Madam Čaputová opäť perlila…, ale nie je sama zo Sorosovho stáda…

Madam Čaputová sa nechala počuť, že by bolo dobre, keby si obvinený alebo lepšie povedané osočovaný guvernér NBS Peter Kažimír zobral príklad z rakúskeho kancelára Kurza a odstúpil zo svojej funkcie.  Obvinenie Petra Kažimíra pochádza z dielne úradu špeciálnej prokuratúry, ktorú vedie Daniel Lipšic, pretlačený do funkcie terajšou koaličnou luzou. Lipšic sa stal špeciálnym prokurátorom v čase, keď bol v treste za zabitie človeka.

https://www.scribd.com/doc/80901687/Lipsic-Aron-Finish

https://veci-verejne.sk/44474-2/

Pani prezidentka toto Vám nevadí? Čaputová Kažimíra nevyzvala na odchod z funkcie, lebo podľa nej platí prezumpcia neviny, ale mal by sám odstúpiť z vlastnej vôle. A to iba na základe pochybného obvinenia. Čaputová uviedla, že v prípade keby bola ona obvinená, tak by zvažovala svoj odchod z funkcie. Nepovedala, že by z funkcie odišla. Prečo? Lebo by jednoducho z funkcie neodišla. Ak by sme žili v demokratickom štáte, Čaputová už dávno mala odstúpiť za svoj podiel rozširovania nákazy Covid 19 a za všeobecné ohrozenie zdravia občanov. Tohto skutku sa dopustila tým, že v čase ohrozenia zdravia občanov pozvala na návštevu  Slovenska pápeža. Jeho návšteva mala za následok niekoľkodňové zhromaždenia občanov v tisícoch. Niet pochýb o tom, že aj jeho návšteva zapríčinila následné zvýšené ochorenia občanov na Covid 19 a opätovne veľmi zlý stav na Slovensku. Viac na:

https://blog.hlavnespravy.sk/27478/pani-prezidentka-ste-ochotna-v-oktobri-t-r-odstupit-z-funkcie/

Pani prezidentka tiež povedala: „Vyšetrovanie trestných činov korupcie a zneužitia právomoci bývalých verejných činiteľov, je veľmi dôležitá očista a nevyhnutný proces, ktorý musí pokračovať.“

S týmto výrokom sa dá súhlasiť, len pani prezidentka akosi  pozabudla na to, akým spôsobom sa tak deje. Dnes sú obviňovaní ľudia na základe výpovede nejakého kajúcnika, ktorý si udávaním osôb snaží znížiť svoj trest alebo dosiahnuť úplné zastavenie trestného stíhania voči svojej osobe. Tento postup je zavrhnutia hodný, pretože môže byť postavený na „vode“ bez dôkazov čo je v hlbokom rozpore s právnym štátom. Ak je niekto obvinený z niečoho, musia na to existovať dôkazy, na základe ktorých by malo dôjsť k odsúdeniu. Ak takéto dôkazy neexistujú, obvineného jednoducho nemôžu odsúdiť. Medzi dôkazy určite nepatrí výpoveď tzv. kajúcnika.  Sme svedkami, kedy obvinení na tomto princípe sú z väzby prepúšťaní a viacerí budú pravdepodobne oslobodení. Prečo? Lebo tu nejde o očistu štátu, ale o likvidáciu politických oponentov. A to sa správne nazýva politický revanšizmus.

K veci sa vyjadril aj bývalý premiér a súčasný minister financií Matovič, ktorý uviedol, že Kažimír je neodvolateľný lebo má imunitu, čo považuje za hovadinu. Ja považujem za hovadinu tiež skutočnosť, že aj poslanci majú imunitu. Pre to, aby mali poslanci imunitu nevidím žiadny racionálny dôvod.

Za všetko hovorí vyšetrovací spis PPZ-109/NKA-PK-ZA-2016 Krajskej prokuratúry v Trnave zo dňa 31.1. 2017 smutne známej Matovičovej kauzy pre prečin skresľovania údajov hospodárskej a obchodnej evicencie.

https://www.scribd.com/document/344974849/Policajne-uznesenie-Matovi%C4%8D

Trestné stíhanie bolo zastavené nie preto, že by sa skutok nestal, ale preto, lebo skutok bol premlčaný!!!

Igor Matovič bol tiež podozrivý z krátenia dane a prepierania špinavých peňazí. Polícia voči nemu viedla vyšetrovanie. Podľa logiky pani prezidentky, mal na základe týchto udalostí Matovič odísť z politiky aj z miesta poslanca, ktoré v tom čase zastával. To sa však nestalo.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/447541-matovic-podla-policie-kratil-dane/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox

Igor Matovič však mal dávno odstúpiť z vlády aj pre podozrenie a naviazanosť jeho osoby na trnavskú firmu EUROLAB LAMBDA, ktorá mala zaevidované nedoplatky voči Sociálnej poisťovni vo výške 17 285,46 eura. Zákon o verejnom obstarávaní pritom účasť v súťažiach neplatičom neumožňuje. Táto firma sa však nehorázne nabalila na lukratívnej zákazke štátu.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/566076-desiatky-milionov-za-testy-idu-do-trnavy-firma-vzbudzuje-otazniky/

Táto amoralita však súčasnej vládnej mafii nevadí a nevadí ani pani prezidentke. O akej očiste hovorí prezidentka, keď ľudia, ktorí sa dopúšťali alebo sa dopúšťajú amorálnych alebo možno aj rôznych kriminálnych činov dnes sedia vo vláde SR alebo sú vo vysokých funkciách štátu?

O chvíľu uplynie rok od zavraždenia generála Milana Lučanského. O indíciách prečo si myslím, že to bola vražda som písal tu:

https://blog.hlavnespravy.sk/26612/vrazda-m-lucanskeho-je-nadalej-neobjasnena-verejne-spochybnujem-zavery-komisie/

Vláda a ministerka spravodlivosti od začiatku zavádzali verejnosť tvrdiac, že išlo o samovraždu. Už len tento fakt je veľmi podozrivý lebo ten, kto má niekoľko dní od  úmrtia Lučanského odvahu bez vyšetrovania tvrdiť išlo o samovraždu, s veľkou pravdepodobnosťou vie, ako to v skutočnosti bolo. Faktom  však je, že dodnes vražda Milana Lučanského nebola objasnená. A faktom je aj to, že ministerka Kolíková už dávno mala sama z funkcie odstúpiť. A faktom je aj to, že prezidentka aj v tomto prípade mlčala. Prečo?

Pani prezidentke zrejme ani nevadí podozrivý nákup BVP (bojové vozidlá pechoty) za miliardy z dielne ministerstva obrany, rezortu, ktorý vedie proamerický nominant OĽANO s.r.o. Jaroslav Naď. Predražené hračky pre vojakov v terajšej ekonomickej situácii SR je nie že nevhodné, ale v rozpore so záujmami SR.  Nákup sa nemá uskutočniť súťažou, ale priamou dohodou vláda-vláda, čo umožňuje politikom „uliať“ peniaze skoro bez možnosti vysledovania ich účtov. Najväčším favoritom na bingo výhru – zákazky je BVP KF41 Lynx od nemeckej spoločnosti Rheinmetall.

Jaroslav Naď má typicky podozrivé školenia a aktivity súvisiace s prepojením na tajné služby Západu: pracoval pre špionážnu mimovládku Globsec a Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku, absolvoval kurzy zločineckej organizácie NATO, Program on Advanced Security Studies, George C. Marshall Center, Garmisch, Nemecko (pobočka špionážnej agentúry v USA). Jaroslav Naď bol konateľom spoločnosti CYPHER s.r.o., ktorá mala zákazky od viacerých spoločností z obranného priemyslu vrátane skupiny MSM. V tejto firme akoby náhodou mal aktivity aj jeho švagor Anton Tretinár. A aby toho nebolo málo, obaja aj s jeho bratom Reném pôsobili v Bruseli za kráľovské platy. Nedá mi, aby som sa nezmienil krátko o Barbare Túrosovej, ktorá bola manželkou Naďa. V súčasnosti je zamestnaná na tlačovom odbore v rezorte ministra Mikulca, bývalého  vojenského špióna ako riaditeľka. Samozrejme, že je to iba náhoda pani prezidentka no nie? Alebo nie je? Nemá Naď prostredníctvom Túrosovej pod kontrolou aj MV SR?

Ale to je asi v poriadku no nie pani prezidentka? Záver? Jaroslav Naď je bezpečnostná hrozba SR.

Medzi „významné“ aktivity politicko-ekonomického teroristu G. Sorosa patrilo založenie Stredoeurópskej univerzity v Budapešti (CEU). Soros absolventov tejto univerzity dosadzuje do štátnych aparátov a vysokých funkcií v tzv. záujmových štátoch a pomocou nich potom ovplyvňuje politické a ekonomické dianie v týchto krajinách. Neraz pomocou nich sa podieľa na organizácii štátnych prevratov. Soros tiež podporuje aj pravicovú gender politiku a presadzuje manželstvá homosexuálov.

Uvedieme príklady absolventov tejto školy, ktorí plnia vo svojich krajinách Sorosove pokyny:

Fridon Lala (SPP ’19, Kosovo)

Bol zvolený za poslanca parlamentu v Kosove a stal sa námestníkom ministra pre miestny rozvoj. Kosovo je štát umelo vytvorený z vôle USA a v rozpore s medzinárodným právom.

Jennifer Obado Joel, Nigéria

Absolvent programu bezpečnostných štúdií, Škola bezpečnosti, politiky a medzinárodných vzťahov, University of Central Florida. Má bakalársky titul zo sociológie na Ibadanskej univerzite v Nigérii a magisterský titul v odbore verejná politika na Stredoeurópskej univerzite v Budapešti. Plánuje sa jej využitie vo vláde v Nigérii.

Marija Golubeva,  Lotyšsko

Bola po minulomesačnom hlasovaní tamojšieho parlamentu vymenovaná za novú ministerku vnútra Lotyšskej republiky.

Dane Taleski, Macedónsko

Od januára t.r.  veľvyslanec a stály predstaviteľ krajiny pri NATO.

Tomáš Vytautas Raskevičius, Litva

Prvý homosexuál v litovskom parlamente. Momentálne pripravuje zákon o partnerstve, čo považujem za sorosovsko-litovskú zvrátenosť.

Zoran Dimitrovski, Macedónsko

Bývalý novinár, ktorého CEU „posunula“ na miesto generálneho tajomníka strany Demokratickej únie a funkciu zástupcu ministra pre miestnu samosprávu Severného Macedónska, ktorého úlohou je dohliadať na decentralizáciu a regionálny rozvoj v celej krajine.

Artur Metani, Albánsko

Bol zvolený za najvyššieho inšpektora spravodlivosti (ILD). ILD je inštitúcia zodpovedná za overovanie sťažností a začatie administratívneho vyšetrovania sudcov, prokurátorov a členov Vysokej súdnej a prokurátorskej rady.

Peeter Roosma, Estónsko

Bol  zvolený do Parlamentného zhromaždenia (PACE) Rady Európy za sudcu Európskeho súdu pre ľudské práva.

Christine Nkongeová, Keňa

Bola vymenovaná za výkonnú riaditeľku kenského inštitútu Katiba, ktorého úlohou je implementácia novej keňskej ústavy.

Adam Bodnar. Poľsko

Poľský ombudsman.

Nicu Popescu, Moldavsko

Moldavský minister zahraničných vecí.

Michael Imran Kanu, Sierra Leone

Stály predstaviteľ Sierry Leone pri OSN.

Bermet Tursunkulova a Julia Kalinichenko, Kirgizsko

Nedávno boli vymenované za poradkyne kirgizského premiéra Sooronbaya Jeenbekova.

 

PS: 

Pani prezidentke a ani tejto vláde zjavne nevadia kauzy bývalej Dzurindovej vlády. Mnoho z nich je nevyšetrených alebo zamietnutých pod koberec. Na vyšetrenie týchto káuz nie je politická vôľa. Prečo? Existuje príkaz zo Západu tieto kauzy nevyšetrovať?

A otázka na záver: Myslíte si, že prípadná politická likvidácia Kažimíra nesúvisí s inštaláciou Ivana Mikloša na tento post? Budúcnosť ukáže…

Z mesta SNP Ivan Štubňa

Viac na:

https://www.noviny.sk/slovensko/636637-prezidentka-zuzana-caputova-by-na-mieste-petra-kazimira-odisla-z-funkcie-guvernera-nbs

https://icjk.sk/87/Ministerstvo-obrany-potajme-chyst%C3%A1-nevhodn%C3%BA-moderniz%C3%A1ciu,-minister-Na%C4%8F-konflikt-z%C3%A1ujmov-odmieta

https://alumni.ceu.edu/news/alumni-stories

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Ivan Štubňa

O AUTOROVI

Vyštudovaný psychológ so skúsenosťami v oblasti podnikania, zahraničného obchodu, pôsobiaci niekoľko rokov v zahraničí a na ústredných orgánoch štátnej správy.
Záujmy: cyklistika,vysokohorská turistika, liečivé bylinky...a investigatívny blog

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 158

Celkové hodnotenie: 23.43

Priemerná čítanosť: 2193

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Ivan Jakeš zostal opäť bez Rely Dakar, o účasť ho obral nedostatok financií

  0icon

  Bratislava 1. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Slovenský motocyklista Ivan Jakeš sa nepredstaví na budúcoročnej púštnej Rely Dakar v Saudskej Arábii. Pôvodne mal hájiť farby…

  Ombudsmanka sa pre sprevádzajúce osoby opäť obracia na hlavného hygienika

  0icon

  Bratislava 1. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Palkovič)   Verejná ochrankyňa práv (VOP) Mária Patakyová sa opäť obracia na hlavného hygienika SR Jána Mikasa so žiadosťou o…

  Nový prúd lávy na ostrove La Palma ohrozuje kostol a ďalšie domy

  0icon

  Los Llanos de Aridane 1. decembra 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Emilio Morenatti)   Nový prúd lávy zo sopky Cumbre Vieja na kanárskom ostrove La Palma v stredu ohrozoval…

  Výbuch bomby z druhej svetovej vojny zranil v Mníchove štyroch ľudí a prerušil železničnú dopravu

  0icon

  Berlín 1. decembra 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Sven Hoppe)   Na stavenisku neďaleko rušnej železničnej trate v nemeckom Mníchove v stredu vybuchla bomba z druhej svetovej vojny. Štyri…

  Litva pre nápor migrantov zvažuje výnimočný stav aj na hraniciach s Poľskom

  0icon

  Vilnius 1. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Leonid Shcheglov/BelTA)   Litovská vláda v stredu oznámila, že požiada parlament, aby od 10. decembra vyhlásil na hraniciach s Poľskom výnimočný…

  NR SR odmietla návrhy o dekriminalizácii marihuany a redefinícii znásilnenia

  0icon

  Bratislava 1. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian, Dano Veselský, Martin Baumann, Jaroslav Novák, Pixabay)   Poslanci Národnej rady (NR) SR odmietli v stredajšom hlasovaní tri novely…

  Mikulec: Požiadavkou konzília je, aby sa kontroly sústredili na územie SR, nie na hranice

  0icon

  Bratislava 1. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Policajné kontroly sa momentálne sústredia na dodržiavanie opatrení na území SR, tak, ako to požadujú odborníci. Na hraniciach…

  Regulované ceny plynu budú vyššie o desiatky centov až niekoľko eur mesačne

  0icon

  Bratislava 1. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Regulované ceny plynu sa v roku 2022 dostanú mierne nad úroveň regulovaných cien v roku 2020. Informoval o tom…

  Smer-SD iniciuje mimoriadne schôdze k zdravotníctvu a k cenám energií

  0icon

  Bratislava 1. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Opozičná strana Smer-SD iniciuje mimoriadne schôdze Národnej rady (NR) SR k zdravotníctvu a k zdražovaniu cien energií. V…

  Žilinka už dostal odpoveď: Ústavný súd po nekonečnom čase rozhodol o ústavnosti vyhlášok Úradu verejného zdravotníctva. Čo nás čaká?

  0icon

  Košice 1. decembra 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian, Roman Hanc)   Časť zákona o ochrane verejného zdravia, ktorá oprávňuje Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR vydávať vyhlášky…

  TopDesať

  Dych berúci Grand Canyon: 3. časť

  0 icon

  Prinášame pokračovanie tretej časti článku s názvom Dych berúci Grand Canyon. Pozrite sa s nami do tohto impozantného kútu sveta kaňonu, ktorý pôsobí na neškolené oko zdanlivo mŕtvym dojmom, ale poskytuje domov množstvu rastlín aj živočíchom. Veríme, že vám tretia a zároveň záverečná časť článku prinesie opäť nové informácie. Suchý…

  TOP 10 najnebezpečnejších drogových barónov všetkých čias

  0 icon

  Latinskú Ameriku v posledných rokoch ovládajú drogoví baróni. Hovorí sa, že zločin sa nevypláca, ale v priebehu rokov, nám títo drogoví magnáti ukázali opak. Títo muži a ženy vytvorili podzemné ekonomiky, prostredníctvom ktorých prúdilo milióny dolárov. A to nie raz ročne, ale každý týždeň alebo dokonca aj denne. Poď sa teda s nami pozrieť na…

  Vianočné darčeky: To najhoršie, čo ženy môžu dostať od muža

  0 icon

  Hneď v úvode chceme uviesť na pravú mieru, prečo sa v tomto článku venujeme len darčekom, ktorými obdarúvajú muži svoje polovičky. Dôvod je jednoduchý. Práve chlapi sú väčšinou tí, ktorí majú problém s výberom darov, potrebujú poradiť či usmerniť. Často očakávajú konkrétny nápad alebo tip. No mali by radšej zapojiť do nákupov trošku fantázie a kreativity. Preto…

  TOP 10 udalostí, ktoré prispeli k objavovaniu vesmíru

  0 icon

  Od začiatku nášho druhu, sme upierali naše pohľady k oblohe a snažili sa tým nájsť odpovede na rôzne otázky. Najskôr boli nebeské telesá v očiach ľudí označované za symboly bohov, ktoré k nim priraďovali. Od vtedy však máme za sebou dlhú cestu vývoja, kde sme dokázali do vesmíru poslať rakety, družice a rôzne iné telesá,…

  Fascinujúce animované fotografie, v ktorých sa zastavíš v čase

  0 icon

  Julien Douvier sa špecializuje na animované fotografie, moderné umenie, ktoré sa dokonale hodí pre počítače v 21. storočí. Fotograf zo Štrasburgu skúma svoje okolie a snaží sa tak zachytiť rôznorodé scény, ktoré mu tak umožňujú vyjadriť pocit pohybu v rámci svojho prostredia. Tieto statické fotografie neskôr dôkladne spracuje, pri čom kladie hlavný dôraz…

  Armádny Magazín

  Ruské sieťovo centralizované zväzky. Nie je to nový druh vojsk, ale novinka je to určite

  0 icon

  Rusko, 1. december 2021 (AM) – Dnes v noci sa na stránke RIA Novosti objavila správa, že v ruských ozbrojených silách sa objavili zväzky, ktoré sú spôsobilé viesť mohutné sieťovo-centrálne operácie.   Sieťovo-centrálny princíp predpokladá, že všetci účastníci bojovej operácie sa stanú súčasťou jednej siete výmeny údajov, čo im umožní dosiahnuť i

  Rusko začalo sériovú výrobu protilietadlového komplexu Gibka-S s ultrakrátkym dosahom

  0 icon

  Rusko, 1. december 2021 (AM) – Ruský systém protivzdušnej obrany krátkeho a ultrakrátkeho dosahu „Gibka-S“ vstúpil do štádia sériovej výroby. Ako zdôraznil Rostec, ide o prvý systém protivzdušnej obrany typu VSHORAD (Very Short-Range Air Defense) vyvinutý v Rusku.  

  Geniálna politika NATO. Lukašenko chce umiestniť jadrové zbrane na území Bieloruska

  0 icon

  Bielorusko, 1. december 2021 (AM) – Ako poznamenal bieloruský líder, stane sa tak, ak sa vo východnej Európe objavia jadrové hlavice. "Minsk ponúkne Moskve umiestnenie jadrových zbraní na území Bieloruska, ak NATO urobí podobný krok v Poľsku." Uviedol bieloruský vodca Alexander Lukašenko.   Generálny tajomník aliancie Jens Stoltenberg už skôr povoli

  Americkí vojaci žiadajú od Pentagonu 100 miliónov dolárov za psychickú ujmu kvôli akciám ruskej armády

  0 icon

  USA, 1. december 2021 (AM, Avia-pro) – Americkí vojaci vyjadrili nespokojnosť s konaním Pentagonu na zabezpečenie ochrany americkej armády a súdnou cestou žiadaj

  Ruský prezident Putin označil vývoj hypersonických zbraní za reakciu na akcie NATO

  0 icon

  Rusko, 1. december 2021 (AM) – "Rusko začalo s vývojom hypersonických zbraní v reakcii na hrozby zo strany NATO." Uviedol na investičnom fóre "Rusko volá!" 30. novembra prezident krajiny Vladimir Putin.   Hlava štátu upozornila na to, že v Poľsku a Rumunsku boli rozmiestnené systémy protiraketo

  Svetlo sveta

  Biskup: Nezamorte si domovy diablovými symbolmi

  0 icon

  V mojom detstve sme poznali iba sviatok všetkých svätých a všetkých zosnulých. Halloween nepoznal nikto, ani dospelí nie. Kto nám ho nakoniec priniesol? Kto mal tú moc to urobiť? Nemám tušenia. Nech je to akokoľvek, spôsobilo to škody, duchovné znečistenie. Pred pár dňami som dostal od mladých veriacich z Tirol…

  Na Všetkých svätých nadväzuje Spomienka na všetkých verných zosnulých

  0 icon

  Na Slávnosť Všetkých svätých nadväzuje Spomienka na všetkých verných zosnulých – ľudovo nazývaná Dušičky. Spomienku zaviedol svätý opát Odilo z Cluny roku 998. Vplyvom clunyjských mníchov sa táto spomienka počas 11. storočia veľmi rozšírila. V Ríme ju prijali v 14. storočí.Písmo zjavuje možnosť posmrtného očisťovania a osobného dozrievania, hoci termín…

  Prečo pred čítaním Písma robíme trikrát znak kríža?

  0 icon

  Počas Svätej omše pred čítaním Svätého písma robíme znak kríža na čelo, ústa a srdce. Prvý kríž na čelo, pretože za čelom sa skrýva náš mozog, ktorý je centrom nášho rozhodovania, rozumu, pochopenia. Znak kríža robíme preto, že je to práve mozog, vďaka ktorému sme schopní porozumieť tomu, čo čítame.…

  Štúdia dokázala, že ak nie je v rodine veriaci otec, deti strácajú vieru viac ako keď je neveriaca matka

  0 icon

  Každý muž je povolaný byť duchovným otcom a viaceré štúdie dokazujú, že spojitosť medzi vierou otca rodiny a prenesením viery na deti, je výrazná. Štúdie dokazujú, že v rodinách kde je hlboko veriaca matka a neveriaci otec, viera sa v značne menšom pomere prenáša na deti, ako keď je praktizujúcim veriacim aj otec. Tieto výsledky…

  Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

  0 icon

  Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

  FOTO DŇA