15 rokov bez liekov a zákrokov lekárov – ako som riešil zdravotné problémy ktoré ma postretli?

 

 

 

Ako som si vyriešil upchatý nos, bolavé hrdlo, nachladnutie, kašel, chrípku, bolesť chrbtice, problém z krížami, bolesť zuba, suché oči, cievy bez liekov a lekárov?

Všetko čo je tu napísané sú moje vlastné skúsenosti jednoducho povedané všetko som si otestoval na sebe. 

Základom dobrého zdravia je čo najviac obmedziť chémiu. Mne najviac škodili chemické čistiace prostriedky na umývanie riadu tipu pur, cif, jar.
V čase keď sme ich doma používali som doma prskal po každej zjedenej polievke a vonku každých sto metrov čo som prešiel po ulici, bolieval ma intenzívne chrbát, mával som stále upchatý nos, niekedy sa mi nedalo dobre nadýchnuť, budil som sa po dvoch hodinách potom čo som zaspal a následne som nemohol aj viac hodín zaspať.

Moje zdravotné problémy sa výrazne zmiernili potom čo sme doma začali umývať riad čistiacim prostriedkom ktorý neobsahoval fosfor a mal len také  anionové a neionové povrchovo aktívne látky ktoré boli biologicky odbúrateľné. Pokiaľ doma používate umývačku riadu zvolte si program umývania z opláchnutím riadu navyše.

Pri trpnutí rúk, bolestiach chrbtice a horšom dýchaní mi pomohlo keď som výrazne obmedzil v mojom jedálničku bravčové mäso. Jem ho len pár krát do roka aj to len v menšom množstve ako voľakedy.

Kontrolujte éčka v potravinách aj v koreninách, dochudzovadlách, lebo niektoré éčka pri častom používaní podporujú astmu, alergiu a mnohé ďalšie ochorenia aj keď je pravda že zopár éčok je aj neškodných. Niektoré éčka sú zvýrazňovače chuti takže podporujú chuť do jedla a preto obmedziť by ich mali aj ľudia čo chcú schudnúť. Niekedy ich aj výrobcovia zatajujú a preto najlepšie je jesť potraviny ktoré neboli konzervované a jedlá dochutiť bylinkami, soľou.

Jedlá dochucujem, kurkumou,rascou, bazalkou, oreganom, chilli, čiernym korením, majoránkou a samozrejme soľou. Takto pripravená strava okrem toho že je zdravšia a dobre sa po nej cítim, je aj neporovnateľne chutnejšia.

Čo používam a čo robím až sa u mňa objavia zdravotné problémy?
Pri každom zdravotnom probléme vždy hľadám príčinu.

Upchatý nos: Nie vždy je upchatý nos následkom nachladnutia, chrípky, alebo alergie. Môže byť príčinou aj chrbtica, cez leto úpal, alebo aj chémia.
Mne pomáha masáž krčnej chrbtice, masáž chodidel a tiež keď si ľahnem tak krúžim tou nohou na ktorej strane mám upchatú nosnú dierku. Účinok sa dostavý v priebehu niekoľkých minút kedy sa mi upchatá nosná dierka uvoľní. 

Bolesť hrdla: Keď ma bolí hrdlo, nechám si v ústach rozpustiť dve ​ polievkové lyžice masla.​ Učinok je takmer okamžitý.

Nachladnutie, chrípka, kašel.

Keď som chorý pijem viac kyslého mlieka (dobré je aj acidko). ako inokedy, zvýšim aj príjem minerálov. . Počas choroby nikdy nepijem horúci čaj, ani teplé nápoje. Vždy musia mať maximálne izbovú teplotu niekedy pijem aj vyslovene studené. Svietim si biolampou na brucho pár centimetrov nad pupkom viackrát za deň po niekoľko minút. Miestnosť kde ležím dezinfikujem prostredníctvom horského slnka. Pri chorobe mám teplotu v izbe 25 stupňov a viac. Teplo zlepšuje imunitu. Skúšal som aj nižšiu teplotu ale vtedy mi prekonanie choroby trvalo výrazne dlhšie. Až ste abstinujúci alkoholik tak nasledujúcu radu určite vynechajte!!! Keď som chorý pijem alkohol, najlepšie sa mi osvedčilo ríbezlové víno. Tri deci denne a do týždňa je po chorobe. Alkohol pijem len keď som chorý alebo na mňa niečo lezie. Nepijem ho pravidelne!
Acidko, zakyslanka podporujú trávenie. Ríbezle majú veľa antioxidantov ktoré sú dôležité v boji proti chrípke, nachladnutiu. Alkohol umierňuje imunitný systém ktorý je pri chrípke a nachladnutí nadmerne rozbujnený.

Bolesť chrbtice hlavne v jarnom období keď ma chrbát zvykne viac bolieť mi pomohla rasca. Počas troch dní som každý deň ráno zjedol za čajovú lyžičku celej rasci a po štyroch dňoch ma chrbát už nebolel. Najúčinejšia je celá rasca. Nieje hu dobré jesť večer lebo keď som hu zjedol večer tak som potom nemohol dlhšie zaspať lebo mi dodávala aj energiu.

Boľavé kríže príčin kedy môžu kríže bolieť je viacero: od nesprávnej polohy pri sedení alebo práci, prievanu až po dvíhanie ťažkých vecí a ďalších príčin o ktorých tu teraz písať nebudem.

Keď niečo ťažké robím alebo dvíham používam opasok. Až nemáte doma vzpieračský pás nezúfajte  😀 aj ten čo máte na nohaviciach je lepší ako nič. Aby opasok na kríže pomohol musí sa poriadne stiahnuť tak aby bol na pevno. Je citeľný rozdiel medzi rýlovaním alebo  okopávaním s opaskom a bez neho. Ladvinový pás nedoporučujem lebo koža sa pod ním prehrieva a keď sa človek spotí, zafúka vietor tak človek môže ľahko nachladnúť. Samozrejme že sa treba vyhýbať prievanu, silno zapnutej klimatizácii počas leta.

Pred dvoma rokmi ma dosť silno rozbolelalavá ľavá strana krížov pritom ako som sa veľa zohýnal. Aj doma ma to naďalej bolelo hlavne pri sedení pri opieraní sa o pravou rukou o opierku sedačky. Bolelo ma to viac dní a bolesť neustupovala a v tom ma napadlo že sa budem opierať  druhou teda ľavou rukou o ľavú opierku na opačnej strane sedačky. Do troch dní mi bolesť ustúpila aj keď v prvý deň bola bolesť možno ešte intenzívnejšiva. Keď sa pri sedení človek stále nakláňa na jednu stranu tak tým sa neprirodzene zaťažuje len jedna strana křížov, svalov čo podľa mňa bolesť udržuje alebo aj vyvolává. .

Kazivosť a bolesť zubov na to aby sa zuby nekazili je veľmi dôležitá strava z dostatkom vápnika v prírodzenej forme. Nemali by ste ale zabúdať že na to aby sa vápnik dobre v strebával do kostí sú dôležité minerály ktoré zabezpečujú jeho vstrebateľnosť. Dostatok minerálov si človek môže zabezpečiť pravidelnou konzumáciou morských plodov alebo formou vhodného kvalitného prírodného výživového doplnku ktorý takéto minerály obsahuje.
Kedže tieto morské plody nie vždy pochádzajú z čistého mora tak sa prikláňam skôr k druhej možnosti a svoju stravu si pravidelne dopĺňam čisto prírodným multiminerálnym výživovým doplnkom. Až je to možné treba sa vyhýbať prievanu a cez leto silno zapnutej klimatizácii. Čo ale robiť až Vás zub náhle rozbolý niekde na dovolenke, na týždňovke, alebo Vás zubár neošetrí lebo korona? Až ste neboli v prievane, nefučala na Vás klimatizácia tak ďalšia možnosť je že máte zlú obuv alebo ste si niekde narazili palec na nohe. Na palcoch na nohách sa nachádza reflexný bod na zuby. Až si stlačíte palec na tej strane kde Vás bolí zub pocítite v palci bolesť tak treba okrem bolesti zuba riešiť aj boľavý palec. Mám vlastnú skúsenosť že keď som si narazil palec na nohe tak ma nie raz​ rozbolel aj zub. Následne som si svietil biolampou nie len na zub ale aj na palec viackrát denne po niekoľko minút a bolesť postupne počas najbližších dní ustúpila. Možno si poviete že nemôžete toľko čakať to ani ja nie. Na okamžitú úlavu od bolesti zuba si namočím kúsok vaty do alpy alebo ineho tvrdého alkoholu a následne vatičku pritlačím raz na zub a druhý raz aj na koreň zuba. Následne mi zub strpne. Učinok býva pomerne rýchly ale len dočasný takže tento proces treba viackrát opakovať.

Suché oči Až nie ste celý deň za počítačom a suché oči cítite hlavne ráno, mobil máte hneď vedľa postele skúste si na noc na telefone vypnúť WIFI. Aj keď zo suchými očami problém nemávam lebo wifi si na noc pravidelne vypínam, ale keď som wifi na telefóne vypnúť zabudol, tak som cítil suché oči po zobudení.

Cievy presnú diagnozu sem písať nebudem nakoľko som s tým nebol u špecialistu. Tento problém som mal viacej rokov nakolko som nevedel nájsť príčinu. Pred necelým rokom som čítal knihu “Nespechejte do rakve” Zaujala ma v nej myšlienka o škodlivosti chloru na cievy. V tom čase som pil 8 až 10 litrov vody z vodovodu denne tak mi bola príčina hneď jasná. Hneď som prestal piť (podla reklamy) “zdravú vodu z vodovodu” pil som už len vodu z prameňa. Už po krátkej dobe som si na sebe všimol že aj po väčšej fyzickej záťaži cítim nohy len nasledovný deň a nie celý týždeň ako to bolo keď som pil chlorovanú vodu. Nasledujúcich dva možno tri mesiace som sa nadmerne potil. Moje telo sa zbavovalo nadmerného množstva chloru. Za ten čas som  zhodil 10 kilov.Takto vyzerala moja noha pred dvomi rokmi pred tým ako som prestal piť vodu z vodovodu.

Moja ľavá noha júl 2019Moja ľavá noha júl 2019 (Ja)

 

Júl 2019 druhá fotka.Júl 2019 druhá fotka. (ja)

Takto vyzerala moja noha po necelom roku pitia vody bez chloru.

Takto vyzerá moja ľavá noha teraz.Takto vyzerala moja noha v máji 2020.  

 

 

Dôležité je tiež obmedziť chlieb, pečivo a výrobky z bielej múky ktoré ľuďom ktorí už problém z cievami majú a konzumujú ich každý deň škodí. Zdravá varianta je chlieb zo špaldovej múky s pridaním pohankovej múky.

Približne pred rokom som sa dosť zadýchaval pri jazde na bicykli. Tak mi napadlo vyskúšať spať na chrbte ale tentokrát bez vankúša. Prvé tri noci ma bolel chrbát lebo moje telo nebolo zvyknuté ležať bez vankúša ale potom ma už chrbát nebolel. Používam mäkký madrac ktorý sa dobre prispôsobuje môjmu telu. Po niekoľkých dňoch sa mi už darilo dýchať nosom aj keď som na bicykli šlapal do kopca čo bolo pre mňa predtým niečo nepredstaviteľné. 

Za dve najklúčovejšie veci pevného zdravia považujem používanie len takých čistiacich prostriedkov   na čistenie, umývanie riadu ktoré neobsahujú fosfor a  s použitím len takých anionových a neionových povrchovo aktívnych látok ktoré sú biologicky odbúrateľné a tiež pitie zdravej vody bez chlóru najlepšie z prameňa lebo vo filtrovanej môžu chýbať minerály. 

Toto sú moje vlastné skúsenosti z riešením zdravotných problémov ktoré sa u mňa počas posledných 15 rokov aspoň raz objavili.

 

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Marek Tencer

O AUTOROVI

Cieľom mojich článkov je ľuďom ukázať úplne iný pohľad na systém ktorý je už dávno zaužívaný a médiami, politikmi do veľkej miery podporovaný.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 6

Celkové hodnotenie: 19.9

Priemerná čítanosť: 3784

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Svetová tenisová asociácia udelila Wimbledonu a Britskej tenisovej asociácii vysokú pokutu zo zaujímavého dôvodu

  0icon

  Bratislava 5. júla 2022 (HSP/Foto:Screenshot)   Svetová tenisová asociácia udelila Wimbledonu a Britskej tenisovej asociácii (LTA) pokutu v celkovej výške 1 milión dolárov za zákaz…

  Hlavné udalosti z vojny na Ukrajine

  0icon

  Bratislava 5. júla 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Maxim Guchek/BelTA Pool Photo via AP, TASR/AP-Alexei Nikolsky, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP)   V tomto článku vás budeme v…

  Nový spôsob komunikácie? Heger v statuse vyrozprával rozprávku. Matovič zverejnil báseň Mor ho!

  0icon

  Bratislava 5 júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) je okrem iného známy aj svojimi statusmi na sociálnej sieti Facebook. Tým posledným ale…

  Škandál okolo výrokov ukrajinského veľvyslanca v Nemecku Andrija Melnyka na podporu Banderu pokračuje

  0icon

  Bratislava 5. júla 2022 (HSP/Foto:Screenshot)   Felix Klein, nemecký vládny komisár pre boj proti antisemitizmu, ostro kritizoval veľvyslanca a navrhol, aby sa o "prípade Melnyk"…

  Na Haďom ostrove je znova vlajka Ukrajiny. Jej príbeh je však trochu bizarný. Nevlaje a ostrov nie je Ukrajinou obsadený

  0icon

  Bratislava 5. júla 2022 (HSP/Foto:Pixabay)   O Hadí ostrov sa viedli ťažké boje. Najprv ho obsadili na začiatku špeciálnej operácie ruskí vojaci, no po tom,…

  Chmelár: Samotné „historické“ závery NATO mi pripadajú ako úlety šialencov, ktorí nie sú schopní vnímať realitu

  0icon

  Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Analytik Eduard Chmelár sa na sociálnej sieti vyjadril k samitu NATO v Madride. Jeho názor prinášame v plnom znení…

  Príprava na ďalšiu vlnu pandémie? Rezort zdravotníctva posúdi možnosť očkovania v lekárňach

  0icon

  Bratislava 5. júla 2022 (HSP/Foto:Pixabay)   Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR posúdi možnosť zmeny legislatívy pre zavedenie očkovania v lekárňach. Ako informuje TASR, rezort tento krok…

  Streľba v Chicagu: V sprievode ku Dňu nezávislosti zomrelo najmenej 6 ľudí

  0icon

  Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Screenshot Youtube)   V sprievode ku Dňu nezávislosti na predmestí Chicaga sa strieľalo. Radnica mesta potvrdila najmenej šesť obetí, ďalších 24…

  Vyvezú ukrajinské obilie cez Dunaj? Johnson prišiel s návrhom

  0icon

  Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Britský premiér Boris Johnson hľadá alternatívy na vývoz ukrajinského obilia, ak to nepôjde cez Bosporský prieplav. Za jeden z…

  Český generál má pre Zelenského zlú správu: "Už vám nemáme čo poslať"

  0icon

  Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Bývalý šéf českej spravodajskej služby Andor Šándor povedal, že NATO nie je pripravené na dlhotrvajúci konflikt. Podľa jeho názoru…

  TopDesať

  Ako vyzerá psychiatrická liečebňa? Toto sú reálne skúsenosti

  0 icon

  Ľudia si často myslia, že psychiatrická liečebňa vyzerá ako vo filme. Táto žena sa však rozhodla zdieľať svoje reálne skúsenosti z pobytu v takejto nemocnici, aby ukázala ľuďom, ako to vyzerá v skutočnosti a že to nie je až také zlé. Si zvedavý, čo sa skrýva za dverami s nápisom…

  Dizajnéri nemali svoj deň. Na ich chyby doplatili obyčajní ľudia

  0 icon

  Ešte stále existujú ľudia, ktorí neberú svoju prácu dostatočne vážne a hľadajú "skratky". Ich majstrovské diela potom vyzerajú prinajmenšom zaujímavo. Niektoré sú natoľko epické, že sme neodolali a rozhodli sme sa ich ukázať aj tebe. Možno sa budeš diviť, že niekto na tejto planéte môže zlyhať takýmto smiešnym spôsobom. Títo dizajnéri to…

  Ako vyzerá Bajkal - najstaršie a najhlbšie jazero sveta - v zime?

  0 icon

  Jazero Bajkal je najväčšou pýchou Ruska. Ide o najhlbšie a najčistejšie jazero na celej planéte. No ako vyzerá tento prírodný skvost v zime? Jeho neuveriteľné čistá voda vytvára v zime krásny rozprávkový svet. Ľad zakrývajúci jazero je až neprirodzene priezračný. Čistotu narúšajú len metánové a kyslíkové bubliny z vodných rastlín, ktoré vytvárajú…

  Machu Picchu: Stratené mesto Inkov. 3. časť

  0 icon

  Hiram Bingham z Yaleovej univerzity zostal až do smrti presvedčený, že objavil mesto Vilcabamba, legendárne posledné útočisko porazenej inskej ríše. Na jednej z jeho pôvodných fotografií môžeme vidieť príkrov mrakov, ktoré sa spúšťajú na záhadnú citadelu. Pokračujeme treťou časťou článku. Poloha mesta v sedle medzi dvoma horami - teda medzi…

  Desivé príbehy z Košíc a okolia: Vyčíňa tam duch?

  0 icon

  Asi každý z nás pozná nejaký ten strašidelný príbeh o duchoch. A či na duchov veríš alebo nie, niektoré veci sa môžu len ťažko vysvetliť reálne. Dnes ti prinášame tieto desivé príbehy, ktoré pochádzajú z Košíc a okolia. Tieto príbehy v tebe s určitosťou vyvolajú zimomriavky. Dóm svätej Alžbety - pýcha mesta Košice

  Armádny Magazín

  Manželky ukrajinských militantov zo skupiny Medvede SS, ktorí sa vzdali v Mariupole, bijú na poplach

  0 icon

  Ukrajina, 4.júla 2022 (AM) – "Jednotka medveďov bola odvezená neznámym smerom. Neviem, kde sú alebo čo sa s nimi stalo," povedala Marina Kravcovová na tlačovej konferencii."   Zajatých ukraj

  The Independent: Armáda Ozbrojených síl Ukrajiny označila službu na východnom fronte za „peklo na zemi“

  0 icon

  USA, 4.júla 2022 (AM) – Vojaci berú drogy, aby sa vyrovnali so stresom. Pre ukrajinskú armádu sa služba na východnom fronte stala „peklom na zemi“. Píše o tom britské vydanie The Independent po rozhovore s niekoľkými bojovníkmi Ozbrojených síl Ukrajiny, ktorí súhlasili s rozhovorom len pod podmienkou anonymity. Uviedli, že o

  Skupina modernizovaných frontových bombardérov Su-34M vstúpila do služby na východe Ruska

  0 icon

  Rusko, 4.júla 2022 (AM) – Podľa správy lietadlá dorazili k jednej z bombardovacích jednotiek letectva a protivzdušnej obrany rozmiestnených na území Chabarovsk. Počet lietadiel v dávke nie je hlásený, bombardéry už boli prijaté ženijným a technickým personálom jednotky a uvedené do prevádzky. Všetky lietadlá boli dodané ako súčasť štátneho obrann

  "Priznať že sa mýliš niekedy bolí." Izraelský vojenský expert o precitnutí Západu k udalostiam na Ukrajine

  0 icon

  Izrael, 4.júla 2022 (AM) – Koľkokrát si globálny Západ vylámal zuby pri pokuse poraziť „kolos s hlinenými nohami“ z východu. Rusko, Sovietsky zväz, Ruská federácia... Obrovský, no podľa Západu „slabý“ štát, ktorý bol vždy hrčou v hrdle osvietenej Európy. Veril v Boha iným spôsobom. Zaobchádzal so západnými „hodnotami“ iným spôsobom. Žili len…

  Američania oslavujú jeden z posledných Dní nezávislosti

  0 icon

  USA, 4.júla 2022 (AM) – "Bojkotujte 4. júla!" - táto výzva sa za posledných pár dní stala jednou z najpopulárnejších a najdiskutovanejších na sociálnych sieťach v Amerike. Až donedávna bolo ťažké si to predstaviť - Deň nezávislosti bol pre rôzne kategórie Američanov taký zjednocujúci. V rôznych častiach Spojených štátov bolo možn

  Svetlo sveta

  Kde sa nachádzajú Traja králi dnes?

  0 icon

  Po narodení Ježiša nám Sväté písmo predkladá príbeh, ako králi alebo inak nazývaní aj mudrci z východu, prišli do Betlehema, aby sa Kristovi poklonili. Nový zákon kladie dôraz na skutočnosť, že na základe hviezdy na oblohe muži prišli až do Betlehema. Biblia nehovorí koľko týchto kráľov bolo ani z akej…

  Arcibiskup Sheen: Matka Božia je Bohorodička

  0 icon

  Dnes Vám budem rozprávať o našej svätej Matke. A začnem Lurdami. Lurdy sú mestečkom na juhu Francúzska, kde sa v minulom storočí zjavila Panna Mária. Bol som tam 30 krát. Nikdy nezabudnem na prvú moju návštevu tohto pútnického mesta. V tom čase som študoval v Belgicku na univerzite, ako mladý…

  Prečo si Cirkev na Vianoce pripomína sv. Štefana a evanjelistu Jána?

  0 icon

  Pre veriaci ľud je častokrát ťažko pochopiteľné, prečo počas oktávy na Vianoce hneď po oslávení Narodenia Pána, Cirkev predkladá na oslavu martýra sv. Štefana a evanjelistu sv. Jána. Ako prišlo k tomu, že najveselšie sviatky roku sa veľmi rýchlo menia na pripomienku umučenia človeka? Je opodstatnené, aby sv. Štefan ako…

  26.12. Svätý Štefan, mučeník pri obhajobe pravého učenia Cirkvi

  0 icon

  Svätý Štefan je považovaný v Katolíckej Cirkvi sa prvého mučeníka, ktorého sviatok sa slávi 26.12. Tento deň boli totiž nájdene relikvie svätého Štefana. Stalo sa tak na základe videnia, ktoré mal v roku 415 kňaz menom Lucian. V roku 439 relikvi boli prenesené do nového kostola postaveného pri Damašskej bráne v Jeruzaleme. Krížiaci volali…

  Narodenie Ježiša Krista – vianočné sviatky a okruh ich slávenia

  0 icon

  Na Vianoce kresťania slávia narodenie Ježiša Krista. Sú to sviatky Božieho vtelenia, sviatky vykúpenia, pokoja a lásky. Vianoce oslávia na celom svete dve miliardy veriacich. Presný dátum narodenia Pána známy nie je. Slávenie 25. decembra ako narodenie Ježiša je doložené po prvý raz z roku 336 v Ríme. Na základe…

  FOTO DŇA