Má sa Marian Kotleba obávať o výsledok v nadchádzajúcich voľbách do VÚC? /úvaha, časť prvá/

Publikované 01.10. 2017 o 12:51 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

Určite áno! Neúspechom pre Mariana Kotlebu a jeho kanditátov za ĽSNS v blížiacich sa voľbách do VÚC by bolo, ak by žiaden jeho kandidát, vrátane jeho samotného, neuspel a ako strana by tak nezískala ani jediného predsedu krajského samosprávneho kraja.

Bolo by to však pre Mariana Kotlebu skutočne neúspechom??

V politike sa oplatí byť rozvážny a realistický zároveň. To znamená emočne stály a idúci si postupne, krok za krokom pre dosiahnutie svojej vízie. Je ku tomu potrebná aj odvaha, najmä v situácuiach, kde si treba úprimne priznať i čiastkový neúspech.

Byť však neustále v kontakte s realitou je nemožné bez bdelosti. A každý vie, že pozerať sa Pravde priamo do očí dokáže len múdry človek!

Byť odvážny, realistický, bdelý a múdry by sa preto malo stať živou poučkou pre každého rozumného človeka, ktorý má snahu a záujem spolupodieľať sa na veľkých zmenách v našej spoločnosti, ktoré sú pred nami.

Žijeme a zažívame dobu veľkých zmien, preto i naše vklady do tejto doby by mali byť čo najzmysluplnejšie a v každom ohľade pomáhajúce pre všeobecné dobro, nech sa toto realizuje v akejkoľvek podobe.

Aké sú teda vyhliadky pre pána Kotlebu a jeho kandidátov a pre celú jeho stranu v nadchádzajúcich voľbách do VÚC, ktoré sa budú konať v sobotu, dňa 04.11.2017?

Jedno múdre príslovie vraví: „Ak chceš ísť do boja, spočítaj si najskôr svoje vojsko!“

Ak chce Marian Kotleba v týchto voľbách uspieť, musí byť schopný reálne zhodnotiť momentálnu jeho situáciu. A táto hovorí, že v súčasnosti, dnes, tak ako sú momentálne nastavené udalosti na Slovensku, majú jeho kandidáti vrátane jeho samotného reálnu šancu získať každý od 13 – 23% hlasov od všetkých zúčastnených voličov.

Toto percento však môže byť ešte o to menšie, o koľko naviac dokážu zmobilizovať svojich voličov opozičné strany a koalícia.

Určite najväčším súperom pre Mariana Kotlebu takmer vo všetkých krajoch bude kandidát opozície. Nehovoriac o tom, že môže dôjsť tesne pred voľbami ešte k takej šachovej partii, ktorá bude namierená v jednote úsilia proti Marianovi Kotlebovi, jeho strane a jeho kandidátom. V tomto prípade nieje doslova nič nemožné!

Koalícia i opozícia si totiž uvedomujú, že tieto voľby budú mať dosť výrazný vplyv na ďalšie udalosti a ďalší vývoj na Slovensku. Ak sú Kotlebovi voliči pripravení, tak nech sú si aj istí, že koalícia a opozícia nieje len pripravená, ale zmobilizovaná!

To preto, lebo musia hrať z povahy veci samej „vabank“, pretože v hre sú nielen veľké politické kreslá do najbližších parlamentných volieb, ale aj obrovské sumy štátnych i európskych peňazí, ktoré sú už pravidelne predmetom šedej a čiernej ekonomiky tých, ktorí vládnu.

Ide o sumy astronomických rozmerov a tomu bude zodpovedať i povaha boja nielen pri týchto, ale i nasledujúcich parlamentných voľbách!

Vezmime za príklad prezidenta Kisku, ktorý bude pod tlakom koalície vmasírovaný až do stavu úplnej jeho diskreditácie, aby s touto osobou na Slovenskej politickej scéne v budúcnosti už nebolo možné ďalej počítať.

Či si to chceme pripúšťať alebo nie, Kiska mal dosť vysokú podporu od občanov, ktorí nemali možnosť dovidieť, ako falošný je tento človek. Reálne hrozilo, že po prezidentovaní založí silnú politickú stranu a tak by sa voličská kapacita na Slovensku ešte viac drolila, čo si prezieraví politici dneška nesmú dovoliť.

A navyše, rozhodli tak oligarchovia a tak sa aj stane! Kiska mal skrátka tú nevýhodu, že za ním stoja oligarchovia zo zahraničia a to sa mu stalo aj osudným. 

Pre toto a mnohé ďalšie súvislosti musí pán Kotleba v súčasnosti zabudnúť na voľby do VÚC spred štyroch rokov a podobne i na vývoj udalostí s jeho stranou v parlamentných voľbách minulý rok.

Za daných okolností, bez eufórie, nadsadzovania i strachu musí byť schopný dovidieť, že môže v súčasnosti počítať reálne s maximálne 20-23% hlasov pri tých najvyššie postavených kandidátoch. Toto je jeho momentálny vklad do boja a aj jeho vojsko, s ktorým môže dnes počítať!

Bolo by však pre neho veľmi príjemné a pre mnohých aj prekvapivé, ak by toto číslo bolo reálne vyššie.

No prejdime od snenia radšej k realite, kde síce pánovi Kotlebovi nahráva systém jednokolových volieb, ale to vôbec nemusí byť dostačujúce. Pri týchto voľbách reálne hrozí, že víťazný kandidát v každom kraji bude mať ešte o 4-8% viac hlasov, než sú Kotlebove reálne vyhliadky.

Výsledky môžu byť nakoniec i tesnejšie, všetko však bude záležať od toho, nakoľko dokáže jeho strana využiť ešte pomerne dlhý čas do samotných volieb. Nakoľko dokáže on i so svojimi vernými zmobilizovať svoje voličské publikum, ale i tzv. laxných občanov – nevoličov. Pretože z čisto teoretického hľadiska je pri každých voľbách na Slovensku ešte rezerva zhruba 20% oprávnených voličov, ktorí sú zatiaľ vlažní a voliť nechodia a pritom by výrazným spôsobom dokázali zamiešať karty.

Pán Kotleba a tu je Váš priestor!

Voliči opozície sú viac menej jasní, i voliči koalície. Spiaci voliči nedajú súčasnej koalícii ani opozícii „ani jeden“ svoj hlas, pretože na to nemajú najmenší dôvod. Mohli by sa však nechať strhnúť Vašimi snahami a záleží teda len na Vás, či ju dokážete ešte využiť vo svoj prospech. Máte na to ešte 5 celých týždňov.

Treba tiež realisticky zvážiť, do akej miery využívate svoje stranícke kapacity a všetky ďalšie snahy k osloveniu tých voličov, ktorí ešte nie sú vo Vašom prípade celkom rozhodnutí.

Dosť Vám chýba mediálna a verejná podpora. Treba zabudnúť na to, že ste v tomto smere ako strana diskriminovaní. Musíte hľadať nové možnosti a schodné cesty vhodné pre Vás. Verte, že kto cestuje veľa po Slovensku a s bdelým zrakom mapuje a vníma súčasnú situáciu aj vidí, že je nevyužitý veľký potenciál Vašej strany ku tomu, aby ste ku sebe naklonili nových voličov a zároveň nestratili už tých, ktorých ste získali.

Zatiaľ môžete profitovať a to v prevažnej miere iba z jediného – ľudia sú vo väčšine znechutení súčasným vládnutím našich politikov. Koalícia, opozícia i vrátane prezidenta sú v tom najväčšom politickom marazme a rozklade, aký tu zhruba za 25 rokov našej novej existencie ešte nebol.

Ruku na srdce, že je to tak a že ste sa dostali do parlamentu najmä vďaka nespokojnému voličovi, ktorému je viacmenej jedno, kto bude vládnuť, len nech už odídu všetci tí, ktorí sú tam teraz.

Buďte preto Vy i Vaša strana realistickí a vychádzajte z toho, že ak ani jeden Váš kandidát v nastávajúcich voľbách neuspeje, nebude to Vaša prehra.  

Je to vývoj a môžete v podstate ďakovať, ak sa vyššie uvedené percentá naplnia, pretože to bude znakom, že si svoju pozíciu na Slovensku upevňujete. Čiže aj zdanlivá prehra musí byť pre Vás benefitom a prínosom a bude potom záležať v nasledujúcich dňoch, týždňoch a mesiacoch, o koľko percent hlasov si pritiahnete ešte viac na svoju stranu.

Bude to však pre Vás dosť neľahká úloha, pretože budete musieť dosť výrazne zmeniť svoju stratégiu propagácie ale i rozšírenie a doplnenie ideových základov strany.

/pokračovanie/

 

 

 

Čiastka potrebná na dofinancovanie bežného chodu Hlavných správ za tento mesiac

Číslo účtu:

0€

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

Rozvoj elektromobilov prináša veľa právnych a účtovných problémov

Viedeň 1. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto: screenshot z youTube)   V Európe sa intenzívne diskutuje o nástupe elektromobilov, predpokladom je však budovanie infraštruktúry nabíjacích staníc. V tejto súvislosti sú právne otázky oveľa citlivejšie než technické Napríklad v Rakúsku nemôže prevádzkovateľ stanice vyúčtovať "natankované" kilowatthodiny. K tomu potrebuje licenciu dodávateľa elektrickej energie, ktorú…

MMM: Riaditeľa Koniara teší ženský rekord i hladký priebeh pretekov

Košice 1. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR- Milan Kapusta)   Prvá októbrová nedeľa patrila v Košiciach tradične Medzinárodnému maratónu mieru a ten opäť nesklamal. Tisícky účastníkov i divákov, skvelá atmosféra, ideálne počasie a atraktívne výkony boli dôvodmi na spokojnosť organizátorov. Tí mohli po 94. ročníku MMM upraviť historické štatistiky, keďže najlepší…

Trump odrádza svojho šéfa diplomacie od rozhovorov so Severnou Kóreou

Washington 1. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Ivan Sekretarev)   Americký prezident Donald Trump dnes uviedol, že odhovára svojho ministra zahraničných vecí od pokusov rokovať so Severnou Kóreou o jej jadrovom programe "Povedal som Rexovi Tillersovovi, nášmu úžasnému ministrovi zahraničných vecí, že márni čas snahami o rokovania s raketovým mužíčkom," napísal…

V Kolumbii začalo platiť dočasné prímerie medzi vládou a povstalcami z ELN

Bogota 1. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Ricardo Mazalan)   V Kolumbii dnes začalo platiť dočasné prímerie medzi vládou a ľavicovými povstalcami zo skupiny Národná oslobodzovacia armáda (ELN). Informovala o tom BBC Prímerie medzi vládou a ELN ako najväčšou ešte aktívnou povstaleckou skupinou v Kolumbii bolo podpísané 4. septembra. Má platiť…

Na stanici v Marseille útočil muž s nožom, zabil dve ženy

Marseille 1. októbra 2017 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Christophe Ena)   Dve ženy dnes dobodal na smrť zatiaľ neznámy útočník na hlavnej železničnej stanici Saint-Charles v juhofrancúzskom meste Marseille. Oznámila to agentúra DPA s odvolaním sa na bezpečnostné zdroje K útoku došlo okolo 13.45 h. Útočníka podľa prokurátora Xaviera Tarabeuxa zastrelili…

Mak v Škótsku sľubuje veľký zápas pre SR: "Chceme vyhrať"

Šamorín 1. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR- Michal Svítok)   V značne oklieštenom zložení sa na zraze v Šamoríne zišla slovenská futbalová reprezentácia pred vrcholom kvalifikácie MS 2018. Keďže si mnoho reprezentantov ešte plnilo klubové povinnosti v zahraničných ligách, tréner SR Ján Kozák mohol osobne privítať v nedeľu popoludní len jedenásť hráčov Slováci majú…

Ozbrojené sily SR chcú do konca roka vyslať do Iraku 25 vojakov

Bratislava 1. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR- Michal Svítok)   Ozbrojené sily chcú ešte v tomto roku vyslať do Iraku do 25 vojakov. Nebudú sa podieľať na bojových operáciách ani na ich plánovaní. Pôjde o výcvikovú misiu, ich úlohou bude asistencia a poradenstvo pri budovaní kapacít irackých bezpečnostných síl. Vyplýva to z…

Zápas Barcelony s Las Palmas napokon pred prázdnymi tribúnami

Barcelona 1. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Jon Super)   Nedeľný zápas španielskej La Ligy medzi futbalistami FC Barcelona a UD Las Palmas sa napokon uskutoční pred prázdnymi tribúnami. Pôvodne stretnutie odložili pre bezpečnostné riziká spojené s prebiehajúcim referendom o nezávislosti Katalánska Zástupcovia klubu informovali, že nedokážu zaručiť počas zápasu bezpečnosť. Situácia…

Podľa generála Abbasa je sýrsky konflikt medzinárodnou vojnou, v ktorej USA využívajú terorizmus ako základný nástroj

Damask 1. októbra 2017 (/HSP/Sputnik/Foto:TASR - AP Photo/Hussein Malla)   Nehľadiac na všetko úsilie Bieleho domu, pomocou Ruska sa podarilo vytvoriť silnú koalíciu na boj proti terorizmu a zahraničným interventom, povedal v interview pre Sputnik vojenský odborník, brigádny generál Muhammad Abbas. "Spojené úsilie Sýrie, Ruska, Iránu, Iraku a všetkých krajín…

Mrazová vlna úrodu hrozna na Tokaji veľmi nepoškodila

Veľká Tŕňa 1. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR - Roman Hanc)   Napriek tomu, že predpovede boli zo začiatku veľmi nepriaznivé, sa tento rok javí ako veľmi dobrý. Tvrdí to Jaroslav Ostrožovič z Veľkej Tŕne v Trebišovskom okrese, ktorý sa spolu s manželkou venuje výrobe vína od roku 1990 "Našťastie, mrazová vlna,…

Slovenské vinohrady a produkcia vína. Novošľachtence nahrádzajú staré výsadby vinohradov

Bratislava/Mojmírovce 1. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR - Michal Svítok, Roman Hanc, František Iván)   Na Slovensku je asi 8873 hektárov (ha) rodiacich vinohradov. Uviedla to pre TASR Jaroslava Kaňuchová Pátková, výkonná riaditeľka Zväzu vinohradníkov a vinárov Slovenska. Obhospodarovaná plocha vinohradov podľa nej predstavuje približne 11.159 ha a registrovaná plocha vinohradov 17.598 ha. Stále…

NDS od pondelka čiastočne uzavrie pravý pás diaľnice D2 pri Stupave

Bratislava 1. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR- Michal Svítok)   Národná diaľničná spoločnosť (NDS) čiastočne uzavrie od pondelka 2. októbra pravý jazdný pás na diaľnici D2 pri Stupave v smere do Bratislavy Dôvodom je podľa hovorkyne NDS Michaely Michalovej oprava diaľnice D2 v pravom jazdnom páse vo vonkajšom, teda pomalom jazdnom pruhu,…

Kiska nevie, kto na neho vyťahuje špinu. Po dnešku nepochybuje, že pri úniku informácií sa zneužila štátna moc

Bratislava 1. októbra 2017 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto: TASR- Simona Ivančáková)   Pichám do osieho hniezda, čo sa mnohým nepáči. Prekážam im, preto sa táto organizovaná špinavá hra okolo mňa deje, tvrdí prezident SR Andrej Kiska na margo úniku dokumentov zo štátnej správy, ktoré poukazujú na daňový problém spojený s jeho menom "Niekomu…

Lubyová: Nespokojnosť učiteľov nesúvisí len s platom,ale aj s docenením

Bratislava 1. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR- Michal Svítok)   To, že slovenskí učitelia sú nespokojní, nesúvisí len s výplatnou páskou, ale aj s ich spoločenským docenením. Ministerka školstva Martina Lubyová (nominantka SNS) to uviedla v diskusnej relácii TA3 V politike "Dopriala by som všetkým, aby mali zvýšené mzdy, predovšetkým učiteľom, zároveň si musíme…

Víťazom MMM v Košiciach Keňan Reuben Kiprop Kerio, Slovák Sahajda na 8. mieste

Košice 1. októbra 2017 AKTUALIZOVANÉ (HSP/Foto: TASR - Milan Kapusta)   Na svete sú výsledky v poradí už 94. ročníka Medzinárodného maratónu mieru (MMM). Padol aj traťový rekord v ženskej disciplíne a osobný rekord prvého Slováka v cieli Tibora Sahajdu Najprv vyšli na štart inline pretekári spolu s handbike a vozičkármi.…

Pri násilnostiach v Katalánsku už vyše 460 zranených, ozýva sa kritika zásahov

Barcelona 1. októbra 2017 AKTUALIZOVANÉ III (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Manu Fernandez)   K zrážkam medzi políciou a voličmi došlo dnes na viacerých miestach v Katalánsku, kde sa koná referendum o nezávislosti tohto regiónu od zvyšku Španielska. Informovala o tom agentúra DPA Pri zásahoch španielskej polície proti ľuďom, ktorí sa pokúšali hlasovať v…

Rusko a Turecko prehlbujú svoju spoluprácu, čo vyvoláva nevôľu USA

Ankara 1. októbra 2017 (HSP/Foto: TASR/AP- Alexander Zemlianichenko, pool)   Portál pravda.ru publikoval materiál Ajdina Mechtieva, ktorý sa venoval  stretnutiu  ruského prezidenta Vladimíra Putina a tureckého prezidenta Erdogana v Ankare. Toto stretnutie sa nieslo v znamení rozvoja rusko-tureckej spoluprácie a podľa viacerých politológov a expertov viedli k odstaveniu USA v Turecku na…

Premiér Fico: Kiska mi o svojej "kauze" povedal sám, nezistil som to nelegálne

Bratislava 1. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR- Andrej Galica)   Premiér Robert Fico (Smer-SD) nevie o "kauze prezidenta SR Andreja Kisku" z nelegálne získaných informácií od daňových či iných orgánov. Povedal to dnes na krátkom tlačovom brífingu na Úrade vlády v Bratislave. Kiska mal o svojich problémoch s daňami Ficovi povedať sám…

TopSpeed

ČS Autoslalom v Dunajskej Strede bol poriadne šmykľavý

0

Československý Autoslalom privítal pretekárov na predposlednom podujatí sezóny na motokárovej trati v Dunajskej Strede. V sobotu 23. septembra 2017 si prišlo zmerať sily s traťou, počasím a súpermi takmer 80 jazdcov. ČS Autoslalom pre nich pripravil 1700 m dlhú rýchlu, no zároveň technickú trať. Jazdci však nebojovali len s kužeľmi ale aj s počasím.

Najvýkonnejšie Porsche Panamera Sport Turismo je prekvapivo hybrid

1

Porsche bola kedysi značka, ktorá produkovala výlučne športové modely s benzínovými motormi. Do ponuky však medzičasom pridali SUV a športovo-luxusnú limuzínu Panamera. Do oboch typov ponúkli aj naftový motor. V druhej generácii Panamery obohatili ponuku o verziu so stupňovitou zadnou časťou Sport Turismo. V ponuke je niekoľko verzií. Najvýkonnejšie Porsche Panamera Sport…

Hodí sa farba auta k vašej osobnosti? Podľa Nissanu asi nie

2

Podľa čoho vyberáte farbu auta? Alebo to pre vás nehrá žiadnu rolu? Pravdepodobne je to tak. No podľa najnovšieho prieskumu spoločnosti Nissan sa totiž farba auta, na ktorom jazdíte, zväčša nehodí k vašej osobnosti. Najreálnejším vysvetlením je tak ten, že si automobily vyberáme podľa iných kritérií, ako je farba.

Cena diaľničnej známky na r2018 ostane rovnaká

3

Cena diaľničnej známky každého druhu ostane pre r2018 na Slovensku rovnaká. To je v zásade pozitívna správa. Ale viete, čo je na tom veľmi smutné? Vyzbierané peniaze nejdú tam, kam by mali. V tejto súvislosti by bolo až drzé, že si na ministerstve vôbec dovolili uvažovať o zvyšovaní cien. Prečo? Lebo otvorili pár…

Výroba v Škode dosiahla 20 mil. kusov. Jubilejným typom je Karoq

1

Oproti Nissanu nízke číslo, pre nás je však Škoda takmer domáca automobilka. Od roku 1905 predali 20 miliónov áut. Úctihodné číslo, ktoré rapídne stúpalo po roku 1991 vstupom Volkswagenu do spoločnosti. Jubilejným 20-milióntym kusom je Škoda Karoq, vyrobená v Kvasinách. „Máme 20 miliónov dôvodov k tomu byť hrdí“ povedal Michael Oeljeklaus, člen…

Poznáte brzdový systém v aute? III. časť

0

V krátkom seriáli o brzdách sme sa dostali k záveru. Prvá časť pojednáva o tom, čo je brzdový systém a predstavuje základné delenie bŕzd podľa použitia. V druhej časti bolo vysvetlené delenie podľa druhu ovládania. V tejto poslednej časti to sú brzdové systémy podľa mechanizmu ovládania a podľa prevodu.

KAMzaKRÁSOU

Video Make-up optických ilúzií láme na youtube rekordy

3

Mirjana Kika Milosevic je vizážistka a umelkyňa, ktorá robí prekrásne kresby na telo. Make-up optických ilúzií kreslí sama na sebe a vyzerá to v niektorých prípadoch až strašidelne. Nádherne tieňuje farby a získala prvé miesto na súťaži Serbian NYX Face Awards. Optické ilúzie, ktoré vytvára vyrážajú dych. Na Youtube získala už vyše 18 miliónov…

Spoznaj overený prírodný liek na úzkosť, strach i depresiu!

3

Sezóna zberu liečivých bylín sa pomaly chýli ku koncu, no stále je možnosť sa v prírode poobzerať ešte po niekoľkých druhoch rastlín. Takou je aj valeriána, ktorá je známa svojimi blahodarnými účinkami na nervový systém. Valeriána lekárska vplýva na kvalitu spánku, pomáha pri bolestiach hlavy a kĺbov i pri menštruačných kŕčok. Objavte čaro tejto…

Video Noste jedny šaty na veľa spôsobov. Dokonalá módna vychytávka!

4

Nebolo by skvelé mať šaty,  ktoré budú každý deň vyzerať inak?  My sme také našli, jedny šaty na veľa spôsobov sa inak nazývajú aj "infinity dress". Pôvodne boli vymyslené v USA  kde je zvykom, že družičky na svadbe sú oblečené rovnako.  Vybrať jediné šaty pre viacero žien môže byť  problém, zvlášť…

Chceš, aby bola tvoja nová diéta účinná? Tomuto sa vyvaruj!

1

Ste pripravení udržať si svoju líniu aj po skončení leta alebo ste sa nestihli na leto pripraviť a tak si chcete pomôcť aspoň pred Vianocami? Vaša nová diéta si v tomto prípade zaslúži veľkú pozornosť a precíznu prípravu. Zmena je ťažká a niektorí ľudia doslova dychtia po krajšej postave. Vďaka…

Skrýva sa lepok v kozmetike? Na toto si daj pozor!

2

Máte známych alebo práve vy patríte medzi ľudí, ktorý majú intoleranciu na lepok? Tak zbystrite pozornosť. Lepok obsiahnutý v potravinách je vám určite známy, no lepok v kozmetike je pre mnohých ešte neznáma vec. Celiatici by si mali dávať hlavne pozor na čoraz väčší trend a tým je prírodná kozmetika.…

Vyhrajte 4x Pharmatheiss Elixír na stimuláciu rastu rias

6

Riasy patria medzi chĺpky, ktoré sa nachádzajú na ľudskom tele. Tieto konkrétne zdobia naše oči. Avšak riasy nemajú len estetickú funkciu. Ich primárnou funkciou je ochrana očí pred rôznymi čiastočkami, ktoré by mohli spôsobiť slzenie alebo ich dráždenie. Akonáhle sa niečo dotkne rias, vyvolá to reakciu a oko sa reflexne uzavrie.…

TopDesať

V Mexiku z neba doslova pršali ryby

0

Na severovýchode Mexika z dažďového mraku spolu s kvapkami vody pršali ryby, uvádza správa civilnej obrany štátu Tamaulipas. K fenoménu došlo v meste Tampico. "Prišiel slabý dážď, počas ktorého malé ryby doslova spadli z neba," stojí v správe civilnej obrany zverejnenej na Facebooku. [adrotate group="11"] https://www.youtube.com/watch?v=vXU0N7PO2ss

Austrálska gazdiná vyhnala z domu metlou dva hady

0

Obyvateľka austrálskeho mesta Byfield Petrina Murphyová našla vo svojej kúpeľni dva hady, konkrétne išlo o pytóny. Žena, ako uvádza denník The Sun, Nespanikárila a vyhnala hady pomocou obyčajnej metly. Najskôr sa hady plazili na streche domu, priamo na polopriehľadnom strešnom okne nad kúpeľňou. Zvieratá však robili hluk a prekážali Murphyovej a jej…

10 vecí, ktoré si nevedel o zakladateľovi Playboya - Hugh Hefnerovi

0

Sivovlasý Casanova, Hugh Hefner, žila vysnívaný život každého dospievajúceho chlapca ... až do veku 91 rokov. Hefner, ktorý pred pár dňami zomrel prirodzenou smrťou, bol známy pre vytvorenie jednej z najrozšírenejších amerických značiek v Playboy Magazín pre mužov, ktorý bol založený v roku 1953 s počiatočnou investíciou len 600 dolárov, sa rýchlo rozrástol na miliónový…

Vtipné fotografie muža, ktorý sa pomocou photoshopu premiestňuje do životov celebrít

0

Väčšina celebrít nie je preslávená práve tým, že sa na verejnosti často objavujú s obyčajnými "priemernými" ľuďmi. Tento chlap ma však fotografiu skoro s každou celebritou, ktorá by ti napadla. A ako sa mu to podarilo? Jednoducho. Zoznám sa s Robertom Van Impeom. Pochádza z Belgicka a nasledujúce fotografie ktoré…

25 ľudí s najvyšším IQ, ktorí kedy žili na našej planéte

0

Kto mal historicky najvyššie IQ? Odpoveď ťa môže prekvapiť. Inteligencia je zložitá vec. Rovnako ako krása, aj inteligencia môže byť pre niekoho "požehnaním", no pre iného prekliatím. Niekedy tí najinteligentnejší žijú najťažšie životy, inokedy sa zdá, že sa naoozaj narodili pod šťastnou hviezdou. Hoci existuje veľa rôznych spôsobov merania inteligencie a existuje mnoho rôznych druhov…

Explózia vojenského muničného skladu na Ukrajine

0

Obrovská explózia a následne ďalšie výbuchy vo vojenskom sklade na Ukrajine boli zaznamenané v skorých ranných hodinách ešte 27. septembra. Epicentrum výbuchov sa nachádza 240 kilometrov od hlavného mesta Kyjev.   [adrotate group="11"]   Záchranné tímy evakuovali blízke dediny v regióne, uviedla armáda. Približne až 30 000 ľudí muselo opustiť svoje…