• Razantný nástup liberálneho fašizmu. Fašistický trojblok PS+Spolu+Za ľudí ohrozuje Slovensko. Zvolíme si vlastnú záhubu alebo záchranu?

  Publikované 05.08. 2019 o 18:24 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Za prezidentovania antikrista Baracka Obamu sa na plné obrátky spustila lavína satanizmu a nastoľovania totality globálneho liberálneho fašizmu NWO, t.j. diktátu najzločinnejšieho krídla sionistických svetovládnych mocenských elít (neoconi, deep state, sion-mafia, liberálni fašisti). Táto lavína mala strhnúť so sebou celý svet vrátane Ruska.

  Od najzločinnejšieho krídla svetovládnych elít sa však odčlenilo realistické (konzervatívne) krídlo, ktoré si uvedomuje, že zánik PAX AMERICANA je neodvratný a že centrum ekonomickej a finančnej moci sa presúva do juhovýchodnej Ázie, hlavne Číny. Vďaka nemu, kresťanom a vlastencom sa dostal do prezidentského kresla Donald Trump, ktorý sa postavil proti zločinným satanistickým zámerom neoconov (deep state) a vedie s nimi neustály, čím ďalej tým úspešnejší zápas. Musí im síce v mnohom ustupovať, avšak postupne iniciatívu preberá do svojich rúk. Najradšej by s Rusmi rozvinul vzájomne výhodnú hospodársku spoluprácu, avšak zatiaľ si to ešte nemôže dovoliť. Neoconi mu neustále kladú polená pod nohy a usilujú o jeho odstavenie. Naposledy to bol nimi vyprovokovaný incident v blízkosti Hormuzského prielivu útokmi na ropné tankery s cieľom donútiť Trumpa, aby zaútočil na Irán, čím by sa odrovnal a nadobro odpísal. Samozrejme, že Trump im na túto priehľadnú lesť nenaletel. Vojnový stret by priniesol mnoho obetí aj na americkej strane, vyvolal prudký rast cien na ropu, čo by priviedlo napätú západnú ekonomiku a financie do obrovskej krízy až kolapsu. Trump by sa takto znemožnil nielen v očiach Američanov, ale aj celého sveta a o víťazstve v najbližších voľbách by už nemohol ani len snívať.

  Ako som spomínal vo viacerých svojich článkoch, naprieč celým svetom sa vyostril a vykryštalizoval stret medzi globálnym liberálnym fašizmom (deep state, Obama, Clintonovci, Bushovci, Soroš, centrála EÚ …)  a národnooslobodzovacím hnutím (Putin, Trump, Orban, Salvini, Le Penová, Zeman, …). Liberalizmus je ideológiou kapitalizmu, ktorého základnou hybnou silou je boj o moc a bohatstvo, ktorý zákonite vedie k tomu, že čoraz väčšie bohatstvo sa koncentruje v rukách čoraz menšej skupiny mocenských elít. Už Lenin vo svojom diele „Imperializmus ako vrcholné štádium kapitalizmu“ skonštatoval, že kapitalizmus prerástol do svojej vrcholnej fázy, t.j. imperializmu, v ktorom sa bohatstvo a moc koncentrujú do rúk monopolov a finančného kapitálu (najväčších bánk). To ale ešte netušil, že tento imperiálny kapitalizmus zákonite prerastie do ešte vyššieho štádia – fašizmu, čo sa potvrdilo už v 30-tých rokoch minulého storočia, keď fašizmus ovládol takmer celú západnú Európu a spôsobil 2. svetovú vojnu.

  Fašizmus je diktatúrou militantného šovinistického veľkokapitálu. Najdravšie sa pred vojnou prejavil nemecký veľkokapitál, ktorý priviedol k moci Hitlera a svoje expanzívne ciele realizoval s pomocou ideológie nacizmu, t.j. ideológie nadradenosti germánskej rasy a nenávisti k menejcenným rasám, hlavne židom a Slovanom. Niektorí tvrdia, že v Nemecku nebol fašizmus, ale iba nacizmus. Veľmi sa však mýlia. Bol to fašizmus s nacistickou ideológiu. Podstatou fašizmu je nastoľovanie diktátu a totality veľkokapitálu s ovládnutím politických a mocenských štruktúr, zastrašovaním obyvateľstva, prenasledovaním a perzekvovaním oponentov. Existencia socialistickej sústavy na čele so ZSSR a konkurenčný boj medzi dvoma sústavami, t.j. kapitalistickej a socialistickej, dlho bránili novému nástupu fašizmu na Západe po 2. svetovej vojne. Po páde socialistickej sústavy sa však znovu rozbehli procesy smerujúce k nastoleniu tentoraz už globálneho fašizmu NWO. Tie začali naberať prudké tempo počas prezidentovania Obamu. Víťazstvo Trumpa tieto procesy pribrzdilo, avšak ešte nezastavilo. V Európe je nástup globálneho liberálneho fašizmu riadený z úzadia fašistickej centrály EÚ.  Ciele sú nasledujúce:

  • likvidácia národných štátov a formovanie európskeho superštátu na čele s Nemeckom a Francúzskom, ktorý sa postupne pretransformuje do podoby fašistického islamského kalifátu,
  • genocída pôvodného bieleho obyvateľstva Európy a jeho náhrada za zaostalé a ľahko ovládateľné arabské a africké (ide o genocídny rasizmus proti bielej rase),
  • ovládnutie Ruska a jeho surovinových zdrojov vyvolaním štátneho prevratu či občianskej vojny a dosadením prozápadnej vlády drancujúcej, rozkladajúcej a zapredávajúcej Rusko do rúk svetovládnych mocenských elít.

  Liberalizmus ako satanistická ideológia kapitalizmu je úhlavným nepriateľom kresťanstva, ale aj človeka ako takého, lebo je klaňaním sa démonovi moci a bohatstva, zotročením človeka človekom. Súčasná ideológia a politika liberálneho fašizmu sa prejavuje nasledujúcim šialenstvom:

  • šialenstvo multikulturalizmu vedúce k likvidácii národných kultúr, kresťanstva, propagácii úpadkovej anglosaskej kultúry braku, vulgárnosti, sexizmu a násilia so súčasnou podporou dravého vražedného a nenávistného islamu,
  • navážanie migrantov hlavne z Afriky s cieľom formovania nových národov a genocídy pôvodných,
  • šialenstvo a teror gender ideológie, LGBTI a feminizmu s cieľom rozvratu rodiny, likvidácie národnej, kultúrnej a ľudskej identity človeka, jeho duchovného zotročenia.

  Dve formy satanizmu zaútočili na západnú civilizáciu vrátane Európy – sionizmus svetovládnych mocenských elít a islam ako ich nástroj rozvratu európskej civilizácie, ktorej morálny a duchovný úpadok prekonáva samotnú Sodomu a Gomoru ako aj Rímsku ríšu pred jej rozpadom. Vyzerá to na neodvratný zánik západnej, hlavne európskej civilizácie, ak sa v nej neprebudia zdravé národné sily a kresťanstvo sa nepozviecha zo svojej agónie.

  Žiaľ, aj na Slovensku pôsobia veľmi aktívne vlastizradné fašistické satanistické sily, ktoré nás ženú do záhuby. Tieto sily najnovšie vyniesli na politické výslnie zlovestný trojzáprah strán „PS+Spolu+Za ľudí“ a do prezidentského kresla dosadili ultraliberálnu patrónku skládok – Zuzanu – servilnú slúžku a propagátorku záujmov elít globálneho fašizmu (podpora migrácie, agendy LGBTI, gender a feminizmu, silnejšej integrácie do jadra EÚ, zvrátených liberálnych hodnôt, atď). Silné zázemie im vytvára tretí sektor a piata kolóna, hlavne mimovládne organizácie financované z centrál svetovládnej moci vrátane Soroša, čo veľmi neradi počúvajú, lebo ich to stavia do pozície agentov cudzej mocnosti, t.j. najzločinnejšieho krídla svetovládnych elít. Sú veľmi dobre organizovaní a akcieschopní pokiaľ ide o organizovanie protivládnych protestov, majdanov a štátnych prevratov. Finančnú silu liberálnych fašistov na Slovensku umocňujú aj také spoločnosti ako ESET (podozrivý z napojenia na CIA) či PENTA a informačnú moc im zabezpečujú mainstreamové média, kde sa v oblasti propagácie satanistických hodnôt a nenávisti voči oponentom zvlášť vyníma denník SME. Na Slovensku sa teda sformoval veľmi silný liberálno-fašisticko-satanistický blok, ktorý má potenciál a zámer zlikvidovať Slovensko a urobiť z neho nesvojprávnu kolóniu či vazala „jadra“ EÚ na čele s fašisticko-islamským Nemeckom. Tento blok je veľmi nebezpečným trojským koňom nasadeným na náš národ.

  Tento blok do svojho čela dosadil totálneho politického diletanta Trubana, ktorý sa už vidí v kresle premiéra po víťazstve v budúcich parlamentných voľbách. Ako ináč – veď silou peňazí a mediálnou masážou hravo zmanipulujú prvoplánových ľudí a ohlúpnutú mládež. Víťazstvo ich mediálneho produktu – Čaputovej im dáva nádej, že ich taktika sa aj v parlamentných voľbách osvedčí. Znovu oklamú prvoplánového voliča – toho, čo sa o politiku nezaujíma a rozhoduje sa len podľa povrchných vonkajších dojmov – tým, že mu naservírujú omamnú porciu ľubozvučných prázdnych fráz o tom, akí sú oni progresívni, tolerantní, ako chcú vrátiť „túto krajinu“ ľuďom, posunúť ju ďalej a ešte silnejšie integrovať do „jadra“ EÚ. Oni robia novú politiku tým, že sa nehádajú, sú slušní a predurčení na to, aby porazili neslušné, špinavé strany SMER, SNS a ĽSNS, veď predsa Fico je korupčník, Danko neschopný a škodlivý rusofil a Kotleba vybíjaný fašista. Za svoje prázdne frázy skrývajú svoje zlovestné zámery so Slovenskom. Občas z nich čo to prezradia, keď sa chcú pochváliť, akí sú oni priami a otvorení, neskrývajúci a odvážne hlásajúci svoje liberálne hodnoty, ku ktorým patrí aj solidarita s ostanými krajinami EÚ ohľadom prijímania migrantov či podpora agendy LGBTI. Veď prvým ich krokom bude schválenie zákona o registrovaných partnerstvách homosexuálov. Oni sú takí zlatučkí, chutnučkí, novučičkí noví, nanajvýš progresívni, tolerantní, neskorumpovaní a slušní. No ktože by ich nevolil, však? Všetci, pravda okrem zaostalých ficovcov, hejslovákov, fašistov, náckov a bigotných kresťanov, ktorí so svojím konzervativizmom a vlastenectvom zostali trčať kdesi v stredoveku. No fuj, hanba nám, že nevieme vo svojej zadubenosti a zaostalosti doceniť ich progresívnosť.

  Keď sa Trubana pýtali, či sa neobáva zasadnúť do premiérskeho kresla vzhľadom na jeho doterajšiu  politickú neskúsenosť, odpovedal bez zaváhania, že vôbec nie, lebo má za sebou silné zázemie. Tým nepriamo prezradil, že on bude len figúrkou a vykonávateľom zámerov zločinného krídla mocenských elít liberálneho fašizmu. Dešifrujme teda, aký zlovestný program budú presadzovať liberálni fašisti, ak vyhrajú voľby:

  1. Zoštíhlenie (menej) štátu – totálne ovládnutie štátu nadnárodným a domácim veľkokapitálom, jeho hospodárske oslabenie znížením príjmov štátneho rozpočtu vďaka zníženiu odvodového zaťaženia veľkopodnikateľov, a tým zvýšenia ich ziskov. Vytvorenie nedostatku zdrojov štátneho rozpočtu povedie k rozvratu sociálneho a dôchodkového systému, oslabeniu ochrany pracujúceho človeka a jeho ďalšiemu zotročeniu. Na to celkom dobre poslúži ekonomický program z dielne SaS, t.j. tzv. odvodový bonus so superhrubou mzdou, ktorý zvýhodňuje len vyskopríjmové kategórie zamestnancov a antisociálna Agenda 2020, ktorá navyše otvorí dokorán brány pre doprivatizáciu a spoplatnenie zdravotníctva, školstva a rozpredaj doteraz nesprivatizovaných podielov strategických sieťových odvetví, ako aj slobodný rozpredaj pôdy, lesov a vodných zdrojov do rúk zahraničného kapitálu. V Agende 2020 prirodzene chýba akákoľvek zmienka o tom, ako naložia so sociálnym a dôchodkovým systémom, čo vyvoláva obavy, že ho rozložia až zlikvidujú. Ak to Richard Sulík myslí so Slovenskom dobre, mal by výrazne popracovať na dopracovaní sociálneho programu, zmene nepodareného ekonomického programu a ponechať v ňom len tie články, ktoré majú potenciál znižovania miery korupcie a zoštíhľovania byrokratického aparátu. Toto je cestou k získavaniu dodatočných zdrojov štátneho rozpočtu bez potreby znižovania príjmov štátneho rozpočtu v prospech zvyšovania ziskov veľkopodnikateľov (tzv. ekonomické zoštíhľovanie štátu a nárast zotročenia a úrovne biedy človeka práce a človeka odkázaného na zdroje zo sociálnych a dôchodkových fondov). Súčasne s ekonomickým oslabením štátu dôjde aj k podriadeniu jeho politických, mocenských a bezpečnostných zložiek a štruktúr pod nadvládu veľkokapitálu a fašistických úderiek mimovládnych organizácií tretieho sektora.
  2. Hlbšia integrácia do euroatlantických štruktúr. Odovzdanie posledných zvyškov štátnej suverenity a národnej zvrchovanosti, t.j. všetkých právomocí rozhodovania v oblasti hospodárskej, mocenskej, sociálnej, kultúrnej, vojenskej a zahraničnej politiky do rúk superštátu EÚ na čele s Nemeckom. Zriadenie amerických vojenských základní na Slovensku.
  3. Solidarita s migračnou politikou EÚ a OSN. Navážanie migrantov, hlavne moslimov z Afriky a arabských štátov. Keď nám pridelia určité kvóty, ako vazal superštátu EÚ si ani nepípneme. Očakávajú sa ďalšie veľké prívalové vlny migrantov do Európy z Afriky.
  4. Pretláčanie agendy LGBTI. Najprv to bude schválenie zákona o registrovaných partnerstvách homosexuálov, potom schválenie adopcie detí pre homosexuálne páry, nakoniec nastolenie teroru gender, LGBTI a feminizmu, zavádzanie zvrátenej sexuálnej výchovy do škôl a škôlok, rodové scitlivovanie a predčasné pohlavné prebúdzanie mládeže hlavne s cieľom ich prípravy pre sexuálne potreby pedofilov pod zámienkou, že aj deti majú právo na sexuálny život (vyjadrenie ich súhlasu na pedofilný styk) a rozhodovanie o zmene pohlavia.
  5. Zaradenie Ruska do bezpečnostnej hrozby. Rozpútanie šialenej rusofóbie. Kým iné štáty a spoločnosti bojujú o ruské trhy (napr. zriadenie automobilky BMW, veľké investície Siemens a pod.), naši ultraliberáli chcú byť v nenávisti voči Rusku pápežskejší ako pápež.
  6. Zvedenie prísnej cenzúry (zrušenie slobody slova a prejavu) a odstavenie politických oponentov pod zámienkou boja proti dezinformáciám.

  Liberálni fašisti neustále kvákajú o tom, ako oni chcú spájať ľudí, len my zlí vlastenci ich neustále rozdeľujeme. Treba im však pripomenúť, že hlavnými rozdeľovačmi sú oni deliac politikov a ľudí na slušných a neslušných, nových a starých, progresívnych a zaostalých, čistých a špinavých, atď. Oni zaútočili prví hádžuc na nás vlastencov všelijakú špinu, častujúc nás nálepkami homofóbi, xenofóbi, rasisti, fašisti, náckovia, hejslováci, bigotní katolíci, extrémisti a vyhrážajúc sa perzekvovaním v zmysle prijatej inkvizičnej novely zákonov o boji proti extrémizmu z dielne Žitňanskej. Pre fašizmus je typický rozmach občianskych fašistických úderiek (v našom prípade vlastizradných mimovládok), vyvolávanie strachu  a šírenie nenávisti voči oponentom (t.j. vlastencom), ich prenasledovanie a zatváranie, prípadne fyzická likvidácia, ako to nevdojak prezradil mladý a nenávisťou k vlastencom a zvrchovanému Slovensku sršiaci liberálny fašista – progresívec Emilko Hodál.

  Vždy s úškrnom na perách čítam články o zisteniach amerických vedcov, ale najnovšie ma zaujalo video o ich objave, že pri pozeraní nechutných, odporných, násilných a desivých scén to s liberálmi ani nepohne, kým normálneho diváka tieto scény rozhodia, zdesia, znechutia, nenechajú ľahostajnými: https://www.youtube.com/watch?v=fy8HXIb2MU4 . To svedčí o bezcitnosti, psychopatii a sociopatii pravých liberálov. Sú majstrami manipulácie a vedia skvelo predstierať city, preto ľahko oklamú nič netušiacich ľudí.

  Slovenská voličská scéna okrem ľahostajných, ktorí ignorujú voľby, je rozdelená na dve približne rovnaké polovice – tých, čo budú voliť liberálov (PS+Spolu, Za ľudí, SaS, KDH, OĽaNO, Most-Híd) a tých, čo sú orientovaní zväčša pronárodne či proštátne (ĽSNS, SMER, SNS, Sme rodina). Vlastizradní liberáli dali jasne najavo, že so žiadnou pronárodne orientovanou stranou do volieb nepôjdu. Tým rozdelili Slovensko na dva nezmieriteľné tábory.  Sú plní nenávisti voči Ficovi, Dankovi, Kotlebovi, Rusku a Putinovi. Ak si Truban myslí, že dosiahne hravé víťazstvo a bude vládnuť bez problémov, lebo veď má za sebou „silné zázemie“, veľmi sa mýli. Ak by aj vlastenecký blok nezvíťazil, veľmi sťaží Trubanovi vládnutie a realizáciu zámerov zničenia a zapredania Slovenska.

  Je smutné, že naši vrcholní politici nemajú ani len elementárne vedomosti o globálnej politike, kde v súčasnosti prebieha najostrejší boj medzi najzločinnejším krídlom elít globálneho fašizmu NWO a národnooslobodzovacím hnutím. Ak by to Fico vedel, mohol sa vypracovať na štátnika rangu Orbana či Zemana, o Putinovi a Trumpovi ani nehovoriac. Nemusel sa dopustiť toľkých chýb. Danko dtto. Kollár sa veľmi predvídavo zaradil do krídla národnooslobodzovacích síl v Európe. Táto predvídavosť chýba Sulíkovi, ktorý ak sa dá do služieb fašistického trojzáprahu, navždy sa odrovná. Svojrázny nepoddajný Matovič, ktorý to seká hlava-nehlava, bude však pre liberálnych fašistov tvrdým orieškom. Bude to ešte veselé na liberálno-fašisticko-satanistickej scéne. Tragikomická fraška sa už rozbieha plnou parou.

  Putin sa nie náhodou vyjadril pre časopis Financial Times, že liberalizmus je už prežitkom  a prináša len zlo, otvára brány bezbrehej migrácie do Európy sprevádzanej obrovským nárastom násilia, lúpeží, vraždenia a znásilňovania. Zároveň naznačil, že aj Trump bojuje s liberalizmom na domácej scéne. Áno, po celom svete prebieha urputný boj proti globálnemu liberálnemu fašizmu, ale najviac je zreteľný v zápase Trumpa, ktorý dôrazne odmieta imigráciu, LGBTI, feminizmus, gender ideológiu. Trump to zvláda bravúrne neustále metúc svojho protivníka. Slávi čoraz väčšie úspechy. Najnovšie je to zatknutie pedofila Jeffreya Epsteina a rozmotávanie jeho pedofilnej siete siahajúcej až na anglický kráľovský dvor. Sú rozbehnuté súdne procesy proti obrovskej pedofilnej pyramíde, na vrchole ktorej stoja špičky svetovládnej sionistickej mafie. Je desivé dozvedať sa, aké satanistické hrôzy títo zvrhlíci  spôsobujú nevinným detským obetiam – kradnutie a obchodovanie s deťmi (hlavne bezprizornými), znásilňovanie, mučenie a vraždenie, prinášanie rituálnych detských obetí Satanovi, obchod s orgánmi. Nič hrôzostrašnejšie v dejinách ľudstva neexistovalo ako toto satanistické pedofilné zlo, ktorému každoročne padne za obeť minimálne 8 miliónov detí. Svedectvo o tom podáva v nasledujúcom videu so slovenskými titulkami bývalý operačný dôstojník CIA R.D.Steele, šéf výboru pre vyšetrovanie obchodovania s ľuďmi a zneužívania detí: https://www.youtube.com/watch?time_continue=585&v=On15MadV5sA

  Svetovládna sion-fašistická mafia úmyselne neustále roztáča holokaustovú mašinériu, aby ňou zastrašila odporcov a zakryla svoje zločiny, ktorými priniesla smrť stámiliónov vo vojnách, revolúciách, prevratoch, obchodoch s ľuďmi, drogami a prostitúciou. Najdesivejšie sú však jej zločiny na deťoch. Hitler v porovnaní s ich zločinmi vyznieva ako neviniatko. Nezvratne sa blíži obdoba Norimberského procesu s najväčšími zločincami v dejinách ľudstva.

  Je udivujúce, že práve v čase zatknutia pedofila Epsteina, denník SME, zrejme na pokyn „zhora“, zverejnil naraz 3 články obhajujúce pedofilov a pedofíliu v duchu, že mali by sme byť empatickí voči ním a ich sexuálnym potrebám. Čoskoro vyšiel aj ďalší článok prerážajúci dno žurnalistiky z pera vyšinutej novinárky o potrebe zvyšovania pornografickej vzdelanosti a zavádzania pornografickej výchovy do škôl. Dotyčná vo svojej skazenosti si zrejme neuvedomuje, že mnohým ľuďom sa porno hnusí. Denník SME = Satanistickí Mediálni Extrémisti sa propagáciou satanistických zvrhlostí navždy skompromitoval. Dal nám do rúk silné tromfy v ideologickom boji. Treba to náležite zužitkovať.

  Čaká nás teda urputný boj proti liberálnemu fašizmu. Priepasť medzi ním a národnooslobodzovacím hnutím sa neustále prehlbuje, až nakoniec roztrhne celú EÚ, ktorá sa následne rozpadne. Bude to veľký treskot. Globálny liberálny fašizmus, tento rakovinový nádor na tele ľudstva, musí byť a bude nakoniec porazený aj vďaka tomu, že liberálne elity zdegradovali, padli na morálne dno a osprosteli. V nadchádzajúcom predvolebnom zápase bude dôležité, aby vlastenecké sily uplatňovali takú taktiku, pri ktorej sa nenechajú liberálmi vyprovokovať, ale s pokojom a rozvahou im budú nastavovať zrkadlo a smerovať komunikáciu tak, aby boli donútení vykrúcať sa a nechtiac odhaľovať svoje zlovestné plány. Žiaľ, pre väčšinového diváka nie je dôležitý obsah, ale to, kto sa ako uhladene vyjadruje. Treba sa na tento boj náležite pripraviť a donútiť liberálnych fašistov, aby sa znemožnili. Zároveň treba ukázať voličom, že vlastenci sú ľudia kultivovaní, charakterní, oddaní Bohu a vlasti, nadšení, vzdelaní a inteligentní. A my praví kresťania máme v rukách ešte jednu veľmi silnú duchovnú zbraň – modlitby a prosby k Bohu. Doviedli sme k víťazstvu Trumpa, porazíme aj liberálnych fašistov, lebo PRAVDA je na našej strane.

  Na rozdiel od liberálov, ktorí podriaďujú politický a mocenský aparát štátu záujmom veľkokapitálu a oligarchie (nadnárodnej a domácej), vlasteneckým silám musí ísť o to, aby po prípadnom volebnom víťazstve prijali také zákony, ktorými podriadia záujmy veľkokapitálu záujmom a potrebám silného štátu (nie však v zmysle byrokratickom) v prospech pracujúceho človeka. Dôjde k znárodňovaniu strategických odvetví, podpore rozvoja poľnohospodárstva a dôležitých odvetví priemyslu, odstraňovaniu obrovských príjmových disproporcií a vydieračskej exekučnej praxe, postupnej demontáži kapitalistického systému. Kapitál bude musieť byť donútený začať slúžiť človeku a nie naopak, človek kapitálu. Putin svojím výrokom o tom, že liberalizmus je už prežitkom, naznačil, že sa pripravujú a rozbehnú procesy postupného oslabovania kapitalizmu a posilňovania socialistických prvkov pod centrálnym dohľadom a riadením silne centralizovaného demokratického (ľudového) štátu. Začneme budovať nový svet – Kráľovstvo Božie na Zemi. Nezrodili sme sa na to, aby sme boli otrokmi kapitálu, ale na to, aby sme sa stali slobodnými a dôstojnými ľudskými bytosťami.

  Ing. Peter Kohút, CSc.

  ...

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  Potrebujú ďalšiu vraždu?

  Bratislava 18. augusta 2019 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Potrebujú ďalšiu vraždu? Tri fázy prebratia moci liberálmi. V správny čas dá zásadné vyjadrenie aj nastrčená prezidentka. S Blbým a Blbším sa však voľby vyhrať nedajú, ani s ich replikami. „Plán bol jednoduchý. Kúpiť si človeka, ktorý bude vynášať špinu z vyšetrovania. Účelovo…

  Peter Švec: Prisnil sa mi sen – demokracia sa stala vládou väčšiny

  Bratislava 18. augusta 2019 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Ak sa parlamentné voľby uskutočnia na konci februára, našu vlasť čaká po horúcom lete aj horúca jeseň a ešte horúcejšia zima. Na druhej strane existuje nádej, že horúci nástup extrémisticko-liberálnych kandidátov na vysoké štátne funkcie schladia svojou nekonečnou nafúkanosťou, aroganciou a nekompetentnosťou samotní adepti. Na…

  54. časť neznámych slovenských dejín: V cudzích službách pred veľkou búrkou

  Bratislava 18. augusta 2019 (HSP/Kresba:Marián Tkáč)   Zatiaľ čo slovenská inteligencia v prvej polovici 19. storočia väčšinovo v ničom nezaostávala za európskymi partnermi, pestovala vlastnú reč – či už v bernolákovskom alebo štúrovskom úze - horšie to bolo so slovenskou šľachtou. Francúzsky diplomat Paul de Bourgoine mohol v roku 1849 napísať toto: „Na Slovensku…

  Na ostrove Gran Canaria opäť horí, evakuovali luxusný hotel

  Madrid 17. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alberto Diaz)   Úrady na ostrove Gran Canaria, ktorý je súčasťou španielskych Kanárskych ostrovov, evakuovali v sobotu turisticky vyhľadávaný priesmyk Cruz de Tejeda a priľahlý luxusný hotel po tom, ako v tejto oblasti vypukol ďalší lesný požiar. Tlačová agentúra AFP to uviedla s odvolaním sa na…

  Prečo je súčasný liberalizmus novodobým fašizmom ?

  Bratislava 17. augusta 2019 (HSP/Foto:Sputnik-Natalia Seliverstova)   Všetci liberálni extrémisti, slniečkári a kaviarenski povaľači sa zaprisahávajú, že oni nemajú nič spoločné s fašizmom a slovné spojenie „liberálny fašizmus“ dokonca označujú za oxymorón, pričom zdôrazňujú, že demokracia môže existovať len s prívlastkom - liberálna. Žiadne iné formy demokracie, ako napríklad buržoázna demokracia, ľudová demokracia,…

  Medzi banánmi z Ekvádoru našli 75 kilogramov kokaínu

  Sofia 17. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Keith Srakocic)   Pracovník skladu v bulharskom prístavnom meste Burgas našiel 75 kilogramov kokaínu, ktorý bol ukrytý medzi banánmi privezenými v Ekvádoru. Tlačová agentúra AFP to uviedla s odvolaním sa na sobotňajšie vyjadrenia miestnej prokuratúry a polície Nálezca upozornil v sobotu ráno políciu na tehličky s drogou,…

  Požiar zničil slum v Dháke, o strechu nad hlavou prišlo 50-tisíc ľudí

  Dháka 17. augusta 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Evan Collis)   Slum v bangladéšskom hlavnom meste Dháka zachvátil obrovský požiar, ktorý pripravil o strechu nad hlavou 50-tisíc ľudí Požiar vypukol v piatok v neskorých hodinách v slume Čalantika, kde zničil okolo 15-tisíc domov. Mnohé mali plastové strechy, čo pomohlo pri šírení plameňov. Žiadne obete…

  Mesto Dolný Kubín rozdá kompostéry za viac ako 118-tisíc eur

  Dolný Kubín 17. augusta 2019 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Dolnokubínska samospráva v nasledujúcich mesiacoch začne bezplatne rozdávať záhradné kompostéry do domácností v rodinných domoch. Na ich nákup získala radnica nenávratný finančný príspevok z Ministerstva životného prostredia SR vo výške 118 257 eur, čo predstavuje 95 percent oprávnených výdavkov projektu. Zvyšné náklady uhradí…

  Stúpenci ruskej politickej opozície uskutočnili na viacerých miestach tiché protesty

  Moskva 17. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)   Stúpenci ruskej politickej opozície zorganizovali v sobotu na viacerých miestach v Moskve tiché protesty, na ktorých žiadali prepustenie politických väzňov a slobodné voľby po tom, ako im úrady zakázali zhromaždenie väčšieho rozsahu. Informovala o tom agentúra DPA Organizátori protestov vrátane uväzneného opozičného politika Alexeja…

  Jubilejný Cigánsky Bašavel chce spojiť Rómov a Nerómov

  Bratislava 17. augusta 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Cigánsky Bašavel už desať rokov rúca predsudky o Rómoch. Organizátorom podujatie, ktoré sa uskutoční v sobotu 24. augusta na hrade Devín v Bratislave, je občianske združenie Divé maky. Hlavným programom sú vystúpenia mladých rómskych talentov, ktoré združenie podporuje Dodnes na ročníky Cigánskeho Bašavelu…

  Viete, ako sa máte zachovať, ak človek zaoberajúci sa okultizmom, vám chce niečo darovať? Hoci aj obraz Matky Božej

  Bratislava 17. augusta 2019 (HSP/Foto:Pixabay)   Ďarčeky sa neodmietajú. Ale čo robiť s obrazom Matky Božej, ktorý vám daruje človek zaoberajúci sa okultizmom a čiernou mágiou? Na otázku odpovedá exorcista Ľuboslav Petričko "Mám úctu k obrazom svätých, ale ak som dostala obraz Matky Božej od človeka ktorý sa zaoberá čiernou mágiou a…

  SNS znepokojujú vyhlásenia Merkelovej k utečencom. Žiadajú Lajčáka, aby jeho ministerstvo dôsledne hájilo prijaté pozície SR

  Bratislava 17. augusta 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Markus Schreiber)   Slovenská národná strana (SNS) je „vážne znepokojená“ vyhlásením nemeckej kancelárky Angely Merkelovej k utečencom Merkelová podľa národniarov „bez vytvorenia fungujúcich zberných táborov na africkej pôde a doriešenia otázky ich financovania, nezodpovedne požaduje opätovné zavedenie tzv. európskej misie‘ na záchranu utečencov v Stredozemnom mori.…

  Úrady povolili 27 maloletým opustiť loď s migrantmi v Taliansku

  Rím 17. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Maurizio Brambatti)   Dvadsaťsedem maloletých bez sprievodu dostalo v sobotu povolenie na opustenie lode Open Arms s viac ako 130 migrantmi na palube, ktorá už 16 dní hľadá bezpečný prístav. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na správy organizácie, ktorá loď prevádzkuje Organizácia Proactiva…

  Poľský turista prežil približne 20-metrový pád v Tatrách

  Bratislava 17. augusta 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Andrej Galica)   Poľský vysokohorský turista prežil približne 20-metrový pád vo Vysokých Tatrách. Na pomoc 22-ročnému Poliakovi zavolali dnes popoludní Horskú záchrannú službe (HZS). Zo Žltej veže vo Veľkej Studenej doline spadol jeden z dvojice turistov. Pre veľmi slabý mobilný signál v oblasti však záchranári nemali…

  Alžbetínsky deň v Bardejovských Kúpeľoch pripomenie cisárovnú Sisi

  Bardejovské Kúpele 17. augusta 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Jedným z vrcholov tohtoročného kultúrneho leta v Bardejovských Kúpeľoch bude 16. ročník Alžbetínskeho dňa. V nedeľu 18. augusta sa v areáli pri Kúpeľnej kolonáde uskutoční pamätný deň na počesť návštevy cisárovnej Alžbety, zvanej Sisi, ktorá v kúpeľoch strávila tri týždne Spomienková slávnosť…

  Slovenská akadémia vied finančne podporí projekty vedcov pôsobiacich v zahraničí. Dostanú plat aj pracovnú zmluvu

  Bratislava 17. augusta 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Fabian Bimmer)   Slovenská akadémia vied (SAV) spustila online registráciu do programu MoRePro. Ide o mobilitný a reintegračný program Slovenskej akadémie vied určený pre slovenských i zahraničných vedcov, ktorí majú záujem uskutočniť svoje projekty na pracoviskách SAV Informuje o tom webová stránka akadémie. SAV očakáva, že…

  Vyšetrujú vraždu v Belej. Muža so sečnou ranou na hlave našli v pivnici

  Bratislava 17. augusta 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-KR PZ Nitra)   Polícia vyšetruje vraždu 55-ročného muža v obci Belá v Novozámockom okrese. Ako pre agentúru SITA potvrdila nitrianská krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková, policajný vyšetrovateľ začal v prípade trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vraždy. Keďže polícia vypočúva a zaisťuje stopy, bližšie informácie…

  Iránsky tanker by mal čoskoro vyplávať aj napriek tlaku zo strany USA

  Madrid 17. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Marcos Moreno)   Iránsky ropný tanker Grace 1 je pripravený opustiť Gibraltár v priebehu "24 až 48 hodín" aj napriek úsiliu Spojených štátov plavidlo opätovne zadržať, informovala v sobotu agentúra AP s odvolaním sa na správy od spoločnosti, ktorá sprostredkúva nákladnú prepravu tankerom Richard de la…

  TopDesat

  90-dňoví snúbenci po 90 dňoch - shakespearovská dráma v priamom prenose

  0

  Chantel Everett a Pedro Jimeno - jeden z najvýbušnejších párov, ktorý stál v centre pozornosti reality šou 90-dňoví snúbenci (90 Day fiancé), si fanúšikovia zamilovali, pretože ich neustále dokázal zásobovať vypätými emóciami, divokými hádkami a neustávajúcou drámou. Komplikovaná história ich vzťahu neleží len na ich pleciach, tento príbeh má v…

  Trápi ťa bolesť zubov? Týchto 8 domácich rád ti určite pomôže

  0

  Určite sme už všetci zažili neznesiteľnú bolesť zubov. Podľa prieskumu má viac ako 90 % ľudí zubné kazy. A to je dôvod, prečo sme sa rozhodli, že ti prinesieme osvedčené domáce rady, ktoré ti určite zmiernia bolesť v ťažkých chvíľach. Najmä cez víkendy, lebo ako už býva zvykom, zuby ťa…

  Správne uložená záťaž vozíka môže byť otázka života a smrti

  0

  Jazda s prívesným vozíkom, teda jazda s jazdnou súpravou, nie je to isté, ako jazda sólo. Keď zapojíte prívesný vozík za bežné auto, treba sa pripraviť na rôzne situácie, ktoré bežne nenastanú. Jedným z hlavných faktorov, ktorý ovplyvní jazdu, je hmotnosť a výkon auta. Nielen od toho závisí aj maximálna povolená hmotnosť prívesného vozíka,…

  Chruščov: Nový plán Kremľa a Semičastnyj

  0

  Prefíkaný Komsomolec – Nikita Sergejevič Chruščov, ktorý žil v rokoch 1894 až 1971. Na úvod sa spoločne pozrime na to, čo je Komsomol. Komsomol, to bola v bývalom Sovietskom zväze Mládežnícka organizácia – Komunistický zväz mládeže. Niečo ako v bývalom Československu ČSM – Československý zväz mládeže. Chruščov bol novým plánom Kremľa. Potreboval sa…

  Unikátne zvieratá, ktoré dokazujú, že príroda je umelec!

  0

  Akoby naša planéta nebola dosť krásna, príroda zase raz prekonala sama seba a vytvorila zvieratá s jedinečným vzhľadom. Či už ide o úchvatné farby rýb alebo roztomilé materské znamienka tvaru srdca na kožušine mačky, túto jedinečnosť prijímame a myslíme si, že tieto zvieratá sú niečím výnimočným. Chceli by sme sa s…

  Vďaka svojmu humoru dokázali pobaviť celý internet

  0

  Myslím si, že najlepšia vec pri riešení problému je nájsť v tejto veci aspoň trocha humoru. Vraví sa, že nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť ešte horšie. A aj preto sa ľudia rozhodli, že niektoré ťažké situácie zoberú športovo. Práve vďaka takýmto ľuďom sa potom môže široká verejnosť…

  Vo svete IT

  Pozrite si históriu vlajkových smartfónov od Xiaomi. Ktoré z nich ste mali?

  0

  Spoločnosť Xiaomi vznikla v roku 2010 a  svoj prvý smartfón Xiaomi Mi 1 predstavila v auguste 2011. Od vtedy spoločnosť predstavila desiatky smartfónov, z  toho 7 ďalších zariadení z produktovej línie Mi, ktoré sú vlajkovými zariadeniami spoločnosti. Nižšie si môžete pozrieť, ako sa vlajkové zariadenia spoločnosti Xiaomi vyvíjali z roka…

  V TENAA certifikácii sa objavil Xiaomi Redmi 8. Okrem kompletného dizajnu poznáme aj jeho špecifikácie

  0

  Spoločnosť Redmi, spadajúca pod krídla čínskeho Xiaomi si pre nás chystá ďalší low-end smartfón, ktorý by mohol osloviť obrovské masy. Naznačujú to nedávne uniknuté špecifikácie a fotografie zverejnené na certifikáte TENAA. Pozrime sa teda čo nový smartfón Redmi 8 z výrobne Xiaomi ponúkne budúcim majiteľom. Dizajn zostáva takmer nezmenený Nový…

  Najlepším smartfónom tohto roku podľa expertov z EISA je Huawei P30 Pro

  0

  Ku nedávnemu oceneniu smartfónu Xiaomi Redmi Note 7 sa najnovšie pripája aj vlajková loď spoločnosti Huawei, ktorá si odnáša titul najlepšieho smartfónu za rok 2019-2020. Huawei P30 Pro je bezpochyby jedným z najlepších smartfónov momentálne dostupných na trhu, pričom podľa expertov asociácie EISA z viac ako 61 magazínov z 29…

  Čo stoja produkty Huawei v domácej Číne? Pozrite video Slováka žijúceho v Shanghai

  0

  Približne týždeň dozadu sme Vám priniesli článok, v  rámci ktorého sme Vám ukázali čo stoja Xiaomi produkty v  domácej Číne. Informácie nám umožnil sprostredkovať vloger Jaroslav Kuřtak, Slovák žijúci v  Číne. Čo stoja Huawei produkty v domácej Číne? Jaroslav Kurťák sa však nepozrel len na produkty od spoločnosti Xiaomi, ale aj…

  Xiaomi Mi A3: Najdostupnejší smartfón so vstavaným skenerom odtlačkov prstov v displeji je aktuálne o 1/3 lacnejší

  0

  Modely smartfónov od spoločnosti Xiaomi patria medzi žiadanejšie, a to z dôvodu, že ponúkajú funkcie ktoré by sme len ťažko hľadali v zariadeniach s obdobnou cenovkou, a zároveň ich vyhotovenie je na vyššej úrovni. Dobrým príkladom je aj nedávno predstavený smartfón Xiaomi Mi A3, ktorého hlavným lákadlom je skener odtlačkov…

  Xiaomi Redmi Note 7 je oficiálne najvýhodnejším smartfónom na trhu, potvrdila to asociácia EISA

  0

  Xiaomi Redmi Note 7 je už od jeho samotného predstavenia považovaný za jeden z najlepších smartfónov strednej a vyššej strednej triedy, ktoré sú momentálne dostupné na trhu. Skvelý fotoaparát a dostatok výkonu robí z tohto zariadenia naozaj unikát, ktorý si za svoje pôsobenie na trhu našiel naozaj milióny spokojných zákazníkov.…

  TopSpeed

  Video Mercedes AMG GT63s 4door 4x4 test

  1

  Výkony motorov moderných športových áut sa s príchodom nového desaťročia dostali do závratných výšin. Špeciálne tých áut, ktoré stále majú ambíciu slúžiť aj ako každodenné auto. Napriek stále inteligentnejšej elektronike a asistentom sú mnohí presvedčení, že také auto je nutné mať už len s pohonom oboch náprav. V niektorých špecifických prípadoch…

  Za 10 rokov si elektromobily vyžiadajú o 250 % viac medi

  57

  Rozvoj elektromobility neznamená len zvýšenú aktivitu automobiliek pri vývoji samotných áut. Ich príchodu sa vo väčšej miere musí prispôsobiť aj samotná infraštruktúra, dostupnosť, počet nabíjacích staníc, dostatočný výkon elektrickej prenosovej sústavy a v neposlednom rade aj zabezpečenie dostatku nerastných surovín. A v tom môže byť problém, v horizonte 10 rokov si len širšia…

  Veľká cena Slovenska je naša najstaršia automobilová akcia

  1

  OMV MaxxMotion Veľká cena Slovenska je naším najtradičnejším automobilový podujatím, ktoré má za sebou už zhruba 40 ročníkov. Ostatných 10 sa koná práve tu, na prvom slovenskom permanentnom automotodróme SLOVAKIA RING. Autá najrozmanitejších tried, tvarov a výkonov gumujú rýchlostnú dráhu so sériou tréningov, kvalifikácií, šprintových pretekov, aj tých vytrvalostných.

  Vedci zisťovali, či pomáhajú žlté okuliare jazde v noci

  13

  Každú dekádu sa na vodičov vyvalí elixír lepšieho života za volantom. V  80. rokoch môj otec naletel nezmyselnému ultrafialovému svetielku, ktorého krabičku podobnú audiokazete vložil medzi predné okno a slnečné clonítko. Napájal to zo zapaľovača. Vďaka fialovo-ružovému svetlu som ako chlapec dokázal aj za tmy na diaľku rozoznať, že je…

  Mala "skvelý nápad", zle natankované palivo ťahala vysávačom...

  2

  Minulý týždeň v piatok bola v mestečku Eschborn pri Frankfurte viacerými ľuďmi zalarmovaná núdzová linka s informáciou, že v areáli čerpacej stanice horí auto. Správa tohto druhu je aj pre hasičov ako rozbuška, riziká nikomu podrobnejšie vysvetľovať asi netreba. 55-ročná žena do manželovho VW Passat Variant TDI v zamyslení natankovala…

  Testovanie nadupanej verzie BMW radu 8 Gran Coupe je v plnom prúde

  0

  Malosériový výrobca áut Alpina je známy vďaka špecializácii na úpravy vozidiel BMW. Od predstavenia modernizovaného modelu Alpina B7 prešiel bez mála polrok, a už chystajú novinku s označením B8. Už názov napovedá, čo bude tvoriť základ tohto modelu. Áno, je to BMW radu 8. Alpina sa dokonca rozhodla, že nebude čakať na…

  KAMzaKRÁSOU

  TEST: Osviežujúca voda a hydratačný fluid Bernard Cassière

  0

  Leto sa pomaly ale isto schyľuje ku koncu, no dovolenky ešte ani zďaleka nekončia. Dnes sa už totiž cestuje počas celého roka… S cestovaním úzko súvisí aj balenie kufrov, do ktorých sa zmestí len obmedzený počet vecí a aj kozmetiky. Preto sa nám jednoducho v zbierke zíde kozmetika v cestovných…

  RECEPT: Jednoduché a rýchle broskyňové taštičky z lístkového cesta

  0

  Sezóna šťavnatých broskýň je v plnom prúde. Kto by ich nemiloval? Sú predsa sladké a plné vitamínov. Známe sú mnohé účinky broskýň. Vedeli ste napríklad, že majú protistresové vlastnosti alebo že podporujú udržiavanie dobrej hladiny cukru v krvi? Ak si ich nemôžete nazbierať vo vlastnej záhradke, môžete sa vybrať napríklad na samozber broskýň a priniesť…

  Plus-size svadobné šaty: Poradíme ti, ako v nich vyzerať úžasne!

  0

  Cítiť sa dobre vo svojej koži nech už je akákoľvek by malo byť alfou a omegou vášho života! Nezáleží na tom, či nosíte číslo 34 alebo 46 kým sa cítite dobre. Byť plus-size už nie je hanba, dokonca niektoré modelingové agentúry hľadajú iba modelky s väčšími veľkosťami, aby sa priblížili obyčajným ženám.…

  Prdíky u bábätiek dajú zabrať aj rodičom: Ako ich identifikovať?

  0

  Len sa narodia a už ich čo-to dokáže poriadne potrápiť. Novorodenci sa potýkajú s mnohými strasťami a drobnými boliestkami či nepríjemnými pocitmi, s ktorými sa nevedia vysporiadať inak ako plačom. A my rodičia sme ako inak, zúfalí. Nevieme, čo našim maličkým je a plač zo začiatku jednoducho nevieme identifikovať. Prdíky…

  Cyklistické kraťasy: Máš už túto módnu vychytávku vo svojom šatníku?

  0

  Cyklistické kraťasy sú hitom tejto sezóny. Vidíme ich všade. Chcú ich mať všetky. Sú pohodlné, trendy a zaujmú na prvý pohľad. Módny návrhári ich milujú, celebrity sa ich nevedia nabažiť. Cyklistické kraťasy však nie sú žiadnou novinkou. Pamätám si, keď sme ich ako deti nosili. Von na ihrisko, na opekačky do…

  Najhorší sérioví vrahovia v dejinách: Len pre silné povahy!

  0

  Najhorší sérioví vrahovia sú kombináciou masochistických sklonov, chorých myšlienok a náklonosti k zabíjaniu. Príbehy najhorších sériových vrahov sú desivejší, ako všetky horory, ktoré ste doteraz videli. Žiadne trojmetrové monštrum alebo armáda hladných zombí nevyvolá studený pot a mráz na chrbte ako, keď si prečítate v ranných novinách titulku: Sérioví vrah…

  Svetlo sveta

  V Cirkvi ožíva slávenie omší tvárou k Bohu

  0

  Trnavský arcibiskup Orosch nedávno uverejnil správu, že v kaplnke bude slúžiť tradičnú svätú omšu, ktorá je historicky známa ako „ad orientem.“ Tento druh svätej omše bol v Cirkvi zaužívaný až do II. Vatikánskeho koncilu. Veľká časť Katolíckej Cirkvi len s ťažkosťou prijímala zmeny v slávení svätej omše, ktorej jedným z…

  Svätý Otec František požehnal ružence pre rodiny obetí vojny v Sýrii

  0

  Požehnaním ružencov pre tisíce sýrskych rodín, ktoré vojna pripravila o niektorého z najbližších, pápež František podporil dobročinnú kampaň nadácie ACN – Pomoc trpiacej cirkvi s názvom „Uteš môj ľud“. Pri poludňajšej modlitbe 15. augusta pozval veriacich k modlitbe za pokoj pre Sýriu a Blízky východ. Šesťtisíc ružencov odovzdajú v Sýrii…

  Exorcista Marcin: Ak politici pozvú diabla do národa, v Klokočove im nebudeme vedieť všetkým pomôcť

  0

  „Treba prehovoriť, treba povedať veci tak ako sa majú.“ Týmito slovami začal pred veriacimi v Klokočove svoj príhovor exorcista otec Matúš Marcin upozornil, že sa nachádzame uprostred duchovného boja a každý sa musí rozhodnúť, na ktorej strane bude stáť. „Toto tu nie je len politický boj, ale ide o duchovný…

  Taliani natočili film o biskupovi J. Vojtaššákovi, uvedú ho v Benátkach

  0

  Taliansko 15. augusta (TK KBS) Talianski režiséri Alberto Di Giglio a Luigi Beneschi natočili nový dokumentárny film o Božom sluhovi biskupovi Jánovi Vojtaššákovi. Na príprave filmu spolupracovala Spišské biskupstvo. Film o biskupovi Vojtaššákovi uvedú počas medzinárodného filmového festivalu v Benátkach, ktorý sa uskutoční od 28. augusta do 7. septembra 2019. …

  Masový exodus z Cirkvi – sociologické príčiny

  0

  Rapídny pokles katolíkov na Západe je predmetom mnohých sociologických štúdií, ktoré aj napriek tomu, že nezachycujú duchovný dôvod, ktorý je najpodstatnejší, majú taktiež určitú výpovednú úlohu. Sociologický pohľad, na rozdiel od pohľadu nadprirodzeného, má svoje obmedzenia a preto je dobré ho tiež poznať. Vo svojej knihe Masový exodus, profesor Stephen Bullivant detailne…

  15.8. Sviatok nanebovzatia Panny Márie

  0

  Dnes, 15. augusta slávi Katolícka cirkev sviatok Nanebovzatia Panny Márie. Je to deň, kedy si uctievame deň, kedy sa skončil pozemský život Panny Márie.  Aj napriek tomu, že tento sviatok je pomerne mladý, už ranná Cirkev si uctievala tajomstvo tohto dňa. Katolícka cirkev učí, že Panna Mária bola po svojej…

  Armádny Magazín

  České ministerstvo obrany nakúpi 71 nákladných automobilov od spoločnosti TATRA TRUCKS

  0

  Vo štvrtok 15. augusta podpísali námestník pre riadenie Sekcie vyzbrojovania a akvizícií MO Filip Říha spolu s podpredsedami predstavenstva TATRA TRUCKS a.s. Petrom Hendrychom a Miloslavom Mahut kúpnu zmluvu na dodanie nákladných terénnych ťažkých a stredných automobilov. [caption id="attachment_4481" align="alignnone" width="640"]

  Aktualizované : Na východe Slovenska prebieha pátracia akcia

  0

  Od stredy prebieha pátracia akcia po nezvestnom mužovi v lesoch v okolí obcí Rozhanovce, Chrastné a Čižatice. 56-ročný Ondrej Gajdoš z obce Chrastné je nezvestný od pondelka. Naposledy bol videný pri autobusovej zastávke v Rozhanovciach. Okolité polia prehľadáva vrtuľník ministerstva vnútra. Akcie sa zúčastňujú príslušníci KR Polície SR, dobrovoľní hasiči…

  Video: Palestínčan zaútočil nožom na policajtov v Jeruzaleme

  0

  Videozáznam vysielané v izraelskej televízii ukazujú, ako sa dvaja mladí muži blížia k policajnému dôstojníkovi blízko vchodu do mešity Al-Aqsa. Mladí muži bodajú policajta, vzápätí ich niekoľkokrát postrelia ďalší dôstojníci. [video wid

  V Indii vyšla správa o nákupe modernizovaných lietadiel MiG-29 za „dumpingové ceny“

  0

  V Indii bola v tlači potvrdená informácia o tom, že pre domáce Vzdušné sily bude v Rusku zakúpená modernizovaná verzia viacúčelových stíhacích lietadiel MiG-29. Samozrejme, názory odborníkov na uvedený obchod sa rôznia. Kritici uzavretia zmluvy sa nechali počuť, že India by sa mala obzerať po „jednoznačne súčasnýc

  Vojenský ordinár na púti v Poľsku

  0

  Na posledných dvoch etapách desaťdňovej 28. pešej vojenskej púte z Varšavy do Čenstochovej sa zúčastnil aj ordinár Ozbrojených síl SR a ozbrojených zborov SR František Rábek. Približne 330 kilometrov prešlo v dňoch 5. až 14. augusta spolu päť stoviek vojakov. [caption id="attachment_4431" align="alignnone" width="640"]

  Video: Bojovníka ISIS v Jemene zrušil namrzený vták

  0

  Hrdinský vták neúnavne utopí pokus bojovníka ISIS o obnovenie lojali

  Tvoja Svadba

  Nočné svadobné fotografie so svetlami: Romantika, ktorá ti vyrazí dych!

  0

  Svadba je o detailoch. O premyslených zákuskoch, kvetoch, pozvánkach a iných maličkostiach, ktoré vytvárajú svadobnú atmosféru. Musíme však povedať, že najdôležitejším prvkom celej svadby je osvetlenie. Žiarovky, sviečky, prskavky sú tým, čo rozžiari svadobnú miestnosť a urobí vaše fotografie perfektnými. Svadobné osvetlenie je tým nevyhnutným prvkom, vďaka ktorému svadba vonku pokračuje aj po západe…

  Najhoršie svadobné faux pas: Toto na svadbe určite nerob!

  0

  Opiť sa pod obraz boží, predvádzať kung-fu na tanečnom parkete alebo flirtovať so ženíchom? Riešiť s partnerom pred všetkými svadobčanmi včerajšiu večernú hádku o ponožkách na pohovke? Sedieť v kostole počas obradu v slnečných okuliaroch? Fotenie so zapnutým zvukom alebo bleskom? Zabudnúť mená nevesty a ženícha? Toto je len niekoľko…

  Dážď na svadbe pre šťastie? Na čo myslieť a čo pripraviť vopred?

  0

  Nie je to nič príjemné. Dážď na svadbe narobí vrásky a prináša so sebou toľko starostí. My si ale dnes povieme ako ho zvládnuť bez starostí a dokonca niektoré jeho vlastnosti využiť v náš prospech. Prečo? Lebo svadba je radostná udalosť, a preto si ju nedáme pokaziť nejakými dažďovými kvapkami.

  Svadobná výzdoba domu, dverí a oplotenia: Tieto nápady ťa inšpirujú

  1

  Svadobná hostina sa vo väčšine prípadov odohráva vo svadobnej sále, hotelovej reštaurácii a tie poriadne divoké bývajú najčastejšie v kultúrnych domoch slovenských obcí či dediniek. Tradične sa ale hostia pred obradom stretávajú u nevesty doma, kde môže prebiehať odobierka alebo len neformálne stretnutie, kde sa nové rodiny spoznávajú predtým, kým sa spoja do…

  Ako sa správne starať o svadobné šaty: Povieme ti, čo robiť a čo nie!

  2

  Vybrali ste si ich a sú nádherné. Vaše svadobné šaty sú dôležité a zároveň krehké. Pri zaobchádzaní s nimi musíte dávať pozor na detaily. Ako sa správne starať o svadobné šaty pred aj po svadbe? Stačí nasledovať niekoľko základných pravidiel a vyhnete sa nepríjemným prekvapeniam aj tomu, aby sa vaše šaty trvalo poškodili.

  Svadobné prípravy: 7 vecí, ktoré nepotrebuješ, ale chceš (veľmi)

  2

  Pri každej svadbe je to tak. Ako prvé vybavíte veľké veci, a potom vás začnú lákať tie malinké. Svadobné prípravy sú v živote každej nevesty dôležité a každá ich vníma inak. Niekto je prísne pragmatický a niekto zase túži po každej drobnosti s prívlastkom „svadobná, svadobné, svadobný“. My vám dnes povieme, prečo niektoré z nich potrebujete.…

  Tvoje Zdravie

  TOP bylinky na kožné problémy: Ktoré zatočia s akné, mastnou pleťou či ekzémom?

  0

  Bylinky si dokážu poradiť s mnohými zdravotnými problémami, a to niekedy i lepšie, ako klasické lieky. Môžu pomôcť potlačiť zažívacie ťažkosti aj upokojiť myseľ a zlepšiť spánok. Rovnako si mnohé z nich dokážu poradiť aj s kožnými ochoreniami a rozličnými problémami s pokožkou. Účinné môžu byť pri liečbe akné a…

  Čo prezrádza jazyk o našom zdraví? Pozor, môže to byť aj závažné ochorenie

  0

  Čo prezrádza jazyk o našom zdraví? Jazyk každého človeka je jedinečný a má odlišné vlastnosti, ktoré odrážajú jeho vnútorné zdravie. Tvar, farba, povlak a textúra jazyka nám môžu napovedať veľa, naznačiť nám, že niečo v našom tele nie je v poriadku a naše telo je v nerovnováhe.

  Rozprávanie sa so sebou: Neuveríte, čo samovrava dokáže!

  0

  Samovrava bola odjakživa odsudzovaná ako niečo neprirodzené, ako niečo nenormálne a človeka, ktorý ju praktizoval považovali skôr za blázna. Dnes je však všetkému inak. Podľa odborníkov je samovrava zdravá a má podľa nich pozitívny vplyv na budovanie osobnosti. Aj rozprávanie sa sám so sebou má svoje pravidlá, ktoré musíte dodržiavať, aby ste z neho profitovali.

  Aké sú prejavy nedostatku vitamínu A? Na tieto si dajte veľký pozor!

  0

  Ak nemá telo dostatok vitamínu A, môže to viesť i k zníženiu produkcie pohlavných hormónov či spomaleniu celkového pohlavného vývoja. Deficit často súvisí s problémami s plodnosťou. Najmä pri testoch na mužoch bol zistený negatívny vplyv nedostatku vitamínu A na produkciu spermií. Medzi ďalšie príznaky deficitu spomínanej látky radíme zníženie…

  Prevencia aterosklerózy: Týchto 5 vecí môžete pre svoje zdravie spraviť i vy!

  0

  Ateroskleróza je charakteristická postupným poškodzovaním vnútornej výstelky stien jednotlivých ciev, pričom v týchto miestach následne dochádza k ukladaniu tukových látok, napríklad cholesterolu. V dôsledku tohto procesu sa vnútorný priemer tepien neustále zužuje. To má následne negatívny vplyv na prietok krvi aj okysličovanie a zásobovanie buniek i tkanív krvou. Riziková je pritom pri ochorení i…

  Ochorenia močových ciest: Poradí si s nimi tento prírodný liek?

  0

  Ochorenia močových ciest bývajú skutočne nepríjemné, neraz veľmi bolestivé a zároveň trápia veľké množstvo ľudí. Veľmi častý je napríklad zápal močových ciest, no mnohí bojujú aj s močovými kamienkami či pieskom. Tradičná ľudová medicína pozná viacero účinných prírodným pomocníkov na boj s chorobami močového ústrojenstva. Takýmto je aj bylinka zvaná zlatobyľ obyčajná,…