• Peter Kohút

  Razantný nástup liberálneho fašizmu. Fašistický trojblok PS+Spolu+Za ľudí ohrozuje Slovensko. Zvolíme si vlastnú záhubu alebo záchranu?

  Publikované 05.08. 2019 o 18:24 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Za prezidentovania antikrista Baracka Obamu sa na plné obrátky spustila lavína satanizmu a nastoľovania totality globálneho liberálneho fašizmu NWO, t.j. diktátu najzločinnejšieho krídla sionistických svetovládnych mocenských elít (neoconi, deep state, sion-mafia, liberálni fašisti). Táto lavína mala strhnúť so sebou celý svet vrátane Ruska.

  Od najzločinnejšieho krídla svetovládnych elít sa však odčlenilo realistické (konzervatívne) krídlo, ktoré si uvedomuje, že zánik PAX AMERICANA je neodvratný a že centrum ekonomickej a finančnej moci sa presúva do juhovýchodnej Ázie, hlavne Číny. Vďaka nemu, kresťanom a vlastencom sa dostal do prezidentského kresla Donald Trump, ktorý sa postavil proti zločinným satanistickým zámerom neoconov (deep state) a vedie s nimi neustály, čím ďalej tým úspešnejší zápas. Musí im síce v mnohom ustupovať, avšak postupne iniciatívu preberá do svojich rúk. Najradšej by s Rusmi rozvinul vzájomne výhodnú hospodársku spoluprácu, avšak zatiaľ si to ešte nemôže dovoliť. Neoconi mu neustále kladú polená pod nohy a usilujú o jeho odstavenie. Naposledy to bol nimi vyprovokovaný incident v blízkosti Hormuzského prielivu útokmi na ropné tankery s cieľom donútiť Trumpa, aby zaútočil na Irán, čím by sa odrovnal a nadobro odpísal. Samozrejme, že Trump im na túto priehľadnú lesť nenaletel. Vojnový stret by priniesol mnoho obetí aj na americkej strane, vyvolal prudký rast cien na ropu, čo by priviedlo napätú západnú ekonomiku a financie do obrovskej krízy až kolapsu. Trump by sa takto znemožnil nielen v očiach Američanov, ale aj celého sveta a o víťazstve v najbližších voľbách by už nemohol ani len snívať.

  Ako som spomínal vo viacerých svojich článkoch, naprieč celým svetom sa vyostril a vykryštalizoval stret medzi globálnym liberálnym fašizmom (deep state, Obama, Clintonovci, Bushovci, Soroš, centrála EÚ …)  a národnooslobodzovacím hnutím (Putin, Trump, Orban, Salvini, Le Penová, Zeman, …). Liberalizmus je ideológiou kapitalizmu, ktorého základnou hybnou silou je boj o moc a bohatstvo, ktorý zákonite vedie k tomu, že čoraz väčšie bohatstvo sa koncentruje v rukách čoraz menšej skupiny mocenských elít. Už Lenin vo svojom diele „Imperializmus ako vrcholné štádium kapitalizmu“ skonštatoval, že kapitalizmus prerástol do svojej vrcholnej fázy, t.j. imperializmu, v ktorom sa bohatstvo a moc koncentrujú do rúk monopolov a finančného kapitálu (najväčších bánk). To ale ešte netušil, že tento imperiálny kapitalizmus zákonite prerastie do ešte vyššieho štádia – fašizmu, čo sa potvrdilo už v 30-tých rokoch minulého storočia, keď fašizmus ovládol takmer celú západnú Európu a spôsobil 2. svetovú vojnu.

  Fašizmus je diktatúrou militantného šovinistického veľkokapitálu. Najdravšie sa pred vojnou prejavil nemecký veľkokapitál, ktorý priviedol k moci Hitlera a svoje expanzívne ciele realizoval s pomocou ideológie nacizmu, t.j. ideológie nadradenosti germánskej rasy a nenávisti k menejcenným rasám, hlavne židom a Slovanom. Niektorí tvrdia, že v Nemecku nebol fašizmus, ale iba nacizmus. Veľmi sa však mýlia. Bol to fašizmus s nacistickou ideológiu. Podstatou fašizmu je nastoľovanie diktátu a totality veľkokapitálu s ovládnutím politických a mocenských štruktúr, zastrašovaním obyvateľstva, prenasledovaním a perzekvovaním oponentov. Existencia socialistickej sústavy na čele so ZSSR a konkurenčný boj medzi dvoma sústavami, t.j. kapitalistickej a socialistickej, dlho bránili novému nástupu fašizmu na Západe po 2. svetovej vojne. Po páde socialistickej sústavy sa však znovu rozbehli procesy smerujúce k nastoleniu tentoraz už globálneho fašizmu NWO. Tie začali naberať prudké tempo počas prezidentovania Obamu. Víťazstvo Trumpa tieto procesy pribrzdilo, avšak ešte nezastavilo. V Európe je nástup globálneho liberálneho fašizmu riadený z úzadia fašistickej centrály EÚ.  Ciele sú nasledujúce:

  • likvidácia národných štátov a formovanie európskeho superštátu na čele s Nemeckom a Francúzskom, ktorý sa postupne pretransformuje do podoby fašistického islamského kalifátu,
  • genocída pôvodného bieleho obyvateľstva Európy a jeho náhrada za zaostalé a ľahko ovládateľné arabské a africké (ide o genocídny rasizmus proti bielej rase),
  • ovládnutie Ruska a jeho surovinových zdrojov vyvolaním štátneho prevratu či občianskej vojny a dosadením prozápadnej vlády drancujúcej, rozkladajúcej a zapredávajúcej Rusko do rúk svetovládnych mocenských elít.

  Liberalizmus ako satanistická ideológia kapitalizmu je úhlavným nepriateľom kresťanstva, ale aj človeka ako takého, lebo je klaňaním sa démonovi moci a bohatstva, zotročením človeka človekom. Súčasná ideológia a politika liberálneho fašizmu sa prejavuje nasledujúcim šialenstvom:

  • šialenstvo multikulturalizmu vedúce k likvidácii národných kultúr, kresťanstva, propagácii úpadkovej anglosaskej kultúry braku, vulgárnosti, sexizmu a násilia so súčasnou podporou dravého vražedného a nenávistného islamu,
  • navážanie migrantov hlavne z Afriky s cieľom formovania nových národov a genocídy pôvodných,
  • šialenstvo a teror gender ideológie, LGBTI a feminizmu s cieľom rozvratu rodiny, likvidácie národnej, kultúrnej a ľudskej identity človeka, jeho duchovného zotročenia.

  Dve formy satanizmu zaútočili na západnú civilizáciu vrátane Európy – sionizmus svetovládnych mocenských elít a islam ako ich nástroj rozvratu európskej civilizácie, ktorej morálny a duchovný úpadok prekonáva samotnú Sodomu a Gomoru ako aj Rímsku ríšu pred jej rozpadom. Vyzerá to na neodvratný zánik západnej, hlavne európskej civilizácie, ak sa v nej neprebudia zdravé národné sily a kresťanstvo sa nepozviecha zo svojej agónie.

  Žiaľ, aj na Slovensku pôsobia veľmi aktívne vlastizradné fašistické satanistické sily, ktoré nás ženú do záhuby. Tieto sily najnovšie vyniesli na politické výslnie zlovestný trojzáprah strán „PS+Spolu+Za ľudí“ a do prezidentského kresla dosadili ultraliberálnu patrónku skládok – Zuzanu – servilnú slúžku a propagátorku záujmov elít globálneho fašizmu (podpora migrácie, agendy LGBTI, gender a feminizmu, silnejšej integrácie do jadra EÚ, zvrátených liberálnych hodnôt, atď). Silné zázemie im vytvára tretí sektor a piata kolóna, hlavne mimovládne organizácie financované z centrál svetovládnej moci vrátane Soroša, čo veľmi neradi počúvajú, lebo ich to stavia do pozície agentov cudzej mocnosti, t.j. najzločinnejšieho krídla svetovládnych elít. Sú veľmi dobre organizovaní a akcieschopní pokiaľ ide o organizovanie protivládnych protestov, majdanov a štátnych prevratov. Finančnú silu liberálnych fašistov na Slovensku umocňujú aj také spoločnosti ako ESET (podozrivý z napojenia na CIA) či PENTA a informačnú moc im zabezpečujú mainstreamové média, kde sa v oblasti propagácie satanistických hodnôt a nenávisti voči oponentom zvlášť vyníma denník SME. Na Slovensku sa teda sformoval veľmi silný liberálno-fašisticko-satanistický blok, ktorý má potenciál a zámer zlikvidovať Slovensko a urobiť z neho nesvojprávnu kolóniu či vazala „jadra“ EÚ na čele s fašisticko-islamským Nemeckom. Tento blok je veľmi nebezpečným trojským koňom nasadeným na náš národ.

  Tento blok do svojho čela dosadil totálneho politického diletanta Trubana, ktorý sa už vidí v kresle premiéra po víťazstve v budúcich parlamentných voľbách. Ako ináč – veď silou peňazí a mediálnou masážou hravo zmanipulujú prvoplánových ľudí a ohlúpnutú mládež. Víťazstvo ich mediálneho produktu – Čaputovej im dáva nádej, že ich taktika sa aj v parlamentných voľbách osvedčí. Znovu oklamú prvoplánového voliča – toho, čo sa o politiku nezaujíma a rozhoduje sa len podľa povrchných vonkajších dojmov – tým, že mu naservírujú omamnú porciu ľubozvučných prázdnych fráz o tom, akí sú oni progresívni, tolerantní, ako chcú vrátiť „túto krajinu“ ľuďom, posunúť ju ďalej a ešte silnejšie integrovať do „jadra“ EÚ. Oni robia novú politiku tým, že sa nehádajú, sú slušní a predurčení na to, aby porazili neslušné, špinavé strany SMER, SNS a ĽSNS, veď predsa Fico je korupčník, Danko neschopný a škodlivý rusofil a Kotleba vybíjaný fašista. Za svoje prázdne frázy skrývajú svoje zlovestné zámery so Slovenskom. Občas z nich čo to prezradia, keď sa chcú pochváliť, akí sú oni priami a otvorení, neskrývajúci a odvážne hlásajúci svoje liberálne hodnoty, ku ktorým patrí aj solidarita s ostanými krajinami EÚ ohľadom prijímania migrantov či podpora agendy LGBTI. Veď prvým ich krokom bude schválenie zákona o registrovaných partnerstvách homosexuálov. Oni sú takí zlatučkí, chutnučkí, novučičkí noví, nanajvýš progresívni, tolerantní, neskorumpovaní a slušní. No ktože by ich nevolil, však? Všetci, pravda okrem zaostalých ficovcov, hejslovákov, fašistov, náckov a bigotných kresťanov, ktorí so svojím konzervativizmom a vlastenectvom zostali trčať kdesi v stredoveku. No fuj, hanba nám, že nevieme vo svojej zadubenosti a zaostalosti doceniť ich progresívnosť.

  Keď sa Trubana pýtali, či sa neobáva zasadnúť do premiérskeho kresla vzhľadom na jeho doterajšiu  politickú neskúsenosť, odpovedal bez zaváhania, že vôbec nie, lebo má za sebou silné zázemie. Tým nepriamo prezradil, že on bude len figúrkou a vykonávateľom zámerov zločinného krídla mocenských elít liberálneho fašizmu. Dešifrujme teda, aký zlovestný program budú presadzovať liberálni fašisti, ak vyhrajú voľby:

  1. Zoštíhlenie (menej) štátu – totálne ovládnutie štátu nadnárodným a domácim veľkokapitálom, jeho hospodárske oslabenie znížením príjmov štátneho rozpočtu vďaka zníženiu odvodového zaťaženia veľkopodnikateľov, a tým zvýšenia ich ziskov. Vytvorenie nedostatku zdrojov štátneho rozpočtu povedie k rozvratu sociálneho a dôchodkového systému, oslabeniu ochrany pracujúceho človeka a jeho ďalšiemu zotročeniu. Na to celkom dobre poslúži ekonomický program z dielne SaS, t.j. tzv. odvodový bonus so superhrubou mzdou, ktorý zvýhodňuje len vyskopríjmové kategórie zamestnancov a antisociálna Agenda 2020, ktorá navyše otvorí dokorán brány pre doprivatizáciu a spoplatnenie zdravotníctva, školstva a rozpredaj doteraz nesprivatizovaných podielov strategických sieťových odvetví, ako aj slobodný rozpredaj pôdy, lesov a vodných zdrojov do rúk zahraničného kapitálu. V Agende 2020 prirodzene chýba akákoľvek zmienka o tom, ako naložia so sociálnym a dôchodkovým systémom, čo vyvoláva obavy, že ho rozložia až zlikvidujú. Ak to Richard Sulík myslí so Slovenskom dobre, mal by výrazne popracovať na dopracovaní sociálneho programu, zmene nepodareného ekonomického programu a ponechať v ňom len tie články, ktoré majú potenciál znižovania miery korupcie a zoštíhľovania byrokratického aparátu. Toto je cestou k získavaniu dodatočných zdrojov štátneho rozpočtu bez potreby znižovania príjmov štátneho rozpočtu v prospech zvyšovania ziskov veľkopodnikateľov (tzv. ekonomické zoštíhľovanie štátu a nárast zotročenia a úrovne biedy človeka práce a človeka odkázaného na zdroje zo sociálnych a dôchodkových fondov). Súčasne s ekonomickým oslabením štátu dôjde aj k podriadeniu jeho politických, mocenských a bezpečnostných zložiek a štruktúr pod nadvládu veľkokapitálu a fašistických úderiek mimovládnych organizácií tretieho sektora.
  2. Hlbšia integrácia do euroatlantických štruktúr. Odovzdanie posledných zvyškov štátnej suverenity a národnej zvrchovanosti, t.j. všetkých právomocí rozhodovania v oblasti hospodárskej, mocenskej, sociálnej, kultúrnej, vojenskej a zahraničnej politiky do rúk superštátu EÚ na čele s Nemeckom. Zriadenie amerických vojenských základní na Slovensku.
  3. Solidarita s migračnou politikou EÚ a OSN. Navážanie migrantov, hlavne moslimov z Afriky a arabských štátov. Keď nám pridelia určité kvóty, ako vazal superštátu EÚ si ani nepípneme. Očakávajú sa ďalšie veľké prívalové vlny migrantov do Európy z Afriky.
  4. Pretláčanie agendy LGBTI. Najprv to bude schválenie zákona o registrovaných partnerstvách homosexuálov, potom schválenie adopcie detí pre homosexuálne páry, nakoniec nastolenie teroru gender, LGBTI a feminizmu, zavádzanie zvrátenej sexuálnej výchovy do škôl a škôlok, rodové scitlivovanie a predčasné pohlavné prebúdzanie mládeže hlavne s cieľom ich prípravy pre sexuálne potreby pedofilov pod zámienkou, že aj deti majú právo na sexuálny život (vyjadrenie ich súhlasu na pedofilný styk) a rozhodovanie o zmene pohlavia.
  5. Zaradenie Ruska do bezpečnostnej hrozby. Rozpútanie šialenej rusofóbie. Kým iné štáty a spoločnosti bojujú o ruské trhy (napr. zriadenie automobilky BMW, veľké investície Siemens a pod.), naši ultraliberáli chcú byť v nenávisti voči Rusku pápežskejší ako pápež.
  6. Zvedenie prísnej cenzúry (zrušenie slobody slova a prejavu) a odstavenie politických oponentov pod zámienkou boja proti dezinformáciám.

  Liberálni fašisti neustále kvákajú o tom, ako oni chcú spájať ľudí, len my zlí vlastenci ich neustále rozdeľujeme. Treba im však pripomenúť, že hlavnými rozdeľovačmi sú oni deliac politikov a ľudí na slušných a neslušných, nových a starých, progresívnych a zaostalých, čistých a špinavých, atď. Oni zaútočili prví hádžuc na nás vlastencov všelijakú špinu, častujúc nás nálepkami homofóbi, xenofóbi, rasisti, fašisti, náckovia, hejslováci, bigotní katolíci, extrémisti a vyhrážajúc sa perzekvovaním v zmysle prijatej inkvizičnej novely zákonov o boji proti extrémizmu z dielne Žitňanskej. Pre fašizmus je typický rozmach občianskych fašistických úderiek (v našom prípade vlastizradných mimovládok), vyvolávanie strachu  a šírenie nenávisti voči oponentom (t.j. vlastencom), ich prenasledovanie a zatváranie, prípadne fyzická likvidácia, ako to nevdojak prezradil mladý a nenávisťou k vlastencom a zvrchovanému Slovensku sršiaci liberálny fašista – progresívec Emilko Hodál.

  Vždy s úškrnom na perách čítam články o zisteniach amerických vedcov, ale najnovšie ma zaujalo video o ich objave, že pri pozeraní nechutných, odporných, násilných a desivých scén to s liberálmi ani nepohne, kým normálneho diváka tieto scény rozhodia, zdesia, znechutia, nenechajú ľahostajnými: https://www.youtube.com/watch?v=fy8HXIb2MU4 . To svedčí o bezcitnosti, psychopatii a sociopatii pravých liberálov. Sú majstrami manipulácie a vedia skvelo predstierať city, preto ľahko oklamú nič netušiacich ľudí.

  Slovenská voličská scéna okrem ľahostajných, ktorí ignorujú voľby, je rozdelená na dve približne rovnaké polovice – tých, čo budú voliť liberálov (PS+Spolu, Za ľudí, SaS, KDH, OĽaNO, Most-Híd) a tých, čo sú orientovaní zväčša pronárodne či proštátne (ĽSNS, SMER, SNS, Sme rodina). Vlastizradní liberáli dali jasne najavo, že so žiadnou pronárodne orientovanou stranou do volieb nepôjdu. Tým rozdelili Slovensko na dva nezmieriteľné tábory.  Sú plní nenávisti voči Ficovi, Dankovi, Kotlebovi, Rusku a Putinovi. Ak si Truban myslí, že dosiahne hravé víťazstvo a bude vládnuť bez problémov, lebo veď má za sebou „silné zázemie“, veľmi sa mýli. Ak by aj vlastenecký blok nezvíťazil, veľmi sťaží Trubanovi vládnutie a realizáciu zámerov zničenia a zapredania Slovenska.

  Je smutné, že naši vrcholní politici nemajú ani len elementárne vedomosti o globálnej politike, kde v súčasnosti prebieha najostrejší boj medzi najzločinnejším krídlom elít globálneho fašizmu NWO a národnooslobodzovacím hnutím. Ak by to Fico vedel, mohol sa vypracovať na štátnika rangu Orbana či Zemana, o Putinovi a Trumpovi ani nehovoriac. Nemusel sa dopustiť toľkých chýb. Danko dtto. Kollár sa veľmi predvídavo zaradil do krídla národnooslobodzovacích síl v Európe. Táto predvídavosť chýba Sulíkovi, ktorý ak sa dá do služieb fašistického trojzáprahu, navždy sa odrovná. Svojrázny nepoddajný Matovič, ktorý to seká hlava-nehlava, bude však pre liberálnych fašistov tvrdým orieškom. Bude to ešte veselé na liberálno-fašisticko-satanistickej scéne. Tragikomická fraška sa už rozbieha plnou parou.

  Putin sa nie náhodou vyjadril pre časopis Financial Times, že liberalizmus je už prežitkom  a prináša len zlo, otvára brány bezbrehej migrácie do Európy sprevádzanej obrovským nárastom násilia, lúpeží, vraždenia a znásilňovania. Zároveň naznačil, že aj Trump bojuje s liberalizmom na domácej scéne. Áno, po celom svete prebieha urputný boj proti globálnemu liberálnemu fašizmu, ale najviac je zreteľný v zápase Trumpa, ktorý dôrazne odmieta imigráciu, LGBTI, feminizmus, gender ideológiu. Trump to zvláda bravúrne neustále metúc svojho protivníka. Slávi čoraz väčšie úspechy. Najnovšie je to zatknutie pedofila Jeffreya Epsteina a rozmotávanie jeho pedofilnej siete siahajúcej až na anglický kráľovský dvor. Sú rozbehnuté súdne procesy proti obrovskej pedofilnej pyramíde, na vrchole ktorej stoja špičky svetovládnej sionistickej mafie. Je desivé dozvedať sa, aké satanistické hrôzy títo zvrhlíci  spôsobujú nevinným detským obetiam – kradnutie a obchodovanie s deťmi (hlavne bezprizornými), znásilňovanie, mučenie a vraždenie, prinášanie rituálnych detských obetí Satanovi, obchod s orgánmi. Nič hrôzostrašnejšie v dejinách ľudstva neexistovalo ako toto satanistické pedofilné zlo, ktorému každoročne padne za obeť minimálne 8 miliónov detí. Svedectvo o tom podáva v nasledujúcom videu so slovenskými titulkami bývalý operačný dôstojník CIA R.D.Steele, šéf výboru pre vyšetrovanie obchodovania s ľuďmi a zneužívania detí: https://www.youtube.com/watch?time_continue=585&v=On15MadV5sA

  Svetovládna sion-fašistická mafia úmyselne neustále roztáča holokaustovú mašinériu, aby ňou zastrašila odporcov a zakryla svoje zločiny, ktorými priniesla smrť stámiliónov vo vojnách, revolúciách, prevratoch, obchodoch s ľuďmi, drogami a prostitúciou. Najdesivejšie sú však jej zločiny na deťoch. Hitler v porovnaní s ich zločinmi vyznieva ako neviniatko. Nezvratne sa blíži obdoba Norimberského procesu s najväčšími zločincami v dejinách ľudstva.

  Je udivujúce, že práve v čase zatknutia pedofila Epsteina, denník SME, zrejme na pokyn „zhora“, zverejnil naraz 3 články obhajujúce pedofilov a pedofíliu v duchu, že mali by sme byť empatickí voči ním a ich sexuálnym potrebám. Čoskoro vyšiel aj ďalší článok prerážajúci dno žurnalistiky z pera vyšinutej novinárky o potrebe zvyšovania pornografickej vzdelanosti a zavádzania pornografickej výchovy do škôl. Dotyčná vo svojej skazenosti si zrejme neuvedomuje, že mnohým ľuďom sa porno hnusí. Denník SME = Satanistickí Mediálni Extrémisti sa propagáciou satanistických zvrhlostí navždy skompromitoval. Dal nám do rúk silné tromfy v ideologickom boji. Treba to náležite zužitkovať.

  Čaká nás teda urputný boj proti liberálnemu fašizmu. Priepasť medzi ním a národnooslobodzovacím hnutím sa neustále prehlbuje, až nakoniec roztrhne celú EÚ, ktorá sa následne rozpadne. Bude to veľký treskot. Globálny liberálny fašizmus, tento rakovinový nádor na tele ľudstva, musí byť a bude nakoniec porazený aj vďaka tomu, že liberálne elity zdegradovali, padli na morálne dno a osprosteli. V nadchádzajúcom predvolebnom zápase bude dôležité, aby vlastenecké sily uplatňovali takú taktiku, pri ktorej sa nenechajú liberálmi vyprovokovať, ale s pokojom a rozvahou im budú nastavovať zrkadlo a smerovať komunikáciu tak, aby boli donútení vykrúcať sa a nechtiac odhaľovať svoje zlovestné plány. Žiaľ, pre väčšinového diváka nie je dôležitý obsah, ale to, kto sa ako uhladene vyjadruje. Treba sa na tento boj náležite pripraviť a donútiť liberálnych fašistov, aby sa znemožnili. Zároveň treba ukázať voličom, že vlastenci sú ľudia kultivovaní, charakterní, oddaní Bohu a vlasti, nadšení, vzdelaní a inteligentní. A my praví kresťania máme v rukách ešte jednu veľmi silnú duchovnú zbraň – modlitby a prosby k Bohu. Doviedli sme k víťazstvu Trumpa, porazíme aj liberálnych fašistov, lebo PRAVDA je na našej strane.

  Na rozdiel od liberálov, ktorí podriaďujú politický a mocenský aparát štátu záujmom veľkokapitálu a oligarchie (nadnárodnej a domácej), vlasteneckým silám musí ísť o to, aby po prípadnom volebnom víťazstve prijali také zákony, ktorými podriadia záujmy veľkokapitálu záujmom a potrebám silného štátu (nie však v zmysle byrokratickom) v prospech pracujúceho človeka. Dôjde k znárodňovaniu strategických odvetví, podpore rozvoja poľnohospodárstva a dôležitých odvetví priemyslu, odstraňovaniu obrovských príjmových disproporcií a vydieračskej exekučnej praxe, postupnej demontáži kapitalistického systému. Kapitál bude musieť byť donútený začať slúžiť človeku a nie naopak, človek kapitálu. Putin svojím výrokom o tom, že liberalizmus je už prežitkom, naznačil, že sa pripravujú a rozbehnú procesy postupného oslabovania kapitalizmu a posilňovania socialistických prvkov pod centrálnym dohľadom a riadením silne centralizovaného demokratického (ľudového) štátu. Začneme budovať nový svet – Kráľovstvo Božie na Zemi. Nezrodili sme sa na to, aby sme boli otrokmi kapitálu, ale na to, aby sme sa stali slobodnými a dôstojnými ľudskými bytosťami.

  Ing. Peter Kohút, CSc.


  Autor v číslach

  Počet článkov: 67
  Celkové hodnotenie: 18.43
  Priemerná čítanosť: 4681

  ...

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  Trump očakáva, že obchodná dohoda s Čínou sa podpíše do polovice novembra

  Washington 18. októbra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Evan Vucci)   Americký prezident Donald Trump predpokladá, že USA a Čína podpíšu čiastočnú obchodnú dohodu do polovice novembra Trump v piatok povedal, že sa obchodná dohoda podpíše do stretnutia lídrov Ázijsko-tichomorskej hospodárskej spolupráce (APEC), ktoré sa bude konať 16. a 17. novembra v Čile. "Myslím…

  Demokratická strana na čele s oceneným Goldmanovou cenou, apelujú na Čižnára, aby konal v prípade Trnku

  Bratislava 18. októbra 2019 (HSP/Foto:TASR - Martin Baumann)   Odídenci z opozičnej SaS, ktorí včera oznámili, že vstupujú do neparlamentnej Demokratickej strany (DS), dnes na sociálnej sieti vyzvali generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, aby konal v prípade Dobroslava Trnku Podľa ich názoru má v tomto prípade "zdupľovanú pozíciu". "Nie je len…

  U bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku zasahovala polícia

  Bratislava 18. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)   U bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku zasahovala polícia. Podľa informácií TV JOJ mu kontrolovali jeho zbrane. Medzi nimi aj samopal, ktorý mal podľa zdroja televízie odložený v trezore na prokuratúre. Informácie JOJ potvrdila polícia, ale aj samotný Trnka Bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka…

  Minister Gál sa stretne so sudcom Lindtnerom, ktorý si mal písať s obvineným Marianom K.

  Bratislava 18. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Minister spravodlivosti Gábor Gál sa v pondelok 21. októbra osobne stretne s predsedom Okresného súdu Bratislava III Davidom Lindtnerom v súvislosti s medializovanou komunikáciou v aplikácii Threema. Následne oznámi ďalší postup V pondelok sa zároveň minister stretne s premiérom Petrom Pellegrinim, ministerkou vnútra…

  Pri parlamente v Londýne našli podozrivý balík

  Londýn 18. októbra 2019 (TASR/HSP/Foto:Jenny Longden Twitter)   Britská polícia oznámila, že odstránila podozrivý balík, ktorého nález si v piatok vyžiadal uzavretie londýnskej ulice Whitehall v centre metropoly neďaleko britského parlamentu Metropolitná polícia predtým uviedla, že na mieste boli prítomní špecialisti, ktorí podozrivý balík preverovali, a z tohto dôvodu okolie…

  Čaputová: Vyšetrovatelia a prokurátori si ešte dôveru zaslúžia

  Bratislava 18. októbra 2019 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Polícia aj prokuratúra si uvedomujú vážnosť situácie v súvislosti s vyšetrovaním aktuálnych káuz. Ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD), policajný prezident Milan Lučanský a prvá námestníčka generálneho prokurátora Viera Kováčiková majú nateraz dôveru prezidentky SR Zuzany Čaputovej. Hlava štátu to povedala na piatkovom…

  Protest Za spravodlivé Slovensko v meste pod Urpínom zrušili

  Banská Bystrica 18. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:Facebook)   Protest Za spravodlivé Slovensko, ktorý sa mal konať na Námestí SNP v Banskej Bystrici, organizátori zrušili. Oznámili to dnes na facebookovej stránke. Zhromaždenie sa nemôže podľa nich uskutočniť z organizačných dôvodov. Najbližší protest bude v Brezne a organizátori z občianskej iniciatívy Za slušné…

  154 migrantov z Etiópie pristálo v nemeckom Kasseli – ďalších 220 bude nasledovať v novembri

  Kassel 18. októbra 2019 (HSP/Journalistenwatch/Foto:Screenshot Twitter)   154 registrovaných migrantov prišlo 15. októbra z Etiópie do Kasselu v rámci „nemeckej dohody o presídľovaní“  Let pre ďalších 220 migrantov je naplánovaný na november. Pravdepodobne sú to predovšetkým Eritrejčania, Somálčania a Sudánci, ktorí tam prichádzajú.   It happened!🛫 In FIRST EVER @UNmigration…

  "Flirt" Poklonskej a Erdogana vyvolal zúrivú reakciu v Kyjeve

  Kyjev 18. októbra 2019 (HSP/Foto:Screenshot RIA Novosti)   V Kyjeve objavili ďalšiu zradu – tento raz tureckú... Ani ukrajinského prezidenta, ani vládu, ba ani radikálov či nacionalistov prakticky vôbec nezaujíma, čo sa deje v Sýrii kvôli útokom tureckej armády. Na Ukrajine majú viac ako dosť vlastných problémov... Na druhej strane viacerých rozzúrila…

  V Bratislave prebieha protest Za spravodlivé Slovensko

  Bratislava 18. októbra 2019 AKTUALIZOVANÉ (SITA/TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Pochod iniciatívy Za slušné Slovensko podporili v piatok v Bratislave tisícky ľudí. Iniciatíva naďalej volá po vyšetrení vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, dôslednom vyšetrení káuz a novej dôveryhodnej vláde. Aktuálny pochod je podľa organizátorky Karolíny Farskej reakciou na terajšie kauzy Konkrétne…

  Toto prichádza z Bosny na chorvátske hranice

  Bihač 18. októbra 2019 (HSP/Foto:Screenshot:YouTube)   Invázia s cieľom zaplaviť európske národy cudzími etnikami a zničiť ich, v tichosti pokračuje. Pred pár dňami sa objavili zábery, kde polícia Bosny a Hercegoviny sprevádza tisíce migrantov, len mužov, na chorvátske hranice. Kam budú smerovať ďalej sa z mainstreamu nedozvieme. Budeme si tak musieť počkať, kým sa neobjavia videá…

  Prezidentka Čaputová sa zúčastní intronizácie nového japonského cisára

  Bratislava 18. októbra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)   Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa zúčastní intronizácie japonského cisára Naruhita, ktorá sa uskutoční v Tokiu 22. októbra. Hlava štátu odcestuje na štvordňovú návštevu Japonska v nedeľu (20. 10.). TASR o tom informoval jej hovorca Martin Strižinec "V pondelok (21. 10.) sa prezidentka stretne…

  Dzurinda odmieta, že by jeho vláda konala inak ako podľa svojho svedomia, t.j. pod vplyvom finančnej skupiny

  Bratislava 18. októbra 2019 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:SITA-Ivan Fleischer)   Expremiér Mikuláš Dzurinda odmieta, že by počas svojej vlády rozhodoval inak ako podľa svojho svedomia. Zdôrazňuje, že nikdy neprijal úplatok a nemá indície, že by jeho vláda konala pod vplyvom finančnej skupiny. Ak sú informácie z Gorily pravdivé, svedčia podľa Dzurindu o…

  Asad prijal ruskú delegáciu

  Moskva 18. októbra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP/SANA)   Sýrsky prezident Bašár Asad prijal v piatok ruskú delegáciu vrátane osobitného predstaviteľa pre Sýriu Alexandra Lavrentieva a námestníka ministra zahraničných vecí Sergeja Veršinina Predmetom rokovania bola situácia v Sýrii a turecká operácia na severovýchode krajiny, informovala tlačová agentúra TASS s odvolaním sa na sýrsku…

  Hrabko: V porovnaní so stranou Za ľudí sú PS-SPOLU starí politici

  Bratislava 18. októbra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Hoci jednotlivé prieskumy politických preferencií môžu byť aj výrazne nepresné, trend posilňovania strany Andreja Kisku Za ľudí na úkor koalície Progresívne Slovensko-SPOLU je podľa publicistu Juraja Hrabka uveriteľný. „Keby som to mal povedať jednoducho, tak poviem, že PS-SPOLU sú už starí politici v…

  Podľa Eurobarometra vo vnímaní nezávislosti súdov je Slovensko opäť na chvoste Európskej únie

  Bratislava 18.októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Vo vnímaní nezávislosti súdnictva je Slovensko opäť na chvoste Európskej únie. Vyplýva to z aktuálnych dát Eurobarometra, ktoré dnes zverejnil portál Euractiv.sk. Iba 28% Slovákov si myslí, že slovenské súdy sú nezávislé, o opaku je presvedčených 60% Slovákov. Zvyšných 12% sa nevedelo vyjadriť Medzi najlepšie…

  Po útoku v ubytovni pre azylantov v Rakúsku zomrela 2. obeť - sociálny pracovník

  Viedeň 18. októbra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/DPA-Paul Zinken)   Rakúsky 32-ročný sociálny pracovník zomrel niekoľko dní po tom, čo pri útoku v ubytovni pre azylantov v spolkovej krajine Horné Rakúsko utrpel vážne bodné zranenia. V piatok o tom informovala tamojšia polícia Podľa tlačovej agentúry AP polícia dodala, že 33-ročného afganského žiadateľa o…

  Na verejné počúvanie nahrávok z kauzy Gorila pred Úradom vlády SR prišli stovky ľudí

  Bratislava 18. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Na verejné počúvanie nahrávok a premietanie správ z kauzy Gorila, ktoré dnes pred Úradom vlády SR organizovala strana Za ľudí, prišli stovky ľudí. Na podujatie lídra strany Andreja Kisku prijali pozvanie predsedovia opozičných strán Michal Truban (PS), Miroslav Beblavý (Spolu), Richard Sulík (SaS),…

  TopDesat

  Kedy naposledy žili na našej planéte mamuty?

  0

  Jedna štúdia tvrdí, že mamuty mali na našej planéte dostatok potravy aj priaznivé poveternostné podmienky na život. Vinníkom ich zániku vraj boli krátkodobé námrazy a nekvalitná voda. Po vyhynutí väčšiny zemských mamutov sa jedna populácia presídlila na vzdialený arktický ostrov. Posledné skupinky prežili na ostrove Wrangel a oproti svojim pozemským…

  Vladimír Clementis: Návrat domov po vlastnú smrť

  0

  Bol vzdelaný a raz si dovolil oponovať Stalinovi. To bolo dostačujúce na to, aby sa Vladimír Clementis, ktorý žil v rokoch 1902 až 1952, ocitol vo väzení a následne potom aj na popravisku. Správy sa množili. A boli čoraz zlovestnejšie. Vladimír Clementis, československý minister zahraničia, bol na valnom zhromaždení Organizácie spojených národov v Amerike a tam…

  10 prípadov, kedy študenti dokázali svojim učiteľom, že nepatria medzi najbystrejších

  0

  Byť vysokoškolským profesorom nie je najjednoduchšia práca. Najmä ak má študentov, ktorí robia čokoľvek iné namiesto učenia sa. Mnohí profesori sa domnievajú, že títo študenti potrebujú len správnu motiváciu, ale dokonca aj oni pripúšťajú, že to nie je vždy tento prípad. Všetci sme boli (alebo možno stále sme) študenti. Či už…

  Fotografie 15 ľudí, ktorým deň zničili tieto tragické udalosti

  0

  Krásny deň sa niekedy dokáže skončiť veľmi rýchlo. Títo ľudia by o tom vedeli povedať svoje. Fotografie týchto 15 ľudí sú jasným dôkazom toho, že krásny deň ti môžu pokaziť aj maličkosti. Nasledujúce fotografie by nám mali byť príkladom a mali by sme si z nich vziať ponaučenie. Niektorým veciam…

  Slávny Siegfried a Roy: Čo sa stalo pred tigrím útokom?

  0

  Tak často spomínaný príbeh, v ktorom vystupuje Siegfried a Roy si pamätá temer každý. 3. október 2003 sa začal ako deň veľkých osláv, no skončil ako noc teroru. Tridsať rokov vystupovali iluzionisti Siegfried Fischbacher a Roy Horn s najdrahšou lasvegaskou šou. My si ich však pamätáme vďaka niečomu, čím boli ich šou…

  Vnútro obyčajných vecí skrýva neobyčajné tajomstvá

  0

  Uvažoval si niekedy, čo sa môže nachádzať vo vnútri rôznych predmetov každodennej potreby? Vonkajší vzhľad niekedy klame a zavádza. Možno ťa prekvapí, čo v sebe ukrývajú tieto obyčajné veci. Ako vyzerá vnútro požiarneho hydrantu, zubnej pasty či gitary? Dnes ti prinesieme otázky na tieto odpovede a odhalíme tajomstvá, ktoré pred…

  Vo svete IT

  Exkluzívna akcia na skvelú 3D tlačiareň Creality Ender-3 je opäť tu! Aktuálne je dostupná už za 150 eur

  0

  Model Creality Ender-3 je naozaj dostupná a intuitívna 3D tlačiareň, ktorá je vhodná pre úplných začiatočníkov, ako aj pre skúsených „tlačiarov“. Postaviť ju zvládne naozaj každý, pričom vám to nezaberie viac ako 10 minút. Následné tlačenie vašich projektov je úplná hračka a to najmä kvôli výbornej stabilnej konštrukcii, skvelým možnostiam v rámci nastavenia…

  8 užitočných aplikácií pre Android smartfóny, ktoré by ste nemali prehliadnuť

  0

  Naše smartfóny sú šikovnými pomocníkmi pri každodennom živote, ale bez vhodných aplikácií sú len zariadeniami na telefonovanie a  písanie správ pričom ich potenciál je omnoho vyšší. My sme si pre Vás nižšie pripravili zoznam 8 aplikácií, ktoré by ste nemali prehliadnuť v obchode Google Play. Stoja minimálne za vyskúšanie, pričom…

  Vybrali by ste si smartfón s plastovou alebo sklenenou zadnou stenu? Pozrite sa čo preferujú fanúšikovia Xiaomi

  0

  Smartfóny v  posledných rokoch prešli veľkými zmenami. Od rapídneho zvýšenia výkonu a to aj v kategórii smartfónov strenej triedy sme sa dočkali aj výrazných dizajnových zmien. Jednou z nich bola implementácia prémiových materiálov ako je sklo či kov v cenovo dostupnejších zariadeniach. Vybrali by ste si plastovú alebo sklenenú zadnú…

  Vedci objavili v hubách látku, ktorá dáva pacientom s obrovskými bolesťami novú nádej

  0

  Vedci objavili v hubách alternatívu k bežným opioidným analgetikám. Zdrojom úspechu má byť neznáma huba z rodu Penicillium. Doteraz boli druhy tohto rodu známe najmä pre antibiotické penicilíny, ktoré produkujú. Zdá sa však, že aspoň jeden zástupca týchto húb obsahuje zaujímavé látky na liečbu bolesti. Deriváty ópia sa viažu na…

  Google mení pravidlá hry pri licencovaní výrobcov smartfónov. Budú z toho ťažiť hlavne ich používatelia

  0

  Spoločnosť Google plánuje zmeniť pravidlá hry pri licencovaní nových zariadení. A  musíme povedať, že tentokrát sa jedná o pozitívnu zmenu, z ktorej budú ťažiť hlavne majitelia nových smartfónov. Zmeny sa dotknú nie len výrobcov smartfónov, ale aj ich používateľov Spoločnosť Google podľa portálu xda-developers.com plánuje zaviesť nové pravidlá v  spojitosti…

  Huawei predstaví už o pár dní nový fitness náramok Honor Band 5i. Pozrite sa čo všetko o ňom vieme

  0

  V júli tohto roku, značka Huawei Honor spustila predaj svojho posledného fitness náramku Honor Band 5, ktorý sme mali mimochodom možnosť vyskúšať. Dnes ale spoločnosť publikovala teaser, v ktorom odhaľuje spustenie predaja nového fitness náramku Honor Band 5i. Informáciu priniesol portál gizmochina.com. Honor Band 5i Predaj nového fitness náramku sa…

  TopSpeed

  Vodíkový Hyundai Nexo čistí vzduch. Dokázal to šialeným pokusom

  28

  Španielske zastúpenie automobilky Hyundai usporiadalo šialený pokus. Do vzduchotesnej gule uzavreli športovkyňu a jediné, čo mohla pri simulovanom behu dýchať, boli výfukové „plyny“ vodíkového Hyundai Nexo. Pri pokuse bol aj lekársky tím, ktorý celú akciu odborne kontroloval. Podľa automobilky jej nič nehrozilo.

  Ako používať hmlovky?

  9

  Predné hmlové svetlá slúžia na zlepšenie viditeľnosti v hmle alebo pri silnom daždi či snežení. Tie zadné na zviditelnenie auta zo zadu ostatným účastníkom premávky v zlom počasí. Častým problémom, s ktorým sa stretávame na slovenských cestách, je však podľa odborníkov ich nesprávne používanie. Oslňujú ostatných vodičov a v kolóne…

  BMW 1 Euro NCAP zvládlo, no má priestor na zlepšenie

  1

  Po nedávnom štvorhviezdičkovom Jeepe tu máme auto so ziskom už "povinných" 5 hviezdičiek. Je tu však jedno ale. BMW 1 Euro NCAP síce prešlo na plný počet hviezd, avšak až tak skvelý výsledok to rozhodne nebol a je tu priestor na zlepšenie. Napríklad za ochranu dospelých automobil nezískal ani 90 %, čo…

  O ručnú výrobu nového Bentley Flying Spur sa stará 200 ľudí

  1

  Automobilka Bentley začala s ručnou výrobou tretej generácie limuzíny Bentley Flying Spur. Ako prvá prichádza jej limitovaná edícia „First Edition“ v originálnom tmavomodrom laku.  Časť výroby Flying Spur je kvôli presnosti samozrejme automatizovaná, o detaily a finalizáciu niektorých dôležitých prvkov sa však v Crewe stará 200 ľudí. K prvým zákazníkom…

  Produkcia značky Lamborghini je 2x rýchlejšia ako pred pár rokmi

  1

  Produktivita automobiliek neustále rastie. Každým rokom sa vyrobí viac áut a automobilky chcú zákazníkom dodať čo najviac vozidiel za čo najkratší čas. Asi najlepším príkladom je v súčasnosti Tesla, ktorá má s ohľadom na produkciu áut veľké, ba priam niekedy až nereálne plány. Produkcia áut však rastie aj u menších…

  Škoda začína s oficiálnym odhaľovaním modelu Octavia IV

  4

  Automobilka Škoda začala s oficiálnym odhaľovaním horúcej novinky Škoda Octavia IV. Svetovú premiéru absolvuje verzia Combi už o necelý mesiac, presne 11. novembra v Prahe. Zaujímavé však je, že česká automobilka pustila do sveta ako prvé dizajnové skice verzie liftback. Tá sa má totiž predstaviť až po praktickejšom kombi.

  KAMzaKRÁSOU

  Míľnik menom prvý sed bábätka: Dá a má sa mu nejako dopomôcť?

  0

  A je to tu. Vaše dieťatko si už samé sadlo a objavuje svet okolo úplne z novej perspektívy. A všetky veci naokolo sú zrazu lákadlom. Ak sa vaše dieťatko doteraz aktívne neplazilo, počítajte s tým, že to čoskoro príde. Preto by ste mali postupne začať s prípravou domácnosti na zvedavé…

  TEST: Nová pleťovka NIVEA - píling, textilná maska a odličovací olej

  0

  Pleťová starostlivosť sa každým dňom posúva viac vpred. Na trhu sú nové prípravky, ktoré sa snažia ísť viac eko smerom a snažia sa zároveň pleti poskytnúť to, čo produkty predtým. Nová pleťovka NIVEA, ktorú sme v redakcii práve dotestovali, je presne takou modernou kozmetikou, ktorá má ambíciu byť viac “eko”…

  Trápi ťa herpes na perách? Skús overené prírodné tipy, ktoré fungujú

  0

  Možno s ním bojujete aj vy a herpes na perách či inej časti tváre je vaším veľmi nepríjemným aj nevzhľadným spoločníkom. Často sa červený pľuzgierik objavuje najmä v momentoch, keď je imunita organizmu oslabená, teda aj toto jesenné obdobie nie je výnimkou. Neváhajte preto a prečítajte si o účinných prírodných pomocníkoch, s ktorými sa herpesu…

  Vyhraj 4x Eisenberg I AM parfumovanú vodu v hodnote 55 €

  1

  Eisenberg I AM - narcistická vôňa odhaľuje v hlave delikátne maliny, nasledované opojným buketom tónov srdca zostavených z magnólie a čierneho korenia. Pretrvávajúce tóny ambry a santalu v základe zanechávajú v pamäti nezabudnuteľný odtlačok tejto vône.

  Psychologický test: Spôsob, akým prekrižuješ prsty, o tebe veľa napovie

  5

  Ľudské telo je fascinujúce. Dokáže o človeku veľmi veľa napovedať. A dokonca aj to, čo ani sami neviete. Stačí, že sa na vás človek pozrie odborným okom a hneď vie, čo vám je a čo vás trápi. Je to skutočne famózne a niekedy aj dychberúce. Napríklad, zamýšľali ste sa niekedy nad tým, čo prezrádza tvar…

  Sen všetkých zamestnávateľov: Tu sú najlepší zamestnanci podľa znamenia zverokruhu

  2

  Myslíte si, že patríte medzi skvelých zamestnancov, ktorí podávajú kvalitný výkon? Má váš zamestnávateľ vskutku šťastie, že pre neho pracujete? Tak toto si možno potvrdíte v nasledujúcom článku. Tu sú najlepší zamestnanci podľa znamenia horoskopu. Vybrali sme troch reprezentantov zverokruhu, ktorí excelujú v práci a dávajú do nej takpovediac dušu. 

  Svetlo sveta

  Počas 75. výročia Trnavskej novény vystúpia aj Marián Kuffa a kardinál Burke

  0

  V tomto roku si pripomíname 75 rokov od začiatku slávenia Trnavskej novény (1944 – 2019). Pri tohoročnej budú všetci jej účastníci uvažovať nad témou „Budúcnosť cirkvi je v malých spoločenstvách“, ktorá je sprevádzaná veršom zo Skutkov apoštolov „Všetci jednomyseľne zotrvávali na modlitbách s Ježišovou matkou Máriou“ (Sk 1,14). Trnavská novéna…

  Cirkev privítala schválenie zákona o finančnej podpore cirkví

  0

  Predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Mons. Stanislav Zvolenský privítal schválenie zákona o finančnej podpore cirkví a náboženských spoločností z dielne Ministerstva kultúry SR, ktorú dnes schválili poslanci Národnej rady SR. Uvádza to vo vyjadrení, ktoré prinášame v plnom znení: “Rozhodnutie Národnej rady SR v súvislosti so zákonom, ktorý sa týka…

  Ak náhodne otvorím Bibliu a prečítam si verš, je to znamenie čo mám robiť?

  0

  Existuje veľa príbehov zo života svätcov, ktorí veľa kľúčových rozhodnutí vo svojom živote prijali po tom, čo si otvorili náhodne Bibliu a prečítali si určitú stať Biblie ako odpoveď na ich pochybnosti. Jeden z najznámejších príbehov sa udial v živote sv. Fratiška z Assisi. Jedného dňa bol pozvaný do domu…

  Poľsko chce trestne stíhať sexuálnu výchovu na deťoch.

  0

  Vládnúca konzervatívna vláda predstavila zákon, ktorý by vyhlásil určité formy a obsahy sexuálnej výchovy na školách za trestné. PiS, ktorá vyhrala v nedávnych voľbách opäť voľby, nazvala nový zákon “stop pedofílii.” Podľa tohto zákona bude v Poľskú trestné predstavovanie sexuálnej aktivity, ktorá by bola smerovaná na neplnoleté osoby. V súčasnosti…

  Arcibiskup Zvolenský bude sláviť v katedrále svätú omšu za politikov

  0

  V Katedrále sv. Martina v Bratislave bude v utorok 22. októbra 2019 o 19:00 svätá omša, ktorá bude obetovaná za predstaviteľov nášho politického života, na všetkých úrovniach pôsobenia. Hlavným celebrantom bude bratislavský arcibiskup metropolita a predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský. “Každý rok tretieho októbra si pripomíname deň, kedy bol sv.…

  Sýrsky arcibiskup: Vďaka Turkom Islamský štát vyhladí kresťanov a namieri si to do Európy.

  0

  Turecká ofenzíva na severe Sýrie podľa miestneho biskupa Hinda spôsobí, že kresťania sa ocitnú na prahu vyhladenia. “Ako vždy má každá z bojujúcich strán svoje vlastné záujmy, kresťania však budú ako vždy niesť následky.” Na severovýchode Sýrie žije už len okolo 30 000 – 40 000 kresťanov rôznych vyznaní. Kurdi…

  Armádny Magazín

  Francúzske špeciálne sily ostali ohrozené v Sýrii

  0

  Paríž pred niekoľkými dňami oficiálne uznal, že na severe Sýrie pôsobili špeciálne sily francúzskych ozbrojených síl. Zároveň, ako to zistili francúzski novinári, stiahnutie amerických vojsk z tejto oblasti zaskočilo francúzske špeciálne sily. Bol im totiž stopnutý prísun zásob kvôli skutočnosti, že predtým sa tieto dodávky uskutočňovali cez Američanov (ako

  Video: Policajt versus lupič s mačetou

  0

  Policajné zásahy často nie sú jednoduché. Pozrite si ukážkový zásah policajta proti lupičovi ozbrojenému mačetou. Policajná hliadka prichytila lupiča pri pokuse o vlámanie, ten nereagoval na výzvu policajta, aby vybral ruku z vrecka kde podľa predpokladu ukrýval zbraň. Aj napriek viacnásobnej výzve páchateľ neposlúchol, začal sa vzdaľovať a po chvíli…

  Video: Britské špeciálne sily sa majú zmeniť na katov

  0

  Londýn je pripravený uchýliť sa k mimoriadnym opatreniam, aby zabránil vstupu militantov islamského štátu na svoje územie. To, čo sa deje, priamo súvisí s tureckou vojenskou operáciou v severnej Sýrii a so skutočnosťou, že v dôsledku toho môže byť na slobodu prepustených mn

  Video: Turecké letectvo zbombardovalo civilný konvoj

  0

  Pred tromi dňami turecké letectvo zaútočilo na civilný konvoj v Ras al-Ayn a zabilo civilistov vrátane niekoľkých  novinárov. Tu je video z okamihu, keď bomba zasiahla a zabila 19 ľudí! https://twitter.com/i/status/1184437013434503169 Turecká vojenská operácia v severnej Sýrii je nazvaná ako Prameň mieru. Ankara

  Izrael využíva tureckú inváziu do Sýrie

  0

  Izrael využil tureckú ofenzívu proti kurdským ozbrojeným silám a chaos na severe Sýrie, aby spustil letecké útoky v inej časti Sýrie - na základniach vo východnej Sýrii - v oblasti mesta Abu Kemal. Izraelské letectvo predtým zaútočilo na okolie tohto mesta, izraelské médiá uviedli, že cieľom boli iránske a proiránske sily.…

  Taiwan sa vracia k výrobe domácej stíhačky Ching Kuo jej ďalšou generáciou pod označením Yong Ying

  0

  24.septembra tohto roku predstavil Taiwan nový typ domáceho stíhacieho lietadla s názvom Yong Ying (angl. Brave Eagle, resp. slov. Statočný orol). Verejnosť s touto správou oboznámila taiwanská prezidentka Tsai Ing-wen (Cchaj Jing-wen) na slávnostnej ceremónii v meste Taichung (Tchaj-čung). Prezidentka v súvislosti s p

  Tvoja Svadba

  Kaštiele na západe Slovenska, v ktorých môžeš povedať svoje ÁNO

  4

  Svadba na úrade je jednou z možností, ako uzavrieť manželstvo. Svadba v kostole má svoje čaro a svojho ducha. Ale svadba v kaštieli môže byť navždy nezabudnuteľnou, a to nielen pre mladomanželov, ale aj pre svadobných hostí. Byť tou princeznou, ktorá sa vydáva na netradičnom mieste, bude pre vás nezabudnuteľnou spomienkou. Kaštiele na západe Slovenska, kde…

  Tetované svadobné obrúčky: Večný sľub, ktorý sa dostane pod kožu

  8

  Kedysi dávno bolo tetovanie považované za mrzačenie tele. Dnes akékoľvek tetovanie na tele predstavuje umenie,  s ktorým sa treba rozhodne pochváliť a určite ho netreba ukrývať. Tetovanie sa stáva čoraz viac populárnejšie aj medzi mladomanželmi, ktorí volia takúto ozdobu pred klasickými svadobnými obrúčkami. Tetované svadobné obrúčky - áno alebo nie? Aké sú…

  Vyhraj 3x Aigner Cara Mia Ti Bacio dámsku vôňu v hodnote 42 €

  1

  Aigner Cara Mia Ti Bacio je kvetinovo orientálna vôňa s ovocným úvodom zloženým z mandarínky, davany a šťavnatej hrušky. Kvetinové srdce odhaľuje sýte kvety pomarančovníka, jazmínu a zamatových ruží, ktoré sú pripomienkou prvého bozku. Návykový základ predvádza orientálne tóny ambroxanu a vanilky. Zmyselné kakao uvoľňuje príjemný pocit tepla a komfortu.

  Najdrahšie svadobné šaty v dejinách: Vypadnú ti oči!

  6

  Najdrahšie svadobné šaty sú pretkané diamantmi, drahými šperkami, hodvábom. Všetky prešli rukami tých najšikovnejších módnych návrhárov.

  INŠPIRÁCIA: Prskavky na svadbe so zaručeným iskrivým zážitkom

  5

  S každým rokom, mesiacom a v podstate aj dňom prichádzajú nové svadobné trendy. Od hádzania ryže, cez balóniky šťastia až po konfety s nadšením sledujeme všetky svadobné trendy, s ktorými prichádzajú nevesty po celom svete. Tento rok bol a ešte aj stále je bohatý na svadobné trendy. V súčasnej dobe vzrastá dopyt po svadobných prskavkách. Svadobné…

  Najšialenejšie svadobné šaty v dejinách: Tak tomu len ťažko uveríš!

  10

  Najšialenejšie svadobné šaty v dejinách mali byť pôvodne tie najkrajšie vysnívané šaty neviest. Niekedy to však so svojou fantáziou a túžbami preháňajú.

  Tvoje Zdravie

  Chôdza na severský štýl: Pre koho je vhodná a ako ju praktizovať?

  0

  Či už vás trápia problémy s kĺbmi alebo len potrebujete nakopnúť kondičku, vyskúšajte Nordic walking. Chôdza na severský štýl je vhodná pre všetky vekové kategórie a výborne trénuje celé telo. Chôdzu s palicami poznali turisti a lyžiari už desaťročia, ale Nordic walking bol prvýkrát oficiálne zdokumentovaný až v roku 1979. Spravil tak…

  Doplnková liečba rakoviny: Dokáže očakávané zázraky?

  0

  Liečba takého vážneho ochorenia, akým je rakovina, sa nesmie brať v žiadnom prípade na ľahkú váhu. Pacient by mal rešpektovať všetky liečebné metódy, ktoré mu predpíše odborník, teda lekár. Ak však sám pacient cíti, že by mohol a chcel liečbe dopomôcť, tak môže. Doplnková liečba rakoviny sa totiž u mnohých…

  Ako si vybrať zdravé müsli? Týmto sa v obchode oblúkom vyhnite!

  0

  Zdravá strava je pre udržiavanie si pevného zdravia veľmi dôležitá. Naše telo potrebuje všetky základné živiny, minerály, vitamíny i ďalšie látky, aby mohlo správne fungovať. Ideálne je pritom konzumovať niekoľko menších porcií jedla denne, prostredníctvom ktorých telu dodáme dostatok bielkovín, sacharidov i zdravých tukoch. Zabúdať by sme pritom nikdy nemali na…

  5 fantastických dôvodov, prečo jesť ružičkový kel

  0

  Ružičkový kel je pomerne nenápadná zelenina, ktorú neraz úplne prehliadame. V našich jedálničkoch sa objavuje skôr sporadicky, u mnohých len náhodou raz za čas. To je však veľká škoda. Pri tej správnej príprave je totižto možné z ružičkového kelu vykúzliť hotovú pochúťku. Hodí sa napríklad do rôznych polievok. Taktiež je ho možné…

  Hľadáte prírodný liek na vysoký tlak? Bylinkári odporúčajú túto rastlinu!

  0

  Údajne už v staroveku ním ľudia liečili rozličné problémy s kardiovaskulárnym systémom. I dnes je hloh považovaný za účinný prírodný liek na vysoký tlak, ktorý zároveň vplýva na správnu srdcovú činnosť. V nasledujúcom článku sa pozrieme na to, ako vie hloh obyčajný človeku pomôcť k pevnejšiemu zdraviu a ako ho…

  Aké sú príznaky nedostatku selénu? Môže to spôsobiť tieto ťažkosti!

  0

  I selén môžeme zaradiť medzi látky, ktoré ľudský organizmus nepochybne potrebuje pre správnu funkciu. Na čo všetko vplýva v našom tele? V prvom rade môžeme spomenúť, že má antioxidačné účinky a organizmus chráni pred oxidačným poškodením. Rovnako je súčasťou takzvaných selenoproteínov. Tie sú nevyhnutné pri syntéze DNA a rozmnožovaní. Okrem…