Mexico City Policy je produkt politiky D. Trumpa, ktorý 23.1. 2017 vydal dekrét o zákaze financovania mimovládnych organizácií, ktoré mimo územia USA poskytujú poradenstvo ohľadom plánovaného rodičovstva, služby spojené s potratmi, alebo lobujú za zrušenie (zmiernenie) antipotratových zákonov.
Táto politika bola po prvýkrát zavedená R. Reaganom, neskôr zrušená B. Clintonom, opäť zavedená G.W. Bushom a opäť zrušená B. Obamom.
Uvedená skutočnosť znamená výpadok hmatateľných financií (okolo 600 mil. USD ročne) pre potratové organizácie.
Európska federácia One of Us (Jeden z nás) víta Memorandum na znovu obnovenie politiky Mexico City policy, podpísané novým prezidentom USA Donaldom Trumpom.
Memorandum zakazuje americkej agentúre U.S. Agency for International Development (USAID) financovať neštátne inštitúcie, ktoré odmietajú písomne potvrdiť, že nebudú vykonávať ani propagovať potraty.
Tieto druhy neziskových mimovládok tretieho sektora sú civilizačný mor! Šíria nákazu, porovnateľnú s HIV infekciou.
Tým prezident oficiálne obmedzil použitie verejných finančných prostriedkov daňových poplatníkov na podporu pro-potratových organizácií.
Zároveň výrazne zastavil deštrukciu spôsobenú opačným rozhodnutím bývalého prezidenta Baracka Obamu, ktorý pro-potratové organizácie finančne podporoval.
Feministky tvrdia, že žena má právo vlády nad svojím telom. To je lož. Toto právo končí počatím dieťaťa. Ľudský plod nie je majetkom tehotnej ženy.
Nad právami ženy sú práva počatého plodu a nenarodeného dieťaťa.
Dôvody prípadného potratu určuje zákon. Svojvoľné dôvody nie sú dôvody.
Frontálna podpora potratov je v rozpore so základným ľudským právom na život od jeho počatia, po prirodzenú smrť.
Slovensko patrí ku krajinám, ktoré nepovažujú potraty za správne riešenie, preto ich finančne nepodporuje.
Podľa viacnásobných prieskumov agentúry Focus, viac ako 70 % populácie na Slovensku pripúšťa potrat len z veľmi vážnych dôvodov, alebo ich nepripúšťa vôbec. Dôkazom bola aj požiadavka viac ako 200 tisíc občanov Slovenska vo februárovom referende 2015, ktoré nebolo platné len z dôvodu privysokého kvóra pre platnosť celoštátneho referenda. To je porovnateľné aj so zvýšením limitu počtov veriacich pre registráciu cirkví a náboženských spoločností…
Slovensko slobodnú potratovú politiku nepodporuje doma ani v zahraničí, tobôž už vôbec ani v tretích krajinách…
Zmienená suma 600 mil. dolárov ročne na podporu „reprodukčného zdravia“ v Afrike, o ktorú budú mimovládky v USA „pripravené“, by mala byť použitá prednostne na zdravotníctvo, školstvo, programy potravinovej pomoci a think-tanky pre rozvoj zaostalých a chudobných afrických a ostatných rozvojových krajín, a bývalých kolónií…
Takzvaní ľudsko-právni aktivisti v EÚ, tento finančný výpadok, chcú „zaplátať“ zo zdrojov EÚ, teda, aj našich daní! A s tými, naše vlády narábajú všelijako! Z cudzieho krv netečie.
Vo veci obhajoby tejto “náhrady” nasleduje lobing a výzva dánskej ministerky Ulla Tørnæs Federice Mogherini, ministrom krajín EÚ a Nevena Mimicu, eurokomisára pre medzinárodnú spoluprácu a rozvoj, aby Európska komisia, v reakcii na Trumpove memorandum, vyplnila medzeru, ktorá vznikla dôsledkom zavedenia Mexico City Policy, vo financovaní organizácií vykonávajúcich a lobujúcich v prospech potratov v Afrike a iných rozvojových krajinách.
Prezident európskej iniciatívy One of Us Jaime Mayor Oreja víta rozhodnutie prezidenta Donalda Trumpa, ktoré presadzuje ochranu ľudskej bytosti vrátane nenarodených detí doma aj v zahraničí, spolu s právom na výhradu vo svedomí, a vysiela silný signál v prospech ochrany a obrany ľudského života.
Z podpory potratových politík má profit pravica (potratový biznis) a ľavica (zisky a platy členov neziskových mimovládnych organizácií).
Nástrojom na zabránenie počatiu a plánované materstvo a rodičovstvo, rovnako zneužívané ideológiou „emancipovaných“ feministiek, je aj antikoncepcia v jej všetkých podobách a formách, ako rovnako úžasný biznis. Aj jeho zásluhou sa mení takzvané reprodukčné zdravie ženskej časti populácie „vyspelej“ západnej civilizácie k horšiemu.
Západná civilizácia umiera.
Medzery v nej a zamestnanosť má saturovať a nahradiť príjem cudzincov z tretích krajín.
Spoluzodpovednosť nesú Globálnym Prediktorom indoktrinované „emancipované“ feministky.
Ide o Globálnym Prediktorom riadený proces.
Je to proces programu depopulácie ľudstva pro potratovými politikami.
Tento program a systém treba zastaviť a rozseknúť (zničiť).
Organizácia CitizenGo a Pro-life organizácie na Slovensku, žiadajú ministra zahraničných vecí SR Miroslava Lajčáka o verejné zaujatie stanoviska. Ten sa k veci má a chce vyjadriť v marci.
Memorandum (prezidentský dekrét) americkej administratívy je legitímne, a v plnom súlade s Medzinárodnou konferenciou o populácii a rozvoji (ICPD), ku ktorej sa Európska únia hlási. V súlade so skutočnými požiadavkami rozvojových krajín a ich kultúry. Tie sa k nemu hlásia tiež. Potratové mimovládky na svojom území nechcú. Namiesto nich vítajú Pro-Life pomoc.
Iba taká blbosť (otázka): Kam až všelikam a na čo všetko, môžu ísť dane našich pracujúcich? Je-nie je Brusel “demokratická” diktatúra?
Spracované v opore o zdroje:
https://www.forumzivota.sk/2017/02/09/podporuje-minister-zahranicnych-veci-sr-financovanie-potratov-v-afrike-a-rozvojovych-krajinach/
https://www.forumzivota.sk/2017/02/15/one-of-us-vita-zastavenie-financovania-potratov-z-usa/
https://www.postoj.sk/21183/budeme-financovat-potraty-v-afrike-eu-tlaci-na-staty-aby-vykryli-dieru-po-trumpovom-dekrete
https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20170210016
https://www.citizengo.org/sk
Autor článku: Juraj Režo
Má EÚ a Slovensko financovať potraty aj v Afrike?
16. 02. 2017 |
Karma článku:
|
Počet pozretí:
|
Počet komentárov: 0
|
Autor: Juraj Režo
VYBRALI Z SME
Americkí predstavitelia tvrdia, že „niekto“ vetoval izraelský plán zabiť najvyššieho vodcu Iránu
15. 06. 2025 0 komentárov
„Rusko mení taktiku“
15. 06. 2025 0 komentárov
Trump vyhlásil, že prispeje k dosiahnutiu dohody na Blízkom východe
15. 06. 2025 0 komentárov
Trenie očí pri alergii môže spôsobiť mikrotrhliny na rohovke
15. 06. 2025 0 komentárov
Šéf Naftogaz predpovedá zvýšenie ceny plynu kvôli útokom na Irán
15. 06. 2025 0 komentárov
V kauze korupcie na východoslovenských súdoch bude v auguste rozhodovať najvyšší súd
15. 06. 2025 0 komentárov
Rozsudok v prípade falošného plastického chirurga by mal padnúť vo štvrtok
15. 06. 2025 0 komentárov
Bojnická nemocnica vypovedala zmluvu Dôvere, poisťovňa sa chce do konca augusta dohodnúť
15. 06. 2025 0 komentárov
Voľby v krajine by vyhral expremiér Andrej Babiš
15. 06. 2025 0 komentárov
The Washington Post odhalil operáciu Mossadu na území Iránu
15. 06. 2025 0 komentárov
.
KOMENTÁRE
Porušenie medzinárodného práva? Žiaden problém, ak ste „vyvolení”
13. 06. 2025 |
0 komentárov
Vplyvová operácia. Progresívne neziskovky opäť útočia a snažia sa ovplyvniť poslancov
13. 06. 2025 |
0 komentárov
Len škodiť a škodiť. To je ich politika
13. 06. 2025 |
0 komentárov
.
VOJNY A KONFLIKTY
Sú obrazy prichádzajúceho víťazstva vo vojnách na Ukrajine a Blízkom východe ilúziou?
14. 06. 2025 |
0 komentárov
Zelenskyj dúfa, že izraelsko-iránsky konflikt nebude znamenať pokles pomoci Kyjevu
14. 06. 2025 |
0 komentárov
Izraelský útok na Irán preveruje Trumpov sľub nevtiahnuť USA do vojny
14. 06. 2025 |
0 komentárov
Podľa Netanjahua Irán v odvete tvrdo zasiahne Izrael
13. 06. 2025 |
0 komentárov
Putin a Trump uskutočnili rozhovor. Sprostredkujú Rusi mierové rokovania?
14. 06. 2025 |
0 komentárov
.
Životný štýl
.
.
Armáda, konflikty, analýzy, história, vojenská technika
.