Pripravuje EÚ program totálneho ovládania správania sa občanov Európy ?

Publikované 09.09. 2017 o 08:10 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

<!–
@page { margin: 0.79in }
P { margin-bottom: 0.08in }
–>

Túto otázku kladiem preto, lebo som si v mesačníku Zem a vek ( číslo 9/2017 ) nedávno pozorne prečítal článok s názvom „Západ testuje v Číne zvieraciu kazajku pre vlastných občanov“, ktorého autorom je Patrik Sloboda. Tento článok pokladám za serióznu informáciu o hrozbe, ktorá sa rúti na obyvateľov Európy a preto za veľmi aktuálny, zásadný, pretože stručne opisuje projekt, ktorý sa v týchto rokoch testuje v Číne a má byť použitý pre potreby EÚ – zosúladenia s projektom Novej Európy či k vytvoreniu podmienok pre nastolenie Nového svetového poriadku. Nateraz je tu otázka, skôr ako načrtnem podstatu projektu realizovaného v Číne, prečo práve teraz je potrebné klásť otázku o tom, čo pripravuje EÚ, prečo je potrebné žiadať niekoho ( zrejme vládu SR ), aby nás uviedla do problematiky, prečo bude potrebné konať, keď sa nič mimoriadneho vraj nedeje ( až na ilegálnu migráciu ) ?

Lebo podľa autora článku vedecký a technologický pokrok priniesli ľudstvu niečo, čo doteraz nepoznalo: technickú spôsobilosť spájať informačne všetkých so všetkými v reálnom čase riadiť túto pavučinu zhora, zo supercentier, za súčasného ponechania ilúzie o internete ako platforme dostupnej každému na voľné šírenie informácií bez ohľadu na bariéry a zemepisné vzdialenosti. Treba to chápať tak, že technickú spôsobilosť je možné využívať nielen v prospech blaha občanov, ale aj v prospech zabezpečenia totálnej kontroly nad nimi. Ak prvá úloha je v poriadku, tak druhá úloha využitia technickej spôsobilosti je už o politickej moci, ktorá sa využije proti občanom a vládnutia nad nimi.

Podľa autora článku dnešní globalistickí technokrati sa nádejajú, že im svitá na lepšie časy, pretože technicko-administratívne mechanizmu totálnej kontroly, ktoré majú k dispozícií, sa na prelome tisícročia začali digitalizovať, automatizovať, robotizovať a integrovať do komplexu, ktorý z roka na rok znásobuje výkonnosť a znižuje prevádzkové náklady. Títo technokrati v dnešnej dobe potrebujú totálne transparentného človeka, bez kúsočka nedoknuteľnej súkromnej sféry. Preto je potrebné z ich strany rýchlo konať, aby to bolo v súlade s cieľom rozvracania doterajšieho usporiadania spoločenských pomerov v štátoch demokratického Západu.

Autor článku orientuje pozornosť čitateľa nadpisom: Čo šijú pre Európu v Číne. Pokúsim sa o stručný prehľad programu či systému, ktorý sa skúša pre potreby EÚ.

V Číne testujú systém totálneho sledovania občanov. Vláda ČĽR v júni 2014 zverejnila prvú správu o tom, že má smernicu na vytváranie systému spoločenskej kontroly. V angličtine tento program dostal názov Social Credit System ( SCS ). V článku je jasne napísané, že SCS sa testuje ako nástroj na ovládanie obyvateľov postindustriálnej a postdemokratickejtechnickej totality v prvom rade pre obyvateľov USA, Kanady a Európy.

Autor článku jasne upriamuje pozornosť k tomu, že EÚ začne preberať čínske skúsenosti riadenia spoločnosti po septembrových voľbách v Nemecku. Z jeho pohľadu každý občan musí byť zotročený, trasparentný, priesvitný, prehľadný, ako občan zo skla. Ide o systém, ktorý známkuje pomocou tisícbodovej škály všetko, čo sa priebežne nazbiera o každom jednotlivcovi z databánk prepojených internetom. Zbierajú sa všetky čiastkové údaje, aby sa potom automatický vyhodnocovali a zanášali do osobných profilov, ktoré sa napájajú na centrálnu databánku mapujúcu celú krajinu. Sleduje sa spotrebiteľská stopa v obchodoch, reštauráciách, pri zábave, počas cestovania doma i v zahraničí. Automatické zbieranie údajov o každom jednotlivcovi beží aj u nás, pretože to robia banky, poisťovne, obchodné firmy, zdravotnícke zariadenia a podobne.

V čom je rozdiel medzi slobodnou spoločnosťou a Čínou v tomto prípade ? Zásadný rozdiel je v miere využívania či zneužívania celého tohto systému. Najzvrátenejšou stránkou známkovacej sústavy v Číne ostáva svojvôľa totalitnej moci pri stanovovaní a posudzovaní prehreškov voči spoločenským normám. Podľa autora tieto normy sa nikdy nepublikujú a občan nevie, čo kedy je správne, žiaduce, kladne hodnotené, a čo nie. Bodové skoré mu môžu zhoršiť aj činy a postoje príbuzných a známych.

Bičom bodovej sústavy SCS sú tresty. Majú zničujúci dosah na život občana. Napríklad cestovné kancelárie nepredajú osobám s nízkym bodovým skóre zájazdy do cudziny. Úrady im môžu všeličo zakazovať, prípadne obmedzovať. Bodovému hodnoteniu podliehajú všetky vrstvy spoločnosti. Zdrvujúci je výchovný účinok SCS. Podstatnou mierou prispieva k homogenizácií myslenia a správania občana a občanov. Autor článku si myslí, že možno nebude potrebné zaviesť ani cenzúru internetu, pretože postačí autocenzúra v prejavoch a vyhýbania sa webovým stránkam alebo sociálnym sieťam s pochybným obsahom. Ľudia sa budú obmedzovať sami, aby nepoškodili svoje rodiny. Toľko k obsahu článku v tom najpodstatnejšom – k systému spoločenskej kontroly občanov.

Autor Patrik Sloboda nabáda, aby stredoeurópania sa znepokojovali nielen riadenou inváziou miliónov Afričanov a Aziatov, ale mali by si všímať aj prípravu zvieracej kazajky, ktorú pre nich šijú v Číne. Ako sa však majú znepokojovať, keď je to téma, ktorá na verejnosti vôbec nerezonuje, ktorá v masmédiách sa nerozoberá, nie je predmetom záujmov politických strán a hnutí či mimovládnych organizácií. Iniciatíva by v každom prípade mala byť na strane vládnej moci, lenže nedá sa dôverovať tomu, že táto vládna moc má záujem o takýchto chúlostivých témach svojim občanom hovoriť či niečo zdôvodňovať. Ak vládna moc dokázala poslušne realizovať úlohu Bruselu na vytvorenie právnych základov pre boj proti extrémizmu svojich občanov, ťažko predpokladať, že v prípade totálneho sledovania občanov a ich známkovania a vyhodnocovania podľa akýchsi spoločenských noriem bude postupovať v záujme ochrany občanov.

Ak sa aj pri tých skromných informáciach človek zamyslí nad podstatou systému spoločenskej kontroly – SCS ako nástroja na ovládanie správania občanov, tak je mu jasné, že tento systém úplne ladí s politikou boja proti extrémizmu, ktorú EÚ v svojom priestore „úspešne“ rozvinula a podľa ktorej aj postupuje. Keďže z časového hľadiska ide o súčasnosť, nie je možné problém, ktorý opísal autor článku Patrik Sloboda, nechať nepovšimnutý. Ten upozorňuje, že natíska sa otázka, do akej miery dovolia občania strednej Európy svojej vrchnosti preberať čínske skúsenosti z programu SCS.

Skúsenosť s doterajších politických praktík vládnej moci a vplyvu verejnosti na politiku vládnej moci jednoznačne ukazuje, že občanom sa nepodarilo, aby vládna moc zrušila svoj boj proti extrémizmu. Z tohto dôvodu ochranu občanov krajiny pred nasadením programu SCS je potrebné začať organizovať z dôvodov ochrany života jednotlivcov, ochrany ich rodín a uplatnenia sa v spoločnosti bez totálneho ovládania ich správania sa. Ak bol legislatívno-právne z úrovne vládnej moci rozvinutý boj proti extrémizmu, tak veľká väčšina obyvateľstva si určite myslela a myslí, že ich sa extrémizmus netýka a preto nemajú dôvod vstupovať do určitého konfliktu s vládnou mocou či vôbec do arény politického boja. Lenže s programom SCS sa situácia úplne mení a zo strany EÚ či vládnej moci úplne radikalizuje. Ako to bude možné ? Zopakujme si.

Program SCS bude nástrojom na ovládanie správania obyvateľov napríklad Európy, vytvorí sa systém spoločenskej kontroly z úrovne určitej moci. Tento systém bude mať bodovú sústavu určenú na známkovanie každého jednotlivca za jeho aktivity, ktoré budú nájdeme cez príslušné technické prostriedky a internet. Z databánk prepojených internetom sa potom vytvorí osobný profil, ktorý bude uložený niekde v centrálnej databanke. Existencia bodovej sústavy je zdôvodniteľná iba tým, že sa budú používať tresty či sankcie, ktoré bude určovať vládna moc a ktoré ovplyvnia život každého jednotlivca. Na rozdiel od vyhľadávania extrémistov, program SCS je programom pre všetkých. Z tohto dôvodu každý jednotlivec – občan by sa mal zaujímať o hrozbu, ktorá sa pripravuje. Ak sa v Európe prikročí k realizácií programu SCS, tak potom padá akákoľvek predstava o tom, že budeme ďalej žiť v slobodnej a demokratickej spoločnosti, pretože pri strate súkromia to jednoducho nejde.

Pred občanmi Slovenska je teda riadna výzva: postarať sa sami o seba, o presadenie takých zákonov, ktoré budú všetkých občanov chrániť pred programom SCS a jeho zavadzaním do praxe. Je potrebné, aby sme my, občania, vytvorili náležitý tlak na všetkých tých aktérov politiky, ktorí svoju predstavu o demokracií chápu ako parlamentnú demokraciu a donútili ich k tejto téme otvoriť celospoločenskú diskusiu.

Dušan Hirjak

Čiastka potrebná na dofinancovanie bežného chodu Hlavných správ za tento mesiac

Číslo účtu:

0€

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

Bizarný krimi príbeh: Žena sa vlámala do domu a zaspala nahá v posteli

Anderson 9. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-o/David Goldman)   Americká polícia informovala v piatok o čudesnom krimi prípade, keď muž zo štátu Kalifornia prišiel v utorok z práce domov a našiel neznámu nahú ženu spať vo svojej posteli Najprv našiel na verande svojho domu v mestečku Anderson nôž a otvorený balík. Vošiel…

Pred výročím útokov z 11. septembra neevidujú nijakú presvedčivú hrozbu

Washington 9. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)   Americké orgány pred výročím teroristických útokov z 11. septembra 2001 nevedia o nijakej "presvedčivej" teroristickej hrozbe namierenej proti Spojeným štátom Povedal to v noci nadnes poradca Bieleho domu pre vnútornú bezpečnosť Tom Bossert, ktorého vyjadrenie priniesla agentúra AP. Podľa Bosserta nebola zaznamenaná nijaká "aktuálna,…

Grécki policajti protestovali proti úsporným opatreniam vlády

Solún 9. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Nikolas Giakoumidis)   Stovky policajtov v druhom najväčšom gréckom meste Solún protestovali v piatok proti úsporným opatreniam vlády V proteste ich podporili aj kolegovia z ďalších uniformovaných zložiek. Pochodovali centrom Solúna a v rukách niesli čierne balóny, informovala agentúra AP. Piatkový pochod odštartoval dva dni protestov…

Dánsko nasadí pri kontrolách na hranici s Nemeckom aj vojakov

Kodaň 9. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Hanz Putz)   Dánsko plánuje nasadzovať svojich vojakov pri kontrolách na hranici s Nemeckom, ktoré zaviedlo v januári 2016 v súvislosti s prílevom migrantov. Cieľom tohto kroku je znížiť zaťaženie polície, uviedla vláda vo vyhlásení, ktoré priniesla agentúra DPA Popri hraničných kontrolách majú dánski vojaci po…

V Kyjeve vybuchlo auto. Zahynul čečenský terorista, ktorý bojoval na strane Kyjeva na Donbase

Kyjev 9. septembra 2017 (HSP/ vzgljad/Foto:screen shot youtube)   Portál vzgljad  sa venoval výbuchu automobilu v centre Kyjeva, pri ktorom zahynul čečenský rodák a gruzínsky občan Timur Machauri. Machauri ako žoldnier bojoval v ozbrojenom konflikte v Donbase na strane ATO, v radoch čečenského bataliónu "Šejk Mansúr" Smrť Machauriho potvrdil jeho brat,…

Trump vyhlásil dni modlitieb a spomienok na obete útokov na USA z roku 2001

Washington 9. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Pablo Martinez Monsivais)   Americký prezident Donald Trump vyhlásil obdobie od 8. do 10. septembra za dni celoštátnych modlitieb a spomienok na obete útokov na USA z 11. septembra 2001. Oznámil to v noci nadnes Biely dom Trumpovo vyhlásenie, ktoré zverejnila jeho tlačová služba, vyzýva Američanov,…

Rusi zlikvidovali ďalších významných teroristov v Sýrii

Damask 9. septembra 2017 (HSP/politikus/Foto:TASR/AP-Ghouta Media Center)   Portál politikus publikoval včera informácie o ruskom leteckom útoku v blízkosti mesta Deir ez Zor Ruské bojové bombardéry zaútočili na veliteľské centrum teroristov v provincii, v ktorej sa nachádzali minimálne štyria vyšší poľní velitelia ISIS. Bunker v ktorom sa teroristi ukrývali dostal…

Mária Zacharovová o "prehliadkach" na ruských konzulátoch v USA: „Podobné konanie najhrubším spôsobom porušuje medzinárodné právne normy“

Moskva 9. septembra 2017 (HSP/Foto: Kremlin)   Washington rozpútal skutočnú diplomatickú vojnu proti Rusku. Napriek tomu, že Biely dom začal so sankciami voči Rusku, vo Washingtone sa stále čudujú, prečo Rusko odpovedá na nepriateľské kroky Bieleho domu. A Washington podniká nové... Najnovšie rezonuje kauza s vpádom amerických tajných služieb do diplomatických objektov…

Maďarský premiér Orbán k verdiktu ESD o kvótach: Plne súhlasím s postojom Roberta Fica

Budapešť/Bratislava 8. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)   Verdikt Súdneho dvora Európskej únie v Luxemburgu, ktorý v stredu zamietol žaloby Maďarska a Slovenska proti dočasnému mechanizmu EÚ na prerozdeľovanie utečencov na základe kvót, treba vziať na vedomie, čo však nie je dôvodom na zmenu prisťahovaleckej politiky Maďarska, tvrdí maďarský premiér Viktor Orbán…

Katarský emir naznačil pripravenosť riešiť spor s koalíciou na čele s Rijádom

Káhira 9. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)   Katarský emir, šejk Tamím ibn Hamad as-Sání, naznačil ochotu rokovať ohľadom diplomatického sporu medzi jeho krajinou a skupinou arabských štátov vedených Saudskou Arábiou. Informovala o tom dnes panarabská televízia al-Arabíja Spresnila, že o možnosti rokovaní hovoril katarský šejk v piatok v rozhovore so saudskoarabským…

Václav Klaus: Ísť do jadra EÚ znamená stať sa satelitom Nemecka

Praha 9. septembra 2017 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Slovenský premiér Robert Fico sa chce za každú cenu dostať do jadra Európskej únie . Bývalý český prezident Václav Klaus však pred takýmto krokom varuje. Klaus odmieta , aby sa Český republika hrnula do jadra a tvrdí, že byť v jadre EÚ znamená…

Kvóty v praxi: Migranti, ktorí sa v rámci prerozdeľovania dostali do Slovinska, odchádzajú

Ľubľana 8. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Christian Bruna)   Slovinsko ani naďalej nie je vyhľadávanou cieľovou destináciou utečencov, a to ani v prípade, že sa do bývalej juhoslovanskej republiky dostanú v rámci prerozdeľovacích kvót Európskej únie. Ako ďalej vyplýva z dnešných informácií tamojšieho denníka Delo, pätina žiadateľov o azyl, ktorí sa doteraz…

Z archívu CIA. Čím sovietska flotila prekvapila americké námorníctvo počas studenej vojny?

Washington 8. septembra 2017 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Nanna Navntoft/Ritzau Foto via AP)   CIA vo štvrtok prvýkrát zverejnila oficiálny archív dokumentov z obdobia studenej vojny o sovietskom námorníctve. Obsahuje 82 materiálov: analytické zápisky, zvodky, informácie získané agentúrou a ďalších – celkovo viac ako dvetisíc naskenovaných stránok textu Na základe zverejnených dokumentov je vidieť,…

Irma zasiahla Bahamy a Kubu, odkiaľ bude smerovať k Floride

Havana 9. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-NOAA via AP)   Hurikán Irma, ktorý koncom týždňa mierne zoslabol na búrku štvrtej kategórie, ale stále zostáva nebezpečný, v noci nadnes udrel na východnú a strednú časť Kuby, odkiaľ predtým z preventívnych dôvodov evakuovali vyše milión ľudí Úrady do bezpečia previezli aj turistov z najohrozenejších…

Špeciálna a historicky prvá Potulka po meste "Ústavný súd ako ho nepoznáte" sa uskutoční od 8. do 10. septembra 2017

Košice 9. septembra 2017 (HSP/Foto:TASR-František Iván)   Po úspechu vlaňajšieho prvého Dňa otvorených dverí Ústavného súdu Slovenskej republiky v Košiciach (ďalej aj „DOD“), ktorý si prišlo pozrieť vyše 2000 návštevníkov, organizuje Ústavný súd Slovenskej republiky (ďalej aj „ústavný súd“) DOD aj tento rok Uskutoční sa 29. septembra 2017 a sprevádzať ho bude…

Jeden z dôkazov, že Kerčský most predsa existuje – ruská vojenská loď preplávala pod oblúkom mostu

Kerč 9. septembra 2017 (HSP/Foto: RT)   Rusko dokončuje budovanie mostu cez Kerčský prieliv, ktorý spojí Krym a kontinentálnu časť Ruska. Okolo budovania mostu koluje neuveriteľné množstvo rôznych chýrov, čudných „legiend“ a otvorených klamstiev. Najčastejšie sa v európskych, zaoceánskych a pochopiteľne, ukrajinských médiách spomínajú akési „tajomné problémy“ v súvislosti v budovaním mostu, niektorí „experti“ tvrdia, že…

Polícia nevie, akou písomnosťou disponuje Ďuriš-Nicholsonová voči Dankovi

Bratislava 8. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Polícia nevie, akou písomnosťou disponuje podpredsedníčka Národnej rady (NR) SR Lucia Ďuriš-Nicholsonová ohľadom predsedu parlamentu Andreja Danka (SNS). Podľa vyjadrení poslankyne má ísť o kriminálnu informáciu z činnosti polície. TASR o tom dnes informovalo oddelenie komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru (PZ) SR.…

Petro Porošenko uznal, že Krym sa nedá vrátiť silou

Kyjev 9. septembra 2017 (HSP/Foto: Facebook)   Prezident zvyšku Ukrajiny Petro Porošenko vyhlásil, že považuje za nereálne prinavrátenie Krymu silovou cestou, no dúfa, že sa vytvoria také (nedemokratické – pozn. srspol.) medzinárodné podmienky, pri ktorých sa Krym stane pre Rusko „nedosiahnuteľnou ťažobou“. „Môžeme vybojovať Krym silou? Je to reálne? Nie.…

TopSpeed

Nové Porsche Cayenne zmenili viac vnútri ako vonku

3

Nové Porsche Cayenne je tu a veru zpredu a zo strán sa naň treba pozerať pozorne a dlhšie, aby ste ho rozoznali. Jedine zozadu máte vďaka svetlám podobným novej Panamere okamžitú šancu. Ak je Porsche v niečom konzervatívne (možno až príliš) tak je to v dizajn. V ostatnom určite nie. Naopak, v…

Alpina D5 S má 3 turbá, 388 koní, xDrive a je fakt rýchla

6

Alpina bol vždy malosériovým podnikom, ktorý vyrábal exkluzívne modely. Či už išlo o exteriér, interiér alebo o pohonné jednotky, vždy to bol unikát. Vznetové verzie v Alpina nemajú dlhú tradíciu, nevyrábajú ich ani 20 rokov. Alpina D5 S tak reprezentuje vznetovú alternatívu k nedávno predstavenej B5 a pokračuje v stopách predchodcu…

Extrémny koncept John Cooper Works GP od MINI

2

Mini predstaví na autosalóne vo Frankfurte dva koncepty. Víziu elektrického auta, ktoré začnú vyrábať v roku 2019. A kontrast k „zelenej“ verzii aj John Cooper Works GP - malého diabla na kolesách! Je to najextrémnejší koncept od MINI. Môže byť predkrmom pred uvedením produkčnej verzie GP na konci životného cyklu súčasného Coopera. Súčasná generácia,…

Virtuálna realita Audi ponúkne v predajniach nový zážitok

0

Obdobný krok v podobe virtuálnej reality už skúša aj konkurenčné BMW. Audi dorovnáva a tak v niektorých predajniach v Nemecku, Británii a Španielsku ponúkne túto zaujímavú novinku. Virtuálna realita Audi vám prinesie podľa značky zážitok, akokeby ste svoj model mali priamo pred sebou. Dá sa tomu veriť? Nahradí to kedy reálny zážitok? My sme trochu…

Matej Koník v ťažkých pretekoch MSR vo Vysokom Mýte na 3. mieste

1

Motokárové Majstrovstvá Slovenska a Moravský Pohár pokračovali počas prvého septembrového víkendu na motokárovej trati vo Vysokom Mýte. Matej Koník z tímu LSR Racing mal pred sebou náročné preteky a na českej trati to vôbec nemal jednoduché. Nehodil flintu do žita, ale snažil sa dosiahnuť čo najlepší výsledok.

Bilancia nehodovosti za leto 2017 na Slovensku

5

Bilancia nehodovosti je len štatistika. Vkladajú sa do nej údaje zo všetkých okresov Slovenska. Dovolím si konštatovať, že kľúč na vkladanie údajov nie je riešený najšťastnejšie. Najviac mi vadí, že za obeť dopravnej nehody sa nepovažuje osoba, ktorá zomrie neskôr ako 24 hodín po nehode. Obdobne aj s rozsahom zranení, údaj v štatistike…

KAMzaKRÁSOU

Zapletané obočie: Bláznivé trendy neustále pribúdajú!

2

Určite ste si všimli zaujímavý trend vlnkového obočia, ktorý obletel celý svet. Eros Gomez, 17-ročný make-up umelec z Los Angeles však rozpútal novú mániu. Zapletané obočie ovládlo všetky sociálne siete! Mnohí ľudia tvrdia, že to sú len výtvory Photoshopu, no my sme našli reálne videá, v ktorých si môžeme pozrieť…

Video Čo vznikne spojením architektúry a pečenia? Neuveriteľné geometrické torty!

0

Myslíte si, že cukrárske umenie a architektúra nemajú nič spoločné? Možno nie, no keď sa oboje zladí, môže z toho vzniknúť neodolateľný gastronomický zážitok. Zabudnite na perníkové chalúpky, šéfkuchárka Dinara Kasko totiž kombinuje architektúru a pečenie, čím vytvára dezerty, ktoré z určitých uhlov skôr vyzerajú ako zmenšeniny budov. Famózne geometrické torty - inšpirujte sa výnimočným…

Video Jedinečné miesta: Ostrov Vaadhoo a More hviezd

0

Ostrov Vaadhoo je známy pre svoju neobyčajnú krásu. Videli ste už niekde, aby morské vlny svietili? Ak nie, tak sa poďte s nami pozrieť na pobrežie, na ktorom uvidíte to, čo na mnohých miestach nie. To, že vlny svietia, má na svedomí Bioluminiscenčný fytoplanktón. Nejde o žiaden trik ani paranormálny jav, vlny…

Recept: Bleskové čokoládové taštičky z lístkového cesta

1

Recepty z lístkového cesta patria medzi najrýchlejšie. Hodia sa vždy, keď nemáte veľa času, ale predsa len chcete niečo pripraviť či už deťom alebo aj pre návštevu. Tieto čokoládové taštičky potešia každého, kto má rád sladké.

Biele zuby na dosah: Vyskúšaj jednoduché triky pre krajší úsmev

0

V tomto prípade neexistujú žiadne výnimky. Žlté zuby jednoducho nie sú ani reprezentatívne, ani atraktívne. Pokiaľ vás trápi žltší úsmev aj napriek tomu, že si zuby umývate pravidelne a poctivo, máme pre vás cenné rady. Vyskúšajte niekoľko našich jednoduchých a dostupných trikov. Neuveríte, ale pomôžu vám pri tom úplne obyčajné,…

Rôzne druhy podláh v domácnosti? Čisti ich ako profík!

0

Upratovanie je nikdy nekončiaca téma. Dnes sme sa zamerali na podlahy. Určite mnohé z vás používajú jeden čistiaci prostriedok na všetky druhy podláh, ktoré doma máte. Niekedy je však potrebné podlahy ošetriť špeciálnym prípravkom. Môžete sa po nich poobzerať v drogérii alebo jednoducho využijete to, čo poskytuje domácnosť. Nezabúdajme - mať…

TopDesať

Hurikán Irma. To čo dokázal je neuveriteľné!

0

Hurikán alebo zriedkavo uragán je lokálny názov tropickej cyklóny v Karibskom mori a na juhovýchodnom pobreží USA. Vyskytuje sa najčastejšie od júna do novembra. http://topdesat.sk/25-uzasnych-zaberov-opustenych-miest/ Ako vznikne hurikán? Najprv musí mať more aspoň 26,5 °C (79,7 °F), najmenej do hĺbky 70 metrov. Keďže túto teplotu majú moria až koncom leta,…

Chlapec sa každý deň od svojich 12 rokov fotografoval. Vzniklo toto úžasné video

0

V roku 2008, 12-ročný Hugo Cornellier z Kanady zazrel video od fotografa Noaha Kalina, v ktorom sa zobrazuje časový rámec tvoriaci autoportréty. Inšpiroval sa tak a začal robiť to isté. Každý deň sa odfotografoval. Nedávno tento mladý človek publikoval video zo svojho projektu, ktoré sa končí poslednou fotografiou z jeho…

10 celebrít, ktoré mali prekvapujúce zamestnanie, než sa stali slávnymi

0

Keď vidíš svoje obľúbené celebrity v televízii alebo v časopisoch, je ťažké uveriť, že niekedy boli len obyčajnými ľuďmi, ktorí mali obyčajné zamestnanie. Ale aj tie najjasnejšie hviezdy niekde museli začať, než sa stali slávnymi. Či už si hasič, kaderník, alebo vojak, je pravdepodobné, že aspoň jedna z najznámejších tvárí, ktoré…

Oslobodila sa z pút a následne ukradla policajné auto

0

Ženu z Texasu prenasledovali policajti po tom, čo sa dostala z pút a jednej z hliadok ukradla policajné auto. Celý incident zachytila kamera v aute. Policajti z policajného oddelenia Lufkin odpovedali na núdzový telefonát majiteľa obchodu, ktorý bol vykradnutý. Policajti zatkli podozrivú 33-ročnú ženu, ktorú posadili do auta. Zatiaľ čo…

Toto sú krajiny s najvyšším priemerným IQ. Je medzi nimi aj Slovensko?

0

Premýšľal si niekedy o tom, aká inteligentná je naša krajina v porovnaní so zvyškom sveta? Mnoho ľudí sa túto  otázku pýta a počas mnohých rokov sa uskutočnilo hneď niekoľko prieskumov priemerného IQ. Jeden z najnovších a najkomplexnejších výskumov IQ vykonal v roku 2016 štatistický výskumný ústav Statistic Brain Research Institute, medzinárodný vzdelávací…

12 jedinečných domov, v ktorých by si nechcel bývať

0

Dom, náš domov a miesto na ktoré sa radi vraciame po ťažkom dni. Je to miesto, kde žijeme spoločne s našimi rodinami a kde sa cítime najlepšie. Ako sa hovorí, všade dobre, doma najlepšie. Žiť môžeme v jednoduchých rodinných domoch, prípadne v bytových domoch, no niektorí ľudia majú radšej extrémy.…