Herci a hudobníci – prostitútky alebo umelci?

Umenie sa v minulosti delilo na vážne a „kolotočové“. K prvej kategórii náležali významní maliari, architekti, stavitelia a skladatelia, občas interpreti. Často patrili medzi intelektuálnu elitu, občas dokonca tvorili morálne a duchovné špičky v spoločnosti. Napriek významnej tvorbe nikdy nedosiahli taký stupeň uznania, aby sa mohli podieľať na skutočnom riadení spoločnosti.

V druhej skupine prežívali potulní hudobníci, kočovní herci a iní zabávači. Svojou činnosťou slúžili len a iba na zábavu vrchnosti aj más. Žili na okraji spoločnosti, hoci niektorým sa krátkodobo podarilo nahonobiť pozoruhodné imanie.

Obe skupiny v hierarchii spoločnosti okupovali dolné priečky, pretože v ťažkých časoch, či počas vojnových konfliktov, neprinášali žiadny reálny úžitok a predstavovali príťaž. Obrat nastal až zmenou pomerov na davo-elitársku spoločnosť moderného druhu. Podmienkou bolo technické zvládnutie masovo-komunikačných prostriedkov a nová pseudo-elita sa zrodila. Nie svojou zásluhou, to ani náhodou. Stvorili ju tí, ktorí potrebovali predajné hlásne trúby na konečné presadenie vlastných dlhodobých plánov na ovládnutie sveta.

A tak môžeme denne sledovať hercov, vytrubujúcich do sveta múdrosti o LGBT, o rasizme, o klíme a o nebezpečnosti Ruska. Každý, kto chce aspoň na chvíľu stáť pri válove, musí recitovať texty chlebodarcov. Tí slušnejší dokážu prekľučkovať pomedzi takéto požiadavky s pomerne čistým štítom. Naopak karieristi, hlupáci a morálne prázdni jedinci bez problémov, dokonca často s radosťou, plnia pridelené úlohy a pridávajú iniciatívne niečo naviac. Talent netreba, stačí servilnosť.

Tak, ako na poslednom odovzdávaní „cien“ OTO vo verejnoprávnej RTVS. Poznáme mená protagonistov, no nik si nedovolil zverejniť mená pisateľov scenára a ich nadriadených. Sem naše oči nedovidia a uši nedopočujú. Znovu si oprávnený hnev vylejeme na zapredaných „umelcov“, nechutne sa otierajúcich o kresťanstvo, o ktorého hodnotách nemajú zdania. Skutoční autori paškvilu zostanú nedotknutí.

My starší pamätáme na Silvester z 80-tych rokov minulého storočia. Vtedy nosatý pán L. a jeho poskok S. rúhavo spievali protikresťanský nápev (na videu od 7 minúty). Napriek prekvitajúcemu socializmu sa režim zatriasol zhnusením a dvaja provokatéri si (právom) vyrobili množstvo odporcov. Žijúci člen trápnej zabávačskej dvojice je dnes v očiach neomarxizmom vychovanej mládeže idolom, ktorému freneticky tlieskajú aj po zakašľaní.

https://www.youtube.com/watch?v=68EcU_cNFz0&t=436s

Stupeň útokov voči tradičným hodnotám naberá na obrátkach. Známe tváre poúčajú davy o právach menšín, hoci ich sami nenávidia. Zopár štekov v televízii je im dostatočným vnútorným ospravedlnením za páchané hriechy. No po naplnení úloh, kedy spoločnosť dospeje v rámci ohlupovania do ďalšieho levelu vykorenenia, už nebudú potrební. Budú prvými, koho kopnú do zadnice. Z čoho budú potom žiť títo zradcovia? Postavia sa ako prostitútky na najbližší roh? Lebo školenie a správanie na to majú. Akurát ich po šichte nebude bolieť hlava od chľastu a fetu, ale miesta položené na tele o niečo nižšie.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Peter Haršáni

O AUTOROVI

Architekt, športovec, novinár. Tiež alternatívec, národovec a pravoslávny kresťan.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 49

Celkové hodnotenie: 23.47

Priemerná čítanosť:

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  302 Found

  302 Found


  nginx
 • icon FOTO DŇA