Pripravuje EÚ program totálneho ovládania správania sa občanov Európy ?

Publikované 09.09. 2017 o 08:10 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

<!–
@page { margin: 0.79in }
P { margin-bottom: 0.08in }
–>

Túto otázku kladiem preto, lebo som si v mesačníku Zem a vek ( číslo 9/2017 ) nedávno pozorne prečítal článok s názvom „Západ testuje v Číne zvieraciu kazajku pre vlastných občanov“, ktorého autorom je Patrik Sloboda. Tento článok pokladám za serióznu informáciu o hrozbe, ktorá sa rúti na obyvateľov Európy a preto za veľmi aktuálny, zásadný, pretože stručne opisuje projekt, ktorý sa v týchto rokoch testuje v Číne a má byť použitý pre potreby EÚ – zosúladenia s projektom Novej Európy či k vytvoreniu podmienok pre nastolenie Nového svetového poriadku. Nateraz je tu otázka, skôr ako načrtnem podstatu projektu realizovaného v Číne, prečo práve teraz je potrebné klásť otázku o tom, čo pripravuje EÚ, prečo je potrebné žiadať niekoho ( zrejme vládu SR ), aby nás uviedla do problematiky, prečo bude potrebné konať, keď sa nič mimoriadneho vraj nedeje ( až na ilegálnu migráciu ) ?

Lebo podľa autora článku vedecký a technologický pokrok priniesli ľudstvu niečo, čo doteraz nepoznalo: technickú spôsobilosť spájať informačne všetkých so všetkými v reálnom čase riadiť túto pavučinu zhora, zo supercentier, za súčasného ponechania ilúzie o internete ako platforme dostupnej každému na voľné šírenie informácií bez ohľadu na bariéry a zemepisné vzdialenosti. Treba to chápať tak, že technickú spôsobilosť je možné využívať nielen v prospech blaha občanov, ale aj v prospech zabezpečenia totálnej kontroly nad nimi. Ak prvá úloha je v poriadku, tak druhá úloha využitia technickej spôsobilosti je už o politickej moci, ktorá sa využije proti občanom a vládnutia nad nimi.

Podľa autora článku dnešní globalistickí technokrati sa nádejajú, že im svitá na lepšie časy, pretože technicko-administratívne mechanizmu totálnej kontroly, ktoré majú k dispozícií, sa na prelome tisícročia začali digitalizovať, automatizovať, robotizovať a integrovať do komplexu, ktorý z roka na rok znásobuje výkonnosť a znižuje prevádzkové náklady. Títo technokrati v dnešnej dobe potrebujú totálne transparentného človeka, bez kúsočka nedoknuteľnej súkromnej sféry. Preto je potrebné z ich strany rýchlo konať, aby to bolo v súlade s cieľom rozvracania doterajšieho usporiadania spoločenských pomerov v štátoch demokratického Západu.

Autor článku orientuje pozornosť čitateľa nadpisom: Čo šijú pre Európu v Číne. Pokúsim sa o stručný prehľad programu či systému, ktorý sa skúša pre potreby EÚ.

V Číne testujú systém totálneho sledovania občanov. Vláda ČĽR v júni 2014 zverejnila prvú správu o tom, že má smernicu na vytváranie systému spoločenskej kontroly. V angličtine tento program dostal názov Social Credit System ( SCS ). V článku je jasne napísané, že SCS sa testuje ako nástroj na ovládanie obyvateľov postindustriálnej a postdemokratickejtechnickej totality v prvom rade pre obyvateľov USA, Kanady a Európy.

Autor článku jasne upriamuje pozornosť k tomu, že EÚ začne preberať čínske skúsenosti riadenia spoločnosti po septembrových voľbách v Nemecku. Z jeho pohľadu každý občan musí byť zotročený, trasparentný, priesvitný, prehľadný, ako občan zo skla. Ide o systém, ktorý známkuje pomocou tisícbodovej škály všetko, čo sa priebežne nazbiera o každom jednotlivcovi z databánk prepojených internetom. Zbierajú sa všetky čiastkové údaje, aby sa potom automatický vyhodnocovali a zanášali do osobných profilov, ktoré sa napájajú na centrálnu databánku mapujúcu celú krajinu. Sleduje sa spotrebiteľská stopa v obchodoch, reštauráciách, pri zábave, počas cestovania doma i v zahraničí. Automatické zbieranie údajov o každom jednotlivcovi beží aj u nás, pretože to robia banky, poisťovne, obchodné firmy, zdravotnícke zariadenia a podobne.

V čom je rozdiel medzi slobodnou spoločnosťou a Čínou v tomto prípade ? Zásadný rozdiel je v miere využívania či zneužívania celého tohto systému. Najzvrátenejšou stránkou známkovacej sústavy v Číne ostáva svojvôľa totalitnej moci pri stanovovaní a posudzovaní prehreškov voči spoločenským normám. Podľa autora tieto normy sa nikdy nepublikujú a občan nevie, čo kedy je správne, žiaduce, kladne hodnotené, a čo nie. Bodové skoré mu môžu zhoršiť aj činy a postoje príbuzných a známych.

Bičom bodovej sústavy SCS sú tresty. Majú zničujúci dosah na život občana. Napríklad cestovné kancelárie nepredajú osobám s nízkym bodovým skóre zájazdy do cudziny. Úrady im môžu všeličo zakazovať, prípadne obmedzovať. Bodovému hodnoteniu podliehajú všetky vrstvy spoločnosti. Zdrvujúci je výchovný účinok SCS. Podstatnou mierou prispieva k homogenizácií myslenia a správania občana a občanov. Autor článku si myslí, že možno nebude potrebné zaviesť ani cenzúru internetu, pretože postačí autocenzúra v prejavoch a vyhýbania sa webovým stránkam alebo sociálnym sieťam s pochybným obsahom. Ľudia sa budú obmedzovať sami, aby nepoškodili svoje rodiny. Toľko k obsahu článku v tom najpodstatnejšom – k systému spoločenskej kontroly občanov.

Autor Patrik Sloboda nabáda, aby stredoeurópania sa znepokojovali nielen riadenou inváziou miliónov Afričanov a Aziatov, ale mali by si všímať aj prípravu zvieracej kazajky, ktorú pre nich šijú v Číne. Ako sa však majú znepokojovať, keď je to téma, ktorá na verejnosti vôbec nerezonuje, ktorá v masmédiách sa nerozoberá, nie je predmetom záujmov politických strán a hnutí či mimovládnych organizácií. Iniciatíva by v každom prípade mala byť na strane vládnej moci, lenže nedá sa dôverovať tomu, že táto vládna moc má záujem o takýchto chúlostivých témach svojim občanom hovoriť či niečo zdôvodňovať. Ak vládna moc dokázala poslušne realizovať úlohu Bruselu na vytvorenie právnych základov pre boj proti extrémizmu svojich občanov, ťažko predpokladať, že v prípade totálneho sledovania občanov a ich známkovania a vyhodnocovania podľa akýchsi spoločenských noriem bude postupovať v záujme ochrany občanov.

Ak sa aj pri tých skromných informáciach človek zamyslí nad podstatou systému spoločenskej kontroly – SCS ako nástroja na ovládanie správania občanov, tak je mu jasné, že tento systém úplne ladí s politikou boja proti extrémizmu, ktorú EÚ v svojom priestore „úspešne“ rozvinula a podľa ktorej aj postupuje. Keďže z časového hľadiska ide o súčasnosť, nie je možné problém, ktorý opísal autor článku Patrik Sloboda, nechať nepovšimnutý. Ten upozorňuje, že natíska sa otázka, do akej miery dovolia občania strednej Európy svojej vrchnosti preberať čínske skúsenosti z programu SCS.

Skúsenosť s doterajších politických praktík vládnej moci a vplyvu verejnosti na politiku vládnej moci jednoznačne ukazuje, že občanom sa nepodarilo, aby vládna moc zrušila svoj boj proti extrémizmu. Z tohto dôvodu ochranu občanov krajiny pred nasadením programu SCS je potrebné začať organizovať z dôvodov ochrany života jednotlivcov, ochrany ich rodín a uplatnenia sa v spoločnosti bez totálneho ovládania ich správania sa. Ak bol legislatívno-právne z úrovne vládnej moci rozvinutý boj proti extrémizmu, tak veľká väčšina obyvateľstva si určite myslela a myslí, že ich sa extrémizmus netýka a preto nemajú dôvod vstupovať do určitého konfliktu s vládnou mocou či vôbec do arény politického boja. Lenže s programom SCS sa situácia úplne mení a zo strany EÚ či vládnej moci úplne radikalizuje. Ako to bude možné ? Zopakujme si.

Program SCS bude nástrojom na ovládanie správania obyvateľov napríklad Európy, vytvorí sa systém spoločenskej kontroly z úrovne určitej moci. Tento systém bude mať bodovú sústavu určenú na známkovanie každého jednotlivca za jeho aktivity, ktoré budú nájdeme cez príslušné technické prostriedky a internet. Z databánk prepojených internetom sa potom vytvorí osobný profil, ktorý bude uložený niekde v centrálnej databanke. Existencia bodovej sústavy je zdôvodniteľná iba tým, že sa budú používať tresty či sankcie, ktoré bude určovať vládna moc a ktoré ovplyvnia život každého jednotlivca. Na rozdiel od vyhľadávania extrémistov, program SCS je programom pre všetkých. Z tohto dôvodu každý jednotlivec – občan by sa mal zaujímať o hrozbu, ktorá sa pripravuje. Ak sa v Európe prikročí k realizácií programu SCS, tak potom padá akákoľvek predstava o tom, že budeme ďalej žiť v slobodnej a demokratickej spoločnosti, pretože pri strate súkromia to jednoducho nejde.

Pred občanmi Slovenska je teda riadna výzva: postarať sa sami o seba, o presadenie takých zákonov, ktoré budú všetkých občanov chrániť pred programom SCS a jeho zavadzaním do praxe. Je potrebné, aby sme my, občania, vytvorili náležitý tlak na všetkých tých aktérov politiky, ktorí svoju predstavu o demokracií chápu ako parlamentnú demokraciu a donútili ich k tejto téme otvoriť celospoločenskú diskusiu.

Dušan Hirjak

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

V Poľsku havaroval autobus s dôchodcami; dvaja mŕtvi a 27 zranených

Varšava 18. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Slawomir Kowalski)   Dve osoby prišli v pondelok o život a najmenej 27 ďalších utrpelo zranenia po tom, čo v strednom Poľsku havaroval autobus s dovolenkujúcimi dôchodcami. S oznámením sa na miestne úrady o tom informovala agentúra AP. Autobus viezol približne 50 ľudí. Išlo o poľských…

V súvislosti s emisnou kauzou zadržali v Nemecku šéfa Audi Stadlera

Wolfsburg 18. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Matthias Schrader)   V súvislosti s emisnou kauzou zadržali v Nemecku šéfa automobilky Audi Ruperta Stadlera. Potvrdila to v pondelok spoločnosť Volkswagen, ktorá je materským koncernom Audi. Informácie o Stadlerovom zadržaní prichádzajú len týždeň potom, ako prokuratúra v Mníchove oznámila, že rozšírila vyšetrovanie v emisnej kauze…

Merkelová pristúpila na Seehoferovu lehotu ohľadne hraničných kontrol

Berlín 18. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Markus Schreiber)   Nemecká kancelárka Angela Merkelová akceptovala dvojtýždňovú lehotu, ktorú stanovil minister vnútra Horst Seehofer vo vzájomnom spore ohľadne azylovej politiky. Agentúra DPA o tom informovala po pondelkových rokovaniach predsedníctiev Merkelovej Kresťanskodemokratickej únie Nemecka (CDU) a sesterskej Kresťanskosociálnej únie Bavorska (CSU) na čele so Seehoferom.…

Perly z besedy o dezinformačných médiách v podaní komentátora SME Schutza, aktivistu Benčíka, mimovládkarky Masarikovej a novinára z Korzára Vrábeľa

Bratislava 17. júna 2018 (HSP/Foto:Screenshot:Video)   V akom stave sú slovenské médiá? Aký majú vplyv sociálne siete, blogy a youtube, ktoré každému umožňujú stať sa amatérskym novinárom? A aký vplyv majú rôzne "alternatívne médiá", fake news, propaganda, dezinformácie? Ako v dnešnom svete rozoznať pravdu a existuje vôbec? Diskusie na tieto…

V južnom Londýne zahynuli pod vlakom traja ľudia; ich smrť je záhadou

Londýn 18. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/PA-Yui Mok)   Traja ľudia prišli v pondelok ráno v britskej metropole Londýn záhadne o život pod kolesami vlaku. O prípade informovali v pondelok príslušníci britskej dopravnej polície, ktorí po príchode na miesto nešťastia spoločne so záchranármi konštatovali smrť troch ľudí. Incident sa stal v pondelok…

Matica slovenská sa ostro ohradzuje proti nepravdám poslanca Dostála o spolupráci s polovojenskými a extrémistickými skupinami

Bratislava 18. júna 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Nové vedenie Matice slovenskej sa ostro ohradzuje proti nepravdivým tvrdeniam poslanca NR SR Ondreja Dostála, ktorý podľa medializovaných informácií na štvrtkovej Hodine otázok v NR SR vyhlásil, že Matica slovenská na viacerých akciách a aktivitách spolupracuje so Slovenskými brancami. Rovnako je klamstvom, že by…

Novinárka Holcová šíri o vražde Kuciaka domnienku: "Niekedy mi napáda, že polícia už vie, kto to urobil a teraz potrebujú vyšetrovanie nejak rozdrobiť"

Praha 18. júna 2018 (HSP/Foto:Facebook)   Česká investigatívna reportérka Pavla Holcová uviedla, že niekedy si myslí, že slovenská polícia pozná vraha jej kolegu Jána Kuciaka, no na prípad môžu byť vyvíjané veľké politické tlaky. Predstavila aj jednu z málo známych vyšetrovacích verzií, že za dvojnásobnou vraždou vo Veľkej Mači stojí mafia…

Časť Rusov nesúhlasí so zvyšovaním veku pre odchod do dôchodku

Moskva 18. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Ďurčo)   Viac ako milión Rusov už podpísalo petíciu proti zvýšeniu veku pre odchod do dôchodku. Ako pre rozhlasovú stanicu Echo Moskvy uviedol Oleg Šein, viceprezident odborovej organizácie Ruská konfederácia práce (KTR), argumenty vlády v prospech tohto návrhu zákona "znejú nepresvedčivo". Šein dodal, že v…

Poslanci majú podľa návrhu Kataríny Cséfalvayovej vyjadriť znepokojenie nad rastúcim extrémizmom

Bratislava 18. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Národná rada (NR) SR vyjadruje hlboké znepokojenie nad rastúcimi prejavmi extrémizmu, neznášanlivosti a nenávisti v našej spoločnosti. Tieto prejavy vyvrcholili v poslednom období vo viacerých násilných prípadoch. Je smutné, že často boli vedené voči slabším, starším, ženám, cudzincom alebo inak odlišným ľuďom. Takýto…

Dostál kritizoval limity pre strany, Bernaťák hovorí o transparentnosti

Bratislava 18. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Limity na počet členov politických strán nie sú potrebné, myslí si opozičný poslanec Ondrej Dostál z klubu SaS. Súhlasí, že nie je správne, aby strana mala iba štyroch členov a aby sa strany kupovali, ale nemyslí si, že to treba vynucovať zákonom. Pochybuje…

Mainstremové médiá sa nevedia zmieriť s tým, že Hlavné správy sú dôveryhodnejšie ako oni. Napadol nás ďalší fake newsový plátok

Bratislava 18. júna 2018 (HSP/Foto:HSP)   To, že boli Hlavné správy agentúrou Reuters vyhodnotené ako najdôveryhodnejšie internetové spravodajské médium nedá spať našej mainstreamovej konkurencii. Určite, okrem toho, že si museli ísť nasadiť antidepresíva, sa intenzívne zamýšľajú nad tým, čo ďalej. Ale nemyslite si, že dôjdu k nejakej sebareflexii. Napríklad, že…

Švajčiari sú verní hotovosti

Bern 18. júna 2018 (HSP/Sputnik/Foto: Pixabay)   Asi 70 % celkového objemu vnútorných platieb pripada na hotovosť, o čom svedčia výsledky prieskumu Švajčiarskej národnej banky. Respondenti to vysvetľujú tým, že hotovosť berú všade, že je to pohodlné, že sa počíta rýchlejšie a úspornejšie (bez zrážok príznačných pre iné spôsoby platieb), informuje portál swissinfo.ch.…

Kalavská: V systéme ambulantnej pohotovosti je pokrytých vyše 80 % bodov

Bratislava 18. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Väčšina ambulantných pohotovostí, ktorú začnú od júla fungovať po novom, bude zabezpečená. Pokrytých má byť 80 až 85 percent siete pohotovostí. V pondelok to po stretnutí so zástupcami lekárov a nemocníc deklarovala ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smer-SD). Ministerka vysvetlila, že po tom,…

Popletená Hanzelová by aj chcela aj nemôže odpovedať na otázky Hlavných správ

Bratislava 18. júna 2018 (HSP/Foto:Facebook)   Redaktorka spravodajstva RTVS Zuzana Kovačič Hanzelová, ktorá bola s ďalšími kolegami odídená z verejnoprávnej televízie kvôli svojim jednostranným, nevyváženým reportážam, sa zamotala do svojich úvah po tom, čo ju náš reportér Ivan Lehotský oslovil a požiadal o odpovede na otázky Hanzelovej sa nepáči, že Hlavné…

Iránsky prezident Hasan Rúhání navštívi v júli Švajčiarsko a Rakúsko

Viedeň 18. júna (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Presidency Office, Rouzbeh Jadidoleslam)   Iránsky prezident Hasan Rúhání navštívi začiatkom júla Švajčiarsko a Rakúsko. Informovala o tom v pondelok agentúra DPA s tým, že jeho cesta prichádza v čase, keď sa Európa usiluje zachrániť jadrovú dohodu s Teheránom, od ktorej nedávno odstúpili Spojené štáty. Rúhání pobudne…

České firmy zúfalo zháňajú "ajťákov," ponúkajú platy vyššie ako bankárom

Praha 18. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)   České firmy zháňajú pracovníkov prakticky vo všetkých priemyselných odvetviach. Sú však aj také oblasti, kde dopyt ide do krajnosti. Týka sa to aj špecialistov na informačné technológie. Tým ponúkajú firmy aj vyššie mzdy, než v priemere poberajú bankári. "Najväčší nedostatok ľudí vládne v…

Do boja proti Matečnej sa zápája aj odsúdený Mikuláš Vareha. Poznáme stanovisko ministerky na jeho obvinenia

Košice 18. júna 2018 (HSP/Foto:TASR-Dušan Hein)   Generálna prokuratúra SR sa má zaoberať podaním, ktoré hovorí o podozrení zo spáchania trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa. Podľa denníka Korzár je autorom podania bývalý veľkopodnikateľ Mikuláš Vareha, ktorý si odpykáva trest v Sabinove. Vareha v oznámení uvádza, že zneužitia právomoci verejného činiteľa sa…

Malmströmová v Canberre otvorila obchodné rokovania medzi EÚ a Austráliou

Brusel 18. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Rod McGuirk)   Európska komisia (EK) v pondelok oznámila, že eurokomisárka pre obchod Cecilia Malmströmová spolu s austrálskym premiérom Malcolmom Turnbullom a ministrom obchodu Austrálie Stevenom Ciobom začali oficiálne rokovania o komplexnej obchodnej dohode medzi EÚ a Austráliou. K otvoreniu rokovaní došlo v austrálskom hlavnom meste…

TopSpeed

Máme veľmi zlé cesty, zaostávame aj za krajinami 3. sveta

8

Na zlé cesty na Slovensku sa motoristi sťažujú ešte od čias Československa. Je to už taký motoristický šport. No je plne opodstatnený, nejednému vodičovi totiž zlé cesty zásadne skrátili životnosť auta, či dokonca spôsobili veľmi drahé a oveľa častejšie opravy podvozkových častí. 

Slovenský Okruhový Pohár pokračoval na Pannonia Ringu

3

Slovenský Okruhový Pohár mal po prvých pretekoch dvojmesačnú prestávku. Prestávka ale skončila vo štvrtok 7. júna 2018 kedy pretekári opäť naštartovali motory, aby si zmerali sily na technickom maďarskom okruhu Pannonia Ring. Trať s dĺžkou 4740 m vyhovuje hlavne menším autám, ktoré vďaka charakteru okruhu veľmi nepociťujú nedostatok výkonu.

LMP1 končia, vo WEC ich nahradia hypercars

3

Vytrvalostné pretekanie prototypov pod hlavičkou FIA ide dole vodou. Z najvyššej kategórie LMP1 postupne odišli takmer všetky automobilky, zostala len Toyota. Aby tam Toyota Gazoo Racing nebola sama, dopĺňa ich niekoľko súkromných tímov. Tam to ale nekončí, namiesto dvoch sezón 2018 a 2019 máme jednu supersezónu. Po nej LMP1 končia. 

Aké je vhodné auto pre otca?

13

Ste v situácii, že po rokoch strávených za volantom praktického rodinného MPV či kombi chcete niečo živšie, rýchlejšie a obratnejšie? Prípadne by ste chceli pre terén niečo skutočne chlapské? Aké auto pre otca vám odporúčajú známi a rodina a čo by ste, chceli vy? Pri príležitosti Dňa otcov pripravila medzinárodná sieť autocentier AAA AUTO…

Ako čistiť olejovú vaňu motora zvnútra a prečo?

6

Určite ste už videli niekoľko obrázkov alebo videí, v ktorých je zobrazené zakarbónované vnútro motora. V dnešnej časti AUTOvKELLY sme sa rozhodli zanedbaný motor aspoň trochu mechanicky očistiť. S agresívnymi rozpúšťadlami nikdy neviete, aký kúsok sa dostane do olejového čerpadla a jeho upchatie môže znamenať pre motor fatálne následky. Ako…

Nové BMW 8 predstavili s dvoma motormi. Jeden je dízel

6

O novinke BMW 8 sa už napísalo toľko článkov, že lepšiu reklamu si BMW ani priať nemohlo. Iste, boli tu aj negatívne správy, ako uniknuté foto prototypu s nie práve vkusnými detailmi, aj smrteľná nehoda prototypu. Dizajnovo je to lepšie ako sa zdalo a za nehodu auto nemôže. Nové BMW 8 tak…

KAMzaKRÁSOU

Saturejka záhradná: Pozri, ktoré neduhy ti pomôže rýchlo odstrániť!

1

Saturejka záhradná je liečivá bylinka, ktorá vám pomôže zatočiť s viacerými zdravotnými problémami. Je účinná pri tráviacich ťažkostiach i vysokom krvnom tlaku. Okrem toho je však skvelým pomocníkom i v kuchyni. Drvená saturejka sa používa ako korenina k mäsu či do polievok. V nasledujúcom článku vám prezradíme všetky dôležité informácie o tejto užitočnej rastline.

Toto potrebuješ ovládať: Ako predísť mikrospánku a únave za volantom?

3

Dovolenková sezóna už je v plnom prúde, a to sa ešte oficiálne ani nezačalo leto. Je bežné, že do bližších destinácií, ako Česko, Maďarsko, Taliansko či Chorvátsko, sa vyberáme autom, preto sme sa rozhodli dať dokopy zopár užitočných rád, tipov a inšpirácií, ako sa môžeš udržať v bdelom stave počas šoférovania, ak sa chystáš…

Písanie denníka: Spoznaj blahodarné účinky tohto rituálu!

2

Aj ty si sa pri tejto téme pousmiala s nostalgickou spomienkou na detstvo a skorú mladosť, kedy bolo pre teba všetko také nové, nepoznané, tajomné či emotívne, že si sa s tým všetkým musela bezpodmienečne zveriť svojmu denníčku? A čo tak vrátiť sa k tomu? Písanie denníka totiž odporúča desať z desiatich psychológov – a toto sú…

Samozber marhúľ: Kde na Slovensku kúpiš najlepšie marhule zo sadu?

2

Samozber marhúľ, ako prakticky akéhokoľvek iného ovocia, sa stáva čoraz obľúbenejšou aktivitou Slovákov. Ak patríš medzi nich a rada by si si túto sezónu pripravila domáci marhuľový džem alebo kompót, pozri sa, kde, v rámci Slovenska, si môžeš nazbierať marhule zo sadu a koľko ťa to bude stáť!

Recept na jahodový džem: Keď ho ochutnáš, iný už pripravovať nebudeš!

4

Leto začína vtedy, keď sa v obchodoch alebo na trhoch začnú objavovať jahody. Naozaj, nie je nič lepšie, ako vychutnať si tie sladké červené plody po dlhej zime. Dokonca si ich môžeme nazbierať aj sami na samozberných miestach. Ozaj, boli ste si ich už nazbierať? Ak neviete, čo s nimi, tak…

Vyhrajte morský kolagén Inca Collagen v hodnote 45 €

6

Vedeli ste, že kolagén je veľkým pomocníkom v zdraví, ale aj v kráse? Ak nie, tak ste na správnom mieste, kde sa dozvedáte množstvo noviniek a zaujímavostí, ktoré vám denne prinášame. Ak ste doposiaľ nepočuli o jeho účinkoch, tak sa zapojte do súťaže o morský kolagén Inca Collagen v hodnote 45 €! 

TopDesať

10 pesničiek, ktoré ťa rozveselia za každých okolností

0

Každý z nás má občas dni, kedy sa jednoducho nedarí a zdá sa, že už nič nemôže byť horšie. No netreba klesať na duchu a radšej sa počas takých dní sústreď na veci, ktoré ťa rozveselia. Ako napríklad týchto 10 pesničiek. :) Napriek tomu, že každý z nás má v…

TOP 10 skvelých zliav na internete

0

Nákupy na internete sa stávajú čoraz častejšími a niet divu. Prečo sa brodiť preplneným nákupným strediskom alebo čakať v obrovskom rade, aby ste si niečo kúpili? Určite si radšej v pohodlí domova prezriete ponuku svojho najobľúbenejšieho obchodu a nakúpite si pomocou pár klikov. My sme si pre teba na dnes pripravili TOP…

Každý otec je hrdina. A tu je hneď niekoľko dôkazov

0

Otec je svojim spôsobom hrdina. Či už sa jedná o záchranu, alebo o obyčajnú pomoc. dieťa stále vie, že na svojho otca sa môže obrátiť. A to, že otcovia sú hrdinovia ti dnes aj pomocou týchto pohyblivých obrázkov dokážeme. Uvidíš, čo všetko sú ochotní otcovia urobiť pre svoje ratolesti. Neboj sa,…

Príroda to vytvárala 320 miliónov rokov. Partia mladíkov to zničila v priebehu pár sekúnd

0

Vietor, dážď a ľad vytesávali Brimham Rocks v Yorkshire v Spojenom kráľovstve posledných 320 miliónov rokov. No to, čo príroda budovala milióny rokov, zničila partia mladíkov v preiebeho niekoľkých sekúnd. "V piatok 1. júna bola približne o 20:45 hodine videná skupina piatich mladých ľudí, ktorá tlačila skalu na vrchole jedného z útesov," tvrdí…

Dôkaz, že naši starí rodičia robia tento svet krajší

0

Možno to poznáš aj ty zo svojej vlastnej skúsenosti. Starí rodičia vedia byť poriadne zábavní, ale aj zaujímaví, hlavne ak začnú rozprávať o svojich príhodách z detstva. Nie sú tu však iba na zábavu, ale sú tu predovšetkým aj na to, aby nám ukázali, že náš svet môže byť stále…

Neuveriteľné premeny: Títo ľudia dokázali nemožné

0

Zhodenie nadbytočných kilogramov sa môže často zdať ako vopred prehratá bitka. No výsledky takéhoto boja môžu zmeniť život od základov. Dnes sa pozrieme na ľudí, ktorí dokázali neuveriteľné premeny. Ťažké životné obdobia, stres, zaneprázdnenosť: to všetko sú časté výhovorky, prečo sa vyhnúť prvému kroku v dosiahnutí životnej premeny. Minulý rok až 45 % Američanov v prieskume…