K rozhovoru Aktualít s Adelou Banášovou

Publikované 21.03. 2017 o 17:27 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

Okrem spravodajstva sa ponuke „verejno-právnej“ STV a komerčných televízií, zväčša vyhýbam. Na tých sa pozdržím do najbližšej reklamy a odklikávam sa preč. Káblovku a RTVS si riadne platím, mám na to právo.
Večerné správy STV si nezapnem skôr, než naisto viem, že neuvidím Bičana v 5 proti 5. Trpím alergiou na tieto tváre…
A nielen tváre, ale všetko, čo sála z nášho vládneho a hlavného mesta, najmä z médií, a vnímam to ako mienkotvorné násilie na ostatnom Slovensku, ktoré definujem ako bratislavocentrizmus. Bratislava ostatnému Slovensku diktuje svoje „európske“ normy myslenia a správania, čo je zdroj napätia medzi Blavou, slovenským severom, stredom a východom Slovenska.
RTVS (STV) nemá regionálne televízie a regionálne spravodajstvo.
Parlamentná demokracia je pekná vec, ale bratislavo-centristický volebný zákon a zákon o politických stranách už menej…
Asi som už z týchto médií a ľudí, aj riadne unavený, a nielen týchto…
Dnes som sa pristihol dokonca už aj pritom, že od 5. marca (deň stánkového nákupu marcového ZaV) som stále na jeho 45. strane (čosi o Turecku) a zaboha alebo Za Boha a za národ, ako chcete, sa neviem dostať ďalej… ( a s odstupom času takmer dvoch mesiacov po spracovaní, tlači, jeho predaji a kúpe, sa vlastne nič nové nedozviem…) 🙂
Akosi nestíham „fšetko“, možno aj preto, lebo som Zem a Vek len neutrálny. Čítam ho iba pre kontrolu. Či sa to ZaV páči alebo nie, je na nich. Rovnako, sledujem a kontrolujem, čo práve vyvádzajú tiež moji „priatelia“ z opačnej strany barikády, trebárs Smatanovci, Havranovci…
Marcové číslo Zem a Vek si zrejme už len orientačne „preletím“; témou mesiaca je domobrana. V ostatných dňoch pribudla smernica EÚ o odzbrojení občanov EÚ, ktorá dotvára obraz európskej demokracie v časti bezpečnosť občanov; členské štáty ju musia implementovať do svojich legislatív do 15-tich mesiacov. Česi sa tomu bránia, Slovensko nereaguje. Minister Kaliňák má v úmysle štvrtú zbraňovú amnestiu.
Okrem toho, nie som Zem a Vek pozitívna celebrita, ani televízny moderátor či zabávač. Zabávam sa skôr na Dobšinskom, Šimečkovi, redaktoroch liberálnych mienkotvorných denníkoch a neo ľavicovej Pravdy a pod.
Rolu humoristov a zabávačov na Slovensku prevzali novinári a politici. Zvláštny humor…
Už si ale dávam pozor, aj čo vkladám aj do chladničky. Momentálne tam mám už sedem ústavných právnikov, odborníkov na amnestie. Akosi sa mi tam dostali, ani neviem ako, sami… tie potvory vám vlezú všade. Chystám sa ju rozmraziť. Mám ich vypustiť? Čo s nimi? 🙂
A popritom uvažujem: Zrušiť-nezrušiť? Sú-nie sú amnestie zrušiteľné? Čo všetko sa dá zrušiť, keď sa chce? Napadlo mi: No, a čo takto, jedným spoločným chrumkavým a konsenzuálnym koaličným a opozičným návrhom ústavného zákona, zrušiť najskôr ústavný súd a druhým Slovensko, aj s jeho mienkotvorným a normotvorným televíznym a politickým bratislavocentrizmom? Aj, s Banášovou, Bičanom, Sajfom, a bol by pokoj.
Zem a Vek sa chváli Zem a Vek pozitívnymi ľuďmi a osobnosťami. V rozhovore pre aktuality, Adela Banášová, svoju Zem a Vek pozitivitu dovysvetlila (skorigovala). A Zem a Vek si „zbiera „svoje“ dobré body“ (je to ale trochu inak).
Toto už skôr dospelé „dieťa“ zjavne pochádza z dobre podnetného rodinného prostredia (prinajmenej otec), jej vonkajší prejav naznačuje vrodené a získané danosti, vzdelanie, bohatú jazykovú a vnútornú výbavu, je zaujímavo pekná a sexi, ale… ostatok toho, ako ju, rybiu pstružicu masovej pop kultúry vnímam, je už len vo mne (ona nemá s ním nič spoločné a sama za nič nemôže). Nielen ona, ale aj jej scénickí televízni súputnici televízneho swow biznisu a ich produkty, sú odrazom a zrkadlom systému, v ktorom tvoria a zabávajú mnohých vďačných príjemcov súčasnej masovej popkultúry jej mentálnymi obsahmi a úrovňou. Adela Banášová sa snaží byť „nad“ a ponúknuť viac. Iba nemá, chýba jej stály partner v komunikáii, nahrávač na jej smeče.
Do psychológie ZaV sa viem vžiť veľmi dobre. Tomuto geopolitickému mesačníku, riadne onálepkovanému, sa o úspech bojuje ťažko (zatracujú ho aj tí, čo o ňom nemajú šajn a nečítajú ho; majú ale, vďaka brainwashingu a manipulácii, v hlave máločo svoje, zväčša nemajú autentický a autonómy, vlastný názor):
https://www.aktuality.sk/clanok/425830/adela-banasova-niektori-ludia-mi-neodpustaju-uspech
O inteligencii a intelekte celebrít a tv osobností a celebrít nepochybujem, nemám nič proti ich vizáži (všetci sme dáki), ale viem a pamätám, zažil som onakvejších (…) a ostalo mi to (latka, možnosť porovnať, nároky). Tobôž oceňujem dôvtip, esprit a pohotovosť reakcií Banášovej. Vždy sa vie vynájsť a nájsť si cestu k partnerom/kám vo verejnej komunikácii pred tv kamerou. Je „jednička“ na tomto mediálnom trhu. Iba pre mňa priveľa. Nechcem, aby som ju aj v chladničke. Mám tam čo robiť s právnikmi. Tiež nech pokojne moderujú a zabávajú. Ale odo mňa na dištanc.
Televízni zabávači sú politicky neškodní, korektní a neutrálni. Politický humor dnes na Slovensku prakticky neexistuje. Prakticky bez šance a ľudského tvorivého autorského zázemia, talentu a nadania, a schopnosti kontinuálne nadviazať na Humor Wericha, Horníčka, Lasicu a Satinského kedysi. Ten, za čias socializmu, bol onakvejší…
Nemám tiež nič proti „úžasnosti“ Zem a Vek, však nech sa Zem a Vek pozitívni so Zem a Vek vzájomne škrabkajú pod bradičkami…
Toť, Milana Markoviča v minulú nedeľu zavolala Markíza k amnestiám, aby pre neho kontraproduktívne prišla o poprednú „právnickú“ mečiarovskú hviezdu, toho „tiež humoristu“ Jána Cupera: „Dal som si dva deci vína a to je v poriadku.“ 🙂
Tiež starnúci a už aj polodementný a vždy nadmieru ironický, Markovič bol viac trápny, než komik. Väčšia zábava by zrejme bola s Cuperom. Dali by si ho v Markíze na jeho účet ako nedeľný poobedný zákusok. Ako kanibali Havran, Šimečka a Dobšinský Koróniho v Havranovej kanibalskej večeri o médiách…
Cuper vedel, prečo napokon nepríde. Najlepší vtip relácie bol, keď Ľubu Lesnú prerušili reklamou. Reklamu počas debaty si Markíza mala a mohla odpustiť. Urobila na mňa zlý dojem, ktorým potvrdila dôvod môjho odstupu od Markízy (Dajto, Doma, JOJ detto) a čo som v úvode článku. Súkromné televízie na divákoch páchajú násilie reklamami. Debata ma sklamala. No, nie celkom. Odchytil som si z nej „tiež právnika“ Kresáka, spoluautora koaličného návrhu na spôsob zrušenia amnestií, a spracoval jeho „právnické“ skvosty:
http://blog.hlavnespravy.sk/1164/mimoriadna-relacia-televizie-markiza-k-amnestiam/
P.S. Naša „nezrušiteľná“ mienkotvorná „herečka-diplomatka“ vie, že na Slovensku sa už beznádejne „nechytá“, tak šla byť „užitočná“ a postaviť sa za chrbát českého prezidentského kandidáta, toho textára a podnikateľa a Zemanovými nepriateľmi použitého šaša  Horáčka, aby spolu, so zúrivou opozíciou „zrušili“ úžasného českého prezidenta. V tejto veci som sa ochotne postavil ja za ňu, však Českí vlastenci si ju už aj s Horáčkom „poriešia“ (postavia sa jej čelom). Úž úplne  stratila súdnosť: „tiežmoderátorka“.
Pravdu povediac, Magdalénu Vašáryovú by som radšej videl na divadelnej a filmovej scéne, než v diplomacii a politike.
A bol by som rád, keby sme to trápne dívadlo, počúvadlo a čítadlo s amnestiami, už mali za sebou…
Namiesto toho, aby sme boli k sebe pozitívni, a škrabkali sa vzájomne pod bradičkami, ako nám to, a nášmu Slovensku, spolu dobre ide, vzájomne sa žerieme.
Pekne pozdravujem Adelu Banášovú a televíznych zabávačov. Nech sa „angažujú“, predvádzajú, a vzájomne škrabkajú pod bradičkami, akí sú úžasní, a obdivujú, ďalej.
Všetci musíme byť z niečoho živí. Televízie ich platia, aj tá, naša „verejnoprávna“ viac než len dobre. A my ju.
Zajtra 23. 3. 2017 je beseda so ZaV o 18-tej v kaviarni Music a Cafe Nitra. Diskutovať nemôžem, lebo nie som vecne pripravený. Stále som na 45. strane marcového tlačeného vydania ZaV. Reklamu im ale urobiť môžem. A sebe odobrať karmu. Mne to je jebno. 🙂
Adelu Banášovú má každý doma.
Zem a Vek sa neživí reklamou. Banášová ano, aj.
Autor článku: Juraj Režo

442 €

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

V Barcelone sú aj Slováci, žiaden z nich by nemal byť zranený

Bratislava 17. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Giannis Papanikos)   Žiaden Slovák v Barcelone zatiaľ neutrpel zranenie, informuje Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. V katalánskej metropole dnes došlo k teroristickému útoku, hlásia mŕtvych a desiatky zranených. V Barcelone sa nachádza asi desať slovenských dovolenkárov, vyplýva z dobrovoľného registračného formulára rezortu. V…

Protimoslimská senátorka sedela v austrálskom parlamente v burke

Canberra 17. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)   Austrálska senátorka Pauline Hansonová vyvolala hnev a silný odpor zákonodarcov, keď dnes prišla do parlamentu oblečená v burke. Urobila to v rámci svojej kampane za celoštátny zákaz islamských závojov zakrývajúcich tvár Hansonová - líderka protimoslimskej, protiprisťahovaleckej menšej strany Jeden národ - si na vyše…

De Mistura: V októbri by sa mohli konať seriózne politické rokovania o Sýrii

Ženeva 17. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Fabrice Coffrini)   Osobitný vyslanec OSN pre Sýriu Staffan de Mistura dnes informoval, že zásadné rokovania o politickom riešení občianskej vojny v Sýrii by sa mohli konať v októbri v Ženeve. Týmto rokovaniam by v septembri mali predchádzať schôdzky v kazašskej Astane venované otázkam prímeria. De…

Premiér: Európa musí svojim ľudom v prvom rade zabezpečiť bezpečnosť

Bratislava 17. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Andrej Galica)   Európa i Slovensko musia svojim ľudom v prvom rade zabezpečiť bezpečnosť. Takto reaguje na dnešný teroristický útok v Barcelone slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD). "Nikdy nevieme vylúčiť vražedné konanie jednotlivcov, ale vždy sa proti podobným hrozbám lepšie a účinnejšie bojuje spoločne," napísal premiér…

Španielska polícia zadržala pre podozrenie zo znásilnenia troch občanov Nemecka

Lloret de Mar 17. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/BTA)   Španielska polícia zadržala v pobrežnej oblasti Costa Brava troch nemeckých turistov vo veku 24-25 rokov pre podozrenie z trestného činu znásilnenia. Ako s odvolaním sa na bezpečnostné zdroje informovala dnes rozhlasová stanica Cadena Ser, podozriví mali v hosteli v Lloret de Mar…

Vo Viedni zadržali troch srbských dílerov drog

Viedeň 17. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Mark Duncan)   Polícia počas zatýkania zaistila aj heroín a hotovosť Pol kilogramu heroínu a takmer 11.000 eur v hotovosti zaistili viedenskí policajti v pondelok v byte v centre rakúskej metropoly. Súčasne zadržali troch Srbov, z ktorých jeden sa pokúsil o útek, avšak zastavil ho varovný…

Známa ulica La Rambla v Barcelone sa stala dejiskom teroristického útoku: Útočník dodávkou vrazil do davu ľudí, 13 mŕtvych a desiatky zranených!

Barcelona 17. augusta 2017 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:screenshot FRox News)   Vodič dodávky z miesta činu pešo ušiel Na ulici vypukla panika, ohrození ľudia hľadali útočisko v medzičasom uzavretých obchodných prevádzkach.   19:50 Polícia zadržala jedného z útočníkov, pravdepodobne vodiča dodávky.   Vodič bielej dodávky ušiel pešo z miesta činu. Informovali o…

Bulharsko vyšle do pohraničia s Tureckom i 600 vojakov

Sofia 17. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Burhan Ozbilici)   Bulharsko podobne ako Rakúsko a predtým aj iné európske krajiny nasadí na ochranu svojich hraníc pred nelegálnymi migrantmi príslušníkov armády. Pre dnešné vydanie nemeckých novín Die Welt to vyhlásil bulharský vicepremiér a minister obrany Krasimir Karakačanov. Podľa jeho slov by na hraniciach malo…

Lajčákovi bude v OSN radiť ekonóm, ktorý pomáha aj Guterresovi

Bratislava 17. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Poradcom Miroslava Lajčáka vo funkcii predsedu Valného zhromaždenia OSN bude americký ekonóm a profesor Kolumbijskej univerzity v New Yorku Jeffrey Sachs. Ten v súčasnosti pôsobí aj ako poradca generálneho tajomníka OSN Antónia Guterresa pre otázky udržateľného rozvoja. Súčasný minister zahraničných vecí SR sa…

Nová výzva na výskum bude musieť prejsť cez Pellegriniho úrad aj radou vlády

Bratislava 17. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Branislav Račko)   Nová výzva na dlhodobý strategický výskum a vývoj (DSV) prejde cez Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu a taktiež Radou vlády pre vedu, techniku a inovácie, čo v minulosti nebolo. Informoval o tom podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini…

V Marseille zadržali muža napojeného na útočníka z mesta Levallois-Perret

Paríž 17. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Kamil Zihnioglu)   Francúzske úrady zadržali muža napojeného na Alžírčana, ktorý nedávno autom vrazil do skupiny vojakov vychádzajúcich z kasární v meste Levallois-Perret v departemente Hauts-de-Seine neďaleko Paríža. Ako dnes spresnila agentúra AP, k zadržaniu došlo v stredu v juhofrancúzskom meste Marseille. Zadržaného vypočúvajú vyšetrovatelia zo…

V Rusku zablokovali prístup na nacionalistický web dailystormer.ru

Moskva 17. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/David Goldman)   V Rusku dnes veľmi promptne zablokovali prístup na webovú stránku belošských nacionalistov The Daily Stormer po tom, ako sa objavila na internetovej doméne runet. Informovala o tom agentúra Interfax s odvolaním sa na vyhlásenie ruskej Federálnej služby pre dohľad v oblasti telekomunikácií, informačných…

Väzňa, ktorý dnes unikol, už zadržali

Banská Bystrica/Bratislava 17. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Tomáš Doboš)   Väzňa Štefana Bota, ktorý dnes v ranných hodinách unikol z vonkajšieho pracoviska na Zvolenskej ceste a ktorý je v súčasnosti v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v banskobystrickej časti Kráľová, sa už podarilo zadržať. Uviedol pre TASR riaditeľ Kancelárie generálneho riaditeľa…

Szijjártó: Schulz by sa mal namiesto Maďarska starať radšej o svoju stranu

Budapešť 17. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/Szilard Koszticsak/MTI via AP)   Volebný líder Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD) Martin Schulz by sa namiesto kritizovania Maďarska a predsedu maďarskej vlády Viktora Orbána mal radšej zaoberať svojou stranou. V Budapešti to dnes povedal maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó. Podľa vyhlásenia rezortu maďarskej diplomacie, ktoré…

Paškov tvrdý odkaz Bugárovi: Pred voľbou na ombudsmana si ju prezentoval ako kresťanku a ona sa chystá na dúhový Pride!

Bratislava 17. augusta 2017 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Poslanci Slovenskej národnej strany (SNS) možno už nepodporia žiadneho kandidáta, ktorého do verejných funkcií navrhne Most-Híd. Pripúšťa to prvý podpredseda SNS Jaroslav Paška na sociálnej sieti Facebook. Rozčúlilo ho, že obmudsmanka Mária Patakyová, ktorú nominoval Most-Híd, prijala pozvanie na Dúhový Pride. "Tak…

Vo VÚB banke nahlásili bombu, policajti prehľadávali všetky pobočky

Prešov 17. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Bombu nikde nenašli a polícia po neznámom páchateľovi pátra Na prešovskú tiesňovú linku 158 nahlásil dnes okolo 11.00 h neznámy mužský hlas, že vo VÚB banke je bomba. Keďže anonym neuviedol presne miesto, kde sa bomba má nachádzať, policajti kontrolovali všetky pobočky banky…

Dalajláma sa podelil o svoj sen o presune sídla NATO do Moskvy

Washinton/Moskva 17. augusta 2017 (HSP/sputnik/Foto:TASR/AP)   Dalajláma XIV. vyhlásil, že sníva o tom, aby hlavné sídlo NATO sa premiestnilo do Moskvy. To povedal v rozhovore pre noviny Kommersant. Dodal, že by to umožnilo ľuďom z USA a Ruska sa zblížiť Dalajláma v rozhovore zdôraznil, že bez ohľadu na celoeurópsku krízu…

Bannon: USA sú v hospodárskej vojne s Čínou

Washington 17. augusta 2017 (HSP/Foto: TASR/AP- Evan Vucci, File)   USA sa nachádzajú v hospodárskej vojne s Čínou a ak nechcú prehrať, mali by sa zamerať na jej nespravodlivé obchodné praktiky, vyhlásil Trumpov politický poradca Steve Bannon "Sme v hospodárskej vojne s Čínou," uviedol Steve Bannon v rozhovore pre The American Prospect.…

TopSpeed

Kvóty v Číne na elektro-autá budú už budúci rok!

2

Kvóty v Číne plánujú zaviesť na predaj áut s elektrickým pohonom od budúceho roka. Správa vyvolala poplach medzi nemeckými automobilkami Volkswagen, Daimler a BMW, ktoré vyrábajú aj v Číne. Čínsky prezident Si Ťin-pching v telefonickom rozhovore, ktorý sa uskutočnil ešte vo februári tohto roku, nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú ubezpečil, že na nemecké automobilky sa…

Bude mať nové BMW X5 laserové svetlomety?

5

Technológia laserových svetiel je síce "stará" už niekoľko rokov, no aktuálne ju majú v ponuke len 2 automobilky, Audi a BMW. Audi len v superšporte R8, BMW v dvoch typoch i8 a 7. Očakávaná nová 5-ka túto techniku ešte nezískala, možno tak príde až s jej modernizáciou. Budúci rok však…

Rišo Gonda odštartuje na VC Slovenska!

0

Rišo Gonda bude jednou z najväčších pretekárskych hviezd Veľkej ceny Slovenskej republiky cestných automobilov na okruhu. Pred domácim publikom sa predstaví po siedmich rokoch súťaženia na svetových tratiach. Okrem trate si bude musiež zvyknúť aj na uplné nové auto. Národný sviatok rýchlych kolies sa uskutoční od 18. do 20. augusta…

Porsche 928 oslavuje 40. narodeniny

0

Porsche má dôvod oslavovať. Jeho model 928 slávi tohto roku štyridsiatku. Aj keď to nie je taká ikona ako model 911, toto luxusné GT si právom zaslúži pozornosť a medzi fanúšikmi je uznávané. Podľa niektorých jazdilo dokonca lepšie ako 911. Porsche 928 začali ponúkať už v roku 1977 a bol to…

Hyundai chce skrátiť vývoj auta na 18 mesiacov!

6

Automobilka Hyundai skráti proces vývoja áut od výkresu po výrobu na 18 mesiacov. Viceprezident dizajnu pre Hyundai a Genesis, Luc Donckerwolke, povedal, že juhokórejská automobilka plánuje reagovať na trendy a dopyt po nových modeloch výrazným skrátením životných cyklov. "Životné cykly sa skracujú a v budúcnosti to bude ešte drastickejšie. Nepochybujem,…

OMV vám daruje vodu. Postará sa o správny pitný režim

0

Únava, malátnosť, strata pozornosti, aj to sú dôsledky dehydratácie. Za volantom vozidla môžu mať tragické následky. Pravidelne dopĺňať tekutiny a dodržiavať pitný režim však môže byť na cestách zložité. OMV vám daruje vodu. Stačí v piatok odbočiť na zeleno-modrú čerpaciu stanicu. Zákazníci na všetkých čerpacích staniciach OMV na Slovensku nájdu v…

KAMzaKRÁSOU

Som ľavák: Výhoda či prekliatie?

3

Vo svete väčšiny pravákov sú vystavovaní množstvu nástrojom, ktoré sú pre ich každodenný život nepoužiteľné. A nielen to, „bežnému“ pravákovi ani len nenapadne, koľko nástrah ponúka život ľavákom. Sú naozaj ľaváci cudzincami v našom svete? Čím vynikajú a naopak, čo je pre nich nočná mora? Ako za sinistralitu (ľavorukosť) a dextralitu (pravorukosť) môžu mozgové…

Nevieš, ako pribrať? Inšpiruj sa úžasnými premenami!

5

Instagram je úžasné miesto, pokiaľ ide o motivovanie ľudí k strate kíl. Čo však robiť v prípade, ak žena túži po pár kilách navyše? Otázka ako pribrať trápi množstvo žien, no nikto sa týmto problémom nezaoberá tak, ako je to v prípade chudnutia. Okrem plastických operácií totiž existuje spôsob, vďaka ktorému…

Máš chuť na sladké alebo slané? Toto sa ti telo snaží naznačiť!

9

Ak nás prepadne chuť na sladké alebo slané, väčšinou to pripisujeme našej pahltnosti. Vedeli ste však o tom, že naše chúťky na rôzne potraviny môžu byť signálmi, ktoré nám dáva vlastné telo? Tieto signály by sme rozhodne nemali ignorovať. Túžba po sladkom, slanom či kyslom jedle totiž môže naznačovať nedostatok rozličných…

Bel Aire Bridal romantické doplnky do vlasov pre nevesty

5

Bel Aire Bridal predstavila svoju najnovšiu kolekciu, v ktorej nájdete krásne romantické doplnky do vlasov nielen pre nevesty. Vlasy sú jednou z najdôležitejších ozdôb každej nevesty. I preto ich úprave v deň svadby venujeme veľkú pozornosť. Poniektoré nevesty ostávajú verné už vyskúšanému a obľúbenému účesu, iné zas rady experimentujú a prekvapujú. Nezabúdajte…

Rakytník: Impozantné ovocie, ktoré je liekom takmer na všetko!

7

Rakytník je už po mnoho rokov známy ako všeliek, ktorý sa využíva najmä vo východnej časti Ázie a v Rusku. S modernou vedou a na základe pokusov a omylov v súčasnosti odhaľujeme skutočné prínosy tohto super ovocia pre naše zdravie. 

RECEPT: Lahodná polievka gazpacho na horúce dni

5

V týchto horúčavách poznám jedinú rýchlu a jednoduchú záchranu pre žalúdok a zároveň aj potešenie pre chuťové poháriky. Tým je polievka gazpacho. Studená polievka z čerstvej zeleniny, olivového oleja a pre mňa neodmysliteľnou trochou suchého bieleho vína.

TopDesať

Čo sa stane, ak dospelák chytí do ruky detské omaľovánky: Čierny humor alebo nechutná zvrátenosť?

0

Čo môže byť nevinnejšie ako detské omaľovánky? Nuž, fantázii sa medze nekladú a ak máš dostatočne zvrátenú myseľ, dokážeš aj z nich spraviť niečo, čo by deti pre dobro ich zdravého psychického vývoja radšej nemali vidieť... Na zábavnom portáli 9gag sa objavili tieto diela, ktoré boli vytvorené kreatívnymi (nielen) amatérskymi…

10 prípadov, kedy si mačky povedali, že sa tam jednoducho zmestia

0

Existuje iba jedna vec, ktorú majú mačky radšej, ako vylihovanie a nič nerobenie - zmestiť sa do toho najmenšieho možného miesta. Naozaj milujú stiesnene priestory ako je krabica od topánok, krabica od pizze. Veľakrát si myslíme, že sa tam jednoducho nezmestia, ale oni nám dokážu opak a nakoniec sa tam jednoducho…

Šialene nízky prelet: Chorvátsky pilot predviedol jeden z najnebezpečnejších letov, aký si kedy videl

0

Neznámy pilot predviedol na lietadle Pilatus PC-9 s turbovrtuľovým motorom šialene nízky prelet. Pre nás z redakcie ide o jedno z najnebezpečnejších a najadrenalínovejších videí, aké sme na YouTube videli. Pilot, ktorý je pravdepodobne členom chorvátskeho akrobatického armádneho tímu "Wings of Storm", na videu lieta len pár metrov nad zemou v miestach…

21 silných ilustrácií zobrazujúcich druhú stranu sveta

0

Oren Shadmi je talentovaný americký umelec, ktorý vo svojich dielach ukazuje všetky nedokonalosti moderného rýchleho života. Bright Side zhromaždili niekoľko z jeho najlepších ilustrácií, ktoré kladú veľmi ostré otázky ľudstvu. Nech sa páči, 21 silných ilustrácií zobrazujúcich druhú stranu sveta. Pozeraj iba pred seba

Štúroviny II. : Ak pečieš kaleráb v rúre, dochucuješ ho kryštálovým cukrom a nerozumieš tomu, prečo ho nechcú žrať ani psy

0

Ak pečieš kaleráb v rúre, dochucuješ ho kryštálovým cukrom a nerozumieš tomu, prečo ho nechcú žrať ani psy. Ak nasadzuješ kľukový hriadeľ, ktorý ti napadli zvery. Štúroviny ti ukážu, ako to gramaticky správne napísať kamošom na facebook. Tak poďme na to. //

10 epických dizajnových failov, ktoré skutočne existujú

0

Bol si niekedy v živote svedkom situácie, pri ktorej si sa chytal za hlavu a nevedel, či sa máš smiať alebo plakať? Napríklad polopriehľadné dvere alebo okná na verejných záchodoch, kanál nad úrovňou okolitej cesty a podobne? Nuž, vo svete je toho oveľa viac. Tu je 10 epických dizajnových failov, ktoré…