Posledné voľby boli nielen o Ficovi a Kotlebovi, ale aj o Kollárovi.

Publikované 08.11. 2017 o 08:56 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

Predvolebný boj začal už minulý rok zmenou volebných podmienok tejto súťaže, ak sa to tak dá nazvať. Jedno-kolové voľby mali odstrániť Kotlebu a zabezpečiť županské stoličky smeráckym županom. Tieto „hokus-pokus“ zmeny volebných pravidiel smerákom v prvom prípade vyšli, v druhom  nie.

 

Smer získal len dva kraje a zvyšok s prehľadom získala liberálna pravica. Na vlastnej koži sa presvedčil v BSK favorizovaný Ftáčnik o tom, že podpora od Smeru už začína byť pre kandidátov skôr príťažou, ako výhodou a toto platilo pre viacerých kandidátov vo všetkých krajoch rovnako. Preferencie voličov sa zmenili a neustále menia. Taktiež aj trendy, ktoré poukazujú už vyše roka na skutočnosť, že čoraz viac ľudí túži po zmene. Tento médiami preferovaný trend sa naplno prejavil v predchádzajúcich parlamentných voľbách. Fico to vtedy asi nechcel pochopiť a Bugár s Dankom sa ním dali hlúpo a krátkozrako kúpiť cez posty a ministerstvá. Fico namiesto toho, aby sa strategicky stiahol, radšej takticky vytvoril nechutný „zlepenec“. Jeho nevesty nespravili dobre, že s ním spojili a vytvorili nekompatibilný zväzok. Ako je možné vidieť v nižšie priloženej tabuľke, doslova týmto spojenectvom zanikli v jednotlivých regiónoch. Sieť zanikla ako strana celkom, aj keď ľudia ostali.

 

Tabuľka počtov poslaneckých mandátov po jednotlivých krajoch.

 

 

 

 

Kraje

 

 

SMER-SD- MOST-HID

 

SNS

 

 

SMK-MKP

 

 

SAS, Oľano a spol.

 

 

Smer rodina

 

 

Kotleba

 

ĽSNS

 

 

Ostatné politické strany

 

 

Nezavislý poslanci

 

 

BSK

 

 

6

 

 

0

 

 

17

 

 

0

 

 

0

 

 

2

 

 

25

 

 

TTSK

 

 

2 (1+1+0)

 

 

13

 

 

11

 

 

0

 

 

0

 

 

0

 

 

14

 

 

NSK

 

 

17

 

 

11

 

 

10

 

 

0

 

 

1

 

 

0

 

 

15

 

 

TSK

 

 

16

 

 

0

 

 

9

 

 

0

 

 

0

 

 

0

 

 

22

 

 

ZASK

 

 

15 (10+0+5)

 

 

0

 

 

17

 

 

0

 

 

0

 

 

0

 

 

25

 

 

BBSK

 

 

17 (15+1+1)

 

 

5

 

 

4

 

 

0

 

 

1

 

 

0

 

 

22

 

 

PSK

 

 

18 (16+0+2)

 

 

0

 

 

21

 

 

0

 

 

0

 

 

1

 

 

22

 

 

KSK

 

 

23 (16+6+1)

 

 

1

 

 

16

 

 

0

 

 

0

 

 

1

 

 

16

 

 

Celkovo

 

 

114

 

 

30

 

 

105

 

 

0

 

 

2

 

 

4

 

 

160

 

 

Či sa nevesty dostanú do parlamentu bude otázne. Avšak počtom poslancov, v župných koalíciách so Smerom, majú stále navrch oproti pravici. Takže prevalcovanie Smeru sa nekoná, ako to podlízavo pro-pravicové média hodnotili . Maximálne tak počtom županov, ale tí budú bez dostatočnej podpory zastupiteľstva a Vlády SR doslova impotentní.

 

Fico si opäť líže svoje rany v ústraní, Matovič naopak vyliezol z brloha.

 

Ako je možné evidovať vznikli 3 hlavné poslanecké sily a jedna slabšia. Najsilnejší sú nezávislí, potom koaličný a následne opozičný zlepenec. Otázky, ktoré ostávajú visieť vo vzduchu sú, ako sa budú prejavovať na župných rokovaniach poslanci SMK-MKP a ako nezávislí poslanci? Práve nový a ťažko predvídateľný fenomén nezávislých poslancov, ktorým sa zvykne vravieť aj neriadené strely, bude veľa vecí vedieť ovplyvňovať. Títo poslanci celkovo v krajoch prevládajú a kto si ich kúpi, ten v kraji bude hýbať pákami. Prečo neriadené strely? Predvolebné sľuby neriadených striel, môžu byť ešte menej vymožiteľné, ako sľuby od poslancov politických strán. Lebo nesplnené sľuby poslancov politických strán, môžu stáť percentá celú stranu v nasledujúcich voľbách. Avšak záruku na splnenie sľubov nezávislého, dáva iba jeden človek a ten sem-tam zvykne na sľuby zabudnúť. Treba si tiež uvedomiť, že nezávislý poslanec nemusí byť až tak nezávislý ako to pred voľbami deklaruje. Fico momentálne zmizol s planéty, ale garantujem vám, že on niekde neplače v kúte, ako zbitý pes, tak ako sa nám to snažia škodoradostne pro-pravicové média podať. Predpokladám, že skôr niekde kuje pikle, ako zachrániť to čo sa zachrániť dá, lebo ide o veľa, ide o peniaze. Máme tu novinku, že Matovič vstal z mŕtvych a prvé čo urobil, tak na fejsbúku sa škodoradostne uškŕňal Dankovi. Sám som prekvapený, že sa škodoradostne uškŕňam aj ja. V týchto voľbách padol mýtus, že Smer-SD je silný v regiónoch, ako aj mýtus, že on je jedinou hrádzou tzv. „extrémizmu“, rozumej Kotlebovcom.

 

4 piliere volebného úspechu.

 

Asi je každému jasné, že krajské voľby do istej miery reflektujú voľby parlamentné. Preto sa im zvykne vravieť aj voľby malé. V týchto voľbách bola účasť vyššia a preto sa tento úkaz môže prejaviť výraznejšie. Vývoj budúcich parlamentných volieb, teda volieb veľkých, môžeme už teraz do istej miery predpokladať. Všetko však záleží od premenných, ktoré sa v predvolebnom období ešte objavia.

 

Medzi základné piliere volebného úspechu sa dá radiť ponúkaná politika, tvrdý marketing, masmediálna podpora a kvalita ľudí a kandidátov v strane. Kto mal viac pilierov na svojej strane, ten získaval. Všetky piliere sa navzájom dopĺňajú a podporujú.

 

Kotleba spĺňal v tejto hre len prvé kritérium volebného úspechu.

 

Má politiku s jasným cieľom, pre viacerých príťažlivú a jasne prezentovanú. Zároveň jeho pevné a tvrdé postoje k viacerým problematikám, taktiež priťahujú viacerých voličov. Kto o tom pochybuje, tak si nevidí na špičku nosa, alebo má iný názor a je až natoľko zaujatý, že nedokáže akceptovať názor toho druhého. Samozrejme, vždy sa dá argumentovať argumentom, “lebo fašista“ a tým sa celá debata pre niekoho končí. Navyše mal Kotleba v kraji aj pozitívne pracovné výsledky v rámci možností a vzhľadom na to akú mal podporu zo strany krajského zastupiteľstva a Vlády SR. Ľudia to ocenili, o čom svedčí aj jeho volebný výsledok.

 

Čo však nepochybne nemal bola masmediálna podpora, práve naopak, masmédia viedli neustálu a ťažkú diskreditačnú anti-kampaň voči jeho osobe a jeho strane. O nezaujatosti a nestrannosti médií sa vo všeobecnosti vravieť nedá, ale v tomto prípade je to okaté.

 

Marketing ĽSNS bol ako zo 4. cenovej, avšak politika dneška je bohužiaľ aj o marketingu, a to tvrdom, špičkovom marketingu! Tu si treba uvedomiť skutočnosť, že to čo platilo pred jeho vstupom do parlamentu už veľmi neplatí. Navyše facebook a iné sociálne siete už nie sú to čo bývali, lebo sú čoraz viac cenzurované a manipulované a preto na marketing bude treba vynakladať čoraz viac peňazí. Politika sa preto stáva, čím ďalej tým viac, hrou bohatých. Však peniaze od štátu nevrátil, práve kvôli tomu, aby dokázal držať krok s ostatnými stranami a preto nechápem to škrtenie.

 

Poslednou vecou, ktorá mu zjavne absentovala je kvalita ľudí v strane. V niektorých krajoch určite. Košický, ako aj Bratislavský kraj je toho jasným príkladom. Väčšinový systém krajských volieb to iba potvrdil. A či tento handicap v budúcnosti eliminuje? Spýtajte sa ho. Na tlačovej besede už avizoval možné zmeny v strane. Nechajme sa prekvapiť, osobne mu to vrelo a priateľsky odporúčam.

 

Tvrdý marketing a masmediálna podpora je na nezaplatenie.

 

Jasným príkladom toho ako dokáže masmediálna podpora a platená reklama urobiť divy a zmobilizovať občanov k volebným urnám bol Košický kraj. Trnka, ako sa na opozičného poslanca patrí, využil kontroverznú tému parkovania a de facto si na nej urobil politickú kampaň. Na prvý pilier, teda na politiku, mu to tentokrát stačilo.

 

Taktiež mu masmédia dali priestor, aby sa ešte pred jeho kandidatúrou, už ako župný poslanec, odprezentoval. Zvykom to však nebýva. Médiám, občanom a parlamentným subjektom, ktorý ho podporili zo záhadných príčin nevadil pôvod peňazí a financovanie jeho kampane. Oficiálnych, podotýkam oficiálnych, 150 000 € vynaložených na jeho kampaň mali oficiálne pôvod, najmä z jeho vlastného vrecka. To si vážne môže dovoliť 32 ročný projektový manažér vynaložiť na kampaň 150 000€ v podstate z vlastného? Predtým bola v masmédiách ústredná predvolebná téma, najmä téma pôvodu peňazí vynaložených kandidátom na financovanie predvolebnej kampane. Tentokrát to v záujme masmédií nebolo. Prečo asi? Už neplatí predpoklad, že politik, ktorý je financovaný z pozadia sa stáva bábkou, či rukojemníkom oligarchov a jeho sponzorov?

 

Ale vráťme sa k meritu veci. Jeho kampaň bola masívna, až prehnaná, ako sa na sieťackých kandidátov patrí. Bol všade. Na zastávke, na bilbordoch, na webových stránkach, proste všade kde sa dá. Skutočne sa poniektorí báli otvoriť poklop na záchode, aby sa tam neobjavil.

 

A čo vlastne nasľuboval? Prepáčte, pripadalo mi to tak, že sľuboval kraj kde budú pečené holuby padať z neba a pivo sa bude liať potokom. Fotky so psíkmi, bábätkami a mačičkami sú už akousi rutinou. V poriadku. Počkáme si, ako bude vyzerať kraj po jeho funkčnom období. Držme mu prsty a pevne môžeme dúfať v jeho dobré úmysly. Všetko sa však ukáže časom, ako aj svinstvo, ktoré sa vyplaví skôr, či neskôr na povrch.

 

Mimochodom po voľbách Raši po prvý krát pripustil, že chyba bola okrem iného aj v koncepcií a politike parkovania realizovaného spoločnosťou EEI. Avšak to, že sa nechal navliecť do špinavých záujmov niekoho iného, je len a len jeho vec a len a len jeho politická zodpovednosť. Som osobne zvedavý, či s tým niečo urobí ako primátor. Ľudia si vždy spomenú keď idú s autom do mesta, čo s parkovacou politikou spôsobil, keď sa zakaždým vrátia z mesta o pár eur ľahší za parkovanie, ktoré navyše ide na účet súkromnému subjektu a nie mestu, teda naspäť k občanom. O rok tu máme primátorské voľby, mal by na to myslieť a robiť s tým niečo, ak chce uhrať pozitívnejší výsledok. Košice mu to v týchto voľbách vrátili, lebo v Košických obvodov získal výrazne menej hlasov ako Trnka. Podporil ho iba zvyšok kraja, lebo ešte neplatia za parkovanie.

 

Kollár a jeho rodinka boli najväčším fiaskom týchto volieb.

 

Všetky masmédia sa venujú Ficovému a Kotlebovému „výprasku“. O výprasku a volebného prepadu parlamentnej strany Kollára a jeho rodinky úžasných v týchto voľbách sa akosi zaryto mlčí. Volebný výprask dostali aj jeho parlamentní poslanci a okresní predsedovia a to je už čo povedať. Ako hodnotí Kotlár, pardon Kollár situáciu? On sa prosím pekne tvári naďalej ako majster sveta a dovolí si tvrdiť, že zvyšok parlamentných strán bude potrebovať jeho a nie on ich. Úsmevné, ľahkomyseľné a nerozvážne. Ani sa neunúva pripustiť tú možnosť, že môže skončiť za bránami parlamentu, ale z opačnej strany. Je pravdou, že parlamentné voľby sú pomerové, nie ako krajské väčšinové, ale každopádne dávajú určité signály. Pre Kollára negatívne, skončil v nich zo všetkých parlamentných politických subjektoch skutočne najhoršie.

 

Príčin jeho volebného prepadu je mnoho. Ale to nech si analyzuje sám so svojou rodinkou.

 

A prečo ho vynechali z hry ostatné opozičné parlamentné strany? Materiálu na jeho diskreditáciu je mnoho, stačí vytiahnuť zásuvku od toho správneho písacieho stola. Perzekučných a kontroverzných informácií sa nájde habadej aj na čelných predstaviteľov a poslancov jeho strany. Opozičné parlamentné strany sa pravdepodobne nechcú zašpiniť týmto svinstvom a spojenectvom, pokiaľ to nie je nutné a navyše Kollárova rodinka ako projekt na odobratie hlasov Kotlebovi už poslúžil v predchádzajúcich parlamentných voľbách.

 

Conclúsio, alias čo by mali spraviť neúspešní…

 

Bratislavskí voliči, dali Smeru červenú. Či chceme, alebo nechceme Bratislavčania majú informácie z prvej ruky, lebo tam sú všetky úrady, ministerstvá, či média. Či by sa mal nimi inšpirovať zvyšok Slovenska, to nechám na každého. Ja osobne v nejaké pozitívne zmeny neverím, lebo raz tu už boli a nepresvedčili. Voliči im dávajú druhú šancu a teda uvidíme ako s ňou naložia.

 

Predstaviteľmi Smeru-SD boli avizované personálne zmeny. Tie by nemali začať zospodu, ale zvrchu. Nižšie položení politici sa môžu aj rozdrapiť, keď je tu stále prítomná kontroverznosť Ficovho korunného princa Kaliho a beztrestnosť nedotknuteľného súdruha Richtera. Tento prístup by sa mal radikálne zmeniť. Či to pomôže Smeru-SD? Možno, avšak neverím. Určitá miera seba-reflexie bola iba u Počiatka, ktorý sám od seba pochopil, že má z politiky dobrovoľne a nadobro odísť. Ak by sa dal vymeniť Fico, tak to položí celý Smer, lebo Smer je hlavne o Ficovi.

 

Čo by mal spraviť Kotleba, to už som spomínal. Možno o tom napíšem viac neskôr. A Kollár? Ten vie predsa všetko najlepšie…

Ondrej Štefik

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

The Huffington Post: Najnebezpečnejšia štvrť na Zemi sa nachádza v Moskve. Zostavený rebríček tvrdí iné

Moskva 21. februára 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)   Nedávno portál The Huffington Post vytvoril rebríček najnebezpečnejších oblastí Zeme. Tretie miesto v ňom obsadila štvrť Moskvy Goljanovo. Podľa menovaného portálu je nebezpečnejšia len rómska štvrť Stolipinovo v bulharskom Plovdivu (2. miesto) a hlavné mesto Kolumbie Bogota. Redakcia The Huffington Post dôrazne doporučila,…

Potečie krv? Semifinále Ruska s Českom sa blíži

Pjongčang 21. februára 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Jae C. Hong)   Česká hokejová reprezentácia sa v semifinále hokejového turnaja na Olympijských hrách v Pjongčangu stretne s Ruskom, čo pre Rusov bude omnoho ťažší zápas než s Nórskom. Takýto názor pred novinármi vyjadril prezident Federácie hokeja Ruska (FHR) Vladislav Treťjak. V stredu ruskí hokejisti…

Zviera už nemá byť na Slovensku vecou, psy sa budú povinne čipovať

Bratislava 21. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Sergei Grits)   Zviera sa už viac nemá na Slovensku považovať za vec. Zaviesť sa tiež majú opatrenia proti množiteľom, povinné čipovanie psov i opatrenia proti týraniu zvierat. Novinky prináša novela zákona o veterinárnej starostlivosti, ktorú v stredu schválila vláda. Materiál prináša zmeny aj v Občianskom…

DĽR: Zákonom o reintegrácii Donbasu sa Ukrajina dostala do slepej uličky

Kyjev 21. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ivan Sekretarev)   Predseda "najvyššej rady" samozvanej Doneckej ľudovej republiky (DĽR) Denis Pušilin v stredu vyslovil predpoklad, že zákon o reintegrácii Donbasu neochráni lídrov Ukrajiny od trestu za násilie páchané na civilistoch tohto regiónu. Informovala o tom v stredu proseparatistická tlačová agentúra DAN. Pušilin takto reagoval…

Nadnárodná obchodná spoločnosť kritizuje Facebook a Google, hrozí zastavením inzercie

Svet 21. februára 2018 (HSP/Foto:unilever.sk)   Nadnárodná spoločnosť Unilever, ktorá patrí k najväčším svetovým inzerentom na sociálnych sieťach, pohrozila serverom Facebook a YouTube, že na nich nebude propagovať svoje výrobky, keď nezabezpečia zastavenie šírenia fake news, nenávisti, sexizmu. Ide tak o jeden z prvých prípadov, keď samotní inzerenti dbajú na čistotu…

Juncker zreorganizoval svoj tím, jeho kabinetu bude prvýkrát šéfovať žena

Brusel 21. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ng Han Guan)   Predseda Európskej komisie (EK) Jean-Claude Juncker urobil v stredu zmeny v tíme svojich najbližších spolupracovníkov. Za nového generálneho tajomníka Komisie vymenoval doterajšieho šéfa svojho kabinetu Martina Selmayra, na ktorého miesto nastúpila Clara Martínezová Alberolová. Informovala o tom na svojej stránke Európska komisia.…

Z miesta havárie iránskeho dopravného lietadla vyzdvihli prvé telá obetí

Teherán 21. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Morteza Salehi/Tasnim News Agency via AP)   Záchranári vyzdvihli v stredu prvé telá obetí havárie dopravného lietadla iránskej spoločnosti Aseman so 66 ľuďmi na palube, ktoré sa v nedeľu zrútilo v hornatej oblasti na juhu Iránu. Informovala o tom agentúra DPA. Guvernér provincie Isfahán pre iránsku…

Svetoznámy slovenský mím slávi v Nemecku úspechy s predstavením Krížová cesta

Mníchov 21. februára 2018 (HSP/Foto: screenshot YouTube)   Milan Sládek, slovenský mím žijúci v Nemecku, sa svojím pantomimickým predstavením "Krížová cesta (Der Kreuzweg)" sa s veľkých úspechom už aj po minulé roky predstavil vo viacerých nemeckých mestách Sládek sa so svojím výkonom v 14 zastaveniach predstavil už aj v marci…

Lev v čínskej zoo si kvôli hladu odhryzol chvost

Čína 21. februára 2018 (HSP/Sputnik/Foto:youtube)   Namiesto kráľa zvierat uvideli návštevníci v čínskej zoologickej záhrade vyhladnutého leva. Na šokujúcich záberoch je vidieť, že zvieraťu chýba kúsok chvosta. Odhryzol si ho snáď sám? Zvieratá na videu zo zoologickej záhrady Taiyuan v čínskej provincie Šan-si sú skutočne vyhladnuté. Turisti obviňujú zoologickú záhradu…

Predsedníctvo vo V4 je jednou zo slovenských diplomatických priorít

Bratislava 21. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Jednou z hlavných priorít slovenskej diplomacie na roky 2018 a 2019 bude predsedníctvo vo V4, ktoré Slovensko prevezme v júli tohto roka. Vyplýva to z materiálu, ktorý v stredu schválila vláda. Cieľom piateho slovenského predsedníctva v zoskupení bude okrem iného "ukázať, že členstvo…

SR prispeje na riešenie príčin nelegálnej migrácie vyše 8 miliónmi eur

Bratislava 21. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Darko Vojinovic)   Slovensko prispeje do Núdzového zvereneckého fondu EÚ na odstraňovanie príčin nelegálnej migrácie prispeje sumou 8,75 milióna eur. Vyplýva to z materiálu, ktorý v stredu schválila vláda. Príspevok V4 v celkovej výške 35 miliónov eur má smerovať najmä do Líbye. Použijú sa na obnovenie…

GBC: Na Gibraltáre zadržali Slovákov podozrivých z podvodu

Gibraltár 21. februára 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Dvaja slovenskí štátni príslušníci žijúci v Španielsku boli obvinení zo sprisahania, uvádza gibraltársky portál GBC. 52-ročný Anton Gorog a 49-ročný Pavel Samson, akcionári aj riaditelia obchodnej spoločnosti v Ocean Village, boli podľa zverejnených informácií zatknutí gibraltárskou políciou na základe sťažnosti sekretariátu vládnych programov…

Vlani bolo na návrat odborníkov zo zahraničia vyčerpaných 476.151 eur

Bratislava 21. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Vlani bolo na schému na návrat odborníkov zo zahraničia na Slovensko vyčerpaných 476.151 eur. Informoval o tom rezort školstva na stredajšom rokovaní vlády SR. Vláda informatívnu správu vzala na vedomie. V roku 2017 inštitúcie predložili na zaradenie do schémy celkovo 34 pozícií, pričom…

Francúzska vláda rokuje o novom zákone o prisťahovalectve

Paríž 21. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Francois Mori, Pool)   Francúzsky prezident Emmanuel Macron a minister vnútra Gérard Collomb predložili v stredu na zasadnutí vlády svoj prvý zákon o prisťahovalectve, ktorý už zožal kritiku od ľudskoprávnych organizácií za to, že je represívny voči žiadateľom o azyl. Zdroje francúzskej vlády podľa agentúry AP…

Kajínek má cestu otvorenú. Môže kandidovať na prezidenta

Česko 21. februára 2018 (HSP/Foto:youtube)   Omilostený väzeň Jiří Kajínek na nedávnej besede v Hodoníne povedal, že pri nasledujúcej voľbe prezidenta bude kandidovať. Potrebných päťdesiat tisíc hlasov mu ponúkali už teraz, no on to odmietol. Nechcel totiž ísť proti Zemanovi. Blesk.cz sa pýtal právnika, či vôbec môže kandidovať Podľa Kajínka…

Polícia stále vyšetruje prípad komunikácie poslanca Borisa Kollára s mladistvou

Bratislava 21. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann )   Polícia zatiaľ neukončila vyšetrovanie prípadu komunikácie poslanca Národnej rady (NR) SR Borisa Kollára (Sme rodina) s mladistvou ženou na sociálnej sieti. Pre TASR to uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl. "V uvedenom prípade vykonáva Národná kriminálna agentúra Prezídia Policajného zboru vyšetrovanie v…

Vláda schválila novú právnu úpravu v oblasti boja proti terorizmu

Bratislava 21. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Slovensko by malo mať novú trestnoprávnu úpravu v oblasti boja proti terorizmu. Pripravilo ju ministerstvo spravodlivosti, ktoré zohľadnilo medzinárodné záväzky Slovenskej republiky, názory odborníkov a rieši i niektoré problémy aplikačnej praxe. Návrh novely Trestného zákona, ktorý v stredu schválila vláda, tiež preberá európske…

Vláda schválila zákon proti byrokracii Petra Pellegriniho

Bratislava 21. februára 2018 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Vláda dnes schválila nový zákon o niektorých opatreniach na znižovanie administratívnej záťaže osôb využívaním informačných systémov verejnej správy (zákon proti byrokracii) z dielne úradu podpredsedu vlády Petra Pellegriniho. Tento zákon zruší povinnosť úradov pýtať od občanov a podnikateľov výpis a odpis z registra trestov, ako aj výpisy z katastra…

TopSpeed

Je skryté meranie rýchlosti len obyčajným príjmom pre štát?

2

Porušovanie MPR-ky je jedným z najčastejších priestupkov, ktoré páchajú vodiči na cestách. Okrem iného je tento priestupok ľahko zadokumentovateľný a dokázateľný. Existujú totiž rôzne merače rýchlosti, z ktorých niektoré vedia pracovať aj za zhoršených poveternostných podmienok. Policajti vykonávajú meranie rýchlosti preto, aby zvyšovali bezpečnosť na cestách. Aspoň to je jeden…

Trojvalec Volvo? Bohužiaľ už onedlho realita

10

Pamätáte si na doby, keď bol najmenším motorom v prémiových autách štvorvalec, a aj to len v najspodnejších motorizáciách? Tie časy sú však preč. Na vlnu downsizingu naskočilo Volvo s jeho štvorvalcovými dvojlitrami, teraz pokračujú s o valec menším motorom. Trojvalec Volvo bude mať svoj prvý debut v najmenšom SUV XC40.

Techrules Ren RS je čínsky diesel-elektrický hypercar s 1305 k

3

Čínska spoločnosť Techrules pripravuje na autosalón v Ženeve zaujímavé prekvapenie. Zobrali niečo, čo sa už dlho používa na železnici a preniesli to do sveta rýchlych kolies. Stroj Ren RS, ktorý predstavia na autosalóne má nezvyčajný pohon, ide totiž o diesel-elekrický hypercar. Číňania postavili hypercar len na jazdu na okruhu a len pre jedného,…

Nové španielske SUV bude SEAT Tarraco

0

Španieli už dávnejšie ohlasovali príchod tretieho SUV, čím by dorovnali prevahu niektorých značiek na poli SUV. Ešte minulý rok spustili hlasovanie o mene tretieho SUV modelu, ktorý ste mohli vybrať aj vy. Nové španielske SUV však svoje meno už pozná, bude ním SEAT Tarraco. A ako je u značky pravidlom, bude sa…

4 rady ako nepoškodiť auto počas lyžovačky

3

"Budúci rok si na 100% kúpim truhlu. Lyže už nebudem prepravovať v interiéri! Poškodil som si plasty v kufri a kožu na sedadlách." Tú vetu už povedalo mnoho z nás po tom, ako sme lyže prepravovali voľne umiestnené v batožinovom priestore tak, že časť trčala cez sklopené zadné sedadlá do…

V Bratislave opravia cesty a chodníky. Ide o tieto úseky

4

Tento rok opravia v Bratislave cesty a chodníky. Do opráv celkovo investujú 16 miliónov eur. 7 miliónov pôjde z rozpočtu hlavného mesta a 9 miliónov eur dodá vláda vo forme dotácie. Celkovo opravia 100 km jazdných pruhov. A "jazdných pruhov" neznamená 100 km ciest ako takých.

KAMzaKRÁSOU

Vyhrajte balíček úžasných produktov Puravida Bio v hodnote 41,40 €

2

Myslíte si, že na trhu existuje veľké množstvo výrobcov, ktorý spotrebiteľom predávajú široké spektrum kozmetiky a iných výrobkov? Súhlasíme! A rovnako medzi nimi nájdete aj veľké množstvo spoločností, ktoré na našom trhu ponúkajú prírodné produkty. Avšak, koľko z nich sa môže popýšiť vysoko kvalitnými produktmi, ktoré by uspokojovali vaše požiadavky? My…

Vatové tyčinky do uší: Zabudni na ich používanie! Dôvod ťa zaskočí

5

Vatové tyčinky do uší - tak univerzálny pomocník, a predsa sú škodlivé! Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, prečo? Používame ich všetci – muži, ženy, deti. Dokonca ich vieme využívať aj úplne inak. Doupravujeme si nimi rozmazaný rúž, otlačenú riasenku, či nedokonalú linku. Avšak, výrobcom sú predurčené na čistenie uši. Prečo ich…

Škodia odličovacie obrúsky našej pleti? Povieme ti pravdu!

4

Odličovacie obrúsky sú jednoduché na použitie, rýchle a vhodné pre lenivé ženy, no pravdepodobne to nie je najzdravšia voľba. Určite to je však zdravšie, ako spať s tvárou plnou makeupu, ktorý nám upcháva póry, zbiera nečistoty a koniec koncov nám môže spôsobiť nepríjemné zápaly a vrásky. Mnohé z nás sa snažia…

Prečo pestovať aloe vera? Takto ho využiješ pre zdravie i krásu!

4

Aloe vera patrí medzi pomerne známe a rozšírené rastliny. Do povedomia sa dostalo nielen netradičným zjavom no i svojimi pozitívnymi účinkami na ľudský organizmus. Je obľúbenou ingredienciou napríklad v rozličných kozmetických produktoch a nachádza sa dokonca i v nápojoch. Aloe vera je skvelé na vonkajšie i vnútorné použitie. Výbornou správou je, že vypestovať si ho môžete i doma.…

Afrodiziakum: Nakopni svoj sexuálny apetít týmito potravinami!

5

Neviete ako oživiť váš vzťah? Nudí vás partner alebo ste naopak príliš unavená na milostné hrátky? Povinnosti a starosti nám môžu niekedy popliesť hlavu oveľa viac ako náš milovaný. Presne v týchto chvíľach siahnite po niektorom z jedlých pomocníkov. Afrodiziakum, super potravina, ktorá vám zlepší náladu a ochutí život. Majte pre každý…

Video Nikto nie je dokonalý: Ženy odhaľujú svoje akné na Instagrame!

3

O prirodzenej ženskej kráse sa toho nahovorilo veľa, no len niekoľko žien má v skutočnosti v súčasnosti guráž vyjsť von a ukázať svetu, aká je ich tvár bez makeupu. A práve tieto ženy s takouto gurážou sa rozhodli viac nemlčať a ukázať svetu svoju pravú tvár. Preto možno vidíte akné na Instagrame, kde ho odhaľujú…

TopDesať

Včelí úľ priamo v obývačke? Spoločnosť z USA prišla s geniálnym riešením

0

Ako pravdepodobne vieš, populácia včiel je v konzistentnom poklese už dlhší čas a za hlavné príčiny sa považuje moderné priemyselné poľnohospodárstvo. Spoločnosť pôvodom zo Spojených štátov ale prišla so zaujímavým riešením, vďaka ktorému budeš môcť mať včelí úľ priamo v obývacej izbe. Výhyn včiel je zlou správou pre všetkých ľudí na…

3D kresby, ktoré vyzerajú veľmi realisticky

0

Vždy mu vravievali, že ma obrovský talent na kreslenie, no on to dlhé roky ignoroval. Reč je o 32-ročnom chlapovi zo Srbska, ktorý si nakoniec aj tak našiel cestu k maľovaniu. Začal totižto vytvárať 3D kresby, ktoré vyzerajú neuveriteľne realisticky. Ako sám vraví, svoj talent ignoroval a kresbám sa venuje…

Takto to vyzerá, ak je hlavou rodiny kreatívny otec s vášňou pre fotografiu a Photoshop

0

"Volám sa John Wilhelm. Narodil som sa v roku 1970 v Winterthur v Švajčiarsku, kde žijem spolu so svojou ženou a mojimi štyrmi deťmi (3 dcéry a 1 syn). A som kreatívny." "Fotografovanie bolo v mojom živote vždy dôležité. Môj otec bol skúseným hobby-fotografom a založil najmenej dve miestne fotografické…

Fotografie, ktoré poriadne potrápia tvoju hlavu

0

Už si niekedy videl mačku s guľometom? Pravdepodobne nie a zrejme ťa sklameme, pretože ju neuvidíš ani dnes. Na prvý pohľad ti však pri pohľade na túto fotografiu napadne, že ona má pri sebe naozaj strelnú zbraň. Týmto sa ti snažíme naznačiť, že dnes ti ukážeme fotografie, ktoré poriadne potrápia…

10 silných ilustrácií, ktoré ťa prinútia zamyslieť sa

0

Jeden obrázok znamená viac ako tisíc slov... Takto sa cítia ľudia po zhliadnutí ilustrácií tajomného japonského umelca Avogada6, ktoré prinútia zamyslieť sa naozaj každého. Tajomný ilustrátor a video-editor si nepraje zverejniť akékoľvek osobné údaje o svojom živote. "Som obyčajný človek, ktorý má rád chémiu," píše na svojom Twitterovom profile, ale jeho diela hovoria samé za seba.…

Inšpirácie na perfektné fotografie. Niektoré sú však nebezpečné

0

Niektorí riskujú svoj život, iní si neuvedomujú ani to nebezpečenstvo, ktoré im hrozí pri takejto nebezpečnej činnosti. To všetko robia kvôli sledovanosti na svojich instagramových a facebookových účtoch. Je naozaj fascinujúce, kam sa títo niektorí ľudia vyšplhali. Dnes ti teda prinášame inšpirácie na perfektné fotografie, ktoré určite záujmu aj tvojich…