Americkí lekári: Chybne liečime COVID19. Ventilátory mnohých zabili.

Kým zdravotní experti WHO (Svetová zdravotnícka organizácia) tlačia na zaobstaranie a používanie viac ventilátorov, viacerí lekári v prvej línii boja s COVID19 ho odmietajú používať, dokonca tvrdia, že práve ventilátory poškodili ich pacientov. V New Yorku až 80% pacientov na ventilátoroch zomiera, kým pri syndróme akútneho respiračneho stresu (ARDS) to býva okolo 40%. Správy z Británie hovoria o 66%, z Wuhanu až o 86% úmrtiach na ventilátoroch. Lekári, ktorí sa už ozývajú aj v Nemecku, Británii a Taliansku, odmietajú nasledovať pôvodný liečebný protokol, ktorý sa opieral o čínske a talianske postupy. Jednotlivo poukazujú na chybné nasadzovanie ventilátorov – skoro a agresívne a na problém s vysokým tlakom kyslíka do pacientových pľúc. Jednoducho odmietajú zabíjať pacientov, hoci väčšina lekárov nemá problém splniť si svoju povinnosť a ísť podľa protokolu, dokonca nevedia postupovať mimo protokolu – ako sa vyjadril taliansky lekár Dr. Gattonini.

Zo svojej pozície z oddelenia intenzívnej starostlivosti musel odísť whistleblower z New York, lekár z oddelenia kritickej medicíny Dr Cameron Kyle-Sidell, pretože americké top nemocnice nedovoľujú, aby sa lekár riadil vlastnými protokolmi. Teraz na inom oddelení pracuje na alternatívach k ventilátorom. Pre používanie ventilátora je pacient uspatý, aby mu mohol byť ventilátor zavedený. Ako hovoria o svojich skúsenostiach aj ďalší, pacienti pred podaním ventilátora normálne verbálne komunikovali (aj nesúhlas s jeho zavedením do poslednej chvíle), čo teda nie je situácia pri zápale pľúc, keď pacient ide na ventilátor úplne vyčerpaný. Od roku 2003 je známe, že ventilátory môžu spôsobiť poškodenie pľúc. Lekári skúšajú alternatívy od zmeny polohy pacientov, nosnú kanulu až po mixovanie oxidu dusíka do podávaného kyslíka.

Dr Kyle-Sidell odporúča príjem kyslíka nosnou kanylou (100% @ 60LPM = 3600l/hod = 86,400L/deň = 259,200l za 3 dni). „Pri COVID-19 postupujeme podľa medicínskej paradigmy, ktorá nie je pravdivá. Liečime nesprávnu chorobu. Nie je to zápal pľúc a nemal by byť tak liečený. Pripomína chorobu z vysokej nadmorskej výšky, hoci najlepšie zodpovedá ochoreniu z dekompresie pri potápaní.“ vysvetľuje s tým, že príčina zlyhania organizmu preňho ostáva záhadou. Britský lekár z Birminghamu hovorí: „Pôvodne sme mali postupovať ako pri liečbe ARDS s vysokým nastavením ventilátora na PEEP, teraz sme však odvážnejší, tolerujeme oveľa nižší kyslík v krvi a používame nižší tlak.“ „Ventilátorom sa treba vyhnúť, ako sa dá“, uvádza denník Telegraph. „Môže poškodiť svaly okolo pľúc a spôsobiť sekundárne infekcie. Tiež vyžaduje koktail liekov, ktoré môžu viesť k toxicite až zlyhaniu orgánov.“ Napokon britský premiér prekonal ochorenie práve s poskytnutím kyslíka.

Dr. Gattinoni si u COVID-19 pacientov v intenzívnej starostlivosti v severnom Taliansku všimol, že ide o atypický ARDS s vážnou hypoxemiou a dobre zachovaným objemom pľúc. On a jeho kolegovia navrhli namiesto vysokého tlaku na výdych aplikovať jemnú ventiláciu s najnižším možným PEEP na získanie času s minimálnym dodatočným poškodením. Navrhuje sledovať fyziologiu pacienta, nakoľko sa vyskytuje dva typy ochorenia. Uviedol, že jedna nemocnica v Európe má nulovú úmrtnosť medzi COVID-19 pacientami v intenzívnej starostlivosti používajúc tento prístup v porovnaní so 60% úmrtnosťou v neďalekej nemocnici riadiacej sa protokolom.

Nový protokol liečby, ktorý je neustále aktualizovaný o najnovšie štúdie, opublikoval aj tím pľúcnej a kritickej starostlivosti pod vedením Dr. Paula Marika z Medicínskej školy Východnej Virgínie. Tvrdí, že je dôležité uznať, že COVID19 nespôsobuje typický ARDS. Apeluje na zastavenie automatického používania ventilátorov, ktoré situáciu pacientov zhoršujú a využitie nosnej kanuly na prívod kyslíka, hoci tomu sa lekári vyhýbali pre neopodstatnený strach zo zvýšeného prenosu vírusu aerosolovou cestou. Toto sa považovalo za príčinu rozšírenia koronavírusu v domove dôchodcov v americkom Seattli a preto zdravotní experti od tejto jednoduchej pomôcky odhovárali (nehovoriac, že najprv odhovárali lekárov dokonca od testov na koronu). Marikov protokol dáva odporúčania podľa vážnosti stavu pacienta aké postupy použiť tak podpornej liečby, ako aj chemickej a vitamínovej liečby, vrátane prevencie. Prevencia sa zakladá na podávaní vitamínu C, D3, zinku a melatonínu.

Marikov protokol tiež vysvetľuje, že príčina ochorenia nie je v pľúcach, ale pravdepodobne v cievnom systéme, nakoľko tie bežne vedú k pľúcnej embólii a náhlemu úmrtiu. Najnovšia štúdia čínskych vedcov ukázala, že koronvírus atakuje hemoglobín v krvi, ktorý je kľúčový pre prenos kyslíka a oxidu uhličitého. Postupne ho oberá o železo, čím sa pľúcne bunky otrávia a zapália, a nie sú schopné častej výmeny kyslíka, čo sa prejaví na snímkach ako pľúca s rozbitým sklom. Toto pripomína lekárom chorobu malárie a objasňuje účinok hydroxochloroquinu, lieku na maláriu, ktorý sa čoraz lepšie osvedčuje pri liečbe koronavírusu, hoci len pred pár dňami bol v USA schválený aj pre túto diagnózu. Ako uvádzajú autori štúdie, je potrebné, aby aj iné laboratória a vedecké tímy znova preskúmali a potvrdili ich zistenia.

Zhrňme si, čo sa teda deje. Pre údajne vysokú úmrtnosť zatvárame celé ekonomiky (vraj až pokiaľ nebude vakcína), ktoré sa prepadávajú do krízy, ktorá nás bude stáť ešte veľa životov, politici obmedzujú občianske slobody a špekulujú dokonca o násilnom očkovaní populácie, aby sa mohli hranice medzi krajinami znova otvoriť. K vysokej úmrtnosti zrejme prispieva nesprávna liečba, ako ju odporúčalo WHO na základe skúseností čínskych lekárov, ktorým stačilo aby 14% pacientov na ventilátoroch prežilo, kým ostatní zomierali. To mi pripomína liečbu ortuťou, ktorú medicínska profesia kedysi obhajovala, hoci tá vo veľkom ľudí zabíjala, stačilo, že pár prežilo, aby to považovali za liečbu. Je pochopiteľné, že čínski doktori mali azda najväčší problém postaviť sa proti liečebným protokolom, veď vieme, čo režim urobil s doktorom, ktorý na koronavírus ako prvý poukázal. Môžeme sa domnievať, že ide znova len o ďalšie zlyhanie štátom socializovanej medicíny, ktorá je tak rigidná, že musí najprv kopec obetí zomrieť, kým systém dovolí čo najmenšiu zmenu aj to iba tak, aby ďalej prežíval.

No po vyjadreniach prezidenta Trumpa na adresu WHO, že od začiatku pomohlo čínskemu režimu nákazu zakrývať, dokonca tvrdiť, že nie je prenosná medzi ľuďmi, že odrádzalo krajiny zatvoriť hranice pre čínskych turistov a odhováralo verejnosť od nosenia rúšok, ďalej otáľalo s ohlásením epidémie, možno predpokladať nielen zlyhanie, ale priam zámer WHO, aby sa epidémia rozšírila a neskončila ako SARS či MERS, ktoré sa lokálne podarilo zastaviť. Petíciu za odvolanie marxistického šéfa WHO môžete podpísať tu. Trump už ohlásil viac ako 50% zníženie príspevku pre WHO, ktorého je USA hlavným donorom, druhým najväčším je Gatesova nadácia. Poznajúc Gatesove otvorené zámery so zavedením digitálneho ID a imunitných certifikátov ako aj jeho galaktické investície do očkovania človek logicky dedukuje, že práve takú epidémiu vakcinačný priemysel potreboval na vystrašenie ľudí, aby ľahšie prijali vakcinačnú agendu, ktorá im zarobí bilióny.

Súčinnosť poskytuje aj americké vládne Centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb, úzko prepojené s vakcinačnými gigantami, ktoré najprv zablokovalo testovanie v USA a teraz žiada, aby sa aj „pravdepodobné úmrtia na COVID-19“ uvádzali ako do listov úmrtí ako COVID-19 úmrtia, hoci by pacient mal ako 99% prípadov v Taliansku aj inú zásadnú diagnózu (či azda úraz), resp. vírus nepotvrdený. S poznámkou, že „tieto prípady sa nebudu kontrolovať“, takže žiadne obavy z dôsledkov pre nepresnosť či zavádzanie… Proti tomu sa ozývajú lekári na sociálnych sieťach, vo vlastných videách či v médiach, že tak sa to nikdy nerobilo ani pri chrípke. Nemocnica dostane 3-krát viac peňazí (39 000 USD) za napojenie na ventilátor ako len za prijatie COVID-19 pacienta. Za každý prípad nakazeného nemocnice dostanú 20% navýšenie a pacient bez poistenia bude mať liečbu hradenú, ak je pozitívny na koronu. Ďalším faktorom, prečo je výhodné úmrtnosť nafukovať, je prerozdeľovaná pomoc federálnej vlády na ventilátory a respirátory. Len pri preukázaní kritických čísel si guvernéri môžu nárokovať prostriedky a tak sa poistiť pre budúcnosť.

No a potom je tu ešte enormný záujem médií na téme, ktorá sa masívne pozerá a číta. Lebo ako hovorí americké príslovie, len keď tečie krv, titulky predávajú. A zároveň sa v USA najlepšie predáva televízna reklama Big Pharmy…

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Jana Tutková

O AUTOROVI

Som predsedníčkou Centra pre bioetickú reformu, ktoré bojuje za slobodnú spoločnosť, kde je právo na život, na telesnú integritu a súkromný majetok rešpektované v zákonoch. www.pravonazivot.sk

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 87

Celkové hodnotenie: 11.4

Priemerná čítanosť: 9631

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Poskytovaniu príspevku za ubytovanie odídenca bude predchádzať diskusia

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2023 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Poskytovaniu príspevku za ubytovanie odídenca a jeho prípadnej výške bude predchádzať širšia diskusia. Ministerstvo vnútra (MV) SR to uviedlo…

  Pellegrini o tom, či by mu prekážalo vypustenie špeciálnej prokuratúry: "Nepovažujem za nič dôležité a vážne"

  0icon

  Predseda parlamentu a koaličného Hlasu-SD Peter Pellegrini oznámi definitívne rozhodnutie o svojej kandidatúre za prezidenta po Novom roku. Termín volieb podľa neho stále nie je…

  Danko sa obáva, že ak dôjde k tomuto, vláda sa rozpadne

  0icon

  V koalícii je zhoda na konci Úradu špeciálnej prokuratúry. Podpredseda parlamentu a líder SNS Andrej Danko to potvrdil v nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na…

  MV navrhuje ukončiť platnosť zmluvy o dvojakom občianstve s Ruskom z roku 1981

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2023  (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Ministerstvo vnútra (MV) SR navrhuje ukončiť platnosť Zmluvy medzi Československou socialistickou republikou a Zväzom sovietskych socialistických republík o…

  Vo veku 43 rokov zomrela slovenská speváčka Barbara Haščáková

  0icon

  Florida/Košice 3. decembra 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR)   Vo veku 43 rokov zomrela 22. novembra na Floride v USA slovenská speváčka Barbara Haščáková. Pre TASR to potvrdil…

  Rusi sú už na okraji Časov Jaru: ruská armáda prenikla do Bogdanovky zo severu a juhovýchodu

  0icon

  Bachmut 3. decembra 2023 (HSP/Svobodnaja Pressa/Foto:Screenshot)   Ukrajina stráca vôľu k odporu na najdôležitejšom smere Artemovsk (Bachmut) píše Aleksandr Sitnikov pre Svobodnaju Pressu. AFU má…

  Ako sa z rebela môžete stať kostrou systému

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2023 (HSP/Foto: FB - Pohoda)   To nám včera predviedli členovia kapely Bez ladu a skladu, keď vydali stanovisko v ktorom sa obrátili na…

  Pellegrini a Šimečka si vymenili názory v prípade obsadenia SIS či čurillovcov

  0icon

  V koalícii zatiaľ nie je zhoda na poslancovi parlamentu Tiborovi Gašparovi (Smer-SD) ako kandidátovi na riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS). Uviedol to predseda parlamentu a…

  Vlhová viedla v 1. kole obr. slalomu pred Shiffrinovou

  0icon

  Slovenská lyžiarka Petra Vlhová figurovala na prvej priečke po elitnej pätnástke 1. kola nedeľňajšieho obrovského slalomu Svetlového pohára. V kanadskom Tremblante jej bola najbližšie Američanka…

  Prezidentka verí, že advent dokáže v ľuďoch prebudiť pochopenie a solidaritu

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2023  (TASR/HSP/Foto:Screenshot Facebook)   Prezidentka SR Zuzana Čaputová verí, že advent, ktorý sa začal v nedeľu, dokáže v ľuďoch prebudiť pochopenie, súcit…

  Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

  Peter Lipták

  WHO panika, či zdravý rozum?

  0icon

  Je smutnou pravdou, že opatrenia proti kovidu zabili viac ľudí ako sám kovid. A kde je vyvodenie zodpovednosti voči Čaputovej, bývalým vládam, EK a WHO? Prežívame veľmi hektické obdobie. Slovensko dostala Čaputová a tri bývalé vlády na cestu k strate suverenity, do úpadku ekonomického aj morálneho. Doslova riadili všetko na Slovensku podľa hes

  Gustáv Murín

  Paradox klimatických tliachaní v Dubaji a snehovej kalamity v Európe

  0icon

  Ako keby to Veľký Cynik plánoval na výsmech všetkých tých „záchrancov Zemegule“ v Dubaji. Oni nám hrozia Globálnym oteplením a pri takomto „ot

  Ivan Štubňa

  KDH – strana pokrytcov a farizejov, ktorým sú voliči ľahostajní

  0icon

    V prvom rade si dešifrujme názov KDH. Údajne je to Kresťanskodemokratické hnutie. Na svojej stránke majú uverejnenú nasledovnú formuláciu: „

  Dušan Hirjak

  Môj manifest: tak veľmi chcem !

  0icon

  ( Politická báseň a poznámky k strofám )  

  Marek Brna

  Rusko sa Západu nepodarilo ovládnuť

  0icon

  Rusko odolalo tlaku Západu. Nepodarilo sa odstrániť tamojšiu garnitúru a následne ho ekonomicky ovládnuť. Ani v Bielorusku to Západu nevyšlo. Ukrajina, zdá sa, taktiež nepriniesla želané výsledky. Pre Západ to momentálne po cca 15 rokoch snáh nevyzerá teda ružovo. Asi bude treba normálne že pracovať. Nič sa nedá robiť. Len…

  Vášeň v Tebe

  Hovorí sa, že táto rastlina prináša prosperitu. Je náročná, ale jej kvety sú nádherné

  0 icon

  3.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Tí, ktorí už majú s pestovaním kvetov nejaké skúsenosti, by sa mali zamerať na určitý druh, o ktorom sa hovorí, že prináša prosperitu. Treba však vedieť, že rastlina je náročná. Krásne kvety však úplne vynahradia akúkoľvek námahu.

  Ako umývate okná, keď mrzne? Ak nechcete poškodiť sklo, dodržujte 3 pravidlá

  0 icon

  3.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Môžu sa okná umývať v zime? Mnoho ľudí si nie je isté, či má zmysel umývať okná pri mínusových teplotách. Ukazuje sa, že ak sa pre to rozhodnete, mali by ste byť opatrní a dodržiavať niekoľko odporúčaní.

  Ako zistíte, či má vzťah význam? Urobte si "vtáčí test". Overte si, či ste jeden pre druhého stvorení

  0 icon

  3.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Myslíte si, že je to ideálny partner? Bohužiaľ, na začiatku známosti je ťažké zistiť, či vzťah vydrží skúšku časom. Ak chcete zistiť, či má váš vzťah šancu na dlhodobý zväzok, urobte si "vtáčí test".

  Kardiologička určila päť produktov, ktorým sa vyhýba. Sú na jej čiernej listine

  0 icon

  3.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Dr. Elizabeth Klodas je kardiologička. Počas rokov jej ordináciou prešli tisíce pacientov a jednou z najčastejších otázok, ktoré jej kládli, bolo, čo jesť, aby mali zdravé srdce. „Samozrejme, nemusíte byť odborník na výživu, aby ste vedeli, že dôsledná strava pozostávajúca z cheesburgerov, šišiek a…

  Trojčatá narodené v roku 1930 oslavujú 93. narodeniny a odhaľujú tajomstvo dlhého a zdravého života

  0 icon

  3.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Larry Alden Brown, Lon Bernard Brown a Gene Carol Brown, pôvodom z Kalvesty v Kansase v USA, sa narodili v roku 1930 počas veľkej hospodárskej krízy.

  Armádny Magazín

  Na pripomenutie. Nemcom a Fínom

  0 icon

  Rusko, 3. december 2023 - Dňa 3. decembra 1943, v ten deň pred 80 rokmi, jeden zo 140 nemeckých granátov vypálených na Leningrad zasiahol električkovú trať č. 12 na Palácovom námestí. Zahynulo 50 ľudí, 25 bolo zranených. Tretiak Valja Galyščev, ktorý cestoval električkou zo školy a bol zranený do nohy, napísal…

  Sovietska pilotka "Žiguli" počas Veľkej vlasteneckej vojny uskutočnila až 968 bojových letov

  0 icon

  Rusko, 3. december 2023 - Dnes je Deň neznámeho vojaka. Dňa 3. decembra si pripomíname všetkých, ktorí obetovali svoje životy za mier a bezpečnosť. Tento pamätný dátum je symbolom nekonečnej vďaky a úcty k neznámym hrdinom, ktorých mená sa stratili vo víre vojny, no ich činy zostanú navždy v našej pamäti.…

  Kniha Garyho Allena: Akta Rockefeller

  0 icon

  Česko, 3. december 2023 - Vydavateľstvo Bodyart Press vydalo knihu s názvom Akta Rockefeller. Autorom tejto knihy je Garry Allen. Akta

  Rusi útočili na základňu námorníctva v Očakive. Porošenkovi nedovolili utiecť z Ukrajiny

  0 icon

  Ukrajina. 3. decembra 2023 - Ruské jednotky pokračujú v nočných útokoch na vojenské zariadenia na Ukrajine, dnešná noc nebola výnimkou, sirény náletov sa rozozvučali nad mnohými ukrajinskými regiónmi. Uvádzajú to ruské a ukrajinské zdroje. Sirény náletov na Ukrajine sa rozozvučali v prvej hodine rána, objavili sa správy, že ruské kamikadze drony…

  "Minsk-3? Kto a prečo tlačí Ukrajinu k rokovaniam s Ruskom?

  0 icon

  Rusko, 3. december 2023 - NATO sa snaží predstierať, že naďalej pomáha Ukrajine, ale tajne indoktrinuje Kyjev, že na uzavretie mieru nebude vhodnejší čas. Ukrajine sa hovorí: je čas ukončiť tento konflikt, čas nekonečnej podpory zo strany Západu sa skončil, Rusko túto vojnu vyhralo a

  TopDesať

  Prekvapenia, ktoré našli stavební inšpektori vás dostanú

  0 icon

  Inšpektori občas nájdu poriadne prekvapenia, ktoré ukazujú, ako by to nemalo vyzerať. Boli časy, keď si každý človek so svojím snom a kladivom mohol svoj domov upraviť podľa svojich predstáv. Nanešťastie, priemerný človek má len malé alebo žiadne znalosti o veciach, ako je štrukturálna integrita a základná údržba, takže v modernom…

  Prečo je pre mužov ťažké počúvať ženy?

  0 icon

  Či už je to priateľ, brat alebo kamarát - všetci poznáme chlapa, ktorý je zlým poslucháčom a často jednoducho nepočúva ženy. A nie, nie je to preto, že by sa nudil alebo bol arogantný. Existujú skutočne štúdie, ktoré ukazujú, že existuje niekoľko dôvodov, prečo v tejto oblasti muži tápajú. Zdá sa, že mužský mozog jednoducho…

  18 príkladov, ktoré dokazujú, že čas je nemilosrdný

  0 icon

  Charles Chaplin povedal, že "čas je najlepší autor". Každá sekunda zanecháva nezmazateľné stopy na každom z nás a na veciach okolo nás. Tento neúnavný remeselník nás formuje, keď zbierame skúsenosti a životné múdrosti. Niekedy si to voľným okom nevšimneme. Zbadáme to až keď sa obzrieme späť a začneme vnímať, ako…

  Ako môže tvoje oblečenie ovplyvniť tvoj úspech?

  0 icon

  Štúdia ukázala, že je možné sa dozvedieť veľa o osobnosti človeka, napríklad stav, vek a príjem, len z pohľadu na fotografiu jeho topánok. V tejto súvislosti má fráza „Vždy sa oblečte pre úspech“ ďalší, veľmi praktický význam. Oblečenie totiž môže naozaj zaručiť tvoj úspech! 1. Vďaka neobvyklému oblečeniu vyzeráš kompetentnejšie

  Tieto deti ťa rozosmejú tým, že sú sami sebou

  0 icon

  V dnešnom článku si ukážeme zopár vtipných situácií, ktoré majú na svedomí deti. Zmysel pre humor sa stáva tak trocha vlastnosťou, ktorú sa mnohí dospelí snažia naučiť. Pre deti však nie je potrebné vynakladať ďalšie úsilie na vytvorenie niečoho zábavného. Rozosmievajú nás len tým, že robia každodenné veci a hovoria,…

  FOTO DŇA