• Prečo som „volil“ a v druhom kole budem voliť Zemana

  Publikované 15.01. 2018 o 08:49 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Pre jeho vysokú všeobecnú a sociálnu inteligenciu, vzdelanostne „nadupaný“ intelekt, jazykovú výbavu, osobné životné a politické skúsenosti…
  Pre jeho schopnosť byť dobrým vzorom aj s jeho „ľudským faktorom“. Nik nie sme dokonalí… (tvrdí to aj Vacvalová… a potvrdzuje bežná „ulica“).
  Občas stratí ostražitosť a sebakontrolu a povie to, čo potom nerád počuje – trebárs o Dubčekovi…
  Podľa Werichovho: „Nechtěl bych říct něco, co bych pak nerad slyšel.“
  Na jeho „úletoch“ sa politici, odporcovia a novinári radi zvezú…
  Ak povie: „Za své názory se neomlouvám“ – tak si ich potom „užíva“.
  Osobu a osobnosť Alexandra Dubčeka by som predsa len ponechal politickým historikom a analytikom Pražskej jari a jej potlačeniu bratskou pomocou armád Varšavskej zmluvy. Jeho smrť dopravnému inšpektorátu policajného zboru…
  A zmieril sa s tým, že Peroutkov článok zrejme neexistuje. 🙂

  Zemanova neuropatia (chôdza) nie je mentálny deficit ani porucha osobnosti.
  Naopak, pán Miloš Zeman je osobnostne vyrovnaný človák, na rozdiel od iných si seba reflexívne si vie priznať aj chyby a omyly, a tak tvorí, dotvára a mení vlastný názor za chodu vecí a dní v čase…
  Je samostatne, svojprávne, aktívne a kriticky mysliacou, dynamickou, autentickou a originálnou charizmatickou osobnosťou…

  Rigidita je psychologický pojem a názov pre strnulosť, nemennosť, neschopnosť vývojových zmien v myslení, názoroch a postojoch…
  Zeman to presne vystihol: „Len blbec nemení svoje názory.“

  Zoči-voči Milošovi Zemanovi treba byť neúnavne vždy v strehu, čo je pre druhú stranu nepohodlné, mnohí sa v debate s touto autoritou necítia komfortne, strácajú sebaistotu a panikária (vedia o tom svoje politici aj novinári).
  Principiálna nemennosť postojov, stanovísk a názorov vo veciach osobných a ľudských hodnotových preferencií a vo veciach ľudskej etiky a mravnosti, nie je rigidita ale osobná ľudská cnosť a kladné vlastnosti ľudskej osoby. Je ich ako šafránu.
  Svetské čnosti by mali byť v súlade s kresťanskými. Kresťanské sú vytláčané liberálnymi svetskými pseudo hodnotami.
  Každý za seba, si musí vybrať, zvážiť a slobodne (liberálne) sa rozhodnúť, akú štruktúru bude mať jeho osobná hodnotová orientácia, v rámci individualizácie a individuácie ľudských hodnôt…
  Ľudské práva a slobody sú neodlučiteľné od zodpovednosti za rozhodnutia a skutky konané slobodne, ako produkty slobodnej vôle a voľby…
  Tak si ich užívajme.

  Miloš Zeman to dá aj v kľúčovej predvolebnej debate s jeho súperom Jiřím Drahošom, jeho výzvu na televízny duel prijal.
  Po dobu nastávajúcich štrnástich dní zažijeme nenávisť a osočovanie odporcov Miloša Zemana, má sa spochybňovať jeho zdravotný stav…
  Za Jiřího Drahoša sa už postavili „liberálne, slobodné, a nezávislé“ médiá, aj „naše“ Denník N, SME, Pravda…
  Takzvaná „verejnoprávna“ RTVS o tom bude ako tiež pro európska a pro systémová súčasť Systému Matrixu Globálneho Prediktora len „slobodne, nezávisle, pravdivo, objektívne a komplexne“ informovať…
  A podsúvajú Drahoša, lebo „Česko potrebuje zmenu.“ Už sa „nudí“…
  Aj, že Zeman vytvára „mocenský blok“ s Babišom, lebo Babiš a jeho ANO je reálny víťaz volieb…

  V prípadných predčasných voľbách príde opozícia aj o ponožky.
  Hrajú sa na „sedem statočných a zásadových“ sú chorí túžbou po moci. A tá je zlý radca.
  Dôkaz Zemanovej operatívnej dynamiky je, že prezident Babišovi stanovil podmienku podpory najmenej sto plus jeden hlas…
  Proti prúdu „tiež inteligentných“ ale vzdelaných hlupákov, sa za každú cenu (…) nedá…
  Lebo vzdelanie ešte nezakladá a nerovná sa múdrosť.

  Som vždy v očakávaní, čím ma ten úcty a rešpektu hodný a múdry pán osloví a aktivuje aj moje myslenie.
  Od nikoho neodpisuje. Názory nemení ako ponožky.
  Nie je „populista“; to je lož a orwellizmus. Veciam a ľuďom dáva len ich mená, také, aké ich on vidí… (a nemá problém ich korigovať v čase…).
  Prvé kolo prebehlo pokojne, s výnimkou incidentu s rovno a presne na hlavu trafenou aktivistkou feministických ukrajinských FEMEN.
  Jiří Drahoš sa „bezpečne a na istotu“ pridržiava šedej orwellovskej mantry „ukotvenia Česka v euro a transatlantických štruktúrach“ čo napovedá jeho spôsobu „ukotvenia“ v prezidentskom kresle a v Rímskom klube (Klaus).

  A ak Drahošovým vzorom je a má byť Andrej Kiska a nie Tomáš Garyk Masaryk, no, spánombohom…
  Zeman zo svojich ciest prináša miliardy a Kiska zvratky v lietadle. Kiska je ako prezident nesvojprávna bábka nadnárodných síl. A bez papiera zväčša nepovie ani dobrý deň.

  Debata neúspešných kandidátov bez Zemana a Topolánka bola nezvyčajne pokojná, čím znepokojila nudiace sa krvilačné médiá…
  Pre a analytikov bola vraj kampaň „málo dynamická“ bez obvyklých predvolebných podrazov a bulvárnych škandálov.

  Výčitky, že si kampaň robil návštevou krajov a okresov, by mali byť pochvalou; ale pred voľbami sa prezident predsa nemohol zavesiť do skrine.
  A svoje si povedal v snemovni.
  Čo iné, pre zmrdov, než  jasná „kampaň“! 🙂
  Prezidentove štvrtky (TV Barrandov) boli vraj kampaň. Tú si ale robili kade-tade v médiách Mečiar, pravidelne v STV a na Pasienkoch, Dzurinda aj Fico (Z prvej ruky, Sobotné dialógy…).
  Všetci si a všade robili kampaň od rána do večera.
  Tvrdenie, že Zeman rozdeľuje spoločnosť je lož. Zjednocuje voličov a rozdeľuje odporcov. A ryje do médií a je nepoddajný.

  Prezident Zeman dodržiava písanú ústavu. Ústavné zvyklosti kreatívne koriguje tak, ako mu to vyhovuje. Lebo je inteligentný a aktivistický prezident. Nie mŕtva hmota. Využíva slabiny dikcie ústavy. Zodpovedný nie je on, ale tvorcovia ústavy. Jeho kreativitu stráži Ústavný súd.
  Prezident je aktivistický, nie silný. Ide o dva odlišné pojmy; jeho osobný aktivizmus neznamená, že je nad parlamentom, Česko je aj za Zemana parlamentnou demokraciou, nie prezidentským systémom, akým je Turecko. Turecko si svoj prezidentský systém a jeho posilnenie odhlasovalo v riadnych slobodných a demokratických voľbách…
  Svoju úvahu o vládnutí a prezidentskom systéme posuniem ďalej:
  Autoritatívny režim ešte nie je totalitný režim. Je vhodný tam, kde hrozí ústavný rozvrat štátnosti a tam, kde je ľud dezorientovaný a nejednotný.
  USA sú prezidentský systém, kontrolovaný ústavnými mechanizmami v moci senátu a súdnej moci, kde sa pri moci striedajú republikáni s demokratmi.
  Veľká Británia (United Kinkdom) nemajú ústavu. A predsa sú parlamentnou demokraciou už stáročia… (a kráľovná do vládnutia a činnosti parlamentu nezasahuje).
  Prezidentským systémom je Rusko. Ak by bolo parlamentnou demokraciou, neexistuje.
  Pozdravujem Navaľného a USA. Rusko im na stôl položí presvedčivé dôkazy o ich zasahovaní do ruských prezidentských volieb. A nezbabre to tak, ako to v prípade Ruska a amerických prezidentských volieb zo strany Ruska zbabrali USA.
  Alexander Navaľný je ich Trójsky kôň v Rusku. Nesmie politicky kandidovať 10 rokov. na 27. januára organizuje celonárodný bojkot volieb: „Za demokratické voľby v Rusku.“. Skôr, než stihne na ulici vykrikovať:
  Slobodááááááááaaa!
  Demokraciáaáaaaa!
  Ľudské práváááaa!
  Korupciááááááaa!
  Tak ho úrady stopnú a zavrú.
  Však si všimnite, ako sa tí českí a slovenskí parlamentní „demokrati“ vzájomne žerú – ako psy na ulici.
  Takú demokraciu Rusko nepotrebuje.
  Koniec úvahy.

  Tvrdenie, že Česko je priam „oblepené“ Zemanovými bilbordmi je lož. Tých pár bilbordov vylepili jeho priaznivci.
  Prezident Kiska si robí predvolebnú kampaň už tým, že je prezidentom. Pre prípadnú ďalšiu prezidentskú kandidatúru dostane bruselskú a Sorosovu podporu.
  Brusel potrebuje poslušných a devótnych hlupákov.

  Róbert Fico mal „gule“ na vyhlásenie: „Miloš Zeman je brutálne inteligentný“. A českí volební porazenci sa voči Zemanovi a Babišovi správajú brutálne hlúpo.
  Inteligenciu je možné poraziť hlúposťou, ak tá je vo väčšine.
  Aj sto krát opakovaná „pravda“ môže byť lož.

  Prezident Zeman osobne po dobu svojho vládnutia a prezidentovania nemal žiadny osobný ani politický škandál, boli to len „prevádzkové“ chyby a omyly, ktoré sa snažil odstrániť alebo zmierniť…
  Jiří Drahoš škandál zatiaľ zrejme tiež nemá, a ako osoba, v politike panenská a začínajúca tak povediac od politickej nuly, ho ešte mať „nestihol“.

  Som „konzervatívnejší“ typ, ktorý má k novotám a novým tváram vo vrcholových politikách prvotnú a prirodzenú osobnú ľudskú, občiansku a politickú skúsenostnú nedôveru.
  Nech Jiřího Drahoša volia tí, čo ho poznajú, a ktorí mu dôverujú.
  Pre mňa je Jiří Drahoš mačkou vo vreci.
  Nemám rád zmeny za každú cenu.

  Bolo by dobré a vhodné, keby prezidentskí kandidáti „dozreli“ a na verejnosti sa prejavili v lehote do piatich rokov…
  Po celú dobu si môžu robiť volebnú kampaň.
  Snáď ich pán prezident ZEMAN vyčká…
  Vzhľadom na relatívne vyšší vek je jeho zdravotný stav primeraný a nemá žiadny vplyv na jeho excelentnú mentálnu kondíciu.
  Ľudský mozog za štandardných okolností starne, chradne a umiera spravidla ako posledný, až na konci dní a času každej ľudskej bytosti…

  Podobná situácia nastane ale aj na Slovensku. Všetci, čo by radi byť slovenskí prezidenti by okamžite mali vyjsť s „farbou von“, nezatĺkať a nezatĺkať do poslednej chvíle, a ihneď začali svoje volebné kampane, aby sme mesiac pred voľbami ako voliči na nich nečumeli ako „vyorané myši“…
  Lebo tak, ako to urobili ôsmi kandidáti ale aj ostatní, vyradení z registrácie volebných prezidentských kandidátov, to nefunguje.
  Prezidentom nemôže byť hockto, kto si zmyslí stať sa prezidentom.
  Nestačí, nestačí, nestačí!
  Prezidentský kandidát sa musí dostať do hláv a sŕdc občanov, voličov…
  Potom bude stačiť jeden.

  Prezident Miloš Zeman v Česku nastavil veľmi vysokú latku pre prezidentské voľby na Slovensku.
  Nemám rád podliezanie.
  Vo veci voľby slovenského prezidenta budem netolerantný.

  Prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc., dr. h. c. mult. fyzikálny chemik, v KSČ nebol, pre STB nepracoval, politické skúsenosti má malé až žiadne.
  Je vzhľadný, príjemný a komunikatívny.
  Javí sa dôveryhodne.
  V regiónoch to ale nestihne („nadupaný“ čas).
  Svojou dobrou vierou a odhodlaním, ale politickou naivitou, neskúsenosťou a ľudskou „čistotou“ riskuje, že v debate s prezidentom Zemanom, ktorú si „vypýtal“ zažije osobnú „traumu“.
  Lebo reálna politika je sviňa.
  Lebo je. Bodka.

  Za akú cenu sa Česko sa vzdá špičkového akademika, profesora v odbore fyzikálna chémia?
  To za Zemana stojí?
  Preváži to Zemanov prínos a Zemanovu pridanú hodnotu pre Česko?
  STOJÍ ZA TO proti zemanovskej koalícii pripraviť Česko o akademika v odbore fyzikálna chémia?
  Bude Prof. Jiří Drahoš robiť vedu popri prezidentovaní, alebo prezidentovanie popri vede?
  Miloš Zeman nie je vedec v odbore prírodné vedy, je ale „vedec“, teoretik, praktik, pragmatik a dobre skúsený prognostik v odbore politika.
  Jiří Drahoš je v politike málo alebo vôbec znalý a skúsený.
  Netuší, alebo len málo, alebo nič o globálnej predikcii.
  Zožerú ho aj s chlpami.
  Kto dá Česku vyššiu pridanú hodnotu:
  ZEMAN alebo DRAHOŠ?
  Ak má byť slovenský prezident vzorom pre Jiřího Drahoša, a nie T.G. Masaryk, a ak nemá čerpať to či ono od Havla, Klausa, a Zemana, no, spánombohom, Česko…
  Zeman zo svojich ciest prináša miliardy a Kiska zvratky v lietadle. Kiska je ako prezident nesvojprávna bábka nadnárodných síl. A bez papiera zväčša nepovie ani dobrý deň.

  Vždy som chcel mať prezidenta, ktorého si nebudem musieť len ctiť ale môcť aj vážiť. Akosi mi to zatiaľ nevyšlo.
  Voliť či nevoliť, to je otázka. Koho budem voliť na Slovensku? Budem chcieť ísť voliť? A ktoréže zasa menšie zlo? Odpoveď je úplne mimo mňa. Sorry.

  Stav vecí príbehu českých prezidentských volieb zodpovedá dátumu, hodine a času zverejnenia článku (vľavo hore).
  Príbeh nečaká, posúva sa ďalej…
  Na konci štrnásť dňovej orwellovskej zloby a nenávisti sa dozvieme výsledok.
  Na výsledku druhého kola sa podpíše duel Zeman-Drahoš a voliči, pohodlne vyčkávajúci druhé kolo plus verejné hlasy neúspešných kandidátov a politikov…
  Jiří Drahoš, podľa Václava Klausa staršieho, vstúpil do Rímskeho klubu, čím sa ocitol na druhej strane barikády…

  Babišova menšinová vláda nedostane dôveru snemovne a Andrej Babiš (plus Jaroslav Faltýnek) budú vydaní spravodlivosti.
  Andrej Babiš ako predseda vlády minimálnu väčšinovú podporu snemovne nezíska. Vytvorí sa priestor pre nové rokovania. Alebo predčasné voľby.
  Ak pred nimi (druhé prezidentské poverenie) alebo po nich by ako predseda vlády mal ostať Babiš, bude problém.
  Ak sa Babiš stiahne a namiesto seba ANO ako predsedu vlády ANO nominuje trebárs Jiřího Brabca, pričom Babiš ostane len radový člen strany, ostatní budúci možní koaliční činovníci s tým tiež nemusia súhlasiť, lebo:
  Predsedu vlády je možné riadiť aj ako bábku javajku (zdola Babišom).
  Podporu, ako strana, zostavujúca vládu, bude zrejme môcť ANO dostať len s iným predsedom strany a vlády, a vláda ako celok, čo je tiež možné, dostane dôveru, až ak Babiš a Faltýnek vystúpia z ANO a odídu z politiky.
  Snemovňa môže byť krutá až na doraz.
  Správanie politických strán a ich lídrov pozorne sledujú českí voliči.
  V prípadných predčasných voľbách SPD posilní, lebo Dublin 4 a referendum.
  Miera politickej tolerancie voči ANO ostatným, o vládu sa uchádzajúcim politickým spektrom, sa predvídať nedá…
  Krištáľovú guľu nemám.
  Pekne pozdravujem. 🙂
  Autor článku: Juraj Režo alias notorickyobcan

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  Lož patrí medzi základné žurnalistické nástroje Denníka N a jeho klonov. Ako môže niekto tak bezohľadne klamať

  Žilina 11.  decembra 2018 (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Na 80. výročie vyhlásenia autonómie sa v Žiline zišlo niekoľko desiatok ľudí, aby si pripomenuli  významnú udalosť  slovenských dejín. Podujatie organizoval Ústav dejín kresťanstva  v spolupráci s miestnym odborom Matice slovenskej  a uskutočnilo v sa budove, kde dnes sídli katolícke gymnázium   Tu sa  totiž  6. októbra 1938…

  Ja tebe, ty mne (hlas vo voľbách) – odhalený skutočný model exstarostu z talianskeho Riace

  Rím 11. decembra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Marco Costantino)   Oslavovaný starosta, ktorého model integrácie migrantov, sa dával za vzor všetkým, je podľa súdu sociálne nebezpečný a nemôže mu byť zverená verejná funkcia ani spravovanie verejných financií Systém a štruktúru na prijímanie migrantov prispôsobil tak, aby tam mohol platiť (nie vždy skutočne aj…

  1500 eur mesačne navyše pre každého poslanca žne prvé ovocie: Hnutie žltých viest prichádza aj na Slovensko

  Bratislava 11. decembra 2018 (HSP/Foto:Hnutie Žlté vesty Slovensko Facebook)   Hnutie žltých viest sa z Francúzska rozširuje po celej Európe. "Dorazilo"už do Holandska, Belgicka, Nemecka, Švédska a do Čiernej Hory. Náznaky však vidieť už aj na Slovensku. Na sociálnych sieťach to medzi ľuďmi vrie a vznikla aj stránka Hnutie Žlté vesty…

  Na Facebooku sex neexistuje! Nové pravidlá sociálnej siete

  Kalifornia 11. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Richard Drew)   Na sociálnej sieti Facebook boli aktualizované pravidlá poskytovania kontroverzného obsahu súvisiaceho so sexuálnym obťažovaním. Prostredníctvom Facebooku nebude možné vyhľadávať sexuálnych partnerov a koordinovať ľudí, aby uskutočňovali "aktivity sexuálnej povahy" Rovnako tak nebude možné obťažovať iné osoby a písať o pohlavnom styku s erotickým…

  Vedci objavili nového predka človeka

  Londýn 11. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:wikimedia)   Dlhý zoznam ľudských predkov (cez 20 druhov) sa doplnil o ďalší: nový druh hominidov nazvali Australopithecus prometheus. Ako uvádza DailyMail, nový druh bol objavený pri analýze pozostatkov Little Foot ženy, ktorá žila v Juhoafrickej republike pred 3,6 miliónmi rokov Jej výška predstavovala len 1,3…

  Španielsky portál Rebelión: "Ukrajina: Skaza Majdanu"

  Madrid 11. decembra 2018 (HSP/Foto:Screenshot Rebelión)   Katastrofu Ukrajiny, mimoriadne škodlivé následky Majdanu, celkový úpadok krajiny, zúfalstvo obyvateľstva si stále častejšie všímajú už aj mnohí odborníci na Západe. Kamufláž a maskovanie „revolúcie hodnosti“, skrášľovanie skutočnosti a snaha čo najlepšie utajiť celú špinu a zverstvá, ktoré skľučujú túto krajinu, už takmer nefungujú. Stále viac…

  Ako vyzerá vojna Ukrajiny s Ruskom?

  Kyjev 11. decembra 2018 (HSP/Foto:Pixabay)   Tak, že Kyjev opäť zvýšil dovoz uhlia zo „štátu – agresora“. V roku 2017 Ukrajina v zahraničí nakúpila 19,7 milióna ton uhlia za 2,7 mld. USD. 56,57 % z toho bolo ruské uhlie. Zdalo by sa, že ukrajinské úrady prijali tvrdé rozhodnutie nakupovať uhlie v USA, lenže... V roku…

  Trump tvrdil, že rozpočet armády vo výške 716 miliárd dolárov je nepredstaviteľný. Pár dní na to vraj súhlasil so 750 miliardami

  Washington 11. decembra 2018 (HSP/RT/Foto:SITA/AP-Pablo Martinez Monsivais)   Napriek tomu, že minulý týždeň zverejnil tweet, že rozpočet na obranu vo výške 716 miliárd dolárov je "bláznivý", americký prezident Donald Trump údajne obrátil kurz a namiesto toho súhlasil s najvyšším rozpočtom Pentagonu v histórii. Trumpovo neočakávané rozhodnutie súhlasiť so žiadosťou ministra…

  Na Kanárskych ostrovoch objavili pláž, na ktorej je miesto piesku popcorn

  Corralejo 11. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot Youtube)   Užívatelia sociálnych sietí zrejme objavili tú najneobvyklejších pláž. Nachádza sa na ostrove Fuerteventura na Kanárskych ostrovoch a ľudia sa tu môžu opaľovať priamo na "popcorne" Pre ľudí, ktorí sa vždy pred dovolenku rozhodujú medzi piesočnatou a kamienkovou plážou, bola objavená nová alternatíva. Pláž…

  Vedci objavili jednoduchý spôsob, ako predchádzať demencii

  Londýn 11. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:pixabay)   Keď denne vypijeme pohár čerstvého pomarančového džúsu, zníži sa riziko, že ochorieme demenciou. Štúdia amerických vedcov, ktorá bola uverejnená v časopise Neurology, sa zaoberala skúmaním súvislostí medzi konzumáciou čerstvého ovocia a šťavy a kognitívnymi funkciami Výskum trval šestnásť rokov a zameral sa na takmer…

  Prezident Macron oznámil, aké ústupky urobí voči protestujúcim. "Viem, že som vám ublížil"

  Paríž 10. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Ludovic Marin)   Francúzsky prezident Emmanuel Macron oznámil v pondelok dva ústupky voči protestujúcim z hnutia tzv. žltých viest. Macron avizoval zvýšenie minimálnej mzdy od začiatku budúceho roka o 100 eur, ako informovala agentúra AFP. Práve to má byť zároveň prezidentov najväčší ústupok smerom k požiadavkám…

  Romantické výlety do Paríža minulosťou? Aktrakcie sú v meste pozastavené, obchody vyrabované, krajina má miliardové straty v ekonomike

  Paríž 10. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP/via AFP Photo/Eric Feferberg)   Francúzsky minister financií Bruno Le Maire uviedol, že protesty žltých viest spôsobili značnú ujmu spoločnostiam a národnému hospodárstvu. Počas protestov dochádzalo k rabovaniu obchodov a bánk. Turistické atrakcie zostali zatvorené "Je to katastrofa pre obchod. Je to katastrofa pre našu ekonomiku," cituje…

  Maďarský poslanec Németh: Globálny pakt o migrácii je vážnou hrozbou. Ak budeme migrantov motivovať, vzniknú vážne bezpečnostné problémy

  Budapešť 10. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Globálny pakt Organizácie Spojených národov (OSN) o migrácii, ktorý v pondelok schválili zástupcovia 164 krajín na konferencii OSN v marockom Marrákeši, vníma maďarská vládna strana Fidesz ako vážnu hrozbu. Podľa agentúry MTI to vyhlásil v parlamente v Budapešti poslanec Fideszu Zsolt Németh Politik…

  Marocký kráľ: Represívna politika migráciu nezastaví, len ju spomalí

  Marrákeš 10. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Maxim Shipenkov)   Marocký kráľ Muhammad VI. v pondelok uviedol, že "represívna" migračná politika voľný pohyb ľudí iba spomaľuje, ale nezastaví ho. Trvá tiež na tom, že žiadna krajina nemôže problém migrácie riešiť jednostranne, informuje agentúra AP Na začiatku dvojdňovej kľúčovej medzinárodnej konferencie OSN o migrácií…

  Medzinárodné turné Clintonovcov je zatiaľ fiaskom. Lístky na ďalšie podujatia idú do obrovských zliav

  Washington 10. decembra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP -Matt Rourke)   Bývalý prezident Bill Clinton a jeho manželka Hillary - neúspešná prezidentská kandidátka v roku 2016 - prijali zúfalé opatrenia na zvýšenie predaja lístkov na ich šnúru po 13 mestách Vstupenky na toto podujatie sa predávajú za polovičné ceny v sieti Groupon, uvádza…

  Wahhab: Víťazstvo Sýrie nad terorizmom je aj víťazstvom Libanonu a všetkých čestných ľudí v regióne

  Bejrút 10. decembra 2018 (HSP/Foto:Facebook)   Libanonský politik, predseda strany „Tavhid Arabi“ Wiam Wahhab vysoko ocenil víťazstvo Sýrie nad terorizmom a vyhlásil, že jej triumf je aj „víťazstvom Libanonu a všetkých čestných ľudí v regióne“ Wiam Wahhab poukázal na to, že Sýria a Libanon majú dlhoročné pevné priateľské vzťahy. Prízvukoval, že všetky pokusy poškodiť…

  Katarský vyslanec: Izrael zamietol letecké spojenie s pásmom Gazy

  Gaza 10. decembra (TASR/HSP/Foto:Islampos Twitter)   Izrael zamietol návrh na otvorenie leteckého spojenia medzi palestínskym pásmom Gazy a katarskou Dauhou. Pre palestínsku tlačovú agentúru SAWA to povedal katarský vyslanec Muhammad Imádí Rozhovor s vyslancom, ktorý koordinuje katarské humanitárne projekty na území kontrolovanom militantným palestínskym hnutím Hamas, bol zverejnený v pondelok.…

  Le Penová označila migračný pakt OSN za "dohodu s diablom"

  Paríž 10. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Hussein Malla)   Marine Le Penová, predsedníčka francúzskej politickej strany Národný front, minulú sobotu vyhlásila, že Globálny pakt OSN o migrácii, ktorý sa  podpísal, je "dohodou s diablom". Informoval o tom denník Le Monde Le Penová sa v Bruseli stretla so zástupcami pravicovej belgickej strany Flámsky…

  TopSpeed

  Vyhraj hodinky Suzuki Swift Sport v hodnote 65 €

  0

  S príchodom rýchleho Swišťa na slovenský trh máme súťaž o štýlové hodinky Suzuki Swift Sport. Tretia generácia rýchleho Swiftu prináša viac zmien ako kedy predtým. Okrem dizajnu sa nájdu pomerne zásadné zmeny pod kapotou. Ak dokážeš identifikovať správne 5 najväčších zmien voči predošlej generácii, súťaž Vyhraj hodinky je tu práve pre teba. Nič viac,…

  Ktorá cena paliva platí? Na toteme alebo na stojane?

  8

  Kedysi dávno som na webe čítal článok, kde rozoberali mýty a fakty o palive. Bola tam spomenutá cena paliva na výdajnom stojane vs. cena paliva na toteme. Konkrétne tam bolo uvedené, že platná cena za palivo je tá, ktorá je  zobrazená na displeji stojanu, na ktorom je zavesená tankovacia pištoľ. Povedal…

  Audi Q3 Euro NCAP zdolalo na 5 hviezd

  0

  Aj druhá generácia Audi Q3 musela prejsť skúškou bezpečnosti, v ktorej komisári preverujú pasívnu aj aktívnu bezpečnosť. Audi Q3 Euro NCAP prešlo s prehľadom, obzvlášť ochrana dospelých podľa percentuálneho hodnotenia dopadla nadpriemerne dobre. Takéto výsledky sa však špeciálne od prémiových áut aj v nižších triedach akosi už automaticky očakávajú. Klient za ne…

  Konfigurátor Honda a porovnanie s konkurenciou

  0

  Kto medzi vybranými autami zvažuje aj novú Hondu, pravdepodobne zablúdil aj na oficiálne stránky výrobcu. Konfigurátor Honda je k dispozícii aj pre slovenský trh. Aký je? Dá sa v ňom vyznať? Porovnanie konfigurátorov prezradí detaily, ako v tomto konfigurátore funguje celý proces od zvolenia auta až po jeho výslednú konfiguráciu. Je v ňom niečo zaujímavé?

  Matej Koník a jeho dobrodužstvo Rotax Max Challenge Grand Finals

  5

  Matej Koník sa len nedávno vrátil z Brazílie a nie, nebola to predvianočná dovolenka, ale Rotax Max Challenge Grand Finals 2018, kde sa zišli tí najlepší motokáristi z celého sveta. Pre Maťka aj jeho tím LSR Racing to bola odmena za celoročnú drinu, ktorú premenil na titul Majstra Slovenska v triede Rotax Micro Max,…

  Ferrari 250 GTO je drahšie ako keby ho vyvážili zlatom

  0

  Keď ide historické Ferrari do aukcie, môžeme čakať, že sa predá za ohromné peniaze. Každé z týchto starých pretekárskych áut písalo históriu niekedy viac niekedy menej úspešne. Koncom leta bolo v aukcii v Pebble Beach Ferrari 250 GTO z roku 1962. Nepochybne krásny kus techniky s veľkou historickou hodnotou a tak niet divu, že auto predali…

  KAMzaKRÁSOU

  Poradíme ako si správne vybrať krém podľa typu pleti

  0

  Množstvo rôznych výrobcov, rôzne účinky, rôzna konzistencia, no k tomu všetkému sa pridáva aj otázka: Viete, aký máte typ pleti? Je vaša pokožka suchá, mastná, normálna alebo zmiešaná? Aj tento fakt ovplyvňuje konečný výber správneho pleťového krému. Tak ako si správne vybrať krém? Poďme sa teda spolu pozrieť na to, ktorý…

  Recept na odľahčený vianočný šalát: Pochutnáš si?

  0

  Čo by to boli za Vianoce bez vianočného šalátu? Ten už akosi neodmysliteľne patrí na štedrovečerný stôl alebo ako pohostenie pre koledníkov a návštevníkov. No ak patríte k tým, ktorí si strážia svoju líniu a klasický „majonézak“ je pre vás tabu, tak skúste možno trošku odľahčenú verziu, kde sme majonézu nahradili jogurtom.…

  Kam umiestniť vianočný stromček v malom byte? Aj takto sa to dá!

  0

  V prípade malého bytu a nedostatku priestoru v ňom je každý kútik na niečo dobrý. Ak ste aj vy majiteľmi malého bytu a ešte stále premýšľate, ako do neho dostať aspoň nejaký vianočný stromček, ktorý by navodzoval tú pravú vianočnú atmosféru, tak máme pre vás inšpiráciu. Kam teda umiestniť vianočný stromček v malom byte?

  Braxton Hicksove kontrakcie: Rozoznaj pôrod od planého poplachu!

  0

  Tehotenstvo je nepochybne krásnym obdobím v živote ženy, no zároveň treba podotknúť to, že ide aj o obdobie, kedy sa ženy o svoje nenarodené deti veľmi obávajú. Obdobie očakávania totiž sprevádza mnoho symptómov. Jedným z nich môžu byť aj Braxton Hicksove kontrakcie, ktoré sa často môžu zamieňať s predčasným pôrodom. Kedy…

  Nakličovanie semien: Vypestuj si zdravé klíčky v pohodlí domova!

  4

  Nakličovanie semien je proces pomerne jednoduchý a zvládnu ho i úplní začiatočníci. Klíčky, ktoré si takto pripravíte v pohodlí domova, sa môžu stať vítanou súčasťou aj vášho jedálnička. Sú chutné a navyše plné cenných látok, ktoré sú nevyhnutné pre správnu funkciu organizmu. V nasledujúcom článku vám prezradíme, prečo vyskúšať nakličovanie semien a ktoré semená sú na to…

  Trendy v zdobení vianočného stromčeka: Akú farbu zvoliť tento rok?

  5

  V každej domácností sú iné tradície. Niekde vianočné stromčeky nosí Ježiško, iní si zase stromček ozdobujú spoločne deň pred Štedrým dňom a niektorí ho majú rozsvietení už celý mesiac. Ku ktorým patríte vy? Ak k tým, ktorí stromček ešte rozhodne nemajú ozdobený, tak načerpajte inšpiráciu tohtoročných trendov v zdobení vianočného stromčeka. Aká farba je…

  TopDesať

  Fotografovanie je poriadna zábava: Takto vznikajú mnohé perfektné fotografie

  0

  Fotografovanie vie byť poriadnou zábavou! A mnohokrát si to ani neuvedomíme. Na internete totižto vidíme iba finálne fotografie. No za každou takouto fotografiou sa skrýva príbeh. Fotografovanie totiž nie je iba o stlačení tlačidla, ale taktiež aj o upravení prostredia, v ktorom sa fotograf a objekt fotografovania nachádza. Na internete…

  Dôvody, prečo tvoj pes šteká a ty by si ho nemal trestať

  0

  V posledných piatich rokoch podali Newyorčania približne 7 500 sťažností súvisiacich so psami a väčšina z nich bola založená na hluku, ktorý vydáva pes pri štekaní. Pes by mal štekať, takže mať jedného doma a očakávať, že to nebude robiť je absurdné. Ale niekedy sa stáva, že pes šteká príliš a bez zjavného dôvodu. Akonáhle…

  Ľudská krv: 10 zaujímavých faktov, o ktorých ste zrejme nevedeli!

  0

  Všetci vieme, že náš krvný systém je naozaj komplikovaný, preto je dôležité starať sa o svoje srdce a poznať svoju krvnú skupinu. No to sú len základné veci, ktoré ovláda zrejme každý. Ľudská krv ale ukrýva omnoho viac tajomstiev, ako by sme si mohli myslieť. :) [adrotate group="11"] 1. Komár

  Tieto fotografie ťa pobavia: Zvieratá vedia sedieť ako ľudia

  0

  Život v blízkosti ľudí má obrovský vplyv na zvieratá. Teda, aspoň to môžeme takto usúdiť z nasledujúcich fotografií. Na tieto zvieratá sa totižto nalepila zvláštna ľudská vlastnosť - lenivosť. Ak sa pozrieš na nasledujúce fotografie, všimneš si, že všetky tieto zvieratá sú odfotografované v nezvyčajnej polohe - ľudskom sede. Takéto…

  Test osobnosti: Vyber si pierko a my ti povieme, kto vlastne si

  0

  Na svete žije viac ako 7 miliárd ľudí. Každý z nás je jedinečný, úžasný a výnimočný. A ak stále nevieš, kto vlastne si, tak ti to pomôže odhaliť tento test osobnosti. Nie je to nič ťažké ani zložité. Ponúkneme ti obrázok, na ktorom uvidíš 5 rôznych pierok. Tvojou úlohou je,…

  Švajčiarsky grafik vytvoril ilustrácie, ktoré majú desivo blízko k skutočnosti

  0

  Grafik Stephan Schmitz žije vo Švajčiarsku a vytvára ilustrácie pre tie najznámejšie časopisy na svete. Jeho diela popisujú rôzne oblasti života moderného človeka, od rodinných vzťahov až po technológiu. Nie sú mimoriadne dramatické, ako to často býva pri umeleckých dielach tohto žánru, ale čím dlhšie sa na ne pozeráš, tým viac si uvedomíš,…