Zamyslenie sa nad potencionálnymi hrozbami migračnej politiky

V roku 1991 sa definitívne zavŕšil rozpad Sovietskeho zväzu. V tom čase nikto ani netušil aké to bude mať dôsledky na globálnu bezpečnosť vo svete. Rozpadom ZSSR zanikol vojenský pakt Varšavská zmluva, zanikol bipolárny bezpečnostný systém vo svete. Najvplyvnejšia osobnosť na tejto planéte podľa prestížneho časopisu FORBES za rok 2016, prezident RF V. Putin, to nazval a určite nebol ďaleko od pravdy, najväčším nešťastím. Západný militantný systém zastrešený vojenským paktom NATO, ktorého členom je aj SR, dokonale využil vákuum, ktoré vzniklo rozpadom Varšavskej zmluvy. Tu sa zasial vietor, ktorý dnes žneme v podobe teroristických útokov naprieč celou Európou. Naposledy v Berlíne. Udalosti naozaj nasledovali veľmi rýchlym tempom. Juhoslávia, Ukrajina, Afganistan, Irak, tzv. arabská jar vo forme tzv. farebných revolúcií a môžeme pokračovať aj ďalej. Toto všetko bolo zdrojom rozvratu politických systémov v daných štátoch, ktoré generovali biedu a utrpenie, v tom horšom prípade vojnu. Obete možno rátať na milióny, nikto ich už neporáta…Tí, čo mali šťastie utiekli zo svojich domovov. Boli ich milióny. V žiadnom prípade nechcem klásť rovnítko medzi imigrantov a teroristov, ale dnes je absolútne známy fakt, že medzi imigrantmi, ktorí zachvátili celú Európu sa infiltrovali aj stovky teroristov. Ako veľmi nešťastný krok, možno nazvať počínanie nemeckej kancelárky Angely Merkelovej a jej pochlebovačov v Bruseli, ktorá doslova pozývala imigrantov do Nemecka. Keď však situácia dospela do štádia neúnosnosti hľadala Merkelová aj Brusel riešenie celej situácie v Turecku. Ale ako sa ukázalo neskoršie, Turecko nebude a ani nemôže byt garantom riešenia daného problému. A tak sa celá Európa, vrátane Slovenska ocitla vo vojnovom stave s terorizmom. Šíri sa strach a zomierajú nevinní ľudia.
Jeden z prvých politikov na politickej scéne Slovenska, ktorý upozornil na potenciálne nebezpečenstvo imigrantov bol poslanec NRSR Marian Kotleba. Nasledoval niekoľkotisícový pochod Bratislavou proti imigrantom. Tu by som trošku odbočila od témy. Terorizmus, ktorého sme v dnešných dňoch svedkami či už vo Francúzsku, či v Nemecku má aj inú podobu. Na východ od našej hranice prebieha štátny terorizmus, ktorého obeťami sú tisíce nevinných ľudí v regiónoch Donecka a Luganska. A je zase signifikantné, že prvou osobnosťou na politickej scéne Slovenska bol práve Marian Kotleba mediálne známou výzvou bývalému prezidentovi Ukrajiny Janukovičovi na zriadenie poriadku v Kyjeve. Zatiaľ čo niektorí slovenskí politici preukázali svojou podporou kyjevskému ozbrojenému prevratu svoju naivitu, bol to práve M. Kotleba, ktorý sa ukázal ako vizionár, ktorý predpovedal zlo, ktoré Majdan v Kyjeve priniesol. A dnes je už všetkým jasné, že mal pravdu. A posledné udalosti v Debalcove to iba potvrdzujú.
Nemôžem sa zbaviť dojmu, že na Slovensku žijeme akési prapodivné časy. Na jednej strane horúcou ihlou šité zákony o extrémizme, či zákon o spochybňovaní holokaustu a na strane druhej nepochopiteľné mlčanie, či priama podpora prejavov fašizmu v krajinách EÚ ako sú Lotyšsko, Estónsko, či už spomenutá Ukrajina. A čo je najhoršie od najvyšších politických elít tohto štátu. Pre vnímavého človeka je to minimálne na zamyslenie.
A na záver chcem spomenúť ešte jeden prejav terorizmu. Atentát na vyslanca Ruska v tureckej Ankare. Je to naozaj veľmi závažný akt a podľa slov prezidenta RF V. Putina je to útok na RF. Dôsledky tohto teroristického aktu môžu byť nedozierne. A je len obrovskou hanbou pre Slovensko, že na mediálnej scéne sa nájde denník, ktorý je vôbec schopný uverejniť politickú karikatúru na túto tému…


Blogy

Marek Brna

René Pavlík

Milan Šupa

Erik Majercak

Peter Lipták

Zdeno Drdol

Životný štýl

.
.

Armáda, konflikty, vojenská technika

.