K rozhovoru Aktualít s Adelou Banášovou

Publikované 21.03. 2017 o 17:27 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

Okrem spravodajstva sa ponuke „verejno-právnej“ STV a komerčných televízií, zväčša vyhýbam. Na tých sa pozdržím do najbližšej reklamy a odklikávam sa preč. Káblovku a RTVS si riadne platím, mám na to právo.
Večerné správy STV si nezapnem skôr, než naisto viem, že neuvidím Bičana v 5 proti 5. Trpím alergiou na tieto tváre…
A nielen tváre, ale všetko, čo sála z nášho vládneho a hlavného mesta, najmä z médií, a vnímam to ako mienkotvorné násilie na ostatnom Slovensku, ktoré definujem ako bratislavocentrizmus. Bratislava ostatnému Slovensku diktuje svoje „európske“ normy myslenia a správania, čo je zdroj napätia medzi Blavou, slovenským severom, stredom a východom Slovenska.
RTVS (STV) nemá regionálne televízie a regionálne spravodajstvo.
Parlamentná demokracia je pekná vec, ale bratislavo-centristický volebný zákon a zákon o politických stranách už menej…
Asi som už z týchto médií a ľudí, aj riadne unavený, a nielen týchto…
Dnes som sa pristihol dokonca už aj pritom, že od 5. marca (deň stánkového nákupu marcového ZaV) som stále na jeho 45. strane (čosi o Turecku) a zaboha alebo Za Boha a za národ, ako chcete, sa neviem dostať ďalej… ( a s odstupom času takmer dvoch mesiacov po spracovaní, tlači, jeho predaji a kúpe, sa vlastne nič nové nedozviem…) 🙂
Akosi nestíham „fšetko“, možno aj preto, lebo som Zem a Vek len neutrálny. Čítam ho iba pre kontrolu. Či sa to ZaV páči alebo nie, je na nich. Rovnako, sledujem a kontrolujem, čo práve vyvádzajú tiež moji „priatelia“ z opačnej strany barikády, trebárs Smatanovci, Havranovci…
Marcové číslo Zem a Vek si zrejme už len orientačne „preletím“; témou mesiaca je domobrana. V ostatných dňoch pribudla smernica EÚ o odzbrojení občanov EÚ, ktorá dotvára obraz európskej demokracie v časti bezpečnosť občanov; členské štáty ju musia implementovať do svojich legislatív do 15-tich mesiacov. Česi sa tomu bránia, Slovensko nereaguje. Minister Kaliňák má v úmysle štvrtú zbraňovú amnestiu.
Okrem toho, nie som Zem a Vek pozitívna celebrita, ani televízny moderátor či zabávač. Zabávam sa skôr na Dobšinskom, Šimečkovi, redaktoroch liberálnych mienkotvorných denníkoch a neo ľavicovej Pravdy a pod.
Rolu humoristov a zabávačov na Slovensku prevzali novinári a politici. Zvláštny humor…
Už si ale dávam pozor, aj čo vkladám aj do chladničky. Momentálne tam mám už sedem ústavných právnikov, odborníkov na amnestie. Akosi sa mi tam dostali, ani neviem ako, sami… tie potvory vám vlezú všade. Chystám sa ju rozmraziť. Mám ich vypustiť? Čo s nimi? 🙂
A popritom uvažujem: Zrušiť-nezrušiť? Sú-nie sú amnestie zrušiteľné? Čo všetko sa dá zrušiť, keď sa chce? Napadlo mi: No, a čo takto, jedným spoločným chrumkavým a konsenzuálnym koaličným a opozičným návrhom ústavného zákona, zrušiť najskôr ústavný súd a druhým Slovensko, aj s jeho mienkotvorným a normotvorným televíznym a politickým bratislavocentrizmom? Aj, s Banášovou, Bičanom, Sajfom, a bol by pokoj.
Zem a Vek sa chváli Zem a Vek pozitívnymi ľuďmi a osobnosťami. V rozhovore pre aktuality, Adela Banášová, svoju Zem a Vek pozitivitu dovysvetlila (skorigovala). A Zem a Vek si „zbiera „svoje“ dobré body“ (je to ale trochu inak).
Toto už skôr dospelé „dieťa“ zjavne pochádza z dobre podnetného rodinného prostredia (prinajmenej otec), jej vonkajší prejav naznačuje vrodené a získané danosti, vzdelanie, bohatú jazykovú a vnútornú výbavu, je zaujímavo pekná a sexi, ale… ostatok toho, ako ju, rybiu pstružicu masovej pop kultúry vnímam, je už len vo mne (ona nemá s ním nič spoločné a sama za nič nemôže). Nielen ona, ale aj jej scénickí televízni súputnici televízneho swow biznisu a ich produkty, sú odrazom a zrkadlom systému, v ktorom tvoria a zabávajú mnohých vďačných príjemcov súčasnej masovej popkultúry jej mentálnymi obsahmi a úrovňou. Adela Banášová sa snaží byť „nad“ a ponúknuť viac. Iba nemá, chýba jej stály partner v komunikáii, nahrávač na jej smeče.
Do psychológie ZaV sa viem vžiť veľmi dobre. Tomuto geopolitickému mesačníku, riadne onálepkovanému, sa o úspech bojuje ťažko (zatracujú ho aj tí, čo o ňom nemajú šajn a nečítajú ho; majú ale, vďaka brainwashingu a manipulácii, v hlave máločo svoje, zväčša nemajú autentický a autonómy, vlastný názor):
https://www.aktuality.sk/clanok/425830/adela-banasova-niektori-ludia-mi-neodpustaju-uspech
O inteligencii a intelekte celebrít a tv osobností a celebrít nepochybujem, nemám nič proti ich vizáži (všetci sme dáki), ale viem a pamätám, zažil som onakvejších (…) a ostalo mi to (latka, možnosť porovnať, nároky). Tobôž oceňujem dôvtip, esprit a pohotovosť reakcií Banášovej. Vždy sa vie vynájsť a nájsť si cestu k partnerom/kám vo verejnej komunikácii pred tv kamerou. Je „jednička“ na tomto mediálnom trhu. Iba pre mňa priveľa. Nechcem, aby som ju aj v chladničke. Mám tam čo robiť s právnikmi. Tiež nech pokojne moderujú a zabávajú. Ale odo mňa na dištanc.
Televízni zabávači sú politicky neškodní, korektní a neutrálni. Politický humor dnes na Slovensku prakticky neexistuje. Prakticky bez šance a ľudského tvorivého autorského zázemia, talentu a nadania, a schopnosti kontinuálne nadviazať na Humor Wericha, Horníčka, Lasicu a Satinského kedysi. Ten, za čias socializmu, bol onakvejší…
Nemám tiež nič proti „úžasnosti“ Zem a Vek, však nech sa Zem a Vek pozitívni so Zem a Vek vzájomne škrabkajú pod bradičkami…
Toť, Milana Markoviča v minulú nedeľu zavolala Markíza k amnestiám, aby pre neho kontraproduktívne prišla o poprednú „právnickú“ mečiarovskú hviezdu, toho „tiež humoristu“ Jána Cupera: „Dal som si dva deci vína a to je v poriadku.“ 🙂
Tiež starnúci a už aj polodementný a vždy nadmieru ironický, Markovič bol viac trápny, než komik. Väčšia zábava by zrejme bola s Cuperom. Dali by si ho v Markíze na jeho účet ako nedeľný poobedný zákusok. Ako kanibali Havran, Šimečka a Dobšinský Koróniho v Havranovej kanibalskej večeri o médiách…
Cuper vedel, prečo napokon nepríde. Najlepší vtip relácie bol, keď Ľubu Lesnú prerušili reklamou. Reklamu počas debaty si Markíza mala a mohla odpustiť. Urobila na mňa zlý dojem, ktorým potvrdila dôvod môjho odstupu od Markízy (Dajto, Doma, JOJ detto) a čo som v úvode článku. Súkromné televízie na divákoch páchajú násilie reklamami. Debata ma sklamala. No, nie celkom. Odchytil som si z nej „tiež právnika“ Kresáka, spoluautora koaličného návrhu na spôsob zrušenia amnestií, a spracoval jeho „právnické“ skvosty:
http://blog.hlavnespravy.sk/1164/mimoriadna-relacia-televizie-markiza-k-amnestiam/
P.S. Naša „nezrušiteľná“ mienkotvorná „herečka-diplomatka“ vie, že na Slovensku sa už beznádejne „nechytá“, tak šla byť „užitočná“ a postaviť sa za chrbát českého prezidentského kandidáta, toho textára a podnikateľa a Zemanovými nepriateľmi použitého šaša  Horáčka, aby spolu, so zúrivou opozíciou „zrušili“ úžasného českého prezidenta. V tejto veci som sa ochotne postavil ja za ňu, však Českí vlastenci si ju už aj s Horáčkom „poriešia“ (postavia sa jej čelom). Úž úplne  stratila súdnosť: „tiežmoderátorka“.
Pravdu povediac, Magdalénu Vašáryovú by som radšej videl na divadelnej a filmovej scéne, než v diplomacii a politike.
A bol by som rád, keby sme to trápne dívadlo, počúvadlo a čítadlo s amnestiami, už mali za sebou…
Namiesto toho, aby sme boli k sebe pozitívni, a škrabkali sa vzájomne pod bradičkami, ako nám to, a nášmu Slovensku, spolu dobre ide, vzájomne sa žerieme.
Pekne pozdravujem Adelu Banášovú a televíznych zabávačov. Nech sa „angažujú“, predvádzajú, a vzájomne škrabkajú pod bradičkami, akí sú úžasní, a obdivujú, ďalej.
Všetci musíme byť z niečoho živí. Televízie ich platia, aj tá, naša „verejnoprávna“ viac než len dobre. A my ju.
Zajtra 23. 3. 2017 je beseda so ZaV o 18-tej v kaviarni Music a Cafe Nitra. Diskutovať nemôžem, lebo nie som vecne pripravený. Stále som na 45. strane marcového tlačeného vydania ZaV. Reklamu im ale urobiť môžem. A sebe odobrať karmu. Mne to je jebno. 🙂
Adelu Banášovú má každý doma.
Zem a Vek sa neživí reklamou. Banášová ano, aj.
Autor článku: Juraj Režo

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

Rozhovor s českým prezidentom Milošom Zemanom: Ak chceme obstáť a účinne sa brániť proti šialenosti z Bruselu, musíme postupovať v rámci EÚ spoločne (V4)

Praha 23. marca 2017 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Prinášame vám rozhovor s českým prezidentom Milošom Zemanom, ktorý ohlásil svoju opätovnú kandidatúru na prezidenta v tohtoročných voľbách. Český prezident sa vyznačuje svojím jasným úsudkom, keď úplne jasne a pravdivo pomenúva veci a javy okolo nás, ktoré väčšina politikov kvôli politickej korektnosti nechce…

"Zaočkovanosť proti osýpkam je 60%, je čas upokojiť vášne"

Bratislava 24. marca 2017 (HSP/Foto: TASR/František Iván)   Kvôli neutíchajúcim správam na tému údajne hroziacej osýpkovej epidémie, na ktoré sme už upozornili v tlačovej správe dňa 9. 3. 2017, sme urobili analýzu zaočkovanosti slovenskej populácie z verejne dostupných zdrojov. Analýza definitívne preukazuje, že na Slovensku nikdy nebola 95%-ná zaočkovanosť obyvateľstva;…

Keňa vyzvala európske krajiny, aby prijali viac somálskych utečencov

Nairobi 24. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Andrew Medichini)   Keňa dnes vyzvala Európu, aby prijala viac somálskych utečencov, zatiaľ čo východoafrickí a jemenskí lídri rokovali o možnostiach urýchlenia dobrovoľnej repatriácie 900.000 Somálčanov, ktorých tieto krajiny hostia. "Musíme si rozdeliť bremeno migračnej krízy," vyhlásil kenský minister vnútra Joseph Nkaissery na stretnutí v Nairobi.…

Robert Fico: Únia pokračuje v súčasnom formáte bez potreby zmeny alebo rušenia zmlúv

Rím/Bratislava 24. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Olivier Matthys)   Stretnutie lídrov Únie zahŕňa niekoľko povinností vrátane stretnutí s pápežom Františkom a talianskym prezidentom Sergiom Mattarellom Viac protokolárny ako obsahový bude Rímsky summit pri príležitosti 60. výročia podpisu Rímskych zmlúv, ktorý sa uskutoční v sobotu (25.3.) v talianskej metropole za účasti prezidentov alebo…

Srbsko nikdy nevstúpi do NATO, vyhlásil premiér Vučič

Belehrad 24. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Darko Vojinovic)   Srbský premiér Aleksandar Vučič dnes vyhlásil, že jeho krajina nikdy nevstúpi do NATO ani do nijakej inej vojenskej aliancie. Vučič to povedal pri príležitosti 18. výročia začiatku leteckých útokov síl NATO, ktorých cieľom bolo zastavenie srbského vojenského ťaženia v Kosove. Vučič mal prejav…

Prieskum: Najdôveryhodnejším predsedom politickej strany je Béla Bugár

Bratislava 24. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Najdôveryhodnejším predsedom politickej strany na Slovensku je Béla Bugár (Most-Híd), ktorému dôveruje 47 percent respondentov. Naopak najnedôveryhodnejším je Marián Kotleba (ĽSNS), ktorého tak označilo 73 percent opýtaných. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO. Agentúra AKO uskutočnila v dňoch 13. 3. až 15. 3.…

Schuster:  Mnohým poslancom ešte nedošlo, že nie sú vagabundmi z krčmy

Bratislava 24. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Mnohým poslancom dodnes nedošlo, že sú predstaviteľmi štátu, občanov a národa a nie vagabundmi z krčmy piatej cenovej skupiny. „Je pravdou, že v minulom režime sa častokrát 'muselo byť ticho', ale to, čo často vidieť v parlamente dnes, má od demokratickej civilizovanej diskusie…

Poslanci OĽaNO vypustili biele balóny kvôli dvom strašným výročiam: za obete holokaustu a umelo potratené deti

Bratislava 24. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:OĽaNO-NOVA)   Poslanci Národnej rady SR za OĽaNO-NOVA vypustili dnes pred parlamentom stovky bielych balónov. Symbolicky si tak uctili tisícky obetí holokaustu. Erika Jurinová pripomenula, že 25. marca uplynie 75 rokov odvtedy, keď z Popradu vypravili prvý transport s 999 židovskými ženami a dievčatami do nemeckého…

Bruselský primátor by chcel financovať islam rovnako, ako ostatné cirkvi

Brusel 24. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)   Umiernený islam v Bruseli si praje primátor tohto mesta Yvan Mayeur. Navrhuje zmenu financovania islamu v Belgicku. Vysvetlil tým svoje tvrdenie z utorka, keď sa v rozhovore posťažoval, že bruselské mešity kontrolujú fundamentalistickí salafisti "V organizácii a správe mešít je problém. Netvrdím, že všetci…

Putin prijal v Kremli francúzsku prezidentskú kandidátku Le Penovú

Moskva 24. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Mikhail Klimentyev, Sputnik, Kremlin)   Rusko nemá v úmysle ovplyvňovať prezidentské voľby vo Francúzsku, ale má právo byť v kontakte s predstaviteľmi jeho politických síl. Uviedol to dnes ruský prezident Vladimir Putin, keď sa v Moskve stretol s kandidátkou na úrad francúzskeho prezidenta a šéfkou nacionalistickej…

Novým veliteľom Pozemných síl OS SR bude generálmajor Jindřich Joch

Trenčín 24. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)   Novým veliteľom Pozemných síl Ozbrojených síl (OS) SR bude od 1. apríla 54-ročný generálmajor Jindřich Joch. Velenie pozemných síl mu dnes v Trenčíne odovzdal doterajší veliteľ generálmajor Ondřej Novosad, ktorý funkciu vykonával od septembra 2012. Novosad bude od 1. apríla pôsobiť ako vojenský…

Grendel: Novela od Mosta-Híd nahnevá tisícky psičkárov

Bratislava 24. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Opozičný poslanec tvrdí, že je to zbytočná buzerácia väčšiny psičkárov Návrh novely zákona od poslancov Mosta-Híd, ktorý má upraviť postup obcí pri vymedzovaní priestoru na voľný pohyb psov, nahnevá tisícky psičkárov. Počas parlamentnej rozpravy k právnej norme to dnes vyhlásil Gábor Grendel (OĽaNO-NOVA).…

Hovorca Bieleho domu: "Clintonová má omnoho užšie vzťahy s Ruskom než Trump"

USA/Rusko 24. marca 2017 (HSP/politico/Foto: TASR/AP-Mikhail Metzel)   Hovorca Bieleho domu Sean Spicer na otázky niektorých novinárov ohľadom bývalého manažéra kampane Donalda Trumpa (Paula Manaforta) a jeho údajného napojenia na Rusko odpovedal, že "bola to práve Hillary Clintonová, ktorá mala široké kontakty na Rusov". O tomto jeho odkaze Clintonovej informujú…

Iránci zmenili kódy sýrskej protileteckej obrany, čo Sýrčanom umožňuje útočiť na izraelské lietadlá

Teherán 24. marca 2017 (HSP/warfiles/Foto:TASR/AP-Khalid Mohammed)   Portál warfiles priniesol veľmi zaujímavú informáciu o tom, že iránski odborníci zmenili kódy na sýrskych systémoch protilietadlovej obrany, ktoré majú Sýrčania k dispozícii. Vďaka zmeneným kódom teraz dokážu sýrske rakety útočiť na izraelské lietadlá, ktoré narúšajú vzdušný priestor Sýrie Podľa iránskych informácii Iránčania…

Na list Jána Čarnogurského s otázkou o budovaní americkej základne na Slovensku odpovedalo ministerstvo obrany SR

Bratislava 24. marca 2017 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   V marci Ján Čarnogurský, predseda Slovensko – ruskej spoločnosti, poslal list predsedovi vlády SR Robertovi Ficovi a požiadal ho o vysvetlenie, či na slovenskom území mienia vybudovať základňu NATO. Odpoveď prišla z ministerstva obrany SR.   „Vážený pán Čarnogurský, vo Vašej žiadosti z 9. marca…

Blaha: Na Veľkonočný pondelok by mali zavrieť obchody úplne

Bratislava 24. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)   Obchody by sa mali zatvárať na Veľkonočný pondelok nielen do 14. hodiny, ako bolo navrhované pôvodne, ale po celý tento deň. Takýto pozmeňujúci návrh ku koaličnej novele Zákonníka práce dnes predložil v úvode štvrtého rokovacieho dňa 14. schôdze NR SR poslanec Smeru-SD Ľuboš Blaha…

V Čečensku zaútočili teroristi na vojenskú jednotku Národnej gardy

Groznyj 24. marca 2017 (HSP/sputnik/Foto:TASR/AP-Musa Sadulayev)   V Čečenskej republike zaútočili teroristi na vojenskú jednotku Národnej gardy RF, oznámil Národný protiteroristický výbor. K incidentu došlo okolo 2.30 hodine v noci. Šesť ľudí sa pokúsilo preniknúť medzi členov vojenskej jednotky v okolí osady Naurskaja. Bola hustá hmla, a teroristi to chceli využiť.…

Francúzi zakročili proti nelegálnej mešite a zavreli ju. Moslimovia sa na protest modlia na ulici

Paríž 24. marca 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-Muhammed Muheisen)   Francúzske úrady sa rozhodli zasiahnuť proti nelegálnej mešite, nachádzajúcej sa v Clichy –la-Garenne, v regióne Haut s-de-Seine, čo je v blízkosti Paríža. Spravodajský portál Valeures actuelles uvádza, že priestory, kde sa mešita nachádza boli nelegálne okupované od roku 2015. Už v tomto istom roku súd rozhodol…

TopSpeed

Keď skolabuje D1, s ňou aj Bratislava!

4

Mnohým vám dnešné popoludnie odchod z Bratislavy zásadne pokazila jedna nehoda kamiónu. Nehoda, ktorá ovplyvnila život niekoľkým desiatkám tisícom obyvateĺov. Prinášame vám jeden krátky postreh Tatiany KRATOCHVÍLOVEJ, členky združenia OZ Triblavina:

PSA zrejme kúpi ďalšiu automobilku

0

Francúzsky koncern PSA iba pred pár týždňami odkúpil automobilku Opel a vyzerá to, že porastie znova. Po tom čo PSA posilnilo pozíciu v Európe teraz plánuje zlepšiť postavenie v Ázii. Nepôjde ale o tak šokujúce prekvapenie ako v prípade Oplu. Ešte minulý rok sme informovali, že malajská automobilka Proton v posledných rokoch produkuje…

V piatok 31. 03. je v Moste najväčší BMW M zraz v ČR a SR

6

Takto pred rokom sa dvaja nadšenci najsilnejšieho písmena na svete ///M rozhodli pripraviť primárne pre majiteľov BMW M stretnutie na úvod novej sezóny. Žiadne postávanie pred obchodným domom, na veĺkom parkovisku, alebo niekde na odpočívadle. Pripravili seriózne zorganizované akčné stretnutie priamo na okruhu v Moste. Stretnutie obsahovalo možštvo voľných jázd…

Fraška za 14 miliónov: Aplikáciu O doprave používa denne 350 ľudí

8

Keď robia dvaja to isté nie je to to isté. Skvelým príkladom sú štátne mapy pre motoristov „O doprave“. Štát začiatkom roka 2017 predstavil tieto mapy s aktuálnymi informáciami o doprave (nehody, kolóny, uzávierky, obmedzenia, policajné hliadky). Tie sú dostupné cez web ale aj cez aplikáciu v mobile. Už ste…

Najpredávanejšie modely za rok 2016 na Slovensku? Niektoré vás prekvapia

7

Nedávno sme priniesli informácie o najmenej predávaných modeloch, alebo o najobľúbenejších značkách na Slovensku za rok 2016. Poznáte však najobľúbenejšie modely, ktoré sú hlavnými ťahúňmi jednotlivých automobiliek? Každá značka má zástupcu, ktorý je tým najobľúbenejším spomedzi iných. Pozrime sa spolu na to, ktoré autá jednotlivých značiek sú tie najobľúbenejšie na Slovensku.

Maťo Homola opäť v TCR, ale s novým autom v novom tíme

0

Sezóna 2016 bola pre Maťa Homolu veľmi úspešná, v TCR International Series skončil na vynikajúcom 5. mieste, čo mu otvorilo dvere do sveta. S ponukami na novú sezónu sa roztrhlo vrece a slovenský pretekár si mohol vyberať. Rozhodol sa pre úspešný belgický tím DG Sport, ktorý s továrenskou podporou Opel Motorsport a Kissling Motorsport pripraví…

KAMzaKRÁSOU

5 monumentov, ktoré stojí za to aspoň raz vidieť

1

Na svete je veľa úžasných pamiatok postavených ľuďmi. No niektoré vám v pamäti ostanú raz a navždy. Ich krása, majestátnosť, či príbeh a história vám doslova vyrazia dych. Nie je nič čo by sa s nimi dalo porovnať, sú skutočnými skvostami svetového kultúrneho dedičstva. Krajinám kde sa nachádzajú navyše prinášajú nemalé zisky v podobe príjmov…

Video Video tutoriál: Krátke vlasy môžu vyzerať chic aj s kučerami!

1

Kadere, respektíve vlnky vo vlasoch pridávajú na objeme a vytvárajú jednoduchý fascinujúci účes. Či už máte krátke alebo dlhé vlasy, zvodné vlnky vyzerajú nádherne pri akejkoľvek dĺžke. Dôležité je vybrať si ten správny spôsob, vďaka ktorému si kučery vytvoríte. Či už siahnete po natáčkach, látkovej čelenke alebo kulme, je to len na vás…

Nedajte nadúvaniu a tráviacim ťažkostiam žiadnu šancu! Vyskúšajte stláčanie správnych bodov na tele!

1

Nadúvanie môže byť sprievodným javom rôznych zdravotných problémov, ako je zlé trávenie či potravinová intolerancia. Preto je dôležité nájsť prvotnú príčinu tohto problému. Nadúvanie väčšinou odkazuje na prítomnosť nadmerného plynu v tráviacom trakte, a hoci nie je nijako dané, aké množstvo tohto plynu je normálne alebo abnormálne, jasné však je, že…

Ako pri zmene stravy vydržať tak, aby si schudla a nepribrala všetko späť?

2

Vieš si predstaviť ženu, ktorá chce schudnúť a byť štíhlou len dočasne? Ja určite nie. Neverím, že by chcel niekto vyzerať dobre len cez leto a potom sa v septembri vrátiť do „pôvodného stavu“. A rovnako tak som to nechcel ani ja. Keď som sa pred pár rokmi rozhodol zmeniť to, čo jem,…

Posilňujete vo fitness centre? Viete, ako by ste sa mali stravovať?

0

My ženy si často myslíme, že medzi fitness stravou žien a mužov je veľký rozdiel, ale je to skutočne tak? Kým muži preferujú vo svojej fitness strave veľa mäsa, syrov a doplnkov výživy, ženy sú s výberom týchto potravín striedmejšie. Strava, ktorá vedie k pevnej postave, je predovšetkým vyvážená. To znamená dostatočný príjem bielkovín, tukov a sacharidov…

Vyhrajte 3x balíček produktov SILAN v hodnote 20 €

9

Svojej pokožke, pleti  a celkovému zovňajšku venujeme veľa času a starostlivosti. Nezabúdajme ale, že i naša bielizeň si zaslúži dotyk luxusu. Odmení sa nám dokonalou sviežosťou, vôňou a jemným pohladením. Budeme sa v ňom cítiť jednoducho úžasne. Silan teraz prichádza s novým radom produktov Suprême, inšpirovaných vôňou kvalitných francúzskych parfémov. Dokonalú hladkosť materiálu zabezpečí špeciálna technológia,…

TopDesať

Hokejista na zápase NHL rozbil fanúšikovi tvár cez medzeru v mantineli

0

Hokejista tímu NHL Colarado Avalanche François Beauchemin trafil pukom do tváre fanúšika cez malú medzeru pre videokameru. Video z incidentu sa objavilo na YouTube. K incidentu došlo počas zápasu Detroit - Colorado Avalanche večer 18. marca. Beauchemin prihrával, puk však preletel cez pomerne malú medzeru v plexiskle a trafil tvár jedného…

Alkoholizmus ako národný šport? Podarenú českú paródiu si už prezrelo takmer milión ľudí

0

České komické duo Genzer a Suchánek hádam netreba nikomu predstavovať. Občas prídu s niečim vtipným, občas s niečim menej vtipným. Avšak dnes si pripomeňme jedno ich staršie video, ktoré jednoznačne patrí k prvej skupine ich vtipov. Zaujalo totiž už takmer 1 milión ľudí. Analýza hokejových podujatí sa zdá byť vďačným…

Českí policajti nedokázali zastaviť unikajúceho vodiča. Na pomoc si zavolali kamión

0

Celý incident sa odohral ešte v októbri roku 2016. Policajti z Třinca naháňali poľského šoféra BMW po tom, čo v miestnej časti Ropice natankoval a účet na čerpacej stanici nezaplatil. 27-ročný vodič však na výzvy nereagoval. Počas celej jazdy robil riskantné manévre, nebezpečne predbiehal ostatné vozidla a niekoľkokrát ohrozil aj ostatných účastníkov premávky. Dokonca nespomalil…

Čo sa deje pri zemetrasení? Znepokojujúce video ukazuje, že pevná Zem sa môže správať ako tekutina

0

Zemetrasenie je prírodný úkaz, ktorému by sa každý z nás najradšej vyhol. Našťastie, Slovensko zemetrasenia nepostihujú tak často a v takej intenzite, ako napríklad v Japonsku, kde sú zemetrasenia takmer na dennom poriadku. Ako sa však správa pevná zem počas zemetrasenia? Odhaľuje to toto znepokojujúce video. Skvapalňovanie je jav, pri…

Klimatické zmeny zachytené na fotografiách v minulosti a súčasnosti

0

Ak porovnáme niektoré z nasledujúcich fotografií, ktoré môžeme nájsť na stránke NASA, môžeme vidieť, ako sa nám ľuďom podarilo "zmeniť" svet. Na niektorých častiach sveta to však bola pozitívna zmena. Časové rozmedzie fotografií sa pohybuje od 5 až po 100 rokov. Je naozaj zaujímavé, ako človek dokáže prírode pomôcť, prípadne…

Hacker, ktorý vyvíja vlastné autonómne riadenie, musel zrušiť objednávku najnovšieho modelu Tesly

0

Hacker George Hotz sa preslávil pred desiatimi rokmi najmä tým, že sa mu ako prvému podarilo prelomiť zabezpečenie iPhonu (odblokoval iPhone na všetky siete) alebo hernej konzoly PlayStation 3. Tentokrát na seba strhol pozornosť tým, že si objednal elektromobil značky Tesla. George Hotz si podľa informácií Electreku objednal najnovší automobil…