„Koalícia trpí na koaličnú zmluvu, ktorá bráni koaličným partnerom liezť si navzájom do kapusty, zasahovať do riadenia stranám prideleným rezortom.“ – to je citát z článku na HS (tu). A „trefa“ do čierneho.
Ono sa to na Slovensku nenosí, ale kto sa dokázal trošku zamyslieť, tak zrejme si uvedomil (aj keď si to otvorene z rôznych dôvodov možno neprizná), že rozhodujúcou brzdou smerovania Slovenska je postoj vládnucich a akademických špičiek k Slovenskej republike z rokov 1939-1945 a k protištátnemu a protislovenskému puču honosne a klamlivo zvanému „SNP“. Tento postoj vyhovoval komunistickému a vyhovuje aj súčasnému liberálno-demokratickému pohľadu na danú tému. Pán Tkáč, predseda Matice slovenskej 2010-17, sa k tejto téme vyjadril napríklad tu a ja, amatérsky, napríklad tu. Problémom je, že na Slovensku ak niektorá strana (alebo hnutie) nemá otvorene odmietavý postoj k 1. slovenskému štátu, tak je zvyčajne označovaná ako „fašistická“ alebo minimálne „extrémistická“, bez ohľadu na to, či odkazuje na vyjadrenia historikov alebo nie. ĽSNS a Republika robia dnes rovnakú, a zrejme rozhodujúcu, chybu vo svojich existenciách ako „národné strany“ tým, že sa takýmto obvineniam súdne nebránia.
Teraz k tej partokracii. Čo je to partokracia? Partokracia je, v jednoduchom jazyku povedané, podriadenosť štátu a spoločnosti potrebám vládnucej strany alebo strán. Partokracia je „rakovinou“ akejkoľvek demokracie. Na Slovensku to v súčasnosti názorne vidno na príkladoch odvolanej ministerky zdravotníctva, podporujúcej tzv. „očkovanie“ a ministra školstva (obaja strana Hlas), ktorý pre zmenu obhajuje rozširovanie LGBTI ideológie na školách, hoci je to protiústavné. Aj keď je veľká väčšina Slovákov proti týmto prúdom v spoločnosti, tak ani len predseda vlády, teda ak by aj naozaj chcel, s tým nič nenarobí, lebo by ohrozil vládnucu koalíciu a biznisy politikov pri koryte. Jednoducho, ak je nejaký sprofanovaný minister odvolaný, tak jeho materská strana podľa koaličnej zmluvy menuje jeho nasledovníka (v tomto prípade je to strana Hlas). To je partokracia v praxi, druhá zátarasa v pokroku Slovenska v súčasnosti.
Pat pre Slovensko.
Linky:
Youtube – Zdenko Drdol