Ideológia, názorová totalita, komunisti, kádrovanie, sledovanie, propaganda, cenzúra, internacionalizmus… to všetko je opäť späť! Hrozivé podobnosti s predošlým režimom.

Publikované 20.11. 2017 o 10:00 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

Opäť tu bol 17.november, opäť hodnotenia, čo bolo, ako bolo, ako by mohlo a ako by nemalo byť, kto s kým a proti komu, kto kde bol a nebol, čím bol, čo urobil a čo neurobil, čo sa rozkradlo a že študenti vraj povalili komunizmus… Niekomu sa totiž táto mantra a scenár hodia, lebo sorošova sieť tretieho sektora pomáha organizovať „študentské“ protestné pochody k téme, o ktorej hlavní organizátori ani nevedia odpovedať… Novinári sú dnes opäť najmúdrejší, raz za rok dostanú svojich päť  minút slávy aj Čechoslovakisti či bezvýznamné figúrky a elitárski havloidní disidenti, ktorí na rozdiel od disidentov-pešiakov dostávali štedrú podporu v tvrdej mene zo zahraničia, mali na cele televízor, knihy a iné vymoženosti. Médiá berú kohokoľvek okrem politických väzňov, ktorých sa všetci boja: aj bývalí komunisti, eštebáci, aj súčasní pseudodemokrati, ktorí v novembri 89 urobili s červenými komplot. Politickí väzni dokonca nie sú v súčasnosti ani v Správnej rade ÚPN, ktorý „hodnotí obdobie neslobody“, čiže totalitných režimom. Všetci plačú nad súčasnou nespravodlivosťou, ale od roku 89 ani jeden z tých, čo (s)páchali zločiny (vrátane tých, ktoré sú nepremlčateľné – proti ľudskosti) nebol odsúdený! A z mnohých súdruhov sa stali privatizéri, oligarchovia, zbohatlíci, ostali im pridelené vily, účty na kontách, poberajú súdružské dôchodky, ich deti založili finančné skupiny, majú na nitke väčšinu politických strán… Vraj okolo pred novembra lietadlá z krajín tretieho sveta (Irak, Irán, Líbya, Sýria…) vozili debničky so zlatom ako rýchle splátky za „socialistickú pomoc“. Či obsah a celý skončil v Národnej banke je otázne… Každý transport mal pridelenú ostrahu aj príslušníkov ŠtB.

Veľa bývalých ideológov a novinárov, čo posluhovali režimu, dnes píše proti „nacionalistom“ a v duchu nevyhnutnosti našej proatlantickej a prointegračnej orientácie, chodili po rozumy do Moskvy, boli dokonca členmi ÚV KSČ a dnes na Rusko nadávajú a označujú ho na „nepriateľa“… Aká to fraška! A potom pár ambicióznym karieristom stačí označiť sa za výlučne morálnych a slušných a vyzývať na novú revolúciu, či jej dokončenie a zmenu… a skrývať sa opäť za mládež, ktorá si spred roka 89 nič nepamätá, nuž vari národ už po druhýkrát  neurobí z capa záhradníka alebo z kozy záhradníčku na Úrade vlády…

A tak malé, naozaj len rámcové kritické porovnanie pomerov spred a po 89-tom napriek tomu, že  som túto zmenu aj ako dieťa politického väzňa očakával, uvítal a nikdy by som nemenil, aj keď stav nie je ružový a spoločnosť nie je „nežná“, ani spravodlivá, nie je v nej ani láska (bratská), krivda si za stôl sadla a pravda u dvier žobre, ale mám slobodu a vieru to pomenovať, meniť a rozhodovať sa!

AKO CEZ KOPIRÁK

Komunisti sa dnes nazývajú sociálni demokrati alebo „prozápadní, proatlantickí, prointegrační demokrati“; exkomunisti, ktorí prezliekli kabáty a presmerovali si kompas na Západ sú nepretržite takmer v každej vláde, parlamente, aj v mimovládnom sektore, think-tankoch a pôsobia naďalej v médiách ako „nezávislí komentátori, analytici, experti, odborníci“, čelní predstavitelia SDĽ dnes pôsobia ako veľvyslanci, dcéra majora a kapitánky ŠtB dnes v Európskom parlamente obhajuje „modernú ľavicovú“ politiku, zastáva sa práv gayov, aj sardiniek v Severnom mori… Syn bývalého tajomníka pre školstvo v Poprade, ktorý zisťoval ako sú učitelia vysporiadaní s náboženskou otázkou (ateizmom) je dnes hlavou štátu a v minulosti skúšal byť budhistom aj židom…

Opäť našli svoje pokrokové ľavicové ZAHRANIČNÉ VZORY v neomarxistoch a ich klonoch.

PROPAGANDA – 1. mládež sa opäť vychováva k správnym postojom a „uvedomelému“ občianstvu (vrátane toho, koho má voliť alebo nevoliť, keďže máme demokraciu), 2. mediálna propaganda formuje opäť správne postoje, pričom sa bežne a pravidelne využívajú všetky známe  manipulačné techniky, a to médiami tzv.hlavného prúdu.

Opäť sa zavádza nielen ideologické hodnotenie dejín, ale aj účelové prepisovanie víťazov a porazených, delenie na dobrých a zlých, dokonca sa presadzuje „spoločný európsky výklad dejín“.

V médiách sa pestuje „angažovanosť“ a CENZÚRA sa nežne nazýva autoregulácia či používanie „slovníka politickej korektnosti“.

ATEIZMUS ako forma bezbožnosti, popierania Boha a jeho zákonov na formovanie spoločnosti už nemusí byť súčasťou politického školenia, ani vyznávania a propagovania marxizmu-leninizmu, stal sa paralelnou cestou k materializmu a Lisabonskej zmluvy, ktorá odmietla zmienku Boha do preambuly tejto neformálne európskej „ústavy“.

NÁRODNÝ FRONT dnes v podstate tvorí sieť mimovládnych nátlakových organizácií ako „predvoj správnej línie“.

MLÁDEŽ nie je už držiteľkou rána, ani sa neženie do prvomájových sprievodov, ale jej pionieri z tretieho sektora a debatných asociácií už sprievody-pochody organizujú na demonštráciu zmeny.

MATERIALIZMUS už nemusí byť naplánovaný ako súčasť nejakej päťročnice, dali sme si ho dokonca do ústavy ako „trhové hospodárstvo“, predstavuje „úspešnosť“ tých, ktorým ešte včera trčala slama z topánok a sny tých, ktorí sledujú zbohatlícku „smotánku“ v médiách a rebríčky oligarchov…

INTERVENCIA a zasahovanie do suverenity sa dnes organizuje pod hlavičkou „humanitárneho bombardovania“ alebo zásahov „spojeneckých síl“ na „obnovu demokracie“ či „západných hodnôt“.

KONTRAREVOLÚCIA sa dnes organizuje ako „farebná revolúcia“ zmeny.

NOMENKLATÚRA dnes pôsobí ako klientelizmus, rodinkárstvo, partokracia; karieristi menia opäť nielen postoje ale aj stranícke knižky (kde sa to viac hodí).

OCEŇOVANIE ako v starom duchu a aj štýle  pokračuje, na vyznamenania si súdruhovia vždy potrpeli. Najvyššie morálne a spoločenské ocenenie sa v demokracii dostáva cez štátne vyznamenania aj bývalým agentom ŠtB, hoci v spoločnosti sú aj odborníci, ktorí majú čistejší morálny profil, žiaľ, nie sú po ruke a použiteľní pre súčasný systém hlavného prúdu, či jeho propagandu. Dnes počúvame kritiky na adresu „nášho človeka“, ale iní „naši“ s eštebáckymi tieňmi z minulosti, dostávajú nie zákazky, ale najvyššie morálne a spoločenské ocenenia! Historika Ivana Kamenca, ktorý je evidovaný od roku 1981 vo zväzkoch ŠtB pod reg.číslom 26118, s krycím menom „Historik“ ocenil A.Kiska (2017) Rádom Ľudovíta Štúra I.triedy. Ako na smiech ocenenie je „vyjadrením uznania za dlhoročné mimoriadne zásluhy o rozvoj demokracie, ochranu ľudských práv a slobôd a o rozvoj historických vied“, stojí na stránke SAV… Hneď pod Kamencom je registrovaný aj Boris Filan, s krycím menom „Boris“, ktorý bol nominovaný ministrom kultúry Maďaričom, ale ocenenie mu nakoniec prezident neudelil… Jeho otec bol mimochodom vyšetrovateľom a majorom Štátnej bezpečnosti, ktorý mučil 18-ročného bývalého politického väzňa Arpáda Tarnóczyho. „Oceňovanie“ svojich je ako z frašky zo starých čias, keď sa hovorilo, že je to blbec, ale inak je to dobrý súdruh.  Dokonca oceňujú aj tí, ktorí eštebákov oficiálne nemusia. V čase, keď stál na čele rezortu obrany minister Ľubomír Galko (SaS), ocenil bývalých príslušníkov Vojenskej spravodajskej služby (VSS), ktorých mená rezonujú vo zväzkoch ŠtB. Informácie o spolupráci sa nachádzajú v českom Archíve bezpečnostných zložiek. A „slobodné súdy“? Svedectvá svedkov – bývalých eštebákov majú väčšiu váhu ako zápisy v Registračných zväzkoch a názor odborníkov z ÚPN.

IDEOLÓGIA opäť určuje smerovanie spoločnosti a správanie ľudí, vrátane „vhodných“ (štandardných“) postojov, má vplyv na legislatívny proces v NR SR a jeho prípravu vo vláde; dokonca tu máme celú paletu ideológií, ktoré vplývajú aj na médiá: neomarxizmus, multikulturalizmus, tras/genderizmus… (napriek tomu, že v Čl.I. Ústavy máme zákaz vplyvu ideológií na štát!).

KONFRONTÁCIA – opäť musíme zaujímať jasné a jednoznačné postoje k zahraničnej orientácii a označovať „vonkajšieho nepriateľa“ (Rusko), inak sme rozvratné živly, „trolovia“ a iní „odpad“. Aj vo vnútri spoločnosti je nastavená ostrá hranica konfrontácie medzi „štandardnými“ a neštandardnými, proeurópskym a vlasteneckým,  „pravicovou“ a ľavicovou orientáciou, najviac všeobecne medzi systém podporujúcimi a systém ohrozujúcimi skupinami.

Opäť sa KÁDRUJE, spoločensky diskvalifikuje, vrátane médiami a mediálnymi poľovačkami sú nepohodlní (neštandardní, neproatlantickí, neprointegrační…) spoločensky znemožnení a tí,  ktorí nezdieľajú nadšenie hlavného prúdu sú označovaní a biľagovaní ako „extrémisti“ (nacionalisti, rasisti, xenofóbi, islamofóbi a pod). – zoznam diskreditačných nálepiek stále rastie…

Stav sa dokonca zhoršuje – obmedzujú sa ľudské práva (právo na slobodu súkromia, listové tajomstvo, právo na slobodu názoru a prejavu – údajne z dôvodu hrozby terorizmu; najviac bolo deformované právo na spravodlivý proces od vyšetrovania, cez dôkazy, obvinenie až po rozhodnutie súdu) – súčasný režim sa znížil k znásilneniu prezumpcie neviny pri prejave názoru a presvedčenia – na prezumpciu viny, tzn. podozrivý, či obvinený (stačí medializácia „akčných“ a „progresívnych“ občanov, médií alebo mimovládnych organizácií) sa musí sám vyviniť, namiesto toho, aby mu štát (orgány činné v trestnom konaní) dokázali jeho údajnú vinu! Máme aj prvých vyhodených ľudí z práce za názor. Dianie pripomína orwelovskú „osvietenú totalitu“.

Znárodnenie majetku sa po roku 89 nerobí individuálnym občanom, ale sa majetok odoberá do správy pre zahraničné a globálne koncerny; nazýva sa to a toleruje ako „privatizácia“ a „vstup zahraničného strategického investora“ a ideologický postulát liberalizmu, že „štát je zlý vlastník“…

Pestuje sa INTERNACIONALIZMUS v podobe servilnej podriadenosti voči integrácii do EÚ a NATO, nadšeného vítania migrantov a ekonomickej globalizácie na čele v USA.

Najhorší negatívny jav prevzatý z minulosti a nekritizovateľný trend sú nepísané pravidlá DIKTATÚRY menšiny nad väčšinou (zvýhodňovanie menšín – etnických, sexuálnych, inonáboženských a migrantov) podobne ako mohla 10-percentná menšina komunistov vďaka ideológii, diktatúre a mocenskému systému zastrašovať a prenasledovať –  v súčinnosti rovnako s médiami vládnuť nad 90-percentnou väčšinou nekomunistov (nestraníkov).

DEMOKRACIA je formálna, je to skôr akademický pojem, bežný človek sa jej ťažko dovolá v praxi, zúžila sa na slobodu voliť. Vládnuť dokonca môže aj strana, ktorá voľby nevyhrala a demokracia má vraj tiež svoje hranice (moc rovnako ako pred novembrom má právo zasahovať voči občanom pri demonštrácii – dokonca aj za svoje práva; Čl.32 Ústavy sa môže vykladať ako útok na demokratické zriadenie, výsledok priamej demokracie (referendum) platil iba raz (aj to vraj museli štatistici dopomôcť preskočiť kvórum). ZVRCHOVANOSŤ je rovnako obmedzená (ak nie viac) ako za éry brežnevovej doktríny o obmedzenej suverenite (národných) socialistických štátov.

ZÁVER

A tak hovorím, ak chce niekto niečo zmeniť a moralizovať, tak treba začať od seba, byť nielen kritický, ale aj sebakritický, lebo toto je aj výsledok volieb. No najmä svárlivosť a závisť ako tá potenciálne zdochnutá susedovie koza (ak mne, tak aj tebe) stále drieme v našich hlavách a najmä srdciach. A tak nás rozdeľujú raz tí, raz oní a dokonca opäť používajú proti sebe. Nemusia si na špinavú prácu zriadiť ani „pomocnú stráž VB“, ani ŠtB (tajnú políciu), ani jej spolupracovníkov,  hovejú si na špici novej pyramídy, kým budú sekať poslušnosť voči ešte väčším pánom, než si myslia, že na krátky čas sú nimi oni. Ľudia si demokraticky nechali vziať svoju moc aj právomoc, a tak ako v evanjeliu obyčajný správca vinice si dovolí vyhnať a dokonca aj zabiť syna Pána vinice. Najhoršie je, že voda sa stále káže a víno sa pije ďalej. Ak sa nepoučíme z minulosti a nebudeme objektívne s nadhľadom hodnotiť a prehľadom vyhodnocovať stav v akom sme my aj spoločnosť (vrátane tých za našimi hranicami), pokiaľ tu nebude morálka na 1.mieste – ale nie príkazová, ani okázalá, ani tá samochválenkárska (ako u jednej matovičovej dievky), ale príkladom – budú len výmeny jedných druhými a budú opäť sklamania a „demokratický“ výber medzi červenou a modrou, alebo apatiou či „výber“ z 50-tich odtieňov šedej… Čo tak zvoliť si konečne čistú, bielu farbu, napríklad? Idioti budú obviňovať, že ide o extrémizmus, farizeji, že svet je pestrý, karieristov bude zaujímať, kde a u koho sa majú prihlásiť, oligarchovia sa nezištne ponúknu s finančnou pomocou, -isti sa budú ponúkať svojimi skúsenosťami… a ako v tom vtipe, všetci budú rozprávať o potrebe tepla, ale nebude nik, kto by oheň zapálil… aby bolo svetlo a teplo.

Ak ste to dočítali až sem, ďakujem za trpezlivosť, lebo za 28 rokov sa toho nahromadilo až-až a tiež ďakujem za faktické a vecné pripomienky, námety a podnety a zdieľam so všetkými poslednými optimizmus, že sme v stave, v akom si zaslúžime byť, že myslíme aj na to, čo nie je z tohto sveta a že veríme, že aj Slovensko, aj svet nakoniec dospejú do múdrosti, pravdy, krásy a dobra a že to nebude rozprávka, ani predvolebný šot, ani mediálna propaganda, ale REALITA, ktorú všetci budeme vnímať, zdieľať, prispievať, chrániť a mať z nej radosť.

Autor je podpredseda organizácie Politickí väzni Zväz protikomunistického odboja, III.odboj, v roku 2007 a 2008 predložil v NR SR tri odškodňovacie zákony pre politických väzňov (viď napr.zákon č. 274/2007 Z.z.)

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

TopSpeed

Najstaršie Porsche 911 boli 901. Prečo?

0

Keďže sme tu mali veľa informácií o autonómnych autách a nejasnej budúcnosti šoférovania, čo tak si zaspomínať na niečo klasické? Niečo, čo dalo miliónom ľudí radosť a potešenie z jazdy, a nemuselo to mať nič z novodobých prvkov výbavy? Reč je o Porsche 911 v najstaršej generácii a jednom z najstarších kusov z…

Podľa Mazdy až 2/3 vodičov chcú šoférovať autá v budúcnosti

24

Každú chvíľu sú tu novinky o autonómnych autách. Budúcnosť sa blíži, avšak aký je názor väčšiny vodičov? Chcú naďalej šoférovať autá v budúcnosti alebo budú radšej len sedieť a užívať si bezstarostnú cestu do/z práce? Mazda nedávno publikovala prieskum, v ktorom na vzorke viac ako 11 000 respondentov prezentovala voľbu…

Fiat Punto s 0 hviezdami?! Je to až tak zlé?

20

V posledných dňoch svetom automédií obletela správa o katastrofálnom výsledku Fiat Punto v nárazovom teste Euro NCAP. Konkrétne malého Taliana ohodnotili na 0 hviezd! Má sa Punto za výsledok hanbiť alebo je to inak? Samozrejme, nechcem znevažovať výsledky Euro NCAP, to vôbec nie. Posledné hodnotenie však z Fiatu Punto nerobí rakvu na kolesách...

Jazdenky na Slovensku v inzerátoch sú mladšie ako EU priemer

8

Vo všetkých krajinách Vyšehradskej štvorky klesla v minulom mesiaci ponuka inzerovaných jazdeniek, na Slovensku a Maďarsku o 3 000 vozidiel, v Čechách a Poľsku o 12 000. Jazdenky na Slovensku sú mladšie. Priemerný vek jazdeniek ponúkaných na Slovensku klesol oproti septembru a októbru na 9,1 a je pod európskym priemerom,…

Volvo vyvíja autonómne auto spolu so švédskymi rodinami

3

Švédi to s autonómnymi autami myslia vážne. Akoby aj nie, keďže boli jedným z prvých pionierov tejto technológie. Volvo teraz dáva priestor švédskym rodinám. Dodal im špeciálne upravené prototypy XC90 s pokročilým systémom samostatnej jazdy. Každé autonómne auto vybavili „mozgom“, ktorý zachytáva a vyhodnocuje správanie rodín za volantom. Následné dáta…

V Nemecku možno zvýšia daň za naftu

10

Už roky sú na svete, ale aj v Európe krajiny, kde je nafta podstatne drahšia, ako benzín. Okrem iného za to môže aj napr. vyššia daň za naftu. Nie len v strednej Európe, ale globálne, sa tešia naftové autá veľkej obľube. Málo žerú, nafta stojí menej, ale produkujú viac škodlivých látok pre…

KAMzaKRÁSOU

Kardamom: Korenie, ktoré ťa vylieči. Prečítaj si ako!

1

Toto orientálne korenie je pre svoje užitočné vlastnosti využívané už niekoľko storočí. Jeho pôvod siaha až do ďalekej Indie, kde ho používajú, mimo iného, aj pri liečení a rôznych obradoch. V našich končinách, napriek tomu stále nepatrí medzi populárne korenie. Kardamom sa dá využívať v kuchyni ale aj v prírodnej medicíne…

Ako sa zbaviť bradavíc? O tomto si ešte nepočula!

7

Ako sa zbaviť bradavíc raz a navždy? Existuje niekoľko tipov a trikov ako na to. Prvou možnosťou je odstránenie pomocou lasera alebo tekutého dusíka, čo patrí k veľmi bolestivým a často, bohužiaľ, neúčinným spôsobom. Ďalšie možnosti sú z domácej lekárne a väčšina z nich účinkuje celkom dobre. My vám ponúkame…

Video Máš ráno problém s tvrdým a neroztierateľným maslom? Máme riešnie!

8

Máte každé ráno problém s tvrdým a neroztierateľným maslom? Všetci dobre vieme, že s tvrdým maslom sa natierať skutočne nedá. Ráno sa každý ponáhľa do práce a teda nemáme čas čakať, kým vám maslo zmäkne. Našli sme pre vás skvelé riešenie, ktoré určite často využijete! Chcete vedieť viac? Čítajte ďalej. 

Najhorší sabotéri diéty: Zdravé potraviny, z ktorých sa priberá!

4

Keď držíme diétu, alebo sa jednoducho snažíme zhodiť nejaké to kilo, ktoré máme navyše, zväčša z jedálnička odstránime vysoko kalorické jedlá, fast foody a sladkosti a nahradíme ich zdravšími alternatívami. Aj keď je to skvelý začiatok diétovania, aj pri zdravých potravinách si musíme dávať pozor na to, koľko ich skonzumujeme. Zdravé potraviny, z ktorých sa…

Miluješ ich, alebo nenávidíš? Bláznivé vianočné svetre ťa pobavia!

12

Sú tak škaredé, až sú pekné a milé... Bláznivé vianočné svetre už dávno nie sú nedostatkový tovar a dostupné sú nielen v ďalekom zámorí, ale aj u nás na Slovensku. Ľudia si ich obliekajú v predvianočnom období, darovávajú ich blízkym a niekedy v nich dokonca pózujú rodinne pred fotoaparátom. 

Badián nie je obyčajná korenina. Priprav si z neho tento úžasný čaj!

15

Badián, známy aj pod pojmom hviezdicový alebo čínsky aníz, je aromatický plod anízovca pravého. Tento strom dorastajúci do výšky 7 až 11 metrov pochádza z Ázie a do Európy sa dostal pravdepodobne v 16. alebo 17. storočí. Jeho plody už vtedy využívali do džemov či ovocných sirupov. Anízovec pravý obľubuje priemernú teplotu okolo…

TopDesať

Tieto čarovné 3D tetovania ti vyrazia dych!

0

Niektorí ľudia veria, že tetovanie vedie k zmene života, prípadne, že človeku pridá nejaké dobré vlastnosti alebo v živote dokáže zohrať aj ochrannú úlohu. Ostatní však tetovanie odcudzujú a spájajú si ho s niečim zlým. Áno, aj v dnešnom modernom a vyspelom svete nájdeme ľudí, ktorí dokážu človeka odcudziť na…

Autobus ho pripravil o exkluzívne zábery z demolácie štadióna

0

The Georgia Dome - štadión v Atlante, ktorý bol dlhé roky domovom pre klub Atlanta Falcons. Rovnako hostil v rokoch 1994 a 2000 veľkolepé finále amerického futbalu - Super Bowl. Štadión sa majitelia rozhodli vyhodiť do vzduchu, keďže v jeho blízkosti stojí nový domovský stánok Atlanty Falcons. Autor videa, James…

6 jedinečných vínnych oblastí, ktoré na Slovensku máme

0

Vianoce sú za rohom a za každým druhým rohom sú vianočné trhy. Voňavé, nezdravé a pre každý kraj svojské a typické. V Bratislave rozvoniavajú bratislavské rožky, v Nitre podpecníky. Košický med lepí zuby a v Poprade si ľudia pochutnávajú na domácich lokšiach. Vo všetkých našich mestách je plno a ľudia stoja…

Filmové zručnosti, ktoré sa ti môžu zísť

0

Žijeme v čase, keď je všetko možné, kde sa jedného dňa ocitneme v scenári z nejakého akčného filmu. Najlepšia a zároveň aj najhoršia vec je tá, že nikdy nevieme, kedy nás takéto nečakané situácie zastihnú. V takom prípade sa ti určite zídu filmové zručnosti, ktoré ťa dnes naučíme. Obľúbená webová…

Zábavné momentky z ranného vstávania

0

Ako často sa okolo seba rozhliadneš a sleduješ, čo sa deje? Niektorí ľudia si nevšimnú žiadnu zvláštnosť, ktorá ich obklopuje. Pozrime sa teda na to, čo sa môže stať ihneď ráno po tom, čo otvoríš svoje oči. Niektoré veci autorov fotografií naozaj prekvapili, iné zasa pobavili a podobne. Skús aj…

10 šokujúcich lekárskych experimentov, ktoré boli vykonané na ľuďoch

0

Dejiny skrývajú veľa faktov týkajúcich sa hrôzostrašných a tajných experimentov na ľuďoch, ktoré sa konali "v mene" medicíny. O niektorých z nich sa verejnosť predsa len dozvedela.   1. Spôsoby, ako "vliezť" človeku do hlavy