Nedajte sa oklamať podozrivou vakcínou vyvinutou americkou farmaceutickou spoločnosťou Pfizer a jej nemeckým partnerom BioNTech!!!

Novodobá diktátorka predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová, ktorá v decembri 2019 vymenila na poste predsedu EK opilca Jeana-Claudea Junckera sa nechala počuť, že EK podpíše dohodu o zabezpečení 300 miliónov dávok vakcíny proti koronavírusu vyvinutej americkou farmaceutickou spoločnosťou Pfizer a jej nemeckým partnerom BioNTech. Leyenová je nadšená propagátorka americko – nemeckej vakcíny, ktorú chce veľmi rýchlo podľa jej vyjadrenia distribuovať do celej Európy. Zabudla sa len opýtať na súhlas členských štátov EÚ. Jednoducho im to nariadi.

To ju však netrápi, pretože novodobí platení a korumpovaní diktátori nemajú vo zvyku sa správať podľa demokratických pravidiel. Keď si pozriete životopis Leyenovej, zistíte, že táto pani je spriahnutá s farmáciou a epidemiológiou aj profesne, čo nie je samozrejme chyba, keby to nezneužívala na politické, pronemecké, (Leyenová je Nemka) farmaceutické ciele pre nadnárodné spoločnosti a možno má aj niekde v daňovom raji otvorený účet, kde jej prídu peniaze za jej nadprácu.

Spoločnosť Pfizer uviedla, že jej vakcína proti koronavírusu môže mať podľa prvotných dát až 90-percentnú účinnosť. EK už uzatvorila ďalšie tri dohody s farmaceutickými spoločnosťami, ktoré pre štáty „európskej dvadsaťsedmičky“ umožnili kúpiť takmer miliardu dávok potenciálnej vakcíny proti ochoreniu COVID-19.

EK uviedla, že akonáhle bude vakcína pripravená, členské štáty by k nej mali mať prístup súčasne. Uprednostňovaní budú ľudia nad 60 rokov, zdravotnícki pracovníci a osoby so zdravotnými problémami. Spoločnosti Pfizer a BioNTech v utorok informovali, že dosiaľ podpísali kontrakty na dodávky 570 miliónov dávok pre roky 2020 a 2021 s možnosťou nákupu ďalších 600 miliónov dávok.

S touto vakcínou však nie je všetko v poriadku. Ešte sa len začali klinické testy a už portál Webnoviny priniesol informáciu že citujem:

„Niektorí dobrovoľníci, ktorí sa zúčastnili klinických testov pre očkovaciu látku proti novému koronavírusu od firiem Pfizer a BioNTech, zrejme vedia o testoch viac, ako by mali. Pre médiá totiž uviedli, že sa u nich prejavili vedľajšie účinky, čo by znamenalo, že dostali skutočnú vakcínu a nie iba placebo. V tejto fáze testovania by však nemali vedieť, či je to naozaj tak.

Z takmer 44-tisíc dobrovoľníkov zo šiestich amerických štátov sa našlo niekoľko, ktorí prirovnali vedľajšie účinky vakcíny k „ťažkej opici“, teda k stavu, aký majú ľudia po vypití príliš veľa alkoholu.

Preto je opatrnosť občanov Slovenska na mieste, aby sa nedali zmanipulovať bábkovou vládou Igora Matoviča na očkovanie touto pochybnou vakcínou. Oveľa ďalej vo výskume a klinických skúškach pokročilo Rusko, ktoré vyvinulo vakcínu Sputnik V  a už podpisuje po svete kontrakty pre jej distribúciu medziiným aj do Maďarska.

Svet čoraz viac hovorí o geopolitickom dopade ruskej vakcíny proti ochoreniu Сovid-19. Podľa správ z medzinárodnej tlače sa na Rusko obrátilo s otázkami o Sputniku V viac ako 40 krajín sveta, a Mexiko už oznámilo, že touto vakcínou bude zaočkovaných 25% populácie, zatiaľ čo pokusy s vakcínou spoločnosti „AstraZeneca“ a Oxfordskej univerzity boli pozastavené. Súčasne Rusko oznámilo podpísanie dohody o dodávke 32 miliónov dávok vakcíny do Mexika. To stačí na zaočkovanie 25 percent obyvateľov tejto latinskoamerickej krajiny.

Ruská vakcína vyvinutá inštitútom Gamaleya používa ľudské adenovírusové vektory sérotypov 5 a 26 v rôznych pomeroch.

Oxfordská“ vakcína – vektory opičieho adenovírusu. Oba vektory sa používajú na doručenie genetického kódu Sars-CoV-2 pacientovi a na stimuláciu imunitnej odpovede. Podľa ruských odborníkov bez ohľadu na to, že rozhodnutie niektorých farmaceutických spoločností bolo prijaté kladne, tak Rusi tento názor o oxfordskej vakcíne nezdieľajú.

Neberie sa do úvahy absencia dlhodobých štúdií o rizikách rakoviny a vplyve nových vakcínových technológií na plodnosť. Patria sem platformy založené na mediátorovej ribonukleovej kyseline – mRNA (ako je to v prípade amerických vakcín od spoločností Pfizer a Moderna) a vektory opičích adenovírusov (vakcína proti koronavírusu vyvinutá Oxfordskou univerzitou.

Inštitút Gamaleya sa domnieva, že použitie ľudských adenovírusov je „prirodzenejšie“. Vakcína Sputnik V prešla v Rusku zrýchlenou registráciou a testujú ju veľké skupiny dobrovoľníkov. Na tretej fáze výskumu sa zúčastnilo 40 000 ľudí.

Prvé údaje o vakcíne Sputnik V  boli zverejnené v prestížnom britskom vedeckom časopise The Lancet. Podľa týchto údajov je vakcína stopercentne účinná a jej vedľajšie účinky sú minimálne.

Dnes ruská vakcína čelí útokom kritikov kvôli dobrovoľníkom, ako aj pre údajné nezrovnalosti, ktoré si The Lancet nevšimol, dokonca existujú aj obvinenia z krádeže údajov o iných vakcínach!

Nejde o žiaden vtip, „politická váha“ vakcíny Sputnik V skutočne rastie. Po správach o podpísaní dohody s Mexikom o dodávkach ruských vakcín, nasledovali ďalšie – do programu testovania sa zapojili niektoré brazílske štáty. Vláda štátu Parana už podpísala príslušnú dohodu s Ruskou federáciou, na rade je štát Bahia.

Teraz, keď americká vakcína stratila pozíciu lídra , Sputnik V má všetky šance na rýchle získanie „politickej váhy“. Preto sú kritici ruskej vakcíny takí príliš aktívni.

Maďarsko je pripravené začať s nákupom ruskej vakcíny proti COVID-19 už v decembri. Európska komisia, ktorá donedávna hrozila Budapešti sankciami za použitie vakcíny Sputnik V sa zatiaľ zdržiava aktívnych krokov na zabránenie nákupu ruskej vakcíny Maďarskom, ale je to len zastierací manéver. EK má totiž obavy, že ich iniciatíva nákupu menej kvalitných americko-nemeckých vakcín sa minie účinkom.

Legislatíva EÚ hovorí, že ak sa registruje liek v jednej členskej krajine, môžu ho užívať aj iné členské štáty bez národnej registrácie. Maďarsko chce s nákupom ruskej vakcíny začať už v decembri, zatiaľ čo bábka Matovič avizuje nákup niekedy na jar budúceho roku, čo je jasný signál, že chce pre Slovensko distribuovať  americko-nemeckú vakcínu firiem Pfizer a BioNTech. Po skúškach chce Maďarsko vo veľkom dovážať ruskú vakcínu od januára budúceho roku, pričom jedna z maďarských spoločností chce začať vyrábať túto vakcínu.

Argentínsky prezident Alberto Fernandez chce rokovať so svojím ruským náprotivkom Vladimírom Putinom o plánoch na kúpu vakcíny Sputnik V.

V auguste Fernandez vo svojom mene a v mene svojich krajanov zablahoželal ruským vedcom k registrácii vakcíny proti koronavírusu. A najnovšie argentínsky vodca uviedol, že jeho krajina má v období od decembra do januára možnosť kúpiť 25 miliónov dávok vakcíny.

„Keď niektorí hovoria o Rusku, myslím si, že ani nerozumejú, o čom hovoria.“ Je to svetová veľmoc s 28 Nobelovými cenami, – citoval Fernandeza Channel One. – Krajina s obrovským vedeckým potenciálom a pokrokovými technológiami.“

Záver:

Ruská vakcína Sputnik V je nepochybne kvalitnejšia a účinnejšia (až 92%) ako vakcína Pfizer a BioNTech.

 Okrem toho nehrozia vedľajšie účinky a máte istotu, že je to skutočná vakcína proti COVIDU 19 a nie vakcína, pri ktorej existuje riziko Vášho sekundárneho ochorenia alebo začipovania podľa plánov zločineckého pozadia v USA, ktoré pandémiu plánovalo uviesť „do života“ oveľa skôr ako sa stali udalosti vo Wu-Chane.

Zaujímavé je, že Číňania si s pandémiou hravo poradili zatiaľ čo Matovičovci si z nás urobili pokusných králikov so smrteľnými následkami !!! Tzv. mainstreamové médiá sú ticho. Úmyselne mlčia o tom, že Čína si s problémom dávno poradila a život tam beží normálne.

Nie je dôležité odkiaľ vakcína pochádza, ale aká je účinná, bezpečná a spoľahlivá pre použitie bez zdravotných následkov. Vnášať politiku do očkovania a uprednostňovať horšie vakcíny len preto lebo západné farmaceutické firmy na tom musia zarobiť je plánovanou možnou genocídou národov. A proti tomu sa národy musia spojiť a bojovať.

Z mesta SNP Ivan Štubňa

https://www.ta3.com/clanok/1196488/o-novu-vakcinu-ma-zaujem-i-eu-chce-nakupit-300-milionov-davok.html

https://www.webnoviny.sk/vzdravotnictve/dobrovolnici-testujuci-vakcinu-na-covid-19-od-pfizeru-hovoria-o-vedlajsich-ucinkoch-citili-sa-vraj-ako-po-opici/

https://www.hlavnydennik.sk/2020/11/09/eu-napoikon-kapitulovala-madarsko-moze-nakupit-rusku-vakcinu-sputnik-v/

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Ivan Štubňa

O AUTOROVI

Vyštudovaný psychológ so skúsenosťami v oblasti podnikania, zahraničného obchodu, pôsobiaci niekoľko rokov v zahraničí a na ústredných orgánoch štátnej správy.
Záujmy: cyklistika,vysokohorská turistika, liečivé bylinky

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 57

Celkové hodnotenie: 24.24

Priemerná čítanosť: 1552

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Migrácia neohrozuje kresťanstvo, tvrdí pápež vo svojej novej knihe

  0icon

  Vatikán 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Alessandra Tarantino)   Pápež František vo svojej novej knihe publikovanej v pondelok zdôraznil, že migrácia neohrozuje kresťanstvo ani kresťanskú kultúru. Informovala…

  Čurný: Igor Matovič je osobnostne nespôsobilý na funkciu premiéra

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 (HSP/Foto:TASR - Martin Baumann)   Hudobný analytik Juraj Čurný zhodnotil doterajšie vládnutie Igora Matoviča (OĽaNO) a uviedol niekoľko dôvodov, prečo podľa…

  Europeniaze verzus „právny štát“: Maďari a Poliaci bojujú aj za nás, pridali sa Slovinci. A čo naši?

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 (HSP/Foto:TASR/AP-Olivier Matthys)   Trápna hra o podmienenie vyplácania peňazí z rozpočtu EÚ a Fondu obnovy „dodržiavaním princípov právneho štátu“ pokračuje: Brusel…

  Salvini: Neuveriteľné, čínski komunisti so svojím vírusom zamorili celý svet a ešte majú drzosť hádzať vinu na Taliansko

  0icon

  Rím 24. novembra 2020 (HSP/Foto:SITA/AP-Mauro scrobogna/LaPresse via AP)   Hovorca ministerstva zahraničia Číny Zhao Lijian naznačil, že vírus mohol mať pôvod mimo Číny. Ako miesto…

  Bezpečnostná rada OSN sa bude zaoberať konfliktom v Etiópii

  0icon

  New York 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Seth Wenig)   Bezpečnostná rada (BR) OSN usporiada v utorok vôbec prvé zasadnutie venované ozbrojenému konfliktu v severoetiópskom regióne Tigraj.…

  Médiá: Biden nominuje za ministerku financií Janet Yellenovú

  0icon

  Washington 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Pablo Martinez Monsivais)   Novozvolený americký prezident Joe Biden si za ministerku financií vyberie bývalú šéfku americkej centrálnej banky (Fed) Janet…

  Trump oznámil, že jeho tím začne s odovzdávaním moci

  0icon

  Washington 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP- Evan Vucci)   Americký prezident Donald Trump v pondelok oznámil, že jeho tím začne s procesom odovzdania moci zvolenému nástupcovi…

  Ústavnoprávny výbor odobril všetkých sedem kandidátov na šéfa GP

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Ústavnoprávny výbor Národnej rady (NR) SR v pondelok večer po ukončení verejného vypočutia odobril všetkých siedmich kandidátov na funkciu…

  V štáte Michigan potvrdili víťazstvo Bidena

  0icon

  Washington 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Carolyn Kaster)   Volební predstavitelia amerického štátu Michigan v pondelok oficiálne potvrdili tamojšie výsledky prezidentských volieb, podľa ktorých v tomto štáte…

  Slovensko čakajú ďalšie tri kolá testovania na koronavírus

  0icon

  Bratislava 23. novembra 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Slovensko čakajú ďalšie tri kolá testovania na ochorenie COVID-19. Uviedol to premiér Igor Matovič (OĽaNO), ktorý na brífingu…

  TopDesať

  Oprava rozbitých vecí môže byť aj poriadna zábava

  0 icon

  Oprava rozbitých vecí nemusí byť iba nuda. Ak sa do toho pustia obyčajní ľudia, ktorí nie sú veľmi zruční, tak môžu vzniknúť podobné komické situácie. Sťahovacie pásky držia pohromade nárazník a karosériu auta, vešiaky v rúre poslúžili miesto roštu a rovnako skvele poslúžila aj prázdna plastová nádoba, z ktorej si…

  Prečo je každá planéta vo vesmíre guľatá?

  0 icon

  Náš vesmír má najmenej jednu sextilionovú planétu. Ale každá jedna zo šesťdesiatich planét vo vesmíre je guľatá. Nie je medzi nimi ani jeden kváder ani žiadna planétka pripomínajúca Toblerone. Žiadna planéta nie je guľatá „od narodenia“. Planéta začína svoj život ako mrak hornín a prachových častích rotujúcich okolo hviezdy. Častice sa…

  Smrť princeznej Diany: 1. časť

  0 icon

  V nedeľu dňa 31. augusta 1997 otriasla v raných hodinách svetom správa o smrti princeznej Diany. Zomrela spoločne so svojím milencom Dodim Al-Fayedom pri autonehode, ktorá sa stala v noci v jednom z parížskych tunelov. Vodič automobilu Henri Paul tiež zomrel. Dianin bodyguard Trevor Rees Jones bol vážne zranený. Nejak tak môže vyzerať XY ďalších ranných…

  Pristátie na Mesiaci a nekončiace konšpirácie. 4. časť

  0 icon

  Bolo pristátie sfalšované? A kde je kráter? Ako mohli prežiť astronauti a zariadenie v module Apollo 11 Van Allenov radiačný pás? A čo mesačné kamene a výprava Wernhera von Brauna na antarktickú expedíciu? To je len výber najčastejších otázok, ktorými rôzni konšpirátori už po desaťročia zaplavujú internet. Prinášame vám štvrtý…

  Kde sa nachádza najdaždivejšie miesto na Zemi?

  0 icon

  Ak  sa niekto spýta, kde je asi najdaždivejšie miesto na Zemi, čo by ťa napadlo ako prvé? Dažďové pralesy alebo možno Anglicko? Prekvapivo to je v Indii. Podľa Guinessovej knihy svetových rekordov je najdaždivejšie miesto, tzn. z najvyššími priemernými ročnými zrážkami, dedina Mawsynram. Nachádza sa na severovýchode Indie a podľa získaných údajov tam…

  Vo svete IT

  Galaxy Z Fold 3 by mal byť novou „výkladnou“ skriňou Samsungu. Nahradiť by mal tradičnú sériu Galaxy Note

  0 icon

  Len prednedávnom sme Vás informovali o nedávnych správach z technologického sveta, ktoré naznačovali ukončenie vývoja novej série Galaxy Note spoločnosťou Samsung. Definitívny koniec tradičnej série z Južnej Kórey predpovedali viacerí leakeri a analytici, ku ktorým sa najnovšie pridávajú aj juhokórejské médiá. O ukončení série Galaxy Note a príchode náhrady v…

  Vesmír má pre nás vianočný darček: V decembri sa na oblohe objaví úkaz, ktorý sme nevideli už 800 rokov

  0 icon

  Vesmír má pre astronómov prichystané vianočné prekvapenie, píše portál Science Alert. Jupiter a Saturn budú na nočnej oblohe pri sebe najbližšie za posledných 800 rokov. Ide o planetárnu synchronizáciu, ktorá začala niekedy v lete. Dvojica planét sa k sebe neustále približuje a vrchol tohto priblíženia bude trvať od 16. do 25. decembra. Samozrejme, planéty nebudú…

  Tímu vedcov sa podarilo vytvoriť najdetailnejšiu mapu červenej planéty

  0 icon

  Tím zložený z amatérskych, ale aj profesionálnych astronómov, priniesol mapu Marsu, ktorá má väčšie rozlíšenie, ako ktorákoľvek iná, globálna mapa červenej planéty, píše portál Universe Today. Zábery boli zhotovené pomocou metrového teleskopu, ktorý sa nachádza v observatóriu Pic-du-Midi. Fotografie vznikali počas niekoľkých nocí na prelome októbra a novembra tohto roka. Pre astronómov išlo…

  Asimove zákony robotiky už vraj nie sú aktuálnymi. Myslí si to profesor, ktorý ich navrhuje takto upraviť

  0 icon

  Isaac Asimov ešte v roku 1942 prišiel s 3 zákonmi robotiky, ktoré sa stali akousi „mantrou“ robotizácie. Ide o zákony, ktoré hovoria pravidlách, ktoré by roboty nemali nikdy porušiť. Robot nesmie ublížiť človeku, ani nečinnosťou pripustiť, aby človek utrpel hocakú škodu. Robot musí poslúchať rozkazy, ktoré mu dá človek, okrem…

  Xiaomi začalo s testovaním Androidu 11 na ďalších smartfónoch. Je medzi nimi aj váš?

  0 icon

  Posledné dni priniesli viacero veľkých softwarových aktualizácií pre telefóny spoločnosti Xiaomi. Bohužiaľ však mnohé z nich sú zatiaľ dostupný len pre čínsky trh. Ide napríklad o novú verziu nadstavby MIUI 12.2, ktorá je založená na Androide 11. Dostupnou je pre modely smartfónov Mi 10, Mi 10 Pro a Redmi K30 Pro (resp.…

  Armádny Magazín

  Viete, že ... osud Židov bol spečatený za 90 minút? a iné menej známe fakty nielen z bojiska druhej svetovej vojny

  0 icon

  Slovensko, 24. november 2020 (AM) –Viete, že...? ...Turecko chcelo v roku 1952 zatvoriť Bosporský prieliv pre sovietske lode? Turecko je v podstate „večným“ nepriateľom Ruska, s ktorým bolo vo vojnovom stave 12-krát. Mnohí dnešní Rusi hovoria, že aj v súčasnej Sýrii sú na opačnej strane barikády, ž

  Komu bude slúžiť Európska armáda, ak vznikne?

  0 icon

  Nemecko, 24. november 2020 (AM) – Nemeckí poslanci za SPD vypracovali projekt na vytvorenie európskej „28. armády“ nezávislej od členských štátov a na čele s novým "európskym komisárom obrany". Armáda, ktorá by sa mohla byť vyjadrením "suverenity". Nemecký denník Die Welt opisuje projekt

  Náhorný Karabach: Jeden azerbajdžanský vojak zomrel, ruský mierotvorca zranený pri výbuchu míny

  0 icon

  Náhorný Karabach, 24. november 2020 (AM) – Dôstojník ruských mierových síl bol zranený pri výbuchu míny v Náhornom Karabachu, jeden azerbajdžanský vojak prišiel o život, ďalší štyri karabašskí záchranári boli zranení. Informuje o tom ministerstvo obrany Ruska.

  USA pokračujú v búraní bezpečnostnej architektúry sveta

  0 icon

  USA, 24. november 2020 (AM) – V noci na 22. november 2020 USA ukončili procedúru vystúpenia zo Zmluvy o otvorenom nebi, čím sú už takmer na konci deštrukčného procesu bezpečnostnej architektúry sveta. Na dokončenie deštrukcie im zostáva už len jediné – nepredĺžiť platnosť zmluvy START 3.   Z

  Irán zabarikádoval Venezuelské nebo: Drony Mohajer-6 budú na ochranu pred votrelcami

  0 icon

  Venezuela, 24. november 2020 (AM) –Prílet dronu Mohajer-6 do Venezuely môže byž varovaním pre USA. Ide o symbolický prílet, pretože Irán uvoľnil licenciu na výrobu svojho dronu vo Venezuele čo znamená pre Madurov "diktátorský" režim posilniť svoju obranu pred démonkratickým režimom z USA. Do akej miery bude tento projekt úspešný ukážu…

  Svetlo sveta

  Otec Urbančok: Blíži sa bibliou predpovedaný koniec sveta ?

  0 icon

  Homília na 25. nedeľu po Turícach – Misál sv. Jána XXIII. Mt 24,15-35 Keď uvidíte ohavnosť spustošenia na svätom mieste, ako predpovedal prorok Daniel – kto číta, nech pochopí: vtedy tí, čo budú v Judei, nech utečú do hôr, kto bude na streche, nech nezostupuje vziať si niečo z domu,…

  Arcibiskup Fulton J. Sheen: Nebo nie je až tak ďaleko

  0 icon

  V jednej známej piesni sa hovorí: “Keď som pri tebe, som v nebi.” Nech to znie akokoľvek ľúbivo, toto nie je nebo, o ktoré človek na zemi zápasí. Ak chceme hovoriť o nebi, musíme najskôr pochopiť, prečo nebo je večnosť. Hovoriť o večnosti znamená pochopiť čas. V nebi nie je…

  Očistec je miestom utrpenia, ale zároveň predĺžením Božieho milosrdenstva po smrti

  0 icon

  Pre veľkú väčšinu ľudí je takmer nemožné dosiahnuť na tomto svete dokonalosť. A preto Cirkev hovorí o Očistci. Pre väčšinu z nás je nemožné zomrieť v stave dokonalosti. Ďakujme Bohu, že vo svojom milosrdenstve, nám ľuďom, dal Očistec. Očistec je pre nás rozšírením Božieho milosrdenstva z tohto sveta do nadprirodzeného.…

  Dva spôsoby ako odkláňa diabol cnostných ľudí od svätosti

  0 icon

  Aj ľudia, ktorí žijú cnostným životom sú vystavení boju diabla. Ten dokonca samotnú cnosť vie využiť ako prostriedok a príležitosť na odpadnutie od Boha. V 16 storočí kňaz Lorenzo Scupoli predstavil a rozobral dve diablove stratégie, kedy je cnosť a túžba po dosiahnutí cnosti, využitá diablom na odklonenie duše od…

  Je ľahšie uveriť v prítomnosť Ježiša v Eucharistii alebo, že dieťa v maštali je Bohom?

  0 icon

  Raz na sviatok Zjavenia Pána jeden svätec povedal: „Boh sa nezjavuje ľuďom, ktorým stačí jedna kniha na celý život. Boh sa zjavuje buď úplne jednoduchým ľuďom ako boli pastierikovia alebo mudrcom, ako boli Traja králi. Obe skupiny ľudí totiž vedia, že o Bohu nič nevedia a sú pokorní. Tá tretia kategória ľudí…

 • icon FOTO DŇA