Slovenská republika na okraji priepasti – Covid Gestapo -1/4

Svätý Michal

29. septembra bol cirkevný sviatok svätého Michala, patróna policajtov. Často býva vyobrazený ako drakobijec. Stojac na drakovi, kopijou mu preráža bok. Drak, Satan, Hydra, jednoducho Zlo. Má to veľa mien. Je to hydra. Tvorí ju jedno telo, veľa hláv a chápadiel. Ako šelma z apokalypsy. Aké príznačné zobrazenie pre políciu bojujúcu proti mafii, však.

Policajti a policajtky vykonávajú dôležitú a často krát nebezpečnú prácu pre nás občanov. Politický chaos v poslednej dobe dokázali využiť a v sieťach sa začali objavovať aj väčšie ryby zvučných mien. Pretože naozaj, už bolo načase.

Takto pozitívne sa však nedá hovoriť o jej špeciálnej stránke „Hoaxy a podvody – polícia SR“, ktorá je jedným z nástrojov tejto hybridnej vojny. Je súčasťou Hydry. Táto Hydra je omnoho viac, než akási nadnárodná mafia. Je to sieť, ktorá je tak veľká, že nikdy nie je vidieť celé jej telo. Ak sa pohne, hýbu sa kontinenty a prepukajú vojny. Nejde o žiaden apokalyptický mysticizmus. Definícia tejto Hydry je jednoduchá a priamočiara. Je pôvodcom najväčších šialenstiev tejto doby. Vojny proti teroru, klimatickej krízy, tejto „plandémie“, riadenej migrácie, hnutia BLM a LGBT šialenstva. Hydru nevidíme, no napriek tomu je všade, kam sa pozrieme. Nosíme ju na ústach. Počujeme ju keď pozeráme správy. Vidíme ju, keď čítame noviny. Je v našej peňaženke. Kŕmime sa ňou a platíme jej naše úroky. Pozerá sa na Vás keď otvoríte počítač. Číta Vaše emaily a správy a počúva každé Vaše slovo. Hovorí Vám čo je pravda a čo si máte myslieť. Jej hlas sa stáva vašimi myšlienkami.

Hoaxy a podvody Polícia SR je jeden z najsledovanejších komunikačných kanálov na Slovensku spomedzi stránok venujúcich sa boju proti „dezinformáciám“. Táto stránka je pritom sama pôvodcom početných HOAXOV.

Posledným terčom útoku sa stala pani Hnidková za jej status, ako cestou z Detvy na ňu a 14 ročného chlapca revízorka vo vlaku zavolala policajnú hliadku. Pôvodný status p. Hnidkovej je tu.

A teraz mediálny lynč zo strany policajnej stránky:

 

Hoaxy a podvody – Polícia SR

9 h

HOAX: NA INTERNETE „ODVÁŽNA ODPORKYŇA RÚŠOK“, V NORMÁLNOM ŽIVOTE VZORNÁ OBČIANKA

Upozornili ste nás na nasledujúci hoax, podľa ktorého došlo ku kontrole dvoch osôb vo vlaku, pričom obe osoby odmietli mať na sebe rúško podľa ústavy, článok 32… Preverili sme status v spolupráci s

Polícia SR – Banskobystrický kraj

a takýto je výsledok: Polícia dostala oznámenie, podľa ktorého sa vo vlaku nachádzali dve osoby, ktoré si odmietali dať rúška. Po príchode na miesto zistili, že žiadne rúško nemá na sebe ani pri sebe 14-ročný chlapec. Žena, ktorá pri ňom sedela bola disciplinovaná a vzorne v súlade s mimoriadnymi opatreniami na sebe rúško mala. Obe osoby následne dobrovoľne išli na policajnú stanicu, kde bola preverená ich totožnosť. Medzitým prišiel otec mladíka, pričom obaja boli poučení o nutnosti nosenia rúšok v interiéroch, teda aj vo vlaku. Vec ďalej nebola riešená, keďže išlo o maloletú osobu.

Policajti nijako nepostupovali voči osobe ženského pohlavia, keďže svojim príkladným prístupom dodržala všetky mimoriadne opatrenia, za čo jej patrí úprimné poďakovanie.

Všetky informácie v priloženom statuse sú zmanipulované a nezakladajú sa na pravde.

Zdroj hoaxu: https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=354758482381863&id=100035431426443

Status označili za hoax už aj  AFP Fakty , vďaka za spoluprácu.

 

Pýtate sa, čo vlastne bol ten hoax? Pretože zatiaľ len potvrdili to, čo bolo v originálnom príspevku. Možno admin tej stránky kradne drogy z policajného archívu. Alebo pije počas služby. Píše, že „všetky informácie v priloženom statuse sú zmanipulované a nezakladajú sa na pravde.“ To je pravda, ale týka sa to statusu z policajnej stránky. Admin najprv zverejnil jej status s varovaním, že to je hoax a potom jej poďakoval, že je vzorná občianka. Žena rúško mala a pritom bola predvedená na policajnú stanicu. Ak Vám to nedáva zmysel, je to dôkaz, že korona Vám nepoškodila mozog a nezmenili ste sa na liberálneho zombíka.

V skutočnosti sa stalo to, že pani , ktorá kontrolovala lístky ju videla bez rúška a preto zavolala policajtov. Rúško mala až keď prišli policajti. Aj tak ich predviedli. Žiadnu pokutu nedostali. Koniec príbehu. Lenže pani spochybnila povinnosť nosiť rúška verejne a ľudia to zdieľali. A to sa nesmie. Ľudia musia veriť a hlavne, báť sa…

 

A čo je to ten AFP?

Na rozdiel od tejto policajnej stránky AFP tvrdí, že status pani Hnidkovej je hoax, pretože „Nenosenie rúška nie je ústavné právo a polícia potvrdila, že zaň hrozí pokuta. Zdravotné výnimky boli zrušené“

Odkiaľ sa nám tu votreli títo cenzori jedinej pravdy? No mali by ste vedieť, že podľa ich web stránky je „Overovanie faktov (fact-checking) je základným princípom práce svetovej spravodajskej agentúry AFP už viac ako 180 rokov.“

AFP má výnimočné postavenie v zmysle francúzskeho zákona. Jej zdroje sú z 2 tretín komerčné a z časti ide o dotácie francúzskej vlády poskytnuté na podporu nestranného propagandistického spravodajstva vo VEREJNOM záujme vo Francúzsku a v zahraničí. Macron ho založil pred prezidentskými voľbami vo Francúzsku v roku 2017 a na Slovensku začali pôsobiť vo februári 2020. V prvom prípade sa Macron chcel stať prezidentom a v druhom prípade treba šíriť hystériu o Covide.

Zdá sa že „ochraňovať“ slovenský internet zvláda iba jeden človek, pretože som „preklikal“  desať článkov a zakaždým tam bol iba bývalý novinár týždenníka Týždeň a Denníka N Robert Barca.  Na jedno-osobovú mimovládku nám to tu cenzuruje až až. Kto tam je ešte okrem tohto odchovanca liberálnych politickopatologických štúdií a hrdého člena sorosovej zombie armády sa nedozvieme. Ani kto ich financuje. Stále je to len 1000 a 1 hlava tej istej Hydry. Barca je mladá krv. Nová generácia rovnakej kasty liberálnych cenzorov a udavačov, ako pán poslanec Benčík, či Smatana, nad ktorými neviete, či sa máte smiať alebo plakať. Pána poslanca kedysi dvoma otázkami uzemnilo neplnoleté dievča a Smatana je tak ťažký prípad staromládeneckého panica, že jeho by nebral ani Kollár.

Ale toto je realita. Akási samozvaná inštitúcia s jedno-osobovým obsadením, financovaná poväčšine z peňazí neznámych korporácií a nadácií. A takéto smiešne čudo tu určuje, čo je pravda. Toto treba vykopnúť za hranice republiky…

Ak ale nazriete len trošku hlbšie, otvorí sa Vám celý vesmír prepojení. Ak máte záujem, tento pán Vám ukáže hlbšie súvislosti o riaditeľovi AFP a jeho manželke, ktorá je vedúcou Generálneho riaditeľstva pre komunikačné siete, obsah a technológie Európskej komisie a zameraní tejto skupiny, ktoré siaha od bezpečnosti, až po umelú inteligenciu. A to stále len škrabkáme povrch. Potom sa zamyslite ešte raz, že čo je to vlastne ten Barca zač.

 

Ideologická polícia

Útoky policajnej stránky na ďalších ľudí nie sú vôbec ojedinelé. Vasyl Marovdi, anesteziológ s 20 ročnou praxou natočil video o jeho skúsenosti s Covidom a jeho názorom (lekára) na rúška. Odpoveď policajnej stránky bola zlynčujte ho, teda aspoň sociálne: „TOXICKÉ VIDEO NA SLOVENSKOM FACEBOOKU: TENTO STATUS MÔŽE OHROZIŤ ŽIVOTY, PRETO HO NAHLASUJTE“

Pomerne hlboký rozbor statusov, ktoré polícia zverejnila na sociálnej sieti aj so svojimi škandalózny statusmi voči kritikom tzv. protipandemických opatrení vrátane otázok, ktoré InfoVojna zaslala Policajnému prezídiu nájdete v ich článku „Šíriteľmi hoaxov sa bude zaoberať kriminálna polícia

Vytiahnem Vám z neho aspoň jednu perličku. Barcu ste už videli. Teraz sa pripravte na Dávida Púchovského, ktorý ak nesedí za FB ako admin stránky Polícia SR, tak si občas vyjde zahrať do policajného seriálu v ružovom negližé a podväzkoch. Ak sa ocitnete na stránke polície, tak si spomeňte, že dehonestovať Vás bude tento človek.

Dávid Púchovský túto fotografiu neskôr dementoval. Ale posúďte sami. Je, alebo nie je, toto, Dávid Púchovský, admin stránky Hoaxy a podvody Polícia SR? To vysoké, hranaté čelo. Ofina. Zakrivenie pier. Nos. A tvar ucha. Všetko vyzerá identicky. Ak sa niekomu chce a chce si to overiť, postup je jednoduchý, ale náročný. Môže si pozrieť všetky epizódy Policajti v akcii. Nájde scénku s transvestitom. Porovná záhyby ucha na fotografiách vo vysokom rozlíšení, ktoré sú u každého človeka jedinečné a dozvie sa pravdu.

Každý máme dvojníkov, ale aj keby to bol hoax, tak vznikol na základe smiešneho správania administrátora policajného zboru, ktorý si liečil svoj komplex blokovanim každého kritického komentára a osočovaním obyčajných ľudí.

 

Petriho misky na tvári

Dáme si teraz také malé zdravotné okienko a vrátim sa k pánovi doktorovi Marovdimu, ktorého policajná stránka chcela sociálne zlynčovať. V tom oslabovaní imunity nosením rúšok by som mu protirečil, pretože skutočná prax pri nosení rúšok je, že jednorázové rúško sa nosí aj mesiac a imunita dostáva zabrať. A keby podaktorí hodili svoje rúška do agaru, tak by boli celkom zhrození, čo všetko z toho stihlo vyrásť. Ľudia nosia na tvári petriho misky. O jednej štúdii písal nemecký Blick. Desivé…..

Milióny ľudí si dennodenne v MHD nasadzujú masky pri dochádzaní do práce. Spotrebiteľský časopis „K-Tipp“ odobral masky 20 dochádzajúcim a testoval ich v laboratóriu. Výsledok bol zničujúci. Masky boli plné baktérií a plesní. Dôvod: masky fungujú ako filtre, vzduch, ktorý dýchate, prúdi vláknami tkaniva. To má následky: baktérie a plesne uviaznu. V teplom a vlhkom prostredí masky sa potom rýchlo množia.

Masky zachytávajú aj vírusy s kvapôčkami, ktoré ich obklopujú. To je zase ďalšia nesprávne interpretovaná vec. Samotný vírus je síce omnoho menší ako otvory medzi vláknami masky, ale nikdy necestuje sám. Prenáša sa pomocou aerosólov. Netvrdím, že nič neprenikne, a že kvapôčky nemôžu byť aj extrémne malé. Skôr tvrdím, že percentuálnu pravdu majú všetky možnosti, ale prevažná väčšina týchto kontaminovaných aerosólov uviazne na povrchu masky. Ale aspoň na rozdiel od baktérií a plesní sa vírusy na maske nemnožia. Potrebujú hostiteľa.

Testy K-Tipp ukázali, že väčšina cestujúcich dochádzajúcich nosí svoje masky niekoľko dní alebo dokonca týždňov. Fatálny prístup, pretože 11 z 20 testovaných masiek obsahovalo viac ako 100 000 bakteriálnych kolónií. Tri z nich, viac ako milión.

Poznáte to. Idete nakupovať a zabudnete si masku. Potom Vás zachráni zabudnutá maska v priehradke. Najlepšie zabalená v igelitovom sáčiku.

Ale to nie je všetko. Mikrobiológovia našli aj stafylokoky. Na 14 z 20 masiek. Tieto baktérie môžu spôsobiť zápal pľúc a infekcie mozgu. A na 15 z 20 testovaných masiek našli aj plesne a kvasinky, ktoré môžu viesť k podráždeniu dýchacích ciest a očí.

Ďalší humbuk sa robí kvôli Co2. Ak by to bolo také akútne, tak neurochirurgovia, ktorí zvládajú 16 hodinové operácie mozgu s maximálnou koncentráciou, by to asi nezvládali. Na druhej strane, všimnite si, koľko robotníkov pri búracích prácach nevydrží v ochrannej protiprachovej maske a radšej budú dva dni vykašliavať prach. Fyzický pohyb a potenie zohráva dosť veľkú rolu pri použiteľnosti masky. Ak ale máte nejaké ochorenie dýchacích ciest, či už ste mladý alebo starý, nevydržíte v akejkoľvek rúške ani minútu bez toho, aby ste sa nezačali dusiť. Preto keď zrušili výnimku pre ľudí, ktorým by maska mohla zhoršiť zdravotný stav, je to pre nich mučením. Ak máte Covid a môžete dýchať cez masku, tak ste na tom veľmi dobre.

A ešte jedna vec, niekedy je dôležitejšie ako maska prilieha, než koľko má vrstiev. Vzduch ide cestou najmenšieho odporu. Ak má maska viacero vrstiev, ale veľké medzery na okrajoch, filtruje horšie ako maska, ktorá je „priepustnejšia,“ ale prilieha lepšie, pretože odpor, ktorý kladie viacero vrstiev zapríčiňuje, že cez nepriliehajúce okraje vťahuje viac vzduchu.

Je okolo toho strašne veľa dezinformácií. Z každej strany. Už len to, že hlavný hygienik nevaruje ľudí pred rizikom zanedbanej dezinfekcie rúšok. Im nejde o zdravie. Každopádne masky znižuju riziko prenosu kvapôčkovej infekcie pri správnom použití a v niektorých prípadoch majú svoje opodstatnenie. Napríklad u personálu v domovoch dôchodcov, alebo pri návštevách.

Ale záverom k statusu Dr. Vasyla Marovdiho o jeho negatívnom postoji k noseniu rúšok zdravou populáciou. Spomeňte si, keď ste navštívili všeobecného lekára, ktorého denno denne navštevujú chorí pacienti s bakteriálnymi a virologickými ochoreniami. Koľko krát za život ste ich videli nosiť rúško? Zalovte pekne v pamäti aj do časov pred Covidom. A prečo ho lekári nenosia? A prečo nie sú permanentne chorí, keď každodenne prichádzajú do styku s chorými?

 

Covid Gestapo

O policajnej stránke Hoaxy a podvody polícia SR som nezačal náhodne. Očierňovanie, dehonestovanie a zastrašovanie ľudí pokračuje smerom nahor až po nášho premiéra. Igor Matovič verejne označil Dr. Igora Bukovského za blázna a konšpirátora. VIDEO: Matovičov „slávny“ prejav o nezodpovednosti ľudí, anarchii a tretine, ktorá serie na opatrenia a odkaz doktorovi Bukovskému a ďalším, aby boli ticho.

Kam sme sa to ale dostali keď Matovič zo svojej pozície premiéra verejne označí občana Slovenskej republiky, za blázna? Pritom Dr. Bukovský nebojuje proti noseniu rúšok. Dr. Bukovský je nebezpečný, pretože hovorí fakty a nevytvára v ľuďoch paniku. To ale nie je stále všetko.

Nasledoval trest. Doktor Igor Bukovský po štyroch rokoch skončil a Slovenský rozhlas už nebude vysielať rubriku „Vieme, čo jeme“. Pretože máme málo Farmy a Inkognita a relácie o tom, ako si v časoch „pandémie“ pomocou zdravej výživy upevniť imunitu treba zrušiť.

Covid gestapo však presahuje hranice našej republiky. Hydra zasahuje a Mesačník Zem a Vek zverejnil v týchto dňoch upozornenie od Facebooku, ktorý zneviditeľnil príspevky tohto média pre jeho čitateľov na FB a hrozí mu úplným pozastavením publikovania.

Pre dotvorenie celkového obrazu dnešnej úrovne slobody slova a prejavu, upozornenie zo strany Facebooku dostal aj Slobodný vysielač.

Už aj posledná investigatívna relácia na slovenskom trhu, Reportéri, čelí cenzúre. 5.10.2020 sa mali rozoberať témy: Kopírovanie textov bez uvedenia zdroja, vymyslené skriptá, či zrýchlené kariéry vedcov – pedagógov a podpis mŕtveho na zmluve k pozemkom pod cestou, ktorá viedla k starostovej chate.

„Odvysielaná tiež nebola ani relácia s hlavným informátorom zavraždeného novinára Jána Kuciaka, Ing. Stanislavom Žiaranom, ktorý informoval verejnosť o oligarchoch (hlavne z „finančnej“ skupiny Penta) a ich prepojením na vládu a štátnych úradníkov. Stanislav Žiaran na sociálnej sieti informoval o tom, že sa mu ozvali redaktori z RTVS, ktorí ho mali požiadať o materiály, ktorými disponoval Kuciak za účelom pokračovania v jeho práci a síce v postupnom zverejňovaní povestnej „tony“ materiálov, ktoré mal k dispozícii zavraždený novinár od Žiarana.“

„V reportáži mal Žiaran verejnosť informovať aj o súdnom procese s objednávateľmi vraždy novinára Kuciaka a o pochybných, pre oligarchov pracujúcich ľuďoch ako napr. Lipšic, Turan, Tódová.“

„Zasiahli však „externality“ a relácia Reportéri s informátorom J. Kuciaka odvysielaná nebola. Práve Reportéri ako posledná investigatívna relácia na slovenskom trhu má svoje nezastupiteľné miesto.  Pozastavenie tejto relácie vážne ohrozuje napĺňanie úloh verejnej služby RTVS.“

 

Praktické návody ako sa brániť

Polícia (Dávid Púchovský, ružové negližé) upozorňuje na status o neudeľovaní pokút za nenosenie rúšok. Informuje o tom prostredníctvom sociálnej siete na stránke Hoaxy a podvody – Polícia SR. Uvádza, že k 4.10.  bol: „Počet celkovo riešených priestupkov (nenosenie rúška): 3 786, počet potvrdených priestupkov (nenosenia rúška): 1 921,“

Počet a výšku udelených pokút radšej neuvádza. To ale neznamená, že pokuty sa neudeľujú. Lenže v tomto prípade, neplatiť sa oplatí. Platí – pomôž si sám a aj pán Boh ti pomôže, a to platí neustále. Ľudskou rečou vysvetlené, neexistuje paragraf v priestupkovom zákone kde je sadzba za nenosenie rúška. Súčasné nariadenie nespadá pod priestupkový zákon, ale spadá do sankcii na úseku hygieny a tam je to sporné (už to potvrdila aj Generálna prokuratúra, takže sporné to nie je), lebo sa nejedná o porušenie zákona, ale odporúčanie úradu hygieny, To zajtra môžu rovno napísať, že si máme zadky utierať lopúchom…a potom nás pokutovať…

Pani Hnidková zvažuje právne korky voči cenzorom AFP. Dr. Bukovský bude tiež riešiť premiéra našej krajiny trestným oznámením. Ak to ešte niekto nevidel, tu je návod ako neplatiť pokutu za nenosenie rúška.

Tu je druhý návod. Nezákonne zavretí občania do karantény nemusia za ňu platiť, ale majú nesporný nárok i na náhradu škody za izoláciu 3333 EUR za 4, resp. 1666 za 2 týždne.

Prezident Policajného zboru Peter Kovařík v reakcii na poslanca Národnej rady SR Mariana Kotlebu (ĽSNS), ktorý v diskusnej relácii na RTVS nemal na tvári rúško uviedol, že polícia nie je oprávnená riešiť porušenie interných predpisov pri nakrúcaní audiovizuálnych diel.

Väčšinou sa nikomu pri nákupe, alebo vybavovačkách po úradoch nechce riešiť naťahovačky s políciou, ale prípady jednotlivcov, ktorý sa vzopreli stúpajú a tu je ešte jeden detailnejší manuál ako postupovať pri konkrétnych prípadoch od Dr. Adriany Krajníkovej.

AFP a ďalších šíriteľov propagandistických hoaxov a podvodov môže aj roztrhnúť. Zatiaľ, pretože čoskoro sa situácia zmení a toto je len a len predohra.

pokračovanie….

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Roman Mancel

O AUTOROVI

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 8

Celkové hodnotenie: 13.13

Priemerná čítanosť: 7667

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Sulík: "Takú mieru útokov som ešte nezažil. Dá sa to inak riešiť ako to, že ma bude verejne nazývať idiotom, že ma pošle kopať hroby. Pohár pretiekol pri Kuciakovi." Je pripravený vzdať sa ministerstva, tvrdý lockdown bude vetovať

  0icon

  Bratislava 7. marca 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR - Jakub Kotian)   "Nemá zmysel naďalej zatvárať oči pred tým, že predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) zjavne nezvláda…

  Kollár: Rekonštrukciu vlády pripúšťam, výmena premiéra nie je riešením. Tvrdý lockdown on ani jeho hnutie nepodporia

  0icon

  Bratislava 7. marca (TASR/HSP/Foto: SITA-Branislav Bibel)   V súčasnej politickej situácii je potrebné niečo zmeniť, výmena premiéra však nemusí priniesť očakávaný výsledok. Poukázal na to…

  Na nedeľnú demonštráciu v Prahe bude dohliadať niekoľko stoviek policajtov

  0icon

  Praha 7. marca (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)   Na nedeľnú demonštráciu proti opatreniam vlády zvolanú do Prahy na Václavské námestie sa z moravskosliezskych okresov Karviná a…

  Politologička o "temnej predzvesti" budúcnosti strany Za ľudí: Panuje tam ticho pred búrkou

  0icon

  Bratislava 7. marca 2021 (SITA/HSP/Foto:Facebook)   Strana Za ľudí zažíva vnútrostranícku krízu, ktorá je násobená koaličnou krízou. Ak nedôjde k rekonštrukcii vlády, po ktorej členovia…

  Sulík mi vulgárne nadával, hovorí Matovič. Rozložil by aj vládu Matky Terezy

  0icon

  Bratislava 7. marca 2021 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Jakub Kotian, TASR-Jaroslav Novák)   Konflikt medzi premiérom Igorom Matovičom (OĽaNO) a jeho koaličnými partnermi eskaluje. V sobotňajšom rozhovore pre RTVS…

  V minulom roku šlo na platy poslancov vyše 10 miliónov eur. Prekvapia nás v apríli?

  0icon

  Bratislava 7. marca (TASR/HSP/Foto: SITA-Alexandra Čunderlíková)   V roku 2020 šlo na platy poslancov Národnej rady (NR) SR celkovo 10.295.737,02 eura. Pre TASR to uviedol…

  Na Slovensku pribudlo 1286 prípadov nákazy, počet úmrtí stúpol o 97

  0icon

  Bratislava 7. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:Flickr)   Prostredníctvom RT-PCR testov zachytili v sobotu (6. 3.) na Slovensku 1286 pozitívnych na ochorenie COVID-19, vykonali 7611 testov. Počet…

  Zverejnili počty infikovaných dovolenkárov. Číslo je prekvapivo nízke. Konzílium odborníkov však dôrazne neodporúča cestovať na exotické dovolenky

  0icon

  Bratislava 7. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:Wikipedia)   Konzílium odborníkov varuje pred dovolenkami v zahraničí a Slovákom dôrazne neodporúča cestovať na exotické dovolenky. Odborníci poukazujú na to,…

  Tisíce Rakúšanov protestovali proti pandemickým opatreniam

  0icon

  Bratislava 7. marca 2021 (HSP/Christianitas/Foto:Screenshot Youtube)   Tisíce demonštrantov proti koronavírusovým opatreniam sa vydali v sobotu popoludní smerom do viedenského parku Prater po tom, čo…

  Ďalšia ruská vakcína: Revolúcia v boji proti covidu? Má zabezpečiť ochranu na desaťročia

  0icon

  Bratislava 7. marca 2021 (HSP/Foto:TASR/AP-Liselotte Sabroe/Ritzau via AP)   Mir-19 je nová ruská vakcína proti koronavírusovej pandémii, ktorá by mala už tohto roku byť registrovaná.…

  TopDesať

  Sarajevský atentát: 5 vecí, ktoré si o ňom pravdepodobne nevedel

  0 icon

  Prinášame ti ďalší článok z edície x vecí, ktoré si pravdepodobne nevedel. Tentokrát je to práve Sarajevský atentát, ktorý odštartoval udalosti, ktoré sa skončili prvou svetovou vojnou. Ak ťa teda zaujíma história a fascinuje obdobie prvej svetovej vojny, si tu správne.  1. Sarajevský atentát Pri Sarajevskom atentáte prišli o život dvaja ľudia. Boli…

  Takto cestovali deti lietadlom v 50. rokoch minulého storočia

  0 icon

  Vieš si predstaviť, že sú tvoje deti  počas letu v sieťke či kolíske, ktorá je upevnená nad tvojou hlavou? Niekedy sa letecké spoločnosti predbiehali v komforte, ktorý poskytnú svojim cestujúcim, a tak vznikali aj takéto riešenia. V dnešnej dobe sa kladie dôraz najmä na bezpečnosť. Či už cestujeme autom, lietadlom…

  Tieto triky urobia tvoj život jednoduchším. Toto musíš skúsiť!

  0 icon

  Život by mal byť zábavný. Občas sa však vyskytnú problémy, ktoré ti môžu spôsobiť vrásky na čele. Namiesto toho, aby si sa trápil, môžeš to vyriešiť v priebehu niekoľkých sekúnd. Tieto triky ti v tom pomôžu. Ak ich raz skúsiš, už to nebudeš nikdy robiť inak. Tieto jednoduché triky totiž…

  Libanon: Krajina zmietaná sýrskou vojnou tak, ako ju nepoznáte

  0 icon

  Pri slovnom spojení "Blízky východ" každému z nás napadne vojnový konflikt a kruté boje medzi tamojším obyvateľstvom v kontraste so zdanlivo nekonečným nerastným bohatstvom v podobe ropy. No často zabúdame na prekrásnu prírodu, ktorá sa skrýva na území medzi morom a nekonečnou púšťou. Napríklad Libanon má čo ponúknuť. :) Jednou z…

  Opatrnosť na prvom mieste: Rady, ako chrániť svoj majetok

  0 icon

  Opatrnosť by pre nás mala byť prioritou na prvom mieste. Jedine takýmto spôsobom si dokážeme ochrániť svoj majetok. Nájde sa totižto mnoho zlomyseľných ľudí, ktorí vidia vidinu rýchleho zisku práve konaním trestnej činnosti a to vo forme rôznych menších, či dokonca aj väčších krádeží. Preto by sme sa mali starať o…

  Vo svete IT

  Apple a Huawei doručili na trh v minulom roku viac chytrých hodiniek, ako tomu bolo rok predtým

  0 icon

  Nositeľná elektronika je čoraz populárnejšou medzi používateľmi a vidieť to aj na predajných číslach. Minulý rok sa darilo hlavne spoločnostiam Apple a Huawei, a to aj napriek aktuálnej pandémii. Podľa dat spoločnosti Counterpoint Research, Apple doručil na trh o +19% zariadení viac. V surových číslach to znamená nárast predajov chytrých…

  Analytici upozorňujú, že tisíce vývojárov uchovávajú naše dáta na nedostatočne zabezpečených serveroch

  0 icon

  Bezpečnosť dát mnohokrát nie je v rukách používateľov, ale v rukách prevádzkovateľov rôznych služieb a aplikácií. Bezpečnostná spoločnosť Zimperium prišla s celkom znepokojivými správami dotýkajúcich sa toho, ako sú naše dáta uchovávané v desaťtisícoch aplikáciách naprieč Android a iOS platformou. Na tému upozorňuje portál phonearena. Tisíce Android a iOS aplikácií…

  WhatsApp uvoľňuje pre počítačovú verziu aplikácie dlho žiadanú funkciu. Využijete ju?

  0 icon

  WhatsApp je v súčasnosti jednou z najviac diskutovaných komunikačných platforiem. Dôvodom je ohlásená zmena podmienok používania, ktorá vyvolala v očiach používateľov odpor voči službe. Dôvodom je, že prostredníctvom služby budú zbierané ďalšie dáta a následne ďalej spracovávané. WhatsApp po ohlásení týchto zmien dokonca odsunul ich účinnosť, aby lepšie vysvetlil nadchádzajúce…

  Xiaomi Jimmy JV85 Pro – najvýkonnejší tyčový vysávač od Xiaomi je opäť dostupný v skvelej zľave

  0 icon

  Spoločnosť Xiaomi ešte počas minulého leta predstavila svoj nový tyčový vysávač Xiaomi Jimmy JV85 Pro, ktorý bol v tej dobe najvýkonnejším vysávačom v celom portfóliu značky. Táto minuloročná novinka však stále patrí na prvé priečku na trhu s tyčovými vysávačmi a neustále valcuje konkurenciu. Najväčším ťahákom však nie sú iba…

  Dážď nie je špecifický pre Zem: Môžeme ho objaviť aj na iných planétach?

  0 icon

  Dážď na Zemi je výsledkom vyparenia sa vody z povrchu, jej kondenzácie v oblakoch a následného padania späť na povrch. Poznáme to pod pojmom kolobeh vody, no zaujímavosťou je, že dažde nie sú našim unikátom, píše portál Universe Today. Na jednom z mesiacov Saturnu, Titane, môžeme taktiež pozorovať pravidelný dážď. V prípade Titanu ale nejde…

  Armádny Magazín

  Ďalšie vyhrážky Iránu? Biden sa rozhodol preskúmať svoje právomoci pre vojenské útoky v zahraničí

  0 icon

  USA, 7.marec 2021 (AM) – Americký prezident Joe Biden súhlasil s nutnosťou opráv zákona o právomociach hlavy štátu pre použitie vojenskej sily v zahraničí. Oznámila to v priebehu briefingu hovorkyňa Bieleho domu Jen Psakiová.   Podľa platného zákona (Autho

  Sýrii došla trpezlivosť - balistickými raketami Točka-U zbombardovala protureckých militantov. Video

  0 icon

  Sýria, 7.marec 2021 (AM) – V piatok večer došlo k neobvyklému útoku na ropné zariadenia v Turkami okupovanej severnej Sýrii. Miestni hlásili veľké výbuchy v blízkosti Al-Bab a Jarablus. Turecko vtrhlo do tejto oblasti na jeseň 2016 v operácii Štít Eufratu.  

  FK Brno PSD - výkonná pištoľ s rôznymi kalibrami

  0 icon

  Česko, 7.marec 2021 (AM) – Česká spoločnosť FK Brno známa svojou patentovanou platformou pre pištole a strelivo 7,5 FK, predstavila už na IWA 2019 pištoľ FK Brno PSD. Ide o novú verziu polymérového rámu so zmenšenou veľkosťou a možnosťou zameniteľnosti kalibru.   [caption id="attachment_31938" align="alignnone" w

  Na internete bol uverejnený návrh nového ruského útočného dronu Argument, vyvíjaného na základe cvičného prúdového lietadla SR-10

  0 icon

  Rusko, 7. marec 2021 (AM) – Na základe ruského ľahkého prúdového cvičného lietadla SR-10 by mohol byť vyvinutý nový útočný bezpilotný prostriedok. Predbežne dostal označenie AR-10 Argument.

  Traja samovražední útočníci: Ukrajina, Gruzínsko a Moldavsko sa pripravujú na potopenie čiernomorskej flotily

  0 icon

  USA, 7.marec 2021 (AM) – Pod ochranou USA sa vytvára nová námorná aliancia. Webová stránka Centra pre globalizačné štúdie globálneho výskumu so sídlom v Kanade podáva správy o vývoji plánov Washingtonu na destabilizáciu situácie v čiernomorskom regióne. Za aktívnej podpory USA sa formuje

  Svetlo sveta

  Kardinál Brandmüller: Tí čo opúšťajú Cirkev kvôli škandálom druhých, ohrozujú vlastnú spásu.

  0 icon

  Kardinál Walter Brandmüller vyslovil varovanie katolíkom, ktorí opúšťajú katolícku cirkev a to bez ohľadu na dôvody, že ohrozujú svoju vlastnú spásu, ak zomrú odlúčení od Cirkvi. Opustiť cirkev podľa kardinála Brandmüllera v skutočnosti znamená, že sa veriaci odreže od sviatostí potrebných na záchranu duše pred večným zatratením. Takýto veriaci “sa…

  Mons. Karol Kmeťko (12.12.1875 – 22.12.1948) – biskup pre nitriansku diecézu.

  0 icon

  PRVÍ TRAJA SLOVENSKÍ BISKUPI VYSVÄTENÍ V NITRE 13.2.1921 Narodil v rodine obecného notára v Dolných Držkovciach, kde navštevoval základnú školu. Pochádzal z početnej rodiny, jeden brat bol kňazom, jedna sestra rehoľníčkou. 8-ročné gymnaziálne štúdium absolvoval na piaristickom gymnáziu v Nitre (1887-1895) a ako výborného študenta ho odporučili na štúdium teológie…

  Prečo Cirkev počas pôstu nespieva Glória ani Aleluja?

  0 icon

  Katolícka Cirkev 40 dňovému pôstnemu obdobiu prispôsobuje aj liturgiu a vynecháva oslavné spevy Glória a Aleluja. Sláva Bohu je oslavný hymnus, ktorým anjeli ospevovali narodenie Ježiša Krista. Cirkev sa prostredníctvom pôstu vracia do času, kedy sa Boží ľud nachádzal v egyptskom zajatí čakajúc na Spasiteľa, ktorý ich vyslobodí a zachráni.…

  25 tajomstiev boja proti diablovi od Ježiša

  0 icon

  2 júna 1938 Ježiš požiadal rehoľnú sestru Faustínu Kowalskú, aby sa na tri dni venovala duchovnej obnove. V tomto čase dostala od Boha 25 rád, ako sa človek s Božou pomocou môže uchrániť pred útokmi diabla. Tieto inštrukcie sa stali nástrojmi sestry Faustíny pri dobrom boji. Ježiš Faustíne povedal: “Dcéra…

  Ján Vojtaššák (14.11.1977-4.8.1965) – spišský biskup a podpredseda Štátnej rady prvej Slovenskej republiky

  0 icon

  Narodil sa v oravskej obci Zákamenné v chudobnej rodine. Bol jedným zo signatárov Martinskej deklarácie. Keď sa dozvedel o skutočnom údele deportovaných Židov na základe anonymného spisu, ktorý mu bol poslaný poštou z Obišoviec, hneď napísal ministrovi vnútra Alexandrovi Machovi list. Požiadal svojho profesora zo spišskom seminára Ladislava Hanusa, aby…

 • icon FOTO DŇA