Prečo som „volil“ a v druhom kole budem voliť Zemana

Publikované 15.01. 2018 o 08:49 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

Pre jeho vysokú všeobecnú a sociálnu inteligenciu, vzdelanostne „nadupaný“ intelekt, jazykovú výbavu, osobné životné a politické skúsenosti…
Pre jeho schopnosť byť dobrým vzorom aj s jeho „ľudským faktorom“. Nik nie sme dokonalí… (tvrdí to aj Vacvalová… a potvrdzuje bežná „ulica“).
Občas stratí ostražitosť a sebakontrolu a povie to, čo potom nerád počuje – trebárs o Dubčekovi…
Podľa Werichovho: „Nechtěl bych říct něco, co bych pak nerad slyšel.“
Na jeho „úletoch“ sa politici, odporcovia a novinári radi zvezú…
Ak povie: „Za své názory se neomlouvám“ – tak si ich potom „užíva“.
Osobu a osobnosť Alexandra Dubčeka by som predsa len ponechal politickým historikom a analytikom Pražskej jari a jej potlačeniu bratskou pomocou armád Varšavskej zmluvy. Jeho smrť dopravnému inšpektorátu policajného zboru…
A zmieril sa s tým, že Peroutkov článok zrejme neexistuje. 🙂

Zemanova neuropatia (chôdza) nie je mentálny deficit ani porucha osobnosti.
Naopak, pán Miloš Zeman je osobnostne vyrovnaný človák, na rozdiel od iných si seba reflexívne si vie priznať aj chyby a omyly, a tak tvorí, dotvára a mení vlastný názor za chodu vecí a dní v čase…
Je samostatne, svojprávne, aktívne a kriticky mysliacou, dynamickou, autentickou a originálnou charizmatickou osobnosťou…

Rigidita je psychologický pojem a názov pre strnulosť, nemennosť, neschopnosť vývojových zmien v myslení, názoroch a postojoch…
Zeman to presne vystihol: „Len blbec nemení svoje názory.“

Zoči-voči Milošovi Zemanovi treba byť neúnavne vždy v strehu, čo je pre druhú stranu nepohodlné, mnohí sa v debate s touto autoritou necítia komfortne, strácajú sebaistotu a panikária (vedia o tom svoje politici aj novinári).
Principiálna nemennosť postojov, stanovísk a názorov vo veciach osobných a ľudských hodnotových preferencií a vo veciach ľudskej etiky a mravnosti, nie je rigidita ale osobná ľudská cnosť a kladné vlastnosti ľudskej osoby. Je ich ako šafránu.
Svetské čnosti by mali byť v súlade s kresťanskými. Kresťanské sú vytláčané liberálnymi svetskými pseudo hodnotami.
Každý za seba, si musí vybrať, zvážiť a slobodne (liberálne) sa rozhodnúť, akú štruktúru bude mať jeho osobná hodnotová orientácia, v rámci individualizácie a individuácie ľudských hodnôt…
Ľudské práva a slobody sú neodlučiteľné od zodpovednosti za rozhodnutia a skutky konané slobodne, ako produkty slobodnej vôle a voľby…
Tak si ich užívajme.

Miloš Zeman to dá aj v kľúčovej predvolebnej debate s jeho súperom Jiřím Drahošom, jeho výzvu na televízny duel prijal.
Po dobu nastávajúcich štrnástich dní zažijeme nenávisť a osočovanie odporcov Miloša Zemana, má sa spochybňovať jeho zdravotný stav…
Za Jiřího Drahoša sa už postavili „liberálne, slobodné, a nezávislé“ médiá, aj „naše“ Denník N, SME, Pravda…
Takzvaná „verejnoprávna“ RTVS o tom bude ako tiež pro európska a pro systémová súčasť Systému Matrixu Globálneho Prediktora len „slobodne, nezávisle, pravdivo, objektívne a komplexne“ informovať…
A podsúvajú Drahoša, lebo „Česko potrebuje zmenu.“ Už sa „nudí“…
Aj, že Zeman vytvára „mocenský blok“ s Babišom, lebo Babiš a jeho ANO je reálny víťaz volieb…

V prípadných predčasných voľbách príde opozícia aj o ponožky.
Hrajú sa na „sedem statočných a zásadových“ sú chorí túžbou po moci. A tá je zlý radca.
Dôkaz Zemanovej operatívnej dynamiky je, že prezident Babišovi stanovil podmienku podpory najmenej sto plus jeden hlas…
Proti prúdu „tiež inteligentných“ ale vzdelaných hlupákov, sa za každú cenu (…) nedá…
Lebo vzdelanie ešte nezakladá a nerovná sa múdrosť.

Som vždy v očakávaní, čím ma ten úcty a rešpektu hodný a múdry pán osloví a aktivuje aj moje myslenie.
Od nikoho neodpisuje. Názory nemení ako ponožky.
Nie je „populista“; to je lož a orwellizmus. Veciam a ľuďom dáva len ich mená, také, aké ich on vidí… (a nemá problém ich korigovať v čase…).
Prvé kolo prebehlo pokojne, s výnimkou incidentu s rovno a presne na hlavu trafenou aktivistkou feministických ukrajinských FEMEN.
Jiří Drahoš sa „bezpečne a na istotu“ pridržiava šedej orwellovskej mantry „ukotvenia Česka v euro a transatlantických štruktúrach“ čo napovedá jeho spôsobu „ukotvenia“ v prezidentskom kresle a v Rímskom klube (Klaus).

A ak Drahošovým vzorom je a má byť Andrej Kiska a nie Tomáš Garyk Masaryk, no, spánombohom…
Zeman zo svojich ciest prináša miliardy a Kiska zvratky v lietadle. Kiska je ako prezident nesvojprávna bábka nadnárodných síl. A bez papiera zväčša nepovie ani dobrý deň.

Debata neúspešných kandidátov bez Zemana a Topolánka bola nezvyčajne pokojná, čím znepokojila nudiace sa krvilačné médiá…
Pre a analytikov bola vraj kampaň „málo dynamická“ bez obvyklých predvolebných podrazov a bulvárnych škandálov.

Výčitky, že si kampaň robil návštevou krajov a okresov, by mali byť pochvalou; ale pred voľbami sa prezident predsa nemohol zavesiť do skrine.
A svoje si povedal v snemovni.
Čo iné, pre zmrdov, než  jasná „kampaň“! 🙂
Prezidentove štvrtky (TV Barrandov) boli vraj kampaň. Tú si ale robili kade-tade v médiách Mečiar, pravidelne v STV a na Pasienkoch, Dzurinda aj Fico (Z prvej ruky, Sobotné dialógy…).
Všetci si a všade robili kampaň od rána do večera.
Tvrdenie, že Zeman rozdeľuje spoločnosť je lož. Zjednocuje voličov a rozdeľuje odporcov. A ryje do médií a je nepoddajný.

Prezident Zeman dodržiava písanú ústavu. Ústavné zvyklosti kreatívne koriguje tak, ako mu to vyhovuje. Lebo je inteligentný a aktivistický prezident. Nie mŕtva hmota. Využíva slabiny dikcie ústavy. Zodpovedný nie je on, ale tvorcovia ústavy. Jeho kreativitu stráži Ústavný súd.
Prezident je aktivistický, nie silný. Ide o dva odlišné pojmy; jeho osobný aktivizmus neznamená, že je nad parlamentom, Česko je aj za Zemana parlamentnou demokraciou, nie prezidentským systémom, akým je Turecko. Turecko si svoj prezidentský systém a jeho posilnenie odhlasovalo v riadnych slobodných a demokratických voľbách…
Svoju úvahu o vládnutí a prezidentskom systéme posuniem ďalej:
Autoritatívny režim ešte nie je totalitný režim. Je vhodný tam, kde hrozí ústavný rozvrat štátnosti a tam, kde je ľud dezorientovaný a nejednotný.
USA sú prezidentský systém, kontrolovaný ústavnými mechanizmami v moci senátu a súdnej moci, kde sa pri moci striedajú republikáni s demokratmi.
Veľká Británia (United Kinkdom) nemajú ústavu. A predsa sú parlamentnou demokraciou už stáročia… (a kráľovná do vládnutia a činnosti parlamentu nezasahuje).
Prezidentským systémom je Rusko. Ak by bolo parlamentnou demokraciou, neexistuje.
Pozdravujem Navaľného a USA. Rusko im na stôl položí presvedčivé dôkazy o ich zasahovaní do ruských prezidentských volieb. A nezbabre to tak, ako to v prípade Ruska a amerických prezidentských volieb zo strany Ruska zbabrali USA.
Alexander Navaľný je ich Trójsky kôň v Rusku. Nesmie politicky kandidovať 10 rokov. na 27. januára organizuje celonárodný bojkot volieb: „Za demokratické voľby v Rusku.“. Skôr, než stihne na ulici vykrikovať:
Slobodááááááááaaa!
Demokraciáaáaaaa!
Ľudské práváááaa!
Korupciááááááaa!
Tak ho úrady stopnú a zavrú.
Však si všimnite, ako sa tí českí a slovenskí parlamentní „demokrati“ vzájomne žerú – ako psy na ulici.
Takú demokraciu Rusko nepotrebuje.
Koniec úvahy.

Tvrdenie, že Česko je priam „oblepené“ Zemanovými bilbordmi je lož. Tých pár bilbordov vylepili jeho priaznivci.
Prezident Kiska si robí predvolebnú kampaň už tým, že je prezidentom. Pre prípadnú ďalšiu prezidentskú kandidatúru dostane bruselskú a Sorosovu podporu.
Brusel potrebuje poslušných a devótnych hlupákov.

Róbert Fico mal „gule“ na vyhlásenie: „Miloš Zeman je brutálne inteligentný“. A českí volební porazenci sa voči Zemanovi a Babišovi správajú brutálne hlúpo.
Inteligenciu je možné poraziť hlúposťou, ak tá je vo väčšine.
Aj sto krát opakovaná „pravda“ môže byť lož.

Prezident Zeman osobne po dobu svojho vládnutia a prezidentovania nemal žiadny osobný ani politický škandál, boli to len „prevádzkové“ chyby a omyly, ktoré sa snažil odstrániť alebo zmierniť…
Jiří Drahoš škandál zatiaľ zrejme tiež nemá, a ako osoba, v politike panenská a začínajúca tak povediac od politickej nuly, ho ešte mať „nestihol“.

Som „konzervatívnejší“ typ, ktorý má k novotám a novým tváram vo vrcholových politikách prvotnú a prirodzenú osobnú ľudskú, občiansku a politickú skúsenostnú nedôveru.
Nech Jiřího Drahoša volia tí, čo ho poznajú, a ktorí mu dôverujú.
Pre mňa je Jiří Drahoš mačkou vo vreci.
Nemám rád zmeny za každú cenu.

Bolo by dobré a vhodné, keby prezidentskí kandidáti „dozreli“ a na verejnosti sa prejavili v lehote do piatich rokov…
Po celú dobu si môžu robiť volebnú kampaň.
Snáď ich pán prezident ZEMAN vyčká…
Vzhľadom na relatívne vyšší vek je jeho zdravotný stav primeraný a nemá žiadny vplyv na jeho excelentnú mentálnu kondíciu.
Ľudský mozog za štandardných okolností starne, chradne a umiera spravidla ako posledný, až na konci dní a času každej ľudskej bytosti…

Podobná situácia nastane ale aj na Slovensku. Všetci, čo by radi byť slovenskí prezidenti by okamžite mali vyjsť s „farbou von“, nezatĺkať a nezatĺkať do poslednej chvíle, a ihneď začali svoje volebné kampane, aby sme mesiac pred voľbami ako voliči na nich nečumeli ako „vyorané myši“…
Lebo tak, ako to urobili ôsmi kandidáti ale aj ostatní, vyradení z registrácie volebných prezidentských kandidátov, to nefunguje.
Prezidentom nemôže byť hockto, kto si zmyslí stať sa prezidentom.
Nestačí, nestačí, nestačí!
Prezidentský kandidát sa musí dostať do hláv a sŕdc občanov, voličov…
Potom bude stačiť jeden.

Prezident Miloš Zeman v Česku nastavil veľmi vysokú latku pre prezidentské voľby na Slovensku.
Nemám rád podliezanie.
Vo veci voľby slovenského prezidenta budem netolerantný.

Prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc., dr. h. c. mult. fyzikálny chemik, v KSČ nebol, pre STB nepracoval, politické skúsenosti má malé až žiadne.
Je vzhľadný, príjemný a komunikatívny.
Javí sa dôveryhodne.
V regiónoch to ale nestihne („nadupaný“ čas).
Svojou dobrou vierou a odhodlaním, ale politickou naivitou, neskúsenosťou a ľudskou „čistotou“ riskuje, že v debate s prezidentom Zemanom, ktorú si „vypýtal“ zažije osobnú „traumu“.
Lebo reálna politika je sviňa.
Lebo je. Bodka.

Za akú cenu sa Česko sa vzdá špičkového akademika, profesora v odbore fyzikálna chémia?
To za Zemana stojí?
Preváži to Zemanov prínos a Zemanovu pridanú hodnotu pre Česko?
STOJÍ ZA TO proti zemanovskej koalícii pripraviť Česko o akademika v odbore fyzikálna chémia?
Bude Prof. Jiří Drahoš robiť vedu popri prezidentovaní, alebo prezidentovanie popri vede?
Miloš Zeman nie je vedec v odbore prírodné vedy, je ale „vedec“, teoretik, praktik, pragmatik a dobre skúsený prognostik v odbore politika.
Jiří Drahoš je v politike málo alebo vôbec znalý a skúsený.
Netuší, alebo len málo, alebo nič o globálnej predikcii.
Zožerú ho aj s chlpami.
Kto dá Česku vyššiu pridanú hodnotu:
ZEMAN alebo DRAHOŠ?
Ak má byť slovenský prezident vzorom pre Jiřího Drahoša, a nie T.G. Masaryk, a ak nemá čerpať to či ono od Havla, Klausa, a Zemana, no, spánombohom, Česko…
Zeman zo svojich ciest prináša miliardy a Kiska zvratky v lietadle. Kiska je ako prezident nesvojprávna bábka nadnárodných síl. A bez papiera zväčša nepovie ani dobrý deň.

Vždy som chcel mať prezidenta, ktorého si nebudem musieť len ctiť ale môcť aj vážiť. Akosi mi to zatiaľ nevyšlo.
Voliť či nevoliť, to je otázka. Koho budem voliť na Slovensku? Budem chcieť ísť voliť? A ktoréže zasa menšie zlo? Odpoveď je úplne mimo mňa. Sorry.

Stav vecí príbehu českých prezidentských volieb zodpovedá dátumu, hodine a času zverejnenia článku (vľavo hore).
Príbeh nečaká, posúva sa ďalej…
Na konci štrnásť dňovej orwellovskej zloby a nenávisti sa dozvieme výsledok.
Na výsledku druhého kola sa podpíše duel Zeman-Drahoš a voliči, pohodlne vyčkávajúci druhé kolo plus verejné hlasy neúspešných kandidátov a politikov…
Jiří Drahoš, podľa Václava Klausa staršieho, vstúpil do Rímskeho klubu, čím sa ocitol na druhej strane barikády…

Babišova menšinová vláda nedostane dôveru snemovne a Andrej Babiš (plus Jaroslav Faltýnek) budú vydaní spravodlivosti.
Andrej Babiš ako predseda vlády minimálnu väčšinovú podporu snemovne nezíska. Vytvorí sa priestor pre nové rokovania. Alebo predčasné voľby.
Ak pred nimi (druhé prezidentské poverenie) alebo po nich by ako predseda vlády mal ostať Babiš, bude problém.
Ak sa Babiš stiahne a namiesto seba ANO ako predsedu vlády ANO nominuje trebárs Jiřího Brabca, pričom Babiš ostane len radový člen strany, ostatní budúci možní koaliční činovníci s tým tiež nemusia súhlasiť, lebo:
Predsedu vlády je možné riadiť aj ako bábku javajku (zdola Babišom).
Podporu, ako strana, zostavujúca vládu, bude zrejme môcť ANO dostať len s iným predsedom strany a vlády, a vláda ako celok, čo je tiež možné, dostane dôveru, až ak Babiš a Faltýnek vystúpia z ANO a odídu z politiky.
Snemovňa môže byť krutá až na doraz.
Správanie politických strán a ich lídrov pozorne sledujú českí voliči.
V prípadných predčasných voľbách SPD posilní, lebo Dublin 4 a referendum.
Miera politickej tolerancie voči ANO ostatným, o vládu sa uchádzajúcim politickým spektrom, sa predvídať nedá…
Krištáľovú guľu nemám.
Pekne pozdravujem. 🙂
Autor článku: Juraj Režo alias notorickyobcan

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

Záborská: KDH a NOVA by mohli v eurovoľbách spojiť sily

Bratislava 18. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   KDH a NOVA by mohli v budúcoročných voľbách do Európskeho parlamentu spojiť sily. Myslí si to slovenská europoslankyňa Anna Záborská. KDH by mohlo podľa jej slov na diskusiu o tejto téme využiť nadchádzajúci snem. "KDH a NOVA majú k sebe blízko hodnotovo aj…

V Poľsku havaroval autobus s dôchodcami; dvaja mŕtvi a 27 zranených

Varšava 18. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Slawomir Kowalski)   Dve osoby prišli v pondelok o život a najmenej 27 ďalších utrpelo zranenia po tom, čo v strednom Poľsku havaroval autobus s dovolenkujúcimi dôchodcami. S oznámením sa na miestne úrady o tom informovala agentúra AP. Autobus viezol približne 50 ľudí. Išlo o poľských…

V súvislosti s emisnou kauzou zadržali v Nemecku šéfa Audi Stadlera

Wolfsburg 18. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Matthias Schrader)   V súvislosti s emisnou kauzou zadržali v Nemecku šéfa automobilky Audi Ruperta Stadlera. Potvrdila to v pondelok spoločnosť Volkswagen, ktorá je materským koncernom Audi. Informácie o Stadlerovom zadržaní prichádzajú len týždeň potom, ako prokuratúra v Mníchove oznámila, že rozšírila vyšetrovanie v emisnej kauze…

Merkelová pristúpila na Seehoferovu lehotu ohľadne hraničných kontrol

Berlín 18. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Markus Schreiber)   Nemecká kancelárka Angela Merkelová akceptovala dvojtýždňovú lehotu, ktorú stanovil minister vnútra Horst Seehofer vo vzájomnom spore ohľadne azylovej politiky. Agentúra DPA o tom informovala po pondelkových rokovaniach predsedníctiev Merkelovej Kresťanskodemokratickej únie Nemecka (CDU) a sesterskej Kresťanskosociálnej únie Bavorska (CSU) na čele so Seehoferom.…

Perly z besedy o dezinformačných médiách v podaní komentátora SME Schutza, aktivistu Benčíka, mimovládkarky Masarikovej a novinára z Korzára Vrábeľa

Bratislava 17. júna 2018 (HSP/Foto:Screenshot:Video)   V akom stave sú slovenské médiá? Aký majú vplyv sociálne siete, blogy a youtube, ktoré každému umožňujú stať sa amatérskym novinárom? A aký vplyv majú rôzne "alternatívne médiá", fake news, propaganda, dezinformácie? Ako v dnešnom svete rozoznať pravdu a existuje vôbec? Diskusie na tieto…

V južnom Londýne zahynuli pod vlakom traja ľudia; ich smrť je záhadou

Londýn 18. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/PA-Yui Mok)   Traja ľudia prišli v pondelok ráno v britskej metropole Londýn záhadne o život pod kolesami vlaku. O prípade informovali v pondelok príslušníci britskej dopravnej polície, ktorí po príchode na miesto nešťastia spoločne so záchranármi konštatovali smrť troch ľudí. Incident sa stal v pondelok…

Matica slovenská sa ostro ohradzuje proti nepravdám poslanca Dostála o spolupráci s polovojenskými a extrémistickými skupinami

Bratislava 18. júna 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Nové vedenie Matice slovenskej sa ostro ohradzuje proti nepravdivým tvrdeniam poslanca NR SR Ondreja Dostála, ktorý podľa medializovaných informácií na štvrtkovej Hodine otázok v NR SR vyhlásil, že Matica slovenská na viacerých akciách a aktivitách spolupracuje so Slovenskými brancami. Rovnako je klamstvom, že by…

Novinárka Holcová šíri o vražde Kuciaka domnienku: "Niekedy mi napáda, že polícia už vie, kto to urobil a teraz potrebujú vyšetrovanie nejak rozdrobiť"

Praha 18. júna 2018 (HSP/Foto:Facebook)   Česká investigatívna reportérka Pavla Holcová uviedla, že niekedy si myslí, že slovenská polícia pozná vraha jej kolegu Jána Kuciaka, no na prípad môžu byť vyvíjané veľké politické tlaky. Predstavila aj jednu z málo známych vyšetrovacích verzií, že za dvojnásobnou vraždou vo Veľkej Mači stojí mafia…

Časť Rusov nesúhlasí so zvyšovaním veku pre odchod do dôchodku

Moskva 18. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Ďurčo)   Viac ako milión Rusov už podpísalo petíciu proti zvýšeniu veku pre odchod do dôchodku. Ako pre rozhlasovú stanicu Echo Moskvy uviedol Oleg Šein, viceprezident odborovej organizácie Ruská konfederácia práce (KTR), argumenty vlády v prospech tohto návrhu zákona "znejú nepresvedčivo". Šein dodal, že v…

Poslanci majú podľa návrhu Kataríny Cséfalvayovej vyjadriť znepokojenie nad rastúcim extrémizmom

Bratislava 18. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Národná rada (NR) SR vyjadruje hlboké znepokojenie nad rastúcimi prejavmi extrémizmu, neznášanlivosti a nenávisti v našej spoločnosti. Tieto prejavy vyvrcholili v poslednom období vo viacerých násilných prípadoch. Je smutné, že často boli vedené voči slabším, starším, ženám, cudzincom alebo inak odlišným ľuďom. Takýto…

Dostál kritizoval limity pre strany, Bernaťák hovorí o transparentnosti

Bratislava 18. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Limity na počet členov politických strán nie sú potrebné, myslí si opozičný poslanec Ondrej Dostál z klubu SaS. Súhlasí, že nie je správne, aby strana mala iba štyroch členov a aby sa strany kupovali, ale nemyslí si, že to treba vynucovať zákonom. Pochybuje…

Mainstremové médiá sa nevedia zmieriť s tým, že Hlavné správy sú dôveryhodnejšie ako oni. Napadol nás ďalší fake newsový plátok

Bratislava 18. júna 2018 (HSP/Foto:HSP)   To, že boli Hlavné správy agentúrou Reuters vyhodnotené ako najdôveryhodnejšie internetové spravodajské médium nedá spať našej mainstreamovej konkurencii. Určite, okrem toho, že si museli ísť nasadiť antidepresíva, sa intenzívne zamýšľajú nad tým, čo ďalej. Ale nemyslite si, že dôjdu k nejakej sebareflexii. Napríklad, že…

Švajčiari sú verní hotovosti

Bern 18. júna 2018 (HSP/Sputnik/Foto: Pixabay)   Asi 70 % celkového objemu vnútorných platieb pripada na hotovosť, o čom svedčia výsledky prieskumu Švajčiarskej národnej banky. Respondenti to vysvetľujú tým, že hotovosť berú všade, že je to pohodlné, že sa počíta rýchlejšie a úspornejšie (bez zrážok príznačných pre iné spôsoby platieb), informuje portál swissinfo.ch.…

Kalavská: V systéme ambulantnej pohotovosti je pokrytých vyše 80 % bodov

Bratislava 18. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Väčšina ambulantných pohotovostí, ktorú začnú od júla fungovať po novom, bude zabezpečená. Pokrytých má byť 80 až 85 percent siete pohotovostí. V pondelok to po stretnutí so zástupcami lekárov a nemocníc deklarovala ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smer-SD). Ministerka vysvetlila, že po tom,…

Popletená Hanzelová by aj chcela aj nemôže odpovedať na otázky Hlavných správ

Bratislava 18. júna 2018 (HSP/Foto:Facebook)   Redaktorka spravodajstva RTVS Zuzana Kovačič Hanzelová, ktorá bola s ďalšími kolegami odídená z verejnoprávnej televízie kvôli svojim jednostranným, nevyváženým reportážam, sa zamotala do svojich úvah po tom, čo ju náš reportér Ivan Lehotský oslovil a požiadal o odpovede na otázky Hanzelovej sa nepáči, že Hlavné…

Iránsky prezident Hasan Rúhání navštívi v júli Švajčiarsko a Rakúsko

Viedeň 18. júna (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Presidency Office, Rouzbeh Jadidoleslam)   Iránsky prezident Hasan Rúhání navštívi začiatkom júla Švajčiarsko a Rakúsko. Informovala o tom v pondelok agentúra DPA s tým, že jeho cesta prichádza v čase, keď sa Európa usiluje zachrániť jadrovú dohodu s Teheránom, od ktorej nedávno odstúpili Spojené štáty. Rúhání pobudne…

České firmy zúfalo zháňajú "ajťákov," ponúkajú platy vyššie ako bankárom

Praha 18. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)   České firmy zháňajú pracovníkov prakticky vo všetkých priemyselných odvetviach. Sú však aj také oblasti, kde dopyt ide do krajnosti. Týka sa to aj špecialistov na informačné technológie. Tým ponúkajú firmy aj vyššie mzdy, než v priemere poberajú bankári. "Najväčší nedostatok ľudí vládne v…

Do boja proti Matečnej sa zápája aj odsúdený Mikuláš Vareha. Poznáme stanovisko ministerky na jeho obvinenia

Košice 18. júna 2018 (HSP/Foto:TASR-Dušan Hein)   Generálna prokuratúra SR sa má zaoberať podaním, ktoré hovorí o podozrení zo spáchania trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa. Podľa denníka Korzár je autorom podania bývalý veľkopodnikateľ Mikuláš Vareha, ktorý si odpykáva trest v Sabinove. Vareha v oznámení uvádza, že zneužitia právomoci verejného činiteľa sa…

TopSpeed

Máme veľmi zlé cesty, zaostávame aj za krajinami 3. sveta

10

Na zlé cesty na Slovensku sa motoristi sťažujú ešte od čias Československa. Je to už taký motoristický šport. No je plne opodstatnený, nejednému vodičovi totiž zlé cesty zásadne skrátili životnosť auta, či dokonca spôsobili veľmi drahé a oveľa častejšie opravy podvozkových častí. 

Slovenský Okruhový Pohár pokračoval na Pannonia Ringu

3

Slovenský Okruhový Pohár mal po prvých pretekoch dvojmesačnú prestávku. Prestávka ale skončila vo štvrtok 7. júna 2018 kedy pretekári opäť naštartovali motory, aby si zmerali sily na technickom maďarskom okruhu Pannonia Ring. Trať s dĺžkou 4740 m vyhovuje hlavne menším autám, ktoré vďaka charakteru okruhu veľmi nepociťujú nedostatok výkonu.

LMP1 končia, vo WEC ich nahradia hypercars

3

Vytrvalostné pretekanie prototypov pod hlavičkou FIA ide dole vodou. Z najvyššej kategórie LMP1 postupne odišli takmer všetky automobilky, zostala len Toyota. Aby tam Toyota Gazoo Racing nebola sama, dopĺňa ich niekoľko súkromných tímov. Tam to ale nekončí, namiesto dvoch sezón 2018 a 2019 máme jednu supersezónu. Po nej LMP1 končia. 

Aké je vhodné auto pre otca?

13

Ste v situácii, že po rokoch strávených za volantom praktického rodinného MPV či kombi chcete niečo živšie, rýchlejšie a obratnejšie? Prípadne by ste chceli pre terén niečo skutočne chlapské? Aké auto pre otca vám odporúčajú známi a rodina a čo by ste, chceli vy? Pri príležitosti Dňa otcov pripravila medzinárodná sieť autocentier AAA AUTO…

Ako čistiť olejovú vaňu motora zvnútra a prečo?

7

Určite ste už videli niekoľko obrázkov alebo videí, v ktorých je zobrazené zakarbónované vnútro motora. V dnešnej časti AUTOvKELLY sme sa rozhodli zanedbaný motor aspoň trochu mechanicky očistiť. S agresívnymi rozpúšťadlami nikdy neviete, aký kúsok sa dostane do olejového čerpadla a jeho upchatie môže znamenať pre motor fatálne následky. Ako…

Nové BMW 8 predstavili s dvoma motormi. Jeden je dízel

6

O novinke BMW 8 sa už napísalo toľko článkov, že lepšiu reklamu si BMW ani priať nemohlo. Iste, boli tu aj negatívne správy, ako uniknuté foto prototypu s nie práve vkusnými detailmi, aj smrteľná nehoda prototypu. Dizajnovo je to lepšie ako sa zdalo a za nehodu auto nemôže. Nové BMW 8 tak…

KAMzaKRÁSOU

Saturejka záhradná: Pozri, ktoré neduhy ti pomôže rýchlo odstrániť!

1

Saturejka záhradná je liečivá bylinka, ktorá vám pomôže zatočiť s viacerými zdravotnými problémami. Je účinná pri tráviacich ťažkostiach i vysokom krvnom tlaku. Okrem toho je však skvelým pomocníkom i v kuchyni. Drvená saturejka sa používa ako korenina k mäsu či do polievok. V nasledujúcom článku vám prezradíme všetky dôležité informácie o tejto užitočnej rastline.

Toto potrebuješ ovládať: Ako predísť mikrospánku a únave za volantom?

3

Dovolenková sezóna už je v plnom prúde, a to sa ešte oficiálne ani nezačalo leto. Je bežné, že do bližších destinácií, ako Česko, Maďarsko, Taliansko či Chorvátsko, sa vyberáme autom, preto sme sa rozhodli dať dokopy zopár užitočných rád, tipov a inšpirácií, ako sa môžeš udržať v bdelom stave počas šoférovania, ak sa chystáš…

Písanie denníka: Spoznaj blahodarné účinky tohto rituálu!

2

Aj ty si sa pri tejto téme pousmiala s nostalgickou spomienkou na detstvo a skorú mladosť, kedy bolo pre teba všetko také nové, nepoznané, tajomné či emotívne, že si sa s tým všetkým musela bezpodmienečne zveriť svojmu denníčku? A čo tak vrátiť sa k tomu? Písanie denníka totiž odporúča desať z desiatich psychológov – a toto sú…

Samozber marhúľ: Kde na Slovensku kúpiš najlepšie marhule zo sadu?

2

Samozber marhúľ, ako prakticky akéhokoľvek iného ovocia, sa stáva čoraz obľúbenejšou aktivitou Slovákov. Ak patríš medzi nich a rada by si si túto sezónu pripravila domáci marhuľový džem alebo kompót, pozri sa, kde, v rámci Slovenska, si môžeš nazbierať marhule zo sadu a koľko ťa to bude stáť!

Recept na jahodový džem: Keď ho ochutnáš, iný už pripravovať nebudeš!

4

Leto začína vtedy, keď sa v obchodoch alebo na trhoch začnú objavovať jahody. Naozaj, nie je nič lepšie, ako vychutnať si tie sladké červené plody po dlhej zime. Dokonca si ich môžeme nazbierať aj sami na samozberných miestach. Ozaj, boli ste si ich už nazbierať? Ak neviete, čo s nimi, tak…

Vyhrajte morský kolagén Inca Collagen v hodnote 45 €

6

Vedeli ste, že kolagén je veľkým pomocníkom v zdraví, ale aj v kráse? Ak nie, tak ste na správnom mieste, kde sa dozvedáte množstvo noviniek a zaujímavostí, ktoré vám denne prinášame. Ak ste doposiaľ nepočuli o jeho účinkoch, tak sa zapojte do súťaže o morský kolagén Inca Collagen v hodnote 45 €! 

TopDesať

10 pesničiek, ktoré ťa rozveselia za každých okolností

0

Každý z nás má občas dni, kedy sa jednoducho nedarí a zdá sa, že už nič nemôže byť horšie. No netreba klesať na duchu a radšej sa počas takých dní sústreď na veci, ktoré ťa rozveselia. Ako napríklad týchto 10 pesničiek. :) Napriek tomu, že každý z nás má v…

TOP 10 skvelých zliav na internete

0

Nákupy na internete sa stávajú čoraz častejšími a niet divu. Prečo sa brodiť preplneným nákupným strediskom alebo čakať v obrovskom rade, aby ste si niečo kúpili? Určite si radšej v pohodlí domova prezriete ponuku svojho najobľúbenejšieho obchodu a nakúpite si pomocou pár klikov. My sme si pre teba na dnes pripravili TOP…

Každý otec je hrdina. A tu je hneď niekoľko dôkazov

0

Otec je svojim spôsobom hrdina. Či už sa jedná o záchranu, alebo o obyčajnú pomoc. dieťa stále vie, že na svojho otca sa môže obrátiť. A to, že otcovia sú hrdinovia ti dnes aj pomocou týchto pohyblivých obrázkov dokážeme. Uvidíš, čo všetko sú ochotní otcovia urobiť pre svoje ratolesti. Neboj sa,…

Príroda to vytvárala 320 miliónov rokov. Partia mladíkov to zničila v priebehu pár sekúnd

0

Vietor, dážď a ľad vytesávali Brimham Rocks v Yorkshire v Spojenom kráľovstve posledných 320 miliónov rokov. No to, čo príroda budovala milióny rokov, zničila partia mladíkov v preiebeho niekoľkých sekúnd. "V piatok 1. júna bola približne o 20:45 hodine videná skupina piatich mladých ľudí, ktorá tlačila skalu na vrchole jedného z útesov," tvrdí…

Dôkaz, že naši starí rodičia robia tento svet krajší

0

Možno to poznáš aj ty zo svojej vlastnej skúsenosti. Starí rodičia vedia byť poriadne zábavní, ale aj zaujímaví, hlavne ak začnú rozprávať o svojich príhodách z detstva. Nie sú tu však iba na zábavu, ale sú tu predovšetkým aj na to, aby nám ukázali, že náš svet môže byť stále…

Neuveriteľné premeny: Títo ľudia dokázali nemožné

0

Zhodenie nadbytočných kilogramov sa môže často zdať ako vopred prehratá bitka. No výsledky takéhoto boja môžu zmeniť život od základov. Dnes sa pozrieme na ľudí, ktorí dokázali neuveriteľné premeny. Ťažké životné obdobia, stres, zaneprázdnenosť: to všetko sú časté výhovorky, prečo sa vyhnúť prvému kroku v dosiahnutí životnej premeny. Minulý rok až 45 % Američanov v prieskume…