Farár Marián Kuffa – „Život je zázrak“

 

Keď som dnes bol v Žakovciach, s Mariánom Kuffom, mojím strýkom, tak som sa dostal aj k jeho príhovoru, ktorý je predslovom ku knihe, „Život je zázrak“.  Vám milí čitatelia tento príhovor ponúkam na zamyslenie:

 

Základným právom každého človeka je právo na dôstojný život. Dôstojný život je aj jeho základným dobrom.

Každá solídna lekárska veda učí, že vývoj nového ľudského jedinca začína už počatím.

Ak hlavným cieľom dobrých zákonov v civilizovanej a vyspelej spoločnosti je zlegalizovať, zakotviť a uchrániť v nej dobro, potom je len logické, že tieto zákony musia chrániť aj životy nenarodených deti, už od počatia, pretože je to ich základné právo a základné dobro. Zákony nechrániace ani tieto ich základné práva a základné dobrá sú veľmi zlé zákony. Treba ich zmeniť tak, aby ľuďom slúžili a nie ich ničili. To je známkou dobrých zákonov. Vedomý a dobrovoľný umelý potrat tieto základné práva nových ľudských jedincov nespravodlivo likviduje .

Ako by sme vyhodnotili, keby niekto zo živého psa odtrhával postupne všetky štyri jeho končatiny a nakoniec by ho zabil a vyhodil do odpadu?

A ako vyhodnocujeme, keď niekto odvolávajúc sa na svoje právo, zo živého nevinného dieťaťa trhá všetky štyri končatiny v tele ženy – matky a nakoniec takto umučené dieťa usmrtí a vyhodí do odpadu ?

Zaslúžime si názov vyspelá civilizovaná spoločnosť? Je potom prehnané tvrdenie, že takýto vedomý a dobrovoľný umelý potrat je brutálna vražda nevinného? Ten kto chce aj za pomoci zákonov chrániť životy – hoci aj cudzích, ale nevinných detí sa stáva terčom posmechu a znevažovaní? Ale ten, kto schovávajúc sa za zákony chráni zabíjanie, hoci aj svojich, ale nevinných detí, toho naša spoločnosť oslavuje?

Prísnymi zákonmi chránime životy oplodnených vajíčok nového jedinca v hniezde orla skalného, ale bez problémov zabíjame oplodnené vajíčka ľudských jedincov v maternici ženy – matky.

Je toto zdravé a normálne?

Ak v civilizovanej spoločnosti môže niekto legálne a v súlade so zákonmi brutálne zabiť nových nevinných ľudských jedincov, potom takáto spoločnosť prestáva byť civilizovanou a takéto zákony prestávajú byť dobrými. Je najvyšší čas to nevyhnutne napraviť.

 

V týchto dňoch v NR SR liberálni poslanci navrhujú zákony, ktoré sprísňujú tresty za týranie zvierat. Ale súčasne sa zastávajú brutálneho týrania ešte nenarodených detí pri umelom potrate?

Iní poslanci síce pripúšťajú, že umelé potraty sú naozaj veľkým, veľkým zlom. Ale navrhujú, aby sme vykonávanie umelých potratov zastavili „tolerantne“ – len výchovou – a nie zakazujúcimi zákonmi? Prečo sa potom, ale takto „citlivučko“ nepostupuje rovnako aj pri zákaze týrania psov a mačiek…?

A zasa iní poslanci „triezvo“ argumentujú tým, že teraz, v čase korona vírusu je potrebné riešiť oveľa závažnejšie veci … Oveľa závažnejšie, ako sú životy nevinných detí? Sú to divadla? Reštaurácie? Kúpaliska? Fitnes…? …alebo sú to psy a mačky?

Alebo hovoria, aby sme neriešili teraz otázku potratov, toto vraj momentálne neužitočne rozdeľuje a polarizuje našu spoločnosť… Zákony, ktoré razantne zakazujú nezriadené užívanie drog a alkoholu ju nerozdeľujú a nepolarizujú? Dokonca v tomto čase jeden z ústavných činiteľov navrhuje otvoriť diskusiu o marihuane, ktorá je cestou k tvrdej a zabíjackej droge? Tento návrh ľudí nerozdeľuje, a nepolarizuje?

Denne sa na Slovensku brutálne umučí a napokon aj zabije 20 – 30 nenarodených, nevinných detí. Ale my sa hlúpo – avšak „korektne“ vyhovárame…?

Do tohto „sodomského“ chaosu ostro a jasne – ako bič zaznieva – 5.Božie prikázanie – „Nezabiješ“! Toto je ten jasný „kompas“ v „liberálnej hmle“! Toto je ta jasná výzva pre všetkých charakterných ľudí!

Žiaden poslanec NR SR nezostane teraz, pri tomto rozhodovaní bez zodpovednosti. Všetci sme zodpovední za krv a denné brutálne zabíjanie nevinných ľudských jedincov. Permanentne  sme povinní hľadať všetky čestné a možné prostriedky, ako zabrániť krivde nevinných. Vždy je ten pravý čas konať, keď ide o záchranu života. „Nepodpíšeme sa“ aj pod tento denný masaker zbabelým mlčaním, alebo diplomatickým, ale uhýbavým rečnením, či konaním?

Naši otcovia dávali životy za svoje detí, my dávame životy našich detí za svoje egoistické plány ?

Demografická krivka u nás klesá… Chýbajú u nás sestry, lekári, pracovné sily… Nemá kto vyrobiť na riadne dôchodky … Ale my budeme legálne, hlúpo a krátkozrako zabíjať vlastné deti… Veď je to naše právo…

Koľko námahy a koľko prostriedkov sme do dnes už vynaložili pri ochrane našich životov pred vírusom Covid-19? –Tu ide predsa o naše životy!

Ale  koľko sme toho urobili pri ochrane našich detí pred umelým potratom? – Ale tu ide predsa len o životy našich detí? Chránime psov, mačky, medveďov…, stromy, ale zabíjame vlastné deti…

Za dva dni zabijeme na Slovensku pri umelých potratoch viac ľudských jedincov ako ich zabil Covid-19 do dnešného dňa, od marca 2020.

Ale my určite nie sme egoisti… My máme predsa na to právo…?

 

    • Ak si ktorákoľvek žena adoptuje dieťa, dostala jeho život „do daru“.

    

    

 

 

    • Ak ktorákoľvek žena počne dieťa, dostala jeho život „do daru“.

    

    

 

 

Môžu tieto ženy kedykoľvek tieto deti zabiť, lebo sú to ich deti, ktoré dostali do daru? Ani jedna, ani druhá žena životy týchto deti samotné „nevyrobili“ hoci sa o tento dar značne pričinili. Oni tie životy týchto detí len dostali. Ale dostali ich nie do bezvýhradného vlastníctva. Dostali ich do „správcovstva“. Berú teda plnú zodpovednosť – už od okamihu „podarovania“ – ako s ich životmi ďalej naložia. S darom prevzali automaticky aj povinnosť.

Dokonca aj keby niekto cudzej žene tajne, alebo nedobrovoľne cudzie malé dieťa vhodil do jej bytu, bez jej vedomia, alebo bez jej súhlasu a následne by sa stratil, ani vtedy nemôže táto žena toto dieťa svojvoľne zabiť. Aj keď ho nechce. Aj keď je v tom nevinne… Má povinnosť podľa svojich možností a schopností chrániť základné právo dieťaťa – právo na život. Ak by aj sama žena takéto dieťa odmietla, aj tak jej zostáva povinnosť toto cudzie dieťa niekde odniesť, alebo umiestniť tak, aby chránila jeho dôstojný život. Takto má postupovať žena aj nechcene tehotná.

Všetci sme povinní rešpektovať a chrániť dôstojný život iných ľudí a to podľa svojich možností a schopností. Tým skôr životy nevinných detí. Všetkých.

 

Ak niečo v živote chcem, tak potom obyčajne aj niečo musím.

Človek nemá len práva, ale má aj povinnosti.

Ak sa žena chce slobodne rozhodnúť, či chce dieťa, alebo nie, môže tak urobiť pred adopciou, alebo napr. aj pred počatím. Tu má plnú slobodu rozhodovania žena. Ak sa však už slobodne rozhodla, že to chce, tak potom už aj niečo musí. A predovšetkým musí rešpektovať základné ľudské právo dieťaťa – právo na život.

Ak chce niekto sex bez zodpovednosti, v nezodpovednom zväzku, bez záväzku, je len logické, že to nebude dobre fungovať – Tu je zdroj umelých potratov!

Zodpovedný sex, so zodpovedným partnerom, v zodpovednom zväzku, so záväzkom – Toto je zdravé vyriešenie potratovej problematiky. To je zdravý postoj zrelých ľudí.

Príbehy z tejto knihy to nádherne vykresľujú.

Aj z tejto knihy je zrejme, že ani životy zrelých ľudí nie sú bez chýb, bez obáv, nejasnosti, bez utrpenia. Ale títo ľudia však pred problémami zbabelo neušli, tak ako ich to učí dnes konzumná spoločnosť. S pomocou Božou ich začali spoločne riešiť. Krásne príklady z reálneho života!

Snáď toto je ten najkrajší odkaz tejto knihy, aby sme totiž prestali už hovoriť konzumne len o svojich plánochprávach, ale aby sme už konečne začali skúmať aké má plány s nami Boh, a aké sú  naše prvoradé základné povinnosti v týchto Jeho plánoch. Táto kniha nádherne ukazuje aj rozličné riešenia rozličných ľudí, z ktorých sa takto v spolupráci s Bohom „vykresávajú“ nádherné charaktery, hľadaním čestného riešenia problémov. Je to iným na povzbudenie a Bohu na radosť.

A čo tí, ktorí majú na svedomí dobrovoľné umelé potraty?

Existuje východisko?

Nenávidím hriech, ale milujem hriešnika – povedal sv.Augustín.

Cirkev jasne odsudzuje , aj pomenováva „potratový hriech“, ale ponúka „potratovým ľuďom“ „záchranné koleso“ : POKÁNIE A MILOSRDENSTVO BOŽIE. Milosrdenstvo Božie, je oveľa väčšie, ako všetky naše hriechy.

Ježiš hovorí : „Neprišiel som povolať spravodlivých, ale hriešnikov.“ A to je naše šťastie!

 

 

S požehnaním

Marián Kuffa, farár Žakovce

 

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Filip Kuffa

O AUTOROVI

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 1

Celkové hodnotenie: 35.29

Priemerná čítanosť: 425

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Poslanci ukončili rokovanie novelou zákona o samosprávnych krajoch

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)   Poslanci ukončili prvý deň 18. schôdze Národnej rady (NR) SR prerokovaním návrhu novely zákona o samosprávnych krajoch, podľa…

  Dolná komora francúzskeho parlamentu schválila návrh zákona o bezpečnosti

  0icon

  Paríž 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Eric Gaillard)   Dolná komora francúzskeho parlamentu schválila v utorok návrh zákona o bezpečnosti, ktorý by obmedzil právo filmovať alebo fotografovať…

  EÚ si od spoločnosti Moderna objedná 160 miliónov dávok vakcíny

  0icon

  Brusel 24. novembra 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Olivier Matthys)   Európska únia (EÚ) si od farmaceutickej firmy Moderna objedná 160 miliónov dávok experimentálnej vakcíny proti koronavírusu. Oznámila to…

  Maas dúfa v obnovenie vzťahov medzi EÚ a USA počas Bidenovej vlády

  0icon

  Berlín 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Petros Giannakouris, Darko Vojinovic)   Nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas vyjadril v utorok nádej na obnovenie vzťahov medzi USA a…

  Víťazstvo Bidena potvrdili aj v štáte Pensylvánia

  0icon

  New York 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Carolyn Kaster)   Predstavitelia amerického štátu Pensylvánia oficiálne potvrdili, že víťazom prezidentských volieb v tomto štáte sa stal demokrat Joe…

  Poslanci schválili zrušenie bankového odvodu, ako aj úpravu v rámci odkladu splátok úverov

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Bankám od budúceho roka zanikne povinnosť platiť bankový odvod. Vyplýva to zo zákona o zrušení osobitného odvodu bánk…

  Veronika Remišová vyzvala koaličných partnerov na riešenie problémov s chladnou hlavou

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Koaliční partneri by mali pri riešení problémov pristupovať s chladnou hlavou, bez zbytočných útokov a s konštruktívnymi riešeniami.…

  Ruská vakcína je podľa predbežných dát účinná na viac ako 91 percent

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko Jr)   Ruská vakcína proti koronavírusu Sputnik V je účinná na viac ako 91 percent, ukazujú predbežné dáta z…

  EÚ prijala akčný plán pre integráciu a začlenenie migrantov na roky 2021 – 2027

  0icon

  Brusel 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Darko Bandic, Thierry Monasse)   Európska komisia (EK) predstavila v utorok akčný plán pre integráciu a začlenenie na roky 2021 –…

  Mikas sa stretol s trénerom Molnárom z Extrémnych premien

  0icon

  Bratislava 24. novembra (HSP/Foto:Facebook)   Potom ako došlo v októbri k zatvoreniu fitnes centier sa na sociálnej sieti ozval známy tréner Maroš Molnár z relácie…

  TopDesať

  Oprava rozbitých vecí môže byť aj poriadna zábava

  0 icon

  Oprava rozbitých vecí nemusí byť iba nuda. Ak sa do toho pustia obyčajní ľudia, ktorí nie sú veľmi zruční, tak môžu vzniknúť podobné komické situácie. Sťahovacie pásky držia pohromade nárazník a karosériu auta, vešiaky v rúre poslúžili miesto roštu a rovnako skvele poslúžila aj prázdna plastová nádoba, z ktorej si…

  Prečo je každá planéta vo vesmíre guľatá?

  0 icon

  Náš vesmír má najmenej jednu sextilionovú planétu. Ale každá jedna zo šesťdesiatich planét vo vesmíre je guľatá. Nie je medzi nimi ani jeden kváder ani žiadna planétka pripomínajúca Toblerone. Žiadna planéta nie je guľatá „od narodenia“. Planéta začína svoj život ako mrak hornín a prachových častích rotujúcich okolo hviezdy. Častice sa…

  Smrť princeznej Diany: 1. časť

  0 icon

  V nedeľu dňa 31. augusta 1997 otriasla v raných hodinách svetom správa o smrti princeznej Diany. Zomrela spoločne so svojím milencom Dodim Al-Fayedom pri autonehode, ktorá sa stala v noci v jednom z parížskych tunelov. Vodič automobilu Henri Paul tiež zomrel. Dianin bodyguard Trevor Rees Jones bol vážne zranený. Nejak tak môže vyzerať XY ďalších ranných…

  Pristátie na Mesiaci a nekončiace konšpirácie. 4. časť

  0 icon

  Bolo pristátie sfalšované? A kde je kráter? Ako mohli prežiť astronauti a zariadenie v module Apollo 11 Van Allenov radiačný pás? A čo mesačné kamene a výprava Wernhera von Brauna na antarktickú expedíciu? To je len výber najčastejších otázok, ktorými rôzni konšpirátori už po desaťročia zaplavujú internet. Prinášame vám štvrtý…

  Kde sa nachádza najdaždivejšie miesto na Zemi?

  0 icon

  Ak  sa niekto spýta, kde je asi najdaždivejšie miesto na Zemi, čo by ťa napadlo ako prvé? Dažďové pralesy alebo možno Anglicko? Prekvapivo to je v Indii. Podľa Guinessovej knihy svetových rekordov je najdaždivejšie miesto, tzn. z najvyššími priemernými ročnými zrážkami, dedina Mawsynram. Nachádza sa na severovýchode Indie a podľa získaných údajov tam…

  Vo svete IT

  Huawei na to pôjde z opačnej strany. Namiesto 5G smartfónov pôjde do 4G. Naznačujú to najnovšie správy

  0 icon

  Minulý rok spoločnosť Huawei oznámila veľké plány spojené so zvýšenou frekvenciou uvoľňovania nových 5G smartfónov. Bohužiaľ, však situácia spojená so sankciami, neumožnila spoločnosti tento cieľ naplniť. Dôvodom je, že Huawei nemôže aktuálne odoberať produkty a služby vyrábané americkými technológiami. V praxi to znamená, že Huawei nemá od koho odoberať procesory…

  10 najlepších hororových filmov, ktoré aktuálne nájdete na Netflixe

  0 icon

  Hororových filmov môžeme nájsť tisíce, ale len máloktoré stoja v skutočnosti za pozretie. A práve preto by sme vám chceli dať do pozornosti niekoľko z nich, ktoré stoja za zvýšenú pozornosť. Pevne veríme, že vo výbere nižšie si nájde každý niečo, čo ho poteší. 1922 1922 je film, ktorý je…

  Nový Xiaomi Mi 11 Pro by mohol prísť s úchvatným WQHD+ displejom, čím sa vyrovná najdrahším konkurentom

  0 icon

  Nová vlajková séria Mi 11 od spoločnosti Xiaomi je pomaly ale isto na ceste, čo sa odráža aj na množstve informácií, ktoré sa dostávajú do povedomia leakerov, technologických redaktorov ako aj fanúšikov značky. O nadchádzajúcej sérii však stále nemáme exaktné informácie, čomu nedopomáha ani zverejnenie najnovších informácií odhalených priamo z…

  Mohlo by ľudstvo v budúcnosti osídliť Europu, jeden z mesiacov Jupitera?

  0 icon

  Jeden z mesiacov Jupitera, Europa, je na našej oblohe len drobnou bodkou svetla, ktorá je v porovnaní s inými, oveľa jasnejšími hviezdami, pomerne nevýrazná. Zároveň je to najmenší mesiac, ktorý bol objavený Galileom v roku 1610. Až koncom 19. storočia sa podarilo odhaliť jeho priemer, ktorý má približne 3100 km. S príchodom 60. rokov minulého…

  Google bude pravdepodobne čeliť ďalšiemu sporu. Stredobodom pozornosti je spôsob zberu údajov o používateľoch

  0 icon

  Po niekoľkých protimonopolných vyšetrovaniach, ktorým musí  Google aktuálne čeliť vo viacerých regiónoch sveta, prichádza ďalšie. Tentokrát na území Veľkej Británie. Na tému upozorňuje portál techxplore.com. Opäť raz dôvodom sú praktiky zbierania údajov o používateľoch. Podľa zverejnených dokumentov, britský protimonopolný dozorný úrad a Úrad pre hospodársku súťaž, začal preverovanie sťažnosti potom,…

  Armádny Magazín

  Viete, že ... osud Židov bol spečatený za 90 minút? a iné menej známe fakty nielen z bojiska druhej svetovej vojny

  0 icon

  Slovensko, 24. november 2020 (AM) –Viete, že...? ...Turecko chcelo v roku 1952 zatvoriť Bosporský prieliv pre sovietske lode? Turecko je v podstate „večným“ nepriateľom Ruska, s ktorým bolo vo vojnovom stave 12-krát. Mnohí dnešní Rusi hovoria, že aj v súčasnej Sýrii sú na opačnej strane barikády, ž

  Komu bude slúžiť Európska armáda, ak vznikne?

  0 icon

  Nemecko, 24. november 2020 (AM) – Nemeckí poslanci za SPD vypracovali projekt na vytvorenie európskej „28. armády“ nezávislej od členských štátov a na čele s novým "európskym komisárom obrany". Armáda, ktorá by sa mohla byť vyjadrením "suverenity". Nemecký denník Die Welt opisuje projekt

  Náhorný Karabach: Jeden azerbajdžanský vojak zomrel, ruský mierotvorca zranený pri výbuchu míny

  0 icon

  Náhorný Karabach, 24. november 2020 (AM) – Dôstojník ruských mierových síl bol zranený pri výbuchu míny v Náhornom Karabachu, jeden azerbajdžanský vojak prišiel o život, ďalší štyri karabašskí záchranári boli zranení. Informuje o tom ministerstvo obrany Ruska.

  USA pokračujú v búraní bezpečnostnej architektúry sveta

  0 icon

  USA, 24. november 2020 (AM) – V noci na 22. november 2020 USA ukončili procedúru vystúpenia zo Zmluvy o otvorenom nebi, čím sú už takmer na konci deštrukčného procesu bezpečnostnej architektúry sveta. Na dokončenie deštrukcie im zostáva už len jediné – nepredĺžiť platnosť zmluvy START 3.   Z

  Irán zabarikádoval Venezuelské nebo: Drony Mohajer-6 budú na ochranu pred votrelcami

  0 icon

  Venezuela, 24. november 2020 (AM) –Prílet dronu Mohajer-6 do Venezuely môže byž varovaním pre USA. Ide o symbolický prílet, pretože Irán uvoľnil licenciu na výrobu svojho dronu vo Venezuele čo znamená pre Madurov "diktátorský" režim posilniť svoju obranu pred démonkratickým režimom z USA. Do akej miery bude tento projekt úspešný ukážu…

  Svetlo sveta

  Otec Urbančok: Blíži sa bibliou predpovedaný koniec sveta ?

  0 icon

  Homília na 25. nedeľu po Turícach – Misál sv. Jána XXIII. Mt 24,15-35 Keď uvidíte ohavnosť spustošenia na svätom mieste, ako predpovedal prorok Daniel – kto číta, nech pochopí: vtedy tí, čo budú v Judei, nech utečú do hôr, kto bude na streche, nech nezostupuje vziať si niečo z domu,…

  Arcibiskup Fulton J. Sheen: Nebo nie je až tak ďaleko

  0 icon

  V jednej známej piesni sa hovorí: “Keď som pri tebe, som v nebi.” Nech to znie akokoľvek ľúbivo, toto nie je nebo, o ktoré človek na zemi zápasí. Ak chceme hovoriť o nebi, musíme najskôr pochopiť, prečo nebo je večnosť. Hovoriť o večnosti znamená pochopiť čas. V nebi nie je…

  Očistec je miestom utrpenia, ale zároveň predĺžením Božieho milosrdenstva po smrti

  0 icon

  Pre veľkú väčšinu ľudí je takmer nemožné dosiahnuť na tomto svete dokonalosť. A preto Cirkev hovorí o Očistci. Pre väčšinu z nás je nemožné zomrieť v stave dokonalosti. Ďakujme Bohu, že vo svojom milosrdenstve, nám ľuďom, dal Očistec. Očistec je pre nás rozšírením Božieho milosrdenstva z tohto sveta do nadprirodzeného.…

  Dva spôsoby ako odkláňa diabol cnostných ľudí od svätosti

  0 icon

  Aj ľudia, ktorí žijú cnostným životom sú vystavení boju diabla. Ten dokonca samotnú cnosť vie využiť ako prostriedok a príležitosť na odpadnutie od Boha. V 16 storočí kňaz Lorenzo Scupoli predstavil a rozobral dve diablove stratégie, kedy je cnosť a túžba po dosiahnutí cnosti, využitá diablom na odklonenie duše od…

  Je ľahšie uveriť v prítomnosť Ježiša v Eucharistii alebo, že dieťa v maštali je Bohom?

  0 icon

  Raz na sviatok Zjavenia Pána jeden svätec povedal: „Boh sa nezjavuje ľuďom, ktorým stačí jedna kniha na celý život. Boh sa zjavuje buď úplne jednoduchým ľuďom ako boli pastierikovia alebo mudrcom, ako boli Traja králi. Obe skupiny ľudí totiž vedia, že o Bohu nič nevedia a sú pokorní. Tá tretia kategória ľudí…

 • icon FOTO DŇA