Prečo som „volil“ a v druhom kole budem voliť Zemana

Publikované 15.01. 2018 o 08:49 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

Pre jeho vysokú všeobecnú a sociálnu inteligenciu, vzdelanostne „nadupaný“ intelekt, jazykovú výbavu, osobné životné a politické skúsenosti…
Pre jeho schopnosť byť dobrým vzorom aj s jeho „ľudským faktorom“. Nik nie sme dokonalí… (tvrdí to aj Vacvalová… a potvrdzuje bežná „ulica“).
Občas stratí ostražitosť a sebakontrolu a povie to, čo potom nerád počuje – trebárs o Dubčekovi…
Podľa Werichovho: „Nechtěl bych říct něco, co bych pak nerad slyšel.“
Na jeho „úletoch“ sa politici, odporcovia a novinári radi zvezú…
Ak povie: „Za své názory se neomlouvám“ – tak si ich potom „užíva“.
Osobu a osobnosť Alexandra Dubčeka by som predsa len ponechal politickým historikom a analytikom Pražskej jari a jej potlačeniu bratskou pomocou armád Varšavskej zmluvy. Jeho smrť dopravnému inšpektorátu policajného zboru…
A zmieril sa s tým, že Peroutkov článok zrejme neexistuje. 🙂

Zemanova neuropatia (chôdza) nie je mentálny deficit ani porucha osobnosti.
Naopak, pán Miloš Zeman je osobnostne vyrovnaný človák, na rozdiel od iných si seba reflexívne si vie priznať aj chyby a omyly, a tak tvorí, dotvára a mení vlastný názor za chodu vecí a dní v čase…
Je samostatne, svojprávne, aktívne a kriticky mysliacou, dynamickou, autentickou a originálnou charizmatickou osobnosťou…

Rigidita je psychologický pojem a názov pre strnulosť, nemennosť, neschopnosť vývojových zmien v myslení, názoroch a postojoch…
Zeman to presne vystihol: „Len blbec nemení svoje názory.“

Zoči-voči Milošovi Zemanovi treba byť neúnavne vždy v strehu, čo je pre druhú stranu nepohodlné, mnohí sa v debate s touto autoritou necítia komfortne, strácajú sebaistotu a panikária (vedia o tom svoje politici aj novinári).
Principiálna nemennosť postojov, stanovísk a názorov vo veciach osobných a ľudských hodnotových preferencií a vo veciach ľudskej etiky a mravnosti, nie je rigidita ale osobná ľudská cnosť a kladné vlastnosti ľudskej osoby. Je ich ako šafránu.
Svetské čnosti by mali byť v súlade s kresťanskými. Kresťanské sú vytláčané liberálnymi svetskými pseudo hodnotami.
Každý za seba, si musí vybrať, zvážiť a slobodne (liberálne) sa rozhodnúť, akú štruktúru bude mať jeho osobná hodnotová orientácia, v rámci individualizácie a individuácie ľudských hodnôt…
Ľudské práva a slobody sú neodlučiteľné od zodpovednosti za rozhodnutia a skutky konané slobodne, ako produkty slobodnej vôle a voľby…
Tak si ich užívajme.

Miloš Zeman to dá aj v kľúčovej predvolebnej debate s jeho súperom Jiřím Drahošom, jeho výzvu na televízny duel prijal.
Po dobu nastávajúcich štrnástich dní zažijeme nenávisť a osočovanie odporcov Miloša Zemana, má sa spochybňovať jeho zdravotný stav…
Za Jiřího Drahoša sa už postavili „liberálne, slobodné, a nezávislé“ médiá, aj „naše“ Denník N, SME, Pravda…
Takzvaná „verejnoprávna“ RTVS o tom bude ako tiež pro európska a pro systémová súčasť Systému Matrixu Globálneho Prediktora len „slobodne, nezávisle, pravdivo, objektívne a komplexne“ informovať…
A podsúvajú Drahoša, lebo „Česko potrebuje zmenu.“ Už sa „nudí“…
Aj, že Zeman vytvára „mocenský blok“ s Babišom, lebo Babiš a jeho ANO je reálny víťaz volieb…

V prípadných predčasných voľbách príde opozícia aj o ponožky.
Hrajú sa na „sedem statočných a zásadových“ sú chorí túžbou po moci. A tá je zlý radca.
Dôkaz Zemanovej operatívnej dynamiky je, že prezident Babišovi stanovil podmienku podpory najmenej sto plus jeden hlas…
Proti prúdu „tiež inteligentných“ ale vzdelaných hlupákov, sa za každú cenu (…) nedá…
Lebo vzdelanie ešte nezakladá a nerovná sa múdrosť.

Som vždy v očakávaní, čím ma ten úcty a rešpektu hodný a múdry pán osloví a aktivuje aj moje myslenie.
Od nikoho neodpisuje. Názory nemení ako ponožky.
Nie je „populista“; to je lož a orwellizmus. Veciam a ľuďom dáva len ich mená, také, aké ich on vidí… (a nemá problém ich korigovať v čase…).
Prvé kolo prebehlo pokojne, s výnimkou incidentu s rovno a presne na hlavu trafenou aktivistkou feministických ukrajinských FEMEN.
Jiří Drahoš sa „bezpečne a na istotu“ pridržiava šedej orwellovskej mantry „ukotvenia Česka v euro a transatlantických štruktúrach“ čo napovedá jeho spôsobu „ukotvenia“ v prezidentskom kresle a v Rímskom klube (Klaus).

A ak Drahošovým vzorom je a má byť Andrej Kiska a nie Tomáš Garyk Masaryk, no, spánombohom…
Zeman zo svojich ciest prináša miliardy a Kiska zvratky v lietadle. Kiska je ako prezident nesvojprávna bábka nadnárodných síl. A bez papiera zväčša nepovie ani dobrý deň.

Debata neúspešných kandidátov bez Zemana a Topolánka bola nezvyčajne pokojná, čím znepokojila nudiace sa krvilačné médiá…
Pre a analytikov bola vraj kampaň „málo dynamická“ bez obvyklých predvolebných podrazov a bulvárnych škandálov.

Výčitky, že si kampaň robil návštevou krajov a okresov, by mali byť pochvalou; ale pred voľbami sa prezident predsa nemohol zavesiť do skrine.
A svoje si povedal v snemovni.
Čo iné, pre zmrdov, než  jasná „kampaň“! 🙂
Prezidentove štvrtky (TV Barrandov) boli vraj kampaň. Tú si ale robili kade-tade v médiách Mečiar, pravidelne v STV a na Pasienkoch, Dzurinda aj Fico (Z prvej ruky, Sobotné dialógy…).
Všetci si a všade robili kampaň od rána do večera.
Tvrdenie, že Zeman rozdeľuje spoločnosť je lož. Zjednocuje voličov a rozdeľuje odporcov. A ryje do médií a je nepoddajný.

Prezident Zeman dodržiava písanú ústavu. Ústavné zvyklosti kreatívne koriguje tak, ako mu to vyhovuje. Lebo je inteligentný a aktivistický prezident. Nie mŕtva hmota. Využíva slabiny dikcie ústavy. Zodpovedný nie je on, ale tvorcovia ústavy. Jeho kreativitu stráži Ústavný súd.
Prezident je aktivistický, nie silný. Ide o dva odlišné pojmy; jeho osobný aktivizmus neznamená, že je nad parlamentom, Česko je aj za Zemana parlamentnou demokraciou, nie prezidentským systémom, akým je Turecko. Turecko si svoj prezidentský systém a jeho posilnenie odhlasovalo v riadnych slobodných a demokratických voľbách…
Svoju úvahu o vládnutí a prezidentskom systéme posuniem ďalej:
Autoritatívny režim ešte nie je totalitný režim. Je vhodný tam, kde hrozí ústavný rozvrat štátnosti a tam, kde je ľud dezorientovaný a nejednotný.
USA sú prezidentský systém, kontrolovaný ústavnými mechanizmami v moci senátu a súdnej moci, kde sa pri moci striedajú republikáni s demokratmi.
Veľká Británia (United Kinkdom) nemajú ústavu. A predsa sú parlamentnou demokraciou už stáročia… (a kráľovná do vládnutia a činnosti parlamentu nezasahuje).
Prezidentským systémom je Rusko. Ak by bolo parlamentnou demokraciou, neexistuje.
Pozdravujem Navaľného a USA. Rusko im na stôl položí presvedčivé dôkazy o ich zasahovaní do ruských prezidentských volieb. A nezbabre to tak, ako to v prípade Ruska a amerických prezidentských volieb zo strany Ruska zbabrali USA.
Alexander Navaľný je ich Trójsky kôň v Rusku. Nesmie politicky kandidovať 10 rokov. na 27. januára organizuje celonárodný bojkot volieb: „Za demokratické voľby v Rusku.“. Skôr, než stihne na ulici vykrikovať:
Slobodááááááááaaa!
Demokraciáaáaaaa!
Ľudské práváááaa!
Korupciááááááaa!
Tak ho úrady stopnú a zavrú.
Však si všimnite, ako sa tí českí a slovenskí parlamentní „demokrati“ vzájomne žerú – ako psy na ulici.
Takú demokraciu Rusko nepotrebuje.
Koniec úvahy.

Tvrdenie, že Česko je priam „oblepené“ Zemanovými bilbordmi je lož. Tých pár bilbordov vylepili jeho priaznivci.
Prezident Kiska si robí predvolebnú kampaň už tým, že je prezidentom. Pre prípadnú ďalšiu prezidentskú kandidatúru dostane bruselskú a Sorosovu podporu.
Brusel potrebuje poslušných a devótnych hlupákov.

Róbert Fico mal „gule“ na vyhlásenie: „Miloš Zeman je brutálne inteligentný“. A českí volební porazenci sa voči Zemanovi a Babišovi správajú brutálne hlúpo.
Inteligenciu je možné poraziť hlúposťou, ak tá je vo väčšine.
Aj sto krát opakovaná „pravda“ môže byť lož.

Prezident Zeman osobne po dobu svojho vládnutia a prezidentovania nemal žiadny osobný ani politický škandál, boli to len „prevádzkové“ chyby a omyly, ktoré sa snažil odstrániť alebo zmierniť…
Jiří Drahoš škandál zatiaľ zrejme tiež nemá, a ako osoba, v politike panenská a začínajúca tak povediac od politickej nuly, ho ešte mať „nestihol“.

Som „konzervatívnejší“ typ, ktorý má k novotám a novým tváram vo vrcholových politikách prvotnú a prirodzenú osobnú ľudskú, občiansku a politickú skúsenostnú nedôveru.
Nech Jiřího Drahoša volia tí, čo ho poznajú, a ktorí mu dôverujú.
Pre mňa je Jiří Drahoš mačkou vo vreci.
Nemám rád zmeny za každú cenu.

Bolo by dobré a vhodné, keby prezidentskí kandidáti „dozreli“ a na verejnosti sa prejavili v lehote do piatich rokov…
Po celú dobu si môžu robiť volebnú kampaň.
Snáď ich pán prezident ZEMAN vyčká…
Vzhľadom na relatívne vyšší vek je jeho zdravotný stav primeraný a nemá žiadny vplyv na jeho excelentnú mentálnu kondíciu.
Ľudský mozog za štandardných okolností starne, chradne a umiera spravidla ako posledný, až na konci dní a času každej ľudskej bytosti…

Podobná situácia nastane ale aj na Slovensku. Všetci, čo by radi byť slovenskí prezidenti by okamžite mali vyjsť s „farbou von“, nezatĺkať a nezatĺkať do poslednej chvíle, a ihneď začali svoje volebné kampane, aby sme mesiac pred voľbami ako voliči na nich nečumeli ako „vyorané myši“…
Lebo tak, ako to urobili ôsmi kandidáti ale aj ostatní, vyradení z registrácie volebných prezidentských kandidátov, to nefunguje.
Prezidentom nemôže byť hockto, kto si zmyslí stať sa prezidentom.
Nestačí, nestačí, nestačí!
Prezidentský kandidát sa musí dostať do hláv a sŕdc občanov, voličov…
Potom bude stačiť jeden.

Prezident Miloš Zeman v Česku nastavil veľmi vysokú latku pre prezidentské voľby na Slovensku.
Nemám rád podliezanie.
Vo veci voľby slovenského prezidenta budem netolerantný.

Prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc., dr. h. c. mult. fyzikálny chemik, v KSČ nebol, pre STB nepracoval, politické skúsenosti má malé až žiadne.
Je vzhľadný, príjemný a komunikatívny.
Javí sa dôveryhodne.
V regiónoch to ale nestihne („nadupaný“ čas).
Svojou dobrou vierou a odhodlaním, ale politickou naivitou, neskúsenosťou a ľudskou „čistotou“ riskuje, že v debate s prezidentom Zemanom, ktorú si „vypýtal“ zažije osobnú „traumu“.
Lebo reálna politika je sviňa.
Lebo je. Bodka.

Za akú cenu sa Česko sa vzdá špičkového akademika, profesora v odbore fyzikálna chémia?
To za Zemana stojí?
Preváži to Zemanov prínos a Zemanovu pridanú hodnotu pre Česko?
STOJÍ ZA TO proti zemanovskej koalícii pripraviť Česko o akademika v odbore fyzikálna chémia?
Bude Prof. Jiří Drahoš robiť vedu popri prezidentovaní, alebo prezidentovanie popri vede?
Miloš Zeman nie je vedec v odbore prírodné vedy, je ale „vedec“, teoretik, praktik, pragmatik a dobre skúsený prognostik v odbore politika.
Jiří Drahoš je v politike málo alebo vôbec znalý a skúsený.
Netuší, alebo len málo, alebo nič o globálnej predikcii.
Zožerú ho aj s chlpami.
Kto dá Česku vyššiu pridanú hodnotu:
ZEMAN alebo DRAHOŠ?
Ak má byť slovenský prezident vzorom pre Jiřího Drahoša, a nie T.G. Masaryk, a ak nemá čerpať to či ono od Havla, Klausa, a Zemana, no, spánombohom, Česko…
Zeman zo svojich ciest prináša miliardy a Kiska zvratky v lietadle. Kiska je ako prezident nesvojprávna bábka nadnárodných síl. A bez papiera zväčša nepovie ani dobrý deň.

Vždy som chcel mať prezidenta, ktorého si nebudem musieť len ctiť ale môcť aj vážiť. Akosi mi to zatiaľ nevyšlo.
Voliť či nevoliť, to je otázka. Koho budem voliť na Slovensku? Budem chcieť ísť voliť? A ktoréže zasa menšie zlo? Odpoveď je úplne mimo mňa. Sorry.

Stav vecí príbehu českých prezidentských volieb zodpovedá dátumu, hodine a času zverejnenia článku (vľavo hore).
Príbeh nečaká, posúva sa ďalej…
Na konci štrnásť dňovej orwellovskej zloby a nenávisti sa dozvieme výsledok.
Na výsledku druhého kola sa podpíše duel Zeman-Drahoš a voliči, pohodlne vyčkávajúci druhé kolo plus verejné hlasy neúspešných kandidátov a politikov…
Jiří Drahoš, podľa Václava Klausa staršieho, vstúpil do Rímskeho klubu, čím sa ocitol na druhej strane barikády…

Babišova menšinová vláda nedostane dôveru snemovne a Andrej Babiš (plus Jaroslav Faltýnek) budú vydaní spravodlivosti.
Andrej Babiš ako predseda vlády minimálnu väčšinovú podporu snemovne nezíska. Vytvorí sa priestor pre nové rokovania. Alebo predčasné voľby.
Ak pred nimi (druhé prezidentské poverenie) alebo po nich by ako predseda vlády mal ostať Babiš, bude problém.
Ak sa Babiš stiahne a namiesto seba ANO ako predsedu vlády ANO nominuje trebárs Jiřího Brabca, pričom Babiš ostane len radový člen strany, ostatní budúci možní koaliční činovníci s tým tiež nemusia súhlasiť, lebo:
Predsedu vlády je možné riadiť aj ako bábku javajku (zdola Babišom).
Podporu, ako strana, zostavujúca vládu, bude zrejme môcť ANO dostať len s iným predsedom strany a vlády, a vláda ako celok, čo je tiež možné, dostane dôveru, až ak Babiš a Faltýnek vystúpia z ANO a odídu z politiky.
Snemovňa môže byť krutá až na doraz.
Správanie politických strán a ich lídrov pozorne sledujú českí voliči.
V prípadných predčasných voľbách SPD posilní, lebo Dublin 4 a referendum.
Miera politickej tolerancie voči ANO ostatným, o vládu sa uchádzajúcim politickým spektrom, sa predvídať nedá…
Krištáľovú guľu nemám.
Pekne pozdravujem. 🙂
Autor článku: Juraj Režo alias notorickyobcan

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

Pellegrini má nový návrh na ministra vnútra. "Dúfam ale, že to nie je nebezpečný precedens, kedy prezident nerešpektuje parlamentnú demokraciu"

Bratislava 20. marca 2018 (HSP/Foto: TASR )   Premiér Pellegrini v nominácii vymenil Ráža za Druckera    "Odborníci na ústavné právo sa budú zaoberať tým, či pán prezident môže konať tak, ako konal. Môžem dúfať, že na Slovensku sa týmto nezakladá nebezpečný precedens, kedy hlava štátu prestane rešpektovať parlamentnú väčšinu.…

Pri streľbe na strednej škole v Marylande dvaja ranení; útočník je mŕtvy

Washington 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alex Brandon)   Dvaja študenti utrpeli v utorok zranenia, keď iný študent spustil streľbu na strednej škole v meste Great Mills v americkom štáte Maryland. Strelca vyhlásili po prevoze do nemocnice za mŕtveho. Informácie poskytol miestny šerif Timothy Cameron, na ktorého sa odvolala rozhlasová stanica National…

Strana Priama Demokracia odovzdala do NR SR výzvu všetkým predsedom poslaneckých klubov, predsedovi NR SR a informovala o tom rovnako prezidenta SR a Petra Pellegriniho, ktorý je poverený zostavením vlády.

Bratislava 20. marca 2018 (HSP/Foto:Priama demokracia)   Strana Priama Demokracia navrhla, aby poslanci NR SR využili svoje ústavné  právo, neignorovali ho a  rozhodli o návrhu prijatia  uznesenia za vypísanie referenda o predčasných voľbách. „V pondelok 19.03.2018 sme v podateľni NR SR odovzdali výzvu pre všetkých poslancov NR SR kde poslancov vyzývame, aby…

Trump zatelefonoval Putinovi a zablahoželal mu k znovuzvoleniu

Moskva 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)   Kremeľ v utorok oznámil, že americký prezident Donald Trump zatelefonoval ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi a zablahoželal mu k znovuzvoleniu. Kremeľ vo vyhlásení uviedol, že obaja prezidenti v utorok hovorili o potrebe koordinovať snahy v obmedzovaní pretekov v zbrojení a o nutnosti užšej spolupráce…

Nechcú ani Druckera. Matovič: On nie je človekom, ktorý dokáže vrátiť dôveru ľudí v políciu

Bratislava 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Minister zdravotníctva Tomáš Drucker (nominant Smer-SD) je síce sympatický muž, avšak ako človek, ktorý opakovane obhajoval Roberta Kaliňáka aj pri jeho najväčších kauzách, určite nie je tým, kto dokáže vrátiť dôveru ľudí v políciu. Uviedol to predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič. "Slovensko dnes…

Drucker:Rozhodnutie som urobil napriek želaniu zostať v rezorte zdravotníctva

Bratislava 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)   Rozhodnutie prijať ponuku dezignovaného premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) a strany Smer-SD na post ministra vnútra urobil súčasný minister zdravotníctva Tomáš Drucker (nominant Smer-SD) napriek svojmu želaniu zostať v rezorte zdravotníctva. Drucker to uviedol vo svojom stanovisku. "Chcel som pokračovať v zmenách, ktoré som…

Prezident sa stretol so zástupcami "slušného Slovenska". Organizátori už nežiadajú predčasné voľby za každých okolností

Bratislava 20. marca 2018 (HSP/Foto: screenshot video)   Prezident a najmä organizátori vo svojich vyhláseniach dookola opakovali, že chcú dôveryhodnú vládu, že potrebujeme obnoviť dôveru vláde. Karolína Farská napokon uviedla, že politici "majú teraz šancu vytvoriť vládu, ktorá bude dôveryhodná" aj bez predčasných volieb Prezident sa dnes stretol s organizátormi…

Poľsko odpovedalo na kritiku Bruselu, za reformami v súdnictve si stojí

Varšava/Brusel 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alik Keplicz)   Poľská vláda odmietla v utorok obvinenia Európskej únie a v odpovedi do Bruselu konštatovala, že v krajine nevidí riziko systémového ohrozenia právneho štátu. Argumenty, ktoré poľská strana využila v odpovedi, sú podľa informácií bruselského spravodajcu televízie TVN24 veľmi podobné tým, ktoré obsahuje tzv.…

V Texase vyšetrujú už piaty bombový útok - nastal v stredisku FedExu

Austin 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Eric Gay)   Vyšetrovatelia pátrajúci po podozrivom sériovom bombovom útočníkovi v hlavnom meste amerického štátu Texas presunuli v utorok pozornosť z Austinu na distribučné stredisko kuriérskej spoločnosti FedEx neďaleko mesta San Antonio, kde uprostred noci explodoval balík na bežiacom páse a spôsobil menšie zranenia zamestnankyni. Hoci…

Kalavská: K ministerskej pozícii mám prirodzený rešpekt

Bratislava 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)   Štátna tajomníčka ministerstva zdravotníctva Andrea Kalavská má k ministerskej pozícii prirodzený rešpekt. Uviedla to vo svojom vyhlásení potom, čo dezignovaný premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) navrhol na post ministra vnútra súčasného šéfa rezortu zdravotníctva Tomáša Druckera (nominant Smeru-SD). Ministerstvo zdravotníctva by po ňom mala…

Karin Kneisslová nariadila návrat zdiskreditovaného atašé z Izraela

Viedeň 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ronald Zak)   Šéfka rakúskej diplomacie Karin Kneisslová nariadila neodkladne povolať do vlasti atašé rakúskeho veľvyslanectva v Izraeli Jürgena-Michaela Kleppicha, aby objasnil a súčasne sa podrobil právnemu preskúmaniu okolností, ktoré viedli k jeho obvineniu z extrémizmu v rakúskych médiách. Informovala o tom tlačová agentúra APA v…

Ruská informátorka zavraždenej maltskej novinárky sa vzdala polícii

Atény 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jon Borg)   Od novembra bol vydaný európsky zatýkací rozkaz na medzinárodne hľadanú informátorku maltskej novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej, zavraždenej vlani v októbri. Hľadaná ruská občianka Marija Jefimovová sa v utorok vzdala gréckej polícii obávajúc sa o svoj život. Práve Ruska mala poskytnúť zavraždenej zásadné informácie…

Hrnko: Drucker je schopný manažér, je to dobrý výber

Bratislava 20. marca (TASR/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)   Ak sa dezignovaný premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) a prezident SR Andrej Kiska skutočne dohodli, že novým ministrom vnútra bude Tomáš Drucker, je to veľmi pozitívne. Pre TASR to uviedol podpredseda SNS a šéf Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Anton Hrnko (SNS). "Tomáš…

Slobodomurári sa otvárajú verejnosti. BBC získala prístup do záhadnej Veľkej lóže Škótska

Edinburg 20. marca 2018 (HSP/Sputnik/Foto:wikimedia)   Utajený charakter slobodomurárov už po stáročia fascinuje. Veľká lóža Škótska sa rozhodla poodhaliť zákulisie tajného bratstva a vysvetliť ale aj zbanalizovať tvrdením, že slobodomurári "nie sú tak záludní alebo démonickí, ako sa o nich často tvrdí", píšu noviny Mirror. Cirkev však má voči tomuto…

Varovný štrajk ochromil nielen MHD, hlavne v Porúrí nepracovali tisícky

Kolín nad Rýnom 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/DPA-Marcel Kusch)   Do varovných štrajkov verejných zamestnancov v Nemecku sa v utorok zapojilo viac ako 26.000 ľudí. Odborári protestnou akciou výrazne ochromili časti verejných služieb v Severnom Porýní-Vestfálsku, a to hlavne v Porúrí. V mestách ako Essen, Dortmund, Bochum alebo Duisburg nepremávali ani…

Juncker vyzval Putina na spoluprácu na obnove bezpečnosti v Európe

Brusel 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Boris Grdanoski)   Na spoluprácu na obnove bezpečnosti v Európe vyzval v liste adresovanom staronovému ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker. Ako vyplýva z oficiálnych utorkových informácií unijných zdrojov v Bruseli, Juncker v písomnosti zdôraznil, že pozitívne vzťahy medzi Európskou úniou a Ruskou…

Severokórejský vodca Kim Čong-un zagratuloval Putinovi k volebnému víťazstvu

Moskva 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Wong Maye-E)   Severokórejský vodca Kim Čong-un zagratuloval ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi k zvoleniu na ďalšie šesťročné funkčné obdobie v najvyššom štátnom úrade. Informovala o tom v utorok agentúra TASS s odvolaním sa na severokórejskú štátnu tlačovú agentúru KCNA. "Kim Čong-un tlmočil svoje srdečné gratulácie ruskému…

Blaha po rozhodnutí Kisku nevymenovať vládu Pellegriniho: Zachráňme republiku pred pučistami z Prezidentského paláca!

Bratislava 20. marca 2018 (HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Poslanec SMERu Ľuboš Blaha sa tvrdo pustil do prezidenta Kisku po tom, čo odmietol vymenovať novú vládu Petra Pellegriniho. Podľa Blahu na to prezident nemá právo a svojim rozhodnutím úmyselne porušil Ústavu Slovenskej republiky. Taktiež popiera vôľu väčšiny a parlamentnú demokraciu, keď si…

TopSpeed

Test jazdenky: Honda Accord 8g (2008 - 2015)

2

Hľadáte klasický sedan, alebo priestrannejšie kombi strednej triedy a nepotrpíte si vyslovené na dynamickú stránku auta? Hľadáte spoľahlivosť, kvalitu, vyššie výbavy a agresívnejší vzhľad? Možno by ste mali svoj zoznam rozšíriť o jedného z japonských zástupcov. Môže to byť aj Honda Accord 8g, ktorú nám do testu zapožičala spoločnosť AAA AUTO. 

Modernizovaný Ford Mustang má až 450 koní a špeci tlmiče

9

Kultový a legendárny „pony car“ Ford Mustang prichádza v modernizovanej podobe aj do Európy. Fastback aj kabrio dostanú športovejší vzhľad. Neostane len pri ňom. Ford vylepšil zavesenie kolies unikátnou technológiou, motory a tiež asistenčné systémy vodiča. Faceliftovaný zástupca pravoverných športových áut je v predaji už aj na Slovensku. 

VW Arteon kombi naozaj príde. Bude aj 6-valec?

10

VW Arteon má asi najkrajší dizajn súčasných Volkswagenov, aspoň z môjho pohľadu. No myslím, že mu chýbajú dve veci. Motor, ktorý má viac ako 4 valce a karoséria kombi, ktorú v Európe stále obľubuje dosť motoristov. VW Arteon kombi skutočne príde, Shooting Brake by mali dokonca predstaviť už koncom tohto roka. A čo tak ešte VR6?

Bude elektrický VW I.D. R najrýchlejšie EV na Pikes Peak?

2

Volkswagen to myslí s ofenzívou elektromobilov vážne. Keďže ideálne laboratórium na vyskúšanie extrémov je motoršport, tak tam práve mieria. Nebude to však Formula E, ani Electric GT, Nemci si vybrali tie rovno tie najslávnejšie preteky do vrchu, Pikes Peak. Elektrický špeciál  VW I.D. R pripravujú a na štart sa postavia už tento…

Vitara - skvelý pomocník k rodinnému domu

23

S príchodom Gitary, ako nové Suzuki Vitara familiárne voláme, sa mi otvorili celkom nové možnosti. Ani jedno z áut, ktoré mám k dispozícii nedokáže to, čo Gitara. Iste nemusím vysvetľovať, že rodinný dom nie sú len radosti, ale aj starosti a nové problémy. Zrazu každý týždeň treba previezť niečo neštandardne ťažšie,…

Qashqai doslova zostrelil malý nákladiak z cesty. Vážna dopravná nehoda

21

Áno, vážna dopravná nehoda, ktorá sa obišla bez život ohrozujúcich zranení. Pri pohľade na diaľničnú zrážku je to ako zázrakom. Ako sa z nepríjemného pohľadu poučiť? Už aj malá nepozornosť dokáže zapríčiniť potenciálne tragickú nehodu. Prečo to vodič Nissanu Qashqai namieril rovno do “kufra“ nákladiaku, je nepochopiteľné. Po predbiehganí na diaľnici…

KAMzaKRÁSOU

Pľúcnik lekársky: To je pomoc nielen pre tvoje pľúca!

0

Pľúcnik lekársky je tým pravým pomocníkom v starostlivosti  o dýchacie cesty, tak ako jeho názov napovedá. Táto liečivá bylinka toho totiž dokáže ešte oveľa viac. Pôsobí protizápalovo a blahodarne vplýva aj na trávenie, štítnu žľazu či pokožku. Rastlina je zaujímavá aj svojím vzhľadom. Jej pekné kvety totiž postupne menia svoju farbu z ružovej na fialovú…

Poznáš kontaktné rodičovstvo? Priblíž sa k svojmu dieťatku!

0

Termín kontaktné rodičovstvo nemá nijaký pevne určený súbor pravidiel, je to skôr prístup k výchove detí už od najmenších novorodeniatok. Predpokladom je mať otvorené srdce a myseľ pre individuálne potreby detí. A tiež sa nebáť počúvať svoju rodičovskú intuíciu a nestrácať záujem spoznávať svoje vlastné dieťa a čítať jeho signály.

Máš problémy s prehĺtaním? Dávaj pozor, môže to byť naozaj vážne!

0

Máte problémy s prehĺtaním? Ťažko sa vám prehĺta, bolí vás, keď jete a často sa pritom rozkašlete? Spozornite, môže ísť o vážny problém. Príčiny, prečo máte problém sa normálne najesť či dokonca prehltnúť vlastné sliny, sú rôzne. Našťastie, väčšinou nesúvisia s vážnym ochorením. Napriek tomu neliečená dysfágia môže viesť k…

Video Jarný trenčkot ako základ šatníka: Inšpiruj sa aj ty!

0

Jarný trenčkot býva neodmysliteľnou súčasťou šatníka mnohých žien. Tento neutrálny kúsok pristane tak mladým dievčatám ako aj starším dámam, tak štíhlym ženám ako aj tým s pár kilami navyše. Máme pred sebou obdobie, kedy čaká jarný trenčkot jeho päť minút slávy. Pozri sa, ako ho nosiť a vyzerať neodolateľne!

Tampóny a syndróm toxického šoku: Aká je skutočná pravda?

0

Každá žena sa už určite stretla s pojmom syndróm toxického šoku. Spája sa predovšetkým s používaním menštruačných tampónov. Ale úprimne – skutočne ide o hrozbu pre ženy, ktoré tampóny používajú alebo netreba robiť paniku? Čítaj a dozvieš sa, aká je pravda!

Vyhrajte 4x novú vôňu Christina Aguilera Definition (v hodnote 20 €)

0

Majster pafumér Guillaume Flavigny zo spoločnosti Givaudan vytvoril v spolupráci s Christinou výraznú a sofistikovanú vôňu, vyjadrenú prostredníctvom dynamických kontrastov. Christina Aguilera Definition zachytáva unikátnu kombináciu žiarivého ovocia, ženských kvetín a zmyselného pižma – pozostáva z dokonalej rovnováhy jemných a výrazných tónov.  

TopDesať

Ako vyzerá koniec sveta? Je krajší, ako by sa mohlo zdať

0

"Po mnohých rokoch snívania som sa konečne dostal až na koniec sveta - do Patagónie," hovorí rumunský fotograf Doru Oprisan. A ako ten koniec sveta vlastne vyzerá? "Čo ma najviac prekvapilo, bola hojnosť intenzívnych farieb. Ani neviem, ako by som mohol opísať spôsob, ako sa celá obloha ráno rozsvietila do žiarivých farieb v…

Deti a zvieratá zachytené na týchto dokonalých fotografiách

0

Nie je žiadnym tajomstvom, že mnoho ľudí považuje svojich domácich miláčikov za členov rodiny. Podľa štúdie, ktorú urobila univerzita v Cambridgi, deti majú tendenciu hľadať podporu u svojich domácich miláčikov. Vieš si predstaviť túto zaujímavú kombináciu? Ak nie tak nevadí, dnes ti totiž ukážeme fotografie na ktorých sú zachytené práve…

10 dôkazov, že váha nie je meradlom sexepílu

0

Väčšina z nás sa v súvislosti so svojou postavou zauíma iba o váhu. No v skutočnosti váha nie je tým najlepším meradlom progresu... Tieto premeny ti to dokážu. Ak sa naozaj staráš o svoje telo, potom by si sa rozhodne nemal riadiť iba váhou. Je všeobecne známe, že 1 kilogram tuku má…

Pracovná plocha na počítači: Geniálne nápady na tapety

0

Každý deň presedíme hodiny pri počítačoch, tak prečo by sme naše oči nemohli pobaviť ešte pred tým, čo ich unavíme? Na to dokonale poslúži pracovná plocha s ktorou sa dá naozaj kreatívne pracovať. Boredpanda zozbierala tieto fotografie pracovných plôch. Niektoré sú kreatívne, iné zasa geniálne a vtipné, ktoré mali naštvať…

Najbohatší ľudia - toto je nový rebríček miliardárov!

0

Pri slovnom spojení "najbohatší ľudia na planéte" sa zrejme väčšine z nás vyjaví jedno meno, ktoré sa v tomto rebríčku pravidelne objavuje na popredných miestach. No podľa časopisu Forbes nastali mierne zmeny v poradí. 10. Larry Ellison - 58,5 miliardy $ [caption id="attachment_24450" align="aligncenter" width="1000"]

Absurdné vynálezy: Niektoré z nich používame dodnes

0

Je úžasné vidieť, ako sa ľudia už v minulosti snažili vymýšľať novinky, ktoré mali pomôcť k bezpečnosti, prípadne iba ku komfortu. Niektoré tieto novinky sú však poriadne absurdné vynálezy. Zopár z nich sa zachovalo až do dnes, no trocha v upravenej podobe. Raz však Albert Einstein povedal: "Ak na prvý…