Zlikvidovanie malých podnikateľov a živnostníkov, tým, že im vláda zakázala prijímať akýchkoľvek zákazníkov, vzbudzuje čoraz väčšie otázniky. Univerzita v Bonne uverejnila najnovšie rozsiahlu štúdiu o situácii koronavírusu v Nemecku. Podľa neho sú už u 15% populácie zaznamenané protilátky, z čoho vyplýva, že obyvateľstvo už s koronavírusom bolo konfrontované. U drvivej väčšiny je priebeh neškodný, dokonca ani len nevedeli, že koronavírus mali. Inak povedané, nemali ani soplík.
Podľa týchto čísiel miera úmrtnosti dosahuje v Nemecku na obrovskej vzorke 0,38%, čo nerobí z koronavírusu ani v náznakoch smrteľného zabijaka číslo jedna v dejinách. Chrípka na Slovensku každoročne zabije 800 ľudí. Koronavírus ku včerajšiemu dňu 7. Je paradoxné, že o nekonečnej hodnote života hovoria z politikov najviac tí liberáli, ktorí bez problémov hlasovali proti každému zákonu na ochranu života. Mimochodom aj pán Matovič ušiel pri každom takomto hlasovaní zo sály.
Na poslednej tlačovej konferencii zaznelo, že nie politici, ktorých volia ľudia, ale epidemiológovia, ktorých nikto nevolil, budú rozhodovať o našej ekonomike. Nemám nič proti tomu, aby mali poradný hlas, kedy čo otvoriť, ale za nachovanie národa, aby nebol hladný, oni žiadnu zodpovednosť nenesú. A politik, ktorý im takúto zodpovednosť chce dať, nemá na to právo a mandát.
Včera minister Heger uverejnil prognózu, že nezamestnanosť vyletí nad 10%, HDP prepadne o viac ako 8%, čaká nás vlna bankrotov. Vláda svojimi rozhodnutiami zničila ľuďom živobytie a podniky. Nie korona, ale reakcia vlády svojimi rozhodnutiami prikázať zavrieť prevádzky to spôsobila.
Bankrotovať budú aj firmy, ktoré boli úspešné. Pomoc, ktorá prúdi z Európskej centrálnej banky a o ktorú sa tak rada vláda opiera vo výške 2 miliárd eur ide na Slovensko formou úverov. 500 miliónov euro mesačne poskytnú komerčné banky podnikateľom úvery, aby vykryli stratené príjmy. Je to to isté ako keby miesto mzdy ste dostali úver. Kam to speje? Že onedlho slovenským podnikateľom začnú klopať na dvere exekútori. Ľudia budú nútení buď firmy zatvárať alebo pod cenu predávať, ak nechcú, aby skončili nie vlastnou vinou v bankrote. Kto zarobí? Opäť banky. Úvery totiž nebudú poskytovať zo svojich ťažko zarobených peňazí, ale z natlačených papierikov ECB. Keď som sa ministra Hegera pýtal, či nesú banky nejaké riziko pri týchto úveroch, povedal, že ručiť za úvery bude štát, takže nie. Na otázku, či si banky nechajú nejaký úrok, tak povedal, že áno. Super biznis. Nulové riziko, čistý zisk.
To, čoho sme na Slovensku svedkami, kedy mladí ľudia a zdravé obyvateľstvo sedí doma a pritom štatistiky jasne hovoria, že nie sú ohrozenou skupinou a seniori, ktorí patria medzi najohrozenejších, si chodia nakupovať do TESCA, nedáva logiku.
Toto prestáva byť boj proti koronavírusu, toto začína byť prerozdelením bohatstva v priamom prenose. O to väčšmi, že to konštatuje Richard Sulík: “Zahraničných nechávame, domácich likvidujeme.”