V štúdii ECB (TU) sa píše:
-
-
-
- Najmä pobaltské štáty a Slovensko sa výrazne priblížili k priemeru EÚ v oblasti príjmov domácnosti, ako vyplýva z vedeckej práce zverejnenej v piatok niekoľkými odborníkmi ECB.
-
-
-
-
-
- Napríklad pokiaľ ide o vývoj príjmov domácnosti, Španielsko nedokázalo v priebehu 18 rokov dosiahnuť priemer EÚ. Grécko dokonca zaostalo. Podľa autorov práce euro poškodilo aj Taliansku.
-
-
Ide o neodborné priznanie a medový motúz popod fúzy postsocialistickým štátom. Problém nie v EURe, problém je kapitalistickej podstate EÚ ako celku.
Pokiaľ sa jedná o postsocialistické štáty (a to nielen používajúcej EURo) rýchlejší rast oproti priemeru EÚ nevyplýva z prechodu na EURo ale z devastácie pôvodných mien po prechode od socializmu ku kapitalizmu na medzinárodnom poli.
Pokiaľ ČSR (štát) ako správca všeľudového majetku obchodoval so zahraničím, kurz Kčs voči USD bol v roku 1988 5,32:1. Od 15.6.1988 štát sa stal nie správcom všeľudového majetku ale jeho vlastníkom a tak sa plne prejavila pravda, že kapitalistický štát je najhorším vlastníkom a zdevastoval do roku 1998 kurz Sk voči USD na 35,24:1. Tým znehodnotil prácu Slovenského pracujúceho na medzinárodnom trhu aj príjmy v domácnosti v porovnaní so zahraničím v roku 1990 na 1/3 mzdy z roku 1988. Nuž a tak vznikol priestor na „enormný“ rast.
Viď tabuľka a graf:
Pokiaľ sa pozrieme na ostatné štáty EÚ a kapitalistický svet tak aj tam je vývoj trvalo negatívny voči chudobnejším štátom a to nezávisle či prešli na EURo alebo nie.
Viď tabuľky a grafy:
O týchto vývojových tendenciách sme vedeli už pri vstupe do EÚ ale o tom sa mlčalo. Vraj dobehneme bohaté štáty EÚ!
Pokračovanie:
A ako to vyzerá v kapitalistickom svete od roku 1820?
Toto nepotrebuje komentár ani vedeckú analýzu „odborníkmi“!
Nakoľko som obvinil „kapitalistickú podstatu EÚ“ som povinný predovšetkým pre tých ktorí nerozoznajú kapitalistickú podstatu spoločnosti od socialistickej poukázať na:
Vývoj „následkov socialistickej podstaty“ v ČSR
A to už nehovorím, že za 40 rokov socializmu sme nemali milionárov a po inštalácii kapitalizmu do 10 rokov nám vyrástli miliardári. To už hej! Toto je už naozaj vysoká rentabilita v kapitalizme, ale koho?
Upozorňujem, že predstavil som viac menej len holé fakty a takmer žiaden názor, ten nech si urobí každý sam. Nezaškodí ak si každý z Vás pritom položí otázku či chceme aby ekonómia fungovala ako bojové umenie alebo ako exaktná veda.
Doplnenie: