorých deň sa jednoducho nevydaril

  0

  Aj tebe sa občas stane, že si myslíš, že tvoj deň už nemohol byť horším? Ľudia, ktorých sa týkajú tieto fotografie, by s tebou určite nesúhlasili. Každý deň sa stretávame so situáciami, ktoré nás dokážu priviesť na pokraj nervového zrútenia. Väčšinou pomáha hlboké dýchanie, chvíľa ticha, či počítanie do desať.…