• Peter Kohút

  Razantný nástup liberálneho fašizmu. Fašistický trojblok PS+Spolu+Za ľudí ohrozuje Slovensko. Zvolíme si vlastnú záhubu alebo záchranu?

  Publikované 05.08. 2019 o 18:24 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Za prezidentovania antikrista Baracka Obamu sa na plné obrátky spustila lavína satanizmu a nastoľovania totality globálneho liberálneho fašizmu NWO, t.j. diktátu najzločinnejšieho krídla sionistických svetovládnych mocenských elít (neoconi, deep state, sion-mafia, liberálni fašisti). Táto lavína mala strhnúť so sebou celý svet vrátane Ruska.

  Od najzločinnejšieho krídla svetovládnych elít sa však odčlenilo realistické (konzervatívne) krídlo, ktoré si uvedomuje, že zánik PAX AMERICANA je neodvratný a že centrum ekonomickej a finančnej moci sa presúva do juhovýchodnej Ázie, hlavne Číny. Vďaka nemu, kresťanom a vlastencom sa dostal do prezidentského kresla Donald Trump, ktorý sa postavil proti zločinným satanistickým zámerom neoconov (deep state) a vedie s nimi neustály, čím ďalej tým úspešnejší zápas. Musí im síce v mnohom ustupovať, avšak postupne iniciatívu preberá do svojich rúk. Najradšej by s Rusmi rozvinul vzájomne výhodnú hospodársku spoluprácu, avšak zatiaľ si to ešte nemôže dovoliť. Neoconi mu neustále kladú polená pod nohy a usilujú o jeho odstavenie. Naposledy to bol nimi vyprovokovaný incident v blízkosti Hormuzského prielivu útokmi na ropné tankery s cieľom donútiť Trumpa, aby zaútočil na Irán, čím by sa odrovnal a nadobro odpísal. Samozrejme, že Trump im na túto priehľadnú lesť nenaletel. Vojnový stret by priniesol mnoho obetí aj na americkej strane, vyvolal prudký rast cien na ropu, čo by priviedlo napätú západnú ekonomiku a financie do obrovskej krízy až kolapsu. Trump by sa takto znemožnil nielen v očiach Američanov, ale aj celého sveta a o víťazstve v najbližších voľbách by už nemohol ani len snívať.

  Ako som spomínal vo viacerých svojich článkoch, naprieč celým svetom sa vyostril a vykryštalizoval stret medzi globálnym liberálnym fašizmom (deep state, Obama, Clintonovci, Bushovci, Soroš, centrála EÚ …)  a národnooslobodzovacím hnutím (Putin, Trump, Orban, Salvini, Le Penová, Zeman, …). Liberalizmus je ideológiou kapitalizmu, ktorého základnou hybnou silou je boj o moc a bohatstvo, ktorý zákonite vedie k tomu, že čoraz väčšie bohatstvo sa koncentruje v rukách čoraz menšej skupiny mocenských elít. Už Lenin vo svojom diele „Imperializmus ako vrcholné štádium kapitalizmu“ skonštatoval, že kapitalizmus prerástol do svojej vrcholnej fázy, t.j. imperializmu, v ktorom sa bohatstvo a moc koncentrujú do rúk monopolov a finančného kapitálu (najväčších bánk). To ale ešte netušil, že tento imperiálny kapitalizmus zákonite prerastie do ešte vyššieho štádia – fašizmu, čo sa potvrdilo už v 30-tých rokoch minulého storočia, keď fašizmus ovládol takmer celú západnú Európu a spôsobil 2. svetovú vojnu.

  Fašizmus je diktatúrou militantného šovinistického veľkokapitálu. Najdravšie sa pred vojnou prejavil nemecký veľkokapitál, ktorý priviedol k moci Hitlera a svoje expanzívne ciele realizoval s pomocou ideológie nacizmu, t.j. ideológie nadradenosti germánskej rasy a nenávisti k menejcenným rasám, hlavne židom a Slovanom. Niektorí tvrdia, že v Nemecku nebol fašizmus, ale iba nacizmus. Veľmi sa však mýlia. Bol to fašizmus s nacistickou ideológiu. Podstatou fašizmu je nastoľovanie diktátu a totality veľkokapitálu s ovládnutím politických a mocenských štruktúr, zastrašovaním obyvateľstva, prenasledovaním a perzekvovaním oponentov. Existencia socialistickej sústavy na čele so ZSSR a konkurenčný boj medzi dvoma sústavami, t.j. kapitalistickej a socialistickej, dlho bránili novému nástupu fašizmu na Západe po 2. svetovej vojne. Po páde socialistickej sústavy sa však znovu rozbehli procesy smerujúce k nastoleniu tentoraz už globálneho fašizmu NWO. Tie začali naberať prudké tempo počas prezidentovania Obamu. Víťazstvo Trumpa tieto procesy pribrzdilo, avšak ešte nezastavilo. V Európe je nástup globálneho liberálneho fašizmu riadený z úzadia fašistickej centrály EÚ.  Ciele sú nasledujúce:

  • likvidácia národných štátov a formovanie európskeho superštátu na čele s Nemeckom a Francúzskom, ktorý sa postupne pretransformuje do podoby fašistického islamského kalifátu,
  • genocída pôvodného bieleho obyvateľstva Európy a jeho náhrada za zaostalé a ľahko ovládateľné arabské a africké (ide o genocídny rasizmus proti bielej rase),
  • ovládnutie Ruska a jeho surovinových zdrojov vyvolaním štátneho prevratu či občianskej vojny a dosadením prozápadnej vlády drancujúcej, rozkladajúcej a zapredávajúcej Rusko do rúk svetovládnych mocenských elít.

  Liberalizmus ako satanistická ideológia kapitalizmu je úhlavným nepriateľom kresťanstva, ale aj človeka ako takého, lebo je klaňaním sa démonovi moci a bohatstva, zotročením človeka človekom. Súčasná ideológia a politika liberálneho fašizmu sa prejavuje nasledujúcim šialenstvom:

  • šialenstvo multikulturalizmu vedúce k likvidácii národných kultúr, kresťanstva, propagácii úpadkovej anglosaskej kultúry braku, vulgárnosti, sexizmu a násilia so súčasnou podporou dravého vražedného a nenávistného islamu,
  • navážanie migrantov hlavne z Afriky s cieľom formovania nových národov a genocídy pôvodných,
  • šialenstvo a teror gender ideológie, LGBTI a feminizmu s cieľom rozvratu rodiny, likvidácie národnej, kultúrnej a ľudskej identity človeka, jeho duchovného zotročenia.

  Dve formy satanizmu zaútočili na západnú civilizáciu vrátane Európy – sionizmus svetovládnych mocenských elít a islam ako ich nástroj rozvratu európskej civilizácie, ktorej morálny a duchovný úpadok prekonáva samotnú Sodomu a Gomoru ako aj Rímsku ríšu pred jej rozpadom. Vyzerá to na neodvratný zánik západnej, hlavne európskej civilizácie, ak sa v nej neprebudia zdravé národné sily a kresťanstvo sa nepozviecha zo svojej agónie.

  Žiaľ, aj na Slovensku pôsobia veľmi aktívne vlastizradné fašistické satanistické sily, ktoré nás ženú do záhuby. Tieto sily najnovšie vyniesli na politické výslnie zlovestný trojzáprah strán „PS+Spolu+Za ľudí“ a do prezidentského kresla dosadili ultraliberálnu patrónku skládok – Zuzanu – servilnú slúžku a propagátorku záujmov elít globálneho fašizmu (podpora migrácie, agendy LGBTI, gender a feminizmu, silnejšej integrácie do jadra EÚ, zvrátených liberálnych hodnôt, atď). Silné zázemie im vytvára tretí sektor a piata kolóna, hlavne mimovládne organizácie financované z centrál svetovládnej moci vrátane Soroša, čo veľmi neradi počúvajú, lebo ich to stavia do pozície agentov cudzej mocnosti, t.j. najzločinnejšieho krídla svetovládnych elít. Sú veľmi dobre organizovaní a akcieschopní pokiaľ ide o organizovanie protivládnych protestov, majdanov a štátnych prevratov. Finančnú silu liberálnych fašistov na Slovensku umocňujú aj také spoločnosti ako ESET (podozrivý z napojenia na CIA) či PENTA a informačnú moc im zabezpečujú mainstreamové média, kde sa v oblasti propagácie satanistických hodnôt a nenávisti voči oponentom zvlášť vyníma denník SME. Na Slovensku sa teda sformoval veľmi silný liberálno-fašisticko-satanistický blok, ktorý má potenciál a zámer zlikvidovať Slovensko a urobiť z neho nesvojprávnu kolóniu či vazala „jadra“ EÚ na čele s fašisticko-islamským Nemeckom. Tento blok je veľmi nebezpečným trojským koňom nasadeným na náš národ.

  Tento blok do svojho čela dosadil totálneho politického diletanta Trubana, ktorý sa už vidí v kresle premiéra po víťazstve v budúcich parlamentných voľbách. Ako ináč – veď silou peňazí a mediálnou masážou hravo zmanipulujú prvoplánových ľudí a ohlúpnutú mládež. Víťazstvo ich mediálneho produktu – Čaputovej im dáva nádej, že ich taktika sa aj v parlamentných voľbách osvedčí. Znovu oklamú prvoplánového voliča – toho, čo sa o politiku nezaujíma a rozhoduje sa len podľa povrchných vonkajších dojmov – tým, že mu naservírujú omamnú porciu ľubozvučných prázdnych fráz o tom, akí sú oni progresívni, tolerantní, ako chcú vrátiť „túto krajinu“ ľuďom, posunúť ju ďalej a ešte silnejšie integrovať do „jadra“ EÚ. Oni robia novú politiku tým, že sa nehádajú, sú slušní a predurčení na to, aby porazili neslušné, špinavé strany SMER, SNS a ĽSNS, veď predsa Fico je korupčník, Danko neschopný a škodlivý rusofil a Kotleba vybíjaný fašista. Za svoje prázdne frázy skrývajú svoje zlovestné zámery so Slovenskom. Občas z nich čo to prezradia, keď sa chcú pochváliť, akí sú oni priami a otvorení, neskrývajúci a odvážne hlásajúci svoje liberálne hodnoty, ku ktorým patrí aj solidarita s ostanými krajinami EÚ ohľadom prijímania migrantov či podpora agendy LGBTI. Veď prvým ich krokom bude schválenie zákona o registrovaných partnerstvách homosexuálov. Oni sú takí zlatučkí, chutnučkí, novučičkí noví, nanajvýš progresívni, tolerantní, neskorumpovaní a slušní. No ktože by ich nevolil, však? Všetci, pravda okrem zaostalých ficovcov, hejslovákov, fašistov, náckov a bigotných kresťanov, ktorí so svojím konzervativizmom a vlastenectvom zostali trčať kdesi v stredoveku. No fuj, hanba nám, že nevieme vo svojej zadubenosti a zaostalosti doceniť ich progresívnosť.

  Keď sa Trubana pýtali, či sa neobáva zasadnúť do premiérskeho kresla vzhľadom na jeho doterajšiu  politickú neskúsenosť, odpovedal bez zaváhania, že vôbec nie, lebo má za sebou silné zázemie. Tým nepriamo prezradil, že on bude len figúrkou a vykonávateľom zámerov zločinného krídla mocenských elít liberálneho fašizmu. Dešifrujme teda, aký zlovestný program budú presadzovať liberálni fašisti, ak vyhrajú voľby:

  1. Zoštíhlenie (menej) štátu – totálne ovládnutie štátu nadnárodným a domácim veľkokapitálom, jeho hospodárske oslabenie znížením príjmov štátneho rozpočtu vďaka zníženiu odvodového zaťaženia veľkopodnikateľov, a tým zvýšenia ich ziskov. Vytvorenie nedostatku zdrojov štátneho rozpočtu povedie k rozvratu sociálneho a dôchodkového systému, oslabeniu ochrany pracujúceho človeka a jeho ďalšiemu zotročeniu. Na to celkom dobre poslúži ekonomický program z dielne SaS, t.j. tzv. odvodový bonus so superhrubou mzdou, ktorý zvýhodňuje len vyskopríjmové kategórie zamestnancov a antisociálna Agenda 2020, ktorá navyše otvorí dokorán brány pre doprivatizáciu a spoplatnenie zdravotníctva, školstva a rozpredaj doteraz nesprivatizovaných podielov strategických sieťových odvetví, ako aj slobodný rozpredaj pôdy, lesov a vodných zdrojov do rúk zahraničného kapitálu. V Agende 2020 prirodzene chýba akákoľvek zmienka o tom, ako naložia so sociálnym a dôchodkovým systémom, čo vyvoláva obavy, že ho rozložia až zlikvidujú. Ak to Richard Sulík myslí so Slovenskom dobre, mal by výrazne popracovať na dopracovaní sociálneho programu, zmene nepodareného ekonomického programu a ponechať v ňom len tie články, ktoré majú potenciál znižovania miery korupcie a zoštíhľovania byrokratického aparátu. Toto je cestou k získavaniu dodatočných zdrojov štátneho rozpočtu bez potreby znižovania príjmov štátneho rozpočtu v prospech zvyšovania ziskov veľkopodnikateľov (tzv. ekonomické zoštíhľovanie štátu a nárast zotročenia a úrovne biedy človeka práce a človeka odkázaného na zdroje zo sociálnych a dôchodkových fondov). Súčasne s ekonomickým oslabením štátu dôjde aj k podriadeniu jeho politických, mocenských a bezpečnostných zložiek a štruktúr pod nadvládu veľkokapitálu a fašistických úderiek mimovládnych organizácií tretieho sektora.
  2. Hlbšia integrácia do euroatlantických štruktúr. Odovzdanie posledných zvyškov štátnej suverenity a národnej zvrchovanosti, t.j. všetkých právomocí rozhodovania v oblasti hospodárskej, mocenskej, sociálnej, kultúrnej, vojenskej a zahraničnej politiky do rúk superštátu EÚ na čele s Nemeckom. Zriadenie amerických vojenských základní na Slovensku.
  3. Solidarita s migračnou politikou EÚ a OSN. Navážanie migrantov, hlavne moslimov z Afriky a arabských štátov. Keď nám pridelia určité kvóty, ako vazal superštátu EÚ si ani nepípneme. Očakávajú sa ďalšie veľké prívalové vlny migrantov do Európy z Afriky.
  4. Pretláčanie agendy LGBTI. Najprv to bude schválenie zákona o registrovaných partnerstvách homosexuálov, potom schválenie adopcie detí pre homosexuálne páry, nakoniec nastolenie teroru gender, LGBTI a feminizmu, zavádzanie zvrátenej sexuálnej výchovy do škôl a škôlok, rodové scitlivovanie a predčasné pohlavné prebúdzanie mládeže hlavne s cieľom ich prípravy pre sexuálne potreby pedofilov pod zámienkou, že aj deti majú právo na sexuálny život (vyjadrenie ich súhlasu na pedofilný styk) a rozhodovanie o zmene pohlavia.
  5. Zaradenie Ruska do bezpečnostnej hrozby. Rozpútanie šialenej rusofóbie. Kým iné štáty a spoločnosti bojujú o ruské trhy (napr. zriadenie automobilky BMW, veľké investície Siemens a pod.), naši ultraliberáli chcú byť v nenávisti voči Rusku pápežskejší ako pápež.
  6. Zvedenie prísnej cenzúry (zrušenie slobody slova a prejavu) a odstavenie politických oponentov pod zámienkou boja proti dezinformáciám.

  Liberálni fašisti neustále kvákajú o tom, ako oni chcú spájať ľudí, len my zlí vlastenci ich neustále rozdeľujeme. Treba im však pripomenúť, že hlavnými rozdeľovačmi sú oni deliac politikov a ľudí na slušných a neslušných, nových a starých, progresívnych a zaostalých, čistých a špinavých, atď. Oni zaútočili prví hádžuc na nás vlastencov všelijakú špinu, častujúc nás nálepkami homofóbi, xenofóbi, rasisti, fašisti, náckovia, hejslováci, bigotní katolíci, extrémisti a vyhrážajúc sa perzekvovaním v zmysle prijatej inkvizičnej novely zákonov o boji proti extrémizmu z dielne Žitňanskej. Pre fašizmus je typický rozmach občianskych fašistických úderiek (v našom prípade vlastizradných mimovládok), vyvolávanie strachu  a šírenie nenávisti voči oponentom (t.j. vlastencom), ich prenasledovanie a zatváranie, prípadne fyzická likvidácia, ako to nevdojak prezradil mladý a nenávisťou k vlastencom a zvrchovanému Slovensku sršiaci liberálny fašista – progresívec Emilko Hodál.

  Vždy s úškrnom na perách čítam články o zisteniach amerických vedcov, ale najnovšie ma zaujalo video o ich objave, že pri pozeraní nechutných, odporných, násilných a desivých scén to s liberálmi ani nepohne, kým normálneho diváka tieto scény rozhodia, zdesia, znechutia, nenechajú ľahostajnými: https://www.youtube.com/watch?v=fy8HXIb2MU4 . To svedčí o bezcitnosti, psychopatii a sociopatii pravých liberálov. Sú majstrami manipulácie a vedia skvelo predstierať city, preto ľahko oklamú nič netušiacich ľudí.

  Slovenská voličská scéna okrem ľahostajných, ktorí ignorujú voľby, je rozdelená na dve približne rovnaké polovice – tých, čo budú voliť liberálov (PS+Spolu, Za ľudí, SaS, KDH, OĽaNO, Most-Híd) a tých, čo sú orientovaní zväčša pronárodne či proštátne (ĽSNS, SMER, SNS, Sme rodina). Vlastizradní liberáli dali jasne najavo, že so žiadnou pronárodne orientovanou stranou do volieb nepôjdu. Tým rozdelili Slovensko na dva nezmieriteľné tábory.  Sú plní nenávisti voči Ficovi, Dankovi, Kotlebovi, Rusku a Putinovi. Ak si Truban myslí, že dosiahne hravé víťazstvo a bude vládnuť bez problémov, lebo veď má za sebou „silné zázemie“, veľmi sa mýli. Ak by aj vlastenecký blok nezvíťazil, veľmi sťaží Trubanovi vládnutie a realizáciu zámerov zničenia a zapredania Slovenska.

  Je smutné, že naši vrcholní politici nemajú ani len elementárne vedomosti o globálnej politike, kde v súčasnosti prebieha najostrejší boj medzi najzločinnejším krídlom elít globálneho fašizmu NWO a národnooslobodzovacím hnutím. Ak by to Fico vedel, mohol sa vypracovať na štátnika rangu Orbana či Zemana, o Putinovi a Trumpovi ani nehovoriac. Nemusel sa dopustiť toľkých chýb. Danko dtto. Kollár sa veľmi predvídavo zaradil do krídla národnooslobodzovacích síl v Európe. Táto predvídavosť chýba Sulíkovi, ktorý ak sa dá do služieb fašistického trojzáprahu, navždy sa odrovná. Svojrázny nepoddajný Matovič, ktorý to seká hlava-nehlava, bude však pre liberálnych fašistov tvrdým orieškom. Bude to ešte veselé na liberálno-fašisticko-satanistickej scéne. Tragikomická fraška sa už rozbieha plnou parou.

  Putin sa nie náhodou vyjadril pre časopis Financial Times, že liberalizmus je už prežitkom  a prináša len zlo, otvára brány bezbrehej migrácie do Európy sprevádzanej obrovským nárastom násilia, lúpeží, vraždenia a znásilňovania. Zároveň naznačil, že aj Trump bojuje s liberalizmom na domácej scéne. Áno, po celom svete prebieha urputný boj proti globálnemu liberálnemu fašizmu, ale najviac je zreteľný v zápase Trumpa, ktorý dôrazne odmieta imigráciu, LGBTI, feminizmus, gender ideológiu. Trump to zvláda bravúrne neustále metúc svojho protivníka. Slávi čoraz väčšie úspechy. Najnovšie je to zatknutie pedofila Jeffreya Epsteina a rozmotávanie jeho pedofilnej siete siahajúcej až na anglický kráľovský dvor. Sú rozbehnuté súdne procesy proti obrovskej pedofilnej pyramíde, na vrchole ktorej stoja špičky svetovládnej sionistickej mafie. Je desivé dozvedať sa, aké satanistické hrôzy títo zvrhlíci  spôsobujú nevinným detským obetiam – kradnutie a obchodovanie s deťmi (hlavne bezprizornými), znásilňovanie, mučenie a vraždenie, prinášanie rituálnych detských obetí Satanovi, obchod s orgánmi. Nič hrôzostrašnejšie v dejinách ľudstva neexistovalo ako toto satanistické pedofilné zlo, ktorému každoročne padne za obeť minimálne 8 miliónov detí. Svedectvo o tom podáva v nasledujúcom videu so slovenskými titulkami bývalý operačný dôstojník CIA R.D.Steele, šéf výboru pre vyšetrovanie obchodovania s ľuďmi a zneužívania detí: https://www.youtube.com/watch?time_continue=585&v=On15MadV5sA

  Svetovládna sion-fašistická mafia úmyselne neustále roztáča holokaustovú mašinériu, aby ňou zastrašila odporcov a zakryla svoje zločiny, ktorými priniesla smrť stámiliónov vo vojnách, revolúciách, prevratoch, obchodoch s ľuďmi, drogami a prostitúciou. Najdesivejšie sú však jej zločiny na deťoch. Hitler v porovnaní s ich zločinmi vyznieva ako neviniatko. Nezvratne sa blíži obdoba Norimberského procesu s najväčšími zločincami v dejinách ľudstva.

  Je udivujúce, že práve v čase zatknutia pedofila Epsteina, denník SME, zrejme na pokyn „zhora“, zverejnil naraz 3 články obhajujúce pedofilov a pedofíliu v duchu, že mali by sme byť empatickí voči ním a ich sexuálnym potrebám. Čoskoro vyšiel aj ďalší článok prerážajúci dno žurnalistiky z pera vyšinutej novinárky o potrebe zvyšovania pornografickej vzdelanosti a zavádzania pornografickej výchovy do škôl. Dotyčná vo svojej skazenosti si zrejme neuvedomuje, že mnohým ľuďom sa porno hnusí. Denník SME = Satanistickí Mediálni Extrémisti sa propagáciou satanistických zvrhlostí navždy skompromitoval. Dal nám do rúk silné tromfy v ideologickom boji. Treba to náležite zužitkovať.

  Čaká nás teda urputný boj proti liberálnemu fašizmu. Priepasť medzi ním a národnooslobodzovacím hnutím sa neustále prehlbuje, až nakoniec roztrhne celú EÚ, ktorá sa následne rozpadne. Bude to veľký treskot. Globálny liberálny fašizmus, tento rakovinový nádor na tele ľudstva, musí byť a bude nakoniec porazený aj vďaka tomu, že liberálne elity zdegradovali, padli na morálne dno a osprosteli. V nadchádzajúcom predvolebnom zápase bude dôležité, aby vlastenecké sily uplatňovali takú taktiku, pri ktorej sa nenechajú liberálmi vyprovokovať, ale s pokojom a rozvahou im budú nastavovať zrkadlo a smerovať komunikáciu tak, aby boli donútení vykrúcať sa a nechtiac odhaľovať svoje zlovestné plány. Žiaľ, pre väčšinového diváka nie je dôležitý obsah, ale to, kto sa ako uhladene vyjadruje. Treba sa na tento boj náležite pripraviť a donútiť liberálnych fašistov, aby sa znemožnili. Zároveň treba ukázať voličom, že vlastenci sú ľudia kultivovaní, charakterní, oddaní Bohu a vlasti, nadšení, vzdelaní a inteligentní. A my praví kresťania máme v rukách ešte jednu veľmi silnú duchovnú zbraň – modlitby a prosby k Bohu. Doviedli sme k víťazstvu Trumpa, porazíme aj liberálnych fašistov, lebo PRAVDA je na našej strane.

  Na rozdiel od liberálov, ktorí podriaďujú politický a mocenský aparát štátu záujmom veľkokapitálu a oligarchie (nadnárodnej a domácej), vlasteneckým silám musí ísť o to, aby po prípadnom volebnom víťazstve prijali také zákony, ktorými podriadia záujmy veľkokapitálu záujmom a potrebám silného štátu (nie však v zmysle byrokratickom) v prospech pracujúceho človeka. Dôjde k znárodňovaniu strategických odvetví, podpore rozvoja poľnohospodárstva a dôležitých odvetví priemyslu, odstraňovaniu obrovských príjmových disproporcií a vydieračskej exekučnej praxe, postupnej demontáži kapitalistického systému. Kapitál bude musieť byť donútený začať slúžiť človeku a nie naopak, človek kapitálu. Putin svojím výrokom o tom, že liberalizmus je už prežitkom, naznačil, že sa pripravujú a rozbehnú procesy postupného oslabovania kapitalizmu a posilňovania socialistických prvkov pod centrálnym dohľadom a riadením silne centralizovaného demokratického (ľudového) štátu. Začneme budovať nový svet – Kráľovstvo Božie na Zemi. Nezrodili sme sa na to, aby sme boli otrokmi kapitálu, ale na to, aby sme sa stali slobodnými a dôstojnými ľudskými bytosťami.

  Ing. Peter Kohút, CSc.


  Autor v číslach

  Počet článkov: 82
  Celkové hodnotenie: 22.14
  Priemerná čítanosť: 5361

  ...

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  Blaha Korčokovi: Koho záujmy hájite?!

  Bratislava 11. júla 2020 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Minister zahraničných vecí Ivan Korčok čelil na zahraničnom výbore ostrej kritike kvôli jeho rozhodnutiu uznať pučistu Juana Guaidóa za prezidenta Venezuely. Najviac mu naložil poslanec Ľuboš Blaha(SMER-SD), ktorý obvinil Korčoka aj celú vládu, že neslúži záujmom Slovenska, ale záujmom Spojených štátov Amerických Minister…

  Česká neziskovka Človek v tiesni sa snažila ovplyvniť hlasovanie o zmenách v Ústave RF, uviedli v Štátnej dume

  Bratislava 11. júla 2020 (HSP/Sputnik/Foto:SITA/AP/Sputnik, Kremlin-Alexei Druzhinin)   Komisia Štátnej dumy pre vyšetrovanie zahraničných zásahov do záležitostí Ruskej federácie odhalila skutočnosti nezákonného vplyvu zahraničných mimovládnych organizácií (MVO) na prípravu a realizáciu Všeruského hlasovania o zmenách ústavy Ruskej federácie. Oznámil to vo štvrtok predseda komisie Vasilij Piskarjov "Fakty o šírení deštruktívnych,…

  Minister obrany Jaroslav Naď: Pre Slovensko je prítomnosť amerických vojakov v Európe kriticky dôležitá. "#We are NATO"

  Bratislava 11. júla 2020 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Nový ministrer obrany Jaroslav Naď vyhlásil, že pre Slovensko je kriticky dôležité, aby americkí vojaci boli prítomni v Európe Naď sa najnovšie pochválil svojou návštevou v susednom Poľsku, kde sa stretol s ministrom zahraničných vecí Poľska Jacekom Czaputowiczom a predsedom Výboru pre národnú…

  Ako neprísť o peniaze pri online nákupoch? Držte sa týchto jednoduchých zásad

  Bratislava 11. júla 2020 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Elise Amendola)   Aby ste neprišli o peniaze pri online nákupoch, objednávajte si veci z veľkých známych obchodov alebo výrobcov. Nie je tiež dobré príliš dôverovať uisteniam niektorých online obchodov o tom, že návrat alebo výmena tovaru nie sú možné, oznámil agentúre Prime partner a riaditeľ…

  Podľa prieskumu si väčšina Nemcov za nového kancelára praje Markusa Södera

  Berlín 10. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-John MacDougall)   Väčšina obyvateľov Nemecka si praje, aby ministerský predseda spolkovej krajiny Bavorsko Markus Söder prevzal po Angele Merkelovej mandát spolkového kancelára. Merkelová odstúpi z postu líderky najväčšej európskej ekonomiky na budúci rok Podľa prieskumu, ktorého výsledky v piatok zverejnila nemecká verejnoprávna televízia ZDF, Södera…

  Prírode blízke hospodárenie v lesoch je liekom pre rozpad smrečín, tvrdí Mičovský

  Bratislava 10. júla 2020 (SITA/HSP/Foto:SITA-Ľudovít Vaniher)   Prírode blízke hospodárenie v slovenských lesoch (PBHL) je liekom pre rozpad smrečín. Vzorom pre Slovensko môže byť v tomto smere starostlivosť o lesy vo Švajčiarsku, Slovinsku, Nemecku alebo Rakúsku. „PBHL zadržiava vodu v krajine, pozitívne ovplyvňuje klímu, nevysušuje pôdu a chráni vzácnu lesnú…

  V rodinnom dome v Ružomberku našli mŕtveho muža, policajti zadržali dvoch ľudí

  Ružomberok 10. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová)   Telo 50-ročného muža našli v piatok ráno v rodinnom dome v Ružomberku. V súvislosti s prípadom policajti zadržali 55-ročného muža a 45-ročnú ženu. Informujú o tom na sociálnej sieti "V súčasnej dobe vykonávame prvotné procesné úkony a opatrenia v zmysle Trestného poriadku. Za…

  Členom Pápežskej akadémie spoločenských vied sa stal exšéf ECB Draghi

  Vatikán 10. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Michael Probst)   Pápež František vymenoval bývalého šéfa Európskej centrálnej banky (ECB) Maria Draghiho za člena Pápežskej akadémie spoločenských vied. Oznámil to v piatok Vatikán, informovala tlačová agentúra Reuters Akadémia, think-tank založený v roku 1994 ako sesterská inštitúcia staršej Pápežskej akadémie vied, pravidelne usporadúva medzinárodné sympóziá…

  Veľká Británia má Slovensko na zozname rizikových krajín, Blanár to kritizuje

  Londýn/Bratislava 10. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Kirsty Wigglesworth)   Predseda Zahraničného výboru Národnej rady (NR) SR Juraj Blanár (Smer-SD) v piatok na sociálnej sieti kritizoval ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivana Korčoka (nominant SaS) za to, že Veľká Británia zaradila Slovensko na zoznam rizikových krajín v súvislosti so šírením nového…

  Muž v Nemecku dostal za vraždu šiestich príbuzných 15 rokov

  Berlín 10. júla 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:Pixabay)   Súd v meste Ellwangen na juhu Nemecka uznal 27-ročného muža vinným z vraždy šiestich svojich príbuzných. Zároveň mu v piatok udelil trest 15-rokov odňatia slobody, informovala tlačová agentúra DPA Adrian S. podľa verdiktu v januári tohto roku v meste Rot am See zastrelil svojich…

  Pri Prahe sa zrazili dva vlaky

  Praha 10. júla 2020 (SITA/HSP/Foto:Policie ČR Twitter)   V Běchoviciach pri Prahe sa v piatok popoludní zrazili dva vlaky. Prechádzajúca súprava narazila do vlaku, ktorý prišiel po predchádzajúcej nehode pre cestujúcich z odstaveného Pendolina To predtým zrazilo na trati chodcov. Tri vagóny sa vykoľajili, oznámil Novinkám hovorca pražských hasičov Martin…

  Šesť osôb sa zranilo pri nehode pri obci Horná Strehová

  Bratislava 10. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:HaZZ Facebook)   Šesť osôb sa zranilo pri dopravnej nehode v katastri obce Horná Strehová v okrese Veľký Krtíš. TASR o tom informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ). Pri nehode troch vozidiel zasahovali hasiči z Veľkého Krtíša a Lučenca Ako priblížila, po…

  V Národnom ústave detských chorôb opäť funguje pracovisko na triáž pacientov

  Bratislava 10. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   V Národnom ústave detských chorôb (NÚDCH) od piatka opäť funguje pracovisko na triáž pacientov. Nachádza sa vo vestibule polikliniky, hneď za vchodom pri registrácii pacientov. Ústav o tom informuje na sociálnej sieti Tento vchod je určený len pre pacientov, sprevádzajúce osoby a návštevy…

  Sudcom Ústavného súdu chce byť 9 uchádzačov, plénum má kandidátov voliť v septembri

  Bratislava 10. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   O post sudcu Ústavného súdu (ÚS) SR sa uchádzajú deviati kandidáti. Sú nimi Stanislav Irsák, Ladislav Juszkó, Michal Matulník, Daniel Krošlák, Robert Šorl, Martina Jánošíková, Štefan Kseňák, Miroslav Babják a Andrea Olšovská. Pre TASR to uviedol predseda parlamentného ústavnoprávneho výboru Milan Vetrák (OĽaNO)…

  Komisia navrhne vláde štyroch kandidátov na dve voľné miesta členov Rady ÚVO

  Bratislava 10. júla 2020 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)   Hodnotiaca komisia pre výber kandidátov na členov Rady Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) navrhne vláde na vymenovanie dvoch členov odvolacieho orgánu úradu, menovaných kabinetom, štyroch najlepších uchádzačov s najvyšším priemerným počtom získaných bodov z možných sto Vláda Igora Matoviča (OĽaNO) si tak…

  Rokovania medzi predstaviteľmi Srbska a Kosova sa obnovia v nedeľu

  Paríž 10. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Christophe Ena)   Rokovania medzi Srbskom a Kosovom sa obnovia v nedeľu prostredníctvom videokonferencie. V piatok o tom informoval zdroj z francúzskej prezidentskej kancelárie, ktorý citovala tlačová agentúra Reuters. Oznam prichádza v čase, keď sa Európska únia usiluje oživiť mierový proces na Balkáne po tom, ako…

  Taliansko zvažuje predĺženie núdzového stavu aj po 31. júli

  Rím 10. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Armando Franca)   Taliansky premiér Giuseppe Conte v piatok naznačil možnosť, že núdzový stav v krajine súvisiaci s pandémiou nového koronavírusu bude koncom júla predĺžený. Informovala o tom agentúra AFP "Existujú podmienky na predĺženie stavu núdze z dôvodu koronavírusu po 31. júli," povedal Conte novinárom v…

  V Indonézii zatkli Francúza podozrivého zo zneužitia 305 detí

  Jakarta 10. júla 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP)   V Indonézii zatkli Francúza pre podozrenie zo sexuálneho zneužitia detí po tom, ako v jeho počítači našli videá týkajúce sa viac ako 300 obetí. V piatok o tom informovala tamojšia polícia s tým, že Francois Camille Abello sa dostal do rúk spravodlivosti koncom minulého…

  TopDesat

  Akú farbu má Slnko pri západe z pohľadu ostatných planét vo vesmíre?

  0

  Pohľad na zapadajúcu ohnivú guľu na nebi je jedinečným pôžitkom našej existencie na Zemi. Aké farby sa ale objavujú na iných planétach v slnečnej sústave pri západe Slnka? Odpoveď závisí od planéty. Na takom Marse slnečné lúče vychádzajú a zapadajú s modrou žiarou. Podľa vedcov sa pri západe slnka mení obloha…

  Rastliny dokážu absorbovať malé kúsky plastov prostredníctvom koreňov

  0

  Problémami plastického znečistenia netrpí iba morský život. Nový výskum zdôraznil, že nanoplasty môžu byť absorbované a internalizované rastlinnými bunkami prostredníctvom koreňov. Aj keď stále nie je jasné, či to má vplyv na úrodu plodín alebo bezpečnosť potravín, preukázalo sa, že absorbcia nanoplastických častíc znižuje biomasu rastliny. To znamená, že zdravie rastlín…

  Čínsky faraón Š´-chuang-ti (2.časť)

  0

  Pokračujeme druhou časťou článku o prekrásnej hrobke zakladateľa dynastie Čchin, ktorá ukrýva ešte stále rozprávkové poklady a záhady, ktoré priťahujú historikov a archeológov z celého sveta. Š´-chuang-tiovi kamenní bojovníci, náhodne nájdení v roku 1974, keď skupina dedinčanov kopala studňu vzdialenú len 1,5 kilometra smerom na východ od pahorka, ktorý údajne ukrýva kráľovskú hrobku, mali slúžiť…

  Skutočný príbeh: Princ Philip mal ťažké detstvo

  0

  Najdlhšie slúžiaci britský monarcha, princ Philip, oslávil tento mesiac 99 rokov. Stále sa usmieva, aj keď v priebehu rokov prišiel o rodinu, zápasil s peniazmi a obetoval veci, ktoré najviac miloval, od svojej kariéry až po priezvisko. Grécke korene a rodinné problémy

  Na Neptúne a Uráne naozaj môžu pršať diamanty

  0

  Urán a Neptún sú pre nás „pozorovateľov“ známi ako ľadoví obri, ale pod ich chladným povrchom sú teploty a tlak také vysoké, že dochádza k neuveriteľným fyzickým reakciám. Vedci sa domnievajú, že tam môžu pršať diamanty. Experimentálne dôkazy o tom, že k tomuto zvláštnemu fenoménu môže skutočne dôjsť, sa uvádzajú v správach z prírody. Vedci použili lineárny…

  Železná maska: Nevyriešiteľná záhada? 1. časť

  0

  Počas panovania kráľa Slnko bol v Bastile záhadný väzeň, ktorý mal tvár ukrytú pod maskou a nikto ju nikdy nevidel. Nikto ho ani nevolal po mene. Jeho a identita a dôvod, pre ktorý sa tam dostal, naďalej zostávajú záhadou. Napriek tomu je pár vecí omnoho jasnejších. Pozrime sa na ne spoločne v rámci článku železná…

  Vo svete IT

  Pozrite sa na začiatky programu Apollo, ktorý nás dostal na Mesiac a na jeho najikonickejšie misie

  0

  Misie Apollo boli projektom americkej NASA, ktorý dostal prvých ľudí na Mesiac. Projekt trval od 60. do ranných 70. rokov. Úspech misie Apollo 11, v roku 1969, znamenal definitívnu porážku Sovietskeho zväzu v takzvanom „vesmírnom závode.“ Na povrchu mesiaca bolo vďaka NASA doteraz 12 ľudí Apollo program sa skladal z 11…

  Xiaomi Haylou LS02 sú kombináciou podareného dizajnu, skvelej ceny a množstva funkcií

  0

  Spoločnosť Xiaomi, respektíve jej podznačka Haylou, len nedávno predstavila nové inteligentné hodinky Haylou LS02, ktoré na medzinárodných trhoch vystupujú aj pod označením Haylou Smart Watch 2. V poradí druhá generácia dostupných hodiniek, ktoré sa náramne svojim vzhľadom podobajú na drahé Apple Watch, ponúka viacero technických a dizajnových vylepšeniami, ktoré si…

  Android 11 nakoniec nepríde s dlho očakávanou funkciou, na ktorú čakala veľká časť používateľov roky

  0

  Najnovšia verzia mobilného operačného systému Android príde na prvé smartfóny už o pár týždňov, no doposiaľ nie je známe, aké funkcie budú nakoniec súčasťou finálnej zostavy operačného systému Android 11. I keď väčšina hlavných funkcií, ktoré boli doposiaľ predstavené a stále sú testované, sa do finálnej verzie dostanú, vývojári doposiaľ…

  Hyundai XCIENT Fuel Cell, prvé ťažké nákladné vozidlo s palivovými článkami na svete, mieri do predaja

  0

  Hyundai prostredníctvom tlačovej správy  oznamuje, že z ich závodov odišlo prvých 10 komerčných vozidiel Hyundai XCIENT Fuel Cell, ktoré putujú do Švajčiarska. Ide vôbec o prvé veľkosériové vyrábané ťažké vozidlá na svete, ktoré je poháňané palivovými článkami. Spoločnosť predpokladá, že do konca roka ich do Švajčiarska dovezie ešte ďalších 40.…

  Pozrite sa, ako prebieha doručenie chytrej televízie Xiaomi Redmi TV MAX 98“: „bežný“ kuriér Vám ju nedonesie!

  0

  Xiaomi ešte v marci predstavilo chytrú televíziu Redmi TV MAX 98“ po boku smartfónu K30 Pro. Ako už z názvu plynie, tak televízie je skutočne obrovskou, 98“ palcov je totiž takmer 250 centimetrov. Na takúto televíziu treba nie len obrovský priestor, ale aj vymyslieť, ako ju doručiť, a to obzvlášť…

  Nový vlajkonosič Xiaomi s procesorom Snapdragon 865+ je údajne na ceste. Očakávať ho môžeme už o pár týždňov

  0

  Druhá polovica roku 2020 bude pre viacerých výrobcov smartfónov akýmsi „vrcholom“ celého kalendárneho roku. Technologické výdobytky, ktoré boli počas roka predstavené často vidíme práve na vlajkových smartfónoch predstavených v druhej polovici daných kalendárnych rokov a nebude tomu inak ani tentokrát. Na zozname sa tradične nachádza väčšina výrobcov, medzi ktorými nájdeme…

  KAMzaKRÁSOU

  Najväčšie beauty a módne prešľapy: Pozor na tieto FAUX PAS!

  0

  Čo môžeme považovať za najväčšie beauty a módne prešľapy v tejto dobe? Čo si iný všímajú najviac a na čo si dávať veľký pozor? Zistite to!

  Čo s bohatou jahodovou úrodou? Máme skvelé tipy, ako spracovať jahody

  0

  Čo s čerstvými jahodami a kedy ich mraziť? Keď hľadáte najlepšie spôsoby, ako spracovať jahody, tak sa inšpirujte. Zistite, čo všetko sa z nich dá pripraviť.

  Domáci hummus 5-krát inak: Skúsiš cviklový, pikantný či sladký?

  0

  Domáci hummus je vraj ten najlepší, dozaista sa mu nevyrovná ten z obchodu. Treba však vyskúšať aj iné varianty tejto chutnej nátierky. Máme pre vás 5 tipov!

  Kde sa okúpať na západnom Slovensku? Prinášame ti prehľad i s cenami

  0

  Letné kúpaliska, rekreačné strediská, aquaparky, vodné nádrže, termálne bazény - ktoré stoja za návštevu? Kde sa okúpať na západnom Slovensku? 

  Domáci obklad na boľavé kĺby: Za vyskúšanie nič nedáš!

  0

  Bolesť kĺbov môže mať rôzne príčiny, no vieme, čo zaručene pomáha na ich zmiernenie. Vyskúšajte domáci obklad na boľavé kĺby podľa babičiek.

  Je kompromis medzi vegetariánstvom a vegánstvom? Zisti, o čo ide!

  0

  Chcete žiť zdravšie a zároveň ohľaduplnejšie k planéte, no vegánstvo sa vám príliš tvrdé? Zistite, či existuje kompromis medzi vegetariánstvom a vegánstvom!

  Svetlo sveta

  Z globálneho otepľovania sa stalo falošné náboženstvo. Svetoznámy aktivista sa ospravedlnil.

  0

  Popredný svetový aktivista v boji proti globálnemu otepľovaniu sa ospravedlnil svetovej verejnosti “za paniku, ktorú za posledné rokoy tejto oblasti enviroaktivisti spôsobil.” Týmito slovami Michael Shellenberger charakterizoval to, čo sa v tejto oblasti deje. Shellenberger poukázal na obrovské finančné zdroje, ktoré sa dostávajú enviroaktivistom a medzičasom jeho článok bol z…

  Svätý Otec František v júlovom úmysle pozýva k modlitbe za rodiny

  0

  Modlime sa, „aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny“. To je modlitbový úmysel pápeža Františka na mesiac júl. Svätý Otec zároveň upozorňuje, že rodiny potrebujú osobitnú ochranu zo strany štátov. V krátkom videu Apoštolátu modlitby Svätý Otec v španielčine hovorí: „Rodina potrebuje byť chránená. Je mnoho…

  Kardinál Pell sa rozhodol vydať knihu zo súdneho procesu

  0

  Kardinál Pell sa rozhodol uverejniť knihu myšlienok a spomienok, ktorá vznikla počas jeho 13 mesačného väzenia. Kardinál Pell sa stal obeťou vyfabulovaného procesu zneužívania. Proces bol pozorovateľmi definovaný ako nespravodlivý. V roku 2017 mala byť zaznamenaná výpoveď, podľa ktorej údajne arcibiskup Pell v katedrále Melbourne mal zneužiť chlapca v sakristii kým celý kostol bol…

  V Spišskej Kapitule vysvätili nového pomocného biskupa Jána Kuboša

  0

  Spišská diecéza má nového pomocného biskupa. Stal sa ním rodák z Nižnej na Orave, doterajší farár a dekan v Kežmarku Mons. Ján Kuboš, ktorého do funkcie menoval v marci Svätý Otec František (25. 3. 2020). Vysvätili ho dnes vkladaním rúk a konsekračnou modlitbou v Katedrále sv. Martina v Spišskej Kapitule.…

  Nemecko 30 rokov financovalo pedofilný projekt na zneužívanie detí

  0

  Systematicky organizovaný pedofílny projekt, kedy deti bez domova boli dávané do domácnosti pedofilov, ktorí ich mali vychovávať a sexuálne zneužívať ako súčasť údajného výskumu, len dokazuje legalizáciu pedofílie v kruhu svetových elít. Diabolský experiment, ako ho v súčasnosti nazývajú, sa začal realizovať v roku 1970 tzv. Kentlerov projekt, ktorý mal dokázať, že aj pedofilní…

  Predstaviteľ Black lives matter vyzval na zhodenie sôch Ježiša Krista

  0

  Hnutie Black lives matter naberá čoraz silnejšie kontúry rasistického hnutie, ktoré nenávidí ľudí bielej farby pleti. Vo Francúszku dokonca likvidujú sochy vojnového hrdinu a zakladateľa Piatej francúzskej republiky Charlesa de Gaulla s označením, že je rasista. Bol to práve de Gaulle, na ktorého bolo spáchaných osem atentátov z radov stúpencov kolonializmu a de Gaulla…

  Armádny Magazín

  Sovietska S-75 pochovala americký "super bombardér". Video

  0

  USA, 10. júl 2020 (AM) - V polovici 20. storočia vyvinuli v USA mimoriadne rýchly bombardér B-58 Hustler. Tento na svoju dobu inovačný stroj nebol ideálny. Nad jeho chybami ale privierali oči, kým nebola v ZSSR vyvinutá nová raketa zem

  60 ruských bojových vozidiel Terminator-2 získala Alžírska armáda

  0

  Alžírsko, 10. júl 2020 (AM) - Rusko dodalo do Alžírska „60 obrnených vozidiel" protitankovej obrany BMPT-72 Terminator-2 na základe zmluvy zahŕňajúcej „stovky" vozidiel tohto typu, informoval alžírsky vojenský spravodajský server Menadefense. Súčasťou dodávky bol aj simulátor pre výuku pilotovania týchto vozidiel, aby sa zjednodušil proces

  Kalašnikov sa dohodol na výrobe v Arménsku - ročne vyrobia 50 tisíc samopalov AK-103

  0

  Arménsko, 10. júl 2020 (AM) - Arménska spoločnosť začala vyrábať modely slávnych ruských útočných pušiek Kalašnikov, ktoré sa majú dodávať arménskym ozbrojeným silám a predávať do zahraničia. Spoločnosť Neitron tento mesiac začala výrobu v súlade s dohodou dosiahnutou pred dvoma rokmi medzi ruskou spoločnosťou Kalašnikov Koncern a arménsko

  Ruský generál Babakov: Podobné systémy ako je S-500 na svete neexistujú

  0

  Rusko, 10. júl 2020 (AM) - Do výzbroje ruských protilietadlových raketových vojsk sa už dostávajú perspektívne mobilné raketové komplexy S-350 Víťaz a plánujú sa dodávky S-500 Prometheus. O špecifických vlastnostiach novej generácie protilietadlových raketových

  Odolný a lacný Američan - Hi-Point C-9. Video

  0

  USA, 10. júl 2020 (AM) - Hi-Point C-9 luger revolučná pištoľ americkej výroby v kalibri 9x19mm. Robustné a prakticky nezničiteľné telo za bezkonkurenčnú cenu. Testované aj na náboje +P, nastaviteľné mieridlá, vymeniteľné pažbičky, zásobník na 8 rán (v ponuke aj 10 ranový).   [caption id="attachment_20058" align="alignnone" width="640"]

  Odborník porovnal ruskú Angaru a Falcon 9 od Elona Muska

  0

  Rusko, 9. júl 2020 (AM) - Ruská nosná raketa Angara ťažkej triedy Angara-A5 zaostáva len za raketou Falcon 9 od Elona Muska, svojimi technickými charakteristikami však predčí všetky ostatné nosné rakety na svete, vyhlásil bývalý generálny riaditeľ a ge

  Tvoja Svadba

  Metalické doplnky vo svadobnej výzdobe: Stavíš aj ty na tento trend?

  0

  Nesmieme zabudnúť na sladký vrchol vášho veľkého dňa – svadobnú tortu. Správnou kombináciu farieb a ozdôb môžete dosiahnuť priam majstrovské dielo. Metalické torty sú veľmi elegantné a zaujmú na prvý pohľad. Ak nie ste zástancom klasiky a hľadáte niečo modernejšie, určite vsaďte na svadobnú tortu so zlatými pásmi, s rôznymi…

  Neónové nápisy na svadbe: Horúci trend, ktorý musíš mať aj ty!

  0

  Neónové nápisy sú jedným z najhorúcejších svadobných trendov tohto roku. Dokážu krásne oživiť každú svadobnú výzdobu. Necháte sa aj vy inšpirovať?

  Ako využiť jutovinu na svadbe? Inšpiruj sa tými najlepšími nápadmi!

  0

  Je to najhorúcejší trend, ktorý je v kurze už nejaký ten rok. Ako využiť jutovinu na svadbe a mať dokonalú rustikálnu svadbu? Inšpirujte sa skvelými nápadmi!

  TOP vychytávka na rozlúčku so slobodou: Bez tohto sa nezaobídeš!

  0

  Posledná možnosť, ako sa pred svadbou odreagovať a užiť si ten najlepší večer. Pred opicou vás zachráni táto TOP vychytávka na rozlúčku so slobodou!

  Tmavá svadobná výzdoba: Necháš sa zlákať týmto svadobným trendom?

  0

  Neexistuje žiadna elegantnejšia farba ako čierna. Ak chcete pridať vášmu svadobnému dňu nádych sofistikovanosti, potom táto farba, ale i tmavé odtiene, sú tým najlepším riešením. Samozrejme, nemusíte mať čiernu farbu vo všetkých aspektoch vašej svadby, nie sme si istí, či by aj niekto chcel mať čierne kvety a i rúž na perách, stuhy na stoličkách a ešte aj…

  Dekorácie z balónov: Svadobný trend roku 2020, ktorý ťa dostane!

  0

  Dekorácie z balónov sa nám väčšinou spájajú s oslavou narodenín. Tohtoročným hravým a zaujímavým svadobným trendom sú práve dekorácie z balónov.

  Tvoje Zdravie

  Otrava slnkom verzus spálenie: Ako ich rozoznať a ako sa im vyhnúť?

  0

  Príliš dlhý a nechránený pobyt na slnku môže vyvolať oveľa viac ako len obyčajné spálenie pokožky. Otrava slnkom je totiž úplne reálna. Ako sa prejavuje?

  Trápi ťa alergia na prací prostriedok? Možno robíš túto chybu!

  0

  Ako sa prejavuje alergia na prací prostriedok? Prečo k nej dochádza a ako jej predísť? Zistite všetko dôležité o praní a pracích prípravkoch v článku!

  Čím nahradiť maslo? Čo použiť pri pečení a čo natrieť na chlieb?

  0

  Čím nahradiť maslo v rôznych receptoch a pokrmoch? Čo si okrem neho natrieť na chlieb? V článku si predstavíme rozličné zdravšie náhrady klasického masla.

  Ako ušetriť na vitamínoch a ako si ich vybrať správne?

  0

  Niektorí ich užívajú preventívne a niektorí ich užívajú pre podporu zdravia alebo krásy. Ako ušetriť na vitamínoch a výživových doplnkoch a znížiť tak nálady?

  TOP 7 dôvodov, prečo jesť egreše: Rastú aj vo vašej záhradke?

  0

  Viete, prečo jesť egreše? Aké vitamíny či živiny obsahujú a na ktoré systémy ľudského tela majú blahodarný vplyv? Objavte jedinečné účinky chutných egrešov!

  Ako si doplniť horčík? Správnou voľbou je týchto 7 potravín!

  0

  Medzi najlepšími zdrojmi cenného horčíka si dozaista nájde miesto v prvom rade tmavá listová zelenina. Aby nášmu telu nechýbal horčík, vhodné je pravidelne si dopriať napríklad špenát. Zabúdať však netreba ani na ďalšie druhy listovej zeleniny, napríklad rukolu, kel či mangold. Okrem toho sú tieto potraviny i zdrojom viacerých vitamínov…