• NASTAL ČAS !

  Publikované 11.03. 2019 o 17:02 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Tento blog som napísal už pred niekoľkými rokmi a publikoval som ho na inom portáli, ktorý zmazal môj účet a s ním zmizol aj môj blog. Keďže sa blížia voľby a médiá manipulujú verejnou mienkou tak, ako (nielen) pred každými voľbami, téma môjho blogu je teda stále aktuálna, rozhodol som sa ho publikovať tu. Rieši sa v ňom návrh zákona o skutočne funkčnom a záväznom referende, ktorého podstatná časť je venovaná práve tomu, ako zabrániť manipulácii občanov médiami. Tento návrh zákona bol kompletne legislatívne vypracovaný a doručený niektorým poslancom Národnej rady SR. Žiaľ, bez úspechu, keďže nikto z nich ho nemal odvahu predložiť v parlamente. Cieľom tohoto blogu je vyvolať celospoločenskú diskusiu naprieč celým Slovenskom, ktorá mohla byť vyvolaná s oveľa väčším úspechom a dosahom, ak by návrh zákona o funkčnom a záväznom referende páni poslanci predložili v parlamente. Návrh zákona je vypracovaný a vyvstáva teda len otázka, ako zákon uviesť do praxe.

  Posledné referendum nám ukázalo, že v našej krajine niečo smrdí. Aj vy cítite ten smrad, ako sa politici boja o svoju moc? Ako sa boja, že o ňu prídu? Aby o ňu neprišli, vytvorili si zákon a vsunuli ho dokonca do ústavy. V demokratických krajinách takýto zákon slúži občanom. Na Slovensku však slúži politikom, finančným skupinám a oligarchom. Áno, hádate správne. Je to zákon o referende.
  V článku 2 ústavy SR sa píše, že „ štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov, alebo PRIAMO “. Ako je to však v skutočnosti? Pri takomto nastavení ústavného zákona o referende je to nemožné. Chcete dôkaz? Z ôsmych referend, ktoré sa na Slovensku konali, bolo platné len jediné a aj to nebolo občianske. O vstupe Slovenska do EU. Jeho priebeh a výsledok je však viac ako pochybný. To znamená, že referendum je nefunkčné. Nastal čas zmeniť zákon o referende.
  Podľa ústavy SR má byť teda hlas občana rovný hlasu poslanca. Ale naši poslanci v strachu o svoje teplé miestečká schválili, že na iniciovanie referenda je treba vyzbierať 350 000 podpisov od občanov. Neviem, ako vám, ale mne táto matematika nesedí. Ak totiž máme približne 4,5 milióna oprávnených voličov a v parlamente 150 figúrok ovládaných finančnými skupinami, tak nám vyjde číslo 30 000 občanov. Takú váhu má teda hlas jedného poslanca. Nastal čas nastaviť počet podpisov od občanov na takúto úroveň a keďže ústava má predsa len inú váhu ako obyčajný zákon, v prípade návrhu na zmenu ústavy, by mal byť tento počet dvojnásobný, teda 60 000.
  Vo voľbách do európskeho parlamentu sa zúčastnilo 13% oprávnených voličov. Regionálnych volieb, volieb primátora, župana atď. sa pravidelne zúčastňuje okolo 20% oprávnených voličov. Všetky tieto voľby boli uznané za platné a legitímne. Stačí, ak sa ich zúčastní jediný občan. Vo všetkých voľbách teda platí nulové kvórum. Položili ste si otázku, prečo nie sú rovnaké podmienky aj v referende, keďže štátna moc pochádza od občana ? Všetko je to o strachu politikov z občanov. Argumentujú tým, že potom by v referende rozhodovala menšina v neprospech väčšiny. Nie je to pravda, toto sa deje práve pri súčasnom nastavení referenda, kde práve tzv. mlčiaca väčšina nevyjadrí svoj názor a v konečnom dôsledku je referendum neplatné. Pri nulovom kvóre by ľudia mali snahu vyjadriť svoj názor, lebo by vedeli, že ak nebudú hlasovať, tak ich názor môže byť prehlasovaný názorom opačným, keďže minimálna účasť nie je limitovaná. V konečnom dôsledku sa týmto spôsobom zvýši účasť. Súčasné nastavenie zákona o referende nie je správne aj preto, lebo na nesúhlasný hlas netreba vyvinúť žiadnu fyzickú námahu, stačí sa referenda nezúčastniť. Preto občania, ktorí sa referenda zúčastnili, sú znevýhodnení, lebo oni museli fyzickú námahu vynaložiť. V referende by mal byť rozhodujúci hlas tých, ktorí sa na ňom zúčastnia a prejavia svoju slobodnú vôľu. Nemalo by byť prihliadané na názor tých, ktorí sa ho nezúčastnia, ich názor by mal byť ignorovaný. Nesmie rozhodovať ignorujúca časť voličov o veciach, ku ktorým sa slobodne rozhodla nevyjadriť. Toto sa deje práve v súčasnosti. Politici tiež argumentujú veľmi častými referendami. Opäť zo strachu klamú. Pod hrozbou, že občania referendom zmenia nimi navrhované zákony, alebo dokonca že budú môcť odvolať samotných poslancov referendom, budú nútení robiť kvalitné zákony v prospech národa a k referendu tak vôbec nemusí prísť. Nastal čas nastaviť v referende nulové kvórum. Najvyšším zákonom je ústava a tá by mala byť občianska. Preto by ju mali možnosť meniť len občania a to referendom s kvórom 20%.
  V roku 1998 ústavný súd rozhodol, že o platnom výsledku referenda musí ešte hlasovať parlament. Parlament ale vôbec nemusí odhlasovať to, čo si občania schválili v referende. A to bez akýchkoľvek sankcií. To znamená, že referendum je nezáväzné. Toto je ďalší dôkaz, že tento nástroj priamej demokracie je nefunkčný a občania nemajú moc reálne, ale iba v ústave SR, z ktorej si politici urobili trhací kalendár. Nastal čas, aby sa zákon zmenil tak, že výsledky hlasovania musí byť vyhlásený ako zákon bez schvaľovania alebo hlasovania v parlamente.
  Dnes médiá informujú podľa príkazov finančných skupín, ktoré ich vlastnia. Občanom sa tak nedostávajú objektívne informácie, aby sa v referende mohli správne rozhodnúť. Ani verejnoprávnu RTVS ,za ktorú si platíme výpalné v podobe koncesionárskych poplatkov nemožno nazvať verejnoprávnou. O neobjektívne a nevyvážené informovanie v RTVS sa postarajú naši politici, ktorí zase slúžia finančným skupinám a oligarchom. A to bez akýchkoľvek sankcií. Takže každé referendum dopadne podľa toho, ako si to želajú oni a nie občania. Nastal čas zmeniť zákon tak, aby médiá informovali objektívne pod hrozbou prísnych sankcií.
  Nastal čas, aby sme naplnili článok 2 ústavy. Nastal čas, aby sme o sebe nenechali rozhodovať politikov. Nastal čas, aby sme si my občania zobrali moc prostredníctvom funkčného referenda !

  Novela zákonov o funkčnom referende:
  https://drive.google.com/file/d/0B1hQMu3Im-ICRGtON1VuMXB4STQ/view
  Novela ústavy o funkčnom referende:
  https://drive.google.com/file/d/0B1hQMu3Im-ICeGZ2V3FsMEplQ0E/view
  Prípomienkovať tieto zákony môžete na:
  http://www.funkcnereferendum.sk

   

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  TopSpeed

  Nová Škoda Octavia už tento rok?

  0

  Škoda tento rok príde s viacerými novinkami. V rámci modelovej ofenzívy je pripravený modernizovaný Superb, ktorý je na trhu už nejaký ten piatok. Nová Škoda Octavia by po 7 rokoch mala prísť na trh začiatkom budúceho roka, debut však zažije ešte tento rok. Možno na jesennom autosalóne vo Frankfurte. Čo môžeme…

  Hyundai Tucson N Line naznačuje príchod N-kového SUV

  0

  Očakávali sme ho síce už na Ženevskom autosalóne, ale prichádza až teraz. Hyundai Tucson N Line ako prvé SUV kórejského výrobcu dostal športový továrenský tuning. O plne Nkovú verziu, samozrejme, nejde, ale vraj má prísť aj tá. Podobne, ako i30 N Line, aj Tucson ponúkne športovejší zážitok z jazdy bez kompromisov v každodennom…

  Veľká údržba diaľničných tunelov. Kedy a kde?

  0

  Jar je tu. NDS preto už oznámila termíny, kedy bude vykonávať pravidelné uzávierky tunelov. V apríli a máji postupne príde veľká údržba diaľničných tunelov zameraná na očistu a kontrolu ich technického stavu a zariadení v nich. S údržbou sa, žiaľ, spájajú výluky a dopravné obmedzenia. Tu je ich zoznam, pre váš prehľad.

  Oslava Opel 120 rokov: 2. dekáda

  0

  V druhej časti seriálu o oslave Opel 120 rokov od začiatku výroby automobilov sa dostaneme do druhej dekády. Teda do rokov 1909 až 1919. Toto obdobie už je o niečo zaujímavejšie, aj keď príchod prvej svetovej vojny spomalil ďalší rozvoj. Pozrime sa, čo za tých 10 rokov Opel predviedol.

  Podarí sa naplniť plán Volvo Vision 2020?

  3

  Volvo je známe predovšetkým orientáciou na bezpečnosť a rodinu. Niekto by možno povedal, že bezpečnejší je už len tank. Volvo cíti zodpovednosť ísť  v otázke bezpečnosti príkladom. Pred 12 rokmi predstavili plán Volvo Vision 2020. Cieľom bolo, že do roku 2020 v novom Volve nezomrie žiadny človek. Podarilo sa ho naplniť?

  Video Hyundai ix35 4x4 test

  0

  Viacero testov starších typov Hyundai s pohonom oboch náprav ukázalo, že ich systém nie je pre niektoré bežné situácie vyladený. Stačilo trochu prekrížiť nápravy v kombinácii so sníženou trakciou a auto ostalo bezmocne stáť. A to aj keď sme použili mechanickú uzávierku medzinápravového diferenciálu 4WD Lock, ktorými tie autá sú vybavené.…

  KAMzaKRÁSOU

  Video Muži a mejkap: Ako to dopadne, keď si chlapi robia očné linky? Toto ťa dostane!

  0

  Muži a mejkap - pre mnohých nepredstaviteľná kombinácia. No povedzme si úprimne, dnes existuje obrovské množstvo úžasných mejkap artistov, ktorí to s líčidlami vedia lepšie ako ženy. Ako to však dopadne, že do rúk dostanú očné linky v pere bežní chlapi? To sa dozviete v nasledujúcom článku!

  Prečo spať so zatvorenými dverami? Raz ti to zachráni život!

  0

  Aj taká banalita, ako sú zatvorené dvere v miestnosti počas spánku, vám môže v budúcnosti zachrániť život. Človek si to ani neuvedomí, ale stať sa môže hocičo. Aj keď si nevieme predstaviť spať v miestnosti so zatvorenými dverami, pretože v nej môže byť vydýchaný vzduch, mali by ste vedieť, že zatvorené dvere zachránili život…

  Vedeli ste, že závislosť na jedle je choroba? Takto sa prejavuje

  0

  Od zajtra chudnem. Túto vetu si už povedalo mnoho ľudí, no existuje hŕstka tých, ktorým sa to nikdy nepodarí, lebo ich sužuje takzvaná závislosť na jedle. Táto nepríjemná choroba sa môže na prvý pohľad zdať ako výmysel, no nie je to tak. Byť závyslým na jedle znamená nemať nad svojím…

  Turecká káva: Spoznaj najlepší spôsob, ako pripraviť pravého turka!

  1

  Turecká káva alebo turek je obľúbeným budičom a nápojom viacerých z nás. Aký je jej pôvod a ako sa pripravuje? Poďme sa na to bližšie pozrieť.  Káva, ako taká, bola prvýkrát objavená v Etiópií. Konkrétne to bol pastier menom Kaldi, ktorý zbadal, že jeho kozy po tom, ako zjedli bobule…

  Hanbíš sa za popôrodné nedokonalosti? Táto žena ti ukáže, že na to nie je dôvod!

  4

  Ženské telo sa počas tehotenstva a najmä po pôrode zmení. U niektorých žien je zmena nebadateľná, no u ďalších zanechá gravidita a pôrod výrazne stopy. A veľakrát i trvalé. Strie, ovisnuté prsia aj pokožka na bruchu či iné kožné defekty - to všetko sú malé nedokonalosti, s ktorými sa musia…

  Nechutné plesne v domácnosti: Ako ich dostať zo stien či sedačky?!

  2

  Čierňava v kútoch stien, na sprchovacom závese či biele bodky na starých zvlhnutých krabiciach s odloženými vecami. Áno, plesne v domácnosti sú postrachom všetkých bytov a domov, ktoré majú problém s nadmernou vlhkosťou. Plesne v malých množstvách síce človeku neublíži, no keď sa rozrastie, môže spôsobovať alergickú reakciu a zničiť vaše…

  TopDesať

  Láska sa dá dokázať rôznymi spôsobmi: Týmto chlapom sa to podarilo

  0

  Láska sa dá dokázať rôznymi spôsobmi. Týmto chlapom sa to podarilo, vďaka čomu sa ich polovičky cítili šťastne. Správny chlap sa vždy snaží o to, aby bola jeho žena tou najšťastnejšou ženou na svete. Lásku sa jej snaží dokázať rôznymi spôsobmi. Od ručne vyrábaných darčekov, cez obyčajné skvelé raňajky až…

  Machu Picchu: Tajomná pamiatka starých Inkov

  0

  Bez pochyby najznámejšou pamiatkou kultúry Inkov sú pozostatky mesta, alebo ak chcete – ruiny mesta – Machu Picchu. Napriek legendám, ktorými je celé územie mesta opradené, nejedná sa o žiadne prehistorické mesto, ako by sme sa mohli domnievať. Mesto bolo vybudované pravdepodobne kvôli svätyniam. Pozrime sa na toto svetoznáme mesto trochu…

  Čo vlastne sú a ako fungujú adaptívne svetlá?

  0

  V dnešnej dobe sa čoraz častejšie stretávame s pojmom adaptívne svetlá. Z prémiového segmentu sa postupne dostávajú aj do bežnejších áut a je iba otázkou krátkeho času, kedy ich uvidíme aj v najmenších kategóriách. Poďme sa teda pozrieť, ako vznikli, aké majú funkcie a vďaka čomu prichádza k ich rozmachu.…

  Tieto fotografie ti prinesú nevídané uspokojenie

  0

  Ak máš rád dokonalosť a si tak trocha perfekcionista, tak ti s radosťou oznamujeme, že ti tieto fotografie prinesú nevídané uspokojenie. Pre niekoho je dostatočné uspokojenie, ak sa môže počas jesene prejsť po listí. Nájdu sa však aj náročnejší ľudia, ktorí sú dostatočne uspokojení až po odlepení ochrannej fólie z novej…

  Rio de Janeiro, socha Krista či Copacabana. Čo všetko ponúka exotická oblasť Carioca?

  0

  V tomto článku si povieme o ďalšom zo svetových kultúrnych dedičstiev – o kultúrnej oblasti Carioca, pod ktorú sa zaradzuje aj Rio de Janeiro, socha Krista Spasiteľa, svetoznámy záliv Copacabana a pobrežie mesta Rio, Cukrová homoľa (alebo ak chcete Pao de Acúcar) a Národný park Tijuca. Prečo práve Carioca? Názov je odvodený z prezývky obyvateľov Ria –…

  Jedálniček pre rôzne zamestnania: Čo by sme mali jesť podľa toho, čo robíme?

  0

  V prvom rade je nevyhnutné spomenúť, že každý človek je individuálny, preferuje rôzne chute i potraviny. Jedálniček by mal teda reflektovať nielen chuťové požiadavky, ale aj zdravotný stav, ročné obdobia, fyzickú záťaž a pod. Je dôležité mať na mysli, že nie všetko je vhodné pre každého. Tí, ktorí pracujú v…