V znamení Mariána Kočnera. Novinársky teror a Sulíkov kostlivec v skrini.

Vďaka Mariánovi Kočnerovi vzniklo množstvo videí a audio nahrávok, ktoré posledných pár mesiacov zamestnávajú novinárov a poburujú Slovákov. Tento vášnivý audio-amatér si zjavne nahrával skoro každého s kým jednal. Politici, sudcovia, prokurátori, podnikatelia. Kočner veru nebol prieberčivý. Keď podnikáte a zároveň fušujete do vysokej politiky tak účinne ako tento pán, určite nie je na škodu mať nahrané nejaké to svinstvo na svojich kolegov, či partnerov.

V tomto svojom hobby mi Kočner pripomína iného audio-amatéra, ktorý sa aktívne zapája do politického života na Slovensku. Kým Kočner to radšej robil potajomky a s odstupom, jeho kolega to má rád, tak povediac, na plnú hubu.

Igor Matovič je tak isto známi svojou vášňou pre amatérske nahrávky. Mnohí si určite ešte pamätáte, ako svojho času viac než úspešne odstrelil Procházku aj s jeho Sieťou. Matovičovi sa v poslednej dobe výrazne zadarilo. Preferencie úspešne rastú. Posledné volebné prieskumy ho vystrelili dokonca pred ĽSNS na druhé miesto, kde sa s radosťou uvelebil.

Zlé jazyky hovoria, že najnovšie trendy v predvolebných prieskumoch naháňajú strach najmä lídrom našej slušnej a rôznorodej, „demokratickej“ opozícii. Niet sa im čo diviť. Pri predstave na koaličné rokovania s premiérom Matovičom, ktorý má vo svojom kostýme určite nejakú „audio-techniku“ sa musí s krikom zo sna prebúdzať nejeden „slušnokrat“.

Teror novinárov.

Po vražde Kuciaka a jeho snúbenice nám generálny prokurátor Čižnár sľuboval, že rozpúta peklo. Neviem kedy chce to peklo rozpútať, keďže si doteraz ani nevšimol, že mu niekto vynáša materiály z trestného spisu.

Poriadne peklo sa však darí rozpútať novinárom z istých privilegovaných periodík. Prečo privilegovaných?  Nuž preto, pretože medzinárodná „novinárska“ organizácia OCCRP sa nejakým zázrakom dostala k materiálom z vyšetrovacieho spisu Kuciakovej vraždy. V týchto materiáloch je aj jeho komunikácia z tremy a odposluchy, ktoré si Kočner nahrával.  

No a OCCRP sa rozhodlo, že materiály sprístupní slovenským novinárom. Pravdaže nie všetkým. Tú česť a privilégium vyťahovať Kočnerovu špinu majú len Aktuality.sk, Sme, Denník N, Týždeň, Postoj, Nový Čas, Nadácia zastavme korupciu, Investigatívne centrum Jána Kuciaka a televízie Joj a Markíza.

Prečo túto možnosť nedostali všetky médiá? Prečo médiá ako Hlavné správy, či Extra plus nedostali prístup k týmto materiálom? A ak teda chcú byť transparentní a ich jediným cieľom je verejný záujem, prečo teda nezverejnia všetky materiály, tak aby sa k nim mohol dostať každý jeden občan a nie len vybraná elita?

Nadmieru zaujímavý je aj fakt, že sa OCCRP vôbec dostala k materiálom z vyšetrovania vraždy. Ako sami uvádzajú, majú ich od človeka, ktorý sa k nim dostal legálnou cestou. Kto sa môže dostať k takýmto materiálom? Právnik, prokurátor, sudca, či vyšetrovateľ. Pritom je nepodstatné, či sa k nim dostal legálnou cestou, keďže nasledovné vynášanie informácii z trestného konania je trestný čin. Či už to bol čestný vyšetrovateľ, ktorý chcel len vytvoriť tlak na Kočnera a jeho opičky, alebo niekto s temnejším úmyslom, faktom zostáva, že vynášanie informácii zo spisu môže napĺňať skutkovú podstatu trestného činu marenia spravodlivosti.

Za zmienku stojí taktiež skutočnosť, že ku spisom má ako právnik Kuciakovcov prístup aj bývalí poslanec KDH a OĽaNO-NOVA Daniel Lipšic. Právnik, ktorý je všade tam, kde sa niečo deje.

Na Lipšica ako na možného vynášača zo spisu poukazujú aj “smeráci”. Lipšic je pritom známy svojou prácou s novinármi. Kauza “Lipšicove stádo” odkryla obrovské množstvo mainstreamových novinárov, ktorých Lipšic priamo riadil, alebo im sprostredkoval informácie. Na kauzu svojho času upozornil práve Marián Kočner, ktorý aj prvý ozvučil stránku, na ktorej sa nachádzali prepisy medzi Lipšicom, Grendelom a rôznymi novinármi.

Keď už si ani s „čajou“ nemôžeš písať.

Po pár mesiacoch “kočneriády” v hlavných médiách môžeme s kľudom konštatovať, že skutočný zámer novinárov spolupracujúcich s OCCRP je hlavne poškodiť pred parlamentnými voľbami preferencie vybraným politikom. Najviac to je vidieť na príklade predsedu SNS Andreja Danka.

Práve Danko a jeho SNS sú momentálne najslabším článkom takzvaných pronárodných politických síl, keďže ako jediný zatiaľ nemá istú účasť v NR SR. Medzi pronárodné strany môžeme rátať  Vlasť, ĽSNS, SMER-SD a SNS. Ak sa každá jedna z týchto štyroch strán dostane do parlamentu, “slušnokrati” na čele s Kiskom, či Trubanom nebudú pravdepodobne schopný zostaviť fungujúcu vládu a pri najhoršom vznikne pat.

Práve preto sa to na Danka momentálne valí z každej strany. Nedávno médiami prehrmela smršť článkov o Dankovej komunikácii s Kočnerovou „červenou volavkou“ Zsuzsovou. Stačil samotný fakt, že si so Zsuzsovou písal a už bol niekoľko dní prepieraný v médiách, ako by so samotným Kočnerom plánoval vraždu novinára.

Danko však nebol ani zďaleka jediný, ktorý si s ňou písal. Rovnako ako Danko sa „previnili“ aj esá „demokratickej“ opozície, Boris Kollár a Daniel Lipšic, či podpredseda SMERU-SD Martin Glváč. O “slušnokratoch” však nepočúvate v médiách na dennej báze. Ani u jedného to pri tom nie je nič prekvapivé. Kollár si v minulosti dokonca vypisoval (nedopatrením) aj s neplnoletou dievčinou, z Čistého dňa. Lipšic by sa za niektoré uniknuté sms údajne taktiež “nemusel hanbiť”.

Marián Kočner. Kostlivec v skrini Richarda Sulíka.

Pri aktuálne prebiehajúcich mediálnych spravodajských hrách nebude od veci, keď si pripomenieme staršie kauzy, v ktorých tento „dobre informovaný“ pán figuroval a ukážme si, kto s ním skutočne spolupracoval.

V roku 2011 uzrela svetlo sveta kauza, v ktorej figuroval najmä predseda SaS Richard Sulík. Sasanka, ako sa táto kopa špiny začala nazývať, odhalila aké blízke vzťahy mal Sulík s Kočnerom. Sulík by asi povedal, že mafia ešte nemala bližšie k predsedovi parlamentu, ako za jeho čias.

O čom však Sasanka bola? Sulík v úlohe predsedu parlamentu vynášal citlivé politické informácie Kočnerovi ako súkromnej osobe. Radil sa s ním o voľbe generálneho prokurátora a dokonca ho hneď po voľbe GP informoval o jej výsledku. Sulík sa pritom do dnes bráni výhovorkou, že vlastne nevedel kto Marián Kočner je. Že on je vlastne iba obyčajná obeť. Keby aj bola téza o Sulíkovej nevedomosti pravdivá, stále by sa jednalo o priam kolosálne zlyhanie. Predsa, ak predseda parlamentu na tajných stretnutiach s nejakým podnikateľom rozoberá detaily, o tak závažnej veci akou je voľba generálneho prokurátora, stáva sa pre štát doslova bezpečnostnou hrozbou. Sulík však musel minimálne tušiť, kto Kočner je, pretože sa s ním od začiatku stretával výlučne potajomky. Dokazujú to dokonca aj prepisy ich komunikácie.

Kočner na svojej tlačovke zo dňa 28.2.2012 tvrdil, že Sulík od neho ešte pred parlamentnými voľbami žiadal preveriť niektorých členov na svojej vlastnej kandidátke. Aby toho nebolo málo, priebežne pre neho zisťoval, či sa na SaS nechystá niekto vypustiť informácie, ktoré by mohli strane uškodiť. Mal teda odhaľovať kauzy “sulíkovcov” ešte skôr ako sa dostanú na verejnosť. Svedčí o tom aj uniknutý prepis komunikácie, kde sa bavia o Jurajovi Drobovi a jeho kauze s ministerstvom zdravotníctva.

Otázkou je. Prečo by si Sulík nechal zisťovať takéto informácie od obyčajného poctivého podnikateľa? Ako sa môže niekto dostať k takýmto informáciám? Sulík preto podľa mňa vedel, alebo mal minimálne tušenie o tom čo je Kočner zač. Kočner predsa ani predtým nebol nepopísaný list papiera. A to už ani nehovorím o tom, že len skutočnosť, že mal vysokopostavený politik a predstaviteľ štátu takéhoto “strážneho psa”, je amorálna a zvrátená.

Najzávažnejšie sú však informácie, ktoré vychádzajú priamo z kauzy Sasanka. Ešte väčšmi vo svetle posledných zistení o Kočnerových kontaktoch na vtedajšieho generálneho prokurátora. Sulík mal údajne žiadať Kočnera, aby zatlačil na Trnku, toho Trnku, aby spustil trestné stíhanie Igora Matoviča, či urýchlil vydanie stanoviska k vymenovaniu Milana Hudeca za šéfa Vojenskej spravodajskej služby. Defacto sa teda Sulík pokúšal cez Kočnera ovplyvňovať generálneho prokurátora Trnku. Už to samo o sebe je trestné. Zaujímavé však je, prečo práve cez Kočnera. Vedel nebodaj Richard Sulík už v roku 2011 aké páky má Kočner na Trnku? To by stavalo ich spoločnú spoluprácu a ich raňajkové hrkútanie na úplne inú úroveň. Kam sa na toto hrabú sudcovia, prokurátori a politici z Kočnerovej trémy.

Aby sme však boli korektný, Sulík síce potvrdil, že uverejnené sms správy môžu byť pravdivé, ale pokus tlačiť na generálneho prokurátora cez Kočnera poprel.

Týmto však Sasanka ani zďaleka nekončí. Po prepuknutí kauzy sa medzi Kočnerom a Sulíkom spustila slovná prestrelka. Kočner sa možno aj preto rozhodol na spomínanej tlačovke odkryť informácie, ktoré na „sulíkovcov“ nazbieral. Či sú pravdivé je otázne. Keďže však viacerí liberálni novinári urobili z Kočnera za posledný rok doslova etalón pravdy, je namieste si v skratke pripomenúť aspoň tie najzávažnejšie.

1 – Firma SK-media, pre ktorú pracoval Juraj Droba ako školiteľ, mala okrádať ministerstvo zdravotníctva o peniaze. Droba mal školiť personál ministerstva, čo sa však podľa Kočnera udialo iba fiktívne. Externú firmu si mal objednať Richard Raši z vládneho SMER-SD.

2 –  SaS mala prijať peniaze (päť miliónov korún) od Špirka z PENTy. Peniaze údajne prevzali v bielej igelitovej taške a oficiálne ich neuviedli v príjmoch strany.

3 – Jediným cieľom niektorých poslancov SaS bolo privatizovať SPP. Rovnaké obvinenie na adresu SaS vyslovil aj Róbert Fico. Podľa predsedu SMERU-SD sa vtedajší minister hospodárstva za SaS Miškov, snažil pred predčasnými voľbami urýchlene doprivatizovať SPP. Miškov toto tvrdenie označil za klamstvo.

A ako nakoniec dopadla kauza Sasanka? Špeciálna prokuratúra (ktorú svojho času zakladal sám Lipšic) rozhodla, že vlastne ani nie je čo vyšetrovať, respektíve, že to nespadá pod kompetenciu špeciálnej prokuratúry. „Skutok sa nestal“.

Stačí ospravedlnenie?

Ak sú veci zverejnené na politikov, sudcov, či prokurátorov pravdivé, musia všetci do jedného dostať zaslúžený trest. Nestačí sa ospravedlniť a myslieť si, že je všetko v poriadku. Nestačí zdúchnuť z politiky a dúfať, že už mi nič nehrozí. Ak sú dotyční naozaj vinní, mali by skončiť vo väzení. Či sú vinní však musia rozhodnúť súdy a nie novinári, či politici „slušnokracie“.

Faloš s akou niektorí novinári vyťahujú účelové informácie, aby pred parlamentnými voľbami ovplyvnili verejnú mienku želaným smerom je priam zarážajúca. Reportážami, článkami, úbohými seriálmi a filmami sa snažia navodiť dojem, že Kočner ovplyvňoval politikov a sudcov len posledné štyri roky a že všetko čo sa na Slovensku udialo bolo zlé. Kočnera však nezaujímala politická príslušnosť, či ideové smerovanie. Fungoval počas každej vlády a vždy sa snažil nájsť vysoko postavených ľudí, ktorí by mu mohli (za tridsať strieborných) pomôcť v jeho “biznise”.

Nenechajme sa preto, týmito manipulátorom opäť oklamať!

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Jozef Siničák

O AUTOROVI

Hrdý Slovák pracujúci v obore manažmentu kvality a žijúci na juhu stredoslovenského kraja.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 11

Celkové hodnotenie: 24.44

Priemerná čítanosť: 2753

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  V sobotu otestovali v Košiciach takmer desaťtisíc ľudí, pozitívnych bolo 158

  0icon

  Košice 17. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Počas soboty 16. januára bolo v Košiciach vykonaných takmer desaťtisíc testov, ktoré odhalili 158 pozitívnych prípadov. Miera pozitivity…

  Kollár k očkovaniu a Lučanskému: Ak sa majú ľudia rozhodnúť o očkovaní, potrebujú informácie. Každý si to musí zvážiť. Generála sme považovali za dobrého policajta

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Očkovanie je principiálne správna vec, vďaka ktorej sa na Slovensku prakticky nevyskytujú mnohé v minulosti bežné choroby. Ale…

  Pohľad z oboch strán mreží na nadužívanie kolúznej väzby a inštitútu kajúcnika v trestných konaniach

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (HSP/Pravne listy/Foto:TASR-František Iván)   Prinášame vám pohľad advokáta, ktorý je toho času vo väzbe a opisuje skutočné podmienky kolúznej väzby. Článok…

  NRSR: Poslanci OĽANO navrhujú individuálne vzdelávanie umožniť i na druhom stupni

  0icon

  Bratislava 17. januára (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Individuálne vzdelávanie, teda vzdelávanie "doma", by sa mohlo umožniť aj žiakom druhého stupňa základných škôl. Vyplýva to z navrhovanej novely…

  Krajčí po rokovaní vlády: Chceme skríningovo otestovať obyvateľov, rokovanie pokračuje v nedeľu. Pomáhať majú aj vojaci

  0icon

  Bratislava 16. januára 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR - Jakub Kotian)   Štát chce skríningovo pretestovať obyvateľstvo Slovenska. Po sobotňajšom rokovaní vlády to povedal minister zdravotníctva Marek…

  V okrese Nitra bolo v sobotu na testoch 46.083 osôb

  0icon

  Nitra 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Henrich Mišovič)   V okrese Nitra pokračujú mestá a obce v testovaní obyvateľov na COVID-19. Počas soboty (16.1.) sa otestovalo na…

  Ján Mazák je nebezpečenstvom pre právny štát, hovorí sudca Patrik Števík

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (HSP/Foto:Lehotský)   O predsedovi Súdnej rady Jánovi Mazákovi sa kriticky vyjadruje čoraz viac sudcov. Hovoria, že zradil sudcovský stav, že je…

  V Kábule zastrelili dve sudkyne

  0icon

  Kábul 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Rahmat Gul)   Neznámi ozbrojenci zastrelili v nedeľu skoro ráno dve sudkyne, ktoré pracovali na afganskom najvyššom súde v hlavnom meste…

  Trumpov advokát vysvetlil podrobnosti prípadu impeachmentu

  0icon

  USA 17. januára 2021 (HSP/Sputnik/Foto:SITA/AP-Jacquelyn Martin)   Osobný právnik Donalda Trumpa Rudy Giuliani povedal televíznemu kanálu ABC News, že patrí do tímu obhajoby prezidenta v…

  V Košiciach malo testovanie hladký priebeh, účasť bola nižšia

  0icon

  Košice 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Počas druhého víkendu plošného testovania obyvateľov na nový koronavírus, ku ktorému pristúpila košická samospráva pre nepriaznivú epidemiologickú situáciu…

  TopDesať

  Huba požierajúca žiarenie v Černobyle zachráni budúcich astronautov

  0 icon

  Magnetické pole našej planéty nám neumožňuje nájsť iba sever, je to tiež neoceniteľný štít pred kozmickým žiarením. Túto ochranu nemožno považovať za samozrejmosť a existuje veľa obáv z toho, ako môžeme poskytnúť rovnakú ochranu astronautom pri budúcich misiách v hlbokom vesmíre. Potenciálna odpoveď pochádza zo zvláštneho zdroja: huba. Na huby sa v…

  Konštantín a kríž, ktorý mu ukázal cestu 1. časť

  0 icon

  Slovné spojenie „uvidieť svetlo“ ako synonymum prestúpenia na inú vieru má dvoch slávnych pôvodcov: svätého Pavla a rímskeho cisára Konštantína, ktorý žil v rokoch 274 až 337 po Kristovi. Práve druhému menovanému znamenie na nebi v podobe kríža ukázalo cestu, po ktorej sa má vydať, aby porazil svojho soka Marca Aurelia Maxentia. Keď…

  Migréna? Tieto potraviny s ňou zatočia!

  0 icon

  Migréna je ako neželaný hosť, ktorý sa vopred neohlásil a ťažko sa ho zbaviť. Ak často trpíš bolesťami hlavy, vieš, aké ťažké môže byť žiť s týmto problémom normálny život. Iste, môžeš si vziať tabletky alebo cvičiť, aby si sa pokúsili obmedziť svoju bolesť, ale tieto prostriedky sú dočasné, čo znamená, že…

  Najnapínavejšie vesmírne misie roku 2021: Mesiac, Mars aj vesmírny ďalekohľad

  0 icon

  Pokiaľ ide o skúmanie vesmíru ľudstvom, 2021 vyzerá, že to bude vzrušujúci rok s mnohými začiatkami, trpko-sladkým koncom a jeho súčasťou budú aj niektoré misie, pri ktorých budeme zatínať zuby. Po mnohých a mnohých oneskoreniach (začiatkom misie sa plánoval na rok 2007), by tento rok mohol byť skutočne rokom, kedy bude konečne…

  2021 bude rokom neuveriteľných astronomických udalostí, ktoré to sú?

  0 icon

  Ak hľadáš koníček, ktorému sa budeš venovať, zatiaľ čo budeš čakať na očkovanie alebo koniec pandémie, pohľad na vesmír nie je zlou voľbou. V roku 2021 sa udeje mnoho vzrušujúcich astronomických udalostí! Väčšina z nasledujúcich astronomických udalostí bude viditeľná po celom svete bez potreby akéhokoľvek špeciálneho vybavenia, aj keď v prípade niektorých určite…

  Vo svete IT

  Xiaomi uvoľnilo zoznam 27 smartfónov, pre ktoré plánuje uvoľniť nadstavbu MIUI 12.5

  0 icon

  Xiaomi ešte koncom decembra 2020 predstavila nielen smartfón Mi 11, ale aj nadstavbu MIUI 12.5, ktorá priniesla mnoho noviniek a vylepšení. Pôvodne malo ísť o malú aktualizáciu, ale vskutku pôjde o významný update. MIUI 12.5 nadstavba dorazí na tieto modely zariadení Najnovšie spoločnosť zverejnila prostredníctvom sociálnej siete Weibo zoznam 27…

  Lenovo LivePods LP40 – bezdrôtové slúchadlá s výdržou až 12 hodín s cenovkou, z ktorej ti padne sánka

  0 icon

  Pokukávaš po nových bezdrôtových slúchadlách, ktoré by naplnili tvoje očakávania vo všetkých smeroch, no zároveň za ne nechceš „vysoliť“ nehorázne peniaze? V tom prípade by si určite nemal prehliadnuť akciu na slúchadlá Lenovo LivePods LP40, ktoré ponúkajú naozaj špičkové technické špecifikácie, no zároveň stoja naozaj až nehorázne málo peňazí. Na…

  Astronómovia vydali najdetailnejšiu mapu vesmíru. Pozrieť si ju môžete aj vy

  0 icon

  Astronómovia nedávno vydali pozoruhodnú mapu vesmíru, ktorá je výsledkom šesťročnej práce prieskumu DESI (pozn. redakcie: Dark Energy Spectroscopic Instrument), píše portál IFLScience. Táto mapa je doteraz najväčšou z hľadiska pokrytia oblohy, senzitivity a celkového počtu galaxií. Výsledná mapa ponúka rozlíšenie až 10-triliónov pixelov. Na jej zhotovení sa podieľali tri observatória, ktoré pozorovali…

  Tesla Roadster už takmer 3 roky putuje našou Slnečnou sústavou. Kde sa nachádza dnes?

  0 icon

  6. februára 2018 sa odohral štart rakety Falcon Heavy, ktorá sa zapísala medzi významné udalosti amerického vesmírneho programu. Ide totiž o najvýkonnejšiu raketu na svete. Na palube, ako náklad, sa nachádzala aj Tesla roadster a za volantom sedel Starman, figurína, oblečená vo vesmírnom obleku spoločnosti SpaceX. Lenže čo sa s touto…

  Astronómovia objavili 9-miliárd rokov starú galaxiu v procese umierania

  0 icon

  Vesmír obsahuje obrovské množstvo galaxií, ktoré sa radia do niekoľkých kategórií. Ak sa však pozrieme na ich farbu, vo väčšine prípadov narazíme na dva špecifické druhy, tvrdí YouTube kanál SciShow Space. Ide o výrazne modré, alebo výrazne červené galaxie. Výrazne modré galaxie sú tie, v ktorých dochádza k vzniku nových hviezd. Za ich…

  Armádny Magazín

  V predvečer inaugurácie sa Biely dom a Kapitol z bašty slobody a demokracie menia na vojenský bunker

  0 icon

  USA, 17. január 2021 (AM) - Pripravení na uvedenie do služby! Počet vojakov v okolí vládneho cent

  Ďalšie informácie o výstroji „Sotnik“

  0 icon

  Rusko, 17. január 2021 (AM) - Ruský výstroj vojaka budúcnosti „Sotník“ (Stotník) dosiahne vďaka použitým špeciálnym materiálom nízku hmotnosť a dokáže sa prispôsobovať figúre vojaka. Zároveň sa stane najochraňujúcejšou zo všetkých doposiaľ existujúcich nepriest

  Iránske revolučné gardy demonštrovali svoju raketovú silu. Video

  0 icon

  Irán, 17. január 2021 (AM) - Ako sa dalo čakať IRGC vystrelili aj balistické rakety Emad, Qadr a Sejjil počas 2. fázy cvičenia „Veľký prorok-15“. Rakety boli vystrelené na niekoľko námorných cieľov nachádzajúcich sa vo vzdialenosti 1800 km v Indickom oceáne, aby simulovali zameranie na nosnú skupinu lodí americké

  Roman Michelko: Nákup 3D radarov alebo názorové premety ministra obrany Jaroslava Naďa

  0 icon

  [caption id="attachment_30343" align="alignnone" width="640"] Minister obrany Naď: Ja normálnych ľudí nevidím demonštro

  Tvrdé boje na hraniciach Turecka - Rusi posilňujú svoju prítomnosť. Video

  0 icon

  Sýria, 16. január 2021 (AM)  - Lietadlá ruských vzdušných síl prenášajú svoje jednotky do zóny tvrdých bojov na hraniciach Sýrie s Tureckom. Rusko oficiálne oznámilo rozmiestnenie spoločných rusko-sýrskych postov v oblasti Ain Isa, po prvýkrát to bolo zverejnené 28. decembra 2020.  

  Svetlo sveta

  MÚDROSŤ

  0 icon

  Naši starí otcovia hovorili: Kto dobre rechnuje, dobre gazduje. A neplatí to len na peniaze, ale predovšetkým na čas. Koľko času vieme premárniť pred televíznou obrazovkou? Čítaním rôznych klebiet v novinách alebo na sociálnych sieťach? A potom cítime, že nás to nejako neuspokojuje a nenapĺňa. Podobnú skúsenosť mal i vojak…

  Prečo sa sviatosti Krstu a Prvého svätého prijímania udeľujú väčšinou v apríli a v máji?

  0 icon

  V rannom kresťanstve sa udeľovali sviatosti Krstu, Prvého svätého prijímania a Birmovania spolu v jeden deň a to za prítomnosti biskupa. Dôvodom bolo, že kresťanmi sa väčšinou stávali dospelí ľudia, ktorí konvertovali buď z judaizmu alebo z rôznych pohanských náboženstiev a k tomuto poznaniu konverzie prišli v pokročilejšom veku. Cirkev sa ich preto snažila v Cirkvi prijať plnými sviatosťami a do…

  Dnes bude Slovensku opäť udelené požehnanie relikviou Kristovej krvi z paluby lietadla – VÝZVA K PRIPOJENIU SA V MODLITBE

  0 icon

  V nedeľu Krstu Krista Pána 10. januára 2021 v popoľudňajších hodinách sa opäť uskutoční let lietadla, na ktorého palube sa bude nachádzať generálny vikár Nitrianskej diecézy Mons. Peter Brodek, ktorý Slovensku udelí požehnanie s relikviou Kristovej krvi, ktorá je uchovávaná v Bazilike sv. Benedikta opáta v Hronskom Beňadiku.  Zverejňujeme jeho slová výzvy,…

  Najväčší pápeži v dejinách SV. LEV VEĽKÝ

  0 icon

  (*asi 400, Toskánsko – † 10. november 461, Rím) Jeho ústami hovoril apoštol Peter.             Pápežsky úrad sa po smrti  Sixta III. (†18. augusta 440)  nachádzal v úplnej inej situácii než v predchádzajúcich storočiach: už nereprezentoval navonok kresťanské spoločenstvá roztrúsene v anonymite po území hlavného mesta Rímskej ríše.  Časy veľkých perzekúcií,  ktoré…

  PATRÓNI LEKÁROV – SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN

  0 icon

  SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN. Boli bratia a dvojičky. Vyštudovali lekárstvo. Zo svojho povolania si neurobili výnosný biznis. Neprofitovali na cudzom nešťastí. Liečili všetkých a nezištne – bezplatne. Mnohí, keď videli ich príklad, stali sa kresťanmi. Pohanskí kňazi ich obžalovali, že robia čary, a tak zvádzajú ľudí, aby sa klaňali kresťanskému…

 • icon FOTO DŇA