Ďalší, zo štyroch mojich rozhovorov, je s bývalým mestským policajtom, asistentom poslanca NR SR Drobného, známeho človeka tým, že zapálil vlajku EÚ, kandidátom z miesta č. 39 – Mariánom Mišúnom. Prečítajte si myšlienky človeka, ktorý stojí po boku predsedu K-ĽSNS Kotlebu už dlhé roky.
1. Prečo si sa rozhodol kandidovať na post poslanca NR SR a prečo práve za stranu Kotlebovci-Ľudová strana Naše Slovensko?
Kandidovať na post poslanca NR SR som sa rozhodol, keďže sa jednoznačne stotožňujem so známym výrokom Karla Kryla: ,, Politikom sa neverí, politici sa kontrolujú…“. Keď sa pozerám na všetky tie špinavosti, ktoré takzvaní štandardní politici po roku 1989 predvádzajú, tak ako človek, ktorý sa v prvom rade spolieha sám na seba, tak si jednoducho neviem predstaviť, byť politicky neaktívny. Je pre mňa totálne nelogické a naivné očakávať, že politici, ktorých vlastne ani nepoznám, prípadne ich poznám len z neobjektívnych mainstreamových médií, budú za mňa bojovať. Keď som presvedčený, že niečo dokážem robiť lepšie, tak jednoducho idem do toho, konám- snažím sa to urobiť aj sám. Mariana Kotlebu som pozorne sledoval už od jeho začiatkov. Komunikovať a spolupracovať sme začali niekedy v roku 2008. S prihliadnutím na aktuálny spoločenský vývoj, ako aj všetky tie zákerné mediálne útoky, považujem práve stranu Kotlebovci- Ľudová strana Naše Slovensko za jedinú dostatočne schopnú vlasteneckú silu, z ktorej majú vlastizradcovia strach a ktorá ma reálny potenciál Slovensko zachrániť.
2. Pokiaľ by si sa prekrúžkoval do parlamentu, aké by boli tvoje priority? Akým problematikám by si venoval zvýšenú pozornosť?
Vysvetlím to jednoducho, sú veci, ktorým rozumiem a veci ktorým nerozumiem, teda aspoň zatiaľ. Mám vyštudovanú pedagogiku a ako bývalý mestský policajt, určite nemienim mudrovať napríklad do problematiky zdravotníctva. Mojou prvoradou prioritou je odstrániť na Slovensku súčasný skorumpovaný a nespravodlivý politický systém, v ktorom sú rozhodujúcim faktorom peniaze. V národnej rade, ale aj medzi verejnosťou by som sa určite pokúsil presadiť takú zmenu volebného systému, aby prednostné krúžky pre jednotlivých kandidátov boli jediným kritériom pre ich úspešné zvolenie do parlamentu, a nie ako doteraz miesto na kandidátke. Veď pri dnešnom fungovaní sa dá prakticky kúpiť si miesto v parlamente. Aj vďaka tomu sa môžu dostať do parlamentu najrôznejší špekulanti a zradcovia, ktorí tam nemajú čo robiť. Mám ale pripravených aj niekoľko konkrétnych legislatívnych návrhov na boj proti neprispôsobivému správaniu, ktorými by štát konečne zrušil doterajšiu priestupkovú imunitu asociálov. Dlhodobo podporujem zavedenie sankcie verejnoprospešných služieb. Pokiaľ chceme, aby bol na Slovensku poriadok, všetci škodcovia, v sakách, kravatách aj osadách sa musia mať strach správať sa nevhodne. Rovnako treba zákonom upraviť fungovanie verejnoprávných médií, aby každá politická strana, koaličná, opozičná aj mimoparlamentná mala garantovaný spravodlivý mediálny priestor a to v závislosti od dosiahnutých volebných výsledkov. Nie ako to funguje teraz, že mimoparlamentný Hlina je v RTVS častejšie ako predstavitelia parlamentnej ĽSNS.
3. V Ústave SR sa v jednom článku píše, že nariadenia Európskej únie sú nadriadené zákonom SR. Pokiaľ by bolo hlasovanie, hlasoval by si za vypustenie tohto článku z Ústavy?
Čo sa týka ústavného článku, kde sa píše, že nariadenia Európskej únie sú nadriadené zákonom SR, som jednoznačne za jeho odstránenie.
4. S akými stranami si vieš predstaviť užšiu spoluprácu?
Každá politická strana predstavuje určité zoskupenie ľudí, ktoré je vždy súborom rôznych jednotlivcov, ktorí sa môžu správať buďto morálne alebo nemorálne. S prihliadnutím na vedenie a históriu všetkých politických strán, ktoré si myslím, že majú reálny potenciál dostať sa do parlamentu, by som si osobne vedel predstaviť spoluprácu zrejme len so stranou VLASŤ. Zároveň ale verím, že na takzvanej konzervatívnej politickej scéne, do ktorej podľa voličskej základne radím SMER-SD, SNS, VLASŤ, ale aj čiastočne KDH, OĽaNO a SME-RODINA, sa môžu v parlamente objaviť aj rozumní a morálni jednotlivci, schopní podporovať a presadzovať správne návrhy a kroky v prospech slovenského národa.
5. Je tvoja politika orientovaná skôr na západ alebo na východ?
Som zástancom zvrchovanosti a neutrality Slovenskej republiky, ktorá by viedla vyváženú zahraničnú politiku s ohľadom na národný záujem. Slovenské národné záujmy musia byť nadradené záujmom jednotlivcov aj kapitálu. Priznám sa ale, že keď sa dívam na morálne upadajúci západ, ako aj imperialistické snahy NATO pod vedením USA, tak mám výrazne väčšie sympatie k východu a Rusku.
6. ĽSNS je známa tým, že chce vystúpiť z Európskej únie a NATO. Proeurópski a proatlantickí politici tvrdia, že by naša ekonomika a obrana bez týchto dvoch ,, organizácií” upadla na samé dno. Aké navrhuješ opatrenia pred vystúpením z týchto štruktúr, aby bolo Slovensko chránené?
Čo sa týka vystúpenia z EU, pokiaľ viem, tak vedenie ĽSNS pôvodné snahy o vystúpenie z EU prehodnotila a momentálne naši poslanci pracujú skôr na reforme. Môj osobný názor na možnosti vystúpenia Slovenska z EU je, že osamotené opustenie EU by nás poškodilo. Jedinou cestou je pre nás podporovať určitý koordinovaný rozpad EU, kedy by následne štáty Vyšehradskej skupiny mohli vytvoriť vlastné hospodárske a možno aj vojenské zoskupenie, nezávislé od EU aj NATO. Prípadné vystúpenie Slovenska z NATO a vyhlásenie neutrality by som rovnako nevidel vôbec tragicky. Veď tu predsa máme aj iných neutrálnych susedov Rakúsko a Švajčiarsko. Priznám sa, že na danú tému nie som odborník, preto sa k nej nemôžem relevantne vyjadriť. Myslím si ale, že by nám to ale aj nakoniec pomohlo. Aspoň by sme nemuseli zbytočne vyzbrojovať slovenskú armádu predraženými západnými systémami. Pokiaľ by sme sa rozumným spôsobom sústredili na využívanie vlastných zdrojov, mohlo by nás to aj ekonomicky pozdvihnúť. Zároveň ale stále nechápem, pred kým nás dnes NATO vlastne chráni? Kto nás ide dnes napadnúť? No, pokiaľ sme aj dnes v NATO a na základe provokácii USA nás povedzme napadne Rusko, myslím si, že po takom vojnovom konflikte by Slovensko nemalo čo oslavovať. Ako som ale uviedol, k tejto téme sa ale musia vyjadrovať skutoční odborníci.
7. Bol by si ochotný podpísať vyhlásenie, ktoré by hovorilo o tom, že pokiaľ by si sa dopustil korupcie, bol by si súdený za vlastizradu?
Samozrejme, aj teraz mi také vyhlásenie môžeš dať a hneď ti ho aj podpíšem.
8. Mala by mať podľa teba Slovenská republika euro alebo vlastnú menu? A prečo?
Som za, určite podporujem, aby Slovensko malo opätovne vlastnú menu. Veď aj obyvatelia Českej republiky zatiaľ nepoužívajú euro a ekonomika krajiny normálne funguje. Zároveň ale nepopieram, že euro má aj určité pozitíva, napríklad pre obyvateľov počas cestovania, alebo v medzinárodnom obchode. Keď ľudia prechádzajú z krajiny do krajiny nemusia zbytočne meniť peniaze a strácať tak percentá pri každej transakcii.
Za najväčšiu nevýhodu prijatia eura považujem určité oklieštenie slovenskej suverenity. Presunom realizácie menovej politiky na Európsku centrálnu banku sme prišli o možnosť riešiť menovými nástrojmi – kurzom a úrokovými sadzbami dopady najrôznejších vnútorných aj vonkajších šokov na Slovenskú ekonomiku. Popritom sú na nás zvýšené tlaky, aby sa Slovenská republika finančne podieľala na riešení vznikajúcich finančných problémov v Eurozóne. Opatrenia Európskej centrálnej banky môžu mať tak ako pozitívny aj negatívny vplyv na Slovenskú ekonomiku.
9. Koho v terajšom politickom zoskupení považuješ za najnebezpečnejšieho politika pre Slovensko? Povedz jedno meno a prečo.
Za najnebezpečnejšieho politika pre Slovensko považujem pochybného právnika a kapitána Andreja Danka a to z nasledujúcich dôvodov:
S prihliadnutím na jeho nedávne aktivity v Izraeli, keď bez hanby ohlásil, že chce na Slovensku presadiť zákony vychádzajúce z legislatívy Izraela. Mám vážne podozrenie, že tento podivín môže byť aj agentom sionizmu.
Andrej Danko svojou farizejskou politikou balamúti mnohých vlasteneckých voličov, ktorí kvôli historickej značke SNS veria, že presadzuje pronárodnú politiku.
10. Čo by si odkázal Slovákom, ktorý sa rozhodujú, či ísť vôbec voliť a koho voliť?
Dňa 29. februára 2020 nás čakajú prelomové voľby, preto neváhajte a poďte voliť. Majte sa ale na pozore, protislovenské živly, ktoré po roku 1989 ničia a rozkrádajú našu vlasť, chcú uchopiť politickú moc. Štandardní politici zlyhali. Nenechajte sa opäť oklamať špinavou propagandou médií v rukách vlastizradcov a oligarchie. Náš slovenský národ má na viac. Nesmieme ďalej fungovať ako závislá kolónia a zdroj lacnej pracovnej sily! Voľte rozumom, spoločne zastavíme politických parazitov a liberálne šialenstvo.
Majovi by som chcel taktiež popriať veľa šťastia v nasledujúcich voľbách a veľa platných hlasov v jeho prospech.