Výbor pre ľudské práva OSN vydal v týchto doch jedno zásadné rozhodnutie, ktoré by určite nemalo zapadnúť prachom! Členské štáty OSN na základe neho nesmú deportovať utečencov, ktorí svoju domovskú krajinu opustili kvôli hroziacej klimatickej kríze!
Toto rozhodnutie padlo po tom, čo jeden muž z Kiribati žiadal neúspešne Nový Zéland o ochranu údajne kvôli rastúcej hladine mora na jeho ostrove, ktorú mu však Nový Zéland zamietol. A tak sa ostrovan obrátil na OSN, ktorá ho u novozélandského súdu podporila, pretože podľa výboru OSN je možné, že zmena klímy vystaví už čoskoro tisíce ľudí krutým a nehumánnym podmienkam a preto by sa vracanie klimatických utečencov späť do krajín pôvodu malo stať nelegálnym!
Výbor pre ľudské práva OSN dokonca tvrdí, že ľudia ohrození zmenami klímy by nemali čakať až do chvíle, keď budú bezprostredne ohrození za živote a zdraví a o azyl by mali požiadať a dostať ho skôr ako sa tak udeje. A tak tento výbor OSN navrhuje, aby boli vlády v budúcnosti zaviazané k tomu, že nesmú vracať utečencov nielen tam, kde im hrozí nehumánne zaobchádzanie, ale aj tzv. klimatická kríza. Aj keď dané rozhodnutie nie je v súčasnosti právne vymahateľné, jeho základom sú medzinárodné zmluvy, ktoré ho vymahateľným môžu urobiť veľmi ľahko.
Okrem toho, nadväzuje na Globálny pakt o migrácii (áno to je ten dokument, ktorý tak vehementne chcel na podpis pretlačiť Lajčák s Kiskom!), ktorý po nátlaku nás občanov našťastie Slovensko na pôde neodhlasovalo (aj keď sa len zdržalo hlasovania, teda ho ani priamo neodmietlo)! Pakt totiž hovorí aj to, že vlády majú povinnosť nevracať ľudí do situácie nenapraviteľnej ujmy a nalieha na vlády, aby vytvorili flexibilnejšie migračné programy na pomoc ľuďom, ktorým hrozí vysídlenie v dôsledku zmeny klímy, katastrof a zhoršenia životného prostredia! Už si každý uvedomuje, prečo bolo dôležité odmietnuť Globálny pakt o migrácii (aj keď za Globálny pakt o utečencoch sme bohužiaľ hlasovali)?!
Áno, ľuďom zasiahnutým prírodnými pohromami treba pomôcť, no vyššie uvedené rozhodnutie Výboru OSN pre ľudské práva môže mať ďalekosiahle dôsledky, pretože by znamenalo, že hocikto, kto sa bude cítiť vystavený klimatickým zmenám a pociťovať tzv. klimatickú krízu, môže sa zbaliť a vydať napr. na cestu do Európy a členské štáty OSN, t.j. takmer všetky štáty Európy, to musia rešpektovať a nesmú takýchto migrantov zo svojho územia vyhostiť! Preto je dôležité takéto rozhodnutia OSN a iných globalistických medzinárodných organizácií a tlaky na podvolenie sa im dôsledne sledovať a v prípade akýchkoľvek náznakov podpory nelegálnej migrácie zasiahnuť a ihneď ich odmietnuť! Takéto rozhodnutia sú totiž časovanou bombou, ktorá môže zapríčiniť ďalšiu megavlnu migrácie, ktorá už ale môže Európu ako ju poznáme dnes úplne zdevastovať!
Sci-fi? Ale kdeže, pri malej nepozornosti a pasivite vlád, ale hlavne nás občanov, to môže byť realita skôr ako sa dokážeme vôbec nazdať! Pretože myslíte si, že narýchlo vymyslený a všade propagandou pretláčaný Grétin ekoalarmizmus vznikol len tak spontánne alebo náhodne? Ale kdeže, v politike nič náhodne nevzniká a Gréta je okrem množstva iných vecí aj jedným z prostriedkov a zámienok, ako spustiť novú migračnú vlnu! No ja osobne spoločne s ľuďmi z HLASU ĽUDU budem tieto veci aj naďalej dôsledne sledovať a nikdy nedovolím prijatie niečoho tak absurdného, čo má potenciál nielen ohroziť, ale doslova úplne zničiť súčasnú podobu spoločnosti!
Martin Bago
kandidát na poslanca NR SR za HLAS ĽUDU
(strany č. 21)
https://time.com/5768347/climate-refugees-un-ioane-teitiota/
https://edition.cnn.com/2020/01/20/world/climate-refugees-unhrc-ruling-scli-intl/index.html
https://www.brisbanetimes.com.au/environment/climate-change/climate-refugees-cannot-be-forced-back-home-20200119-p53sp4.html
https://foreignpolicy.com/2015/01/28/the-making-of-a-climate-refugee-kiribati-tarawa-teitiota/
https://www.theguardian.com/world/2020/jan/20/climate-refugees-cant-be-returned-home-says-landmark-un-human-rights-ruling