Prorocký sen – zjavenie Lásky a súdu

Prorocký sen – zjavenie Lásky a súdu
Vzhľadom na pobádanie Ducha už viac dní (dnes je 19.3.2003) popíšem „živý sen“ ktorý som mal zhruba pred 11 rokmi v dobe keď som bol presvedčený ateista a žiadnu náboženskú čí inú literatúru vrátane Sv. písma som nikdy pred tým nečítal. Musím podotknúť že ako 3 mesačný som prijal krst od katolíckeho kňaza a že tento príspevok som mal pôvodne písať inde. Ešte objasním pojem živý sen: v sne má človek pocit dokonale prežívanej skutočnosti a vnemu, či dokonca myšlienkových pochodov ako v bdelom stave. Človek si takýto sen dlho veľmi živo pamätá do podrobných detailov. Nedochádza v ňom k „lietaniu“ či „utekaniu“ za cieľom ktorý neustále uniká a podobne…

Ocitol som sa uprostred obrovského davu ľudí. Obzeral som sa vôkol a pomyslel si, „kde to som, čo sa tu deje, som na nejakom sprievode?“. Ľudia boli oblečený v jarnom -jesennom? oblečení a dívali sa na obzor akoby na niečo čakali. Počet ľudí bol obrovský. Odrazu spoza obzoru začalo vychádzať prenikavé ale nie oslepujúce svetlo. Ako sa približovalo k nám, ako keby neviditeľnou rukou som bol postrčený do poklony. Táto poklona bola až čelom na zem. Medzitým ako som bol v poklone „Hora svetla“ sa k nám približovala až zastala akoby nad nami. Pociťoval som bázeň zmiešanú s hrôzou – strachom? Okamžite som vedel že prichádza niekto kto má neobmedzenú moc, pochopil som že jednoducho všetko vrátane sveta a vesmíru mu je podriadené v tej poklone som sa cítil jednoducho ako zrniečko piesku. Ako som tam ležal v poklone a tá „hora svetla“ bola zrazu nad nami a zastala. V tom momente mi hlavou doslova preletela myšlienka: Pane Bože, ty skutočne existuješ! V tom momente som bol akoby zobratý do vzduchu (doslova vynesený do vzduchu, teda hore) a ocitol som sa tvárou tvár tomu Svetlu vznášajúc sa vysoko nad zemou. To Svetlo bola skôr akoby „hora svetla“, teda nebolo vidieť koniec ani zľava, sprava, zvrchu, zdola. Zo Svetla šľahali plamene, ale boli to plamene lásky, preto by som skôr mohol povedať že to bol Oheň lásky avšak biely, neoslepujúci, zároveň nádherný.
Všetko čo budem ďalej opisovať sa ťažko opisuje nakoľko „rozhovor“ prebiehal mimo bežnej reči, celá komunikácia či poznávanie bolo mimo bežného ľudského rozumu. Ako som visel vo vzduchu, plamene lásky ma doslova olizovali okolo tela.
Ako opísať „Svetlo“? Bolo tam všetko:

Spravodlivosť, On je najspravodlivejší,
Múdrosť, On je najmúdrejší, doslova že všetko vie,
Moc, On je najmocnejší,
Pokora, On je najpokornejší,
Láska, On miluje najviac.
Všetky tieto vlastnosti mali rozmer nekonečna.
Ale to, čo sa najviac dalo „čítať“ bolo: On ma miluje! Lenže to nie je obyčajná láska Jeho ku mne bola doslova „šialená“, to sa jednoducho nedá opísať. Jednoducho: aj keby si neviem čo urobil, ja ťa NEKONEČNE MILUJEM!!!!

Potom sa začal súd. Vo Svetle začal prebiehať môj súd, a ja som vedel: On je ochotný pre mňa spraviť čokoľvek, ja som sa staral len o seba. V porovnaní s tou pokorou ktorá bola oproti mne som jednoducho hneď vedel že som neskutočný egoista. Celé to prebiehalo na báze poznania seba samého s konfrontáciu s vlastnosťami ktoré mal On. Ako som nebol dobrý k svojim deťom a k druhým ľuďom. Neboli to žiadne „filmy“ z etáp môjho života, bolo to poznanie ako som mal žiť a zistenie že som tak nežil. Poznanie bolo okamžité a zahrňovalo len zásadné postoje vo vzťahu k Bohu, ľuďom, najbližším, žiadne detaily, zhrnutie celkových postojov s pohľadu Lásky na celý život.
V tej chvíli ako bolo ukončené zhodnotenie som sa otočil doľava a videl som vedľa seba nekonečnú radu svetielok ktoré sa vznášali vo vzduchu pred Svetlom a pochopil som, že sú tam aj moje deti a ostatní ľudia a že to isté, čo sa dej mne, sa naraz koná so všetkými: On naraz súdil všetkých! Opäť som bol tvárou tvár Svetlu. Vo Svetle som zrazu videl (nevidel som nič také ako obraz alebo podobne, bolo to skôr duchovné videnie, avšak všetko sa objasňovalo práve pohľadom do Svetla ktoré bolo akoby nepreniknuteľné) ako som zakaždým, keď som urobil čosi v živote zle tak akoby som Mu doslova vboril dýku do niečoho veľmi citlivého, akoby do srdca! V tom Svetle akoby som videl že každá moja neprávosť sa Ho dotkal tým najcitlivejším spôsobom. A potom nasledoval sťaby oznam: „To, že si mi spôsobil bolesť svojim nedobrým správaním je omnoho menšia bolesť ako tá, ktorú si mi spôsobil tým, že si tak otáľal s tým aby si prišiel ku mne, aby som ti mohol odpustiť!“ (Túto myšlienku som plne pochopil až vtedy keď som sa obrátil a stal sa kresťanom). Tých „oznamov“ bolo viac a pre mňa sa sformulovali v istých vetách:

„Ako si si mohol myslieť že iných ľudí by som mohol mať menej rád.“
„Tú lásku, ktorú si odo mňa dostal, si mal odovzdať druhým.“
Potom prišiel pokyn aby som sa pozrel vedľa seba: v tom momente vedľa mňa zrazu stála s prepáčením akoby kopa hnoja, teda niečo veľmi špinavé a hnusné, kopa bola skoro tak vysoká ako ja. Prišiel povel: Toto musí ísť preč!
Vtedy sa stala zvláštna vec, ja som sa tej špinavej kopy nemienil vzdať!!! Moja myšlienka bola: Veď mi nič neostane!!! Postoj bol nemenný: Toto musí ísť preč! Potom som sa akoby „striasol“ na krátky okamih som videnie Svetla stratil a opäť som sa ocitol pred „múrom“ Svetla, kopa bola preč a ja som sa „cítil“ nekonečne ľahký. Prišiel ďalší pokyn, Teraz mi daj ešte svoje Ja!. Na to som zareagoval, „ale to mi už načisto nič neostane!“ ale žiadosti sa jednoducho nedalo vzdorovať a po určitom váhaní akoby som svoje Ja odovzdal. V tej chvíli ma plamene Lásky „objali“ a vtiahli do Svetla, ako som tam vchádzal, mal som obavu, že sa „roztopím“, že sa tam rozplyniem, že teda už nebudem mať vnem bytia, ale nič také sa nestalo. Ako som bol vtiahnutý dnu, zrazu som pocítil obrovskú blaženosť a radosť, ktorá sa už skutočne nedá popísať, viem tiež že tam boli aj „ostatní“ a ešte som si pomyslel že z tej blaženosti “ vyletím z kože“.
Na túto obrovskú radosť a blaženosť som sa zobudil.

Zhruba o päť rokov som sa zoznámil s kresťanstvom, obrátil sa, začal žiť život kresťana. Vo Svätom písme som sa dočítal o tom ako to asi bude pri príchode Krista, jeho súde a následnom vstupe do nebeskej blaženosti. Všetko to pasovalo do toho ako som to „prežil“ v onú noc.
Musím podotknúť jednu veľmi nepríjemnú poznámku na záver: Raz, keď som toto rozprával v kruhu známych, tak mi jedna známa povedala: „Ja som mala niečo podobné, ako prichádzalo Svetlo presne tak ako to ty popisuješ, avšak my (teda opäť tam bolo viac ľudí) sme sa toho Svetla báli a tak sme pred ním v strachu utekali a ako sme tak utekali, zhora sa ozval hlas:
„Mali ste čas aby ste sa polepšili, ale už ten čas nemáte!“
Keď som toto počul pochytila ma hrôza, uvedomil som si že Boh je nielen Láska ale aj Spravodlivosť!

Velmi rad prijmem vase nazory pripadne nove pohlady (aj kriticke, ak by boli) na tento sen.
A tesim sa na pripadne vase skusenosti opisane v nazve temy…

[Skopirovane z inej stranky kde bolo toto proroctvo publikovane. ]

 

_________________
List Títovi – kapitola 3,9
Vyhýbaj sa hlúpym otázkam,…, svárom a hádkam o zákon, lebo sú neužitočné a márne.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Roman Bača

O AUTOROVI

Manžel, otec, kresťan.
AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 11

Celkové hodnotenie: 16.56

Priemerná čítanosť: 1562

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Premiér varuje: "4450 ľudí odchádzalo z testovania s pocitom, že sú zdraví, ale nie je tomu tak!" Až 5 z 6 reálne pozitívnych ľudí odchádzalo domov s negatívnym certifikátom a sú voľní. Zrejme sa budú správať rizikovejšie

  0icon

  Bratislava 24. októbra 2020 (HSP/Foto: fb Igor Matovič)   Hoci sa premiér Igor Matovič potešil výsledkom z testovania v piatok, predsalen jedna vec ostala visieť…

  V Česku pribudlo rekordných 15 252 nakazených

  0icon

  Bratislava 24. októbra 2020 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   České laboratória v piatok odhalili 15 252 nových prípadov nákazy koronavírusom. Počet nových nakazených tak prvýkrát prekonal hranicu 15-tisíc…

  Dvojicu zadržaných v rámci akcií Terra a Zemepán zobrala sudkyňa Špecializovaného trestného súdu v Pezinku do väzby

  0icon

  Bratislava 24. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku rozhodla o vzatí do väzby dvoch osôb -…

  V talianskom Neapole sa konali protesty proti nočnému zákazu vychádzania

  0icon

  Neapol 24. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Luca Bruno, Mauro Scrobogna)   Stovky ľudí v juhotalianskom meste Neapol protestovali od piatka večera až do skorých sobotných ranných hodín…

  Tábor bezdomovcov len pár metrov od vchodu na Úrad vlády – scifi? Škandál? Ale kdeže, len celkom normálna slovenská realita. Čo to hovorí o tomto štáte?

  0icon

  Bratislava 24. októbra 2020 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok,Martin Baumann, Pixabay, TASR-Pavol Zachar)   Kam sa dostalo Slovensko za pol roka od volieb? Akú autoritu má táto vláda…

  Volebný tribunál potvrdil za víťaza prezidentských volieb v Bolívii Luisa Arceho

  0icon

  La Paz 24. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Juan Karita, SITA/AP-Marcos Brindicci)   Najvyšší volebný tribunál (TSE) v Bolívii potvrdil v piatok miestneho času na základe oficiálnych výsledkov…

  USA a Európska únia naštartovali bilaterálne fórum venované otázkam Číny

  0icon

  Washington 24. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Manuel Balce Ceneta, TASR/AP-Francois Lenoir)   Spojené štáty a Európska únia naštartovali v piatok "bilaterálny dialóg" venujúci sa záležitostiam spojeným s…

  Na Slovensku od soboty platí zákaz vychádzania, sú však aj výnimky

  0icon

  Bratislava 24. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Od soboty až do nedele 1. novembra platí na celom Slovensku zákaz vychádzania s výnimkou ciest na testovanie, do…

  Novinárske organizácie sa obávajú že tridsať televíznych staníc v strednej a východnej Európe bude pod čínskym vplyvom, potom čo ich získal český oligarcha Peter Kellner

  0icon

  Praha 23. októbra 2020 (HSP/Foto:HSP)   Vaša akvizícia bude mať veľký vplyv na mediálne prostredie v piatich štátoch, mali by ste sa preto zaviazať k…

  Figeľ: Niet ľudsky zrozumitelnejšieho obrazu Trojice Boha Otca, Syna a Ducha Svätého spojených v láske, ako je obraz našich rodín - otca, mamy a dieťaťa spojených tiež láskou

  0icon

  Bratislava 24. októbra 2020 (HSP/Foto:Ján Figeľ Facebook)   V utorok prekvapil pápež František takmer celý svet. V dokumentárnom filme pod názvom "František" vyjadril podporu registrovaným…

  TopDesať

  Fotografie 15 ľudí, ktorým deň zničili tieto tragické udalosti

  0 icon

  Krásny deň sa niekedy dokáže skončiť veľmi rýchlo. Títo ľudia by o tom vedeli povedať svoje. Fotografie týchto 15 ľudí sú jasným dôkazom toho, že krásny deň ti môžu pokaziť aj maličkosti. Nasledujúce fotografie by nám mali byť príkladom a mali by sme si z nich vziať ponaučenie. Niektorým veciam…

  Kráľovská stráž: Môžu ísť títo vojaci na WC?

  0 icon

  Všetci poznáme kožušinový klobúk, červený kabát, nehybnú pózu a vážnu tvár. Ľudia si často myslia, že kráľovská stráž sú skutočné ikony Veľkej Británie. Väčšina z nás však nevie o podrobnostiach a prekvapivých faktoch, ktoré so sebou prináša táto výnimočná funkcia.  1. Nikdy nemajú prestávky na WC

  Tajná uzavretá skupina Bilderberg (2. časť)

  0 icon

  Pokračujeme druhou časťou článku o tajuplnej skupine, ktorá podľa zástancov konšpiračných teórií ovláda svet. Aké sú o nej známe fakty? Aj o tom sa v rámci druhej časti článku budeme rozprávať. Skupina Bilderberg bola založená v roku 1954 a svoj názov dostala podľa holandského hotela, kde sa jej účastníci prvýkrát…

  Lietajúce taniere a mimozemšťania (2. časť)

  0 icon

  Pokračujeme druhou časťou článku o lietajúcich tanieroch a mimozemšťanov. V rámci druhej časti sa pozrieme na mnohým známy Roswellský incident. Poďme na to. Major Jesse Marcel, tamojší informačný dôstojník, dostal rozkaz trosky nájdené v blízkosti amerického mesta Corona v štáte Nové Mexiko, preskúmať. Miestne noviny však medzitým vytlačili článok o…

  Čo sa stane, ak sa z tvojho života vytratí spodná bielizeň?

  0 icon

  Pre mnohých z nás je nosenie spodnej bielizne rutinou, ktorá je takmer ako dýchanie, a predstava, že by ju nenosil a chodil si po svete "na ostro", by sa mohla zdať zvláštna. V skutočnosti by si mohol skutočne vyťažiť výhody, keď sa rozhodneš prestať nosiť túto časť oblečenia. O aké výhody ide a…

  Vo svete IT

  Bobkeys začal s veľkým výpredajom licenčných kľúčov pre Windows 10

  0 icon

  Windows 10 Pro za 12,45€, či Office 2019 za 34,24€ – znie to ako nedosiahnuteľný kauf roka, ale v e-shope bobkeys.com ide o akciovú ponuku, vďaka ktorej môžete aktualizovať svoj počítač, aby ste mali v ňom ten najnovší software. Windows a Office licencie sú stále medzi najpredávanejšími položkami na digitálnom…

  Planéty, podobné Zemi, môžu mať svojho vesmírneho ochrancu. Čo to znamená?

  0 icon

  Najväčšia planéta v našej Slnečnej sústave, Jupiter, sa často pokladá za najväčšieho pomocníka Zeme. Už dlho pomáha odkláňať nebezpečné asteroidy, ktoré by sa mohli dostať do našej Slnečnej sústavy a ohroziť našu planétu, píše portál Earthsky.org. Aký je prípad iných sústav? Je možné, že by mohli mať potenciálne obývateľné planéty, podobné Zemi,…

  Multifunkčný LED projektor s Full HD rozlíšením VIVIBRIGHT F40UP je momentálne dostupný v neodolateľnej zľave

  0 icon

  Ak nie si denným používateľom televízie a rád si vychutnávaš filmy na naozaj veľkej obrazovke, máme pre teba jeden skvelý tip na kúpu, ktorý by si rozhodne nemal prehliadnuť. LED projektor VIVIBRIGHT F40UP s Full HD rozlíšením je totižto nie len skvelým pomocníkom do kancelárie, ale bohate postačuje aj na…

  Stanú sa masívne vesmírne krížniky realitou? Boj v ďalekej budúcnosti bude prebiehať na obrovské vzdialenosti

  0 icon

  V minulom článku sme sa pozreli na dvojicu vedcov, ktorí nám priblížili podobu vesmírneho konfliktu v blízkej budúcnosti. Podľa ich teórií nás nečaká žiadna dramatická bitka, ktorá by sa podobala na tie zo sci-fi filmov. Vesmírny boj by prebiehal veľmi pomaly a strategicky, s možnou dohrou dole na Zemi. Čo…

  Išlo o planý poplach? Nová štúdia naznačuje, že v atmosfére Venuše nie je prítomný „podpis života“

  0 icon

  15. septembra obletela svet informácia ohľadne nájdenia „podpisu života“ v atmosfére planéty Venuša. Vedci konkrétne objavili plynný fosfín, kde by akýkoľvek fosfor mal byť v oxidovanej forme,  pričom v súčasnosti nie sú známe abiotické výrobné spôsoby v atmosfére, oblakoch, povrchu a podpovrchovej atmosfére Venuše. Inými slovami, podľa našich aktuálnych vedomostí,…

  Armádny Magazín

  Pilot amerického letectva prehovoril o tajných výcvikových súbojoch so stíhačkami MiG-23

  0 icon

  USA, 24.október 2020 (AM) - V Spojených štátoch sa vykonávali tajné výcvikové vzdušné súboje so sovietskymi stíhacími lietadlami. O svojich dojmoch prehovoril účastník týchto cvičení, ktorý pilotoval F-15 a postavil sa proti MiG-23. &nbs

  USA by chceli vybaviť hypersonickými raketami všetky svoje torpédoborce

  0 icon

  USA, 24.október 2020 (AM) - Námorníctvo Spojených štátov plánuje vybaviť všetky svoje torpédoborce nadzvukovými zbraňami, píše o tom Defence News s odkazom na Roberta O'Briena, bezpečnostného poradcu amerického prezidenta.

  Ruský analytik Chazin: „Putin začne po voľbách v USA zariaďovať čistky ruských elít“

  0 icon

  Rusko, 24.október 2020 (AM) - Putin usporiada „puč“ medzi elitami, aby zabezpečil ekonomický rast v krajine, uviedol ekonóm Michail Chazin. Čistenie sa podľa neho začne po voľbách v USA. Podľa Khazina je nedostatok ekonomického rastu v Rusku jedným z kľúčových problémov, ktoré sa hlava štátu teraz s ťažkosťami snaží vyriešiť. Existujú

  SÝRIA : Čo urobí prezident Asad s 500 väzňami "made in USA" ktorých zadržiava?

  0 icon

  Sýria, 23.október 2020 (AM) - Východosýrsky odboj zasiahol! Pred dvoma týždňami skupina zverejnila video, ktoré zachytáva reprodukciu raketového útoku na americkú základňu al-Tanf a stále tvrdí, že jej akcie sa budú prelínať s akciami kmeňových armád zložených z tisícov ľudí bojujúci

  Indonézia : Americké špionážne lietadlá nad nami nebudú lietať - chceme si zachovať neutralitu aj napriek sporu s Čínou

  0 icon

  Indonézia, 23. október 2020 (AM) - Indonézska vláda odmietla návrh vlády USA nasadiť na svoje územie špionážne lietadlá Poseidon P-8 s cieľom monitorovať čínske vojenské pohyby vo vodách v regióne. Podľa agentúry Reuters niekoľko zdrojov oboznámených s touto záležitosťou v indonézskej vláde uvied

  Svetlo sveta

  Slovenskí biskupi odporúčajú ľuďom zúčastniť sa na celoplošnom testovaní

  0 icon

  Keďže v spoločnosti rezonujú otázky, týkajúce sa celoplošného testovania, ktoré sa chystá v nasledujúcich dňoch, o stanovisko sme požiadali predsedu Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislava Zvolenského. Jeho odpoveď prinášame v plnom znení. “Čo sa týka plošného testovania na ochorenie Covid-19, v záujme zastavenia šírenia koronavírusu, po porade s otcami biskupmi,…

  Život s ovdoveným otcom sa pre Jána Pavla II. stal “prvým seminárom.”

  0 icon

  Ján Pavol II vo svojich spomienkach častokrát hovoril, že obdobie po smrti jeho matky a život s otcom bol “prvým jeho seminárom”, ktorý ho nasmeroval na neskoršiu kňazskú dráhu. Práve konfrontovaný so smrťou a bolesťou spôsobenou smrťou matky a jeho súrodencov sa stalo tým, čo dopomohlo vzniku silného citového puta…

  Arcibiskup Sheen: Matka Božia je Bohorodička

  0 icon

  Dnes Vám budem rozprávať o našej svätej Matke. A začnem Lurdami. Lurdy sú mestečkom na juhu Francúzska, kde sa v minulom storočí zjavila Panna Mária. Bol som tam 30 krát. Nikdy nezabudnem na prvú moju návštevu tohto pútnického mesta. V tom čase som študoval v Belgicku na univerzite, ako mladý…

  19.10. Svätý Pavol z Kríža naučil veriacich hľadať Boha ukrytého v utrpeníc

  0 icon

  Svätý Pavol z Kríža (1694-1775) bol veľkým mystikom, ktorý dopomohol rozvíjať úctu k umúčenému Kristovi, ako zdroju zmierenia a odpustenia. V živote prežíval veľké trápenia a duchovné skúšky, zároveň aj dary a milosti. Mal milosť zjavení Ježiša a Panny Márie, ako aj duší z Očistca, ktoré mu opísali muky, ktorými prechádzajú.…

  Najväčší nárast počtu katolíkov zaznamenali vďaka misiám v Afrike

  0 icon

  Štatistická ročenka Cirkvi za rok 2018, ktorú vydal Centrálny štatistický úrad Cirkvi, ukazuje rast počtu katolíkov vo svete. Analýzy tohto úradu sú spracované od začiatku pontifikátu pápeža Františka, čiže od roku 2013, až do roku 2018. Prinášame niektoré údaje zo sprievodnej správy spomínanej ročenky. Ako informuje Centrálny štatistický úrad Cirkvi,…

 • icon FOTO DŇA