• Peter Kohút

  Ako cez Kočnera Fica a vlastencov odstránime a Slovensko zničíme!

  Publikované 16.09. 2019 o 07:08 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  My sme svetovládci, a preto robíme všetko pre nastolenie našej zvrchovanej moci nad celým svetom. Do zúrivosti nás však privádza trúfalosť, s akou Putin vytrhol z našich pazúrov Rusko a odráža útoky nám verne oddaných (za slušné peniaze) liberálov. Ba dokonca vyhlásil, že liberalizmus je už prežitkom a bude porazený!  Ten si ale fandí! Ale aspoň s Ukrajinou sme mu podkúrili, hoci nevyšlo všetko tak, ako malo. Krym nám vyfúkol spod nosa a aj s Donbasom robí len samé problémy. Navyše sa spriahol s Čínou a doslova sa nám vysmieva, že vraj na Východe vybudujú úplne novú civilizáciu založenú na iných princípoch a hodnotách než sú tie naše – diabolské. Dokonca doviedol do prezidentského kresla Trumpa, ktorý sa nám vzoprel a stále viac sa mu darí. No nie je to na porazenie? A tak krásne sme to mali naplánované a rozohrané. Už sme sa blížili k vytúženému cieľu, a zrazu toto.

  Útechou je nám aspoň, že stále máme ako-tak pod kontrolou Európu cez EÚ, a tú veru zo svojich rúk len tak ľahko nepustíme. Máme s ňou skvelé plány. Musíme ju totálne ovládnuť stoj čo stoj. Degradujeme a oslabujeme jej pôvodné obyvateľstvo cez jeho ekonomické zotročovanie a satanistické ideológie ateizmu a liberálneho humanizmu, propagáciu primitívnej a vulgárnej kultúry, rozvrat morálky a rodiny, multikulturalizmus, LGBTI, gender a feminizmus. Následne ho s pomocou démonického a vražedného islamu zdecimujeme a vymeníme za primitívnejšie a ľahšie ovládateľné arabské a africké. Šarapatu nám však spôsobuje zoskupenie V4, ktoré sa vzpiera našim zámerom. S Maďarskom a Poľskom je to problém pre ich vlastenectvo, ale so Slovenskom ako najslabším článkom, národne slabo uvedomelým, si určite poradíme.

  Kým bol pri vláde v USA náš človek Obama, všetko išlo ako po masle. Dokonca aj Fico mal pred nami obrovský rešpekt a strach, a tak nám ustupoval takmer vo všetkom. Chcel ísť do „jadra“, schválil inkvizičnú novelu zákonov o boji proti extrémizmu, poskytol výdatnú finančnú podporu našim mimovládkam, ba dokonca bol odhodlaný podpísať aj našu transatlantickú dohodu TTIP, nakoniec stopnutú drzým Trumpom. Fico si myslel, že nám týmito krokmi ulahodí a necháme ho na pokoji. Veľmi sa však mýlil. Nepochopil, že naším cieľom je Slovensko úplne ovládnuť a rozvrátiť.

  Čas súri, lebo problémy, ktoré nám spôsobuje Trump nás nútia konať rýchlo a rázne. Na Slovensku sa nám zatiaľ dobre darí. Pod dohľadom našich tajných služieb a s pomocou korupčných peňazí sme vybudovali rozsiahlu sieť našich mimovládok s ich „občianskymi aktivistami“, silný tretí sektor a piatu kolónu, úspešne prenikáme do mocenských štruktúr a štátnych orgánov, pracuje pre nás oligarchia z Esetu, Penty či iných finančných zoskupení, ovládli sme takmer celý mediálny priestor, v našich službách sú vysoko postavení agenti počnúc od ministra zahraničných vecí, cez ukrajinského majdanistu a zákonného zástupcu pozostalých po sakrálnej vražde, až po bývalého prezidenta a súčasnú prezidentku. Aj mládež sme osprosteli a odnárodnili. Stále máme dosť financií na to, aby sme mohli dobre zaplatiť tých, čo nám oddane slúžia. Nie sme predsa žiadni škrobi!  Ale za svojimi cieľmi ideme nekompromisne, aj cez mŕtvoly.

  Nič nám nemohlo poslúžiť lepšie ako vražda, zodpovednosť za ktorú by sme pripísali na vrub vlády, čím by sme vyvolali voči nej obrovskú nespokojnosť, masové protesty, ba až majdan. Preto náš agent, istý Kanaďan, naservíroval naivnému Kuciakovi na stôl dojemný príbeh o tom, ako talianska mafia podnikajúca na Slovensku v poľnohospodárstve je prepojená na vládu. Nášho agenta sme následne zo Slovenska stiahli, zrežírovali sakrálnu vraždu a rozbehli veľké protivládne protesty nielen na Slovensku, ale aj vo svete. Dosiahli sme, že odstúpil Kaliňák a Fico, ale bolo to stále málo. Ba dokonca bolo zastavené ako irelevantné aj sledovanie nami naservírovanej talianskej stopy. A keď sa už vnímavým ľuďom začalo v hlavách brieždiť, že vo vražde sme namočení my a do podozrenia sa dostávali naši agenti Nicolson, Lipšic či „dobrý anjel“, ktorý sa pár mesiacov predtým bol porozprávať so Sorošom o Cigánoch na Spiši, nemohli sme to nechať len tak. Je síce pravda, že my s našimi agentmi sme nedotknuteľní, ale šírenie „konšpiračnej teórie“ by mohlo nahrávať Ficovi a vlastencom a prekaziť naše zámery úplne ovládnuť Slovensko a rozbiť V4.

  Tak sme museli vymyslieť plán a rozpracovať scenár, ktorým by sme nielen odvrátili od seba podozrenie, ale s ešte väčšou vervou  zaútočili na Fica a vlastencov s cieľom ich diskreditácie v očiach verejnosti. Veď sme predsa majstri intríg a spravodajských hier! A tu sa nám ako dar „boží“ (rozumej dar Satana) do cesty nepriplietol nik menší než sám kontroverzný podnikateľ Marián Kočner, ktorý začal byť voči nám neskutočne drzý. Predložil na preplatenie akési zmenky našej televízii Markíza, ba dokonca zriadil internetový portál Na pranieri, kde našich novinárov, hlavne Lipšicovo stádo začal kritizovať a hanobiť zbierajúc na nich aj s pomocou Petra Tótha rôzne pikošky na ich kompromitáciu. Začal sa správať neohrozene ako sám veľký Donald Trump – spolu s Putinom naši najväčší úhlavní nepriatelia. No ale čo je veľa, to je veľa! Kočner nám vošiel do rany ako na zavolanie. Zakrátko sme dosiahli to, že bol obvinený z falšovania zmeniek a zatvorený. To bol však len začiatok.

  Pristúpili sme k realizácií diabolského plánu. Vyhliadli sme adeptov, ktorí by sa nám najviac hodili do úlohy fiktívnych vrahov. Išlo o bývalých policajtov. Jednému sme prisúdili úlohu strelca, druhému – šoféra, tretiemu – sprostredkovateľa. Na nich sme cez našich ľudí vo vyšetrovacích orgánoch začali upriamovať pozornosť. Vyšetrovatelia, policajti a prokurátori s radosťou prijali náš scenár, lebo konečne mali niečo v rukách ako odpoveď pre nedočkavú verejnosť a náš sústavný mediálny tlak. Na túto našu návnadu ochotne skočili všetci, aj naši protivníci a všetci sa začali vyjadrovať, že vyšetrovatelia a prokurátori majú ich dôveru. Veď konečne bol urobený významný krok a posun vo vyšetrovaní vraždy. A o to predsa všetkým šlo. Nám sa tým naplno rozviazali ruky a mohli sme pristúpiť k ďalším krokom smerujúcim ku konečnému cieľu – odsúdeniu Mariána Kočnera a cez neho kompromitáciu všetkých našich protivníkov. Ale poďme pekne po poriadku.

  Do roly sprostredkovateľa sa nám najlepšie hodil Zoltán Andruskó, lebo bol priateľom Zsuzsovej, ktorá je zasa dobrou známou Kočnera. Zsuzsovej sme prisúdili úlohu druhoradej objednávateľky vraždy a zároveň sme začali cez naše média masírovať verejnú mienku informáciami, že pravdepodobným hlavným objednávateľom by mohol byť Kočner. Vzhľadom k tomu, že Zoltán Andruskó je trestne stíhaný aj za daňové a poistné podvody, nebol pre nás žiadny problém ho pritlačiť k múru a donútiť hrať našu hru, vyhlasovať vždy to, čo my chceme. Za to sme mu sľúbili, že ho z patálií vysekáme a ako vidíte, svoj sľub plníme. Andruskó za vzornú spoluprácu s políciou bol preradený z pozície obvineného do pozície svedka. Našťastie neuvedomuje si, aký osud zvyčajne čaká tých, ktorí nám síce poslúžia, ale u ktorých hrozí, že začnú neskôr spievať.  No a Peter Tóth po zatknutí Kočnera má z nás taký strach, že radšej dosvedčí všetko, čo chceme, len aby sme ho neobvinili ako komplica Kočnera pri objednávke vraždy.

  Je síce pravda, že neexistujú žiadne usvedčujúce dôkazy proti obvineným, okrem „svedectiev“  Andruskóa, ktorý ako jediný vzorne spolupracuje a vyhlasuje to, čo mu naservírujeme, ale to predsa musí stačiť! Ostatní samozrejme nemôžu spolupracovať, veď o okolnostiach vraždy nemajú ani páru. Nečakane, pravda, „šofér“ Marček vzal vinu na seba, ale podľa toho, ako popisoval priebeh vraždy, bolo jasné, že o nej nič nevie. Zrejme tým chcel vyslať navonok signál, akási núdzové volanie SOS, že celé vyšetrovanie je jedna vykonštruovaná fraška, ale jeho hlas našťastie hneď zanikol.

  Najprv Andruskó obvinil údajných nájomných vrahov a Zsuzsovú. Na tú bol následne vyvíjaný nátlak, aby zvalila vinu na Kočnera, a tak si zabezpečila poľahčujúce okolnosti. Tá je však tvrdá nátura a stále odoláva. Tak nám nezostalo nič iné, než znovu požiadať Andruskóa, aby on obvinil Kočnera. Je síce pravda, že bolo absurdné a nelogické tak dlho otáľať a neobviniť Kočnera hneď, ale našťastie verejnosť si túto absurditu neuvedomila a znovu nám naletela. Aspoň sme sa presvedčili, že s verejnou mienkou si môžeme robiť, čo sa nám len zachce. Aj keď jej naservírujeme, že Kočner je agentom Putina, aj to nám zožerie aj s navijakom. Veru, keď sa tak krásne všetko vyvíja, prečo by sme cez Andruskóa neurobili z Kočnera aj masového vraha?  A tak na náš pokyn Andruskó vyhlásil, že nájomní vrahovia sa chystali zavraždiť aj prokurátorov Šufliarskeho, Žilinku a nášho majdanistu Lipšica, z ktorého sa zrazu z podozrivého zo spoluúčasti na vražde stala možná obeť. No nie sme my majstri spravodajských hier, keď také niečo dokážeme len na základe výpovedí poslušného Andruskóa? Veď nakoniec všetko stojí len na ňom a padá s ním. Naposledy na náš pokyn bez váhania obvinil Zsuzsovú z financovania obstarania dvoch samopalov na zavraždenie prokurátorov a Lipšica.

  Veru, podarilo sa nám z Kočnera vytvoriť najväčšieho zloducha, aký kedy kráčal po slovenskej zemi, a túto skutočnosť aj náležite využívame na kompromitáciu našich protivníkov a podporu našich ľudí. Predsa len míľnik, ktorý sme dosiahli vraždou Jána a Martiny, prináša svoje ovocie. Dosadili sme do prezidentského kresla našu agentku, takisto do kresla bratislavského starostu nášho človeka, nami podporované strany PS+SPOLU vyhrali voľby do europarlamentu a spolu s Kiskovou Za ľudí vyhrajú aj nadchádzajúce voľby do slovenského parlamentu. Potom už nastolíme našu totalitnú diktatúru, zavedieme prísnu cenzúru pod zámienkou boja s dezinformáciami, zakážeme alternatívne média a činnosť niektorých strán, nastolíme teror gender ideológie a LGBTI, otvoríme brány moslimskej migrácii, …. Je toho ešte veľa, čo urobíme na likvidáciu slovenskej štátnosti a zotročenie slovenského ľudu. Tak nám v tom Satan pomáhaj!

  Niektorí ľudia sa pohoršujú nad tým, že dochádza k permanentnému úniku informácií z vyšetrovacích spisov, ba dokonca žiadajú trestný postih za marenie vyšetrovania. Akí sú len naivní! Vôbec netušia, že všade máme svojich ľudí, vo vyšetrovacích orgánoch policajného zboru, prokuratúre a na súdoch, že nad týmito orgánmi preberáme moc. A tak celé vyšetrovanie sa uskutočňuje v našej réžii a dopadne tak, ako my chceme. Ktokoľvek by sa chcel proti nám postaviť, na toho spustíme taký mediálny lynč, že si to dvakrát rozmyslí. Tak napríklad aj cez Kočnerovu Threemu máme v rukách nástroj, ktorým odstavujeme svojich protivníkov. Stačí, že sa Kočner o komkoľvek nám nepohodlnom čo i len zmieni, hneď je predmetom našich mediálnych útokov. Ak sa však človek, ktorý nám vyhovuje dopustil aj oveľa bližších kontaktov s Kočnerom, u toho spustíme obrannú rétoriku v zmysle, že tu ide o podlé snahy jeho protivníkov o diskreditáciu. Zoberme si príklad Mazureka. Ten bol naším verným aktivistickým sudcom protiústavne odsúdený len za to, že hovoril pravdu. Naši ľudia si však môžu dovoliť čokoľvek, páchať beztrestne daňové, pozemkové a volebné podvody, propagovať užívanie drog a obchod s nimi, ba aj vyzývať k vraždeniu vlastencov či likvidácii štátnej suverenity, ako to robil nami odchovaný mladý fašista Emil Hodál. Nič sa im nestane, lebo sú pod našou ochranou.

  No a základnou stratégiou v boji proti našim protivníkom je nahádzať na nich cez naše média  more špiny, vzájomne ich rozoštvávať a vo verejnosti vyvolávať atmosféru strachu. Voči ĽSNS, Smeru a SNS vedieme neustále útoky. ĽSNS sme onálepkovali označeniami extrémisti, fašisti, rasisti, nacisti a homofóbi, z Fica sme spravili najväčšieho korupčníka pod slnkom a vodcu štátnej mafie, no a z Danka hlupáka, ktorého nevraživosť voči Kotlebovi nám skvelo hrá do karát. Fico sa už prebudil po našich útokoch naň, Pellegrini je našťastie stále dezorientovaný a tiež útočí na Kotlebu. No a ľudia sa k týmto politikom a ich stranám už boja verejne hlásiť, aby neboli zosmiešnení, prípadne si nesťažili svoje spoločenské postavenie či dokonca neprišli o svoje zamestnanie.

  Všimli ste si, že sme v našich médiách nikdy nič pekné nenapísali o Slovensku, jeho dejinách,  zápase o zvrchovanosť, národných dejateľoch či kresťanských koreňoch? Veľmi úspešne sa nám darí v ľuďoch prebúdzať pocit hanby za vlastenectvo, odpor ku kresťanským hodnotám a sympatie k našim zvráteným hodnotám, ktoré človeka demoralizujú a duchovne zotročujú. Vďaka obrovským finančným zdrojom, skvelo rozpracovaným manipulačným technikám a predvolebnej demagógii dosiahneme, že budúce voľby určite vyhrajú naši ľudia, hlavne náš trojlístok PS+SPOLU+Za ľudí. Pravda, isté problémy nám môže robiť Matovič, ktorý zatiaľ ako užitočný blázon nám dobre slúži tým, že vo svojej zúrivej zaslepenej nenávisti vynáša na svetlo sveta tzv. kauzy, ktoré mu servírujeme, a takisto Sulík, ktorý sa bráni oprávneným požiadavkám „demokratického jadra“ na zmenu jeho postoja k zahraničnej politike, v ktorej musí isť predovšetkým o likvidáciu štátnej suverenity, hlásanie rusofóbnej nenávisti, budovanie amerických základní a navážanie moslimov. Budeme ich musieť nejako pritlačiť k múru, aby prijali našu hru úplne a bez výhrad so všetkým, čo k tomu patrí.

  Samozrejme, že po našom bačovaní sa začnú ľudia prebúdzať, preto musíme Slovensko zničiť veľmi rýchlo, skôr než sa stihnú spamätať, lebo prípadné ďalšie víťazstvo Trumpa by im mohlo dodať odvahu na boj proti nám. Čas veru súri, a tak hor sa do skazonosnej práce!

  Zámery a aktivity skazonosných mocenských elít vyniesol z dôveryhodných zdrojov na Svetlo Božie:

  Ing. Peter Kohút, CSc.

  PS: Ježiš Kristus nás vyzýva, aby sme sa k nemu modlili a obracali s prosbami, aby zmaril zlovestné  zámery nepriateľov Slovenska. Určite ich nenechá nevypočuté.  Inteligentný boj na informačnom poli a vo verejnom priestore je taktiež viac než žiaduci, je doslova nutný.     


  Autor v číslach

  Počet článkov: 82
  Celkové hodnotenie: 22.14
  Priemerná čítanosť: 5361

  ...

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  Blaha Korčokovi: Koho záujmy hájite?!

  Bratislava 11. júla 2020 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Minister zahraničných vecí Ivan Korčok čelil na zahraničnom výbore ostrej kritike kvôli jeho rozhodnutiu uznať pučistu Juana Guaidóa za prezidenta Venezuely. Najviac mu naložil poslanec Ľuboš Blaha(SMER-SD), ktorý obvinil Korčoka aj celú vládu, že neslúži záujmom Slovenska, ale záujmom Spojených štátov Amerických Minister…

  Česká neziskovka Človek v tiesni sa snažila ovplyvniť hlasovanie o zmenách v Ústave RF, uviedli v Štátnej dume

  Bratislava 11. júla 2020 (HSP/Sputnik/Foto:SITA/AP/Sputnik, Kremlin-Alexei Druzhinin)   Komisia Štátnej dumy pre vyšetrovanie zahraničných zásahov do záležitostí Ruskej federácie odhalila skutočnosti nezákonného vplyvu zahraničných mimovládnych organizácií (MVO) na prípravu a realizáciu Všeruského hlasovania o zmenách ústavy Ruskej federácie. Oznámil to vo štvrtok predseda komisie Vasilij Piskarjov "Fakty o šírení deštruktívnych,…

  Ako neprísť o peniaze pri online nákupoch? Držte sa týchto jednoduchých zásad

  Bratislava 11. júla 2020 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Elise Amendola)   Aby ste neprišli o peniaze pri online nákupoch, objednávajte si veci z veľkých známych obchodov alebo výrobcov. Nie je tiež dobré príliš dôverovať uisteniam niektorých online obchodov o tom, že návrat alebo výmena tovaru nie sú možné, oznámil agentúre Prime partner a riaditeľ…

  Podľa prieskumu si väčšina Nemcov za nového kancelára praje Markusa Södera

  Berlín 10. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-John MacDougall)   Väčšina obyvateľov Nemecka si praje, aby ministerský predseda spolkovej krajiny Bavorsko Markus Söder prevzal po Angele Merkelovej mandát spolkového kancelára. Merkelová odstúpi z postu líderky najväčšej európskej ekonomiky na budúci rok Podľa prieskumu, ktorého výsledky v piatok zverejnila nemecká verejnoprávna televízia ZDF, Södera…

  Prírode blízke hospodárenie v lesoch je liekom pre rozpad smrečín, tvrdí Mičovský

  Bratislava 10. júla 2020 (SITA/HSP/Foto:SITA-Ľudovít Vaniher)   Prírode blízke hospodárenie v slovenských lesoch (PBHL) je liekom pre rozpad smrečín. Vzorom pre Slovensko môže byť v tomto smere starostlivosť o lesy vo Švajčiarsku, Slovinsku, Nemecku alebo Rakúsku. „PBHL zadržiava vodu v krajine, pozitívne ovplyvňuje klímu, nevysušuje pôdu a chráni vzácnu lesnú…

  V rodinnom dome v Ružomberku našli mŕtveho muža, policajti zadržali dvoch ľudí

  Ružomberok 10. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová)   Telo 50-ročného muža našli v piatok ráno v rodinnom dome v Ružomberku. V súvislosti s prípadom policajti zadržali 55-ročného muža a 45-ročnú ženu. Informujú o tom na sociálnej sieti "V súčasnej dobe vykonávame prvotné procesné úkony a opatrenia v zmysle Trestného poriadku. Za…

  Členom Pápežskej akadémie spoločenských vied sa stal exšéf ECB Draghi

  Vatikán 10. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Michael Probst)   Pápež František vymenoval bývalého šéfa Európskej centrálnej banky (ECB) Maria Draghiho za člena Pápežskej akadémie spoločenských vied. Oznámil to v piatok Vatikán, informovala tlačová agentúra Reuters Akadémia, think-tank založený v roku 1994 ako sesterská inštitúcia staršej Pápežskej akadémie vied, pravidelne usporadúva medzinárodné sympóziá…

  Veľká Británia má Slovensko na zozname rizikových krajín, Blanár to kritizuje

  Londýn/Bratislava 10. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Kirsty Wigglesworth)   Predseda Zahraničného výboru Národnej rady (NR) SR Juraj Blanár (Smer-SD) v piatok na sociálnej sieti kritizoval ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivana Korčoka (nominant SaS) za to, že Veľká Británia zaradila Slovensko na zoznam rizikových krajín v súvislosti so šírením nového…

  Muž v Nemecku dostal za vraždu šiestich príbuzných 15 rokov

  Berlín 10. júla 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:Pixabay)   Súd v meste Ellwangen na juhu Nemecka uznal 27-ročného muža vinným z vraždy šiestich svojich príbuzných. Zároveň mu v piatok udelil trest 15-rokov odňatia slobody, informovala tlačová agentúra DPA Adrian S. podľa verdiktu v januári tohto roku v meste Rot am See zastrelil svojich…

  Pri Prahe sa zrazili dva vlaky

  Praha 10. júla 2020 (SITA/HSP/Foto:Policie ČR Twitter)   V Běchoviciach pri Prahe sa v piatok popoludní zrazili dva vlaky. Prechádzajúca súprava narazila do vlaku, ktorý prišiel po predchádzajúcej nehode pre cestujúcich z odstaveného Pendolina To predtým zrazilo na trati chodcov. Tri vagóny sa vykoľajili, oznámil Novinkám hovorca pražských hasičov Martin…

  Šesť osôb sa zranilo pri nehode pri obci Horná Strehová

  Bratislava 10. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:HaZZ Facebook)   Šesť osôb sa zranilo pri dopravnej nehode v katastri obce Horná Strehová v okrese Veľký Krtíš. TASR o tom informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ). Pri nehode troch vozidiel zasahovali hasiči z Veľkého Krtíša a Lučenca Ako priblížila, po…

  V Národnom ústave detských chorôb opäť funguje pracovisko na triáž pacientov

  Bratislava 10. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   V Národnom ústave detských chorôb (NÚDCH) od piatka opäť funguje pracovisko na triáž pacientov. Nachádza sa vo vestibule polikliniky, hneď za vchodom pri registrácii pacientov. Ústav o tom informuje na sociálnej sieti Tento vchod je určený len pre pacientov, sprevádzajúce osoby a návštevy…

  Sudcom Ústavného súdu chce byť 9 uchádzačov, plénum má kandidátov voliť v septembri

  Bratislava 10. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   O post sudcu Ústavného súdu (ÚS) SR sa uchádzajú deviati kandidáti. Sú nimi Stanislav Irsák, Ladislav Juszkó, Michal Matulník, Daniel Krošlák, Robert Šorl, Martina Jánošíková, Štefan Kseňák, Miroslav Babják a Andrea Olšovská. Pre TASR to uviedol predseda parlamentného ústavnoprávneho výboru Milan Vetrák (OĽaNO)…

  Komisia navrhne vláde štyroch kandidátov na dve voľné miesta členov Rady ÚVO

  Bratislava 10. júla 2020 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)   Hodnotiaca komisia pre výber kandidátov na členov Rady Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) navrhne vláde na vymenovanie dvoch členov odvolacieho orgánu úradu, menovaných kabinetom, štyroch najlepších uchádzačov s najvyšším priemerným počtom získaných bodov z možných sto Vláda Igora Matoviča (OĽaNO) si tak…

  Rokovania medzi predstaviteľmi Srbska a Kosova sa obnovia v nedeľu

  Paríž 10. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Christophe Ena)   Rokovania medzi Srbskom a Kosovom sa obnovia v nedeľu prostredníctvom videokonferencie. V piatok o tom informoval zdroj z francúzskej prezidentskej kancelárie, ktorý citovala tlačová agentúra Reuters. Oznam prichádza v čase, keď sa Európska únia usiluje oživiť mierový proces na Balkáne po tom, ako…

  Taliansko zvažuje predĺženie núdzového stavu aj po 31. júli

  Rím 10. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Armando Franca)   Taliansky premiér Giuseppe Conte v piatok naznačil možnosť, že núdzový stav v krajine súvisiaci s pandémiou nového koronavírusu bude koncom júla predĺžený. Informovala o tom agentúra AFP "Existujú podmienky na predĺženie stavu núdze z dôvodu koronavírusu po 31. júli," povedal Conte novinárom v…

  V Indonézii zatkli Francúza podozrivého zo zneužitia 305 detí

  Jakarta 10. júla 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP)   V Indonézii zatkli Francúza pre podozrenie zo sexuálneho zneužitia detí po tom, ako v jeho počítači našli videá týkajúce sa viac ako 300 obetí. V piatok o tom informovala tamojšia polícia s tým, že Francois Camille Abello sa dostal do rúk spravodlivosti koncom minulého…

  UNAS opäť upozorňuje na mýtny systém, trvá na doterajších požiadavkách

  Bratislava 10. júla 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)   Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) opäť upozornila na problematiku fungovania mýtneho systému. Po stretnutí na Ministerstve dopravy a výstavby SR (MDV) v piatok jej zástupcovia zopakovali doterajšie požiadavky - pozastaviť prevádzku elektronického výberu mýta, znížiť mýtne poplatky a pokuty za porušenie pravidiel pri využívaní…

  TopDesat

  Akú farbu má Slnko pri západe z pohľadu ostatných planét vo vesmíre?

  0

  Pohľad na zapadajúcu ohnivú guľu na nebi je jedinečným pôžitkom našej existencie na Zemi. Aké farby sa ale objavujú na iných planétach v slnečnej sústave pri západe Slnka? Odpoveď závisí od planéty. Na takom Marse slnečné lúče vychádzajú a zapadajú s modrou žiarou. Podľa vedcov sa pri západe slnka mení obloha…

  Rastliny dokážu absorbovať malé kúsky plastov prostredníctvom koreňov

  0

  Problémami plastického znečistenia netrpí iba morský život. Nový výskum zdôraznil, že nanoplasty môžu byť absorbované a internalizované rastlinnými bunkami prostredníctvom koreňov. Aj keď stále nie je jasné, či to má vplyv na úrodu plodín alebo bezpečnosť potravín, preukázalo sa, že absorbcia nanoplastických častíc znižuje biomasu rastliny. To znamená, že zdravie rastlín…

  Čínsky faraón Š´-chuang-ti (2.časť)

  0

  Pokračujeme druhou časťou článku o prekrásnej hrobke zakladateľa dynastie Čchin, ktorá ukrýva ešte stále rozprávkové poklady a záhady, ktoré priťahujú historikov a archeológov z celého sveta. Š´-chuang-tiovi kamenní bojovníci, náhodne nájdení v roku 1974, keď skupina dedinčanov kopala studňu vzdialenú len 1,5 kilometra smerom na východ od pahorka, ktorý údajne ukrýva kráľovskú hrobku, mali slúžiť…

  Skutočný príbeh: Princ Philip mal ťažké detstvo

  0

  Najdlhšie slúžiaci britský monarcha, princ Philip, oslávil tento mesiac 99 rokov. Stále sa usmieva, aj keď v priebehu rokov prišiel o rodinu, zápasil s peniazmi a obetoval veci, ktoré najviac miloval, od svojej kariéry až po priezvisko. Grécke korene a rodinné problémy

  Na Neptúne a Uráne naozaj môžu pršať diamanty

  0

  Urán a Neptún sú pre nás „pozorovateľov“ známi ako ľadoví obri, ale pod ich chladným povrchom sú teploty a tlak také vysoké, že dochádza k neuveriteľným fyzickým reakciám. Vedci sa domnievajú, že tam môžu pršať diamanty. Experimentálne dôkazy o tom, že k tomuto zvláštnemu fenoménu môže skutočne dôjsť, sa uvádzajú v správach z prírody. Vedci použili lineárny…

  Železná maska: Nevyriešiteľná záhada? 1. časť

  0

  Počas panovania kráľa Slnko bol v Bastile záhadný väzeň, ktorý mal tvár ukrytú pod maskou a nikto ju nikdy nevidel. Nikto ho ani nevolal po mene. Jeho a identita a dôvod, pre ktorý sa tam dostal, naďalej zostávajú záhadou. Napriek tomu je pár vecí omnoho jasnejších. Pozrime sa na ne spoločne v rámci článku železná…

  Vo svete IT

  Pozrite sa na začiatky programu Apollo, ktorý nás dostal na Mesiac a na jeho najikonickejšie misie

  0

  Misie Apollo boli projektom americkej NASA, ktorý dostal prvých ľudí na Mesiac. Projekt trval od 60. do ranných 70. rokov. Úspech misie Apollo 11, v roku 1969, znamenal definitívnu porážku Sovietskeho zväzu v takzvanom „vesmírnom závode.“ Na povrchu mesiaca bolo vďaka NASA doteraz 12 ľudí Apollo program sa skladal z 11…

  Xiaomi Haylou LS02 sú kombináciou podareného dizajnu, skvelej ceny a množstva funkcií

  0

  Spoločnosť Xiaomi, respektíve jej podznačka Haylou, len nedávno predstavila nové inteligentné hodinky Haylou LS02, ktoré na medzinárodných trhoch vystupujú aj pod označením Haylou Smart Watch 2. V poradí druhá generácia dostupných hodiniek, ktoré sa náramne svojim vzhľadom podobajú na drahé Apple Watch, ponúka viacero technických a dizajnových vylepšeniami, ktoré si…

  Android 11 nakoniec nepríde s dlho očakávanou funkciou, na ktorú čakala veľká časť používateľov roky

  0

  Najnovšia verzia mobilného operačného systému Android príde na prvé smartfóny už o pár týždňov, no doposiaľ nie je známe, aké funkcie budú nakoniec súčasťou finálnej zostavy operačného systému Android 11. I keď väčšina hlavných funkcií, ktoré boli doposiaľ predstavené a stále sú testované, sa do finálnej verzie dostanú, vývojári doposiaľ…

  Hyundai XCIENT Fuel Cell, prvé ťažké nákladné vozidlo s palivovými článkami na svete, mieri do predaja

  0

  Hyundai prostredníctvom tlačovej správy  oznamuje, že z ich závodov odišlo prvých 10 komerčných vozidiel Hyundai XCIENT Fuel Cell, ktoré putujú do Švajčiarska. Ide vôbec o prvé veľkosériové vyrábané ťažké vozidlá na svete, ktoré je poháňané palivovými článkami. Spoločnosť predpokladá, že do konca roka ich do Švajčiarska dovezie ešte ďalších 40.…

  Pozrite sa, ako prebieha doručenie chytrej televízie Xiaomi Redmi TV MAX 98“: „bežný“ kuriér Vám ju nedonesie!

  0

  Xiaomi ešte v marci predstavilo chytrú televíziu Redmi TV MAX 98“ po boku smartfónu K30 Pro. Ako už z názvu plynie, tak televízie je skutočne obrovskou, 98“ palcov je totiž takmer 250 centimetrov. Na takúto televíziu treba nie len obrovský priestor, ale aj vymyslieť, ako ju doručiť, a to obzvlášť…

  Nový vlajkonosič Xiaomi s procesorom Snapdragon 865+ je údajne na ceste. Očakávať ho môžeme už o pár týždňov

  0

  Druhá polovica roku 2020 bude pre viacerých výrobcov smartfónov akýmsi „vrcholom“ celého kalendárneho roku. Technologické výdobytky, ktoré boli počas roka predstavené často vidíme práve na vlajkových smartfónoch predstavených v druhej polovici daných kalendárnych rokov a nebude tomu inak ani tentokrát. Na zozname sa tradične nachádza väčšina výrobcov, medzi ktorými nájdeme…

  KAMzaKRÁSOU

  Najväčšie beauty a módne prešľapy: Pozor na tieto FAUX PAS!

  0

  Čo môžeme považovať za najväčšie beauty a módne prešľapy v tejto dobe? Čo si iný všímajú najviac a na čo si dávať veľký pozor? Zistite to!

  Čo s bohatou jahodovou úrodou? Máme skvelé tipy, ako spracovať jahody

  0

  Čo s čerstvými jahodami a kedy ich mraziť? Keď hľadáte najlepšie spôsoby, ako spracovať jahody, tak sa inšpirujte. Zistite, čo všetko sa z nich dá pripraviť.

  Domáci hummus 5-krát inak: Skúsiš cviklový, pikantný či sladký?

  0

  Domáci hummus je vraj ten najlepší, dozaista sa mu nevyrovná ten z obchodu. Treba však vyskúšať aj iné varianty tejto chutnej nátierky. Máme pre vás 5 tipov!

  Kde sa okúpať na západnom Slovensku? Prinášame ti prehľad i s cenami

  0

  Letné kúpaliska, rekreačné strediská, aquaparky, vodné nádrže, termálne bazény - ktoré stoja za návštevu? Kde sa okúpať na západnom Slovensku? 

  Domáci obklad na boľavé kĺby: Za vyskúšanie nič nedáš!

  0

  Bolesť kĺbov môže mať rôzne príčiny, no vieme, čo zaručene pomáha na ich zmiernenie. Vyskúšajte domáci obklad na boľavé kĺby podľa babičiek.

  Je kompromis medzi vegetariánstvom a vegánstvom? Zisti, o čo ide!

  0

  Chcete žiť zdravšie a zároveň ohľaduplnejšie k planéte, no vegánstvo sa vám príliš tvrdé? Zistite, či existuje kompromis medzi vegetariánstvom a vegánstvom!

  Svetlo sveta

  Z globálneho otepľovania sa stalo falošné náboženstvo. Svetoznámy aktivista sa ospravedlnil.

  0

  Popredný svetový aktivista v boji proti globálnemu otepľovaniu sa ospravedlnil svetovej verejnosti “za paniku, ktorú za posledné rokoy tejto oblasti enviroaktivisti spôsobil.” Týmito slovami Michael Shellenberger charakterizoval to, čo sa v tejto oblasti deje. Shellenberger poukázal na obrovské finančné zdroje, ktoré sa dostávajú enviroaktivistom a medzičasom jeho článok bol z…

  Svätý Otec František v júlovom úmysle pozýva k modlitbe za rodiny

  0

  Modlime sa, „aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny“. To je modlitbový úmysel pápeža Františka na mesiac júl. Svätý Otec zároveň upozorňuje, že rodiny potrebujú osobitnú ochranu zo strany štátov. V krátkom videu Apoštolátu modlitby Svätý Otec v španielčine hovorí: „Rodina potrebuje byť chránená. Je mnoho…

  Kardinál Pell sa rozhodol vydať knihu zo súdneho procesu

  0

  Kardinál Pell sa rozhodol uverejniť knihu myšlienok a spomienok, ktorá vznikla počas jeho 13 mesačného väzenia. Kardinál Pell sa stal obeťou vyfabulovaného procesu zneužívania. Proces bol pozorovateľmi definovaný ako nespravodlivý. V roku 2017 mala byť zaznamenaná výpoveď, podľa ktorej údajne arcibiskup Pell v katedrále Melbourne mal zneužiť chlapca v sakristii kým celý kostol bol…

  V Spišskej Kapitule vysvätili nového pomocného biskupa Jána Kuboša

  0

  Spišská diecéza má nového pomocného biskupa. Stal sa ním rodák z Nižnej na Orave, doterajší farár a dekan v Kežmarku Mons. Ján Kuboš, ktorého do funkcie menoval v marci Svätý Otec František (25. 3. 2020). Vysvätili ho dnes vkladaním rúk a konsekračnou modlitbou v Katedrále sv. Martina v Spišskej Kapitule.…

  Nemecko 30 rokov financovalo pedofilný projekt na zneužívanie detí

  0

  Systematicky organizovaný pedofílny projekt, kedy deti bez domova boli dávané do domácnosti pedofilov, ktorí ich mali vychovávať a sexuálne zneužívať ako súčasť údajného výskumu, len dokazuje legalizáciu pedofílie v kruhu svetových elít. Diabolský experiment, ako ho v súčasnosti nazývajú, sa začal realizovať v roku 1970 tzv. Kentlerov projekt, ktorý mal dokázať, že aj pedofilní…

  Predstaviteľ Black lives matter vyzval na zhodenie sôch Ježiša Krista

  0

  Hnutie Black lives matter naberá čoraz silnejšie kontúry rasistického hnutie, ktoré nenávidí ľudí bielej farby pleti. Vo Francúszku dokonca likvidujú sochy vojnového hrdinu a zakladateľa Piatej francúzskej republiky Charlesa de Gaulla s označením, že je rasista. Bol to práve de Gaulle, na ktorého bolo spáchaných osem atentátov z radov stúpencov kolonializmu a de Gaulla…

  Armádny Magazín

  Sovietska S-75 pochovala americký "super bombardér". Video

  0

  USA, 10. júl 2020 (AM) - V polovici 20. storočia vyvinuli v USA mimoriadne rýchly bombardér B-58 Hustler. Tento na svoju dobu inovačný stroj nebol ideálny. Nad jeho chybami ale privierali oči, kým nebola v ZSSR vyvinutá nová raketa zem

  60 ruských bojových vozidiel Terminator-2 získala Alžírska armáda

  0

  Alžírsko, 10. júl 2020 (AM) - Rusko dodalo do Alžírska „60 obrnených vozidiel" protitankovej obrany BMPT-72 Terminator-2 na základe zmluvy zahŕňajúcej „stovky" vozidiel tohto typu, informoval alžírsky vojenský spravodajský server Menadefense. Súčasťou dodávky bol aj simulátor pre výuku pilotovania týchto vozidiel, aby sa zjednodušil proces

  Kalašnikov sa dohodol na výrobe v Arménsku - ročne vyrobia 50 tisíc samopalov AK-103

  0

  Arménsko, 10. júl 2020 (AM) - Arménska spoločnosť začala vyrábať modely slávnych ruských útočných pušiek Kalašnikov, ktoré sa majú dodávať arménskym ozbrojeným silám a predávať do zahraničia. Spoločnosť Neitron tento mesiac začala výrobu v súlade s dohodou dosiahnutou pred dvoma rokmi medzi ruskou spoločnosťou Kalašnikov Koncern a arménsko

  Ruský generál Babakov: Podobné systémy ako je S-500 na svete neexistujú

  0

  Rusko, 10. júl 2020 (AM) - Do výzbroje ruských protilietadlových raketových vojsk sa už dostávajú perspektívne mobilné raketové komplexy S-350 Víťaz a plánujú sa dodávky S-500 Prometheus. O špecifických vlastnostiach novej generácie protilietadlových raketových

  Odolný a lacný Američan - Hi-Point C-9. Video

  0

  USA, 10. júl 2020 (AM) - Hi-Point C-9 luger revolučná pištoľ americkej výroby v kalibri 9x19mm. Robustné a prakticky nezničiteľné telo za bezkonkurenčnú cenu. Testované aj na náboje +P, nastaviteľné mieridlá, vymeniteľné pažbičky, zásobník na 8 rán (v ponuke aj 10 ranový).   [caption id="attachment_20058" align="alignnone" width="640"]

  Odborník porovnal ruskú Angaru a Falcon 9 od Elona Muska

  0

  Rusko, 9. júl 2020 (AM) - Ruská nosná raketa Angara ťažkej triedy Angara-A5 zaostáva len za raketou Falcon 9 od Elona Muska, svojimi technickými charakteristikami však predčí všetky ostatné nosné rakety na svete, vyhlásil bývalý generálny riaditeľ a ge

  Tvoja Svadba

  Metalické doplnky vo svadobnej výzdobe: Stavíš aj ty na tento trend?

  0

  Nesmieme zabudnúť na sladký vrchol vášho veľkého dňa – svadobnú tortu. Správnou kombináciu farieb a ozdôb môžete dosiahnuť priam majstrovské dielo. Metalické torty sú veľmi elegantné a zaujmú na prvý pohľad. Ak nie ste zástancom klasiky a hľadáte niečo modernejšie, určite vsaďte na svadobnú tortu so zlatými pásmi, s rôznymi…

  Neónové nápisy na svadbe: Horúci trend, ktorý musíš mať aj ty!

  0

  Neónové nápisy sú jedným z najhorúcejších svadobných trendov tohto roku. Dokážu krásne oživiť každú svadobnú výzdobu. Necháte sa aj vy inšpirovať?

  Ako využiť jutovinu na svadbe? Inšpiruj sa tými najlepšími nápadmi!

  0

  Je to najhorúcejší trend, ktorý je v kurze už nejaký ten rok. Ako využiť jutovinu na svadbe a mať dokonalú rustikálnu svadbu? Inšpirujte sa skvelými nápadmi!

  TOP vychytávka na rozlúčku so slobodou: Bez tohto sa nezaobídeš!

  0

  Posledná možnosť, ako sa pred svadbou odreagovať a užiť si ten najlepší večer. Pred opicou vás zachráni táto TOP vychytávka na rozlúčku so slobodou!

  Tmavá svadobná výzdoba: Necháš sa zlákať týmto svadobným trendom?

  0

  Neexistuje žiadna elegantnejšia farba ako čierna. Ak chcete pridať vášmu svadobnému dňu nádych sofistikovanosti, potom táto farba, ale i tmavé odtiene, sú tým najlepším riešením. Samozrejme, nemusíte mať čiernu farbu vo všetkých aspektoch vašej svadby, nie sme si istí, či by aj niekto chcel mať čierne kvety a i rúž na perách, stuhy na stoličkách a ešte aj…

  Dekorácie z balónov: Svadobný trend roku 2020, ktorý ťa dostane!

  0

  Dekorácie z balónov sa nám väčšinou spájajú s oslavou narodenín. Tohtoročným hravým a zaujímavým svadobným trendom sú práve dekorácie z balónov.

  Tvoje Zdravie

  Otrava slnkom verzus spálenie: Ako ich rozoznať a ako sa im vyhnúť?

  0

  Príliš dlhý a nechránený pobyt na slnku môže vyvolať oveľa viac ako len obyčajné spálenie pokožky. Otrava slnkom je totiž úplne reálna. Ako sa prejavuje?

  Trápi ťa alergia na prací prostriedok? Možno robíš túto chybu!

  0

  Ako sa prejavuje alergia na prací prostriedok? Prečo k nej dochádza a ako jej predísť? Zistite všetko dôležité o praní a pracích prípravkoch v článku!

  Čím nahradiť maslo? Čo použiť pri pečení a čo natrieť na chlieb?

  0

  Čím nahradiť maslo v rôznych receptoch a pokrmoch? Čo si okrem neho natrieť na chlieb? V článku si predstavíme rozličné zdravšie náhrady klasického masla.

  Ako ušetriť na vitamínoch a ako si ich vybrať správne?

  0

  Niektorí ich užívajú preventívne a niektorí ich užívajú pre podporu zdravia alebo krásy. Ako ušetriť na vitamínoch a výživových doplnkoch a znížiť tak nálady?

  TOP 7 dôvodov, prečo jesť egreše: Rastú aj vo vašej záhradke?

  0

  Viete, prečo jesť egreše? Aké vitamíny či živiny obsahujú a na ktoré systémy ľudského tela majú blahodarný vplyv? Objavte jedinečné účinky chutných egrešov!

  Ako si doplniť horčík? Správnou voľbou je týchto 7 potravín!

  0

  Medzi najlepšími zdrojmi cenného horčíka si dozaista nájde miesto v prvom rade tmavá listová zelenina. Aby nášmu telu nechýbal horčík, vhodné je pravidelne si dopriať napríklad špenát. Zabúdať však netreba ani na ďalšie druhy listovej zeleniny, napríklad rukolu, kel či mangold. Okrem toho sú tieto potraviny i zdrojom viacerých vitamínov…