• Peter Kohút

  Razantný nástup liberálneho fašizmu. Fašistický trojblok PS+Spolu+Za ľudí ohrozuje Slovensko. Zvolíme si vlastnú záhubu alebo záchranu?

  Publikované 05.08. 2019 o 18:24 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Za prezidentovania antikrista Baracka Obamu sa na plné obrátky spustila lavína satanizmu a nastoľovania totality globálneho liberálneho fašizmu NWO, t.j. diktátu najzločinnejšieho krídla sionistických svetovládnych mocenských elít (neoconi, deep state, sion-mafia, liberálni fašisti). Táto lavína mala strhnúť so sebou celý svet vrátane Ruska.

  Od najzločinnejšieho krídla svetovládnych elít sa však odčlenilo realistické (konzervatívne) krídlo, ktoré si uvedomuje, že zánik PAX AMERICANA je neodvratný a že centrum ekonomickej a finančnej moci sa presúva do juhovýchodnej Ázie, hlavne Číny. Vďaka nemu, kresťanom a vlastencom sa dostal do prezidentského kresla Donald Trump, ktorý sa postavil proti zločinným satanistickým zámerom neoconov (deep state) a vedie s nimi neustály, čím ďalej tým úspešnejší zápas. Musí im síce v mnohom ustupovať, avšak postupne iniciatívu preberá do svojich rúk. Najradšej by s Rusmi rozvinul vzájomne výhodnú hospodársku spoluprácu, avšak zatiaľ si to ešte nemôže dovoliť. Neoconi mu neustále kladú polená pod nohy a usilujú o jeho odstavenie. Naposledy to bol nimi vyprovokovaný incident v blízkosti Hormuzského prielivu útokmi na ropné tankery s cieľom donútiť Trumpa, aby zaútočil na Irán, čím by sa odrovnal a nadobro odpísal. Samozrejme, že Trump im na túto priehľadnú lesť nenaletel. Vojnový stret by priniesol mnoho obetí aj na americkej strane, vyvolal prudký rast cien na ropu, čo by priviedlo napätú západnú ekonomiku a financie do obrovskej krízy až kolapsu. Trump by sa takto znemožnil nielen v očiach Američanov, ale aj celého sveta a o víťazstve v najbližších voľbách by už nemohol ani len snívať.

  Ako som spomínal vo viacerých svojich článkoch, naprieč celým svetom sa vyostril a vykryštalizoval stret medzi globálnym liberálnym fašizmom (deep state, Obama, Clintonovci, Bushovci, Soroš, centrála EÚ …)  a národnooslobodzovacím hnutím (Putin, Trump, Orban, Salvini, Le Penová, Zeman, …). Liberalizmus je ideológiou kapitalizmu, ktorého základnou hybnou silou je boj o moc a bohatstvo, ktorý zákonite vedie k tomu, že čoraz väčšie bohatstvo sa koncentruje v rukách čoraz menšej skupiny mocenských elít. Už Lenin vo svojom diele „Imperializmus ako vrcholné štádium kapitalizmu“ skonštatoval, že kapitalizmus prerástol do svojej vrcholnej fázy, t.j. imperializmu, v ktorom sa bohatstvo a moc koncentrujú do rúk monopolov a finančného kapitálu (najväčších bánk). To ale ešte netušil, že tento imperiálny kapitalizmus zákonite prerastie do ešte vyššieho štádia – fašizmu, čo sa potvrdilo už v 30-tých rokoch minulého storočia, keď fašizmus ovládol takmer celú západnú Európu a spôsobil 2. svetovú vojnu.

  Fašizmus je diktatúrou militantného šovinistického veľkokapitálu. Najdravšie sa pred vojnou prejavil nemecký veľkokapitál, ktorý priviedol k moci Hitlera a svoje expanzívne ciele realizoval s pomocou ideológie nacizmu, t.j. ideológie nadradenosti germánskej rasy a nenávisti k menejcenným rasám, hlavne židom a Slovanom. Niektorí tvrdia, že v Nemecku nebol fašizmus, ale iba nacizmus. Veľmi sa však mýlia. Bol to fašizmus s nacistickou ideológiu. Podstatou fašizmu je nastoľovanie diktátu a totality veľkokapitálu s ovládnutím politických a mocenských štruktúr, zastrašovaním obyvateľstva, prenasledovaním a perzekvovaním oponentov. Existencia socialistickej sústavy na čele so ZSSR a konkurenčný boj medzi dvoma sústavami, t.j. kapitalistickej a socialistickej, dlho bránili novému nástupu fašizmu na Západe po 2. svetovej vojne. Po páde socialistickej sústavy sa však znovu rozbehli procesy smerujúce k nastoleniu tentoraz už globálneho fašizmu NWO. Tie začali naberať prudké tempo počas prezidentovania Obamu. Víťazstvo Trumpa tieto procesy pribrzdilo, avšak ešte nezastavilo. V Európe je nástup globálneho liberálneho fašizmu riadený z úzadia fašistickej centrály EÚ.  Ciele sú nasledujúce:

  • likvidácia národných štátov a formovanie európskeho superštátu na čele s Nemeckom a Francúzskom, ktorý sa postupne pretransformuje do podoby fašistického islamského kalifátu,
  • genocída pôvodného bieleho obyvateľstva Európy a jeho náhrada za zaostalé a ľahko ovládateľné arabské a africké (ide o genocídny rasizmus proti bielej rase),
  • ovládnutie Ruska a jeho surovinových zdrojov vyvolaním štátneho prevratu či občianskej vojny a dosadením prozápadnej vlády drancujúcej, rozkladajúcej a zapredávajúcej Rusko do rúk svetovládnych mocenských elít.

  Liberalizmus ako satanistická ideológia kapitalizmu je úhlavným nepriateľom kresťanstva, ale aj človeka ako takého, lebo je klaňaním sa démonovi moci a bohatstva, zotročením človeka človekom. Súčasná ideológia a politika liberálneho fašizmu sa prejavuje nasledujúcim šialenstvom:

  • šialenstvo multikulturalizmu vedúce k likvidácii národných kultúr, kresťanstva, propagácii úpadkovej anglosaskej kultúry braku, vulgárnosti, sexizmu a násilia so súčasnou podporou dravého vražedného a nenávistného islamu,
  • navážanie migrantov hlavne z Afriky s cieľom formovania nových národov a genocídy pôvodných,
  • šialenstvo a teror gender ideológie, LGBTI a feminizmu s cieľom rozvratu rodiny, likvidácie národnej, kultúrnej a ľudskej identity človeka, jeho duchovného zotročenia.

  Dve formy satanizmu zaútočili na západnú civilizáciu vrátane Európy – sionizmus svetovládnych mocenských elít a islam ako ich nástroj rozvratu európskej civilizácie, ktorej morálny a duchovný úpadok prekonáva samotnú Sodomu a Gomoru ako aj Rímsku ríšu pred jej rozpadom. Vyzerá to na neodvratný zánik západnej, hlavne európskej civilizácie, ak sa v nej neprebudia zdravé národné sily a kresťanstvo sa nepozviecha zo svojej agónie.

  Žiaľ, aj na Slovensku pôsobia veľmi aktívne vlastizradné fašistické satanistické sily, ktoré nás ženú do záhuby. Tieto sily najnovšie vyniesli na politické výslnie zlovestný trojzáprah strán „PS+Spolu+Za ľudí“ a do prezidentského kresla dosadili ultraliberálnu patrónku skládok – Zuzanu – servilnú slúžku a propagátorku záujmov elít globálneho fašizmu (podpora migrácie, agendy LGBTI, gender a feminizmu, silnejšej integrácie do jadra EÚ, zvrátených liberálnych hodnôt, atď). Silné zázemie im vytvára tretí sektor a piata kolóna, hlavne mimovládne organizácie financované z centrál svetovládnej moci vrátane Soroša, čo veľmi neradi počúvajú, lebo ich to stavia do pozície agentov cudzej mocnosti, t.j. najzločinnejšieho krídla svetovládnych elít. Sú veľmi dobre organizovaní a akcieschopní pokiaľ ide o organizovanie protivládnych protestov, majdanov a štátnych prevratov. Finančnú silu liberálnych fašistov na Slovensku umocňujú aj také spoločnosti ako ESET (podozrivý z napojenia na CIA) či PENTA a informačnú moc im zabezpečujú mainstreamové média, kde sa v oblasti propagácie satanistických hodnôt a nenávisti voči oponentom zvlášť vyníma denník SME. Na Slovensku sa teda sformoval veľmi silný liberálno-fašisticko-satanistický blok, ktorý má potenciál a zámer zlikvidovať Slovensko a urobiť z neho nesvojprávnu kolóniu či vazala „jadra“ EÚ na čele s fašisticko-islamským Nemeckom. Tento blok je veľmi nebezpečným trojským koňom nasadeným na náš národ.

  Tento blok do svojho čela dosadil totálneho politického diletanta Trubana, ktorý sa už vidí v kresle premiéra po víťazstve v budúcich parlamentných voľbách. Ako ináč – veď silou peňazí a mediálnou masážou hravo zmanipulujú prvoplánových ľudí a ohlúpnutú mládež. Víťazstvo ich mediálneho produktu – Čaputovej im dáva nádej, že ich taktika sa aj v parlamentných voľbách osvedčí. Znovu oklamú prvoplánového voliča – toho, čo sa o politiku nezaujíma a rozhoduje sa len podľa povrchných vonkajších dojmov – tým, že mu naservírujú omamnú porciu ľubozvučných prázdnych fráz o tom, akí sú oni progresívni, tolerantní, ako chcú vrátiť „túto krajinu“ ľuďom, posunúť ju ďalej a ešte silnejšie integrovať do „jadra“ EÚ. Oni robia novú politiku tým, že sa nehádajú, sú slušní a predurčení na to, aby porazili neslušné, špinavé strany SMER, SNS a ĽSNS, veď predsa Fico je korupčník, Danko neschopný a škodlivý rusofil a Kotleba vybíjaný fašista. Za svoje prázdne frázy skrývajú svoje zlovestné zámery so Slovenskom. Občas z nich čo to prezradia, keď sa chcú pochváliť, akí sú oni priami a otvorení, neskrývajúci a odvážne hlásajúci svoje liberálne hodnoty, ku ktorým patrí aj solidarita s ostanými krajinami EÚ ohľadom prijímania migrantov či podpora agendy LGBTI. Veď prvým ich krokom bude schválenie zákona o registrovaných partnerstvách homosexuálov. Oni sú takí zlatučkí, chutnučkí, novučičkí noví, nanajvýš progresívni, tolerantní, neskorumpovaní a slušní. No ktože by ich nevolil, však? Všetci, pravda okrem zaostalých ficovcov, hejslovákov, fašistov, náckov a bigotných kresťanov, ktorí so svojím konzervativizmom a vlastenectvom zostali trčať kdesi v stredoveku. No fuj, hanba nám, že nevieme vo svojej zadubenosti a zaostalosti doceniť ich progresívnosť.

  Keď sa Trubana pýtali, či sa neobáva zasadnúť do premiérskeho kresla vzhľadom na jeho doterajšiu  politickú neskúsenosť, odpovedal bez zaváhania, že vôbec nie, lebo má za sebou silné zázemie. Tým nepriamo prezradil, že on bude len figúrkou a vykonávateľom zámerov zločinného krídla mocenských elít liberálneho fašizmu. Dešifrujme teda, aký zlovestný program budú presadzovať liberálni fašisti, ak vyhrajú voľby:

  1. Zoštíhlenie (menej) štátu – totálne ovládnutie štátu nadnárodným a domácim veľkokapitálom, jeho hospodárske oslabenie znížením príjmov štátneho rozpočtu vďaka zníženiu odvodového zaťaženia veľkopodnikateľov, a tým zvýšenia ich ziskov. Vytvorenie nedostatku zdrojov štátneho rozpočtu povedie k rozvratu sociálneho a dôchodkového systému, oslabeniu ochrany pracujúceho človeka a jeho ďalšiemu zotročeniu. Na to celkom dobre poslúži ekonomický program z dielne SaS, t.j. tzv. odvodový bonus so superhrubou mzdou, ktorý zvýhodňuje len vyskopríjmové kategórie zamestnancov a antisociálna Agenda 2020, ktorá navyše otvorí dokorán brány pre doprivatizáciu a spoplatnenie zdravotníctva, školstva a rozpredaj doteraz nesprivatizovaných podielov strategických sieťových odvetví, ako aj slobodný rozpredaj pôdy, lesov a vodných zdrojov do rúk zahraničného kapitálu. V Agende 2020 prirodzene chýba akákoľvek zmienka o tom, ako naložia so sociálnym a dôchodkovým systémom, čo vyvoláva obavy, že ho rozložia až zlikvidujú. Ak to Richard Sulík myslí so Slovenskom dobre, mal by výrazne popracovať na dopracovaní sociálneho programu, zmene nepodareného ekonomického programu a ponechať v ňom len tie články, ktoré majú potenciál znižovania miery korupcie a zoštíhľovania byrokratického aparátu. Toto je cestou k získavaniu dodatočných zdrojov štátneho rozpočtu bez potreby znižovania príjmov štátneho rozpočtu v prospech zvyšovania ziskov veľkopodnikateľov (tzv. ekonomické zoštíhľovanie štátu a nárast zotročenia a úrovne biedy človeka práce a človeka odkázaného na zdroje zo sociálnych a dôchodkových fondov). Súčasne s ekonomickým oslabením štátu dôjde aj k podriadeniu jeho politických, mocenských a bezpečnostných zložiek a štruktúr pod nadvládu veľkokapitálu a fašistických úderiek mimovládnych organizácií tretieho sektora.
  2. Hlbšia integrácia do euroatlantických štruktúr. Odovzdanie posledných zvyškov štátnej suverenity a národnej zvrchovanosti, t.j. všetkých právomocí rozhodovania v oblasti hospodárskej, mocenskej, sociálnej, kultúrnej, vojenskej a zahraničnej politiky do rúk superštátu EÚ na čele s Nemeckom. Zriadenie amerických vojenských základní na Slovensku.
  3. Solidarita s migračnou politikou EÚ a OSN. Navážanie migrantov, hlavne moslimov z Afriky a arabských štátov. Keď nám pridelia určité kvóty, ako vazal superštátu EÚ si ani nepípneme. Očakávajú sa ďalšie veľké prívalové vlny migrantov do Európy z Afriky.
  4. Pretláčanie agendy LGBTI. Najprv to bude schválenie zákona o registrovaných partnerstvách homosexuálov, potom schválenie adopcie detí pre homosexuálne páry, nakoniec nastolenie teroru gender, LGBTI a feminizmu, zavádzanie zvrátenej sexuálnej výchovy do škôl a škôlok, rodové scitlivovanie a predčasné pohlavné prebúdzanie mládeže hlavne s cieľom ich prípravy pre sexuálne potreby pedofilov pod zámienkou, že aj deti majú právo na sexuálny život (vyjadrenie ich súhlasu na pedofilný styk) a rozhodovanie o zmene pohlavia.
  5. Zaradenie Ruska do bezpečnostnej hrozby. Rozpútanie šialenej rusofóbie. Kým iné štáty a spoločnosti bojujú o ruské trhy (napr. zriadenie automobilky BMW, veľké investície Siemens a pod.), naši ultraliberáli chcú byť v nenávisti voči Rusku pápežskejší ako pápež.
  6. Zvedenie prísnej cenzúry (zrušenie slobody slova a prejavu) a odstavenie politických oponentov pod zámienkou boja proti dezinformáciám.

  Liberálni fašisti neustále kvákajú o tom, ako oni chcú spájať ľudí, len my zlí vlastenci ich neustále rozdeľujeme. Treba im však pripomenúť, že hlavnými rozdeľovačmi sú oni deliac politikov a ľudí na slušných a neslušných, nových a starých, progresívnych a zaostalých, čistých a špinavých, atď. Oni zaútočili prví hádžuc na nás vlastencov všelijakú špinu, častujúc nás nálepkami homofóbi, xenofóbi, rasisti, fašisti, náckovia, hejslováci, bigotní katolíci, extrémisti a vyhrážajúc sa perzekvovaním v zmysle prijatej inkvizičnej novely zákonov o boji proti extrémizmu z dielne Žitňanskej. Pre fašizmus je typický rozmach občianskych fašistických úderiek (v našom prípade vlastizradných mimovládok), vyvolávanie strachu  a šírenie nenávisti voči oponentom (t.j. vlastencom), ich prenasledovanie a zatváranie, prípadne fyzická likvidácia, ako to nevdojak prezradil mladý a nenávisťou k vlastencom a zvrchovanému Slovensku sršiaci liberálny fašista – progresívec Emilko Hodál.

  Vždy s úškrnom na perách čítam články o zisteniach amerických vedcov, ale najnovšie ma zaujalo video o ich objave, že pri pozeraní nechutných, odporných, násilných a desivých scén to s liberálmi ani nepohne, kým normálneho diváka tieto scény rozhodia, zdesia, znechutia, nenechajú ľahostajnými: https://www.youtube.com/watch?v=fy8HXIb2MU4 . To svedčí o bezcitnosti, psychopatii a sociopatii pravých liberálov. Sú majstrami manipulácie a vedia skvelo predstierať city, preto ľahko oklamú nič netušiacich ľudí.

  Slovenská voličská scéna okrem ľahostajných, ktorí ignorujú voľby, je rozdelená na dve približne rovnaké polovice – tých, čo budú voliť liberálov (PS+Spolu, Za ľudí, SaS, KDH, OĽaNO, Most-Híd) a tých, čo sú orientovaní zväčša pronárodne či proštátne (ĽSNS, SMER, SNS, Sme rodina). Vlastizradní liberáli dali jasne najavo, že so žiadnou pronárodne orientovanou stranou do volieb nepôjdu. Tým rozdelili Slovensko na dva nezmieriteľné tábory.  Sú plní nenávisti voči Ficovi, Dankovi, Kotlebovi, Rusku a Putinovi. Ak si Truban myslí, že dosiahne hravé víťazstvo a bude vládnuť bez problémov, lebo veď má za sebou „silné zázemie“, veľmi sa mýli. Ak by aj vlastenecký blok nezvíťazil, veľmi sťaží Trubanovi vládnutie a realizáciu zámerov zničenia a zapredania Slovenska.

  Je smutné, že naši vrcholní politici nemajú ani len elementárne vedomosti o globálnej politike, kde v súčasnosti prebieha najostrejší boj medzi najzločinnejším krídlom elít globálneho fašizmu NWO a národnooslobodzovacím hnutím. Ak by to Fico vedel, mohol sa vypracovať na štátnika rangu Orbana či Zemana, o Putinovi a Trumpovi ani nehovoriac. Nemusel sa dopustiť toľkých chýb. Danko dtto. Kollár sa veľmi predvídavo zaradil do krídla národnooslobodzovacích síl v Európe. Táto predvídavosť chýba Sulíkovi, ktorý ak sa dá do služieb fašistického trojzáprahu, navždy sa odrovná. Svojrázny nepoddajný Matovič, ktorý to seká hlava-nehlava, bude však pre liberálnych fašistov tvrdým orieškom. Bude to ešte veselé na liberálno-fašisticko-satanistickej scéne. Tragikomická fraška sa už rozbieha plnou parou.

  Putin sa nie náhodou vyjadril pre časopis Financial Times, že liberalizmus je už prežitkom  a prináša len zlo, otvára brány bezbrehej migrácie do Európy sprevádzanej obrovským nárastom násilia, lúpeží, vraždenia a znásilňovania. Zároveň naznačil, že aj Trump bojuje s liberalizmom na domácej scéne. Áno, po celom svete prebieha urputný boj proti globálnemu liberálnemu fašizmu, ale najviac je zreteľný v zápase Trumpa, ktorý dôrazne odmieta imigráciu, LGBTI, feminizmus, gender ideológiu. Trump to zvláda bravúrne neustále metúc svojho protivníka. Slávi čoraz väčšie úspechy. Najnovšie je to zatknutie pedofila Jeffreya Epsteina a rozmotávanie jeho pedofilnej siete siahajúcej až na anglický kráľovský dvor. Sú rozbehnuté súdne procesy proti obrovskej pedofilnej pyramíde, na vrchole ktorej stoja špičky svetovládnej sionistickej mafie. Je desivé dozvedať sa, aké satanistické hrôzy títo zvrhlíci  spôsobujú nevinným detským obetiam – kradnutie a obchodovanie s deťmi (hlavne bezprizornými), znásilňovanie, mučenie a vraždenie, prinášanie rituálnych detských obetí Satanovi, obchod s orgánmi. Nič hrôzostrašnejšie v dejinách ľudstva neexistovalo ako toto satanistické pedofilné zlo, ktorému každoročne padne za obeť minimálne 8 miliónov detí. Svedectvo o tom podáva v nasledujúcom videu so slovenskými titulkami bývalý operačný dôstojník CIA R.D.Steele, šéf výboru pre vyšetrovanie obchodovania s ľuďmi a zneužívania detí: https://www.youtube.com/watch?time_continue=585&v=On15MadV5sA

  Svetovládna sion-fašistická mafia úmyselne neustále roztáča holokaustovú mašinériu, aby ňou zastrašila odporcov a zakryla svoje zločiny, ktorými priniesla smrť stámiliónov vo vojnách, revolúciách, prevratoch, obchodoch s ľuďmi, drogami a prostitúciou. Najdesivejšie sú však jej zločiny na deťoch. Hitler v porovnaní s ich zločinmi vyznieva ako neviniatko. Nezvratne sa blíži obdoba Norimberského procesu s najväčšími zločincami v dejinách ľudstva.

  Je udivujúce, že práve v čase zatknutia pedofila Epsteina, denník SME, zrejme na pokyn „zhora“, zverejnil naraz 3 články obhajujúce pedofilov a pedofíliu v duchu, že mali by sme byť empatickí voči ním a ich sexuálnym potrebám. Čoskoro vyšiel aj ďalší článok prerážajúci dno žurnalistiky z pera vyšinutej novinárky o potrebe zvyšovania pornografickej vzdelanosti a zavádzania pornografickej výchovy do škôl. Dotyčná vo svojej skazenosti si zrejme neuvedomuje, že mnohým ľuďom sa porno hnusí. Denník SME = Satanistickí Mediálni Extrémisti sa propagáciou satanistických zvrhlostí navždy skompromitoval. Dal nám do rúk silné tromfy v ideologickom boji. Treba to náležite zužitkovať.

  Čaká nás teda urputný boj proti liberálnemu fašizmu. Priepasť medzi ním a národnooslobodzovacím hnutím sa neustále prehlbuje, až nakoniec roztrhne celú EÚ, ktorá sa následne rozpadne. Bude to veľký treskot. Globálny liberálny fašizmus, tento rakovinový nádor na tele ľudstva, musí byť a bude nakoniec porazený aj vďaka tomu, že liberálne elity zdegradovali, padli na morálne dno a osprosteli. V nadchádzajúcom predvolebnom zápase bude dôležité, aby vlastenecké sily uplatňovali takú taktiku, pri ktorej sa nenechajú liberálmi vyprovokovať, ale s pokojom a rozvahou im budú nastavovať zrkadlo a smerovať komunikáciu tak, aby boli donútení vykrúcať sa a nechtiac odhaľovať svoje zlovestné plány. Žiaľ, pre väčšinového diváka nie je dôležitý obsah, ale to, kto sa ako uhladene vyjadruje. Treba sa na tento boj náležite pripraviť a donútiť liberálnych fašistov, aby sa znemožnili. Zároveň treba ukázať voličom, že vlastenci sú ľudia kultivovaní, charakterní, oddaní Bohu a vlasti, nadšení, vzdelaní a inteligentní. A my praví kresťania máme v rukách ešte jednu veľmi silnú duchovnú zbraň – modlitby a prosby k Bohu. Doviedli sme k víťazstvu Trumpa, porazíme aj liberálnych fašistov, lebo PRAVDA je na našej strane.

  Na rozdiel od liberálov, ktorí podriaďujú politický a mocenský aparát štátu záujmom veľkokapitálu a oligarchie (nadnárodnej a domácej), vlasteneckým silám musí ísť o to, aby po prípadnom volebnom víťazstve prijali také zákony, ktorými podriadia záujmy veľkokapitálu záujmom a potrebám silného štátu (nie však v zmysle byrokratickom) v prospech pracujúceho človeka. Dôjde k znárodňovaniu strategických odvetví, podpore rozvoja poľnohospodárstva a dôležitých odvetví priemyslu, odstraňovaniu obrovských príjmových disproporcií a vydieračskej exekučnej praxe, postupnej demontáži kapitalistického systému. Kapitál bude musieť byť donútený začať slúžiť človeku a nie naopak, človek kapitálu. Putin svojím výrokom o tom, že liberalizmus je už prežitkom, naznačil, že sa pripravujú a rozbehnú procesy postupného oslabovania kapitalizmu a posilňovania socialistických prvkov pod centrálnym dohľadom a riadením silne centralizovaného demokratického (ľudového) štátu. Začneme budovať nový svet – Kráľovstvo Božie na Zemi. Nezrodili sme sa na to, aby sme boli otrokmi kapitálu, ale na to, aby sme sa stali slobodnými a dôstojnými ľudskými bytosťami.

  Ing. Peter Kohút, CSc.


  Autor v číslach

  Počet článkov: 70
  Celkové hodnotenie: 19.46
  Priemerná čítanosť: 5049

  ...

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  Európske hospodárske komory žiadajú zrušenie sankcií proti Rusku

  Bratislava 9. decembra 2019 (SITA/HSP/Foto:Wikimedia)   Organizácia Eurochambers, ktorá zastrešuje hospodárske komory členských štátov Európskej únie, podporuje zrušenie ekonomických sankcií proti Rusku. Informoval o tom predseda združenia Christoph Leitl. Ekonomické sankcie, ktorými únia reagovala na konflikt na východe Ukrajiny, doteraz nepriniesli „žiadny úžitok“, povedal Leitl pre pondelkové vydanie nemeckého denníka…

  Ruský minister obrany: Vzťahy Ruska s NATO degradujú každý rok, ale Moskva je pripravená spolupracovať

  Moskva 9. decembra 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Pavel Golovkin,Sputnik-Vladimir Astapkovich)   Ruský minister obrany Sergej Šojgu v relácii kanála Rossija 1 prehovoril o skutočných vzťahoch medzi Ruskou federáciou a Severoatlantickou alianciou. Predtým strany aktívne spolupracovali, oznámil "Pred piatimi rokmi sme pomerne aktívne spolupracovali v Bruseli. Vyzeralo to tak, že máme varianty a možnosti, aby…

  Šeliga: Pellegrini nechtiac prezradil Lučanského. Policajný prezident kiskovcovi odpovedal: Konšpiračné teórie nezakryjú fakt, že si nenechám skákať po hlave

  Bratislava 8. decembra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková, Diana Černáková)   Policajný prezident Milan Lučanský stojí za policajtmi a politikom aj občanom odkazuje, že polícia pokračuje ďalej. "Pretože skutok sa stal," tvrdí policajný prezident na sociálnej sieti. Lučanský uviedol, že nechcel komentovať slová politikov po vznesení posledných medializovaných obvinení, pretože mu to prišlo…

  Saková reaguje na Kiskove slová, že si zavolala na stretnutie Kotlebu

  Bratislava 8. decembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta, Kombosnímka)   Bývalý prezident SR Andrej Kiska v dnešnej relácii Na telo vysielanej na TV Markíza uviedol, že som si zavolala na stretnutie Mariána Kotlebu. Chcem zdôrazniť, že s pánom Kotlebom som sa stretla v súvislosti s brutálnou vraždou, ktorá sa udiala v marci…

  Draxler: Nespochybniteľný fakt je, že v Kosove neboli žiadne masové civilné obete, už vôbec nie vo výške desiatok tisíc ľudí

  Bratislava 9. decembra 2019 (HSP/Foto: SITA/Marko Erd)   Bývalý minister školstva Juraj Draxler poukázal na rozruch, ktorý vyvolalo udelenie Nobelovej ceny za literatúru spisovateľovi Petrovi Handkeovi. Rakúsky spisovateľ je známy tým, že sa najmä v 90. rokoch postavil proti tomu, aby sa zo Srbov robil jediný či hlavný vinník vojen…

  Hrnko a Tomáš reagujú na status Kisku, ktorý uverejnil v súvislosti s výbuchom paneláku v Prešove

  Bratislava 9. decembra 2019 (HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)   Anton Hrnko sa po dlhom rozmýšľaní rozhodol uverejniť status v ktorom sa vyjadril ku komentáru Andreja Kisku z piatka, ktorý na sociálnej sieti uviedol, že tragédiou je to, čo sa stalo v Prešove a nie to, že ho NAKA obvinila. K statusu ale…

  Krajský šéf hasičov vysvetlil, prečo nebolo možné použiť hasičský vrtuľník. Upozornil na viacero skutočností

  Prešov 9. decembra 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Vladimír Benko/MV SR)   V piatok 6. decembra okolo 12. hodiny došlo k výbuchu plynu v obytnej budove v meste Prešov. Tragédia, ktorá si vyžiadala najmenej osem životov, šokovala verejnosť ako na Slovensku, tak aj v Česku. Šéf Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove…

  Kým primátorovi rapídne porastie plat, Trnavčania musia platiť trikrát vyššiu daň z nehnuteľnosti. Obyvatelia húfne podpisujú petíciu, hipsterský primátor má pre nich jednu dobrú radu

  Trnava 9. decembra 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)   Petíciu proti výraznému zvýšeniu dane z nehnuteľností v Trnave podporilo viac ako 2500 ľudí. Jej iniciátorka Milena Bobeková pre agentúru SITA povedala, že ide o mimoriadny záujem ľudí a očakáva, že o petícii budú mimoriadne rokovať mestskí poslanci. Mestské zastupiteľstvo v Trnave rozhodlo…

  Dávajte si pozor, na cestách stredného a východného Slovenska sa môže vyskytovať poľadovica

  Bratislava 9. decembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Lukáš Grinaj)   Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, miestami suchý. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SCS) na svojej stránke. Takisto však upozorňuje, že Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu pred tvorbou poľadovice…

  Francúzsko vstúpilo do piateho dňa štrajku proti dôchodkovej reforme

  Paríž 9. decembra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Francois Mori)   Francúzsko zažíva v pondelok už piaty deň časovo neobmedzeného štrajku proti dôchodkovej reforme. Ako informoval spravodajský portál France Info, v najbližších hodinách sa uskutoční vyjednávanie medzi zástupcami vlády, ktorá dôchodkovú reformu ako návrh zákona oficiálne predstaví v stredu, a predstaviteľmi odborárov, organizátorov štrajku…

  Táto krajina Petra Pellegriniho a signály na nečakanú povolebnú spoluprácu

  Bratislava 9. decembra 2019 (HSP/Foto: SITA-Branislav Bibel)   Na tlačovej konferencii po sobotňajšom sneme SMER-u SD pán premiér Pellegrini, súčasne podpredseda SMER-u, zaujal novou rétorikou. Opakovane nehovoril o Slovenskej republike, ale o Tejtokrajine. Jasne tým povedal, že "nový SMER" z predvolebného loga smeruje zo Slovenskej republiky do Tejtokrajiny Nové logo, nový…

  Na zničený bytový dom sa pozrie demolačná firma

  Prešov 9. decembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Krízový štáb mesta Prešov zatiaľ zvažuje možnosti toho, ako bude ďalej postupovať s bytovým domom na Mukačevskej ulici, ktorý poškodil výbuch. Ako po nedeľňajšom večernom zasadnutí krízového štábu uviedla primátorka mesta Andrea Turčanová, pracujú s viacerými možnosťami, ktoré komunikujú so statikmi V pondelok…

  Gastroenterológ vymenoval potraviny, ktoré ničia črevo

  Bratislava 9. decembra 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)   Nemecký gastroenterológ, profesor a lekársky riaditeľ súkromnej kliniky Helios v Krefelde Thomas Frieling v rozhovore pre Focus.de vymenoval potraviny, ktoré škodia sliznici čreva Podľa jeho slov kvôli dlhodobej nesprávnej výžive môže vzniknúť chronický zápal čreva, rakovina hrubého čreva a konečníka a tiež cirhóza pečene.…

  K ďalšiemu smrteľnému napadnutiu cudzinca v Bratislave došlo neďaleko miesta, kde o život prišiel Filipínec Henry. Primátor Bratislavy reaguje

  Bratislava 9. decembra 2019 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Polícia SR od nedele vyšetruje prípad napadnutia muža na Námestí SNP v Bratislave, ktorého sa záchranárom nepodarilo oživiť. Podľa informácií denníka Nový Čas má ísť o cudzinca balkánskeho pôvodu, ktorého mali napadnúť neďaleko miesta, kde pred rokom na smrť dokopali iného cudzinca  V nedeľných…

  Matovič: Od Alojza Hlinu môžete čakať čokoľvek, ale toto už prekvapilo aj mňa

  Bratislava 8. decembra 2019 (HSP/Foto:SITA/Alexandra Čunderlíková, Martin Medňanský)   V dnešnej relácii O 5 minút 12 mal povôdne vystúpiť spoločne s Alojzom Hlinom, Mariánom Kotlebom a Tomášom Drukerom aj líder hnutia OĽANO Igor Matovič. Vzhľadom na jeho chrípkové ochorenie sme RTVS požiadali o možnosť vystúpenia náhradníka za naše hnutie, ktorým…

  Slovensko požiadalo Európsku komisiu o zrušenie infekčnej oblasti pre AMO

  Bratislava 9. decembra 2019 (HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková) Slovensko oficiálne požiadalo Európsku komisiu o zrušenie infekčnej oblasti afrického moru ošípaných pre chovateľov ošípaných na Slovensku. Vďaka zvoleným opatreniam sa podarilo situáciu s nákazou AMO na Slovensku zastabilizovať. O ďalšom vývoji nákazy na Slovensku však rozhodne zodpovedný prístup chovateľov, poľovníkov a ostatných zainteresovaných strán „Očakávam, že k zrušeniu…

  Aksionov: Sankčný tlak na Rusko je v troskách

  Bratislava 9. decembra 2019 (HSP/Extra plus/Foto:Extra plus-archív)   Mesačník Extra plus priniesol svojim čitateľom v týchto dňoch rozhovor s hlavou Krymskej republiky Sergejom V. Aksionovom, ktorý poskytol šéfredaktorke Extra plus Lenke Mayerovej, ktorá sa o tento rozhovor podelila aj s našimi Hlavnými správami a prinášame vám ho v plnom znení Narodil sa v Balti v Moldavsku a 26. novembra…

  Reštaurácie v Saudskej Arábii už nemusia mať oddelené vchody pre mužov a ženy

  Bratislava 9. decembra 2019 (SITA/HSP/Foto:Wikimedia)   Saudskoarabská vláda v nedeľu zrušila povinnosť mať v reštauráciách oddelené vchody pre mužov a ženy. Majitelia prevádzok sa môžu rozhodnúť, či si ponechajú odlišné vchody alebo budú mať spoločný. Až doteraz museli rodiny a ženy sedieť v reštauráciách oddelene od výhradne mužskej zóny Saudská…

  TopDesat

  Toto sú tie najťažšie jazyky na svete. Je medzi nimi aj slovenčina?

  0

  Chceš sa naučiť cudzie jazyky, ale súčasne si lenivý a chceš si vybrať ten najjednoduchší? Americký Foreign Service Institute zatriedil hlavné jazyky na celom svete do 5 kategórií podľa obtiažnosti. Kritériom bolo, ako veľmi sa odlišujú od angličtiny. Používateľ Reddit používateľ Fummy preložil tieto údaje na farebne označenú mapu, aby to všetko zjednodušilo. Ktoré sú…

  Dvojitá brada? Rozlúčiš sa s ňou vďaka týmto trikom!

  0

  Aj pár kíl navyše sa zvyčajne ľahko prejaví na našej tvári. Pravda však je, že tuk na krku a tvári nie je ovplyvnený iba našim prírastkom na váhe. Poloha v spánku a zlé držanie tela, keď sme v kancelárii, sú tiež rizikovými faktormi pre dvojitú bradu, ktorú sa všetci snažíme skryť. Ak trápi dvojitá…

  22 rutinných vecí, ktoré ti zaberajú omnoho viac času, než si myslíš

  0

  Ľudia sa priemerne dožívajú  28 560 dní. Čo za tie roky vlastne stihnú urobiť? Koľko času strávia postojačky a koľko posediačky? Samozrejme, všetko závisí od povolania, od krajiny, v ktorej človek žije a od mnohých zvykov, či už kolektívnych, alebo individuálnych.  Pastier rozpráva, resp. počúva priemerne dva roky, kým kňaz alebo…

  Blúdny Holanďan: Strašidelné lode duchov, ktoré aj po rokoch naháňajú strach

  0

  Tak dlho, ako človek brázdi moria a oceány, tak dlho sa tradujú rôzne historky o strašidelných lodiach. Či už sa tieto hrôzostrašné príbehy zakladajú na zlyhaní ľudského faktoru, prírodných katastrofách či k nim došlo z úplne iných príčin, zdá sa, že veľký počet a veľká frekvencia takých zjavení môže viesť k názoru, že lode duchov…

  Chudnutie bez cvičenia? Vedci vynašli kúzelnú náplasť!

  0

  Chudnutie je strašiakom mnohých obéznych ľudí. Keď zdravá strava a cvičenie nestačí, ľudia často myslia, že im pomôžu lieky, ktoré údajne podporia chudnutie a zdravie tela. Treba však myslieť na vedľajšie účinky. Teraz vedci zo Singapuru tvrdia, že vytvorili nové zariadenie, ktoré pomáha ľuďom bezpečne schudnúť, a funguje to priamym zacielením na telesný…

  10 vecí, ktoré vyzerajú ako jedlo, no rozhodne by si ich nechcel zjesť

  0

  Už si sa dostal do životného bodu, keď si mal taký hlad, že všetko naokolo ti ptipomínalo jedlo? Nuž, nie si jediný.  My v redakcii sme presvedčení, že chutné pokrmy môžu byť spozorované kdekoľvek, rovnako ako umelecká inšpirácia. Tu je 10 najlepších príkladov, ktoré ľudia videli na vlastné oči. Aj keď pravdepodobne nie je…

  Vo svete IT

  Spoločnosť FeganScott zažalovala v USA Samsung a Apple. Dôvodom má byť údajné nedodržanie povolených limitov rádiofrekvenčného žiarenia

  0

  V priebehu augusta portál Chicago Tribune zverejnil výsledky z testovania rádiofrekvenčného žiarenia rôznych zariadení, jednými z najväčších hriešnikov podľa portálu boli spoločnosti Samsung a Apple, ktoré so zariadeniami iPhone 7 a Samsung Galaxy S8 prekročili povolené limity. Spoločnosť Apple sa k výsledkom testov vyjadrili slovami: „Všetky modely iPhone, vrátane iPhone…

  Apple vyvracia podozrenia zo sledovanie polohy používateľov pri vypnutých službách určovania polohy

  0

  Bezpečnostní analytici zo spoločnosti KrebsOnSecurity pár dní dozadu zistili, že iPhone telefóny zbierajú údaje o polohe používateľov, a to aj napriek tomu, že používatelia označili v nastaveniach smartfónu nesledovanie polohy. Spoločnosť vyvolala následne debatu medzi používateľmi tým, že poukázala na  Zásady ochrany údajov osôb, ktoré hovoria: „Systémové služby založené na…

  Bezdrôtová myš Xiaomi Wireless Mouse 2 s výdržou až jeden rok je momentálne dostupná za skvelú cenu

  0

  Spoločnosť Xiaomi len pred niekoľkými týždňami predstavila svoju novú bezdrôtovú myš Xiaomi Wireless Mouse 2, ktorá nadväzuje na úspech svojich predchodcov. Už na prvý pohľad je vidieť, že Xiaomi si tentokrát dalo záležať najmä na dizajne, ktorý je opäť minimalistický a musíme uznať, že ide o jednu z najkrajších bezdrôtových…

  Vedci po prvýkrát v histórii objavili exoplanétu, ktorá obieha okolo vyhasnutej hviezdy

  0

  Vedci z Veľkej Británie objavili exoplanétu, ktorá obieha okolo mŕtvej explodovanej hviezdy, takzvaného „Bieleho trpaslíka“ (pozn. redakcie: Biely trpaslík je označenie pre objekty, ktoré vzniknú po vyhasnutí hviezdy). Vedci odhadujú, že by sa mohlo jednať o exoplanétu o veľkosti Jupitera, ktorá obieha okolo mŕtvej hviezdy vo veľmi malej vzdialenosti. Tento…

  Windows 10 Mobile už o 2 dni oficiálne končí. Aktualizujte si Váš smartfón, kým to je ešte možné

  0

  Microsoft postupne ukončuje podporu jednotlivých mobilných verzií Windowsu. 1. júla sme mohli byť svedkom ukončenia platformy Windows Phone 8.x a v druhej polovici októbra spoločnosť oznámila, že od 16. decembra ukončí aj podporu obchodu pre Windows Phone zariadenia. Rovnaký osud bohužiaľ čaká aj platformu Windows 10 Mobile, pre ktorú Microsoft…

  Máte neaktuálny Windows 10? Microsoft Vám ho automaticky aktualizuje

  0

  Spoločnosť Microsoft prostredníctvom svojho blogu oficiálne ohlásila, že začína s automatickou inštaláciou novej verzie Windowsu 10 1909, ktorá je dostupná už niekoľko týždňov. Aktualizácia 1909 je jedna z väčších, ktorá priniesla aj viacero nových funkcionalít. Ich prehľad sme Vám priniesli v samostatnom článku ešte v  prvej polovici novembra. Microsoft spúšťa…

  TopSpeed

  V Euro NCAP Jeep Renegade dosiahol na 3 hviezdičky, je to málo?

  2

  Je tu ďalšia várka testov od bezpečnostných komisárov z Euro NCAP. Ako v nej jednotlivé autá obstáli? Začneme modernizovaným Jeepom Renegade. Práve ten v testoch neexceloval. Skúšky Euro NCAP Jeep Renegade urobil len na 3 hviezdičky. Avšak znamená to, že je pre ochranu posádky zlý? Vôbec nie! Za podpriemerný výsledok môže iba voliteľný asistent núdzového brzdenia. Keby bol…

  Fiat 124 v Európe končí, lebo emisie! Neprekvapuje, ale zarmúti

  4

  A máme tu ďalšiu obeť honby za emisiami, avšak koniec produkcie 124ky nie je len v emisiách. Okrem postupnej obmeny motorov je tu aj ďalšia stránka, a to je nechuť zákazníkov kupovať takéto autá. Nuž, dnes sú v obľube veľké SUV, málokto sa dnes rozhodne pre zábavný malý roadster, akým je FIAT124.

  Modernizovaná Insignia prinesie ešte lepšie LED svetlá

  0

  Prešli približne 3 roky od začiatku predaja novej, druhej generácie Opel Insignia a už nás Opel zaplavil informáciami a fotkami o jej vynovenej verzii. Modernizovaná Insignia sa má zmeniť v detailoch, pribudnú ešte vylepšené Matrix LED svetlomety a pár drobností. Zmena motorov by podľa automobilky mala nastať, avšak čo konkrétne, to zistíme v januári.

  Šikana v automobilke Škoda Auto. Zamestnancov zatvárali do debny

  8

  Automobilka Škoda Auto rieši pikantný problém. Šikana agentúrnych zamestnancov prerástla do rozmerov, ktoré sa nedali utajiť. Zatvárali ich do debne, do nápojov im liali preháňadlá a na chlieb im natierali vazelínu. Kmeňoví zamestnanci automobilky takto terorizovali agentúrnych zamestnancov. Dvaja z nich už dostali doživotný zákaz vstupu do fabriky, tým to však nekončí.…

  Rozmaznané deti opäť útočia. Syn poškriabal BMW, aby mu ho otec kúpil

  1

  Všetky deti majú svoje sny. No nie všetky majú v pláne pre svoje sny aj niečo urobiť. Chcú hneď koláče, bez akejkoľvek práce. Rozmaznané deti sú často zdrojom skvelých príbehov, o ľudskej hlúposti. Stále ma neprestáva prekvapovať, čo niektoré vymyslia. Dnes vám prinesiem prípad 22 ročného podareného syna z Číny. Ten po…

  Nový Golf odhalil ceny. O koľko je drahší od Octavie?

  18

  Keďže prednedávnom zverejnila Škoda svoj cenník pre novú Octaviu, súrodenecký Golf nemôže dlho zaostávať. Nový Golf zverejnil svoje prvé ceny, zatiaľ však len na domácom nemeckom trhu, keďže tie pre slovenský trh ešte na stránke nie sú dostupné. Aké je teda cenové rozpätie oboch modelov pri priamom porovnaní?

  KAMzaKRÁSOU

  Beauty poradňa GERnétic: Zoštíhľujúci telový zábal Marine Essence

  1

  V kozmetickom salóne mi kozmetička odporučila kúru celotelových zábalov z morských rias. Rada by som trochu formovala postavu. Zoštíhľujúci telový zábal sa nazýva Marine Essence a príliš mi nevonia. Je to vhodné?

  Ako v zime doplniť vitamíny? Odpoveď je jasná!

  2

  Máme tu obdobie soplíkov, chrípok a prechladnutí. Preto je nesmierne dôležité zaradiť do jedálnička aj o čosi zdravšie potraviny, bohaté na antioxidanty a najmä vitamíny. Niekedy postačia potraviny z domoviny a niekedy musíme siahať po niečom silnejšom, niečom z trópov, kde sa vitamíny len tak hemžia na každom strome. Ako…

  Ako uvoľniť upchatý odtok v kuchyni? Neuveríš, ale toto ti pomôže!

  1

  Upchatý odtok, či už v kuchyni alebo v kúpeľni, potrápi nejednu domácnosť. Je úplne bežné, že sa odtok postupne upcháva a voda časom nie a nie odtiecť. Príčin tohto problému je mnoho, pričom najčastejšie sú vinníkom rozličné zvyšky jedla, ktoré sa do odtoku počas umývania riadu dostanú. K hotovej pohrome…

  Bórová voda: Skutočný zázrak, ktorý dokáže byť nápomocný?!

  1

  Dermokozmetika je viac-menej špeciálna alebo špecifická kategória prípravkov určených na starostlivosť o pokožku, ktorá je odporúčaná odborníkmi, a to buď kožnými lekármi alebo lekárnikmi. Dermokozmetika je sama osebe založená na vysokej účinnosti, ktorá je preukázaná aj klinickou štúdiou. Po Jarischovej vode, ktorá je považovaná za akýsi zázrak z Ruska, tu máme bórovú voda.…

  Najškaredšie vianočné svetre, aké kedy vznikli: Och, toto radšej nie!

  1

  Ak si myslíte, že na túto obľúbenú časť roka sa vyzdobujú len domácnosti a verejné miesta, tak nie je to tak. Čoraz viac sa Vianoce a vianočná atmosféra dostáva pod kožu mnohých ľudí, preto siahajú aj po vianočných ponožkách či svetroch, vďaka ktorým nosia „vianočnú atmosféru“ všade so sebou. No čo rozhodne…

  Plnotučné alebo nízkotučné mliečne produkty? Ktorým dať prednosť?

  1

  Aké mlieko či jogurty sa nachádzajú vo vašej chladničke? Dávate prednosť polotučným, plnotučným alebo nízkotučným verziám mliečnych produktov? V dnešnom článku vám prezradíme, prečo by ste mali výber z tejto kategorizácie dobre zvážiť, a to s ohľadom na svoje zdravie. Hlavný „súboj“ sa v nasledovnom texte odohrá medzi plnotučnými a nízkotučnými mliečnymi výrobkami. Čo myslíte, ktoré sú…

  Svetlo sveta

  Nepoškvrnené počatie Panny Márie

  0

  Skôr, ako bola Panna Mária počatá, bola Božím snom a jeho túžbou. Aj človeku sa stáva, že pred tým, ako sa zamiluje do skutočnej osoby, miluje najskôr určitú predstavu o tom, aká by mala ideálna osoba byť, aké by mala mať vlastnosti a ako by mala vyzerať. Túto predstavu ideálnej…

  Sv. Mikuláš pomáha aj dušiam v Očistci

  0

  V 13. storočí chudobná bezdetná roľnícka rodina z juhu Talianska v lokalite Macerata sa zastavila pri kaplnke sv. Mikuláša z Myry. Povesť tohoto svätca bola podobná ako sv. Mikuláša v dnešných časoch. Bezdetní farmári sv. Mikulášovi z Myry sľúbili, že ak svojím orodovaním u Boha manželský pár počne a porodí dieťa, obetujú ho Bohu. Dieťa sa narodilo okolo…

  Pápež náhle zrušil blahorečenie arcibiskupa Sheen stanoveného na 21.12.

  0

  Blahorečenie jedného z najviac sledovaných predstaviteľov katolíckej Cirkvi v 20. storočí, arcibiskupa Sheena sa náhle zrušilo. Dôvod má byť požiadavka pôvodne nemenovaných amerických biskupov, ktorí Svätému otcovi navrhli oddialiť tento termín a ešte hlbšie preskúmať život arcibiskupa. Biskup Peorie, ktorý je zodpovedný za blahorečenie reagoval na toto náhle rozhodnutie slovami,…

  Úmrtie: Zomrel Ján Brichta, spolutrpiteľ blahoslaveného Titusa Zemana

  0

  Ján Brichta, účastník tretej výpravy Titusa Zemana, spolu s ním odsúdený, trpiteľ za vieru zomrel vo veku požehnaných 91 rokov vo štvrtok 28. novembra 2019. Saleziánsku rodinu o úmrtí informovala dcéra zosnulého. Označila ho za „saleziána celým svojím životom“. Pohrebné obrady sa budú konať v Katedrále svätého Martina v Bratislave…

  Arcibiskup Paríža Michel Aupetit: Aj nálepkovanie môže byť cenzúrou

  0

  „Cenzúra je vo Francúzsku faktom. Ak má niekto iný názor ako väčšina, nesmie hovoriť na verejných miestach. Ak máš iný názor, budeš označený za reakcionára alebo homofóba,“ hovorí parížsky arcibiskup Michel Aupetit. V obšírnom rozhovore pre švajčiarsky portál 24heurs.ch sa arcibiskup Aupetit vyjadril ku kauze Sylviane Agacinskiovej. Táto francúzska filozofka…

  Grécka pravoslávna cirkev bude v Grécku aj naďalej štátnou cirkvou

  0

  Grécky parlament odmietol zmeny a doplnenia ústavy, ktoré by zaviedli oddelenie Gréckej pravoslávnej cirkvi od štátu. V tejto krajine má štatút štátnej cirkvi. Prezident a ministri prisahajú arcibiskupovi Atén a celého Grécka. Kňazi sú platení zo štátneho rozpočtu. V roku 2018 sa ľavicová vláda Alexisa Tsiprasa ujala iniciatívy na oddelenie…

  Armádny Magazín

  Zachovajte paniku alebo adventná úvaha o rozsudku Európskeho súdneho dvora k smernici o zbraniach

  0

  Česko 7. december 2019 - Vážené čitateľky, vážení čitatelia, strelci, športovci, lovci, zberatelia, obchodníci, správcovia strelníc, začiatkom tohto týždňa sme si prečítali, ako sa Súdny dvor EÚ stavia k smernici o zbraniach, k pravidlám európskej legislatívnej tvorby i k otázke bezpečnosti a ako si s dôvodmi Českej republiky vytrel ... podl

  Pentagon je znepokojený: 46 percent americkej armády považuje Rusko za spojenca

  0

  USA (8.12.2019) - Neočakávané výsledky prieskumu uverejnené v USA. Americký mediálny zdroj Hlas Ameriky uvádza, že uskutočnil prieskum medzi personálom americkej armády a členmi ich rodín, súvisel s ich postojom k Rusku a ruskej armáde. Ako sa ukazuje, 46 percent respondentov americkej armády a ich rodín nepovažuje Rusko za nepriateľa, ale…

  Nórsko získalo prvý 155 mm samohybný kanón K9 z Južnej Kórey

  0

  Ozbrojené sily v Nórsku dostali prvú húfnicu K9 s vlastným pohonom 155/52 mm. Prvé dve samohybné zbrane a jedno vozidlo na prepravu munície K10 dorazili do Nórska do prístavu Drammen (Oslo) koncom novembra. Dodané zariadenie bolo 4. decembra oficiálne odovzdané delostreleckej divízii nórskej motorovej pešej brigády Sever.   Prvé zbrane s

  Biela ľalia zo Stalingradu alebo koľko nemeckých lietadiel zostrelilo najlepšie ženské letecké eso všetkých čias

  0

  Bolo treba aby prešlo dlhých štyridsaťsedem rokov, kým bol udelený oprávnený posmrtný titul Hrdina Sovietskeho zväzu účastníčke Veľkej vlasteneckej vojny, Lidiji Litviakovej. Pritom hrdinstvo, ktoré dosiahla táto mladá, krehká žena, prevýšilo mnohé hrdinské činy dosiahnuté je

  Vojaci pomáhajú na mieste tragédie

  0

  Profesionálni vojaci a príslušníci Vojenskej polície sú pripravení pomáhať na mieste tragédie v Prešove tak dlho, ako to bude potrebné. Aktuálne sú na pomoc vyčlenení príslušníci z 2. mechanizovanej brigády z Prešova na hliadkovanie okolia poškodenej budovy, na mieste sú aj vojenskí psychológovia a duchovní.   [caption id="attachment_7820" align="alignnone" w

  Českí poľovníci nesúhlasia so zamietnutím ich žaloby Európskej únie

  0

    Prinášame vyjadrenie Českomoravskej poľovníckej jednoty k rozhodnutiu Súdneho dvora EÚ vo veci žaloby Česká republika vs. Európsky parlament a Rada EÚ proti novelizovanému zneniu doplnená smernicou Európskeho parlamentu a Rady o kontrole získavania a vlastnenia zbraní. Česká republika sa žalobou

  Tvoja Svadba

  Dámska rozlúčka so slobodou: S naším manuálom bude dokonalá!

  0

  Okolo rozlúčky so slobodou býva celá rada otázok. Kto ju organizuje, ako je to s platením a čo bude na programe? Dámska rozlúčka so slobodou musí byť pre nevestu a jej družičky dokonalá. Pozrite sa, na čo všetko byť ste pri organizovaní mali dbať.

  Svadobná výzdoba z kaktusov: Nový trend, ktorý si zamiluješ aj v zime

  1

  Či už sa budete vydávať niekde na púšti, kde kaktusy zapadajú do samotného interiéru alebo máte svadbu v krajine, pre ktorú nie sú kaktusy typické, kaktusy vás rozhodne zaujmú. Myslíte si, že kaktusová svadobná výzdoba nie je nič pre vás a že už samotné sukulenty boli príliš? Čo tak aspoň zvoliť kaktusy…

  Očarujúca bordová svadobná výzdoba: Určite si získa aj teba!

  2

  Rozprávková zimná svadba je pre niektorých splneným snom. Na rozdiel od tradičnej letnej svadby má tá v zime niekoľko zásadných výhod. Máte jasnú predstavu o tom, ako by mala vaša svadba vyzerať? Túžite po niečom originálnom? Bordová svadobná výzdoba bude pre vás jasná voľba.

  Svadba s malým rozpočtom: Ako zorganizovať svadbu snov?

  0

  Túžite po rozprávkovej svadbe, avšak máte obmedzený finančný rozpočet, ktorý nemôžete prekročiť? Aj napriek tomu môže byť váš svadobný deň dokonalý. Svadba s malým rozpočtom nie je žiadny problém. Prinášame vám tipy, vďaka ktorým na svadbe ušetríte a napriek tomu si jeden z najdôležitejších dní svojho života užijete podľa svojich…

  Ako napísať dobrý príhovor? Čo ľudí zaručene dojme?

  0

  Zacinkanie na pohárik počas svadobnej hostiny predchádza tradičnému príhovoru. Kto sa ho zvyčajne ujíma a aké slová zvoliť, aby oko nezostalo suché, úsmevmi sa nešetrilo a osadenstvo bolo patrične dojaté? Svadobný príhovor zvyčajne patrí otcovi nevesty a svedkovi ženícha. Dávno ale toto nepísané pravidlo neplatí do bodky, a tak sa na každej…

  Ako zvládnuť svadbu s pokojom? S našimi tipmi to zvládneš!

  0

  Nevesty sa na svoj veľký deň tešia. Prekážkou by nemal byť ani stres. Všetko sa dá totiž zvládnuť s pokojom. Ako zvládnuť svadbu s kľudom? Prejdite si naše svadobné tipy, ako to docieliť.

  Tvoje Zdravie

  Prečo jesť kučeravý kel? Tu je 7 dôvodov, prečo mu dať áno!

  0

  Kučeravý kel radíme do kategórie listová zelenina. Je skutočne zdravý a pre naše telo je prínosom, i keď u mnohých z nás by sme ho na svojich tanieroch hľadali len ťažko. Pritom existuje množstvo chutných ciest, ako ho zaradiť do svojej stravy. Je vhodný na prípravu výživných polievok a dokonale…

  TOP rastlinné zdroje bielkovín: Šancu by im mali dať aj mäsožravci!

  0

  Sacharidy, tuky a bielkoviny – to sú pre nás základné živiny, ktoré naše telo bezpodmienečne potrebuje pre správnu funkciu. V dôsledku ich nedostatku sa môžu u jedinca vyskytnúť mnohé zdravotné ťažkosti. Práve preto by mala byť naša strava pestrá a mali by v nej byť v dostatočnej miere zastúpené zdroje všetkých spomínaných…

  Vylučuje sa počas pôrodu aj sexu: Toto je oficiálny hormón lásky!

  0

  Viete, ktorý hormón v tele môžeme označiť ako oficiálny hormón lásky? Nazýva sa oxytocín a najčastejšie sa spája s pôrodom a s dojčením. Oxytocín je však oveľa silnejší a nemá na svedomí “len” narodenie nového človiečika. Vyskumy ukázali, že sa vylučuje aj pri nadviazaní novej známosti, pri sexe, ale aj…

  Ľudský papilomavírus: Čo by sme mali vedieť o HPV? Ako sa prenáša?

  0

  Ľudský papilomavírus je známy aj pod skratkou HPV. Infekciu týmto vírusom radíme v súčasnej dobe medzi najčastejšie pohlavne prenosné infekcie. Po vstupe do organizmu nemusí vírus spôsobovať veľmi dlhú žiadne zdravotné ťažkosti. Jeho prítomnosť v tele však môže z dlhodobého hľadiska zvyšovať riziko rozvoja mnohých vážnych ochorení, akým je napríklad v prípade…

  Obávaná, ale život zachraňujúca! Čo je kolonoskopia a ako prebieha?

  0

  Nedávno sme vám priniesli článok o tom, čo je gastroskopia a ako prebieha. Toto pomerne obávané vyšetrenie môže byť veľmi nápomocné pri diagnostike mnohých vážnych ochorení tráviacej sústavy. Hoci vyzerá jeho priebeh trochu nepríjemne, spravidla ho pacienti zvládnu veľmi dobre. Podobne obávaným vyšetrením, ak nie ešte viac, je takzvaná kolonoskopia.…

  Ako sa stravovať pri vysokom krvnom tlaku?

  0

  Vysoký krvný tlak predstavuje zdravotný problém, ktorý v dnešnej dobe trápi obrovské množstvo jedincov, a to nielen starších, ale aj stále mladších. Ide o takzvané civlizačné ochorenie. O vysokom tlaku sa pritom často hovorí ako o akomsi tichom zabijakovi. Nebolí, dlho nemusí spôsobovať žiadne ťažkosti, no v skutočnosti ide o…