Čepček: Cigániková 64:63 v zápase o životy počatých detí – Ako to bolo celé naozaj

Ako upozornil Jan Werich: „Pokiaľ nejde o život, ide o h***o“.

A tentokrát išlo o život, a to nie jeden, ale o 6 tisíc životov slovenských detí a 1300 poľských (roč-ne!)

Do parlamentu predložili novelu zákona na obmedzenie potratov neúnavní praví kotlebovci z ĽSNS i poslanec Martin Čepček, od 4.2. na 3 mesiace suspendovaný z klubu OĽANO za svoje konzervatívne názory.

Najvášnivejšia obhajkyňa umelých potratov – poslankyňa a predsedníčka zdravotníckeho výboru NRSR (áno, uvedomte si tú zvrátenosť)  Jana Bittó Cigániková (ďalej „JBC“) okamžite vyrazila do boja: už na zasadnutí svojho výboru  16. alebo 17. júna (nikto presne nevie, prezenčiek niet – námet na ďalší blog) zohrala šokujúcu one-man drámu. Diktátorsky a v rozpore s Rokovacím poriadkom NRSR určila za spravodajkyňu oboch protipotratových zákonov seba v 68-sekundovej sit-down smršti tu:

Niet divu, že prítomní 5 vládni konzervatívni poslanci z OĽANO: podpredsedníčka Anna Záborská, prof. Eva Horváthová, chránenkyňa prof. Krčméryho, exminister zdravotníctva M. Krajčí, M. Kavecká, starostka a predsedníčka OZSAPA ani aktivista Šefčík sa nezmohli ani na slovo. Obyčajný Slušný človek zrejme ostane pred takouto priam hmatateľnou aroganciou a nezákonnosťou paralyzovaný. Aj ochotnícki poslanci z povestnej obce Fekišovce z ďalekého východu s premotivovanou starostkou-dominou sú proti nim šuviks.

Až po vyše týždni – vo štvrtok 24.6. – keĎ si JBC ako spravodajkyňa počas niekoľkodňovej rozpravy triumfálne vychutnávala svoju neobmedzenú možnosť svojím agresívnym spôsobom zasahovať do každého diskutujúceho, poslanec Šefčík už nevydržal a naplno jej vykričal jej nehanebný postup sebaurčenia za spravodajkyňu na výbore – napriek tomu, že aj 2 iní poslanci mali záujem spravodajcovať. Staronový poslanec Štefan Kuffa (z kandidátky ĽSNS, dnes nezaradený, člen Tarabovho Život-NS) okamžite reagoval procedurálnym návrhom odňať nezákonné spravodajcovanie JBC a určiť nových spravodajcov pre oba zákony. Nakoľko parlament nebol uznášaniaschopný – veď koho by už zaujímalo 7,300  životov ročne – predsedajúci ** rozhodol, že hlasovať sa o ňom bude až Ďalší týždeň v utorok poobede – áno, po skončení rozpravy. Napokon nedal o ňom hlasovať ani vtedy, čo sa ukázalo ako fatálne.

Už v samotnom otváraní rozpravy totiž spravodajkyňa JBC medzi formality vsunula svoj bezprecedentný návrh, že po rozprave sa bude hlasovať nie o návrhu samotnom, ale NAOPAK (ako robievajú satanisti) o tom, že návrh sa ďalej prerokúvať NEBUDE. Je to pasca, ktorú umožňuje Rokovací poriadok NRSR v odseku 3 b:

§ 73

(1) Návrh zákona uvedie navrhovateľ zákona. Po ňom vystúpi spravodajca, ktorého určí navrhnutý gestorský výbor.

(3) Národná rada sa uznesie tak, že buď

a) vráti návrh zákona jeho navrhovateľovi na dopracovanie, alebo

b) nebude pokračovať v rokovaní o návrhu zákona, alebo

c) ho prerokuje v druhom čítaní.”

Diabol sa ukrýva hneď v nasledujúcom odseku:

(4) Ak národná rada neprijme uznesenie podľa odseku 3, znamená to, že nebude pokračovať v rokovaní o návrhu zákona.“

Ak si porovnáte farebné ustanovenia, zistíte, že rokovák umožňuje vlastne právnu tautológiu: bez ohľadu na to, ako zahlasujú poslanci, o zákone sa ďalej rokovať nemôže!!! To znamená, že takéto hlasovanie je úplne zbytočné, lebo jeho výsledok je známy bez ohľadu na to ako zahlasujú poslanci – teda už PRED hlasovaním!

Načo je takéto impotentné hlasovanie?

Takéto ustanovenie zákona rozhodne nie je zrozumiteľné, ani spravodlivé, ani nerešpektuje rozhodnutie zákonodarcov, ani nespĺňa základné princípy právnej normy a teda je napadnuteľné, spochybniteľné a musí byť bezodkladne odstránené.

Veď si len predstavte tradičnú 5-člennú slovenskú rodinu: otec dá hlasovať o jednoduchej základnej otázke: či ísť v súčasnej situácii na dovolenku do zahraničia:

ak tento návrh získa väčšinu = aspoň 3 hlasy, logicky to znamená, že bol schválený a do zahraničia sa pôjde, teda že protinávrh (dovolenka v SR) nenastane.

Ak by však rodina postupovala podľa rokováku a návrh na zahraničie by prešiel, malo by sa aj tak dovolenkovať v SR – hoci to chcela len menšina.

Presne taká situácia totiž nastala pri hlasovaní o návrhu JCB nerokovať o zákonoch: zo 127 prítomných poslancov JBCigánikovú podporilo len 63 poslancov, 64 poslancov ju NEPODPORILO, takže legitímna väčšina o Čepčekovom návrhu chcela rokovať ďalej (viď hlasovanie dole v Zdroje). Ich rozhodnutie však eliminoval spomínaný odsek 4, ktorý v rozpore s elementárnou logikou nastolil rozhodnutie progresívnej menšiny.

Predkladatelia si pascu všimli neskoro – až po ukončení rozpravy. V zmysle rokovacieho poriadku ostala ešte štrbinka ako JBCigánikovej mat zvrátiť: bolo treba znovu otvoriť rozpravu a predložiť ďalší návrh: aby sa predsa v schvaľovaní pokračovalo (aj keď to už de facto ukázalo prvé hlasovanie). Rozpravu však môže znovu otvoriť len člen vlády. V utorok predkladatelia intenzívne prosili 2 kresťanských ministrov, aby rozpravu otvorili a umožnili tak formálne predloženie aj druhého návrhu na hlasovanie. Aj keĎ 1 bol dokonca osobne v parlamente, zázrak sa nestal a páni “vládni” politici svoj tieň opäť neprekročili.

Vstali ďalší bojovníci: opoziční predsedovia M. Kotleba, ĽSNS a R.Fico, SMER si vymohli ad hoc zvolanie grémia predsedov parlamentných strán, ale riešenie nedokázali presadiť. Poslanec Ján Podmanický (kandidoval za SMER, dnes nezaradený, člen Tarabovej strany Život-NS) v pléne protestoval proti nezákonnému uzurpovaniu funkcie spravodajcu JBCigánikovou. Predsedajúci ho najprv vysmial. Keď mu neodbytný Podmanický odcitoval porušené paragrafy platné pre predmetné prvé čítanie, zaskočený predsedajúci sa uchýlil k biblickému: „rozhodol som ako som rozhodol a nič na tom meniť nebudem“. Zašpinil si ruky a progresívny plán  JCB bol dokonaný: oba protipotratové návrhy boli zmarené.

Či na 6 mesiacov (tj vyše 3000 utratených detí), alebo len do septembra, je na ďalší blog …

 

Zdroje:

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Blogy

Marek Brna

René Pavlík

Milan Šupa

Erik Majercak

Peter Lipták

Zdeno Drdol

Životný štýl

.
.

Armáda, konflikty, vojenská technika

.