Matovič nás straší domácim väzením. Čechov, Írov i Britov už zamkol ten despota

Od 23.okt.2020 zavádza Wales 2-týždňové úplné uzatvorenie ekonomiky, resp. „TOTAL LOCKDOWN“, resp. „BLACKOUT“ (ako to I.Matovič nazval v apríli), s cieľom zmierniť prudký nárast pacientov s COVID-19.
Premiér Walesu Mark Drakeford: „Ak nebudeme konať, Národná zdravotná služba (NHS) nebude schopná postarať sa o zvyšujúci sa počet chorých ľudí…“
Zatvoriť sa budú musieť všetky firmy a podniky s výnimkou tých, ktoré sú pre fungovanie krajiny nevyhnutné. Vo Walese žijú asi 3 milióny z celkových 67 miliónov obyvateľov Británie. Každá zo 4 častí Spojeného britského kráľovstva si určuje vlastné opatrenia v boji s pandémiou.
Do práce nepôjde takmer nikto
„Bude to musieť byť ostré a tvrdé, aby sme dosiahli efekt, ktorý potrebujeme,“ povedal dnes Drakeford. „Po všetkých obyvateľov Walese budeme požadovať, aby zostali doma,“ dodal. Do práce budú môcť len zamestnanci kľúčových odborov, napr. zdravotníci, zamestnanci elektrární, policajti či hasiči. Uzavrieť sa budú musieť aj školy a kostoly. Celkové utlmenie ekonomiky, začne vo Walese platiť v piatok 23.okt. o 18:00 miestneho času (19:00 SELČ). Lockdown by sa mal skončiť podľa plánu najskôr v pondelok 9.nov.2020. Podľa Drakeforda je táto doba „najkratšia možná“, aby sa podarilo zbrzdiť šírenie koronavírusu. „Ak nebudeme konať teraz, bude sa to zrýchľovať. Naše JIS v nemocniciach sú už plné,“ varoval premiér Walesu. Celé Spojené kráľovstvo, ktoré sa skladá z Anglicka, Walesu, Škótska a Sev.Írska, hlási za posledný týždeň 17-20 tisíc nových prípadov denne, z nich vyše tisíc pripadá na samotný Wales. Väčšina z nich pripadá na zďaleka najväčšie Anglicko, ktoré má takmer 56 miliónov obyvateľov. V Anglicku reštrikcie určuje ústredná londýnska vláda. Lokálne obmedzenia sa teraz týkajú zhruba polovice Angličanov.
Lockdown hrozí aj Manchestru
Podľa agentúry Reuters je možné, že podobne tvrdé opatrenia, teda úplné utlmenie hospodárskej činnosti aj pohybu obyvateľov v uliciach, čaká v nasledujúcich dňoch tiež severoanglické mesto Manchester. Tamojší miestni politici doteraz vzdorovali snahám premiéra Borisa Johnsona dohovoriť sa na zavedení uzávery.
Čiastočný lockdown v Severnom Írsku
Veľmi prísne opatrenia proti šíreniu koronavírusu už minulý týždeň zaviedlo Sev.Írsko, ktoré má asi 1,9 mil.obyvateľov. Na 2 týždne sa tam uzavreli školy, na mesiac krčmy i reštaurácie. V.Británia hlási od začiatku pandémie doteraz vyše 44-tisíc obetí.
(Zdroj:ČTK/TASR)

21.okt.2020 Český Rozhlas:
Česká vláda obmedzí pohyb ľudí, zavrie väčšinu obchodov a obmedzuje kontakt medzi ľuďmi. „Omlouvám se, že to znepříjemní život,“ povedal premiér A.Babiš, nové nariadenia majú zabrániť kolapsu zdravotníctva v ČR.
Česká vláda nariadila minimálne do 3.nov.2020 plošné OBMEDZENIE POHYBU a KONTAKTU.  Výnimka na pohyb platí pre cesty do práce, zaistenie životných potrieb, neodkladné cesty za rodinou, dobrovolnícku výpomoc, poskytovanie zdravotných, sociálnych alebo duchovných služieb a starostlivosti, vyriadenie neodkladnej úradne záležitosti, účasť na svadbe či pohrebe alebo vycestovanie z ČR.
Kvôli vývoju epidémie budú uzavreté maloobchodné predajne s výnimkou predajní základného tovaru (potraviny, drogérie). Okrem toho bude zakázaná prevádzka služieb. Vo veľkých nákupných centrách budú otvorené len predajne potravín, drogérie, lekárne…
Pohyb v prírode alebo parkoch a cesty na chalupy sú povolené, môžu sa ich však zúčastniť najviac 2osoby s výnimkou pre viac členov jednej domácnosti.
„Ak nebudeme v kontakte, nepotrebujeme rúška, ani iné mechanizmy, pretože k prenosu vírusu nebude dochádzať,“ povedal minister Prymula. Vláda obmedzila aj priamy kontakt verejnosti so štátnou správou na 5 hodín 2-krát v týždni. „Na úradoch by nemalo dochádzať k frontám. Ľudia by sa mali objednať. Agendy, ktoré nie sú nutné, by nemali prebiehať, “ uviedol Prymula. „Všade tam, kde je to možné, nariaďujeme, aby úradníci prešli na systém home office,“ dodal minister. Uprednostniť je podľa neho potrebné písomný alebo telefonický kontakt, dokumenty odovzdávať len cez podateľňu.

20.okt. Pravda.sk:
ÍRI sa zavreli DOMA. Kto bude ďalší?
V tempe šírenia koronavírusu sa Írsko pohybuje niekde v európskom priemere, napriek tomu sa ako prvé v EÚ odhodlalo aj v 2.vlne pandémie zaviesť celoštátny „LOCKDOWN“. Odteraz až do 1.decembra vypína veľkú ČASŤ svojej EKONOMIKY a čo najviac ľudí mieni udržať doma. Vláda za to občanom sľubuje, že spraví všetko pre to, aby mali aspoň relatívne normálne Vianoce.
„Ak sa spojíme v priebehu nasledujúcich 6 týždňov, budeme môcť Vianoce osláviť zmysluplným spôsobom. Cesta nebude ľahká, ale budúcnosť je v našich rukách. Každý musíme zabrať a vytrvať,“ citoval denník Guardian motivačné slová premiéra Micheála Martina.
Protikoronavírusové opatrenia platné od stredy 21.okt. od polnoci sú vskutku drakonické. Zatvorené zostanú všetky maloobchodné predajne, ktorých fungovanie nie je nevyhnutné, mimopracovný pohyb ľudí sa obmedzí na okruh 5km od ich domova. „Každého v krajine žiadam, aby zostal doma,“ povedal Martin v prejave k národu.
Do práce budú môcť chodiť iba nevyhnutní zamestnanci a ľudia si môžu ísť von zabehať či zabicyklovať len v najbližšom okolí. Za porušenie limitu 5km im bude hroziť pokuta. Verejná doprava bude fungovať na 25% svojej kapacity. V silne katolíckej krajine sú zakázané aj bohoslužby v kostoloch.
Návštevy cudzích domácností a záhrad nie sú povolené. Výnimku majú ľudia žijúci osamelo, ktorí sa môžu v rámci podpornej bubliny spojiť s jednou ďalšou domácnosťou. Vnútri ani vonku sa nesmú konať žiadne organizované podujatia okrem prísne kontrolovaných svadieb a pohrebov, na ktorých sa môže zúčastniť max.25 ľudí.
Spolu s väčšinou obchodov sa uzavrú holičstvá, kozmetické salóny, telocvične, centrá voľ.času a kultúrne zariadenia. Krčmy, bary, kaviarne a reštaurácie budú môcť jedlá podávať LEN CEZ OKIENKO na odnesenie so sebou. Minister obchodu Leo Varadkar odhadol, že za 6 týždňov LOCKDOWNu môže Írsko prísť o 1,5 MILIARDY€ a ohrozených bude až 150-tis. prac.miest. Otvorené zostávajú jasle, škôlky a školy, a podľa možnosti by sa nemal zastaviť ani kľúčový stavebný priemysel. Vláda sľúbila obnoviť pandemickú dávku v nezamestnanosti.
Podľa premiéra Martina jeho kabinet odmieta stratégiu nulového COVID-u ako nereálnu ale aj stratégiu kolektívnej imunity ako neetickú. Čiastočné vypínanie krajiny sa preto môže aj v budúcnosti zopakovať. „Keď vírus rastie, pracujeme na jeho potlačení, a keď je to bezpečné, znovu otvoríme čo najväčšiu časť našej spoločnosti a ekonomiky. Kým nebudeme mať bezpečnú očkovaciu látku, musíme v tom pokračovať,“ citoval Martina denník Irish Times.
Miera výskytu nákazy koronavírusu v Írsku za 14 dní na 100-tisíc obyvateľov je 254, čo je menej ako na Slovensku (316). Ale ani štáty, ktoré sú v tomto kľúčovom ukazovateli podstatne horšie, ako napr.:
Česko (905),
Belgicko (829),
Holandsko (553) či
Francúzsko (427),
… po takých drastických plošných reštrikciách ako Dublin na jeseň ešte zatiaľ nesiahli, hoci sa tam o LOCKDOWNe už vážne diskutuje. Opatrnosť Írska vyplýva z toho, že jeho zdravotníctvo má malú voľnú kapacitu, najmä mu chýbajú dostatočné rezervy na JIS. (Pozn.: Česko o 24 hodín neskôr zavádza veľmi podobné opatrenia ako Írsko s účinnosťou zatiaľ do 3.nov.2020)

Imrich S. mi na túto tému napísal stručný sumár:
„Taliansko, Francúzsko zákaz nočného vychádzania. Írsko, Wales, Izrael úplný LOCKDOWN môžeš raz týždenne do potravín max. 5km od domova.
Česko okrem potravín, lekární a drogérie všetko od zajtra zatvorené! Rúška povinne aj v autách! Belgicko zákaz nočného vychádzania, zatváranie obchodov.
Stále si myslíme, že Matovič nás terorizuje s rúškami? Smejeme sa tomu, že sa zvyšujú čísla infikovaných! Zvyšujú sa na celom svete! Smejeme sa nad správou, že zomierajú lekári? Už aj slovenskí lekári… To nemáme štipku úcty ani k mŕtvemu človeku? Smejeme sa z čísel mŕtvych smejeme sa číslam ťažko chorých pacientov na JISkách. Smejeme sa všetkému, čo sa týka COVID-19…“

Bratia Česi sa smiali úplne rovnako, až na to, že za posledných 48 hodín im umrelo 200 pacientov a od septembra je to už 1200… Žiadajú okolité krajiny o materiálnu pomoc, lebo im chýbajú lôžka aj prístroje. Bratia Česi sa už dosmiali a Slovensko má za nimi v krivke vývoja počtu nakazených aj v počtoch hospitalizovaných sklz asi tak 16 dní.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Mária Benová

O AUTOROVI

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 18

Celkové hodnotenie: 3.61

Priemerná čítanosť: 3471

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Poslanci ukončili rokovanie novelou zákona o samosprávnych krajoch

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)   Poslanci ukončili prvý deň 18. schôdze Národnej rady (NR) SR prerokovaním návrhu novely zákona o samosprávnych krajoch, podľa…

  Dolná komora francúzskeho parlamentu schválila návrh zákona o bezpečnosti

  0icon

  Paríž 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Eric Gaillard)   Dolná komora francúzskeho parlamentu schválila v utorok návrh zákona o bezpečnosti, ktorý by obmedzil právo filmovať alebo fotografovať…

  EÚ si od spoločnosti Moderna objedná 160 miliónov dávok vakcíny

  0icon

  Brusel 24. novembra 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Olivier Matthys)   Európska únia (EÚ) si od farmaceutickej firmy Moderna objedná 160 miliónov dávok experimentálnej vakcíny proti koronavírusu. Oznámila to…

  Maas dúfa v obnovenie vzťahov medzi EÚ a USA počas Bidenovej vlády

  0icon

  Berlín 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Petros Giannakouris, Darko Vojinovic)   Nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas vyjadril v utorok nádej na obnovenie vzťahov medzi USA a…

  Víťazstvo Bidena potvrdili aj v štáte Pensylvánia

  0icon

  New York 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Carolyn Kaster)   Predstavitelia amerického štátu Pensylvánia oficiálne potvrdili, že víťazom prezidentských volieb v tomto štáte sa stal demokrat Joe…

  Poslanci schválili zrušenie bankového odvodu, ako aj úpravu v rámci odkladu splátok úverov

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Bankám od budúceho roka zanikne povinnosť platiť bankový odvod. Vyplýva to zo zákona o zrušení osobitného odvodu bánk…

  Veronika Remišová vyzvala koaličných partnerov na riešenie problémov s chladnou hlavou

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Koaliční partneri by mali pri riešení problémov pristupovať s chladnou hlavou, bez zbytočných útokov a s konštruktívnymi riešeniami.…

  Ruská vakcína je podľa predbežných dát účinná na viac ako 91 percent

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko Jr)   Ruská vakcína proti koronavírusu Sputnik V je účinná na viac ako 91 percent, ukazujú predbežné dáta z…

  EÚ prijala akčný plán pre integráciu a začlenenie migrantov na roky 2021 – 2027

  0icon

  Brusel 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Darko Bandic, Thierry Monasse)   Európska komisia (EK) predstavila v utorok akčný plán pre integráciu a začlenenie na roky 2021 –…

  Mikas sa stretol s trénerom Molnárom z Extrémnych premien

  0icon

  Bratislava 24. novembra (HSP/Foto:Facebook)   Potom ako došlo v októbri k zatvoreniu fitnes centier sa na sociálnej sieti ozval známy tréner Maroš Molnár z relácie…

  TopDesať

  Oprava rozbitých vecí môže byť aj poriadna zábava

  0 icon

  Oprava rozbitých vecí nemusí byť iba nuda. Ak sa do toho pustia obyčajní ľudia, ktorí nie sú veľmi zruční, tak môžu vzniknúť podobné komické situácie. Sťahovacie pásky držia pohromade nárazník a karosériu auta, vešiaky v rúre poslúžili miesto roštu a rovnako skvele poslúžila aj prázdna plastová nádoba, z ktorej si…

  Prečo je každá planéta vo vesmíre guľatá?

  0 icon

  Náš vesmír má najmenej jednu sextilionovú planétu. Ale každá jedna zo šesťdesiatich planét vo vesmíre je guľatá. Nie je medzi nimi ani jeden kváder ani žiadna planétka pripomínajúca Toblerone. Žiadna planéta nie je guľatá „od narodenia“. Planéta začína svoj život ako mrak hornín a prachových častích rotujúcich okolo hviezdy. Častice sa…

  Smrť princeznej Diany: 1. časť

  0 icon

  V nedeľu dňa 31. augusta 1997 otriasla v raných hodinách svetom správa o smrti princeznej Diany. Zomrela spoločne so svojím milencom Dodim Al-Fayedom pri autonehode, ktorá sa stala v noci v jednom z parížskych tunelov. Vodič automobilu Henri Paul tiež zomrel. Dianin bodyguard Trevor Rees Jones bol vážne zranený. Nejak tak môže vyzerať XY ďalších ranných…

  Pristátie na Mesiaci a nekončiace konšpirácie. 4. časť

  0 icon

  Bolo pristátie sfalšované? A kde je kráter? Ako mohli prežiť astronauti a zariadenie v module Apollo 11 Van Allenov radiačný pás? A čo mesačné kamene a výprava Wernhera von Brauna na antarktickú expedíciu? To je len výber najčastejších otázok, ktorými rôzni konšpirátori už po desaťročia zaplavujú internet. Prinášame vám štvrtý…

  Kde sa nachádza najdaždivejšie miesto na Zemi?

  0 icon

  Ak  sa niekto spýta, kde je asi najdaždivejšie miesto na Zemi, čo by ťa napadlo ako prvé? Dažďové pralesy alebo možno Anglicko? Prekvapivo to je v Indii. Podľa Guinessovej knihy svetových rekordov je najdaždivejšie miesto, tzn. z najvyššími priemernými ročnými zrážkami, dedina Mawsynram. Nachádza sa na severovýchode Indie a podľa získaných údajov tam…

  Vo svete IT

  Huawei na to pôjde z opačnej strany. Namiesto 5G smartfónov pôjde do 4G. Naznačujú to najnovšie správy

  0 icon

  Minulý rok spoločnosť Huawei oznámila veľké plány spojené so zvýšenou frekvenciou uvoľňovania nových 5G smartfónov. Bohužiaľ, však situácia spojená so sankciami, neumožnila spoločnosti tento cieľ naplniť. Dôvodom je, že Huawei nemôže aktuálne odoberať produkty a služby vyrábané americkými technológiami. V praxi to znamená, že Huawei nemá od koho odoberať procesory…

  10 najlepších hororových filmov, ktoré aktuálne nájdete na Netflixe

  0 icon

  Hororových filmov môžeme nájsť tisíce, ale len máloktoré stoja v skutočnosti za pozretie. A práve preto by sme vám chceli dať do pozornosti niekoľko z nich, ktoré stoja za zvýšenú pozornosť. Pevne veríme, že vo výbere nižšie si nájde každý niečo, čo ho poteší. 1922 1922 je film, ktorý je…

  Nový Xiaomi Mi 11 Pro by mohol prísť s úchvatným WQHD+ displejom, čím sa vyrovná najdrahším konkurentom

  0 icon

  Nová vlajková séria Mi 11 od spoločnosti Xiaomi je pomaly ale isto na ceste, čo sa odráža aj na množstve informácií, ktoré sa dostávajú do povedomia leakerov, technologických redaktorov ako aj fanúšikov značky. O nadchádzajúcej sérii však stále nemáme exaktné informácie, čomu nedopomáha ani zverejnenie najnovších informácií odhalených priamo z…

  Mohlo by ľudstvo v budúcnosti osídliť Europu, jeden z mesiacov Jupitera?

  0 icon

  Jeden z mesiacov Jupitera, Europa, je na našej oblohe len drobnou bodkou svetla, ktorá je v porovnaní s inými, oveľa jasnejšími hviezdami, pomerne nevýrazná. Zároveň je to najmenší mesiac, ktorý bol objavený Galileom v roku 1610. Až koncom 19. storočia sa podarilo odhaliť jeho priemer, ktorý má približne 3100 km. S príchodom 60. rokov minulého…

  Google bude pravdepodobne čeliť ďalšiemu sporu. Stredobodom pozornosti je spôsob zberu údajov o používateľoch

  0 icon

  Po niekoľkých protimonopolných vyšetrovaniach, ktorým musí  Google aktuálne čeliť vo viacerých regiónoch sveta, prichádza ďalšie. Tentokrát na území Veľkej Británie. Na tému upozorňuje portál techxplore.com. Opäť raz dôvodom sú praktiky zbierania údajov o používateľoch. Podľa zverejnených dokumentov, britský protimonopolný dozorný úrad a Úrad pre hospodársku súťaž, začal preverovanie sťažnosti potom,…

  Armádny Magazín

  Viete, že ... osud Židov bol spečatený za 90 minút? a iné menej známe fakty nielen z bojiska druhej svetovej vojny

  0 icon

  Slovensko, 24. november 2020 (AM) –Viete, že...? ...Turecko chcelo v roku 1952 zatvoriť Bosporský prieliv pre sovietske lode? Turecko je v podstate „večným“ nepriateľom Ruska, s ktorým bolo vo vojnovom stave 12-krát. Mnohí dnešní Rusi hovoria, že aj v súčasnej Sýrii sú na opačnej strane barikády, ž

  Komu bude slúžiť Európska armáda, ak vznikne?

  0 icon

  Nemecko, 24. november 2020 (AM) – Nemeckí poslanci za SPD vypracovali projekt na vytvorenie európskej „28. armády“ nezávislej od členských štátov a na čele s novým "európskym komisárom obrany". Armáda, ktorá by sa mohla byť vyjadrením "suverenity". Nemecký denník Die Welt opisuje projekt

  Náhorný Karabach: Jeden azerbajdžanský vojak zomrel, ruský mierotvorca zranený pri výbuchu míny

  0 icon

  Náhorný Karabach, 24. november 2020 (AM) – Dôstojník ruských mierových síl bol zranený pri výbuchu míny v Náhornom Karabachu, jeden azerbajdžanský vojak prišiel o život, ďalší štyri karabašskí záchranári boli zranení. Informuje o tom ministerstvo obrany Ruska.

  USA pokračujú v búraní bezpečnostnej architektúry sveta

  0 icon

  USA, 24. november 2020 (AM) – V noci na 22. november 2020 USA ukončili procedúru vystúpenia zo Zmluvy o otvorenom nebi, čím sú už takmer na konci deštrukčného procesu bezpečnostnej architektúry sveta. Na dokončenie deštrukcie im zostáva už len jediné – nepredĺžiť platnosť zmluvy START 3.   Z

  Irán zabarikádoval Venezuelské nebo: Drony Mohajer-6 budú na ochranu pred votrelcami

  0 icon

  Venezuela, 24. november 2020 (AM) –Prílet dronu Mohajer-6 do Venezuely môže byž varovaním pre USA. Ide o symbolický prílet, pretože Irán uvoľnil licenciu na výrobu svojho dronu vo Venezuele čo znamená pre Madurov "diktátorský" režim posilniť svoju obranu pred démonkratickým režimom z USA. Do akej miery bude tento projekt úspešný ukážu…

  Svetlo sveta

  Otec Urbančok: Blíži sa bibliou predpovedaný koniec sveta ?

  0 icon

  Homília na 25. nedeľu po Turícach – Misál sv. Jána XXIII. Mt 24,15-35 Keď uvidíte ohavnosť spustošenia na svätom mieste, ako predpovedal prorok Daniel – kto číta, nech pochopí: vtedy tí, čo budú v Judei, nech utečú do hôr, kto bude na streche, nech nezostupuje vziať si niečo z domu,…

  Arcibiskup Fulton J. Sheen: Nebo nie je až tak ďaleko

  0 icon

  V jednej známej piesni sa hovorí: “Keď som pri tebe, som v nebi.” Nech to znie akokoľvek ľúbivo, toto nie je nebo, o ktoré človek na zemi zápasí. Ak chceme hovoriť o nebi, musíme najskôr pochopiť, prečo nebo je večnosť. Hovoriť o večnosti znamená pochopiť čas. V nebi nie je…

  Očistec je miestom utrpenia, ale zároveň predĺžením Božieho milosrdenstva po smrti

  0 icon

  Pre veľkú väčšinu ľudí je takmer nemožné dosiahnuť na tomto svete dokonalosť. A preto Cirkev hovorí o Očistci. Pre väčšinu z nás je nemožné zomrieť v stave dokonalosti. Ďakujme Bohu, že vo svojom milosrdenstve, nám ľuďom, dal Očistec. Očistec je pre nás rozšírením Božieho milosrdenstva z tohto sveta do nadprirodzeného.…

  Dva spôsoby ako odkláňa diabol cnostných ľudí od svätosti

  0 icon

  Aj ľudia, ktorí žijú cnostným životom sú vystavení boju diabla. Ten dokonca samotnú cnosť vie využiť ako prostriedok a príležitosť na odpadnutie od Boha. V 16 storočí kňaz Lorenzo Scupoli predstavil a rozobral dve diablove stratégie, kedy je cnosť a túžba po dosiahnutí cnosti, využitá diablom na odklonenie duše od…

  Je ľahšie uveriť v prítomnosť Ježiša v Eucharistii alebo, že dieťa v maštali je Bohom?

  0 icon

  Raz na sviatok Zjavenia Pána jeden svätec povedal: „Boh sa nezjavuje ľuďom, ktorým stačí jedna kniha na celý život. Boh sa zjavuje buď úplne jednoduchým ľuďom ako boli pastierikovia alebo mudrcom, ako boli Traja králi. Obe skupiny ľudí totiž vedia, že o Bohu nič nevedia a sú pokorní. Tá tretia kategória ľudí…

 • icon FOTO DŇA