Odhaľovanie tajomstiev astrálneho sveta

Žijeme v dobe súdu a očisty zeme, kedy by ľudia nemali mať nijaké duchovné tajomstva. Naopak, mali by byť plne duchovne vedomí, aby mohli vedome kráčať k Svetlu a jeho cestami. Aby pri tom dokázali vedome využiť všetky pomoci, ktoré sa im ponúkajú.

 

A jednou z takýchto pomocí je aj znalosť astrálnych úrovní, nachádzajúcich sa v najbližšej blízkosti našej najhrubšej materiálnej úrovne.

 

My v súčasnosti žijeme v najhrubšej hmotnosti a astrálne úrovne sa nachádzajú v úrovni strednej hmotnosti. Ide teda o úrovne jemnejšieho druhu, než je tá naša súčasná. Preto sú nám fyzickými očami neviditeľné. Sú však viditeľné ľuďom, ktorí dokázali aktivovať svoj jemnejší zrak. Sú ale tiež zároveň vnímateľné úplne všetkým, ktorí dokážu aktivovať svoje jemnejšie cítenie.

 

Astrálne úrovne sú dvojakého druhu. Prvou je astrálna úroveň k zemi prichádzajúca a druhou je astrálna úroveň od zeme odchádzajúca.

 

To, čo k zemi prichádza, prichádza k nej zhora, a preto to má ideálnu podobu. To, čo od zeme odchádza, je tvorené myšlienkovými a citovými formami ľudí, a preto to má takú podobu, akú tomu dávajú ľudia kvalitou svojho cítenia a myslenia. Astrálna úroveň od zeme odchádzajúca odzrkadľuje výšku duchovnej úrovne a duchovnej zrelosti obyvateľstva našej planéty.

 

To znamená, že v úrovni strednej hmotnosti vznikajú prostredníctvom myšlienkových foriem, a v úrovni jemnej hmotnosti prostredníctvom citových foriem krajiny a mestá, plne zodpovedajúce ich kvalite. Aká je táto kvalita je možné odvodiť z kvality ľudského vnútorného života.

 

V astrálnej úrovni zo zeme odchádzajúcej vzniká duplicitná kópia našej planéty, zodpovedajúca úrovni a charakteru myslenia a cítenia jej obyvateľstva. Inými slovami vyjadrené, to, čo nosíme na zemi skryté vo svojich hlavách, sa v astrálnej úrovni stáva realitou. Presne takou istou realitou, v akej my žijeme dnes. Do tejto reality sa dostaneme po odložení svojho materiálneho tela.

 

Spôsobom, charakterom a kvalitou svojho cítenia a myslenia neustále nevedomky formujeme astrálny svet, a do tohto sveta potom vstúpime v našej duševnej podobe. V tomto svete budeme prežívať rôzne stupne pekla, ak naše myslenie a cítenie bolo zlé a falošné, alebo v ňom budeme prežívať rôzne úrovne neba, ak naše myslenie a cítenie bolo dobré a čisté. Ak bolo dobré a čisté, budeme môcť stúpať do najjemnejších sfér hrubej hmotnosti, odtiaľ potom do jemnohmotnosti a z jemnohmotnosti do večnej ríše ducha, čiže do konečného cieľa nášho putovania všetkými svetmi a úrovňami.

 

Preto nám autor knihy, odhaľujúcej všetky tajomstva stvorenia s názvom „Vo Svetle Pravdy“ odporúča, aby sme sa neustále snažili o dobré chcenie a o zachovávanie krbu našich myšlienok čistým. Ak sa o to budeme snažiť, prežijeme plnohodnotný život na zemi, a zároveň tým budeme pozitívnym spôsobom formovať astrálny svet, do ktorého vstúpime po svojej fyzickej smrti. Budeme v ňom stúpať stále vyššie a vyššie, až nakoniec vstúpime do večnej ríše Ducha.

 

Ľudia však vo všeobecnosti o týchto veciach nevedia, ba ani nechcú vedieť, a preto charakterom, spôsobom a nekvalitou svojho cítenia a myslenia vytvárajú astrálny svet plný negativity. V ňom uviaznu ich duše po fyzickej smrti a v ňom budú trpieť dovtedy, kým sa nespamätajú a nenastúpia na cestu k Bohu a k jeho Svetlu. Alebo tam zostanú až do konca trvania hmotnosti, aby sa jej koniec a rozklad stal aj ich definitívnym koncom, totožným s večným zatratením.

 

Toľko v stručnosti k astrálnej úrovni od zeme odchádzajúcej, a teraz sa pozrime na astrálnu úroveň k zemi prichádzajúcu.

 

Skôr ale ako začneme treba ešte objasniť, že životný priestor, v ktorom tu na zemi žijeme, je vytvorený bytosťami prírody, čiže bytostnými. Bytosti prírody ho sformovali v súlade s Vôľou Stvoriteľa. Preto je prírodný svet, nedotknutý ľudskou rukou krásny, dokonalý, čistý a harmonický.

 

A títo bytostní nesformovali len náš hmotný svet, ale formujú i astrálnu úroveň, tvorenú našimi citmi a myšlienkami. Ako už bolo povedané, formujú ju a vytvárajú ju v súlade s formou, obsahom a kvalitou nášho cítenia a myslenia.

 

No a bytostní formujú aj astrálnu úroveň k zemi prichádzajúcu. Všetko, čo k zemi prichádza k nej prichádza zhora, a preto je to krásne, harmonické, svetlé a dokonalé. Takou je i astrálna úroveň k zemi prichádzajúca, ktorá je ideálnym predobrazom zeme samotnej i všetkého, čo na nej má vzniknúť. Preto túto astrálnu úroveň môžeme nazvať aj úrovňou ideálnych predobrazov. Je sformovaná bytostnými podľa Božích zákonov a podľa Pánovej Vôle, a má ľuďom slúžiť ako ideálny vzor pre všetko, čo na zemi tvoria a budujú.

 

Aby sme to lepšie pochopili, ukážme si príklady, kedy to fungovalo tak ako má, a kedy pozemskí tvorcovia pri svojom tvorení načreli z astrálnej úrovne ideálnych predobrazov, a tieto predobrazy materializovali a zhmotnili vo svojich dielach na zemi.

 

Skôr, ako Johann Sebastian Bach napísal svoje symfónie, boli pre neho napísané bytostnými v astrálnej úrovni ideálnych predobrazov. Bach sa dokázal naladiť na túto úroveň a vo svojej inšpirácii prijať to, čo bolo pre neho už nachystané.

 

Skôr, ako Leonardo da Vinci namaľoval svoju Monu Lisu, bola Mona Lisa namaľovaná bytostnými v astrálnej úrovni predobrazov. Leonardo sa dokázal naladiť na túto úroveň a dokázal tento obraz zmaterializovať. Pracoval na ňom niekoľko rokov, stále sa k nemu vracal, stále ho prerábal a nebol s ním spokojný, pretože neustále vnímal veľký rozdiel medzi nádherou obrazu, namaľovaného bytostnými a jeho vlastnou schopnosťou dosiahnuť tohto ideálu.

 

Takýmto spôsobom píšu básnici svoje verše a spisovatelia svoje romány. Takýmto spôsobom bol vynájdený penicilín a rôzne iné významné objavy a vynálezy. Takýmto spôsobom vzniklo úplne všetko, čo na zemi máme. Architektúra, predmety dennej potreby, umelecké diela, vynálezy i tento text.

 

Otázkou iba zostáva, nakoľko presne dokážu ľudia vnímať a vnútorne uchopiť ideálne predobrazy, a následne ich čo najvernejšie zrealizovať v hmotnej podobe. Čím viac sú ľudia pokornejší, citlivejší a duchovne vedomejší, tým presnejšie sa to deje. Avšak čím viac sú ľudia domýšľaví, rozumovo racionálni a duchovne neznalí, tým viac je ich výsledná materializácia vzdialená od ideálnych predobrazov, a tým viac sa podobá karikatúre.

 

Je iba čisto v moci a v rukách ľudí, či sa naša planéta so všetkým čo sa na nej nachádza, stane dokonalým odrazom planéty Zeme z astrálnej ríše ideálnych predobrazov, alebo naopak, či sa stane len jej spotvorenou karikatúrou.

 

V tejto ríši je nachystaných ešte množstvo prevratných objavov a vynálezov, ešte množstvo najneuveriteľnejších vecí, aké si ani nevieme predstaviť, ale na to, aby mohli byť materializované, musia ľudia ešte duchovne dozrieť, pretože jedine znalosť Pánovej Vôle a jeho Zákonov im umožní správnym spôsobom čerpať z týchto úrovní a potom to čo najpresnejšie prenášať do najhrubšej hmotnosti.

 

V súvislosti s uvedenými skutočnosťami si niekto môže položiť otázku: „A čo napríklad atómová bomba? Čo koncentračné tábory a mnohé iné zlé a deštruktívne veci? Aj tieto boli najskôr vytvorené bytostnými v astrálnej ríši ideálnych predobrazov?“

 

Nie! V tomto prípade je to inak, pretože v ríši ideálnych predobrazov vytvárajú bytostní len to, čo je svetlé a čo pochádza zo Svetla.

 

Odkiaľ sú však potom čerpané inšpirácie k materiálnemu uskutočneniu negatívnych veci?

 

Sú čerpané z druhej astrálne úrovne od zeme odchádzajúcej, vytvorenej ľudskými myšlienkami a citmi. V tejto ríši sa nachádzajú zhromaždiská všetkého rozumového poznania a bádania, vytvárané ľudskou rozumovou aktivitou počas celej dlhej histórie zeme. Ide o informácie všetkého možného druhu, neraz veľmi vzdialené od zákonov Božích i od akýchkoľvek morálnych zásad.

 

No a práve sem, do týchto astrálnych ľudských myšlienkových centrál, sa vo svojej inšpirácii a vo svojom bádaní napájajú rôzni vedci a bádatelia, snažiaci sa vytvoriť niečo deštruktívne. Nejaké nové zbrane, či iné deštruktívne veci, ktorých účelom je zabíjať, škodiť, zotročovať, podmaňovať a ovládať. Pri pozitívnom naladení ľudí je čerpané zo svetlej astrálnej ríše ideálnych predobrazov a pri negatívnom naladení je čerpané z negatívnej astrálnej úrovne, vytvorenej negatívnym ľudským myslením a chladnou rozumovou racionalitou bez morálky.

 

Zo všetkého, čo bolo povedané je každému jasné, akými máme byť a kam sa máme napájať, aby bolo na zemi lepšie. Vo vzťahu ku každému jednotlivému človeku, žijúcemu na zemi je to možné v prostej jednoduchosti vyjadriť slovami:

 

Kto v sebe prechováva pevné chcenie k dobru a snaží sa o čistotu svojich myšlienok, ten kráča cestou k Najvyššiemu. Ten kráča stvorením správne a toho vnútorné napojenie bude vždy ukotvené v astrálnej ríši ideálnych predobrazov. Tieto predobrazy bude vnímať a bude ich prenášať do materiálnej úrovne, prinášajúc tak požehnanie sebe, svojim blížnym i celému svetu.

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Milan Šupa

O AUTOROVI

Som človek presvedčený o tom, že to skutočné, pravé a pravdivé je možné uvidieť len vnútorným zrakom.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 13

Celkové hodnotenie: 18.58

Priemerná čítanosť: 1061

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Politológ: Kritika prezidentky pripomenula prejav prezidenta Kováča z marca 1994

  0icon

  Bratislava 4. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Kritika prezidentky SR Zuzany Čaputovej, ktorá odznela v rámci jej utorňajšieho (29. 11.) prejavu o stave republiky, pripomenula…

  Vetrák: Spojenie eurovolieb a 2. kola voľby prezidenta už nemá politickú podporu

  0icon

  Bratislava 4. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Spojenie volieb do Európskeho parlamentu a druhého kola voľby prezidenta na jeden termín už nemá v koalícii podporu. Parlamentom…

  Škandalózne: ťažké obvinenie proti Francúzsku

  0icon

  Bratislava 4. decembra 2022 (HSP/B92/Foto:TASR/AP-Alexei Druzhinin, Sputnik, Kremlin)   Francúzsko bolo obvinené, že naďalej financuje Putinove vojnové úsilie dovozom jadrového paliva z Ruska, píše britský…

  Pelého stav je stabilizovaný

  0icon

  Rio de Janeiro 4. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:Twitter)   Stav legendárneho brazílskeho futbalistu Pelého je podľa portálu globoesporte.com stabilizovaný. Osemdesiatdvaročného Pelého hospitalizovali v utorok, v sobotu…

  Ukrajinci maju v Bachmute skutočné problémy: “Straty na životoch sú kolosálne. Mŕtvoly ani nepočítame”

  0icon

  Bratislava 4. decembra 2022 (HSP/Sonar21/Foto:Twitter)   Rusko a Ukrajina bojujú v Bachmute, strategickom mieste, ktoré má zásadný význam pre udržanie Ukrajiny v západnej časti Doneckej…

  V minulosti absolútne nepredstaviteľné, dnes realita: Mečiar a Čarnogurský spolu proti novej totalite!

  0icon

  Bratislava 4. decembra 2022 (HSP/Foto:HSP)   Scéna, ktorej by kedysi nikto neveril: Vladimír Mečiar a Ján Čarnogurský sa stretli za jedným stolom. V smutných časoch…

  Ruský rozviedčik hovorí o veľkých stratách na strane AFU

  0icon

  Moskva 4. decembra 2022 (HSP/iz.ru/Foto:RIA Novosti Viktor Antonjuk)   Spravodajský dôstojník ruských ozbrojených síl (OS SR) uviedol, že ukrajinské ozbrojené sily utrpeli veľké straty a…

  Elon Musk má pravdu: "Toto je boj o budúcnosť civilizácie."

  0icon

  Bratislava 4. decembra 2022 (HSP/Spectator/Foto:TASR/AP-Patrick Pleul)   V Číne autoritári zaplavujú Twitter reklamami na prostitútky a pornografiu v snahe zabrániť používateľom získavať informácie o protestoch.…

  Argentína - Austrália 2:1 v osemfinále, Messi: "Úžasný pocit"

  0icon

  Al Raján 4. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jorge Saenz)   Futbalisti Argentíny sa stali druhými štvrťfinalistami MS v Katare. V sobotňajšom osemfinálovom stretnutí zdolali Austráliu 2:1 gólmi…

  Ďalšia vlna sa blíži. Putin povedal Scholzovi, že ďalšie údery na Ukrajinskú energetickú infraštruktúru sú "nevyhnutné"

  0icon

  Bratislava 4. decembra 2022 (HSP/Oilprice/Foto:TASR/AP-Mikhail Klimentyev, Sputnik, Kremlin Pool Photo)   Ukrajina sa pripravuje na ďalšie zintenzívnenie ruských leteckých útokov zameraných na jej energetickú infraštruktúru.…

  Vášeň v Tebe

  Bibiána Ondrejková na onkológii v Prešove. Prečo s ňou prišiel aj moderátor Patrik Herman?

  0 icon

  Na oddelenie onkológie v Prešove prišla známa herečka Bibiána Ondrejková. Sprevádzal ju tiež známy moderátor Patrik Herman. Aká udalosť ich spojila? Povedali nie rakovine. V Prešove totiž otvorili novú poradňu pre onkologických pacientov. Keďže Ondrejková a Herman sú spoluzakladateľmi aliancie NIE RAKOVINE, je prirodzené, že svojou prítomnosťou prišli podporiť ľudí, ktorí budú…

  Najlepší šalát do kebabu – jednoduchý a rýchly

  0 icon

  Kebabový šalát podávaný v gastronómii tvorí zvyčajne biela kapusta s mrkvou. Je jemný a chrumkavý, preto sa hodí k aromatickému mäsu a pikantným omáčkam. Takýto šalát si ľahko a lacno pripravíte sami a môžete ho podávať nielen s domácim kebabom, ale aj s iným mäsom a rybami.

  Ktorá obľúbená činnosť dokáže zažehnať partnerské nezhody? Odborník v tom má jasno

  0 icon

  Ak nemôžete svojho manžela odtrhnúť od kníh, tešte sa. Ak je pre vás najideálnejším darčekom kniha, mal by sa tešiť váš manžel. Prečo? Gregory Currie, profesor kognitívnej psychológie na Univerzite v Toronte, totiž pre portál Her vysvetlil, že ľudia, ktorí investujú svoj čas do čítania, prejavujú vyššiu úroveň empatie.

  Na čo si musia dávať pozor manželky futbalistov v Katare? Hrozí im až väzenie

  0 icon

  Katar. Anna Lewandowská aj mnohé ďalšie partnerky a manželky sa nachádzajú v dejisku Majstrovstiev sveta vo futbale so svojimi mužmi, ktorí tam hrajú futbal. Portál Gazeta pripomína, že Katar sa „preslávil“ zákonmi a nariadeniami, ktorých porušenie môže viesť až k väzeniu. Z tohto dôvodu Anglická futbalová asociácia zostavila špeciálny zoznam odpo

  Budíte sa vy alebo vaše deti o 3.00 ráno? Spozornite!

  0 icon

  Spánok je veľmi dôležitý fyziologický proces, vďaka ktorému môže telo správne fungovať, regenerovať a naberať silu. Preto by ste nemali ignorovať vznik problémov súvisiacich s nespavosťou. Ak sa v noci často budíte, môže to ovplyvniť vaše zdravie.To, koľko spánku potrebujeme, závisí najmä od nášho veku. Najviac ho potrebujú novorodenci, ktorí spia…

  Armádny Magazín

  Velenie NATO s príchodom mrazov plánuje ofenzívu ukrajinských síl. Pribudol oddiel poľských špeciálnych síl

  0 icon

  Ukrajina, 4.december 2022 (AM) – Rozviedka NATO analyzuje údaje o stave vecí pozdĺž celej kontaktnej línie ruskej vojenskej špeciálnej operácie, vrátane údajov, ktoré hlavný veliteľ ozbrojených síl Ukrajiny Valerij Zalužnyj predložil vo forme správy Pentagonu. Okrem iného, ​​ako vyšlo najavo, sa analyzuje aj predpoveď počasia z Kupjanska v Charkovskej o

  Znárodnenie na Ukrajine: Operácia môže súvisieť s plánmi dostať Bidena z Bieleho domu

  0 icon

  Ukrajina, 4.december 2022 (AM) – Za posledný rok Ukrajina zažila už dve vlny znárodňovania. Prvá sa začala hneď po 24. februári a zamerala sa na aktíva ruského pôvodu. Po prvé, boli zabraté aktíva patriace ruskému štátu a ruským právnickým a fyzickým osobám. A v auguste začal Kyjev vyvlastňovať ruský majetok v…

  Rozhodlo sa o osude afrického uránu. Veľvyslanec Namíbie oznámil dohodu s Rosatomom

  0 icon

  Namíbia, 4.december 2022 (AM) – Namíbijské úrady a Rosatom dosiahli konsenzus o projekte ťažby uránu. Podľa veľvyslanca afrického štátu Clemensa Handuukemeho Kashuupulvu nie sú výrazné rozdiely. Jediným zádrhelom je nedôverčivý prístup miestneho obyvateľstva, ktoré sa obáva zhoršenia environmentálnej situácie.   Podzemné lúh

  USA zaradili bojovú skupinu Wagner medzi subjekty vzbudzujúce obavy. Ako to ovplyvní jej pôsobenie?

  0 icon

  USA, 4.december 2022 (AM) – Krátko po výbuchu na ukrajinskom veľvyslanectve v Madride, ktorý viedol k tam odoslanej listovej bombe, začali na diplomatické zastúpenia tohto štátu v rôznych európskych krajinách prichádzať podivné balíky so zvieracími očami. V tejto súvislosti sa v západných krajinách predpokladalo, že do toho boli zapojení Rusi a…

  "Vaše meno je neznáme, váš čin je nesmrteľný." 3. december - Deň neznámeho vojaka

  0 icon

  Rusko, 3.december 2022 (AM) – V roku 1965, aby sa zachovala pamiatka na padlých vo Veľkej vlasteneckej vojne, bola predložená myšlienka postaviť pamätník na počesť vojakov, ktorí bojovali v bitke o Moskvu. Objednávku na tento monument dostali architekti Jurij Rabaev, Dmitrij Burdin, Vladimir Klimov a sochár Nikolaj Tomskij. Návr

  TopDesať

  Ovocie a zelenina: Ako ich udržať čerstvé?

  0 icon

  Zamýšľal si sa niekedy nad tým, ako sa dá uskladniť ovocie a zelenina, aby neprišli o svoju čerstvosť? Dnešných zopár tipov ťa nasmeruje tým správnym smerom. Ovocie a zelenina sú našim zdrojom vitamínov najmä v zimnom období. Niektoré z nich sú však sezónne a vyžadujú si osobitnú starostlivosť: napríklad cibuľa…

  Fotografie, ktoré ťa pobavia a zároveň v tebe vyvolajú množstvo otázok

  0 icon

  Nasledujúce fotografie ťa pobavia a zároveň v tebe vyvolajú množstvo otázok. Ľudia sa na internete podelili o naozaj bizarné momenty. Vedci tvrdia, že inteligencia by sa nemala merať pomocou IQ testov, ale skôr kreativitou, logickou a schopnosťami kritického myslenia človeka. Niektoré čudné činy na nasledujúcich fotografiách sú úplne mimo tohto…

  7 vecí, ktoré sa ti jazyk snaží povedať o tvojom zdraví

  0 icon

  Zmeny v chuti alebo pri vzhľade jazyka môžu prezradiť veľa o tvojom zdraví. Jazyk ti tak dokáže povedať zopár informácii o tvojich zdravotných problémoch. Ľudské telo je jediným skutočným domovom, ktorý budeme mať po celý život, takže sa o naše telo musíme náležite starať. Naše telo nám vždy vysiela signály,…

  Nekvalitný spánok: Tieto tipy a triky ti pomôžu vyriešiť mnohé zdravotné problémy

  0 icon

  Mávaš problémy so spánkom alebo je tvoj spánok nekvalitný? Vedci nám ukazujú zopár spôsobov, akým môžeme liečiť bežné zdravotné problémy - a to všetko vďaka zmene polohy spánku. Ak máš rád spánok, tak s radosťou sa dozvieš, že môžeš liečiť mnohé zdravotné problémy počas toho, ako si užívaš svoj spánok. Spánok je…

  10 príkladov toho, ako náš mozog dokáže prezradiť všetky naše tajomstvá

  0 icon

  Ľudský mozog je schopný vyriešiť aj tie najzložitejšie problémy - to je dôvod, prečo vedci porovnávajú mozog so superpočítačom! Ale čo by sa stalo, ak by tvoj súkromný počítač začal zdieľať tvoje súkromné informácie s cudzími ľuďmi? Dnes ti prinášame úžasné príklady toho, ako interné fungovanie nášho mozgu môže ovplyvniť naše…

  FOTO DŇA