,,Najnebezpečnejší nielen na Slovensku je podľa mňa neoliberalizmus,“ hovorí kandidát na poslanca Radovan Hynek

V nasledujúcich týždňoch Vám predstavím formou rozhovoru 4 kandidátov za stranu Kotlebovci-Ľudová strana Naše Slovensko, ktorých som sa rozhodol voliť v budúcomesačných parlamentných voľbách. Všetkým štyrom kandidátom položím rovnakých 10 otázok a v necenzurovanej verzií ich poskytnem formou blogu na tejto stránke – Hlavné správy.

Dnes by som vám chcel predstaviť kandidáta, ktorý kandiduje z miesta 123. Je to veľmi známy aktivista, hlavne v Trnavskom kraji, organizátor niekoľkých petičných akcií (Proti výstavbe polyfunkčného domu v Kamenáči, proti exekúciám, atď.), moderátor rádia Naše Slovensko, v osobnom živote zámočník-zvárač a v neposlednom rade môj dobrý priateľ – Radovan Hynek.

1. Prečo si sa rozhodol kandidovať na post poslanca NR SR a prečo práve za stranu Kotlebovci-Ľudová strana Naše Slovensko?

Po rokoch aktivizmu som zistil, že z ulice neurobím žiadnu zmenu, ktorá by bola prospešná pre ľudí. Pre K-ĽSNS som sa rozhodol preto, lebo ako jediná relevantná strana nie je namočená v korupčných kauzách a nepodieľala sa na rozkrádaní nášho národného majetku. Je mi blízka svojim programom a národnými ideami. Okrem ekonomických riešení sú totiž hodnotové otázky pre mňa veľmi dôležité.

 

2. Pokiaľ by si sa prekrúžkoval do parlamentu, aké by boli tvoje priority? Akým problematikám by si venoval zvýšenú pozornosť?

Ako aktivista som sa venoval najmä dvom dôležitým témam a to by boli pre mňa aj priority v parlamente. Jednou témou je spravodlivejšie riešenie exekúcií a druhou, pre mňa najdôležitejšou, je inštitút funkčného a záväzného referenda s možnosťou imperatívneho mandátu. Mojim snom a cieľom je , aby si občania pokiaľ možno čo najviac spravovali sami svoj štát a sami rozhodovali o svojom osude. O tom je skutočná demokracia.

 

3. V Ústave SR sa v jednom článku píše, že nariadenia Európskej únie sú nadriadené zákonom SR. Pokiaľ by bolo hlasovanie, hlasoval by si za vypustenie tohto článku z Ústavy?

Tu nie je o čom. Pokiaľ chceme byť skutočne suverénny a zvrchovaný štát, tento článok v našej ústave nemá čo hľadať. Tých, ktorí ho implementovali do našej ústavy by som dokonca navrhoval stíhať za vlastizradu.

 

4. S akými stranami si vieš predstaviť užšiu spoluprácu?

Toto je skôr otázka na vedenie našej strany. Ak mám ale odpovedať len sám za seba ako občana s právom voliť a byť volený, vidím to v dvoch rovinách. Jednou je tá, že od roku 1993 nám vládli strany, s ktorými si osobne spoluprácu predstaviť neviem. Druhá rovina je tá, že pokiaľ chce politická strana presadiť svoj program a nezíska vo voľbách dostatok hlasov, aby zostavovala jednofarebnú vládu, jednoducho musí ísť do koalície s takým partnerom, ktorý je ekonomickým a hodnotovým programom čo najbližšie. Nikdy to nemôže byť koalícia strán s úplne rozdielnym programom, ako to vídame v každých voľbách, lebo je to v konečnom dôsledku vláda proti občanom.

 

5. Je tvoja politika orientovaná skôr na západ alebo na východ?

Som za otvorenú ekonomickú spoluprácu s každým obchodným partnerom bez ohľadu na to, či je to východ, alebo západ. Ako srdce Európy by Slovensko malo byť aj politicky akýmsi mostom medzi západom a východom. V prípade rozpínavosti jednej z mocností smerom na východ, či na západ, by sme sa nemali správať servilne, tak, ako sa doteraz správame servilne voči západu, a jednoznačne tú rozpínavosť odsúdiť. Už sme si vyskúšali jarmo okov z východu, teraz ho pociťujeme zo západu. Myslím, že je jedno, aké sú to okovy, stále sú to okovy.

 

6. ĽSNS je známa tým, že chce vystúpiť z Európskej únie a NATO. Proeurópski a proatlantickí politici tvrdia, že by naša ekonomika a obrana bez týchto dvoch ,, organizácií“ upadla na samé dno. Aké navrhuješ opatrenia pred vystúpením z týchto štruktúr, aby bolo Slovensko chránené?

Vystúpiť z EÚ v tejto chvíli by bola samovražda Slovenska. Preto najprv treba vybudovať potravinovú a ekonomickú sebestačnosť. Prestať podporovať zahraničné korporácie rôznymi stimulmi a daňovými prázdninami, keď aj tak zisky tieto korporácie vyvážajú zo Slovenska. Takzvaní odborníci sa oháňajú tým, že zahraniční investori zvyšujú zamestnanosť Slovákov. Je to pravda len do určitej miery. Oni si totiž zo Slovákov spravili len lacnú pracovnú silu. V ich krajinách by zamestnancom na rovnakých pozíciách museli vyplatiť niekoľkonásobne vyššiu mzdu. Navyše, tieto korporácie začali zamestnávať aj cudzincov. Ak to takto pôjde ďalej, budú prevažovať zamestnaní cudzinci na úkor Slovákov. Treba začať podporovať našich malých a stredných podnikateľov, možno aj v takej miere, ako sú dnes podporovaní zahraniční investori. Treba obnoviť poľnohospodárstvo, ktoré tu bolo vždy tradičné a ním sme si udržiavali potravinovú sebestačnosť. Potom sa dá z EÚ vystúpiť. Treba tiež rozlišovať medzi EÚ a EHP (Európsky hospodársky priestor), práve ktorý zaručuje ekonomickú spoluprácu medzi európskymi krajinami.
Čo sa týka NATO, treba jednoznačne vystúpiť z tejto agresívnej teroristickej organizácie. Prečo ju považujem za teroristickú zrejme netreba vysvetľovať, stačí keď spomeniem napr. Juhosláviu, či Irak atď. Aby sme z nej mohli vystúpiť, treba vybudovať funkčnú slovenskú armádu a vyzbrojiť ju. Možno by bola riešením aj vojenská spolupráca , možno aj nejaký vojenský spolok na úrovni V4. Netreba zabúdať, že ako do EÚ, tak aj do NATO prispievame nemalými čiastkami, ktoré by mohli byť využité práve na vyššie spomenuté projekty. Nevravím, že tieto prostriedky by stačili na obnovenie sebestačnosti Slovenska a vybudovanie našej funkčnej armády, ale  spolu s inými finančnými opatreniami, správnym nastavením ekonomiky a obmedzením byrokracie a korupcie by bolo možné vystúpenie Slovenska z EÚ a NATO.

 

7. Bol by si ochotný podpísať vyhlásenie, ktoré by hovorilo o tom, že pokiaľ by si sa dopustil korupcie, bol by si súdený za vlastizradu?

Korupcia je jedným z najväčších problémov Slovenska. Preto som v takom prípade nielen za imperatívny mandát, ale viem si predstaviť aj zmenu zákona o vlastizrade tak, aby do do neho bola zahrnutá aj korupcia.

 

8. Mala by mať podľa teba Slovenská republika euro alebo vlastnú menu? A prečo?

Vlastná mena je výrazom suverenity a zvrchovanosti krajiny. Slovensko preto euro nemalo nikdy prijať. Po jeho prijatí tiež nastalo okamžité zdražovanie. Otázkou je, čo by to spôsobilo s našou ekonomikou, ak by sme euro teraz zrušili a zaviedli opäť našu vlastnú menu. Chýba mi  k tomu vyjadrenie ekonómov a diskusia o tom.

9. Koho v terajšom politickom zoskupení považuješ za najnebezpečnejšieho politika pre Slovensko? Povedz jedno meno a prečo.

Najnebezpečnejší nielen na Slovensku je podľa mňa neoliberalizmus, ktorý u nás predstavujú najmä strany Progresívne Slovensko, Za ľudí a Zuzana Čaputová. Teda ak mám hovoriť o politických stranách a nie o určitých „silách“ v pozadí.

 

10. Čo by si odkázal Slovákom, ktorý sa rozhodujú, či ísť vôbec voliť a koho voliť?

Ľudia, poďte voliť. Voľby vo februári sú azda najdôležitejšie v dejinách Slovenska. Definitívne určia, či Slovensko ovládne neoliberálne zlo, alebo zdravý rozum, spravodlivosť,  jeden meter pre všetkých  a hrdé vlastenectvo. Voľte rozumom a srdcom.

 

Chcel by som Radovanovi poďakovať za rozhovor a popriať veľa šťastia v parlamentných voľbách 2020.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Jozef Repka

O AUTOROVI

Venujem sa komunálnej a národnej politike, aktivizmu. Chcem, aby si ľudia už konečne otvorili oči a videli tú krutú realitu, ktorá tu je. Preto som sa dal na aktivizmus.
www.jozef-repka.webnode.sk

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 41

Celkové hodnotenie: 11.88

Priemerná čítanosť: 4516

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Obchodné rozhovory budú pokračovať, lídri EK a Británie si zavolajú v pondelok

  0icon

  Brusel 5. decembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Kirsty Wigglesworth, Pool)   Pobrexitové obchodné rozhovory medzi Európskou úniou a Britániou budú po krátkom prerušení pokračovať v nedeľu. Po telefonáte…

  Morvay sa stal v osobnom rekorde majstrom SR v chôdzi na 50 km

  0icon

  Trnava 5. decembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dušan Hein)   Titul majstra Slovenska v chôdzi na 50 km na národnom šampionáte v Trnave si vybojoval Michal Morvay z…

  Najlepšími atlétmi roka sa stali Duplantis a Rojasová

  0icon

  Paríž 5. decembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Matthias Hangst /Pool Via AP,Matt Dunham)   Atlétmi roka sa podľa Svetovej atletiky (World Athletics) stali švédsky žrdkár Armand Duplantis a…

  Slovan Bratislava - AS Trenčín 2:0 v 16. kole

  0icon

  Bratislava 5. decembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Futbalisti ŠK Slovan Bratislava sú aj naďalej na čele tabuľky vo Fortuna lige. V sobotňajšom zápase zdolali na…

  V nedeľu budú mimoriadne otvorené dve odberové miesta v nemocnici v Petržalke

  0icon

  Bratislava 5. decembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   V nedeľu 6. decembra budú mimoriadne otvorené dve odberové miesta v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda v bratislavskej…

  Stonehenge uzavreli pre turistov, oblasť obsadili demonštranti

  0icon

  Londýn 5. decembra 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Alastair Grant)   Úrady v sobotu zatvorili anglický monument Stonehenge pre turistov po tom, ako sa v oblasti zhromaždili ľudia protestujúci…

  Požiar v New Yorku zničil historický kostol

  0icon

  New York 5. decembra 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Yuki Iwamura)   Na newyorskom Manhattane zničil v sobotu ráno požiar historický kostol. Plamene sa začali šíriť pred svitaním z…

  Neapol premenoval štadión na počesť zosnulého Maradonu

  0icon

  Neapol 5. decembra 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Alessandro Garofalo/LaPresse via AP)   Taliansky futbalový klub SSC Neapol v piatok oficiálne premenoval štadión na počesť bývalého kapitána "partenopei" Diega…

  14 sudcov vyzýva na zachovanie demokracie a právneho štátu a upozorňuje: „Dochádza k porušovaniu základných slobôd občanov SR"

  0icon

  Bratislava 5. decembra 2020 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Štrnásť sudcov vyzýva prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, vládu SR, Národnú radu SR a predsedu Súdnej rady SR Jána Mazáka,…

  Stovky ľudí v Berlíne protestovali proti zbrojeniu a výdavkom na obranu

  0icon

  Berlín 5. decembra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Fabian Sommer/dpa via AP)   Niekoľko stoviek ľudí vytvorilo v sobotu ľudskú reťaz pred budovou nemeckého parlamentu v Berlíne, aby vyjadrili…

  TopDesať

  Sú úsporné žiarovky v skutočnosti škodlivé pre životné prostredie?

  0 icon

  Klasické žiarovky z domácností postupne odchádzajú. Nie je to ale iba reklamný trik, aby sme si priplatili za nové technológie? Sú vôbec také úsporné, ako sa hovorí? To, že sa Európska únia po vzore iných krajín sveta rozhodla postupne skoncovať s obyčajnými žiarovkami, nie je náhoda. Na svetlo premenia iba desatinu…

  Aké potraviny môžu spôsobovať rakovinu?

  0 icon

  Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) každý šiesty človek umrie na rakovinu. Len v roku 2018 si onkologické choroby vyžiadali život 9,6 miliónov ľudí. Približne v jednej tretine prípadov vznikla rakovina kvôli nezdravej strave, tvrdia odborníci. Na aké potraviny by sme si mali pri konzumácii dávať pozor? 1. Sladká smrť

  10 faktov o Mikulášovi, ktorý nám prináša sladkosti, ale aj zemiaky

  0 icon

  Tak a je to tu. Opäť ubehol skoro celý rok a ty si si to uvedomil práve teraz, keď si vošiel do obchodných centier, prešiel si sa po námestí alebo máš zapnutú televíziu. December. Vianočné piesne dopĺňajú atmosféru hemživých ľudí, ktorí sa snažia vykúpiť všetky zásoby majonézy, vajec a zemiakov. Zasa nastal ten…

  900 mŕtvych pri masakre v Jonestowne: 2. časť

  0 icon

  Pokračujeme druhou časťou článku s názvom 900 mŕtvych pri masakre v Jonestowne. Vodca skupiny Chrám ľudu – Jones, po rokoch cestovania našiel „úkryt“ pred prípadnou jadrovou vojnou pre svoj „ľud“ práve v Guyane. Takýto presun však vyžadoval množstvo peňazí, ktoré Jones nemal, a tak sa rozhodol svoju sektu presunúť do Ukiah v Kalifornii. Práve o mieste…

  Človek premenený na vlka a vytie na mesiac: 2. časť

  0 icon

  Pokračujeme druhou časťou článku o histórii spojenia človeka a šelmy, ktorá vyje na mesiac. Ľudia si totiž už od nepamäti spájali zvieratá s ľuďmi, z čoho vznikali rôzny spojenia, ako opičí muž, žena v tele vtáka, či človek premenený na vlka. Vlci sú spájaní aj s bosoráctvom, keďže sa verilo, že sú ťažnými zvieratami stríg a strigôňov.…

  Vo svete IT

  Vesmír opäť ukazuje svoju krásu, no v tomto prípade aj dramatické zmeny, ktoré prekvapujú astronómov

  0 icon

  Astronómom sa podarilo zachytiť unikátny pohľad na rýchlo miznúcu hmlovinu Hen 3-1357, prezývanú aj Stingray nebula, píše portál NASA- Hubblesite. Archívne dáta Hubblovho vesmírneho ďalekohľadu poukazujú na to, že za posledné dve dekády hmlovina výrazne vybledla. Výskumníci zároveň poukazujú na to, že pozorovať tak rapídnu zmenu je naozaj výnimočné. Fotografia…

  Špeciálne kryty, ktoré vás majú ochrániť pred žiarením z routeru, sú nielen zbytočné, ale aj znižujú výkon Wi-Fi

  0 icon

  Vynaliezavosť ľudí vskutku nemá hraníc. Obzvlášť v prípade „výmyslov“, ktoré majú za cieľ zarobiť na ľuďoch s nedostatkom informácií. Portál theverge.com upozorňuje na vcelku kuriózny produkt, ktorý sa začal vo veľkom predávať prostredníctvom rôznych platforiem ako je napríklad Amazon. „Klietky na Wi-Fi“ Portál konkrétne upozorňuje na špeciálne „ochranné“ skrinky, ktoré…

  Samsung má aktívne vyvíjať kamerový čip s rozlíšením 600-megapixelov. Tvrdí to známy leaker informácií

  0 icon

  Ešte v apríli toto roka prišiel známy leaker informácií hovoriaci si „Ice Universe“ s informáciou, že Samsung údajne vyvíja kamerový čip s rozlíšením 600-megapixelov, čo je viac ako rozlíšenie oči. Len pre zaujímavosť, ľudské oko je schopné vidieť rozlíšenie 576-megapixelov. Na tému upozorňuje portál Gizmochina.com. Samsung má aktívne pracovať na…

  Čína úspešne naštartovala experimentálny reaktor, ktorého teplota prevyšuje teplotu slnečného jadra

  0 icon

  Číne sa podarilo úspešne naštartovať ich „Umelé Slnko.“ Ide o jadrový reaktor s názvom HL-2M Tokamak, ktorý je zároveň najväčším a najpokročilejším experimentálnym reaktorom, píše portál Phys. Cieľom Číny je vytvoriť silný zdroj čistej energie. Reaktor využíva magnetické pole na fúziu horúcej plazmy, ktorá môže dosiahnuť teploty, prevyšujúce 150-miliónov °C.…

  YouTube vás pri vkladaní urážlivých komentárov vyzve, či si nerozmyslíte jeho uverejnenie

  0 icon

  Platforma YouTube je aktuálne najpopulárnejším video serverom na svete. Spolu s popularitou služby ruka v ruke ide množstvo ľudí, ktorí sa nesprávajú najslušnejšie. Susan Wojcicki, radiateľka spoločnosti YouTube, zdieľala niekoľko noviniek, ktoré by mali priniesť „viac slušnosti“. Spoločnosť sa rozhodla otestovať novú funkciu, ktorej cieľom je priniesť viac slušnosti a…

  Armádny Magazín

  Hlavný americký generál: USA strácajú čas odstrašovaním Číny - nemáme na vyváženie jej sily

  0 icon

  USA, 5.December 2020 (AM) - "USA strácajú čas odstrašovaním Číny" uviedol hlavný americký generál Stanley McChrystal. Americký generál vo výslužbe varoval, že USA podcenili rastúce vojenské kapacity Číny, a súčasne narastá obava, že na potlačenie tohto prudkého nárastu sa kráti čas a je možné, že prepad vojenských kapacít USA už nebude len…

  Vedia občania, že sa na nich môže vzťahovať branná povinnosť?

  0 icon

  Česko, 5.December 2020 (AM, MOČR) - V novembri dostalo české Ministerstvo obrany od agentúry STEM / MARK výsledky bleskového prieskumu verejnej mienky k tematike prípravy občanov na obranu štát

  Historické okienko: Skryté príčiny Druhej svetovej vojny

  0 icon

  Rusko, 5.December 2020 (AM) - Redakcia ruskej Pravdy o nich hovorila s riaditeľom Ústredia ruských štúdií Moskovskej štátnej univerzity a Inštitútu systémových strategických analýz, historikom, sociológom a publicistom Andrejom Fursovom.   Tvrdíte, že pojmy 1. sv. vojna a 2. sv. vojna už nie sú celkom sp

  Viete, že počas vojny nebol výnimkou ani kanibalizmus? ... a ďalšie menej známe fakty z bojiska druhej svetovej

  0 icon

  Slovensko, 4.December 2020 (AM) - Viete, že...? ...Červená armáda mala počas vojny aj svojské prívlastky? Letectvo – Červení sokoly, delostrelectvo – Bohovia vojny a pechota – Cárovná polí?   ...za bojové zásluhy počas 2. sv. vojny bolo v Červenej armáde vyznamenaných 7 jazdeckých zborov a 17 k

  Svetlo sveta

  Aký je osud kríža, na ktorom bol ukrižovaný Kristus?

  0 icon

  Na svete sa dnes uchovávajú viaceré významné relikvie spojené s utrpením Krista. Najhlavnejší symbol jeho ukrižovania, samotný kríž, bol predmetom záujmu už prvých veriacich. Čo teda vieme o osude kríža, na ktorom skutočne zomrel Kristus? Z obáv pred glorifikáciou a zbožštením Krista sa židia usilovali eliminovať všetky príležitosti pre vytvorenie jeho posmrtného kultu. Z evanjelií…

  Najvyšší súd v USA zablokoval uplatňovanie prísnejších pandemických opatrení na kostoly ako na obchody

  0 icon

  Kým sme na Slovensku svedkami ako náboženské inštitúcie spolupravujú s vládou pri aplikácii reštrikčných opatrení uvalených na bohoslužby, v USA náboženské organizácie zvolili presne opačný prístup a podali v predmetnej veci právnu žalobu. Predmetom žaloby na Najvyššom súde Spojených štátov bolo, aby súd vydal predbežné opatrenie, že nariadenia zamedzujúce ľuďom návštevu bohoslužieb a zároveň neuplatňovanie…

  Prečo nazývame Abrahama „otcom všetkých národov“ alebo „všetkých veriacich“?

  0 icon

  Abrahám je pôvodným menom Abram, čo v preklade znamená „vznešený.“ Je to odrazom vznešenosti ako žil svoj život v chaldeskej krajine, v prosperujúcom meste Ur na území dnešného Iraku, kedy napriek tomu, že bol bohatý, dokázal rozpoznať volanie Boha, aby všetko pohodlie zanechal a vydal sa na Božie volanie do neznáma. Spoločnosť, v ktorej Abram…

  Otec Urbančok: Covid presmeroval ľudí do novodobých chrámov

  0 icon

  Milovaní Bratia a Sestry! Je to už takmer rok, čo sa z Číny dostal COVID pomaly do celého sveta. Následkom neho došlo k historickému precedensu, zrušeniu slávenia verejných svätých omší už niekoľkokrát. Tí veriaci, ktorí žili naozaj životom živej viery a boli si vedomí hodnoty sviatostí, zažili skutočné duchovné utrpenie, tí, ktorí ju až…

  Ako vznikol kult svätého Petra a Pavla

  0 icon

  Kult svätého Petra nevznikol v starokresťanskej tradícii hneď po apoštolovej smrti; jeho rozvoj je nerozlučne spojený s utváraním kultu svätého Pavla, ktorý bol sťatý mečom roku 67 na mieste nazývanom ad Aquas Salvias, na južnom okraji Ríma v blízkosti Ostijskej cesty (Via Ostiense). V období, keď obidvaja podstúpili mučenícku smrť, kresťania predstavovali v Ríme…

 • icon FOTO DŇA