Antimainstream ??? Nie. Zdravý rozum.

    Ďalší bombový nápad v Bielom dome ???      Americkí  Jastrabi takmer  zbesneli, keď im Putin prekazil dlhodobé vojensko-politické plány, ktoré mali so susedom Ruska –  Ukrajinou.   Dôkazov je toľko, že je zbytočné o nich polemizovať. A všetko bolo  márne. Nulandovou priznané miliardy investované do dvoch prevratov boli vyhodené zbytočne,  vopred vytendrovaná základňa pre US Navy na Kryme je  fuč,  Donbasský nárazník nebude (americká armáda sa na ruskú hranicu nedostala ) …
Márna snaha. Ba čo viac, V.V. Putin majstrovsky odťahuje z  ekonomicko-vojenského  vplyvu USA ďalšie krajiny. A čo na to Neoconi ? Len toľko, že ten človek  musí za každú cenu zmiznúť z Kremľa. 
A robia pre to všetko.
Najprv podivné zostrelenie MH-17 s ešte podivnejším ne/vyšetrovaním,  ale s o to väčšími mediálnymi a politickými  útokmi na Rusko a Putina.  A vzápätí aj okamžitá „demokratická“ vendeta – Američania  uvalili na Rusko sankcie a nahuckali na to ešte aj celú EU.  A prečo ???  Presne pre dve veci.  Snažili sa tým pre seba na Ukrajine zachrániť čo sa dalo a zároveň odstrániť svoj najväčší  problém zvaný Putin.
Sami  Američania  priznali, že sankcie voči Rusku by mali spôsobiť nespokojnosť občanov,  ktorí  by z dôvodu zníženia životnej úrovne zvrhli Putina. Ale síce neochotne ale predsa z nich lezie priznanie, že sa sankčné gniavenie Ruska minulo účinkom.  Rusi nie lenže nikoho nezvrhli, ale urobili presný opak.  Občianska podpora Putina ešte viac stúpla.
Neoconi  si teda  vôbec  nepomohli. 
A aby toho dosť nebolo, tak po fiasku s Ukrajinou prišlo pre amerických Jastrabov ešte čosi ďaleko horšie.  Sýria. USA vraj už vyše roka  heroicky bojujú proti ISIL.  Výsledkom  toho amerického heroizmu ale je, že ISIL za ten čas strojnásobil územie pod svojou kontrolou  a spokojne predával ropu po miliónoch barelov.  Až sa zas pán Putin rozhodol zakročiť a ďalší problém  pre USA bol na svete.
Rusi začali kántriť sýrskych teroristov a  ich infraštruktúru rozbíjajú na molekuly.  Prácne vybudovaná logistika  ISIL  bleskovo mizne.  A čo horšie, vytiahli na to zbrane o ktorých si Američania mysleli, že existujú iba ak na papieri.  A aby toho dosť nebolo, v dobytých táborch ISIL  sa váľajú  americké transportné padáky, zbrane, munícia  a zásoby.  Ruské stíhačky navyše  pre USA zapečatili sýrsku oblohu a odrezali  ISIL od Američanov.  Naviac  ukázali svetu,  že americký boj proti ISIL bola iba komédia pre hlupákov.  Poníženie pre USA obrovské,  východisko  žiadne.  Áálebóóó… Alebo,  že by predsa ??
USA pre udržanie  bordelu v Sýrii robia už všetko možné aj nemožné.  Dokonca posielajú do Sýrie aj 50 vlastných vojakov. A zhodou okolností akurát do Rakka, kde sa ešte schovávajú najzarytejší  ISIL-áci.  Taký živý štít vytvorený z  príslušníkov  US Army nie predsa je na škodu.  Americká prítomnosť  zadrží  ruské bombardovanie a ISIL  sa medzitým  po malých skupinách  potichu preštrikuje do  bezpečného Turecka a Jordánska.  Zídu sa predsa chlapci bradatí  ešte na Kaukaze. Rezerva.
Sankcie za Ukrajinu  boli evidentne fiasko a slabučký čajíček. Na vzťah občanov Ruska k svojmu prezidentovi nemali absolútne žiadny negatívny vplyv. Práve naopak.  Takže ? No určite je treba pritlačiť na pílu. Čo tak  stovky mŕtvych Rusov vrátane detičiek,  podaných médiami ako pomsta teroristov Putinovi za Sýriu ??? To by už bol  parádnejší stimul na poštvanie  ruských občanov proti Putinovi a zastavenie ruskej likvidácie ISIL.
Následné udalosti krásne zapadajú.  Zakrátko po zahájení ruskej likvidácie ISIL  sa z USA začali ozývať hlasy, že Rusi na to doplatia. Vraj im teroristi narobia poriadne zle. A vraj nie  v Sýrii, ale priamo v  Rusku.  Takto sa vyjadrilo niekoľko vysoko postavených ľudí z Obamovej administratívy a z V. Británie.  Ako sa to dozvedeli ? Povedali to  Američanom sami teroristi, alebo to bola len  príprava na druhé kolo štvania Rusov proti Putinovi  ???  Chystali pôdu pre  ďalší  pokus ako poštvať Rusov proti prezidentovi  a zachrániť tak „svoje“ jednotky ISIL pred ruskými údermi ???  Zahájili  druhé kolo ???

Je nad slnko jasnejšie, že ISIL to lietadlo zostreliť nemohol hoci sa tým bradáči chválili na fake videu.  Nemajú totiž  rakety,  ktoré by zostrelili lietadlo v 9,5 kilometrovej výške.  Evidentne nie sú dokonca schopní zostreliť  ani len nízko letiace ruské vrtuľníky raketami Stinger, ktoré im dodali  „dobráci“ z Pentagonu.  A keďže sa  bradatí  spojenci Ameriky usilovne  chválili zostrelením dopravného lietadla  raketou, tak sami seba tí hlupáci  vopred vylúčili ako páchateľov bombového atentátu.  Je jasné, že prípade bomby na palube o nej  teroristi z ISIL evidentne nemali ani potuchy.  Ak by o nej vedeli, tak by sa nechválili stupídnou rozprávkou o svojom raketovom úspechu. 
Takže ak  naozaj  bola na palube bomba a ISIL o nej netušil, je treba sa pýtať, že kto ju tam teda dal a prečo ???

Na odpovede  je treba pozorne  sledovať  čo nám v súvislosti s pádom lietadla postupne dávkujú „naše“  mainstreamové médiá.  Citujem z včerajšej  reportáže TV Narkóza:

„Mohol  byť na palube terorista s bombou ?

Washington okamžite nenápadne pripravuje  svet na verziu, že teroristi sa Rusom  „poďakovali“  za  výprask v Sýrii.


 „Rusko a Egypt by najradšej vylúčilo výbuch bomby.“
 
Veľmi precízne zvolená formulácia navodzujúca dojem, že Kremeľ  by pred národom nerád priznal, že občania trpia, lebo Putin poslal letectvo  do Sýrie bojovať proti ISIL a zachraňovať  Assada.
 –
 „Americká družica zaznamenala tepelnú stopu“
 
Navodenie dôveryhodného dojmu že na rečiach o bombe by mohlo byť dosť pravdy, lebo americké družice predsa vidia všetko. (Zaujímavé, že v prípade MH-17 nič nevidela ani jedna)
 –
 „Na mieste sa  ÚDAJNE našli predmety nepatriace lietadlu.“

Navádzanie verejnosti smerom, že v lietadle zrejme mohlo byť niečo nepatričné. Síce nikto nič neukázal, ale hojné zábery trosiek s takýmito  tupými podprahovkami urobia svoje.
–  


USA začínajú nenápadne, ale stále intenzívnejšie  pomocou presstitútov nasadzovať svetu chrobáky do hláv, že to asi, zrejme, možno údajne, pravdepodobne mohol byť bombový atentát.

Som ochotný sa staviť, že  čoskoro prídu aj oficiálne dodatky mainstreamu,  že lietadlo zničila bomba. A potom prídu dodatky, že ak to bola bomba, tak určite zabila stovky pasažierov práve preto, že Putin pchá prsty do Sýrie. A teda že je to jeho vina.  A potom sa vyroja „komentáre“  že Američania predsa  Rusov varovali. A že ťahať sa za prsty s teroristami nie je len tak, že jedine americká armáda vie ako na to, až jedine FBI dokáže vlastných občanov chrániť pred možnými  následkami amerického boja proti teroristom…  A blá, blá, blá…..

Ako by som to už videl:
 „My sme to Putinovi  hovorili, že ISIL sa pomstí a teraz sa to potvrdilo. Váš prezident robí čo nemá robiť a vy preto trpíte“.

Ak toto zverstvo opäť  pripravili v USA, tak si treba položiť otázku:
„Kam sú beštie ešte ochotné zájsť kôli vlastnému prospechu ???“
Bude naozaj zaujímavé sledovať ďalší mediálny vývoj tohoto nešťastia.


Vraciam sa k tejto téme po ďalších dvoch dňoch. A mám dôkazy, že som úplne bez rizika mohol staviť aj vlastné obličky. Pozrime sa, že k čomu som sa dopracoval napr. na tlačovom odbore americkej ambasády nazvanom „Topky“:


„Američania majú dôkazy, že ruské lietadlo zničila bomba Islamského štátu“

Citujem z článku: „
Informovala o tom dnes agentúra AP odvolávajúca sa na nemenovaného predstaviteľa „oboznámeného s danou záležitosťou“.Podľa citovaného predstaviteľa, ktorý poskytol vyjadrenie pod podmienkou anonymity, Američanov viedla k predbežnému úsudku o zničení lietadla príslušníkmi sinajskej odnože IS aj zachytená komunikácia, Ústredná spravodajská služba (CIA) ani ostatné spravodajské agentúry však zatiaľ nedospeli k formálnemu záveru.“


„Islamisti sa vysmievajú Západu: Zomrite od zúrivosti, nikdy nezistíte, ako sme zničili ruské lietadlo“

Citujem z článku:
„Popieračom a pochybovačom hovoríme: Zomrite na vašu frustráciu. My, s pomocou Božej milosti, sme tí, ktorí ho zničili, a nie sme povinní zverejniť mechanizmus jeho zániku. Tak choďte k vraku, hľadajte, prineste čierne skrinky a analyzujte, dajte nám zhrnutie svojho výskumu a výsledok vašej expertízy a dokážte, že sme ho nezničili my alebo ako spadlo. Mechanizmus jeho zániku zverejníme vtedy, keď my budeme chcieť a spôsobom, akým chceme,“ povedal hovorca IS v audionahrávke urobenej v arabčine.
.
Takže ja k tomu dodám  len toľko. 
Američania od prvých minút  nadhadzovali udičky s bombou, aby vzápätí začali s určitosťou tvrdiť (samozrejme z anonymných zdrojov), že to aj  bomba určite bola. Evidentne na tento spôsob podania boli pripravení. Ako je to možné ? Nenápadne razili od prvého momentu jasnú líniu, aby ju následne (opäť ako pri MH-17 z anonymných zdrojov) potvrdili. A potvrdili ju napriek tomu, že ani jeden Američan ten vrak nevidel v reále a ani záznamy čiernych skriniek nevidel a nepočul. No a v tesnom závese sa údajný anonymný predstaviteľ ISIL chváli nevyšetriteľným, veľmi rafinovaným atentátom, hoci sami analfabeti z ISIL sa hneď po páde lietadla chválili raketovým útokom, ktorý bol ale jasný blud.
 Celé to páchne americkým smradom, tak ako som predpokladal.  Takže evidentne tu máme druhé, ďaleko beštiálnejšie  kolo štvania Rusov proti Putinovi.
Otázkou už je len to, či  Neocomi pre svoj cieľ opäť neváhali skántriť stovky nevinných  civilistov, alebo len beštiálne využívajú letecké nešťastie, akých sa americkým spoločnostiam  stávajú  desiatky.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Luboš Bogner

O AUTOROVI

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 2

Celkové hodnotenie: 21.3

Priemerná čítanosť: 6495

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  V Košiciach podľa záchranárov napadol pacient posádku Rýchlej lekárskej pomoci

  0icon

  Košice 3. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR- Milan Kapusta)   K napadnutiu posádky Rýchlej lekárskej pomoci (RLP) pacientom došlo v utorok (2. 3.) v Košiciach "Pri prevoze…

  Marek Krajčí údajne končí na poste ministra zdravotníctva. Kto ho nahradí?

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (HSP/Foto: TASR-Martin Baumann/kombosnímka screenshot/TASR-Jaroslav Novák) AKTUALIZOVANÉ   Vládnej kríze bol podľa všetkého obetovaný minister zdravotníctva Marek Krajčí, ktorý podľa nemenovaného zdroja…

  SaS: Odmietame prekrútenie diskusie o rekonštrukcii vlády

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák) Strana Sloboda a Solidarita (SaS) odmieta prekrútenie diskusie o rekonštrukcii vlády na to, že nám nejde o zdravie a…

  Rusko bude podľa Kremľa reagovať na sankcie USA a Európskej únie

  0icon

  Moskva 3. marca 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)   Kremeľ v stredu upozornil, že zareaguje na nedávne sankcie Európskej únie (EÚ) a Spojených štátov. Tie uvalili v…

  Brocková: Irán by sa mal vrátiť k plneniu záväzkov z Medzinárodnej jadrovej dohody

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Medzinárodná jadrová dohoda s Iránom je kľúčovým prvkom „globálnej architektúry“ nešírenia jadrových zbraní. Jej dôsledné dodržiavanie je nevyhnutné…

  Premiér to teraz nemá ľahké. Na provokačnú otázku, čo sľúbil Rusku za Sputnik V, odpovedal žartovne že Zakarpatskú Ukrajinu. "Nech ju vymení za niekoľko regiónov Slovenska", reaguje nahnevane Kyjev

  0icon

  Kyjev/Bratislava 3. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Valentyn Ogirenko)   Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba označil v stredu žartovné vyjadrenie predsedu slovenskej vlády Igora Matoviča o tom,…

  Premiér vyzval Richarda Sulíka a Veroniku Remišovú, aby nevyužívali Sputnik na rozpad koalície

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian, Jaroslav Novák)   Premiér Igor Matovič (OĽANO) vyzýva koaličných partnerov šéfa SaS Richarda Sulíka a predsedníčku Za ľudí Veroniku…

  Peter Pellegrini: Vláda musí podať demisiu, do volieb majú viesť Slovensko odborníci

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Celá vláda musí podať demisiu a do predčasných volieb by mala Slovensko viesť vláda odborníkov. Vyhlásil to poslanec…

  Prezidentka tajomne a veľmi stručne po rokovaní so Sulíkom a Remišovou: "Panovala vzácna zhoda, verím, že tá zhoda bude aj v koalícii"

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Prezidentka SR Zuzana Čaputová verí, že v koalícii sa nájde zhoda na potrebných zmenách v súvislosti s vládou.…

  Ján Figeľ označil zákaz verejných bohoslužieb za porušenie práva, žiada úpravu

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA-Ivan Fleischer)   Zákaz verejných bohoslužieb považuje predseda Správnej rady Nadácie Antona Tunegu a expredseda KDH Ján Figeľ za porušenie ústavného…

  TopDesať

  Riešenia problémov týchto ľudí sú jednoducho geniálne!

  0 icon

  Riešenia problémov nie sú vždy jednoduché. Ak potrebuješ niečo rýchlo opraviť alebo ťa problém prekvapí v nesprávnom čase, je na mieste použiť svoju fantáziu a kreativitu. Ak sa budeš naozaj snažiť, možno vytvoríš podobné geniálne riešenia, ako vymysleli ľudia z tohto príspevku. "Ak to vyzerá blbo, ale funguje to, tak…

  Každodenné vychytávky, ktoré ti ušetria kopec času a energie

  0 icon

  Tieto vychytávky si zamiluješ! Nielenže ti ušetria kopec času, ale aj zjednodušia každodenné činnosti, čím neprídeš o drahocennú energiu. Podľa štúdií sa totiž priemerný človek sťažuje 15 až 30-krát denne. Veríme totiž, že náš život je ťažký. Ale našťastie existujú ľudia, ktorí vedia so všetkým pomôcť a na všetko odpovedať. A…

  Anneliese Michelová a jej záhadná smrť: 2. časť

  0 icon

  Prinášame vám ďalší zaujímavý článok z našej dielne. Pokračujeme druhou časťou článku o mladej Nemke Anneliese Michelovej, ktorá zomrela za záhadných okolností. Po naliehaní prísne veriacej rodiny Anneliese biskup poveril farára na vykonanie exorcizmu podľa pravidiel Rituale Romanum. Príbeh má o to smutnejší koniec, že mladá Anneliese nebola diablom posadnutá, čo koniec koncov…

  Severná Kórea ako ju nepoznáme: Zakázané fotografie zachytávajú každodenný život

  0 icon

  Fotograf Eric Lafforgue je jedným z tých šťastlivcov, ktorí mali možnosť vidieť skutočnú Severnú Kóreu. Severná Kórea je totižto krajina, ktorá je "izolovaná" od celého sveta. K nám o nej prúdi strašne málo informácií a množstvo z nich je prikrášlených k horšiemu, ale aj k lepšiemu. Eric sa dostal do…

  Vedci tvrdia: Nadávanie je lepšie, ako si myslíme!

  0 icon

  Nadávky väčšinou používame ako jednoduchý nástroj na vyjadrenie svojich pocitov, či už pozitívnych alebo negatívnych. Výhody, ktoré má nadávanie sa tým však nekončia, je vedecky dokázané, že nadávky sú pre nás dobré, a mali by sme ich absolútne využívať. 1. Môže to byť znak inteligencie

  Vo svete IT

  Na Marse sa momentálne nachádzajú 3 krajiny: Aké sú ich ciele?

  0 icon

  Mars je najväčším snom vizionára a šéfa vesmírnej spoločnosti SpaceX, Elona Muska. Tvrdí, že by chcel dostať ľudí na Mars ešte predtým ako umrie a usilovne pracuje na svojom modeli vesmírnej rakety, Starship, ktorá by mala ľudí na Mars dopraviť. Či sa mu to podarí je otázne, no tento rok…

  Z Google Chrome sa čoskoro vytratia súbory cookie. Čo ich nahradí?

  0 icon

  Akceptovanie súborov cookie tretích strán na takmer všetkých webstránkach sa už pre používateľov rozličných internetových prehliadačov stalo samozrejmosťou. Nepopulárne súbory cookie sa nevyhli ani najpoužívanejšiemu internetovému prehliadaču Chrome, za ktorým stoja vývojári giganta Google. Práve Google si v posledných rokoch odniesol obrovskú mieru kritiky za súbory cookie v prehliadači Google…

  Plánuje Rusko s Čínou výstavbu svojej vlastnej základne na Mesiaci? Objavujú sa správy, ktoré tomu nasvedčujú

  0 icon

  Rusko sa pripravuje na spoluprácu s Čínou, ohľadom výskumnej stanice na povrchu Mesiaca, píše portál Spacenews.com. „Roscosmos ukončilo jednania, ktorých cieľom bola harmonizácia Memoranda o porozumení medzi Ruskou federáciou a Čínskou ľudovou republikou. Memorandum pojednáva o spolupráci a vytvorení Medzinárodnej mesačnej výskumnej stanice. Dátum podpísania memoranda nebolo ešte stanovené, momentálne sa čaká na dohodu s našimi…

  „Hurikán“ vo vesmíre? Môže ísť o bežnejší jav, ako sme si doposiaľ mysleli

  0 icon

  V roku 2014 satelity okolo Zeme zachytili niečo, čo by sa dalo popísať ako „vesmírny hurikán.“ Išlo o víriacu sa plazmu, ktorá sa nachádzala vysoko nad povrchom, v zemskej magnetosfére, píše portál Science Alert. Podľa údajov mala táto búrka trvať niekoľko hodín a potom sa rozišla. Objav bol prvý svojho…

  Takto vyzerá zrušený smartfón Xiaomi Mi 6 Pro, ktorý mal byť predstavený 4 roky dozadu

  0 icon

  Xiaomi patrí medzi spoločnosti, ktoré ponúkajú nielen nadpriemerné špecifikácie v kombinácii so skvelou cenou, ale bezpochyby aj nadčasový dizajn. Portál xiaomiadictos najnovšie upozorňuje na video, ktoré zachytáva nepredstavený smartfón Xiaomi Mi 6 Pro. Ide o zariadenie, ktoré bohužiaľ nikdy neuzrelo predajné pulty, hoci Xiaomi malo zjavne funkčný prototyp zariadenia. Z…

  Armádny Magazín

  Špeciálne sily Delta dorazili na veľvyslanectvo USA v Jerevane

  0 icon

  Arménsko, 3.marec 2021 (AM) – "Vojaci amerických špeciálnych síl sú umiestnení na území veľvyslanectva USA v Jerevane", oznámil to vojenský analytik Alexej Leonkov. Podľa jeho slov sa v súčasnosti v Jerevane nachádzajú štyri oddiely Delta.   "Američanov možno použiť počas masových protestov na zvýšenie stupňa konfrontácie. Táto tec

  Súťažná športová brokovnica Savage Arms Renegauge

  0 icon

  USA, 3.marec 2021 (AM) – Savage Arms rozširuje sériu poloautomatických brokovníc Renegauge v kalibri 12, uvedením modelu Renegauge Competition, ide o vysokorýchlostný variant so zväčšenou kapacitou zásobníka určený špeciálne pre súťažné streľby.   Poloautomat

  Duterte tvrdo Američanom: "Nedopustím, aby sa jadrové zbrane USA nachádzali na území Filipín"

  0 icon

  Filipíny, 3.marec 2021 (AM) - Minulý mesiac Rodrigo Duterte zdôraznil nevyhnutnosť posilniť "vlastnú obranu" Filipín, keď nariadil vláde, aby zvážila zrušenie dohody o hosťujúcich silách, ktorá povoľuje pohyb amerických vojakov na území Filipín. Prezident Rodrigo Duterte uviedol, že okamžite zruší doh

  Ruskí ženisti objavili v sýrskej jaskyni modernú nemocnicu pre teroristov

  0 icon

  Sýria, 3.marec 2021 (AM) - Ženisti z ruských ozbrojených síl zlikvidovali v sýrskej provincii Idlib jaskyňu, v ktorej si teroristi zriadili poľnú nemocnicu prispôsobenú dokonca pre zložité operácie.   Táto nemocnica je jedna z najlepšie zariadených z tých, ktoré ruskí vojaci na

  V USA priznali neúspech projektu stíhačiek F-35. Začnú nový projekt?

  0 icon

  USA, 3.marec 2021 (AM) - Americké letectvo sa zmierilo s neúspechom projektu stíhačiek F-35, ktorý bol počas celého desaťročia jediným pokusom nahradiť hlavné americké stíhačky F-16, uvádza Forbes.   V publikácii je 

  Svetlo sveta

  Prečo Cirkev počas pôstu nespieva Glória ani Aleluja?

  0 icon

  Katolícka Cirkev 40 dňovému pôstnemu obdobiu prispôsobuje aj liturgiu a vynecháva oslavné spevy Glória a Aleluja. Sláva Bohu je oslavný hymnus, ktorým anjeli ospevovali narodenie Ježiša Krista. Cirkev sa prostredníctvom pôstu vracia do času, kedy sa Boží ľud nachádzal v egyptskom zajatí čakajúc na Spasiteľa, ktorý ich vyslobodí a zachráni.…

  25 tajomstiev boja proti diablovi od Ježiša

  0 icon

  2 júna 1938 Ježiš požiadal rehoľnú sestru Faustínu Kowalskú, aby sa na tri dni venovala duchovnej obnove. V tomto čase dostala od Boha 25 rád, ako sa človek s Božou pomocou môže uchrániť pred útokmi diabla. Tieto inštrukcie sa stali nástrojmi sestry Faustíny pri dobrom boji. Ježiš Faustíne povedal: “Dcéra…

  Ján Vojtaššák (14.11.1977-4.8.1965) – spišský biskup a podpredseda Štátnej rady prvej Slovenskej republiky

  0 icon

  Narodil sa v oravskej obci Zákamenné v chudobnej rodine. Bol jedným zo signatárov Martinskej deklarácie. Keď sa dozvedel o skutočnom údele deportovaných Židov na základe anonymného spisu, ktorý mu bol poslaný poštou z Obišoviec, hneď napísal ministrovi vnútra Alexandrovi Machovi list. Požiadal svojho profesora zo spišskom seminára Ladislava Hanusa, aby…

  Používanie učebníc „Láske sa treba učiť“ je na území arcidiecézy i naďalej zakázané

  0 icon

  „Napriek tejto zmene, prezentovanej Mons. Mariánom Chovancom, musím, žiaľ, opätovne zdôrazniť moje negatívne stanovisko a vyjadriť tak moje presvedčenie, že tieto učebnice nie sú vhodné ani ako pomôcky katolíckych pedagógov a rodičov pre sexuálnu výchovu detí predškolského veku, ani ako učebnice pre žiakov katolíckych škôl. Preto som sa rozhodol potvrdiť…

  Svätý Peter – Prvá hlava a základ Cirkvi

  0 icon

  Jeho pôvodne meno bolo Šimon, ale podľa evanjelistov Ježiš mu dal prezývku Kéfa, po aramejsky Kefas, po grécky Πέτρα  (v mužskom rode Πέτρος), čo znamená skala. Bol synom Jonáša a pochádzal z mestečka Betsaida, kde sa živil ako rybár. Keď sa ako mladý muž oženil, presťahoval sa aj s bratom Andrejom o niekoľko kilometrov ďalej…

 • icon FOTO DŇA