Prečo som „volil“ a v druhom kole budem voliť Zemana

Publikované 15.01. 2018 o 08:49 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

Pre jeho vysokú všeobecnú a sociálnu inteligenciu, vzdelanostne „nadupaný“ intelekt, jazykovú výbavu, osobné životné a politické skúsenosti…
Pre jeho schopnosť byť dobrým vzorom aj s jeho „ľudským faktorom“. Nik nie sme dokonalí… (tvrdí to aj Vacvalová… a potvrdzuje bežná „ulica“).
Občas stratí ostražitosť a sebakontrolu a povie to, čo potom nerád počuje – trebárs o Dubčekovi…
Podľa Werichovho: „Nechtěl bych říct něco, co bych pak nerad slyšel.“
Na jeho „úletoch“ sa politici, odporcovia a novinári radi zvezú…
Ak povie: „Za své názory se neomlouvám“ – tak si ich potom „užíva“.
Osobu a osobnosť Alexandra Dubčeka by som predsa len ponechal politickým historikom a analytikom Pražskej jari a jej potlačeniu bratskou pomocou armád Varšavskej zmluvy. Jeho smrť dopravnému inšpektorátu policajného zboru…
A zmieril sa s tým, že Peroutkov článok zrejme neexistuje. 🙂

Zemanova neuropatia (chôdza) nie je mentálny deficit ani porucha osobnosti.
Naopak, pán Miloš Zeman je osobnostne vyrovnaný človák, na rozdiel od iných si seba reflexívne si vie priznať aj chyby a omyly, a tak tvorí, dotvára a mení vlastný názor za chodu vecí a dní v čase…
Je samostatne, svojprávne, aktívne a kriticky mysliacou, dynamickou, autentickou a originálnou charizmatickou osobnosťou…

Rigidita je psychologický pojem a názov pre strnulosť, nemennosť, neschopnosť vývojových zmien v myslení, názoroch a postojoch…
Zeman to presne vystihol: „Len blbec nemení svoje názory.“

Zoči-voči Milošovi Zemanovi treba byť neúnavne vždy v strehu, čo je pre druhú stranu nepohodlné, mnohí sa v debate s touto autoritou necítia komfortne, strácajú sebaistotu a panikária (vedia o tom svoje politici aj novinári).
Principiálna nemennosť postojov, stanovísk a názorov vo veciach osobných a ľudských hodnotových preferencií a vo veciach ľudskej etiky a mravnosti, nie je rigidita ale osobná ľudská cnosť a kladné vlastnosti ľudskej osoby. Je ich ako šafránu.
Svetské čnosti by mali byť v súlade s kresťanskými. Kresťanské sú vytláčané liberálnymi svetskými pseudo hodnotami.
Každý za seba, si musí vybrať, zvážiť a slobodne (liberálne) sa rozhodnúť, akú štruktúru bude mať jeho osobná hodnotová orientácia, v rámci individualizácie a individuácie ľudských hodnôt…
Ľudské práva a slobody sú neodlučiteľné od zodpovednosti za rozhodnutia a skutky konané slobodne, ako produkty slobodnej vôle a voľby…
Tak si ich užívajme.

Miloš Zeman to dá aj v kľúčovej predvolebnej debate s jeho súperom Jiřím Drahošom, jeho výzvu na televízny duel prijal.
Po dobu nastávajúcich štrnástich dní zažijeme nenávisť a osočovanie odporcov Miloša Zemana, má sa spochybňovať jeho zdravotný stav…
Za Jiřího Drahoša sa už postavili „liberálne, slobodné, a nezávislé“ médiá, aj „naše“ Denník N, SME, Pravda…
Takzvaná „verejnoprávna“ RTVS o tom bude ako tiež pro európska a pro systémová súčasť Systému Matrixu Globálneho Prediktora len „slobodne, nezávisle, pravdivo, objektívne a komplexne“ informovať…
A podsúvajú Drahoša, lebo „Česko potrebuje zmenu.“ Už sa „nudí“…
Aj, že Zeman vytvára „mocenský blok“ s Babišom, lebo Babiš a jeho ANO je reálny víťaz volieb…

V prípadných predčasných voľbách príde opozícia aj o ponožky.
Hrajú sa na „sedem statočných a zásadových“ sú chorí túžbou po moci. A tá je zlý radca.
Dôkaz Zemanovej operatívnej dynamiky je, že prezident Babišovi stanovil podmienku podpory najmenej sto plus jeden hlas…
Proti prúdu „tiež inteligentných“ ale vzdelaných hlupákov, sa za každú cenu (…) nedá…
Lebo vzdelanie ešte nezakladá a nerovná sa múdrosť.

Som vždy v očakávaní, čím ma ten úcty a rešpektu hodný a múdry pán osloví a aktivuje aj moje myslenie.
Od nikoho neodpisuje. Názory nemení ako ponožky.
Nie je „populista“; to je lož a orwellizmus. Veciam a ľuďom dáva len ich mená, také, aké ich on vidí… (a nemá problém ich korigovať v čase…).
Prvé kolo prebehlo pokojne, s výnimkou incidentu s rovno a presne na hlavu trafenou aktivistkou feministických ukrajinských FEMEN.
Jiří Drahoš sa „bezpečne a na istotu“ pridržiava šedej orwellovskej mantry „ukotvenia Česka v euro a transatlantických štruktúrach“ čo napovedá jeho spôsobu „ukotvenia“ v prezidentskom kresle a v Rímskom klube (Klaus).

A ak Drahošovým vzorom je a má byť Andrej Kiska a nie Tomáš Garyk Masaryk, no, spánombohom…
Zeman zo svojich ciest prináša miliardy a Kiska zvratky v lietadle. Kiska je ako prezident nesvojprávna bábka nadnárodných síl. A bez papiera zväčša nepovie ani dobrý deň.

Debata neúspešných kandidátov bez Zemana a Topolánka bola nezvyčajne pokojná, čím znepokojila nudiace sa krvilačné médiá…
Pre a analytikov bola vraj kampaň „málo dynamická“ bez obvyklých predvolebných podrazov a bulvárnych škandálov.

Výčitky, že si kampaň robil návštevou krajov a okresov, by mali byť pochvalou; ale pred voľbami sa prezident predsa nemohol zavesiť do skrine.
A svoje si povedal v snemovni.
Čo iné, pre zmrdov, než  jasná „kampaň“! 🙂
Prezidentove štvrtky (TV Barrandov) boli vraj kampaň. Tú si ale robili kade-tade v médiách Mečiar, pravidelne v STV a na Pasienkoch, Dzurinda aj Fico (Z prvej ruky, Sobotné dialógy…).
Všetci si a všade robili kampaň od rána do večera.
Tvrdenie, že Zeman rozdeľuje spoločnosť je lož. Zjednocuje voličov a rozdeľuje odporcov. A ryje do médií a je nepoddajný.

Prezident Zeman dodržiava písanú ústavu. Ústavné zvyklosti kreatívne koriguje tak, ako mu to vyhovuje. Lebo je inteligentný a aktivistický prezident. Nie mŕtva hmota. Využíva slabiny dikcie ústavy. Zodpovedný nie je on, ale tvorcovia ústavy. Jeho kreativitu stráži Ústavný súd.
Prezident je aktivistický, nie silný. Ide o dva odlišné pojmy; jeho osobný aktivizmus neznamená, že je nad parlamentom, Česko je aj za Zemana parlamentnou demokraciou, nie prezidentským systémom, akým je Turecko. Turecko si svoj prezidentský systém a jeho posilnenie odhlasovalo v riadnych slobodných a demokratických voľbách…
Svoju úvahu o vládnutí a prezidentskom systéme posuniem ďalej:
Autoritatívny režim ešte nie je totalitný režim. Je vhodný tam, kde hrozí ústavný rozvrat štátnosti a tam, kde je ľud dezorientovaný a nejednotný.
USA sú prezidentský systém, kontrolovaný ústavnými mechanizmami v moci senátu a súdnej moci, kde sa pri moci striedajú republikáni s demokratmi.
Veľká Británia (United Kinkdom) nemajú ústavu. A predsa sú parlamentnou demokraciou už stáročia… (a kráľovná do vládnutia a činnosti parlamentu nezasahuje).
Prezidentským systémom je Rusko. Ak by bolo parlamentnou demokraciou, neexistuje.
Pozdravujem Navaľného a USA. Rusko im na stôl položí presvedčivé dôkazy o ich zasahovaní do ruských prezidentských volieb. A nezbabre to tak, ako to v prípade Ruska a amerických prezidentských volieb zo strany Ruska zbabrali USA.
Alexander Navaľný je ich Trójsky kôň v Rusku. Nesmie politicky kandidovať 10 rokov. na 27. januára organizuje celonárodný bojkot volieb: „Za demokratické voľby v Rusku.“. Skôr, než stihne na ulici vykrikovať:
Slobodááááááááaaa!
Demokraciáaáaaaa!
Ľudské práváááaa!
Korupciááááááaa!
Tak ho úrady stopnú a zavrú.
Však si všimnite, ako sa tí českí a slovenskí parlamentní „demokrati“ vzájomne žerú – ako psy na ulici.
Takú demokraciu Rusko nepotrebuje.
Koniec úvahy.

Tvrdenie, že Česko je priam „oblepené“ Zemanovými bilbordmi je lož. Tých pár bilbordov vylepili jeho priaznivci.
Prezident Kiska si robí predvolebnú kampaň už tým, že je prezidentom. Pre prípadnú ďalšiu prezidentskú kandidatúru dostane bruselskú a Sorosovu podporu.
Brusel potrebuje poslušných a devótnych hlupákov.

Róbert Fico mal „gule“ na vyhlásenie: „Miloš Zeman je brutálne inteligentný“. A českí volební porazenci sa voči Zemanovi a Babišovi správajú brutálne hlúpo.
Inteligenciu je možné poraziť hlúposťou, ak tá je vo väčšine.
Aj sto krát opakovaná „pravda“ môže byť lož.

Prezident Zeman osobne po dobu svojho vládnutia a prezidentovania nemal žiadny osobný ani politický škandál, boli to len „prevádzkové“ chyby a omyly, ktoré sa snažil odstrániť alebo zmierniť…
Jiří Drahoš škandál zatiaľ zrejme tiež nemá, a ako osoba, v politike panenská a začínajúca tak povediac od politickej nuly, ho ešte mať „nestihol“.

Som „konzervatívnejší“ typ, ktorý má k novotám a novým tváram vo vrcholových politikách prvotnú a prirodzenú osobnú ľudskú, občiansku a politickú skúsenostnú nedôveru.
Nech Jiřího Drahoša volia tí, čo ho poznajú, a ktorí mu dôverujú.
Pre mňa je Jiří Drahoš mačkou vo vreci.
Nemám rád zmeny za každú cenu.

Bolo by dobré a vhodné, keby prezidentskí kandidáti „dozreli“ a na verejnosti sa prejavili v lehote do piatich rokov…
Po celú dobu si môžu robiť volebnú kampaň.
Snáď ich pán prezident ZEMAN vyčká…
Vzhľadom na relatívne vyšší vek je jeho zdravotný stav primeraný a nemá žiadny vplyv na jeho excelentnú mentálnu kondíciu.
Ľudský mozog za štandardných okolností starne, chradne a umiera spravidla ako posledný, až na konci dní a času každej ľudskej bytosti…

Podobná situácia nastane ale aj na Slovensku. Všetci, čo by radi byť slovenskí prezidenti by okamžite mali vyjsť s „farbou von“, nezatĺkať a nezatĺkať do poslednej chvíle, a ihneď začali svoje volebné kampane, aby sme mesiac pred voľbami ako voliči na nich nečumeli ako „vyorané myši“…
Lebo tak, ako to urobili ôsmi kandidáti ale aj ostatní, vyradení z registrácie volebných prezidentských kandidátov, to nefunguje.
Prezidentom nemôže byť hockto, kto si zmyslí stať sa prezidentom.
Nestačí, nestačí, nestačí!
Prezidentský kandidát sa musí dostať do hláv a sŕdc občanov, voličov…
Potom bude stačiť jeden.

Prezident Miloš Zeman v Česku nastavil veľmi vysokú latku pre prezidentské voľby na Slovensku.
Nemám rád podliezanie.
Vo veci voľby slovenského prezidenta budem netolerantný.

Prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc., dr. h. c. mult. fyzikálny chemik, v KSČ nebol, pre STB nepracoval, politické skúsenosti má malé až žiadne.
Je vzhľadný, príjemný a komunikatívny.
Javí sa dôveryhodne.
V regiónoch to ale nestihne („nadupaný“ čas).
Svojou dobrou vierou a odhodlaním, ale politickou naivitou, neskúsenosťou a ľudskou „čistotou“ riskuje, že v debate s prezidentom Zemanom, ktorú si „vypýtal“ zažije osobnú „traumu“.
Lebo reálna politika je sviňa.
Lebo je. Bodka.

Za akú cenu sa Česko sa vzdá špičkového akademika, profesora v odbore fyzikálna chémia?
To za Zemana stojí?
Preváži to Zemanov prínos a Zemanovu pridanú hodnotu pre Česko?
STOJÍ ZA TO proti zemanovskej koalícii pripraviť Česko o akademika v odbore fyzikálna chémia?
Bude Prof. Jiří Drahoš robiť vedu popri prezidentovaní, alebo prezidentovanie popri vede?
Miloš Zeman nie je vedec v odbore prírodné vedy, je ale „vedec“, teoretik, praktik, pragmatik a dobre skúsený prognostik v odbore politika.
Jiří Drahoš je v politike málo alebo vôbec znalý a skúsený.
Netuší, alebo len málo, alebo nič o globálnej predikcii.
Zožerú ho aj s chlpami.
Kto dá Česku vyššiu pridanú hodnotu:
ZEMAN alebo DRAHOŠ?
Ak má byť slovenský prezident vzorom pre Jiřího Drahoša, a nie T.G. Masaryk, a ak nemá čerpať to či ono od Havla, Klausa, a Zemana, no, spánombohom, Česko…
Zeman zo svojich ciest prináša miliardy a Kiska zvratky v lietadle. Kiska je ako prezident nesvojprávna bábka nadnárodných síl. A bez papiera zväčša nepovie ani dobrý deň.

Vždy som chcel mať prezidenta, ktorého si nebudem musieť len ctiť ale môcť aj vážiť. Akosi mi to zatiaľ nevyšlo.
Voliť či nevoliť, to je otázka. Koho budem voliť na Slovensku? Budem chcieť ísť voliť? A ktoréže zasa menšie zlo? Odpoveď je úplne mimo mňa. Sorry.

Stav vecí príbehu českých prezidentských volieb zodpovedá dátumu, hodine a času zverejnenia článku (vľavo hore).
Príbeh nečaká, posúva sa ďalej…
Na konci štrnásť dňovej orwellovskej zloby a nenávisti sa dozvieme výsledok.
Na výsledku druhého kola sa podpíše duel Zeman-Drahoš a voliči, pohodlne vyčkávajúci druhé kolo plus verejné hlasy neúspešných kandidátov a politikov…
Jiří Drahoš, podľa Václava Klausa staršieho, vstúpil do Rímskeho klubu, čím sa ocitol na druhej strane barikády…

Babišova menšinová vláda nedostane dôveru snemovne a Andrej Babiš (plus Jaroslav Faltýnek) budú vydaní spravodlivosti.
Andrej Babiš ako predseda vlády minimálnu väčšinovú podporu snemovne nezíska. Vytvorí sa priestor pre nové rokovania. Alebo predčasné voľby.
Ak pred nimi (druhé prezidentské poverenie) alebo po nich by ako predseda vlády mal ostať Babiš, bude problém.
Ak sa Babiš stiahne a namiesto seba ANO ako predsedu vlády ANO nominuje trebárs Jiřího Brabca, pričom Babiš ostane len radový člen strany, ostatní budúci možní koaliční činovníci s tým tiež nemusia súhlasiť, lebo:
Predsedu vlády je možné riadiť aj ako bábku javajku (zdola Babišom).
Podporu, ako strana, zostavujúca vládu, bude zrejme môcť ANO dostať len s iným predsedom strany a vlády, a vláda ako celok, čo je tiež možné, dostane dôveru, až ak Babiš a Faltýnek vystúpia z ANO a odídu z politiky.
Snemovňa môže byť krutá až na doraz.
Správanie politických strán a ich lídrov pozorne sledujú českí voliči.
V prípadných predčasných voľbách SPD posilní, lebo Dublin 4 a referendum.
Miera politickej tolerancie voči ANO ostatným, o vládu sa uchádzajúcim politickým spektrom, sa predvídať nedá…
Krištáľovú guľu nemám.
Pekne pozdravujem. 🙂
Autor článku: Juraj Režo alias notorickyobcan

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

V Nemecku na mieste protestu proti výrubu vzácneho lesa zahynul novinár

Berlín 20. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/DPA-Christophe Gateau)   Jeden z novinárov pokrývajúcich sledovaný protest ochrancov prírody proti výrubu lesa v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko zahynul v stredu pri páde z veľkej výšky. Tlačová agentúra DPA o tom informovala s odvolaním sa na oficiálne zdroje. Policajný hovorca Paul Kemen označil prípad…

Victoria Beckham nebola v škole populárna

Bratislava 20. septembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Joel Ryan)   Interpretka tiež uviedla, že pre ňu nebolo nikdy nič jednoduché. Anglická speváčka a módna návrhárka Victoria Beckham v škole nebola populárna. Interpretka, ktorá sa preslávila v skupine Spice Girls, to prezradila v rozhovore pre magazín Glamour. "Objavte, kto ste. Hovorím to od čias,…

Dopúšťa sa Maďarsko telesného týrania migrantov? Alebo ide len o lživé obvinenia EÚ-pozorovateľov?

Budapešť 20. septembra 2018 (HSP/Roman Bednár/Foto:SITA/AP-Jean-Francois Badias)   Viktor Orbán sa ako prvý a hneď od začiatku postavil nebojácne proti utečeneckej politike kancelárky Merkelovej, a to v čase keď sa ešte naplno opájala svojimi „úspechmi“ a dávala sa servilne oslavovať Obamom, Clintonovou a ďalšími ako novodobá, druhá matka Tereza. Vtedy…

Lídri oboch Kóreí absolvovali výstup na posvätnú horu Pektu

Pchjongjang 20. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Pyongyang Press Corps Pool via AP)   Juhokórejský prezident Mun Če-in a severokórejský vodca Kim Čong-un podnikli vo štvrtok na záver trojdňového summitu oboch Kóreí neobvyklý výstup na horu Pektu. Severná Kórea považuje túto sopku, ležiacu na hranici medzi Čínou a KĽDR, za posvätnú. Informovali o…

Čo sa stalo predtým, ako prezident Finančnej správy František Imrecze podal demisiu?

Bratislava 20. septembra 2018 (HSP/Foto:HSP-Ivan Lehotský)   František Imrecze, prezident Finančnej správy SR, nečakane oznámil, že odchádza z funkcie. Stalo sa tak na zasadnutí výboru Národnej rady SR pre financie a rozpočet, na ktorom Imrecze poslancom vysvetľoval, aká je pravda o medializovanej záležitosti ohľadne údajných colných podvodov, na ktoré mal…

Sauli Niinistö: Zo strany Ruska niet ohrozenia

Moskva 20. septembra 2018 (HSP/kp.ru/srspol.sk/Foto:TASR/AP/Lehtikuva-Jussi Nukari )   Ruský senátor Alexej Puškov, ktorý okomentoval slová fínskeho prezidenta Sauli Niinistö, že zo strany Ruska niet nijakého ohrozenia, poukázal na to, že Fínsko sa nesnaží v NATO a na Západe „vylepšiť si svoje postavenie“  za cenu šírenia výmyslov. Sauli Niinistö vraj nevidí nijaké hrozby…

Zranených z posledného incidentu v Sailsbury pustili z nemocnice

Salisbury 20. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Alexey Filippov)   Muž a žena, ktorí boli zranení počas posledného incidentu v Salisbury, boli prepustení z nemocnice, ako uviedla polícia Wiltshire County na Twitteri. "Obaja, ktorí boli odvezení do nemocnice po incidente v centre mesta v nedeľu večer, boli prepustení. Neberieme tento incident ako podozrivý,"…

„Padajúce rakety a výbuchy nad morom“: Svedkovia prehovorili o izraelskom útoku na Latakiu

Lakatia 20. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot Youtube)   Svedkovia popísali izraelský nálet na Latakiu v Sýrii, pri ktorom videli ako bolo ruské lietadlo Il-20 tragicky zostrelené protilietadlovou raketou. Keď hovorili pre agentúru RT Ruptly, obyvatelia uviedli, že videli padajúce rakety a obrovské výbuchy. Miestny muž Ammar Altounji vyhlásil, že incident sa…

Pápež zablahoželal Rímskej židovskej obci k trom významným sviatkom

Vatikán 20. septembra 2018 (HSP/TK KBS/RV/Foto:TK KBS)   „Zo srdca vám prajem, aby nadchádzajúce oslavy oživili spomienku na prijaté dobrá od Najvyššieho, aby boli pre židovské komunity vo svete zdrojom ďalších milostí a duchovnej útechy.“ Toto prianie vyjadril pápež František v blahoprajnom telegrame zaslanom Najvyššiemu rabínovi Ríma Riccardovi Di Segnimu…

Čistému je všetko čisté. Vladyka Milan Chautur: Tej ženy mi je ľúto. Pobozkať a objať dieťa je čosi normálne

Bratislava 20. septembra 2018 (HSP/Foto: grkat.ke)   Vladyka Milan Chautur sa vyjadril k obvineniam z údajného sexuálneho obťažovania a celkovo k mediálnym útokom na cirkev v posledných týždňoch. Uviedol, že situácia sa už pomaly dostáva na úroveň Írska, kde sa liberálom darí rozbíjať cirkev. Pred dvoma dňami vyvolal rozruch rozhovor s…

Keď sa výrobca pálenky rozhodne vychovávať národ k multikulturalizmu a sekundujú mu slniečkari a mimovládkari

Bratislava 20. septembra 2018 (HSP/Foto:Pixabay)   V pondelok bola na tlačovej konferencii v Bratislave predstavená nová kampaň značky Absolut pod názvom „Slovensko žije všetkými farbami“, ktorej súčasťou bol aj prieskum miery akceptovania cudzincov občanmi. Cieľom kampane má byť, aby si čo najviac Slovákov uvedomilo, že farba pleti neurčuje to, kým…

EÚ: Európa nemôže zneužívať migračnú krízu na politický boj, musí spolupracovať

Salzburg 20. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Kerstin Joensson)   Európski lídri by mali prestať zneužívať problém migrácie pre politický zisk, a namiesto toho by mali spolupracovať s africkými krajinami ako s rovnocennými partnermi za účelom zastavenia prílevu migrantov. Zhodli sa na tom vysoko postavení predstavitelia EÚ v stredu na neformálnom summite EÚ…

Kto má šancu pripraviť o kreslo „večného“ primátora Bardejova Hanuščáka? Porazí ho Andrej Gmitter?

Bardejov 20. septembra 2018 (HSP/Foto:HSP)   Bardejovu - perle východného Slovenska, mestu s najkrajším námestím, kúpeľmi a čarovnou prírodou, šéfuje už skoro 20 rokov Boris Hanuščák. Mnohí v meste si myslia, že po tak dlhej dobe mu už chýbajú nové myšlienky a hlavne ťah na bránu. Vedenie mesta je pre neho už rutinou…

Bono z U2: Pápež je "zdesený" zo sexuálneho zneužívania v cirkvi

Vatikán 20. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Andrew Medichini)   Podľa frontmana írskej rockovej skupiny U2 Bona je pápež František "zdesený" zo sexuálneho zneužívania v katolíckej cirkvi. Spevák sa v stredu stretol s Františkom v súkromní vo vatikánskom hoteli, kde pápež žije. Diskutovali spolu o rôznych témach - napríklad o "divokej beštii, akou…

Rusko preštuduje izraelské dáta súvisiace so zostrelením ruského lietadla

Moskva 20. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Alexander Zemlianichenko, Pool)   Ruský prezident Vladimir Putin prijal v stredu ponuku Izraela o poskytnutí podrobných informácií o izraelskom leteckom útoku v Sýrii, ktorý vyvolal paľbu zo strany Sýrie, pri ktorej došlo k zostreleniu ruského prieskumného lietadla. S odvolaním sa na vyjadrenia Kremľa o tom informovala…

USA opäť označili Irán za hlavného podporovateľa terorizmu vo svete

Washington 20. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Jacquelyn Martin)   Irán zostáva vedúcim "štátnym sponzorom" terorizmu vo svete, zatiaľ čo celosvetový počet teroristických útokov naďalej klesá. Ministerstvo zahraničných vecí Spojených štátov to uviedlo v stredu vo svojej výročnej správe, o ktorej informovala tlačová agentúra AP. Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa v správe obviňuje…

Fanúšikovia sa nevedeli dostať k lístkom na hokejové Majstrovstvá sveta, systém údajne nezvládol nápor priekupníkov

Košice 20. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   V stredu sa oficiálne začal predaj vstupeniek na budúcoročný svetový šampionát v hokeji, ktorý sa uskutoční na Slovensku. Väčšina záujemcov sa však kvôli veľkému náporu priekupníkov k lístkom nedostala. V bratislavskom obchodnom centre stáli fanúšikovia v rade už o pol siedmej ráno, ten prvý…

Nezvestnú ženu sa nepodarilo zachrániť

Michalovce 20. septembra 2018 (HSP/Foto:Karol Jerguš)   V meste Michalovce včera prebiehala pátracia záchranná akcia po nezvestnej 82-ročnej žene, ktorá odišla z domu pravdepodobne v pondelok večer. Desiatka záchranárov z Kynologického záchranného zboru Slovenskej republiky prehľadávala terén v okrajovej časti mesta. Nezvestnú ženu napokon našli vo večerných hodinách, žiaľ bez…

TopSpeed

Ferrari Monza SP1 a SP2, limitka s najsilnejším V12

0

Ferrari pri predstavení novej stratégie ukázalo aj prvé autá modelového radu Icona. Nové Ferrari Monza SP1 a SP2 majú pripomínať ikonické pretekárske stroje z konca 40-tych a potom 50-tych rokov minulého storočia, napríklad Ferrari 166 MM, 750 Monza a 860 Monza. Dizajnérsky na toto obdobie odkazuje hlavne absenciou strachy a čelného skla. Pod retro dizajnom…

Prvý Česko-slovenský Hyundai i30N Meet 29.9. Slovakiaring

1

Ak by ste mali vybrať auto, ktoré za posledný rok urobilo najväčšiu dieru do sveta, ktoré by ste vybrali? Za mňa by to bol určite Hyundai i30 N. Donedávna nepredstaviteľná kombinácia Hyundai a športovosť sa dali dohromady a vyšiel z nej doslova zázrak. Stavaný bol na prekonanie Golfu GTI, avšak tam zďaleka…

Ferrari potvrdilo nástupcu LaFerrari, hybridy, V6 a SUV

0

Ferrari predstavilo stratégiu na najbližších pár rokov. Ekologická vlna už dorazila aj do Maranella, automobilka naskakuje na hybridizáciu portfólia, chvalabohu to nebudú všetky autá. Do roku 2022 chcú mať 60 % áut s hybridným pohonom. To veľmi nepoteší Tifosov, ale snáď to tých zvyšných 40 % zachráni. Automobilka ale verí, že…

Bude maximálna rýchlosť na rakúskych diaľniciach 140 km/h?

2

Pred zhruba mesiacom sme priniesli informáciu, že na rakúskych diaľniciach sa zmenila maximálna rýchlosť. Na dvoch diaľniciach u našich susedov navýšili maximálnu povolenú rýchlosť na 140 km/h. Je to v štádiu skúmania dopadov. Tá mala trvať iba rok. Bol to akýsi pilotný projekt. Po krátkej chvíli tu máme prvé ohlasy od kompetentných.

Cena diaľničnej známky ani v r.2019 neporastie. Máme sa tešiť?

6

Cena diaľničnej známky na Slovensku sa už niekoľko rokov nemení. Chvala bohu, je adekvátna neúplnosti cestnej siete. Vodiči zaplatia za diaľničné známky aj na rok 2019 rovnakú cenu. Ročnú diaľničnú známku si môžu zakúpiť v hodnote 50 eur, mesačnú (30-dňovú) za 14 eur a 10-dňovú za 10 eur. Ročná diaľničná…

Chceš si požičať Porsche? V USA skúšajú Porsche sharing

6

Ak sa vám pošťastilo splniť si automobilový sen, je jedno, aký veľký, drahý či len skromný, určite ste zavolali dobrému kamarátovi, a pozvali ho na jazdu. Ten pocit: Toto ti musím ukázať! Predstavte si, podobne sú na tom mnohí majitelia ikonickej značky, a nosia v sebe naliehavú potrebu sa o tú ohromnú radosť a…

KAMzaKRÁSOU

Vyhraj 3x balíček produktov Lacalut sensitive - pre citlivé zuby!

0

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, prečo mávame rôzne problémy s našimi zubami? Síce pravda nie je veľmi príjemná, ale za všetky problémy si poväčšine môžeme sami.  Aj keď sa mnohí vyhovárame na genetiku a na našich rodičov, je to vždy lepšie zvaliť na niekoho iného, ako uznať, že vinníkmi sme skutočne len…

Pozor, vírusová faryngitída útočí: Zisti, ako ju odlíšiš od angíny!

0

Spolu s daždivým počasím, studenými ránami a melancholickou náladou, nám príchod jesene prináša aj obdobie chrípok. Posledné roky sa nám často stáva, že symptómy, ktoré pociťujeme, nevieme ani poriadne zaradiť a preto nevieme, či sme len prechladnutí, máme chrípku či niečo vážnejšie. Odhaľte základné príznaky, ktoré má vírusová faryngitída a spoznajte tiež najlepší…

Prepeličie vajíčka: Pozri sa, čo obsahujú a prečo ich používať!

0

Prepeličie vajíčka sú vysoko cenené vďaka svojej nutričnej hodnote. Už to je pomerne veľký dôvod, prečo ich zaradiť do svojho jedálnička, čo povieš? A to je len začiatok, pretože tých dôvodov je oveľa viac. V dnešnom článku si prejdeme všetky benefity týchto vajíčok, pozrieme sa im pod škrupinku, aby sme zistili, čo…

Domáce masky bez chémie: Jablková, mandľová a šípková, ktorú skúsiš?

1

Ktorá z nás by nechcela byť krásna, avšak ani nie tak s pomocou mnohých vrstiev mejkapu, ale prirodzene - vďaka zdravej pleti? Či už si nositeľkou normálnej, suchej, zmiešanej, mastnej, citlivej, problematickej, aknóznej,... jedným slovom akejkoľvek pleti, máme pre teba návod na prípravu domácich masiek, ktoré obsahujú samé zdravie a žiadnu chémiu. Domáce…

Xylénové pižmo: Len prenikavá vôňa alebo aj nebezpečná hrozba?

0

Xylénové pižmo (Musk xylene) je pojem, dobre známy predovšetkým tým, ktorí sa čo i len trošku orientujú v kozmetike, najmä parfumérstve. Okrem parfumov býva častou syntetickou prísadou aj prípravkov na zmäkčenie textilu, rôznych osviežovačov vzduchu alebo čistiacich prostriedkov. Pižmo mnohí poznáme aj pod pojmom mošus. Ale napadlo by ti túto zložku tých…

Recept na tekvicové rizoto trochu inak: Toto mu dodá šmrnc!

1

Tekvicová sezóna je v plnom prúde a ako v prípade cukiet, aj tekvice sa každá dobrá gazdinka snaží zužitkovať čo najlepšie, najzdravšie a najpestrejšie. Preto ti dnes prinášame návod na prípravu skutočnej tekvicovej lahôdky, ktorú si okamžite obľúbiš. Recept na tekvicové rizoto počíta s tekvicou hokkaido a ryžu, ako hlavnú zložku bežného rizota, dnes nahradíme bulgurom.…

TopDesať

PRED A PO: Tieto fotografie ťa chytia za srdce

0

V našich životoch sa dejú malé aj veľké zmeny. Dokonca tie malé si niekedy zaslúžia viac našej pozornosti, ako tie veľké. Tieto fotografie ťa chytia za srdce. Poukazujú na veci, ktoré sa veľmi rýchlo zmenili. Či už sú tie zmeny pozitívne, alebo negatívne, mali by sme pamätať najmä na to,…

Máš zlý deň? Nezúfaj, títo ľudia ťa určite tromfli

0

Máš dnes zlý deň? Nezúfaj! Títo ľudia ťa s určitosťou dokázali tromfnúť. A to v tak veľkom štýle, že pri týchto fotografiách zabudneš na svoje vlastné problémy. "Mám zlý deň." Fráza, ktorú mnoho z nás používa tak 5 - 6 krát do týždňa. Je pondelok, musím do práce, mám zlý deň.…

Svet bez moderných technológií: Takto vyzerala Európa v roku 1904

0

My v redakcii sa chopíme každej šance vidieť niečo, čo sme ešte nevideli. Napríklad staré, historické fotografie. Tie majú zaručene svoj šmrnc. Obzvlášť, ak ležali vyše 90 rokov bez povšimnutia a obzvlášť, ak ukazujú, ako vyzerala Európa v roku 1904, ešte ako svet bez moderných technológií. Pred 25 rokmi Bill…

Ľudské reflexy: 10 vecí, o ktorých ani nevieme, že ich robíme

0

Nezáleží na tom, akej farby je tvoja pokožka, alebo kde si sa narodil. Nezáleží ani na tom, či si bohatý, chudobný, mladý, alebo starý. Každý človek na svete má vrodené inštinktívne správanie, takzvané reflexy. Vedci ešte stále skúmajú reflexy a rozvíjajú rôzne hypotézy o ich funkcii. Mnoho inštinktov však naďalej zostáva evolučným tajomstvom.…

Šialenci zachytení na týchto bláznivých fotografiách

0

Šialenci - ľudia, ktorých môžeme stretnúť takmer kdekoľvek. Najčastejšie ich však stretávame na ulici. Zopár z nich taktiež nájdeme v práci a škole. No a ak takéhoto šialenca nevidíš, je veľmi pravdepodobné, že tým šialencom si práve ty. Tieto bláznivé fotografie ti dokážu, že šialenci sa nachádzajú takmer kdekoľvek. Títo…

Medveď ako masér, či presun budovy: 10 historických fotografií

0

Lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť. Ak by sme ti povedali, že niektorí kočovní cigáni mali na masáže zviera (konkrétne medveď), zrejme by si nám neuveril. Zrejme by si nám neveril ani vtedy, ak by sme ti opisovali presun budovy spred viac ako 30 rokov. Preto tu máme týchto 10…