Nedajte sa oklamať podozrivou vakcínou vyvinutou americkou farmaceutickou spoločnosťou Pfizer a jej nemeckým partnerom BioNTech!!!

Novodobá diktátorka predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová, ktorá v decembri 2019 vymenila na poste predsedu EK opilca Jeana-Claudea Junckera sa nechala počuť, že EK podpíše dohodu o zabezpečení 300 miliónov dávok vakcíny proti koronavírusu vyvinutej americkou farmaceutickou spoločnosťou Pfizer a jej nemeckým partnerom BioNTech. Leyenová je nadšená propagátorka americko – nemeckej vakcíny, ktorú chce veľmi rýchlo podľa jej vyjadrenia distribuovať do celej Európy. Zabudla sa len opýtať na súhlas členských štátov EÚ. Jednoducho im to nariadi.

To ju však netrápi, pretože novodobí platení a korumpovaní diktátori nemajú vo zvyku sa správať podľa demokratických pravidiel. Keď si pozriete životopis Leyenovej, zistíte, že táto pani je spriahnutá s farmáciou a epidemiológiou aj profesne, čo nie je samozrejme chyba, keby to nezneužívala na politické, pronemecké, (Leyenová je Nemka) farmaceutické ciele pre nadnárodné spoločnosti a možno má aj niekde v daňovom raji otvorený účet, kde jej prídu peniaze za jej nadprácu.

Spoločnosť Pfizer uviedla, že jej vakcína proti koronavírusu môže mať podľa prvotných dát až 90-percentnú účinnosť. EK už uzatvorila ďalšie tri dohody s farmaceutickými spoločnosťami, ktoré pre štáty „európskej dvadsaťsedmičky“ umožnili kúpiť takmer miliardu dávok potenciálnej vakcíny proti ochoreniu COVID-19.

EK uviedla, že akonáhle bude vakcína pripravená, členské štáty by k nej mali mať prístup súčasne. Uprednostňovaní budú ľudia nad 60 rokov, zdravotnícki pracovníci a osoby so zdravotnými problémami. Spoločnosti Pfizer a BioNTech v utorok informovali, že dosiaľ podpísali kontrakty na dodávky 570 miliónov dávok pre roky 2020 a 2021 s možnosťou nákupu ďalších 600 miliónov dávok.

S touto vakcínou však nie je všetko v poriadku. Ešte sa len začali klinické testy a už portál Webnoviny priniesol informáciu že citujem:

„Niektorí dobrovoľníci, ktorí sa zúčastnili klinických testov pre očkovaciu látku proti novému koronavírusu od firiem Pfizer a BioNTech, zrejme vedia o testoch viac, ako by mali. Pre médiá totiž uviedli, že sa u nich prejavili vedľajšie účinky, čo by znamenalo, že dostali skutočnú vakcínu a nie iba placebo. V tejto fáze testovania by však nemali vedieť, či je to naozaj tak.

Z takmer 44-tisíc dobrovoľníkov zo šiestich amerických štátov sa našlo niekoľko, ktorí prirovnali vedľajšie účinky vakcíny k „ťažkej opici“, teda k stavu, aký majú ľudia po vypití príliš veľa alkoholu.

Preto je opatrnosť občanov Slovenska na mieste, aby sa nedali zmanipulovať bábkovou vládou Igora Matoviča na očkovanie touto pochybnou vakcínou. Oveľa ďalej vo výskume a klinických skúškach pokročilo Rusko, ktoré vyvinulo vakcínu Sputnik V  a už podpisuje po svete kontrakty pre jej distribúciu medziiným aj do Maďarska.

Svet čoraz viac hovorí o geopolitickom dopade ruskej vakcíny proti ochoreniu Сovid-19. Podľa správ z medzinárodnej tlače sa na Rusko obrátilo s otázkami o Sputniku V viac ako 40 krajín sveta, a Mexiko už oznámilo, že touto vakcínou bude zaočkovaných 25% populácie, zatiaľ čo pokusy s vakcínou spoločnosti „AstraZeneca“ a Oxfordskej univerzity boli pozastavené. Súčasne Rusko oznámilo podpísanie dohody o dodávke 32 miliónov dávok vakcíny do Mexika. To stačí na zaočkovanie 25 percent obyvateľov tejto latinskoamerickej krajiny.

Ruská vakcína vyvinutá inštitútom Gamaleya používa ľudské adenovírusové vektory sérotypov 5 a 26 v rôznych pomeroch.

Oxfordská“ vakcína – vektory opičieho adenovírusu. Oba vektory sa používajú na doručenie genetického kódu Sars-CoV-2 pacientovi a na stimuláciu imunitnej odpovede. Podľa ruských odborníkov bez ohľadu na to, že rozhodnutie niektorých farmaceutických spoločností bolo prijaté kladne, tak Rusi tento názor o oxfordskej vakcíne nezdieľajú.

Neberie sa do úvahy absencia dlhodobých štúdií o rizikách rakoviny a vplyve nových vakcínových technológií na plodnosť. Patria sem platformy založené na mediátorovej ribonukleovej kyseline – mRNA (ako je to v prípade amerických vakcín od spoločností Pfizer a Moderna) a vektory opičích adenovírusov (vakcína proti koronavírusu vyvinutá Oxfordskou univerzitou.

Inštitút Gamaleya sa domnieva, že použitie ľudských adenovírusov je „prirodzenejšie“. Vakcína Sputnik V prešla v Rusku zrýchlenou registráciou a testujú ju veľké skupiny dobrovoľníkov. Na tretej fáze výskumu sa zúčastnilo 40 000 ľudí.

Prvé údaje o vakcíne Sputnik V  boli zverejnené v prestížnom britskom vedeckom časopise The Lancet. Podľa týchto údajov je vakcína stopercentne účinná a jej vedľajšie účinky sú minimálne.

Dnes ruská vakcína čelí útokom kritikov kvôli dobrovoľníkom, ako aj pre údajné nezrovnalosti, ktoré si The Lancet nevšimol, dokonca existujú aj obvinenia z krádeže údajov o iných vakcínach!

Nejde o žiaden vtip, „politická váha“ vakcíny Sputnik V skutočne rastie. Po správach o podpísaní dohody s Mexikom o dodávkach ruských vakcín, nasledovali ďalšie – do programu testovania sa zapojili niektoré brazílske štáty. Vláda štátu Parana už podpísala príslušnú dohodu s Ruskou federáciou, na rade je štát Bahia.

Teraz, keď americká vakcína stratila pozíciu lídra , Sputnik V má všetky šance na rýchle získanie „politickej váhy“. Preto sú kritici ruskej vakcíny takí príliš aktívni.

Maďarsko je pripravené začať s nákupom ruskej vakcíny proti COVID-19 už v decembri. Európska komisia, ktorá donedávna hrozila Budapešti sankciami za použitie vakcíny Sputnik V sa zatiaľ zdržiava aktívnych krokov na zabránenie nákupu ruskej vakcíny Maďarskom, ale je to len zastierací manéver. EK má totiž obavy, že ich iniciatíva nákupu menej kvalitných americko-nemeckých vakcín sa minie účinkom.

Legislatíva EÚ hovorí, že ak sa registruje liek v jednej členskej krajine, môžu ho užívať aj iné členské štáty bez národnej registrácie. Maďarsko chce s nákupom ruskej vakcíny začať už v decembri, zatiaľ čo bábka Matovič avizuje nákup niekedy na jar budúceho roku, čo je jasný signál, že chce pre Slovensko distribuovať  americko-nemeckú vakcínu firiem Pfizer a BioNTech. Po skúškach chce Maďarsko vo veľkom dovážať ruskú vakcínu od januára budúceho roku, pričom jedna z maďarských spoločností chce začať vyrábať túto vakcínu.

Argentínsky prezident Alberto Fernandez chce rokovať so svojím ruským náprotivkom Vladimírom Putinom o plánoch na kúpu vakcíny Sputnik V.

V auguste Fernandez vo svojom mene a v mene svojich krajanov zablahoželal ruským vedcom k registrácii vakcíny proti koronavírusu. A najnovšie argentínsky vodca uviedol, že jeho krajina má v období od decembra do januára možnosť kúpiť 25 miliónov dávok vakcíny.

„Keď niektorí hovoria o Rusku, myslím si, že ani nerozumejú, o čom hovoria.“ Je to svetová veľmoc s 28 Nobelovými cenami, – citoval Fernandeza Channel One. – Krajina s obrovským vedeckým potenciálom a pokrokovými technológiami.“

Záver:

Ruská vakcína Sputnik V je nepochybne kvalitnejšia a účinnejšia (až 92%) ako vakcína Pfizer a BioNTech.

 Okrem toho nehrozia vedľajšie účinky a máte istotu, že je to skutočná vakcína proti COVIDU 19 a nie vakcína, pri ktorej existuje riziko Vášho sekundárneho ochorenia alebo začipovania podľa plánov zločineckého pozadia v USA, ktoré pandémiu plánovalo uviesť „do života“ oveľa skôr ako sa stali udalosti vo Wu-Chane.

Zaujímavé je, že Číňania si s pandémiou hravo poradili zatiaľ čo Matovičovci si z nás urobili pokusných králikov so smrteľnými následkami !!! Tzv. mainstreamové médiá sú ticho. Úmyselne mlčia o tom, že Čína si s problémom dávno poradila a život tam beží normálne.

Nie je dôležité odkiaľ vakcína pochádza, ale aká je účinná, bezpečná a spoľahlivá pre použitie bez zdravotných následkov. Vnášať politiku do očkovania a uprednostňovať horšie vakcíny len preto lebo západné farmaceutické firmy na tom musia zarobiť je plánovanou možnou genocídou národov. A proti tomu sa národy musia spojiť a bojovať.

Z mesta SNP Ivan Štubňa

https://www.ta3.com/clanok/1196488/o-novu-vakcinu-ma-zaujem-i-eu-chce-nakupit-300-milionov-davok.html

https://www.webnoviny.sk/vzdravotnictve/dobrovolnici-testujuci-vakcinu-na-covid-19-od-pfizeru-hovoria-o-vedlajsich-ucinkoch-citili-sa-vraj-ako-po-opici/

https://www.hlavnydennik.sk/2020/11/09/eu-napoikon-kapitulovala-madarsko-moze-nakupit-rusku-vakcinu-sputnik-v/

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Ivan Štubňa

O AUTOROVI

Vyštudovaný psychológ so skúsenosťami v oblasti podnikania, zahraničného obchodu, pôsobiaci niekoľko rokov v zahraničí a na ústredných orgánoch štátnej správy.
Záujmy: cyklistika,vysokohorská turistika, liečivé bylinky

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 86

Celkové hodnotenie: 23.51

Priemerná čítanosť: 1809

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

Nastala chyba pri prenose, skúste obnoviť stránku

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Britská vláda nepredpokladá, že ME sa uskutočnia len v Anglicku a Škótsku

  0icon

  Londýn 26. februára 2021 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Britská vláda reagovala zdržanlivo na informácie, podľa ktorých by sa futbalové EURO 2021 mohlo uskutočniť len v Anglicku a…

  Budaj: Peniaze na obnovu rodinných domov môžu získať tisícky rodín

  0icon

  Bratislava 26. februára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Peniaze na komplexnú obnovu rodinných domov z európskeho plánu obnovy budú môcť podľa ministra životného prostredia Jána Budaja…

  Prominentný právnik Robert Kennedy vyhral spor s mestom New York, ktoré žiadalo PCR testy pre účasť žiakov v škole

  0icon

  New York 26. februára 2021 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Keď New York túto zimu zaviedol povinné testovanie ako podmienku účasti detí v škole, Robert F. Kennedy,…

  Česká vláda napokon vyhlásila nový núdzový stav od 28. februára, platiť bude mesiac

  0icon

  Praha 26. februára 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)   Česká vláda vyhlásila v piatok pre zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu v krajine nový núdzový stav. Platiť…

  Premiér ku špekuláciám o tvrdom lockdowne: Fabriky sa napriek aktuálnej epidemickej situácii zatvárať nebudú

  0icon

  Bratislava 26. februára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Fabriky na Slovensku sa napriek aktuálnej epidemickej situácii zatvárať nebudú. Na sociálnej sieti to potvrdil premiér Igor Matovič.…

  Šéf väzenskej služby sa zaručil za bezpečnosť Navaľného

  0icon

  Moskva 26. februára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Moscow City Court)   Ruský opozičný politik Alexej Navaľnyj je v trestaneckej kolónii, kde si odpykáva vyše dvojročný trest, v bezpečí…

  Vedci vysvetlili, prečo sú hrozienka škodlivejšie ako čerstvé hrozno

  0icon

  Španielsko/Moskva 26. februára 2021 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot video/Youtube)   Vedci zo Španielskej federácie výživy poukázali na negatívny dôsledk nadmernej konzumácie hrozienok pre ľudský organizmus Podľa odborníkov sú…

  Bučková trvá na tom, aby hygienici zohľadňovali zraniteľné postavenie obyvateľov marginalizovaných komunít

  0icon

  Bratislava 26. februára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Splnomocnenkyňa vlády SR pre rómske komunity Andrea Bučková trvá na tom, aby hygienici pri prijímaní opatrení a postupov…

  Kanada schválila vakcínu od firmy AstraZeneca

  0icon

  Toronto 26. februára 2021 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Kanadské ministerstvo zdravotníctva v piatok schválilo vakcínu proti koronavírusu od firmy AstraZeneca. Dostupná bude ľuďom vo veku od 18…

  Orwellovčina, ktorú pred 5 rokmi zastavil Danko, sa vracia. Systém na monitorovanie vozidiel a automatické vyberanie pokút za prekročenie rýchlosti chce súčasná vláda do roka zaviesť do praxe

  0icon

  Bratislava 26. februára 2021 (HSP/Foto:Screenshot)   Kamery a radary pozdĺž ciest, za každé prekročenie rýchlosti automaticky zaslaná pokuta, takto si predstavuje budúcnosť cestnej premávky na…

  TopDesať

  Aká tenká je hranica medzi pravdou a podvodom?

  0 icon

  Už mnohokrát sa ukázalo, že takzvané „záhady“ boli len obyčajnými podvodmi. Motiváciou ich vzniku sú väčšinou sláva, finančné obohatenie sa alebo pôžitok z balamutenia vedcov a nadšencov. Pokiaľ ide o zvláštne, netradičné alebo dokonca magické javy, ľudská vynaliezavosť nepozná hraníc, a preto je ľahké chytiť sa do pasce lží. Nepopierateľné dôkazy konšpiračných teórií spochybňujú…

  Protokoly sionských mudrcov a antisemitský magnát

  0 icon

  Protokoly sionských mudrcov vznikli údajne počas tajných stretnutí významných židovských osobností. Išlo o antisemitskú klamlivú publikáciu, ktorú preložili do viac než 20 jazykov. Všetko sa začalo v roku 1903, keď sa v ruskom denníku Vlajka (znamja) objavili úryvky zo známeho diela. O dva roky neskôr vyšli ako príloha knihy Veľké v malom: Príchod Antikrista a vláda…

  Toto je Rusko! Tieto divné veci zažiješ iba tu

  0 icon

  Legendy hovoria, že pod hrubou vrstvou ruského snehu žijú vážni ľudia, ktorí sa nikdy neusmievajú, spávajú s medveďmi a nosia ťažké kožušinové kabáty. No legendy nikdy nie sú pravdivé. Realita v týchto studených krajinách je oveľa zaujímavejšia a zahŕňa kúpanie v ľadovej vode či stavanie snehuliakov na diaľniciach. Chceš sa pozrieť, ako…

  10 dôvodov, prečo je prilba naozaj dôležitým ochranným prvkom

  0 icon

  Je viac ako jasné, že prilby majú svoje opodstatnenie, či už v športe alebo na stavbe. Napriek tomu si dovolíme opäť zdôrazniť, že nasadiť si prilbu na hlavu je to najlepšie, čo môžeš urobiť! Neboj sa, momentálne ti nič nehrozí, keďže sedíš doma za počítačom (keď to čítaš z mobilu,…

  Záhadná krajina Vinland a mapa Vikingov

  0 icon

  Prinášame vám ďalší zaujímavý článok z dielne našej redakcie, kde sa spoločne pozrieme na záhadnú krajinu Vinlad, ktorá je označená na pergamene popri Islande a Grónsku. Po objavení v roku 1957 mapu získal magnát Paul Mellon (žil a pôsobil v rokoch 1907 až 1999), ktorý ju následne daroval Yalovej univerzite v USA. Odborníci o dôveryhodnosti mapy…

  Vo svete IT

  Pozrite si aktuálny prehľad zliav na Windows 10 a Office kľúče. Vyberiete si dačo?

  0 icon

  Pomaly, ale isto sa nám blíži obdobie, kedy mnohí z nás upgradujú svoje zariadenia vrátane počítačov. Mnohokrát však zabúdame na software, ktorý vo veľkej miere určuje to, ako sa nám pracuje s našimi zariadeniami. V súčasnosti väčšina počítačov beží na platforme Windows, pričom mnoho zariadení využíva ešte starý a už…

  Pred viac ako 50 rokmi sa z Mesiaca stalo „golfové ihrisko“: Kto urobil prvý odpal?

  0 icon

  Väčšina golfistov vie, že je najlepšie vyhnúť sa piesočným pasciam na ihrisku. Astronaut americkej NASA, Alan Shepard však nemal veľmi na výber, keď sa rozhodol zahrať si golf na povrchu Mesiaca, našej prirodzenej družice, píše portál Space. Táto historická udalosť sa odohrala pred 50 rokmi, 6. februára 1971, krátko po…

  Ako vznikajú nové planéty? Voda pravdepodobne zohrala väčšiu rolu, ako sme si doposiaľ mysleli

  0 icon

  Vedci z University of Copenhagen nedávno potvrdili teóriu o tom, ako vznikajú nové planéty. Počítačové simulácie im ukázali, že planéty v našej sústave vznikli nabaľovaním drobných čiastočiek prachu a ľadu, píše portál EarthSky. Vedci zároveň tvrdia, že voda bola bežným komponentom pri vzniku planéty. Voda je základom pre život a…

  Príde nový Redmi K40 aj do Európy?

  0 icon

  Spoločnosť Redmi, patriaca pod krídla čínskeho giganta Xiaomi, len nedávno predstavila svetu nových „zabijakov“ vlajkových lodí od prémiových výrobcov. Nová séria Redmi K40, ktorá prináša najmodernejšie a najvýkonnejšie technológie na trhu za neuveriteľne nízku cenu, sa takmer nepochybne stane veľkým hitom a to najmä v domácej Číne. Vývoz zariadení do…

  Neprehliadajte možnosť synchronizácie Chromu medzi počítačom a smartfónom. Pozrite sa, ako túto funkciu nastavíte!

  0 icon

  V prípade, ak používate viacero zariadení súčasne, tak jednou zo skvelých funkcií je synchronizácia údajov naprieč nimi. Hoci nie každá aplikácia ponúka túto možnosť, tak to nie je prípad internetových prehliadačov. Aktuálne jedným z tých vôbec najrozšírenejších prehliadačov je Chrome, a práve preto vám prinášame nižšie postup, krok za krokom,…

  Armádny Magazín

  Generál má byť pokojný, nevyspytateľný, nestranný a musí sa vedieť ovládať

  0 icon

  Slovensko, 26. február 2021 (AM) - Pokračujem 11. časťou z trinástich zo seriálu múdrostí staročínskeho Majstra Sun. Tento originálny autorský preklad z roku 1996 poskytujem pre Inštitút sociálno-ekonomických otázok, pre Armádny magazín  a pre všetky médiá, presadzujúce slobodu slov

  Bude rýchlejší ako Armata. Aký nový tank vyvíjajú v Rusku

  0 icon

  Rusko, 26. februára 2021 (AM) – Na základe unifikovanej pancierovanej platformy Bumerang sa plánuje vyvinúť prvý ruský kolesový tank. Charakteristiky perspektívneho podvozku na ňom umožňujú montovať komplex zbraní s rovnakým kanónom s hladkým vývrtom hlavne, aký má samohybné delo Sprut-SD, v

  Turecký admirál: USA tlačia Turecko do akcií proti Rusku

  0 icon

  Turecko, 26. februára 2021 (AM) - USA podnecujú Turecko, aby podniklo kroky proti Ruskej federácii, a logika tureckých úradov, ktoré sú k tomu ochotné, je nepochopiteľná, povedal agentúre RIA Novosti Cem Gürdeniz, turecký námorný admirál vo výslužbe, v rámci komentáru k rea

  Ruský Su-57 Felon vzlietol s nadzvukovou zbraňou

  0 icon

  Rusko, 26. februára 2021 (AM) - Už je zjavné, že Rusi prebrali "leadership" vo vývoji a výrobe zbraní (nehovoríme o množstve predaných zbraní kde suverénne vedie USA). Spočiatku brali Putinove deklarácie ako len vytváranie ilúzie pre západných analytikov. Avšak zverejnené testovanie v realných podmienkach posadilo tých istých analytikov na zadok a…

  Divoký západ: Nové modely revolverov Uberti pre zbojníkov aj pre mužov zákona

  0 icon

  USA, 26. februára 2021 (AM) - Modely revolverov Uberti Hardin a Teddy sú výrobkom severoamerickej pobočky talianskej spoločnosti Uberti USA, ktorá rozširuje slávnu sériu replík revolverov Uberti Outlaws & Lawmen.   Dejiny starého Západu postavili proti sebe hrdinov a strelcov v boji o kontrolu nad rozširujúcimi sa hranicami. Uberti U

  Svetlo sveta

  25 tajomstiev boja proti diablovi od Ježiša

  0 icon

  2 júna 1938 Ježiš požiadal rehoľnú sestru Faustínu Kowalskú, aby sa na tri dni venovala duchovnej obnove. V tomto čase dostala od Boha 25 rád, ako sa človek s Božou pomocou môže uchrániť pred útokmi diabla. Tieto inštrukcie sa stali nástrojmi sestry Faustíny pri dobrom boji. Ježiš Faustíne povedal: “Dcéra…

  Ján Vojtaššák (14.11.1977-4.8.1965) – spišský biskup a podpredseda Štátnej rady prvej Slovenskej republiky

  0 icon

  Narodil sa v oravskej obci Zákamenné v chudobnej rodine. Bol jedným zo signatárov Martinskej deklarácie. Keď sa dozvedel o skutočnom údele deportovaných Židov na základe anonymného spisu, ktorý mu bol poslaný poštou z Obišoviec, hneď napísal ministrovi vnútra Alexandrovi Machovi list. Požiadal svojho profesora zo spišskom seminára Ladislava Hanusa, aby…

  Používanie učebníc „Láske sa treba učiť“ je na území arcidiecézy i naďalej zakázané

  0 icon

  „Napriek tejto zmene, prezentovanej Mons. Mariánom Chovancom, musím, žiaľ, opätovne zdôrazniť moje negatívne stanovisko a vyjadriť tak moje presvedčenie, že tieto učebnice nie sú vhodné ani ako pomôcky katolíckych pedagógov a rodičov pre sexuálnu výchovu detí predškolského veku, ani ako učebnice pre žiakov katolíckych škôl. Preto som sa rozhodol potvrdiť…

  Svätý Peter – Prvá hlava a základ Cirkvi

  0 icon

  Jeho pôvodne meno bolo Šimon, ale podľa evanjelistov Ježiš mu dal prezývku Kéfa, po aramejsky Kefas, po grécky Πέτρα  (v mužskom rode Πέτρος), čo znamená skala. Bol synom Jonáša a pochádzal z mestečka Betsaida, kde sa živil ako rybár. Keď sa ako mladý muž oženil, presťahoval sa aj s bratom Andrejom o niekoľko kilometrov ďalej…

  V Devíne sme si uctili svätých Cyrila a Metoda

  0 icon

  V nedeľu 14. februára 2021 uplynulo 1152 rokov od smrti Konštantína – sv. Cyrila. Riaditeľka Ruského centra vedy a kultúry v Bratislave Inna V. Kuznecova, predsedníčka občianskeho združenia Cyrilometodiada Daniela Suchá spolu s Mons. Mariánom Gavendom si uctili svätých solúnskych bratov položením kvetov k pamätníku sv. Cyrila a Metoda pred…

 • icon FOTO DŇA