Poznáte tých, ktorí Slovensko odovzdali Bruselu?

Zavlečenie Slovenskej republiky do pazúrov bruselských jastrabov prebiehalo v niekoľkých krokoch. V tomto článku sa pozrieme aspoň na tie, ktoré boli z pohľadu straty našej národnej a štátnej suverenity najvýznamnejšie.

Vstup do Európskej únie – máj 2004

Keď 1. januára 1993 vznikla druhá Slovenská republika, s nadšením sme ju vítali. Boli sme presvedčení, že našu, tak vytúženú, štátnosť si budeme chrániť a rozvíjať a už nikdy sa jej nevzdáme. Prešlo však len 11 rokov, a po masívnej mediálnej a politickej propagande bolo Slovensko postavené pred otázku, či ísť ďalej svojou cestou tvrdej práce a postupného rozvoja so zachovaním všetkých aspektov národnej a štátnej suverenity alebo či si vybrať sľubované a na ružovo maľované krajšie zajtrajšky, avšak za cenu straty národnej slobody. Výsledok dnes už všetci poznáme. Po sfalšovanom referende o vstupe do EÚ prišlo hlasovanie v Národnej rade. A niektorí z tých, ktorí vstup do EÚ vtedy odhlasovali, sú žiaľ ešte aj dnes súčasťou slovenskej politiky.

Za vstup do EÚ dňa 1.7.2003 takto hlasovali:

Celý klub SDKÚ – ZA
Celý klub SMK – ZA
Celý klub ANO – ZA, vrátane Jána Drgonca
Všetci prítomní poslanci HZDS – ZA, vrátane Vladimíra Mečiara
Celý klub KDH – ZA, vrátane Jána Figeľa, Františka Mikloška a Anny Záborskej
Celý klub SMER – ZA, vrátane súčasných politikov Roberta Fica, Roberta Kaliňáka, Juraja Blanára, Moniky Beňovej, Jaroslava Bašku a Ľubomíra Vážneho.

Prijatie Lisabonskej zmluvy – apríl 2008

Keď nás lanárili do Európskej únie, tak nám páni z Bruselu sľubovali, že aj keď je Slovensko maličký štát, tak vďaka uplatneniu práva veta pri hlasovaní bude mať náš hlas rovnakú váhu ako hlasy iných štátov, napríklad Francúzska a Nemecka. A keď sa nám akékoľvek rozhodnutie Európskej únie nebude páčiť, tak budeme mať vždy možnosť použiť právo veta a takéto rozhodnutie, kľudne aj ako jediný členský štát EÚ svojim hlasom zablokovať. Takéto nastavenie mechanizmov však netrvalo dlho a v roku 2008 prišla na stôl tzv. Lisabonská zmluva, ktorej hlavným účinkom bolo zrušenie práva veta pre jednotlivé členské štáty EÚ, a to až v 19-tich oblastiach.

Lisabonská zmluva tak v zásadných otázkach zmenila dovtedy hlasovanie jednomyseľné za hlasovanie väčšinové. To znamená, na prijatie rozhodnutia Európskej únie už stačila len väčšina hlasov, takže malé krajiny, ako napríklad Slovensko, boli z pohľadu rozhodovacieho práva Európskej únie vytlačené na perifériu. Prijatím Lisabonskej zmluvy sme dobrovoľne, hlasovaním vo vláde a v parlamente, odovzdali výraznú časť našich národných a štátnych kompetencií do rozhodovacej právomoci orgánov Európskej únie.

Najprv Lisabonskú zmluvu dňa 5.12.2007 schválila Vláda Slovenskej republiky v zložení: Robert Fico (predseda vlády), Dušan Čaplovič (podpredseda vlády), Robert Kaliňák (podpredseda vlády a minister vnútra), Ján Mikolaj (podpredseda vlády a minister školstva, vedy, výskumu a športu), Štefan Harabin (podpredseda vlády a minister spravodlivosti), Ján Počiatek (minister financií), Ján Kubiš (minister zahraničných vecí), Ľubomír Jahnátek (minister hospodárstva a výstavby), František Kašický (minister obrany), Marek Maďarič (minister kultúry a cestovného ruchu), Ivan Valentovič (minister zdravotníctva), Zdenka Kramplová (ministerka pôdohospodárstva), Ľubomír Vážny (minister dopravy, pôšt a telekomunikácií), Marian Janušek (minister výstavby a regionálneho rozvoja), Viera Tomanová (ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny) a Jaroslav Izák (minister životného prostredia). Následne bola Lisabonská zmluva predložená na schválenie do Národnej rady Slovenskej republiky.

Za prijatie Lisabonskej zmluvy v NR SR  dňa 10.4.2008 hlasovali:

Celý klub SMK – ZA
Celý klub HZDS – ZA, vrátane Vladimíra Mečiara
Celý klub SNS – ZA, vrátane Anny Belousovovej, gen. Emila Vestenického a Rafaela Rafaja
Celý klub SMER-SD – ZA, vrátane Petra Pellegriniho, Jána Podmanického, Jána Richtera a Dušana Jarjabeka.

Zrušenie slovenskej koruny a prijatie eura – január 2009

1. januára 2009 Slovenská republika, ako prvý a doposiaľ jediný štát V4, zrušila svoju národnú menu a prijala euro. Zrušením slovenskej koruny sme sa de facto vzdali samostatnej menovej politiky. Stratili sme tým kľúčovú kompetenciu potrebnú na riadenie slovenského hospodárstva a ekonomiky v prospech národno-štátnych záujmov SR. Aká sila sa skrýva v ovládaní národnej meny vystihuje známy citát židovského bankára a zároveň zakladateľa klanu Rothschildovcov – Mayera Amchela Rothschilda: „Dajte mi moc vydávať a ovládať peniaze národa a potom mi bude jedno, kto robí zákony.“ No a dnes má túto moc na Slovensku nie Slovenská republika a jej Národná banka Slovenska, ale Európska únia a jej Európska centrálna banka sídliaca v nemeckom Frankfurte nad Mohanom. Každý, kto hlasoval za zrušenie slovenskej koruny a jej nahradenie eurom, tak dobrovoľne zbavil Slovensko nezávislosti a podriadil záujmom tých, čo dnes ovládajú Európsku úniu a jej orgány.

Navyše pri prechode na euro s prijatým výmenným kurzom 30,126 slovenskej koruny za 1 euro nás okradli o miliardy! Viacerí ekonómovia v tom čase hovorili o tom, že ak má byť prechod na euro aspoň trošku spravodlivý, tak výmenný kurz nemôže presiahnuť sumu 25 slovenských korún za 1 euro. Okrem toho, že nás nevýhodným výmenným kurzom brutálne okradli, tak sa tým nastavili aj parametre slovenskej ekonomike voči ekonomike Európskej únie ako celku. Na túto počiatočnú chybu doplácame v podstate dodnes. Stačí sa pozrieť na rozdielne hladiny platov a cien v ostatných krajinách V4, ktoré si však na rozdiel od nás svoju národnú menu ponechali.

Za zrušenie slovenskej koruny a prijatie eura v NR SR dňa 28.11.2007 hlasovali:

Celý klub SDKÚ-DS – ZA, vrátane Lucie Žitňanskej, Ivana Štefanca a Ľuboša Michela
Celý klub SMK – ZA
Celý klub HZDS – ZA, vrátane Vladimíra Mečiara
Klub SNS – ZA 14 poslancov, vrátane Anny Belousovovej, gen. Emila Vestenického a Rafaela Rafaja
Celý klub SMER-SD – ZA, vrátane Petra Pellegriniho, Jána Podmanického, Jána Richtera a Dušana Jarjabeka.

Z vyššie uvedeného vyplýva, že viacerí politici, ktorí sa dnes snažia prezentovať ako národne cítiaci, vždy keď mohli hlasovali za stratu slovenskej národnej, štátnej a ekonomickej suverenity a posilnenie vlády Európskej únie nad Slovenskom. Medzi tých najznámejších a doteraz politicky aktívnych sluhov Bruselu patria: Robert Fico (predseda vlády, SMER-SD), Robert Kaliňák (minister obrany, SMER-SD), Juraj Blanár (minister zahraničných vecí, SMER-SD), Monika Beňová (europoslankyňa, SMER-SD), Peter Pellegrini (predseda parlamentu, HLAS-SD), Štefan Harabin (prezidentský kandidát), Rafael Rafaj (predseda odborného tímu, Republika), Anna Belousovová (kandidátka do Európskeho parlamentu, Republika), Anna Záborská (poslankyňa NR SR, OĽANO).

Niektorí z týchto zradcov Slovenska majú tú drzosť, že po tom, čo spáchali, idú ešte kandidovať za prezidenta alebo chcú Slovensko zastupovať v Európskom parlamente! Avšak vy ste tí, ktorí o tom rozhodnú.

Zdroje:

Syllová, Pítrová, Paldusová a kol.: Lisabonská smlouva, komentář. C.H.Beck. 2010
https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=12149
https://www.nrsr.sk/web/Dynamic/DocumentPreview.aspx?DocID=269900
https://www.vlada.gov.sk/vlada-sr-od-04-07-2006-do-08-07-2010/
https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=22734
https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=21987

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Marian Kotleba

O AUTOROVI

Slovenský politik, ktorý hovorí veci na rovinu.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 11

Celkové hodnotenie: 16.76

Priemerná čítanosť: 2936

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

  • POČASIE NA DNES

    FOTO DŇA

  • Vybrali sme

    Na mnohých miestach komplikuje dopravu poľadovica

    0icon

    Na viacerých úsekoch slovenských ciest komplikuje dopravu poľadovica i sneženie. Informujú o tom zdroje dopravných informácií.

    Lipták verí Slovenkám aj smerom do budúcnosti: "Som veľký optimista"

    0icon

    Kapitán slovenských tenistiek Matej Lipták je po úspechu na finálovom turnaji Pohára Billie-Jean Kingovej optimista smerom do budúcnosti. Slovenky získali v Malage druhé miesto, čo…

    Detva ukončila tretiu etapu prípravy svojej parkovacej politiky

    0icon

    Detva 21. novembra 2024 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Mesto Detva v súčasnosti ukončilo tretiu etapu prípravy svojej parkovacej politiky. Znamená to, že má návrh opatrení na…

    Jankovič po prehre: "Boli sme asi najbližšie k víťazstvu"

    0icon

    Basketbalistky Piešťanských Čajok neuspeli vo svojom piatom vystúpení v E-skupine Európskeho pohára (Eurocup), keď prehrali na palubovke tureckého Bodrumu Basketbol 73:78. V tabuľke zostali na…

    Putin sa prihovoril národu

    0icon

    Moskva 21. novembra 2024 (HSP/Foto:TASR/AP-Vyacheslav Prokofyev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP, Pavel Bednyakov)   Ruský prezident Vladimir Putin sa 21. novembra večer obrátil na…

    Ministerka kultúry Šimkovičová odovzdala laureátom ceny v oblasti kultúry za rok 2023

    0icon

    Ministerka kultúry Slovenskej republiky Martina Šimkovičová dnes odovzdala ceny ministerky kultúry laureátom za rok 2023. Počas slávnostného odovzdávania vyzdvihla prínos ocenených nielen pre oblasť kultúry…

    Greenpeace protestuje proti výstavbe nového jadrového zdroja, klíme nepomôže

    0icon

    Greenpeace Slovensko ostro protestuje proti výstavbe nového jadrového zdroja. Nový jadrový blok v Jaslovských Bohuniciach podľa organizácie nepomôže s riešením klimatickej krízy z dôvodu, že…

    Spevák Ed Sheeran v lete pomohol Ipswichu k získaniu nového hráča

    0icon

    Anglický futbalový klub Ipswich Town v lete získal jednu z nových posíl aj zásluhou populárneho speváka Eda Sheerana. Potvrdil to generálny riaditeľ klubu Mark Ashton,…

    Lekárske odborové združenie: Dáta ukazujú, že súkromné nemocnice na Slovensku dostávajú viac ako štátne

    0icon

    Súkromné nemocnice sú podľa Lekárskeho odborového združenia (LOZ) na Slovensku, s prihliadnutím na finančnú náročnosť rôznych výkonov, lepšie platené ako tie štátne. Všeobecná zdravotná poisťovňa…

    Stuttgart bude v najbližších týždňoch bez útočníka Undava

    0icon

    Berlín 21. novembra 2024 (TASR/HSP/Foto:TASR/DPA-Tom Weller)   Nemecký futbalový klub VfB Stuttgart sa v najbližších týždňoch musí zaobísť bez útočníka Deniza Undava "Na stredajšom tréningu…

    FOTO DŇA