Slovenské dôchodky v ohrození?

Dôchodky na Slovensku v ohrození!

Kotlebovci od roku 2016 neustále upozorňujú na potrebný vyrovnaný štátny rozpočet a zásadnú obozretnosť pri akomkoľvek zadlžovaní.

👉 Varujú pravidelne pred tým, čo všetko spôsobí veľké zadĺženie Slovenska.

👉 Ich nespočetné upozornenia, že sociálny systém musí byť založený aj na princípe zásluhovosti, aby mohol motivovať tých, ktorí pracujú a poctivo si plnia daňové povinnosti garanciou dôstojného života všetci v tichosti ignorujú. 😠

👉 Pričom miesto plošného vyplácania rôznych benefitov pre marginalizované skupiny a nezamestnaných môže pre nich vytvárať ministerstvo práce pracovné miesta a podmienky, ktoré ich navedú na „správnu koľaj“ a umožnia im tiež plnohodnotne žiť. Veď prečo rozdávať darom krajce chleba komukoľvek, koho môžeme naučiť ten chlieb rovno piecť? Kto nebude mať záujem, získa len omrvinky. Aj pokiaľ by takéto úsilie bolo pre štát mierne finančne náročnejšie, po niekoľkých rokoch efektivita prinesie nemalé úspory. A z dlhodobejšieho hľadiska predčia úspory navyšené dotácie. Súčasne by bol takýto projekt jednoznačne prínosný pre spoločnosť v porovnaní so súčasným stavom. A to už prakticky dňom jeho spustenia.

👉 Lenže neustále vidíme plytvanie verejnými prostriedkami, bezbrehé zadlžovanie Slovenskej republiky, rozdávanie benefitov cez rôzne projekty a občasné kupovanie si voličov prostredníctvom verejných sociálnych prísľubov, ktorých realizáciu už ohrozí verejne známy pojem „prázdna špajza“.
Paradoxne práve súčasná koalícia používala toto slovné spojenie najčastejšie v súvislosti so svojimi predchodcami a vniesla ho do povedomia občanov. Čo vlastne ostane po ich pôsobení v štátnej kase?

👉 Ak k týmto faktom pripočítame rozšafnosť niektorých ministerstiev, diletantské nakladanie s verejnými prostriedkami, financovanie rozmanitých kontroverzných projektov, tak výsledkom nemôže byť nič iné než kolaps sprevádzaný vysokou infláciou a zhrútením sociálneho systému SR a pokračujúcim plošným domino efektom. Aby tomu vláda zabránila, bude musieť ďalšie nové spôsoby, ako tieto peniaze vytiahnuť od občana. Ak to nemá „kľaknúť“, niekto to zaplatiť bude musieť.

👉 Katastrofické scenáre už ku podivu začínajú zaznievať aj z iných zdrojov než len z tých Kotlebovských.
Očakávaný návrat rastu ekonomiky samotnej Európskej Únie sa napokon v prvom kvartáli tohto roku nekonal, ba naopak výsledok hodnotenia vývoja HDP pre Eurozónu potvrdzuje ďalší pokles (foto v prílohe z Eurostatu).

👉 Samotná EÚ síce upozorňuje na niektoré riziká, no zatiaľ stále verí, že aj vďaka ekonomickým stimulom začne ekonomika opäť rásť (odkaz v závere článku).

👉 Vráťme sa však späť k slovenským dôchodkom:
“ „Vysoká záťaž musí byť vykúpená reštrikciou. Či už v podobe zvyšovania daní, odvodov, alebo znižovaním výdavkov štátu,“ upozorňuje Predseda rady pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ) Ján Tóth. V opačnom prípade bude prudko rásť zadlženie krajiny. Potom dnešní tridsiatnici dostanú dve rany. Prvou bude prudké zvyšovanie daní. Druhou znižovanie dôchodkov v starobe. Inými slovami budú robiť dlhšie a v starobe na oplátku dostanú menej peňazí.“ zamýšľa sa v reakcii na vyhlásenie predsedu rozpočtovej rady redaktor portálu trend.sk Branislav Toma.
Ten upozorňuje aj na šéfa rezortu UPsVaR Milana Krajniaka (Sme Rodina) v spojitosti s tým, že veľkú časť ušetrených peňazí sa rozhodol minúť na svoje priority.

Odkaz na FB príspevok a foto:

https://www.facebook.com/118729081524752/posts/4227402187324067/

Zdroje foto a nadväzného info:
https://www.trend.sk/ekonomika/slovenske-dochodky-su-neudrzatelne-tak-zle-ako-dnes-to-nikdy-nebolo?

https://euractiv.sk/section/buducnost-eu/news/ekonomika-v-2021-zotavovanie-s-rizikami/

https://ec.europa.eu/slovakia/news/jarna_hospodarska_prognoza_2021_vyhrnme_si_rukavy_sk

Pavol Lazar,
ĽS Naše Slovensko Žilina a Bytča.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Pavol Lazar

O AUTOROVI

Od roku 2006 som sa začal zaujímať o medzinárodné dianie a následne aj o politické a kultúrno-spoločenské dianie na Slovensku. Od roku 2010 som sa angažoval ako dobrovoľník aktivizujúci sa v pronárodne orientovanom občianskom združení a neskôr som začal spoluprácu s ďalšími, podobne orientovanými združeniami a organizáciami.
Pred parlamentnými voľbami v r. 2016 som začal aktívne podporovať ĽS Naše Slovensko. O niekoľko mesiacov som vstúpil do ich radov ako člen, neskôr sa stal predsedom okresnej organizácie v Žiline a následne oblastným predsedom pre okresy Žilina a Bytča. V poslednom desaťročnom období som organizoval, alebo sa spolupodielal na organizácii množstva projektov s rôznorodým zameraním (ekoprojekty, diskusie, spomienkové akcie, či dobrovoľnícke brigády zamerané na pomoc).
Popri výkonu práce v rozsahu mojich živností pracujem súčasne aj ako kontrolór pre distribučné spoločnosti, venujem sa rodine, straníckym záležitostiam, pomoci ľuďom v rámci regiónu a štúdiu na vysokej škole, kde rozširujem svoje vedomosti v oblasti politológie.

"Byť rozhľadeným Slovákom a dobrým človekom je cesta, ktorou sa uberá môj život.", je mojim osobným krédom, ktorým sa riadim.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 27

Celkové hodnotenie: 23.46

Priemerná čítanosť:

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  302 Found

  302 Found


  nginx
 • icon FOTO DŇA