Nedajte sa oklamať podozrivou vakcínou vyvinutou americkou farmaceutickou spoločnosťou Pfizer a jej nemeckým partnerom BioNTech!!!

Novodobá diktátorka predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová, ktorá v decembri 2019 vymenila na poste predsedu EK opilca Jeana-Claudea Junckera sa nechala počuť, že EK podpíše dohodu o zabezpečení 300 miliónov dávok vakcíny proti koronavírusu vyvinutej americkou farmaceutickou spoločnosťou Pfizer a jej nemeckým partnerom BioNTech. Leyenová je nadšená propagátorka americko – nemeckej vakcíny, ktorú chce veľmi rýchlo podľa jej vyjadrenia distribuovať do celej Európy. Zabudla sa len opýtať na súhlas členských štátov EÚ. Jednoducho im to nariadi.

To ju však netrápi, pretože novodobí platení a korumpovaní diktátori nemajú vo zvyku sa správať podľa demokratických pravidiel. Keď si pozriete životopis Leyenovej, zistíte, že táto pani je spriahnutá s farmáciou a epidemiológiou aj profesne, čo nie je samozrejme chyba, keby to nezneužívala na politické, pronemecké, (Leyenová je Nemka) farmaceutické ciele pre nadnárodné spoločnosti a možno má aj niekde v daňovom raji otvorený účet, kde jej prídu peniaze za jej nadprácu.

Spoločnosť Pfizer uviedla, že jej vakcína proti koronavírusu môže mať podľa prvotných dát až 90-percentnú účinnosť. EK už uzatvorila ďalšie tri dohody s farmaceutickými spoločnosťami, ktoré pre štáty „európskej dvadsaťsedmičky“ umožnili kúpiť takmer miliardu dávok potenciálnej vakcíny proti ochoreniu COVID-19.

EK uviedla, že akonáhle bude vakcína pripravená, členské štáty by k nej mali mať prístup súčasne. Uprednostňovaní budú ľudia nad 60 rokov, zdravotnícki pracovníci a osoby so zdravotnými problémami. Spoločnosti Pfizer a BioNTech v utorok informovali, že dosiaľ podpísali kontrakty na dodávky 570 miliónov dávok pre roky 2020 a 2021 s možnosťou nákupu ďalších 600 miliónov dávok.

S touto vakcínou však nie je všetko v poriadku. Ešte sa len začali klinické testy a už portál Webnoviny priniesol informáciu že citujem:

„Niektorí dobrovoľníci, ktorí sa zúčastnili klinických testov pre očkovaciu látku proti novému koronavírusu od firiem Pfizer a BioNTech, zrejme vedia o testoch viac, ako by mali. Pre médiá totiž uviedli, že sa u nich prejavili vedľajšie účinky, čo by znamenalo, že dostali skutočnú vakcínu a nie iba placebo. V tejto fáze testovania by však nemali vedieť, či je to naozaj tak.

Z takmer 44-tisíc dobrovoľníkov zo šiestich amerických štátov sa našlo niekoľko, ktorí prirovnali vedľajšie účinky vakcíny k „ťažkej opici“, teda k stavu, aký majú ľudia po vypití príliš veľa alkoholu.

Preto je opatrnosť občanov Slovenska na mieste, aby sa nedali zmanipulovať bábkovou vládou Igora Matoviča na očkovanie touto pochybnou vakcínou. Oveľa ďalej vo výskume a klinických skúškach pokročilo Rusko, ktoré vyvinulo vakcínu Sputnik V  a už podpisuje po svete kontrakty pre jej distribúciu medziiným aj do Maďarska.

Svet čoraz viac hovorí o geopolitickom dopade ruskej vakcíny proti ochoreniu Сovid-19. Podľa správ z medzinárodnej tlače sa na Rusko obrátilo s otázkami o Sputniku V viac ako 40 krajín sveta, a Mexiko už oznámilo, že touto vakcínou bude zaočkovaných 25% populácie, zatiaľ čo pokusy s vakcínou spoločnosti „AstraZeneca“ a Oxfordskej univerzity boli pozastavené. Súčasne Rusko oznámilo podpísanie dohody o dodávke 32 miliónov dávok vakcíny do Mexika. To stačí na zaočkovanie 25 percent obyvateľov tejto latinskoamerickej krajiny.

Ruská vakcína vyvinutá inštitútom Gamaleya používa ľudské adenovírusové vektory sérotypov 5 a 26 v rôznych pomeroch.

Oxfordská“ vakcína – vektory opičieho adenovírusu. Oba vektory sa používajú na doručenie genetického kódu Sars-CoV-2 pacientovi a na stimuláciu imunitnej odpovede. Podľa ruských odborníkov bez ohľadu na to, že rozhodnutie niektorých farmaceutických spoločností bolo prijaté kladne, tak Rusi tento názor o oxfordskej vakcíne nezdieľajú.

Neberie sa do úvahy absencia dlhodobých štúdií o rizikách rakoviny a vplyve nových vakcínových technológií na plodnosť. Patria sem platformy založené na mediátorovej ribonukleovej kyseline – mRNA (ako je to v prípade amerických vakcín od spoločností Pfizer a Moderna) a vektory opičích adenovírusov (vakcína proti koronavírusu vyvinutá Oxfordskou univerzitou.

Inštitút Gamaleya sa domnieva, že použitie ľudských adenovírusov je „prirodzenejšie“. Vakcína Sputnik V prešla v Rusku zrýchlenou registráciou a testujú ju veľké skupiny dobrovoľníkov. Na tretej fáze výskumu sa zúčastnilo 40 000 ľudí.

Prvé údaje o vakcíne Sputnik V  boli zverejnené v prestížnom britskom vedeckom časopise The Lancet. Podľa týchto údajov je vakcína stopercentne účinná a jej vedľajšie účinky sú minimálne.

Dnes ruská vakcína čelí útokom kritikov kvôli dobrovoľníkom, ako aj pre údajné nezrovnalosti, ktoré si The Lancet nevšimol, dokonca existujú aj obvinenia z krádeže údajov o iných vakcínach!

Nejde o žiaden vtip, „politická váha“ vakcíny Sputnik V skutočne rastie. Po správach o podpísaní dohody s Mexikom o dodávkach ruských vakcín, nasledovali ďalšie – do programu testovania sa zapojili niektoré brazílske štáty. Vláda štátu Parana už podpísala príslušnú dohodu s Ruskou federáciou, na rade je štát Bahia.

Teraz, keď americká vakcína stratila pozíciu lídra , Sputnik V má všetky šance na rýchle získanie „politickej váhy“. Preto sú kritici ruskej vakcíny takí príliš aktívni.

Maďarsko je pripravené začať s nákupom ruskej vakcíny proti COVID-19 už v decembri. Európska komisia, ktorá donedávna hrozila Budapešti sankciami za použitie vakcíny Sputnik V sa zatiaľ zdržiava aktívnych krokov na zabránenie nákupu ruskej vakcíny Maďarskom, ale je to len zastierací manéver. EK má totiž obavy, že ich iniciatíva nákupu menej kvalitných americko-nemeckých vakcín sa minie účinkom.

Legislatíva EÚ hovorí, že ak sa registruje liek v jednej členskej krajine, môžu ho užívať aj iné členské štáty bez národnej registrácie. Maďarsko chce s nákupom ruskej vakcíny začať už v decembri, zatiaľ čo bábka Matovič avizuje nákup niekedy na jar budúceho roku, čo je jasný signál, že chce pre Slovensko distribuovať  americko-nemeckú vakcínu firiem Pfizer a BioNTech. Po skúškach chce Maďarsko vo veľkom dovážať ruskú vakcínu od januára budúceho roku, pričom jedna z maďarských spoločností chce začať vyrábať túto vakcínu.

Argentínsky prezident Alberto Fernandez chce rokovať so svojím ruským náprotivkom Vladimírom Putinom o plánoch na kúpu vakcíny Sputnik V.

V auguste Fernandez vo svojom mene a v mene svojich krajanov zablahoželal ruským vedcom k registrácii vakcíny proti koronavírusu. A najnovšie argentínsky vodca uviedol, že jeho krajina má v období od decembra do januára možnosť kúpiť 25 miliónov dávok vakcíny.

„Keď niektorí hovoria o Rusku, myslím si, že ani nerozumejú, o čom hovoria.“ Je to svetová veľmoc s 28 Nobelovými cenami, – citoval Fernandeza Channel One. – Krajina s obrovským vedeckým potenciálom a pokrokovými technológiami.“

Záver:

Ruská vakcína Sputnik V je nepochybne kvalitnejšia a účinnejšia (až 92%) ako vakcína Pfizer a BioNTech.

 Okrem toho nehrozia vedľajšie účinky a máte istotu, že je to skutočná vakcína proti COVIDU 19 a nie vakcína, pri ktorej existuje riziko Vášho sekundárneho ochorenia alebo začipovania podľa plánov zločineckého pozadia v USA, ktoré pandémiu plánovalo uviesť „do života“ oveľa skôr ako sa stali udalosti vo Wu-Chane.

Zaujímavé je, že Číňania si s pandémiou hravo poradili zatiaľ čo Matovičovci si z nás urobili pokusných králikov so smrteľnými následkami !!! Tzv. mainstreamové médiá sú ticho. Úmyselne mlčia o tom, že Čína si s problémom dávno poradila a život tam beží normálne.

Nie je dôležité odkiaľ vakcína pochádza, ale aká je účinná, bezpečná a spoľahlivá pre použitie bez zdravotných následkov. Vnášať politiku do očkovania a uprednostňovať horšie vakcíny len preto lebo západné farmaceutické firmy na tom musia zarobiť je plánovanou možnou genocídou národov. A proti tomu sa národy musia spojiť a bojovať.

Z mesta SNP Ivan Štubňa

https://www.ta3.com/clanok/1196488/o-novu-vakcinu-ma-zaujem-i-eu-chce-nakupit-300-milionov-davok.html

https://www.webnoviny.sk/vzdravotnictve/dobrovolnici-testujuci-vakcinu-na-covid-19-od-pfizeru-hovoria-o-vedlajsich-ucinkoch-citili-sa-vraj-ako-po-opici/

https://www.hlavnydennik.sk/2020/11/09/eu-napoikon-kapitulovala-madarsko-moze-nakupit-rusku-vakcinu-sputnik-v/

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Ivan Štubňa

O AUTOROVI

Vyštudovaný psychológ so skúsenosťami v oblasti podnikania, zahraničného obchodu, pôsobiaci niekoľko rokov v zahraničí a na ústredných orgánoch štátnej správy.
Záujmy: cyklistika,vysokohorská turistika, liečivé bylinky

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 91

Celkové hodnotenie: 23.6

Priemerná čítanosť: 1847

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Sulík: "Takú mieru útokov som ešte nezažil. Dá sa to inak riešiť ako to, že ma bude verejne nazývať idiotom, že ma pošle kopať hroby. Pohár pretiekol pri Kuciakovi." Je pripravený vzdať sa ministerstva, tvrdý lockdown bude vetovať

  0icon

  Bratislava 7. marca 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR - Jakub Kotian)   "Nemá zmysel naďalej zatvárať oči pred tým, že predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) zjavne nezvláda…

  Kollár: Rekonštrukciu vlády pripúšťam, výmena premiéra nie je riešením. Tvrdý lockdown on ani jeho hnutie nepodporia

  0icon

  Bratislava 7. marca (TASR/HSP/Foto: SITA-Branislav Bibel)   V súčasnej politickej situácii je potrebné niečo zmeniť, výmena premiéra však nemusí priniesť očakávaný výsledok. Poukázal na to…

  Na nedeľnú demonštráciu v Prahe bude dohliadať niekoľko stoviek policajtov

  0icon

  Praha 7. marca (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)   Na nedeľnú demonštráciu proti opatreniam vlády zvolanú do Prahy na Václavské námestie sa z moravskosliezskych okresov Karviná a…

  Politologička o "temnej predzvesti" budúcnosti strany Za ľudí: Panuje tam ticho pred búrkou

  0icon

  Bratislava 7. marca 2021 (SITA/HSP/Foto:Facebook)   Strana Za ľudí zažíva vnútrostranícku krízu, ktorá je násobená koaličnou krízou. Ak nedôjde k rekonštrukcii vlády, po ktorej členovia…

  Sulík mi vulgárne nadával, hovorí Matovič. Rozložil by aj vládu Matky Terezy

  0icon

  Bratislava 7. marca 2021 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Jakub Kotian, TASR-Jaroslav Novák)   Konflikt medzi premiérom Igorom Matovičom (OĽaNO) a jeho koaličnými partnermi eskaluje. V sobotňajšom rozhovore pre RTVS…

  V minulom roku šlo na platy poslancov vyše 10 miliónov eur. Prekvapia nás v apríli?

  0icon

  Bratislava 7. marca (TASR/HSP/Foto: SITA-Alexandra Čunderlíková)   V roku 2020 šlo na platy poslancov Národnej rady (NR) SR celkovo 10.295.737,02 eura. Pre TASR to uviedol…

  Na Slovensku pribudlo 1286 prípadov nákazy, počet úmrtí stúpol o 97

  0icon

  Bratislava 7. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:Flickr)   Prostredníctvom RT-PCR testov zachytili v sobotu (6. 3.) na Slovensku 1286 pozitívnych na ochorenie COVID-19, vykonali 7611 testov. Počet…

  Zverejnili počty infikovaných dovolenkárov. Číslo je prekvapivo nízke. Konzílium odborníkov však dôrazne neodporúča cestovať na exotické dovolenky

  0icon

  Bratislava 7. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:Wikipedia)   Konzílium odborníkov varuje pred dovolenkami v zahraničí a Slovákom dôrazne neodporúča cestovať na exotické dovolenky. Odborníci poukazujú na to,…

  Tisíce Rakúšanov protestovali proti pandemickým opatreniam

  0icon

  Bratislava 7. marca 2021 (HSP/Christianitas/Foto:Screenshot Youtube)   Tisíce demonštrantov proti koronavírusovým opatreniam sa vydali v sobotu popoludní smerom do viedenského parku Prater po tom, čo…

  Ďalšia ruská vakcína: Revolúcia v boji proti covidu? Má zabezpečiť ochranu na desaťročia

  0icon

  Bratislava 7. marca 2021 (HSP/Foto:TASR/AP-Liselotte Sabroe/Ritzau via AP)   Mir-19 je nová ruská vakcína proti koronavírusovej pandémii, ktorá by mala už tohto roku byť registrovaná.…

  TopDesať

  Sarajevský atentát: 5 vecí, ktoré si o ňom pravdepodobne nevedel

  0 icon

  Prinášame ti ďalší článok z edície x vecí, ktoré si pravdepodobne nevedel. Tentokrát je to práve Sarajevský atentát, ktorý odštartoval udalosti, ktoré sa skončili prvou svetovou vojnou. Ak ťa teda zaujíma história a fascinuje obdobie prvej svetovej vojny, si tu správne.  1. Sarajevský atentát Pri Sarajevskom atentáte prišli o život dvaja ľudia. Boli…

  Takto cestovali deti lietadlom v 50. rokoch minulého storočia

  0 icon

  Vieš si predstaviť, že sú tvoje deti  počas letu v sieťke či kolíske, ktorá je upevnená nad tvojou hlavou? Niekedy sa letecké spoločnosti predbiehali v komforte, ktorý poskytnú svojim cestujúcim, a tak vznikali aj takéto riešenia. V dnešnej dobe sa kladie dôraz najmä na bezpečnosť. Či už cestujeme autom, lietadlom…

  Tieto triky urobia tvoj život jednoduchším. Toto musíš skúsiť!

  0 icon

  Život by mal byť zábavný. Občas sa však vyskytnú problémy, ktoré ti môžu spôsobiť vrásky na čele. Namiesto toho, aby si sa trápil, môžeš to vyriešiť v priebehu niekoľkých sekúnd. Tieto triky ti v tom pomôžu. Ak ich raz skúsiš, už to nebudeš nikdy robiť inak. Tieto jednoduché triky totiž…

  Libanon: Krajina zmietaná sýrskou vojnou tak, ako ju nepoznáte

  0 icon

  Pri slovnom spojení "Blízky východ" každému z nás napadne vojnový konflikt a kruté boje medzi tamojším obyvateľstvom v kontraste so zdanlivo nekonečným nerastným bohatstvom v podobe ropy. No často zabúdame na prekrásnu prírodu, ktorá sa skrýva na území medzi morom a nekonečnou púšťou. Napríklad Libanon má čo ponúknuť. :) Jednou z…

  Opatrnosť na prvom mieste: Rady, ako chrániť svoj majetok

  0 icon

  Opatrnosť by pre nás mala byť prioritou na prvom mieste. Jedine takýmto spôsobom si dokážeme ochrániť svoj majetok. Nájde sa totižto mnoho zlomyseľných ľudí, ktorí vidia vidinu rýchleho zisku práve konaním trestnej činnosti a to vo forme rôznych menších, či dokonca aj väčších krádeží. Preto by sme sa mali starať o…

  Vo svete IT

  Apple a Huawei doručili na trh v minulom roku viac chytrých hodiniek, ako tomu bolo rok predtým

  0 icon

  Nositeľná elektronika je čoraz populárnejšou medzi používateľmi a vidieť to aj na predajných číslach. Minulý rok sa darilo hlavne spoločnostiam Apple a Huawei, a to aj napriek aktuálnej pandémii. Podľa dat spoločnosti Counterpoint Research, Apple doručil na trh o +19% zariadení viac. V surových číslach to znamená nárast predajov chytrých…

  Analytici upozorňujú, že tisíce vývojárov uchovávajú naše dáta na nedostatočne zabezpečených serveroch

  0 icon

  Bezpečnosť dát mnohokrát nie je v rukách používateľov, ale v rukách prevádzkovateľov rôznych služieb a aplikácií. Bezpečnostná spoločnosť Zimperium prišla s celkom znepokojivými správami dotýkajúcich sa toho, ako sú naše dáta uchovávané v desaťtisícoch aplikáciách naprieč Android a iOS platformou. Na tému upozorňuje portál phonearena. Tisíce Android a iOS aplikácií…

  WhatsApp uvoľňuje pre počítačovú verziu aplikácie dlho žiadanú funkciu. Využijete ju?

  0 icon

  WhatsApp je v súčasnosti jednou z najviac diskutovaných komunikačných platforiem. Dôvodom je ohlásená zmena podmienok používania, ktorá vyvolala v očiach používateľov odpor voči službe. Dôvodom je, že prostredníctvom služby budú zbierané ďalšie dáta a následne ďalej spracovávané. WhatsApp po ohlásení týchto zmien dokonca odsunul ich účinnosť, aby lepšie vysvetlil nadchádzajúce…

  Xiaomi Jimmy JV85 Pro – najvýkonnejší tyčový vysávač od Xiaomi je opäť dostupný v skvelej zľave

  0 icon

  Spoločnosť Xiaomi ešte počas minulého leta predstavila svoj nový tyčový vysávač Xiaomi Jimmy JV85 Pro, ktorý bol v tej dobe najvýkonnejším vysávačom v celom portfóliu značky. Táto minuloročná novinka však stále patrí na prvé priečku na trhu s tyčovými vysávačmi a neustále valcuje konkurenciu. Najväčším ťahákom však nie sú iba…

  Dážď nie je špecifický pre Zem: Môžeme ho objaviť aj na iných planétach?

  0 icon

  Dážď na Zemi je výsledkom vyparenia sa vody z povrchu, jej kondenzácie v oblakoch a následného padania späť na povrch. Poznáme to pod pojmom kolobeh vody, no zaujímavosťou je, že dažde nie sú našim unikátom, píše portál Universe Today. Na jednom z mesiacov Saturnu, Titane, môžeme taktiež pozorovať pravidelný dážď. V prípade Titanu ale nejde…

  Armádny Magazín

  Ďalšie vyhrážky Iránu? Biden sa rozhodol preskúmať svoje právomoci pre vojenské útoky v zahraničí

  0 icon

  USA, 7.marec 2021 (AM) – Americký prezident Joe Biden súhlasil s nutnosťou opráv zákona o právomociach hlavy štátu pre použitie vojenskej sily v zahraničí. Oznámila to v priebehu briefingu hovorkyňa Bieleho domu Jen Psakiová.   Podľa platného zákona (Autho

  Sýrii došla trpezlivosť - balistickými raketami Točka-U zbombardovala protureckých militantov. Video

  0 icon

  Sýria, 7.marec 2021 (AM) – V piatok večer došlo k neobvyklému útoku na ropné zariadenia v Turkami okupovanej severnej Sýrii. Miestni hlásili veľké výbuchy v blízkosti Al-Bab a Jarablus. Turecko vtrhlo do tejto oblasti na jeseň 2016 v operácii Štít Eufratu.  

  FK Brno PSD - výkonná pištoľ s rôznymi kalibrami

  0 icon

  Česko, 7.marec 2021 (AM) – Česká spoločnosť FK Brno známa svojou patentovanou platformou pre pištole a strelivo 7,5 FK, predstavila už na IWA 2019 pištoľ FK Brno PSD. Ide o novú verziu polymérového rámu so zmenšenou veľkosťou a možnosťou zameniteľnosti kalibru.   [caption id="attachment_31938" align="alignnone" w

  Na internete bol uverejnený návrh nového ruského útočného dronu Argument, vyvíjaného na základe cvičného prúdového lietadla SR-10

  0 icon

  Rusko, 7. marec 2021 (AM) – Na základe ruského ľahkého prúdového cvičného lietadla SR-10 by mohol byť vyvinutý nový útočný bezpilotný prostriedok. Predbežne dostal označenie AR-10 Argument.

  Traja samovražední útočníci: Ukrajina, Gruzínsko a Moldavsko sa pripravujú na potopenie čiernomorskej flotily

  0 icon

  USA, 7.marec 2021 (AM) – Pod ochranou USA sa vytvára nová námorná aliancia. Webová stránka Centra pre globalizačné štúdie globálneho výskumu so sídlom v Kanade podáva správy o vývoji plánov Washingtonu na destabilizáciu situácie v čiernomorskom regióne. Za aktívnej podpory USA sa formuje

  Svetlo sveta

  Kardinál Brandmüller: Tí čo opúšťajú Cirkev kvôli škandálom druhých, ohrozujú vlastnú spásu.

  0 icon

  Kardinál Walter Brandmüller vyslovil varovanie katolíkom, ktorí opúšťajú katolícku cirkev a to bez ohľadu na dôvody, že ohrozujú svoju vlastnú spásu, ak zomrú odlúčení od Cirkvi. Opustiť cirkev podľa kardinála Brandmüllera v skutočnosti znamená, že sa veriaci odreže od sviatostí potrebných na záchranu duše pred večným zatratením. Takýto veriaci “sa…

  Mons. Karol Kmeťko (12.12.1875 – 22.12.1948) – biskup pre nitriansku diecézu.

  0 icon

  PRVÍ TRAJA SLOVENSKÍ BISKUPI VYSVÄTENÍ V NITRE 13.2.1921 Narodil v rodine obecného notára v Dolných Držkovciach, kde navštevoval základnú školu. Pochádzal z početnej rodiny, jeden brat bol kňazom, jedna sestra rehoľníčkou. 8-ročné gymnaziálne štúdium absolvoval na piaristickom gymnáziu v Nitre (1887-1895) a ako výborného študenta ho odporučili na štúdium teológie…

  Prečo Cirkev počas pôstu nespieva Glória ani Aleluja?

  0 icon

  Katolícka Cirkev 40 dňovému pôstnemu obdobiu prispôsobuje aj liturgiu a vynecháva oslavné spevy Glória a Aleluja. Sláva Bohu je oslavný hymnus, ktorým anjeli ospevovali narodenie Ježiša Krista. Cirkev sa prostredníctvom pôstu vracia do času, kedy sa Boží ľud nachádzal v egyptskom zajatí čakajúc na Spasiteľa, ktorý ich vyslobodí a zachráni.…

  25 tajomstiev boja proti diablovi od Ježiša

  0 icon

  2 júna 1938 Ježiš požiadal rehoľnú sestru Faustínu Kowalskú, aby sa na tri dni venovala duchovnej obnove. V tomto čase dostala od Boha 25 rád, ako sa človek s Božou pomocou môže uchrániť pred útokmi diabla. Tieto inštrukcie sa stali nástrojmi sestry Faustíny pri dobrom boji. Ježiš Faustíne povedal: “Dcéra…

  Ján Vojtaššák (14.11.1977-4.8.1965) – spišský biskup a podpredseda Štátnej rady prvej Slovenskej republiky

  0 icon

  Narodil sa v oravskej obci Zákamenné v chudobnej rodine. Bol jedným zo signatárov Martinskej deklarácie. Keď sa dozvedel o skutočnom údele deportovaných Židov na základe anonymného spisu, ktorý mu bol poslaný poštou z Obišoviec, hneď napísal ministrovi vnútra Alexandrovi Machovi list. Požiadal svojho profesora zo spišskom seminára Ladislava Hanusa, aby…

 • icon FOTO DŇA