Americkí lekári: Chybne liečime COVID19. Ventilátory mnohých zabili.

Kým zdravotní experti WHO (Svetová zdravotnícka organizácia) tlačia na zaobstaranie a používanie viac ventilátorov, viacerí lekári v prvej línii boja s COVID19 ho odmietajú používať, dokonca tvrdia, že práve ventilátory poškodili ich pacientov. V New Yorku až 80% pacientov na ventilátoroch zomiera, kým pri syndróme akútneho respiračneho stresu (ARDS) to býva okolo 40%. Správy z Británie hovoria o 66%, z Wuhanu až o 86% úmrtiach na ventilátoroch. Lekári, ktorí sa už ozývajú aj v Nemecku, Británii a Taliansku, odmietajú nasledovať pôvodný liečebný protokol, ktorý sa opieral o čínske a talianske postupy. Jednotlivo poukazujú na chybné nasadzovanie ventilátorov – skoro a agresívne a na problém s vysokým tlakom kyslíka do pacientových pľúc. Jednoducho odmietajú zabíjať pacientov, hoci väčšina lekárov nemá problém splniť si svoju povinnosť a ísť podľa protokolu, dokonca nevedia postupovať mimo protokolu – ako sa vyjadril taliansky lekár Dr. Gattonini.

Zo svojej pozície z oddelenia intenzívnej starostlivosti musel odísť whistleblower z New York, lekár z oddelenia kritickej medicíny Dr Cameron Kyle-Sidell, pretože americké top nemocnice nedovoľujú, aby sa lekár riadil vlastnými protokolmi. Teraz na inom oddelení pracuje na alternatívach k ventilátorom. Pre používanie ventilátora je pacient uspatý, aby mu mohol byť ventilátor zavedený. Ako hovoria o svojich skúsenostiach aj ďalší, pacienti pred podaním ventilátora normálne verbálne komunikovali (aj nesúhlas s jeho zavedením do poslednej chvíle), čo teda nie je situácia pri zápale pľúc, keď pacient ide na ventilátor úplne vyčerpaný. Od roku 2003 je známe, že ventilátory môžu spôsobiť poškodenie pľúc. Lekári skúšajú alternatívy od zmeny polohy pacientov, nosnú kanulu až po mixovanie oxidu dusíka do podávaného kyslíka.

Dr Kyle-Sidell odporúča príjem kyslíka nosnou kanylou (100% @ 60LPM = 3600l/hod = 86,400L/deň = 259,200l za 3 dni). „Pri COVID-19 postupujeme podľa medicínskej paradigmy, ktorá nie je pravdivá. Liečime nesprávnu chorobu. Nie je to zápal pľúc a nemal by byť tak liečený. Pripomína chorobu z vysokej nadmorskej výšky, hoci najlepšie zodpovedá ochoreniu z dekompresie pri potápaní.“ vysvetľuje s tým, že príčina zlyhania organizmu preňho ostáva záhadou. Britský lekár z Birminghamu hovorí: „Pôvodne sme mali postupovať ako pri liečbe ARDS s vysokým nastavením ventilátora na PEEP, teraz sme však odvážnejší, tolerujeme oveľa nižší kyslík v krvi a používame nižší tlak.“ „Ventilátorom sa treba vyhnúť, ako sa dá“, uvádza denník Telegraph. „Môže poškodiť svaly okolo pľúc a spôsobiť sekundárne infekcie. Tiež vyžaduje koktail liekov, ktoré môžu viesť k toxicite až zlyhaniu orgánov.“ Napokon britský premiér prekonal ochorenie práve s poskytnutím kyslíka.

Dr. Gattinoni si u COVID-19 pacientov v intenzívnej starostlivosti v severnom Taliansku všimol, že ide o atypický ARDS s vážnou hypoxemiou a dobre zachovaným objemom pľúc. On a jeho kolegovia navrhli namiesto vysokého tlaku na výdych aplikovať jemnú ventiláciu s najnižším možným PEEP na získanie času s minimálnym dodatočným poškodením. Navrhuje sledovať fyziologiu pacienta, nakoľko sa vyskytuje dva typy ochorenia. Uviedol, že jedna nemocnica v Európe má nulovú úmrtnosť medzi COVID-19 pacientami v intenzívnej starostlivosti používajúc tento prístup v porovnaní so 60% úmrtnosťou v neďalekej nemocnici riadiacej sa protokolom.

Nový protokol liečby, ktorý je neustále aktualizovaný o najnovšie štúdie, opublikoval aj tím pľúcnej a kritickej starostlivosti pod vedením Dr. Paula Marika z Medicínskej školy Východnej Virgínie. Tvrdí, že je dôležité uznať, že COVID19 nespôsobuje typický ARDS. Apeluje na zastavenie automatického používania ventilátorov, ktoré situáciu pacientov zhoršujú a využitie nosnej kanuly na prívod kyslíka, hoci tomu sa lekári vyhýbali pre neopodstatnený strach zo zvýšeného prenosu vírusu aerosolovou cestou. Toto sa považovalo za príčinu rozšírenia koronavírusu v domove dôchodcov v americkom Seattli a preto zdravotní experti od tejto jednoduchej pomôcky odhovárali (nehovoriac, že najprv odhovárali lekárov dokonca od testov na koronu). Marikov protokol dáva odporúčania podľa vážnosti stavu pacienta aké postupy použiť tak podpornej liečby, ako aj chemickej a vitamínovej liečby, vrátane prevencie. Prevencia sa zakladá na podávaní vitamínu C, D3, zinku a melatonínu.

Marikov protokol tiež vysvetľuje, že príčina ochorenia nie je v pľúcach, ale pravdepodobne v cievnom systéme, nakoľko tie bežne vedú k pľúcnej embólii a náhlemu úmrtiu. Najnovšia štúdia čínskych vedcov ukázala, že koronvírus atakuje hemoglobín v krvi, ktorý je kľúčový pre prenos kyslíka a oxidu uhličitého. Postupne ho oberá o železo, čím sa pľúcne bunky otrávia a zapália, a nie sú schopné častej výmeny kyslíka, čo sa prejaví na snímkach ako pľúca s rozbitým sklom. Toto pripomína lekárom chorobu malárie a objasňuje účinok hydroxochloroquinu, lieku na maláriu, ktorý sa čoraz lepšie osvedčuje pri liečbe koronavírusu, hoci len pred pár dňami bol v USA schválený aj pre túto diagnózu. Ako uvádzajú autori štúdie, je potrebné, aby aj iné laboratória a vedecké tímy znova preskúmali a potvrdili ich zistenia.

Zhrňme si, čo sa teda deje. Pre údajne vysokú úmrtnosť zatvárame celé ekonomiky (vraj až pokiaľ nebude vakcína), ktoré sa prepadávajú do krízy, ktorá nás bude stáť ešte veľa životov, politici obmedzujú občianske slobody a špekulujú dokonca o násilnom očkovaní populácie, aby sa mohli hranice medzi krajinami znova otvoriť. K vysokej úmrtnosti zrejme prispieva nesprávna liečba, ako ju odporúčalo WHO na základe skúseností čínskych lekárov, ktorým stačilo aby 14% pacientov na ventilátoroch prežilo, kým ostatní zomierali. To mi pripomína liečbu ortuťou, ktorú medicínska profesia kedysi obhajovala, hoci tá vo veľkom ľudí zabíjala, stačilo, že pár prežilo, aby to považovali za liečbu. Je pochopiteľné, že čínski doktori mali azda najväčší problém postaviť sa proti liečebným protokolom, veď vieme, čo režim urobil s doktorom, ktorý na koronavírus ako prvý poukázal. Môžeme sa domnievať, že ide znova len o ďalšie zlyhanie štátom socializovanej medicíny, ktorá je tak rigidná, že musí najprv kopec obetí zomrieť, kým systém dovolí čo najmenšiu zmenu aj to iba tak, aby ďalej prežíval.

No po vyjadreniach prezidenta Trumpa na adresu WHO, že od začiatku pomohlo čínskemu režimu nákazu zakrývať, dokonca tvrdiť, že nie je prenosná medzi ľuďmi, že odrádzalo krajiny zatvoriť hranice pre čínskych turistov a odhováralo verejnosť od nosenia rúšok, ďalej otáľalo s ohlásením epidémie, možno predpokladať nielen zlyhanie, ale priam zámer WHO, aby sa epidémia rozšírila a neskončila ako SARS či MERS, ktoré sa lokálne podarilo zastaviť. Petíciu za odvolanie marxistického šéfa WHO môžete podpísať tu. Trump už ohlásil viac ako 50% zníženie príspevku pre WHO, ktorého je USA hlavným donorom, druhým najväčším je Gatesova nadácia. Poznajúc Gatesove otvorené zámery so zavedením digitálneho ID a imunitných certifikátov ako aj jeho galaktické investície do očkovania človek logicky dedukuje, že práve takú epidémiu vakcinačný priemysel potreboval na vystrašenie ľudí, aby ľahšie prijali vakcinačnú agendu, ktorá im zarobí bilióny.

Súčinnosť poskytuje aj americké vládne Centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb, úzko prepojené s vakcinačnými gigantami, ktoré najprv zablokovalo testovanie v USA a teraz žiada, aby sa aj „pravdepodobné úmrtia na COVID-19“ uvádzali ako do listov úmrtí ako COVID-19 úmrtia, hoci by pacient mal ako 99% prípadov v Taliansku aj inú zásadnú diagnózu (či azda úraz), resp. vírus nepotvrdený. S poznámkou, že „tieto prípady sa nebudu kontrolovať“, takže žiadne obavy z dôsledkov pre nepresnosť či zavádzanie… Proti tomu sa ozývajú lekári na sociálnych sieťach, vo vlastných videách či v médiach, že tak sa to nikdy nerobilo ani pri chrípke. Nemocnica dostane 3-krát viac peňazí (39 000 USD) za napojenie na ventilátor ako len za prijatie COVID-19 pacienta. Za každý prípad nakazeného nemocnice dostanú 20% navýšenie a pacient bez poistenia bude mať liečbu hradenú, ak je pozitívny na koronu. Ďalším faktorom, prečo je výhodné úmrtnosť nafukovať, je prerozdeľovaná pomoc federálnej vlády na ventilátory a respirátory. Len pri preukázaní kritických čísel si guvernéri môžu nárokovať prostriedky a tak sa poistiť pre budúcnosť.

No a potom je tu ešte enormný záujem médií na téme, ktorá sa masívne pozerá a číta. Lebo ako hovorí americké príslovie, len keď tečie krv, titulky predávajú. A zároveň sa v USA najlepšie predáva televízna reklama Big Pharmy…

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Jana Tutková

O AUTOROVI

Som predsedníčkou Centra pre bioetickú reformu, ktoré bojuje za slobodnú spoločnosť, kde je právo na život, na telesnú integritu a súkromný majetok rešpektované v zákonoch. www.pravonazivot.sk

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 62

Celkové hodnotenie: 6.26

Priemerná čítanosť:

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Rusko ľutuje, že na konferencii o Afganistane v Moskve nezúčastnili USA

  0icon

  Moskva 20. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Alexander Zemlianichenko)   Rusko ľutuje, že sa na medzinárodnej konferencii o Afganistane v Moskve nezúčastnili aj Spojené štáty. V stredu to…

  Vladimír Ledecký zvoláva mimoriadne zasadnutie výboru k prípadu 11-ročnej Sofii

  0icon

  Bratislava 20. októbra 2021 (HSP/Foto:EASYFOTO:TASR-Lukáš Mužla)   Predseda Výboru NR SR pre sociálne veci Vladimír Ledecký v utorok inicioval zvolanie mimoriadneho zasadnutia Výboru pre sociálne…

  Takáč: Chceme zamedziť špekulatívnym nákupom slovenskej pôdy a lesov zo strany zahraničných investorov

  0icon

  Bratislava 20. októbra 2021 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Strana Smer – sociálna demokracia pracuje na návrhu ústavného zákona o ochrane pôdneho a lesného fondu Slovenskej republiky.…

  Žalobca požiada o vydanie Babiša v kauze Čapí hnízdo až novú Snemovňu

  0icon

  Praha 20. októbra 2021 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Petr David Josek,Facebook)   Dohliadajúci prokurátor Jaroslav Šaroch musí ohľadom vydania premiéra Andreja Babiša v súvislosti s kauzou Čapí hnízdo počkať…

  "Česi sú povinní podporiť Poliakov." Exprezident Klaus sa pustil do von der Leyenovej

  0icon

  Praha 20. októbra 2021 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik/AP-Czarek Sokolowski)   Inštitút Václava Klausa vydal vyhlásenie k reakcii Ursuly von der Leyenovej na rozhodnutie poľského ústavného súdu, podľa ktorého…

  Milanová: Ministerka víta finančnú pomoc Maďarska pri obnove sakrálnych pamiatok na juhu Slovenska

  0icon

  Bratislava 20. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO) víta finančnú pomoc Maďarska pri obnove sakrálnych pamiatok na juhu Slovenska. Ako povedala…

  Európska komisia smeruje k oslabeniu bezpečnostných pravidiel pre nové GMO, občania a organizácie reagujú v prebiehajúcej konzultácii

  0icon

  Bratislava 20. októbra 2021 (HSP/Foto:Pixabay)   Napriek snahám rôznych organizácií a verejnosti, Európska komisia naznačila jasný zámer oslabiť legislatívu v prospech novej generácie geneticky modifikovaných…

  Atentátnik z Viedne konal sám; predtým však mal pomocníkov

  0icon

  Viedeň 20. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ronald Zak)   V prípade teroristického útoku v rakúskej metropole Viedeň z 2. novembra 2020 išlo o osamelého útočníka; pred atentátom…

  Na Čaputovej rodinu nikto neútočil, to na Tarabu sa zniesol "slniečkarsky lynč," myslí si Blaha. "A ospravedlnenie? To by sa žiadalo v prvom rade od členov vlády za plagiátorstvo, rozvrat krajiny a zbedačenie státisícov ľudí," zdôraznil Chmelár

  0icon

  Bratislava 20. októbra 2021 (HSP/Foto:Facebook, SITA-Ľudovít Vaniher, TASR-Michal Svítok)   Včera na seba opozičný poslanec a predseda strany Život Tomáš Taraba pritiahol mediálnu pozornosť tým,…

  Poslanec Benčík chcel, aby Národná rada odsúdila správanie poslanca Tarabu voči dcére prezidentky Čaputovej. Predseda parlamentu zaujal rázny postoj

  0icon

  Bratislava 20. októbra 2021 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Ján Benčík z poslaneckého klubu SaS v stredu navrhol, aby parlament prijal uznesenie k včerajšiemu internetovému incidentu, keď…

  TopDesať

  5 psychologických experimentov, ktoré odhalili krutú pravdu o ľuďoch

  0 icon

  Hoci ako ľudia sme boli vždy fascinovaní fungovaním mysle a dôvodmi nášho správania, až do začiatku 20. storočia bola experimentálna psychológia prakticky neznámym pojmom. Zahŕňajúc celý rad oblastí, od behaviorálnych štúdií po sociálnu dynamiku a zložité biologické procesy vyskytujúce sa v mozgu, starostlivo kontrolované štúdie vykonané v mene experimentálnej psychológie nás naučili toľko…

  Ako dlho môžu byť potraviny zmrazené?

  0 icon

  O jedle sa toho už popísalo veľa. Niet sa čo diviť, keďže čoraz viac a viac ľudí sa zaujíma o to, čo konzumuje, odkiaľ sa to berie, prípadne kto to vyrába a spracúva. Aj my sme vám v rámci článku 8 spôsobov konzervovania priniesli nejaké to info o chladení a…

  Koľko cukru sa nachádza vo vašom jedle a pití?

  0 icon

  Dnešná doba je taká unáhlená a rýchla, že udržiavať svoj životný režim v zdravej rovnováhe môže byť náročné. A tým sa dostávame k cukru, ktorého je v našich potravinách niekedy až priveľa. Spotreba príliš veľkého množstva cukru zvyšuje riziko niekoľkých nebezpečných zdravotných problémov, vrátane obezity, cukrovky typu 2, zvýšeného krvného…

  10+ zaujímavých faktov o káve, ktoré by mal vedieť každý kávičkár

  0 icon

  Káva bola prvýkrát objavená v 15. storočí a dodnes si zachováva svoj status jedného z najpopulárnejších nápojov. Milovníkov kávy sú milióny na celom svete. Káva je vyrobená zo zrelých bobúľ, ktoré sa zbierajú, spracúvajú a sušia. Následne sa káva praží, pomelie a nakoniec sa dostane do našich kávovárov. No nemusíš byť zarytý kávičkár, aby…

  Čo ti chce povedať telo, keď zažiješ deja vu?

  0 icon

  Povedzme, že ideš lyžovať prvýkrát v živote, ale zrazu, keď stúpiš na sneh, máš pocit, že si to už predtým robil. No, práve si zažil deja vu. Aj keď sa to javí ako zriedkavý jav, 60 - 80%  ľudí malo niekedy deja vu. Môže to však znamenať, že tvoje telo vysiela signál, aby ťa…

  Armádny Magazín

  Dohoda aliancie AUKUS: Námorníctvo USA dostane viacúčelové malé prieskumné lode z Austrálie

  0 icon

  Austrália, 20. október 2021 (AM) – Americká námorná pechota potrebuje dopravný prostriedok, s ktorým môže vojenský personál ako prvý spozorovať a zasiahnuť nepriateľa. Na splnenie tejto potreby dostanú americkí námorníci z Austrálie viacúčelové malé prieskumné člny (MMRC).   Výrobcom tohto plavidla je austrálska spoločnosť Aries Defense. Loď má nízky ra

  Rheinmetall predstavil austrálske bojové vozidlo Lynx

  0 icon

  Austrália, 20. október 2021 (AM) – Spoločnosť Rheinmetall, najväčší dodávateľ vojenských vozidiel pre austrálske obranné sily, dnes vo svojom stredisku MILVHECO v Redbanku (Queensland) prvýkrát v Austrálii predstavila nové vozidlo bojovej podpory Lynx (CSV – Combat Support Vehicle).  

  Ozbrojené sily majú nových generálov, prvú hviezdu si prevzal aj prvý slovenský kozmonaut

  0 icon

  Slovensko, 20. október 2021 (AM, MO SR, Foto: MO SR) - Ivan KelementV priestoroch Grasalkovičovho paláca v Bratislave si dnes z rúk prezidentky SR a hlavnej veliteľky Ozbrojených síl SR Zuzany Čaputovej traja profesionálni vojaci v aktívnej službe OS SR prevzali dekréty o vymenovaní a povýšení. V súlade s dlhodobým plánom rozvoja…

  Video: Najväčšia ruská výsadková loď vstúpila do služby

  0 icon

  Rusko, 20. október 2021 (AM) – Loď projektu 17111 Peter Morgunov má výtlak 5000 ton, dokáže pojať 300 vojakov a 13 tankov. Okrem zbraní AK-176M a AK-630M-2 (desaťtisíc výstrelov za minútu) nesie dva kusy systému A-215 Grad-M. Súčasťou každého je laserový diaľkomer, systém riadenia a 40 rakiet s dostrelom do 20 kilometrov.…

  Agenti FBI obkľúčili dom ruského oligarchu Olega Deripasku vo Washingtone

  0 icon

  USA, 20. október 2021 (AM) – Federálny úrad pre vyšetrovanie vykonáva "vyšetrovacie akcie" vo washingtonskom dome ruského oligarchu Olega Deripasku. Toto vyhlásenie urobil predstaviteľ FBI. NBC News uvádza, že jej reportéri sú blízko domu Deripasku, obklopení agentmi FBI. Príslušníci FBI vošli do domu ruského oligarchu. Dôvody pátrania zatiaľ

  Svetlo sveta

  Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

  0 icon

  Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

  Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

  0 icon

  Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

  Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

  0 icon

  Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

  Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

  0 icon

  Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

  Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

  0 icon

  The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

 • icon FOTO DŇA