• Peter Kohút

  Ako cez Kočnera Fica a vlastencov odstránime a Slovensko zničíme!

  Publikované 16.09. 2019 o 07:08 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  My sme svetovládci, a preto robíme všetko pre nastolenie našej zvrchovanej moci nad celým svetom. Do zúrivosti nás však privádza trúfalosť, s akou Putin vytrhol z našich pazúrov Rusko a odráža útoky nám verne oddaných (za slušné peniaze) liberálov. Ba dokonca vyhlásil, že liberalizmus je už prežitkom a bude porazený!  Ten si ale fandí! Ale aspoň s Ukrajinou sme mu podkúrili, hoci nevyšlo všetko tak, ako malo. Krym nám vyfúkol spod nosa a aj s Donbasom robí len samé problémy. Navyše sa spriahol s Čínou a doslova sa nám vysmieva, že vraj na Východe vybudujú úplne novú civilizáciu založenú na iných princípoch a hodnotách než sú tie naše – diabolské. Dokonca doviedol do prezidentského kresla Trumpa, ktorý sa nám vzoprel a stále viac sa mu darí. No nie je to na porazenie? A tak krásne sme to mali naplánované a rozohrané. Už sme sa blížili k vytúženému cieľu, a zrazu toto.

  Útechou je nám aspoň, že stále máme ako-tak pod kontrolou Európu cez EÚ, a tú veru zo svojich rúk len tak ľahko nepustíme. Máme s ňou skvelé plány. Musíme ju totálne ovládnuť stoj čo stoj. Degradujeme a oslabujeme jej pôvodné obyvateľstvo cez jeho ekonomické zotročovanie a satanistické ideológie ateizmu a liberálneho humanizmu, propagáciu primitívnej a vulgárnej kultúry, rozvrat morálky a rodiny, multikulturalizmus, LGBTI, gender a feminizmus. Následne ho s pomocou démonického a vražedného islamu zdecimujeme a vymeníme za primitívnejšie a ľahšie ovládateľné arabské a africké. Šarapatu nám však spôsobuje zoskupenie V4, ktoré sa vzpiera našim zámerom. S Maďarskom a Poľskom je to problém pre ich vlastenectvo, ale so Slovenskom ako najslabším článkom, národne slabo uvedomelým, si určite poradíme.

  Kým bol pri vláde v USA náš človek Obama, všetko išlo ako po masle. Dokonca aj Fico mal pred nami obrovský rešpekt a strach, a tak nám ustupoval takmer vo všetkom. Chcel ísť do „jadra“, schválil inkvizičnú novelu zákonov o boji proti extrémizmu, poskytol výdatnú finančnú podporu našim mimovládkam, ba dokonca bol odhodlaný podpísať aj našu transatlantickú dohodu TTIP, nakoniec stopnutú drzým Trumpom. Fico si myslel, že nám týmito krokmi ulahodí a necháme ho na pokoji. Veľmi sa však mýlil. Nepochopil, že naším cieľom je Slovensko úplne ovládnuť a rozvrátiť.

  Čas súri, lebo problémy, ktoré nám spôsobuje Trump nás nútia konať rýchlo a rázne. Na Slovensku sa nám zatiaľ dobre darí. Pod dohľadom našich tajných služieb a s pomocou korupčných peňazí sme vybudovali rozsiahlu sieť našich mimovládok s ich „občianskymi aktivistami“, silný tretí sektor a piatu kolónu, úspešne prenikáme do mocenských štruktúr a štátnych orgánov, pracuje pre nás oligarchia z Esetu, Penty či iných finančných zoskupení, ovládli sme takmer celý mediálny priestor, v našich službách sú vysoko postavení agenti počnúc od ministra zahraničných vecí, cez ukrajinského majdanistu a zákonného zástupcu pozostalých po sakrálnej vražde, až po bývalého prezidenta a súčasnú prezidentku. Aj mládež sme osprosteli a odnárodnili. Stále máme dosť financií na to, aby sme mohli dobre zaplatiť tých, čo nám oddane slúžia. Nie sme predsa žiadni škrobi!  Ale za svojimi cieľmi ideme nekompromisne, aj cez mŕtvoly.

  Nič nám nemohlo poslúžiť lepšie ako vražda, zodpovednosť za ktorú by sme pripísali na vrub vlády, čím by sme vyvolali voči nej obrovskú nespokojnosť, masové protesty, ba až majdan. Preto náš agent, istý Kanaďan, naservíroval naivnému Kuciakovi na stôl dojemný príbeh o tom, ako talianska mafia podnikajúca na Slovensku v poľnohospodárstve je prepojená na vládu. Nášho agenta sme následne zo Slovenska stiahli, zrežírovali sakrálnu vraždu a rozbehli veľké protivládne protesty nielen na Slovensku, ale aj vo svete. Dosiahli sme, že odstúpil Kaliňák a Fico, ale bolo to stále málo. Ba dokonca bolo zastavené ako irelevantné aj sledovanie nami naservírovanej talianskej stopy. A keď sa už vnímavým ľuďom začalo v hlavách brieždiť, že vo vražde sme namočení my a do podozrenia sa dostávali naši agenti Nicolson, Lipšic či „dobrý anjel“, ktorý sa pár mesiacov predtým bol porozprávať so Sorošom o Cigánoch na Spiši, nemohli sme to nechať len tak. Je síce pravda, že my s našimi agentmi sme nedotknuteľní, ale šírenie „konšpiračnej teórie“ by mohlo nahrávať Ficovi a vlastencom a prekaziť naše zámery úplne ovládnuť Slovensko a rozbiť V4.

  Tak sme museli vymyslieť plán a rozpracovať scenár, ktorým by sme nielen odvrátili od seba podozrenie, ale s ešte väčšou vervou  zaútočili na Fica a vlastencov s cieľom ich diskreditácie v očiach verejnosti. Veď sme predsa majstri intríg a spravodajských hier! A tu sa nám ako dar „boží“ (rozumej dar Satana) do cesty nepriplietol nik menší než sám kontroverzný podnikateľ Marián Kočner, ktorý začal byť voči nám neskutočne drzý. Predložil na preplatenie akési zmenky našej televízii Markíza, ba dokonca zriadil internetový portál Na pranieri, kde našich novinárov, hlavne Lipšicovo stádo začal kritizovať a hanobiť zbierajúc na nich aj s pomocou Petra Tótha rôzne pikošky na ich kompromitáciu. Začal sa správať neohrozene ako sám veľký Donald Trump – spolu s Putinom naši najväčší úhlavní nepriatelia. No ale čo je veľa, to je veľa! Kočner nám vošiel do rany ako na zavolanie. Zakrátko sme dosiahli to, že bol obvinený z falšovania zmeniek a zatvorený. To bol však len začiatok.

  Pristúpili sme k realizácií diabolského plánu. Vyhliadli sme adeptov, ktorí by sa nám najviac hodili do úlohy fiktívnych vrahov. Išlo o bývalých policajtov. Jednému sme prisúdili úlohu strelca, druhému – šoféra, tretiemu – sprostredkovateľa. Na nich sme cez našich ľudí vo vyšetrovacích orgánoch začali upriamovať pozornosť. Vyšetrovatelia, policajti a prokurátori s radosťou prijali náš scenár, lebo konečne mali niečo v rukách ako odpoveď pre nedočkavú verejnosť a náš sústavný mediálny tlak. Na túto našu návnadu ochotne skočili všetci, aj naši protivníci a všetci sa začali vyjadrovať, že vyšetrovatelia a prokurátori majú ich dôveru. Veď konečne bol urobený významný krok a posun vo vyšetrovaní vraždy. A o to predsa všetkým šlo. Nám sa tým naplno rozviazali ruky a mohli sme pristúpiť k ďalším krokom smerujúcim ku konečnému cieľu – odsúdeniu Mariána Kočnera a cez neho kompromitáciu všetkých našich protivníkov. Ale poďme pekne po poriadku.

  Do roly sprostredkovateľa sa nám najlepšie hodil Zoltán Andruskó, lebo bol priateľom Zsuzsovej, ktorá je zasa dobrou známou Kočnera. Zsuzsovej sme prisúdili úlohu druhoradej objednávateľky vraždy a zároveň sme začali cez naše média masírovať verejnú mienku informáciami, že pravdepodobným hlavným objednávateľom by mohol byť Kočner. Vzhľadom k tomu, že Zoltán Andruskó je trestne stíhaný aj za daňové a poistné podvody, nebol pre nás žiadny problém ho pritlačiť k múru a donútiť hrať našu hru, vyhlasovať vždy to, čo my chceme. Za to sme mu sľúbili, že ho z patálií vysekáme a ako vidíte, svoj sľub plníme. Andruskó za vzornú spoluprácu s políciou bol preradený z pozície obvineného do pozície svedka. Našťastie neuvedomuje si, aký osud zvyčajne čaká tých, ktorí nám síce poslúžia, ale u ktorých hrozí, že začnú neskôr spievať.  No a Peter Tóth po zatknutí Kočnera má z nás taký strach, že radšej dosvedčí všetko, čo chceme, len aby sme ho neobvinili ako komplica Kočnera pri objednávke vraždy.

  Je síce pravda, že neexistujú žiadne usvedčujúce dôkazy proti obvineným, okrem „svedectiev“  Andruskóa, ktorý ako jediný vzorne spolupracuje a vyhlasuje to, čo mu naservírujeme, ale to predsa musí stačiť! Ostatní samozrejme nemôžu spolupracovať, veď o okolnostiach vraždy nemajú ani páru. Nečakane, pravda, „šofér“ Marček vzal vinu na seba, ale podľa toho, ako popisoval priebeh vraždy, bolo jasné, že o nej nič nevie. Zrejme tým chcel vyslať navonok signál, akási núdzové volanie SOS, že celé vyšetrovanie je jedna vykonštruovaná fraška, ale jeho hlas našťastie hneď zanikol.

  Najprv Andruskó obvinil údajných nájomných vrahov a Zsuzsovú. Na tú bol následne vyvíjaný nátlak, aby zvalila vinu na Kočnera, a tak si zabezpečila poľahčujúce okolnosti. Tá je však tvrdá nátura a stále odoláva. Tak nám nezostalo nič iné, než znovu požiadať Andruskóa, aby on obvinil Kočnera. Je síce pravda, že bolo absurdné a nelogické tak dlho otáľať a neobviniť Kočnera hneď, ale našťastie verejnosť si túto absurditu neuvedomila a znovu nám naletela. Aspoň sme sa presvedčili, že s verejnou mienkou si môžeme robiť, čo sa nám len zachce. Aj keď jej naservírujeme, že Kočner je agentom Putina, aj to nám zožerie aj s navijakom. Veru, keď sa tak krásne všetko vyvíja, prečo by sme cez Andruskóa neurobili z Kočnera aj masového vraha?  A tak na náš pokyn Andruskó vyhlásil, že nájomní vrahovia sa chystali zavraždiť aj prokurátorov Šufliarskeho, Žilinku a nášho majdanistu Lipšica, z ktorého sa zrazu z podozrivého zo spoluúčasti na vražde stala možná obeť. No nie sme my majstri spravodajských hier, keď také niečo dokážeme len na základe výpovedí poslušného Andruskóa? Veď nakoniec všetko stojí len na ňom a padá s ním. Naposledy na náš pokyn bez váhania obvinil Zsuzsovú z financovania obstarania dvoch samopalov na zavraždenie prokurátorov a Lipšica.

  Veru, podarilo sa nám z Kočnera vytvoriť najväčšieho zloducha, aký kedy kráčal po slovenskej zemi, a túto skutočnosť aj náležite využívame na kompromitáciu našich protivníkov a podporu našich ľudí. Predsa len míľnik, ktorý sme dosiahli vraždou Jána a Martiny, prináša svoje ovocie. Dosadili sme do prezidentského kresla našu agentku, takisto do kresla bratislavského starostu nášho človeka, nami podporované strany PS+SPOLU vyhrali voľby do europarlamentu a spolu s Kiskovou Za ľudí vyhrajú aj nadchádzajúce voľby do slovenského parlamentu. Potom už nastolíme našu totalitnú diktatúru, zavedieme prísnu cenzúru pod zámienkou boja s dezinformáciami, zakážeme alternatívne média a činnosť niektorých strán, nastolíme teror gender ideológie a LGBTI, otvoríme brány moslimskej migrácii, …. Je toho ešte veľa, čo urobíme na likvidáciu slovenskej štátnosti a zotročenie slovenského ľudu. Tak nám v tom Satan pomáhaj!

  Niektorí ľudia sa pohoršujú nad tým, že dochádza k permanentnému úniku informácií z vyšetrovacích spisov, ba dokonca žiadajú trestný postih za marenie vyšetrovania. Akí sú len naivní! Vôbec netušia, že všade máme svojich ľudí, vo vyšetrovacích orgánoch policajného zboru, prokuratúre a na súdoch, že nad týmito orgánmi preberáme moc. A tak celé vyšetrovanie sa uskutočňuje v našej réžii a dopadne tak, ako my chceme. Ktokoľvek by sa chcel proti nám postaviť, na toho spustíme taký mediálny lynč, že si to dvakrát rozmyslí. Tak napríklad aj cez Kočnerovu Threemu máme v rukách nástroj, ktorým odstavujeme svojich protivníkov. Stačí, že sa Kočner o komkoľvek nám nepohodlnom čo i len zmieni, hneď je predmetom našich mediálnych útokov. Ak sa však človek, ktorý nám vyhovuje dopustil aj oveľa bližších kontaktov s Kočnerom, u toho spustíme obrannú rétoriku v zmysle, že tu ide o podlé snahy jeho protivníkov o diskreditáciu. Zoberme si príklad Mazureka. Ten bol naším verným aktivistickým sudcom protiústavne odsúdený len za to, že hovoril pravdu. Naši ľudia si však môžu dovoliť čokoľvek, páchať beztrestne daňové, pozemkové a volebné podvody, propagovať užívanie drog a obchod s nimi, ba aj vyzývať k vraždeniu vlastencov či likvidácii štátnej suverenity, ako to robil nami odchovaný mladý fašista Emil Hodál. Nič sa im nestane, lebo sú pod našou ochranou.

  No a základnou stratégiou v boji proti našim protivníkom je nahádzať na nich cez naše média  more špiny, vzájomne ich rozoštvávať a vo verejnosti vyvolávať atmosféru strachu. Voči ĽSNS, Smeru a SNS vedieme neustále útoky. ĽSNS sme onálepkovali označeniami extrémisti, fašisti, rasisti, nacisti a homofóbi, z Fica sme spravili najväčšieho korupčníka pod slnkom a vodcu štátnej mafie, no a z Danka hlupáka, ktorého nevraživosť voči Kotlebovi nám skvelo hrá do karát. Fico sa už prebudil po našich útokoch naň, Pellegrini je našťastie stále dezorientovaný a tiež útočí na Kotlebu. No a ľudia sa k týmto politikom a ich stranám už boja verejne hlásiť, aby neboli zosmiešnení, prípadne si nesťažili svoje spoločenské postavenie či dokonca neprišli o svoje zamestnanie.

  Všimli ste si, že sme v našich médiách nikdy nič pekné nenapísali o Slovensku, jeho dejinách,  zápase o zvrchovanosť, národných dejateľoch či kresťanských koreňoch? Veľmi úspešne sa nám darí v ľuďoch prebúdzať pocit hanby za vlastenectvo, odpor ku kresťanským hodnotám a sympatie k našim zvráteným hodnotám, ktoré človeka demoralizujú a duchovne zotročujú. Vďaka obrovským finančným zdrojom, skvelo rozpracovaným manipulačným technikám a predvolebnej demagógii dosiahneme, že budúce voľby určite vyhrajú naši ľudia, hlavne náš trojlístok PS+SPOLU+Za ľudí. Pravda, isté problémy nám môže robiť Matovič, ktorý zatiaľ ako užitočný blázon nám dobre slúži tým, že vo svojej zúrivej zaslepenej nenávisti vynáša na svetlo sveta tzv. kauzy, ktoré mu servírujeme, a takisto Sulík, ktorý sa bráni oprávneným požiadavkám „demokratického jadra“ na zmenu jeho postoja k zahraničnej politike, v ktorej musí isť predovšetkým o likvidáciu štátnej suverenity, hlásanie rusofóbnej nenávisti, budovanie amerických základní a navážanie moslimov. Budeme ich musieť nejako pritlačiť k múru, aby prijali našu hru úplne a bez výhrad so všetkým, čo k tomu patrí.

  Samozrejme, že po našom bačovaní sa začnú ľudia prebúdzať, preto musíme Slovensko zničiť veľmi rýchlo, skôr než sa stihnú spamätať, lebo prípadné ďalšie víťazstvo Trumpa by im mohlo dodať odvahu na boj proti nám. Čas veru súri, a tak hor sa do skazonosnej práce!

  Zámery a aktivity skazonosných mocenských elít vyniesol z dôveryhodných zdrojov na Svetlo Božie:

  Ing. Peter Kohút, CSc.

  PS: Ježiš Kristus nás vyzýva, aby sme sa k nemu modlili a obracali s prosbami, aby zmaril zlovestné  zámery nepriateľov Slovenska. Určite ich nenechá nevypočuté.  Inteligentný boj na informačnom poli a vo verejnom priestore je taktiež viac než žiaduci, je doslova nutný.     


  Autor v číslach

  Počet článkov: 69
  Celkové hodnotenie: 19.15
  Priemerná čítanosť: 5070

  ...

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  Prešovom otriasol výbuch plynu, zdemoloval bytovku. Hlásia štyri obete. Hrozí celkový kolaps budovy, niekoľko ľudí čaká na záchranu na streche

  Prešov 6. decembra 2019 AKTUALIZOVANÉ (HSP/Foto:Facebook)   Panelákom na Mukačevskej ulici v Prešove počas obeda otriasol mohutný výbuch. Hrozí celkový kolaps budovy, varuje Prezídium Hasičského a záchranného zboru. Zatiaľ sú dostupné informácie o minimálne štyroch obetiach V jednej z 12-poschodových bytoviek na Mukačevskej ulici mal podľa prvotných informácií vybuchnúť plyn.…

  Exprezidenta obvinili v súvislosti s firmou KTAG. Kiska za tým nevidí svoj nadmerný odpočet DPH, ale Fica. Polícia reaguje

  Bratislava 6. decembra 2019 AKTUALIZOVANÉ (HSP/TASR/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Denník SME dnes s odvolaním na dva zdroje informoval o tom, že v súvislosti s kauzou okolo Kiskovej firmy KTAG padlo už obvinenie voči exprezidentovi Andrejovi Kiskovi SME informuje, že ešte začiatkom roka polícia obvinila z daňového trestného činu konateľa firmy KTAG…

  Štyria republikánski "mušketieri" Trumpa, ktorí "trhajú" Demokratov na kúsky

  Washington 6. decembra 2019 (HSP/Roman Bednár/Foto:SITA/AP-Susan Walsh)   V Justičnom výbore Kongresu sa v stredu začalo ďalšie kolo vypočúvania svedkov v impeachment-procese proti Donaldovi Trumpovi. Nemecký mainstream uviedol, že prezident tam má svojich podporovateľov, ktorí nepoznajú žiadne škrupule. Inakšie povedané Trump tam má svojich verných prívržencov, ktorí pre neho urobia všetko Medzi…

  Nedostupnosť inovatívnych liekov na onkologické ochorenia je narastajúci problém, tvrdí strana Za ľudí

  Bratislava 6. decembra 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)   Finančná nedostupnosť inovatívnych liekov na liečbu onkologických ochorení je dlhodobý a narastajúci problém, tvrdí strana Za ľudí. Odborníčka strany na zdravotníctvo Andrea Letanovská to uviedla na tlačovej konferencii. Na stole je podľa nej niekoľko zmien v liekovej politike, ktoré sa dotknú kategorizácie a…

  Búracie práce na bratislavských Rázsochách pokračujú v súlade s harmonogramom

  Bratislava 6. decembra 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Peter Rusko)   Búracie práce na bratislavských Rázsochách sa začali a pokračujú v súlade s harmonogramom. V piatok o tom informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová. Posun je podľa jej slov aj vo veci uzavretia námietky, ktorá brzdila ďalší proces verejného obstarávania "Proces verejného obstarávania…

  Ústavný súd SR rozhodne o návrhu pozastaviť účinnosť moratória na prieskumy bezodkladne

  Košice 6. decembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Ústavný súd SR (ÚS) v piatok potvrdil, že návrh prezidentky SR Zuzany Čaputovej na začatie konania vo veci ústavnosti zákazu zverejňovať volebné prieskumy 50 dní pred voľbami predbežne prerokuje na neverejnom zasadnutí pléna. Kedy sa tak stane, zatiaľ nie je známe. Vec bola…

  Na americkú vojenskú základňu v Iraku zaútočili piatimi raketami. K útoku sa nik neprihlásil

  Bagdad 6. decembra 2019 (HSP/parstoday.com/Foto:TASR/AP-Hadi Mizban)     Arabské média informovali, že na americkú vojenskú základňu v Iraku neznáma ozbrojená skupina zaútočila piatimi raketami. K tomuto útoku sa však nik neprihlásil Iracká informačná agentúra Sumaria news s odvolaním sa na údaje z informačného strediska spoločného štábu Irackej armády uviedla, že americká vojenská základňa Al…

  Projekt Zachráňme životy pomáha ženám 12 rokov, v rámci neho sa podarilo zachrániť 165 detí

  Bratislava 6. decembra 2019 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   V rámci 12-ročného fungovania projektu Zachráňme životy sa matkám, odkázaným na pomoc iných, narodilo 165 detí a darci prispeli na ich záchranu sumou takmer pol milióna eur. Agentúru SITA o tom informovala Elena Burešová, členka predsedníctva organizácie Fórum života. Dodáva, že v tomto roku…

  Plytváme potravinami? Pozrite koľko kíl Slováci ročne vyhodia

  Bratislava 6. decembra 2019 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Kým viac ako desatina ľudí vo svete hladuje, v Európskej únii končí v koši okolo 89 miliónov ton potravín ročne. Znamená to, že každý občan Únie vyhodí štyri jedlá týždenne, a to napriek tomu, že za ne utráca značnú časť príjmu. Jednou z príčin…

  Holandská vláda je nejednotná v otázke návratu detí džihádistrov zo Sýrie

  Brusel/Amsterdam 6. decembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Phil Nijhuis)   Skupina 23 manželiek džihádistov pôvodom z Holandska, ktorí odišli bojovať do Sýrie, sa obrátila na Najvyšší súd, aby sa mohli vrátiť domov spolu so svojimi 56 deťmi, ktoré holandské úrady chcú repatriovať. Uviedol v piatok spravodajský server DutchNews.nl Právnik Andre Seebregts, ktorý zastupuje…

  Predseda vlády SR Peter Pellegrini sa stretne s pápežom Františkom

  Bratislava 6. decembra 2019 (HSP/TK KBS/Foto:TASR-Jakub Kotian, SITA/AP-Andrew Medichini)   V nedeľu 8. decembra 2019 odcestuje predseda vlády SR Peter Pellegrini na návštevu Vatikánu V pondelok absolvuje premiér Peter Pellegrini audienciu u pápeža Františka a taktiež sa stretne so štátnym sekretárom kardinálom Pietrom Parolinom. Počas návštevy Vatikánu predseda vlády navštívi aj Pápežské slovenské kolégium sv.…

  Osvetlenie prezidentského paláca je nastavené, svietiť bude nabielo

  Bratislava 6. decembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Vladimír Benko)   Prezidentský palác má nastavené nové osvetlenie, väčšinou bude svietiť nabielo. Agentúru SITA o tom informoval v tlačovej správe hovorca prezidentky Zuzany Čaputovej Martin Strižinec. Osvetlenie paláca sa stalo témou počas uplynulých dní. Historická budova žiarila rôznymi farbami, čo niektorí ľudia vnímali ako dúhové…

  Sulík: SaS je za podpísanie Istanbulského dohovoru

  Bratislava 6. decembra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Ľudovít Vaniher)   Opozičná SaS je za podpísanie Istanbulského dohovoru. Na tlačovej konferencii to v piatok povedal predseda strany Richard Sulík. V súvislosti s dohovorom si vláda neplní body Akčného plánu na prevenciu a elimináciu násilia na ženách, tvrdí europoslankyňa Lucia Nicholsonová (SaS) „V dohovore možno…

  Arcibiskup Paríža Michel Aupetit: Aj nálepkovanie môže byť cenzúrou

  Paríž 6. decembra 2019 (HSP/TK KBS/RV CZ/Foto:Wikimedia)   „Cenzúra je vo Francúzsku faktom. Ak má niekto iný názor ako väčšina, nesmie hovoriť na verejných miestach. Ak máš iný názor, budeš označený za reakcionára alebo homofóba,“ hovorí parížsky arcibiskup Michel Aupetit V obšírnom rozhovore pre švajčiarsky portál 24heurs.ch sa arcibiskup Aupetit…

  Auto s piatimi mladými ľuďmi z Košíc skončilo prevrátené v rieke Hornád

  Bratislava/Košice 6. decembra 2019 (SITA/HSP/Foto:Facebook)   Hrozivo vyzerajúca nehoda sa stala vo štvrtok v Košiciach na ceste “Pri tuneli“ v smere od Ťahanoviec na Kysak. Auto, v ktorom sa viezlo päť mladých ľudí, skončilo v Hornáde Ako informovala košická krajská polícia, vozidlo zišlo z cesty a skončilo v rieke prevrátené…

  Pred Vianocami odštartuje nový televízny okruh - Trojka

  Bratislava 6. decembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) spustí pred Vianocami nový televízny okruh - Trojka. Jeho základom bude televízny archív. Trojka je prioritne zameraná na ľudí nad 60 rokov, ktorí preferujú domácu a archívnu tvorbu. Ako na dnešnej tlačovej besede informoval generálny riaditeľ RTVS Jaroslav…

  Srdcovka menom Neapol. Hamšík neľutuje odchod do Číny a dúfa, že na Vianoce napadne aspoň meter snehu

  Bratislava 6. decembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Už bezmála rok pôsobí v ďalekej Číne v tíme Ta-lien I-fang, ale na časy strávené v Neapole stále spomína s láskou. Nezabudli naňho ani ľudia v meste pod Vezuvom a v neapolskom klube, veď práve od "partenopei" prišla iniciatíva na napísanie publikácie o…

  Greta Thunbergová vyhlásila vojnu bielym mužom!?

  Bratislava 6. decembra 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Markus Schreiber)   "Zelené šialenstvo", ktoré zachvátilo západný svet, má vážne ekonomické následky. Ale dá sa celkom iste predpokladať, že ďalej to bude ešte zaujímavejšie. Dve hlavné symbolické postavy svetového "zeleného hnutia", Alexandria Ocasio-Cortézovo a Greta Thunbergová, dali dole masky ekologických aktivistiek a jasne vyznačili svoje…

  TopDesat

  Zábavné fotografie ti dokážu, že rodičia to majú občas ťažké

  0

  Rodičia to majú občas poriadne ťažké. Tieto zábavné fotografie ti dokážu, že byť rodičom je naozaj veľká zodpovednosť. A prečo je to tak? Pretože rodičom si nonstop - 24 hodín, 7 dní v týždni. Nedá sa to zastaviť ani ukončiť. Keď sa raz rozhodneš pre dieťa, musíš počítač so všetkým,…

  Títo ľudia dnes jednoducho nemali svoj deň

  0

  Každý z nás má lepšie dni a samozrejme aj tie horšie. To čo sa niekedy udeje si jednoducho nevyberáme a musíme tomu čeliť. Títo ľudia taktiež nemali svoj deň. Túto náhodu sa im však podarilo zdokumentovať a zverejniť na internete. Svojím nešťastím tak bavia celý svet a presne to je…

  Toto robia muži, keď sa ich polovičky rozhodnú ísť nakupovať...

  0

  Ktokoľvek tvrdí, že džentlmeni vymreli, s najväčšou pravdepodobnosťou nepočul o instagramovom účte "Miserable Men". Ten zhromažďuje a zverejňuje fotografie manželov a milencov, ktorých polovičky sa rozhodli ísť nakupovať... Každý muž to pozná. Konečne oddych, keď zrazu polovička zavelí - nakupovať. A my, muži, to stále musíme trpieť. Prečo? Aký možný dôvod môže…

  Ako zistíš, že máš obličkové kamene?

  0

  Ľudstvo pozná problém s obličkovými kameňmi už od roku 600 pnl. Muži sú okrem toho viac náchylný na túto chorobu ako ženy. V dnešnej uponáhľanej dobe sa toto ochorenie vyskytuje čím ďalej, tým častejšie. Príznaky môžu byť tiché, ale ak sa kamene pohybujú, príznaky budú vážne a veľmi bolestivé. Preto je dôležité, aby si…

  Život nám niekedy hádže polená pod kolená

  0

  Život nám občas dáva poriadne zabrať. Cítime sa, akoby nám hádzal polená pod kolená. Jediné, čo v takejto situácii môžeme urobiť, je sa poriadne zhlboka nadýchnuť a ostať pokojnými. Veď predsa nikdy nebolo tak zle, aby nemohlo byť ešte horšie. Prípadne nikdy nebolo tak, aby sme sa na tom nemohli…

  10 faktov o Mikulášovi, ktorý nám prináša sladkosti, ale aj zemiaky

  0

  Tak a je to tu. Opäť ubehol skoro celý rok a ty si si to uvedomil práve teraz, keď si vošiel do obchodných centier, prešiel si sa po námestí alebo máš zapnutú televíziu. December. Vianočné piesne dopĺňajú atmosféru hemživých ľudí, ktorí sa snažia vykúpiť všetky zásoby majonézy, vajec a zemiakov. Zasa nastal ten…

  Vo svete IT

  Čína zavádza kontroverzný zákon, pomocou ktorého bude zbierať skeny tváre od svojich občanov

  0

  Čínski zákazníci, ktorí si zakúpia novú SIM kartu, alebo sa zaregistrujú u nového mobilného operátora, si budú musieť nechať oskenovať tvár. Jedná sa o nový zákon, ktorý bol uvedený do platnosti 5.12. 2019. Čína chce týmto zabezpečiť „ochranu osobných práv občanov v kyberpriestore.“ Kontroverzný krok Na jednu stranu sa môže…

  Nokia predstavila chytrú televíziu, ktorá beží na OS Android TV 9.0. Cenou a špecifikáciami konkuruje hlavne spoločnosti Xiaomi

  0

  Spoločnosť Nokia, ktorú skôr poznáme vďaka mobilným telefónom, predstavila svoju prvú chytrú televíziu s  55“ 4K obrazovkou, ktorá podporuje HDR10. Beží na operačnom systéme Android TV 9.0, a záujemcovia za ňu zaplatia 600$. Na tému upozorňuje portál Neowin.net. Chytrá televízia od Nokie je realitou Novo predstavená televízia  disponuje 4K IPS…

  Nová Opera 55 pre Android smartfóny dostáva plne prispôsobiteľný Tmavý režim. Pozrite sa ako vyzerá

  0

  Nová verzia internetového prehliadača Opera 55, ktorá je dostupná už aj v našom regióne, dostala viacero nových funkcionalít so sústredením na prispôsobenie Tmavého režimu. Prispôsobiteľný Tmavý režim Opera po novom umožňuje kompletne si prispôsobiť Tmavý režim. Konkrétne umožňuje automatické zapnutie, v určitom časovom intervale, možnosť úpravy farebnej schémy, ako aj podsvietenia.…

  Teleskop NASA zachytil jedinečný úkaz. Po prvýkrát sa podarilo zaznamenať „výbuch“ kométy

  0

  Satelit americkej NASA, slúžiaci na pozorovanie vzdialených exoplanét, zachytil jedinečný úkaz. Na záberoch možno vidieť výbuch kométy, ktorá sa spontánne zapálila a vybuchla v enormnej explózii. Satelit zachytil časozber tohto úkazu. Jedná sa o video v nízkej kvalite, avšak po prvýkrát máme možnosť pozrieť sa na takúto situáciu. Astronómovia hovoria,…

  Na Androide vyčíňa ďalší spyware, ktorý vytvára screenshoty bez vedomia používateľa. Toto sú zdrojové aplikácie so škodlivým kódom

  0

  Zariadenia s mobilným operačným systémom Android sú opäť vystavené vážnemu bezpečnostnému riziku, ktoré predstavuje nedávno objavený spyware s názvom CallerSpy. Ten sa do zariadení dostáva pomocou „chatovacích“ aplikácií, ktoré sú zverejnené na pochybných stránkach s doménou http://gooogle[.]press/. Na nový spyware poukázal portál TrendMicro.com. Tvári sa ako nevinná chatovacia aplikácia CallerSpy…

  Robotický vysávač Xiaomi Viomi V2 s funkciou mopovania s týmto kupónom kúpiš v skvelej zľave. Doma ho môžeš mať už o pár dní!

  0

  Píše sa rok 2019 a ty sa stále trápiš s ručným vysávaním? Zabudni na to a zaobstaraj si tohto pomocníka, ktorý je vynikajúcim príkladom technológie z 21. storočia. Pokiaľ máš v domácnosti parkety, či kachličky, zabiješ dve muchy jednou ranou. Tento robotický pomocník totižto po boku vysávania môže pomopovať aj…

  TopSpeed

  Najdrahší kľúč od auta na svete

  1

  Aký zmysel má klúč, ktorý je drahší ako väčšina dnešných superáut? Presne tak, úplne žiadny. No aj tak je vždy zaujímavé, keď sa do obyčajnej veci nalejú poriadne peniaze. Bugatti Chiron nie je auto pre ľudí, ktorí považujú cenu za problém. Táto skupina zákazníkov sa chce hlavne ukazovať. Najdrahší kľúč od auta im vyrába…

  VW e-Golf vyrobili už pre stotisíc majiteľov

  12

  Elektromobilita je v rozmachu, každú chvíľu predstavia nový elektromobil. Volkswagen model e-Golf predstavil ešte v roku 2014. Medzičasom plne elektrických áut oznámili a predstavili viacero. Jubilejný VW e-Golf však aj napriek obmedzeniam oslávil presne stotisíceho zákazníka. To na elektrické autá skutočne nie je málo.

  Ďalšie fakty o benzíne E10. Do Felicií ho netankujte

  34

  Od 1. januára 2020 budeme na čerpacích staniciach tankovať nový benzín s označením E10. O jeho ekologickom prínose sme už počuli mnoho, čo však znamená prechod na E10 pre bežných motoristov, ktorých trápia úplne iné veci? A čo bude s benzínom E5? Hľadali sme ďalšie odpovede. 

  Mercedes odporúča palivá OMV MaxxMotion

  4

  Špičkové autá potrebujú kvalitné palivá, prémiový benzín OMV MaxxMotion zase umožňuje najlepšie využiť potenciál motora. Úzka spolupráca medzi spoločnosťami OMV a Mercedes-Benz je preto logickým krokom. Obe značky sa stanú partnermi, pričom spolupráca bude postavená na vzájomnej podpore komunikácie.

  Dieselgate nekončí. VW má po razii znova čo vysvetľovať

  3

  Zdá sa, že mediálne známa aféra Dieselgate nemá konca kraja. Tento týždeň mala nemecká centrála koncernu Volkswagen znova návštevu z nemeckej prokuratúry. Jej pracovníkov zaujímali dokumenty týkajúce sa relatívne nového naftového motora EA288. O čo presne ide, zúčastnené strany taja. Motor EA288 mal pritom slúžiť na „očistenie“ mena fabriky. Zrejme sa tak nestalo.

  Hyundai Sonata už aj vo verzii N-Line. A rovno s motorom 2.5 T-GDi

  0

  Hoci sa Hyundai Sonata zatiaľ do Európy nedostal, automobilka ho prezentuje ako globálny model. Jeho príchod na trhy EU zatiaľ nikto oficiálne nepoprel, aj preto sa o ňom na Starom kontinente hovorí čoraz častejšie. A rozhodne je o čo stáť. Fabrika už testuje aj „ostrú“ Sonatu N-Line. Zaujímavý je aj jej motor –…

  KAMzaKRÁSOU

  Vieš, kde stráviť Vianoce? Vymeň zimný kabát za plavky!

  3

  Pýtate sa, kde stráviť Vianoce tento rok? Čo tak skúsiť nejakú tropickú destináciu? Vianoce v trópoch môžu byť obrovským zážitkom a príjemným únikom pred každoročným sviatočným zhonom a stresom. Dali by ste sa nahovoriť?

  Recept: Zdravé zimné smoothie, ktoré vás zahrejú aj ochránia

  4

  Tieto obľúbené nápoje nie sú ideálne len na letné obdobie. Niektorí z nás si bez nich nevedia predstaviť ráno a iní si ich doprajú len čas od času. No vedeli ste, že sú ideálne aj počas zimného obdobia? Stačí len niektoré letné ingrediencie zameniť za tie zimné a vytvoríte si zdravé smoothie, ktoré…

  Už si vyskúšala kôprový olej? Rozhodne ho budeš milovať!

  2

  Už pravidelne vám prinášame rozličné zaujímavé a najmä užitočné informácie o najrôznorodejších múkach, prírodných sladidlách. semienkach, orieškoch či olejoch. Je ich skutočne mnoho a výber v prípade rozsiahlej ponuky môže byť veľmi náročný. Práve preto vám stále predstavuje nové a nové potraviny, ktoré dokážu v pozitívnom smere ovplyvniť naše telo…

  Čo všetko sa dá prať v práčke? O tomto si možno vôbec netušila!

  2

  Slúži vaša práčka v domácnosti iba na pranie oblečenia? Nebojte sa ju využiť trochu netradičným spôsobom a vyperte v nej napríklad koberčeky do auta alebo topánky. Čo všetko sa dá prať v práčke? Nebojte sa a využite jej schopnosti na maximum!

  Ako používať vône vo Feng Šuej? Ktoré dokážu zmeniť náladu?

  2

  Príjemná vôňa domova priaznivo vplýva na našu celkovú pohodu. Je potešením byť v dome, ktorý dobre vonia. Vo Feng Šuej sa používajú vône a aromaterapia na podporu harmónie a rovnováhy. Vhodne zvolenou vôňou môžeme síriť dobrú náladu, povzbudiť kreativitu, upokojiť alebo povzniesť ducha. Aké vône vo Feng Šuej dokážu navodiť príjemnú atmosféru?  

  Najdivnejšie spôsoby, ako si ľudia zarábajú peniaze: To vážne?!

  8

  Je množstvo profesií, ktoré existujú a ktorým sa ľudia venujú. Na jednej strane existujú také bežné, ktorým sa venuje množstvo ľudí, no natrafiť môžete aj najmodernejšie profesie, akou je napríklad pilot dronov, manažér šťastia a pod. To však ani zďaleka nie je všetko. Ľudia sú totižto vynaliezavé tvory a verte či nie, dokážu…

  Svetlo sveta

  Pápež náhle zrušil blahorečenie arcibiskupa Sheen stanoveného na 21.12.

  0

  Blahorečenie jedného z najviac sledovaných predstaviteľov katolíckej Cirkvi v 20. storočí, arcibiskupa Sheena sa náhle zrušilo. Dôvod má byť požiadavka pôvodne nemenovaných amerických biskupov, ktorí Svätému otcovi navrhli oddialiť tento termín a ešte hlbšie preskúmať život arcibiskupa. Biskup Peorie, ktorý je zodpovedný za blahorečenie reagoval na toto náhle rozhodnutie slovami,…

  Úmrtie: Zomrel Ján Brichta, spolutrpiteľ blahoslaveného Titusa Zemana

  0

  Ján Brichta, účastník tretej výpravy Titusa Zemana, spolu s ním odsúdený, trpiteľ za vieru zomrel vo veku požehnaných 91 rokov vo štvrtok 28. novembra 2019. Saleziánsku rodinu o úmrtí informovala dcéra zosnulého. Označila ho za „saleziána celým svojím životom“. Pohrebné obrady sa budú konať v Katedrále svätého Martina v Bratislave…

  Arcibiskup Paríža Michel Aupetit: Aj nálepkovanie môže byť cenzúrou

  0

  „Cenzúra je vo Francúzsku faktom. Ak má niekto iný názor ako väčšina, nesmie hovoriť na verejných miestach. Ak máš iný názor, budeš označený za reakcionára alebo homofóba,“ hovorí parížsky arcibiskup Michel Aupetit. V obšírnom rozhovore pre švajčiarsky portál 24heurs.ch sa arcibiskup Aupetit vyjadril ku kauze Sylviane Agacinskiovej. Táto francúzska filozofka…

  Grécka pravoslávna cirkev bude v Grécku aj naďalej štátnou cirkvou

  0

  Grécky parlament odmietol zmeny a doplnenia ústavy, ktoré by zaviedli oddelenie Gréckej pravoslávnej cirkvi od štátu. V tejto krajine má štatút štátnej cirkvi. Prezident a ministri prisahajú arcibiskupovi Atén a celého Grécka. Kňazi sú platení zo štátneho rozpočtu. V roku 2018 sa ľavicová vláda Alexisa Tsiprasa ujala iniciatívy na oddelenie…

  O tri mesiace sa otvoria archívy Pia XII. – rozhovor s prof. Hrabovec

  0

  Vo formáte podcast prinášame rozhovor s členkou Pápežského výboru pre historické vedy prof. Emíliou Hrabovec o význame sprístupnenia fondov pontifikátu Pia XII. vo vatikánskych archívoch. Členka Pápežského výboru pre historické vedy prof. Emília Hrabovec sa v závere novembra zúčastnila v Ríme na stretnutí Medzinárodného komitétu historických vied. Členom tejto organizácie je…

  Pápež súhlasil s vrátením relikvie jasličiek do Betlehema

  0

  Medzi najpoprednejšie relikvie v Cirkvi patrí, popri fragmentoch Svätého kríža, tŕňovej koruny, ktorá bola uchovávaná v parížskej katedrále Notre Dame, aj fragment jasličiek, v ktorých bol uchovávaný po svojom narodení Ježiš Kristus. Fragmenty jasličiek sa uchovávali v Ríme potom čo moslimovia dobili v siedmom storočí Jeruzalem. Jasličky boli od siedmeho…

  Armádny Magazín

  Českí poľovníci nesúhlasia so zamietnutím ich žaloby Európskej únie

  0

    Prinášame vyjadrenie Českomoravskej poľovníckej jednoty k rozhodnutiu Súdneho dvora EÚ vo veci žaloby Česká republika vs. Európsky parlament a Rada EÚ proti novelizovanému zneniu doplnená smernicou Európskeho parlamentu a Rady o kontrole získavania a vlastnenia zbraní. Česká republika sa žalobou

  Ak chceme vychádzať s Ruskom, nesprávajme sa ako idioti

  0

  5. 12. 2019 / Daniel Veselý. Som vcelku milo potešený tým, že sa reakcia tuzemských novinárov, politikov a užívateľov sociálnych sietí na Novotného klauniády v ruskej štátnej televízii rôzni. Nejde o monolitickú litániu, ako by sa dalo očakávať, hoci táto nafúknutá kauza zbytočne odsáva energiu oveľa dôležitejším problémom, v prvo

  V Košiciach odštartovala zimná liga v dynamickej streľbe

  0

  Dňa 1.12.3019 sa konala v priestoroch obchodného centra Optima, strelecká súťaž 2CS Winter league podľa pravidiel IPSC. Zaujímavosťou tejto súťaže je, že sa strieľajú 4 strelecké situácie podľa pravidiel IPSC v dynamickej streľbe, na jednom mieste. Strelci mohli využiť možnosti , ktoré ponúka aj areál Steam Factory a mnohí prišli…

  Američania vyvíjajú nové super podvodné strelivo

  0

  Tradičné guľky pod vodou rýchlo spomalia, takže sú takmer neúčinné. Metóda známa ako „superkavitácia“ umožňuje objektom letieť vo vode oveľa vyššími rýchlosťami. Tieto guľky by mohli fungovať s existujúcimi zbraňami a mohli by urobiť špeciálne sily ešte smrteľnejšími. Spoločnosť DSG Technologies, vyvíja nové strelivo, ktoré môže letieť  vo vode tým, že

  Najlepší poddôstojník za výcvikový rok 2019 je nadrotmajster Andrej Brzuľa z taktického krídla Sliač

  0

  V priestoroch žilinského 5. pluku špeciálneho určenia sa 3. decembra uskutočnil výber najlepšieho poddôstojníka OS SR za výcvikový rok 2019. Komisia pod vedením Hlavného poddôstojníka OS SR štábneho nadrotmajstra Marcela Kaniaka nakoniec rozhodla, že sa ním stal nadrotmajster Andrej Brzuľa, starší technik – špecialista- inštruktor skupiny obsluhy trenažéra 2. taktickej

  EÚ sa desí slobody vlastných občanov - zamietol českú žalobu proti zbraňovej smernici

  0

  Súdny dvor EU dnes vyniesol rozsudok, ktorým podľa očakávaní ZAMIETOL ČESKÚ ŽALOBU proti zbraňovej smernici. Rozhodnutie súdu nás len utvrdzuje v názore, že EU sa desí slobody vlastných občanov a je zónou umierajúcej demokracie.   ROZSUDOK SÚDNEHO DVORA (veľká komora) z 3. decembra 2019

  Tvoja Svadba

  Očarujúca bordová svadobná výzdoba: Určite si získa aj teba!

  0

  Rozprávková zimná svadba je pre niektorých splneným snom. Na rozdiel od tradičnej letnej svadby má tá v zime niekoľko zásadných výhod. Máte jasnú predstavu o tom, ako by mala vaša svadba vyzerať? Túžite po niečom originálnom? Bordová svadobná výzdoba bude pre vás jasná voľba.

  Svadba s malým rozpočtom: Ako zorganizovať svadbu snov?

  0

  Túžite po rozprávkovej svadbe, avšak máte obmedzený finančný rozpočet, ktorý nemôžete prekročiť? Aj napriek tomu môže byť váš svadobný deň dokonalý. Svadba s malým rozpočtom nie je žiadny problém. Prinášame vám tipy, vďaka ktorým na svadbe ušetríte a napriek tomu si jeden z najdôležitejších dní svojho života užijete podľa svojich…

  Ako napísať dobrý príhovor? Čo ľudí zaručene dojme?

  0

  Zacinkanie na pohárik počas svadobnej hostiny predchádza tradičnému príhovoru. Kto sa ho zvyčajne ujíma a aké slová zvoliť, aby oko nezostalo suché, úsmevmi sa nešetrilo a osadenstvo bolo patrične dojaté? Svadobný príhovor zvyčajne patrí otcovi nevesty a svedkovi ženícha. Dávno ale toto nepísané pravidlo neplatí do bodky, a tak sa na každej…

  Ako zvládnuť svadbu s pokojom? S našimi tipmi to zvládneš!

  0

  Nevesty sa na svoj veľký deň tešia. Prekážkou by nemal byť ani stres. Všetko sa dá totiž zvládnuť s pokojom. Ako zvládnuť svadbu s kľudom? Prejdite si naše svadobné tipy, ako to docieliť.

  Svadobný šál pre nevestu na zimnú svadbu: Zahreje aj očarí!

  2

  Doposiaľ sa nevesty akosi báli zimných svadieb. Predsa len je vonku zima a zladiť kabátik k svadobným šatám nie je vôbec jednoduché. Dokonca sa zimným svadbám práve kvôli tomu väčšina neviest vyhýba, a to aj napriek tomu, že by v zimnom období ušetrili. Zimná svadba má rovnako ako tá letná čosi do seba. Všetko…

  Najznámejšie svadobné tradície: Staré verzus nové

  2

  Určite ako každá nevesta a ženích, premýšľate nad tým, aké tradície zapojiť práve do vášho svadobného dňa. Nič ale nie je povinnosť. Je to váš deň a ak si ho chcete usporiadať sami podľa seba, nikto sa na vás hnevať nebude. Súboj svadobných tradícií vám pomôže vybrať si tie vaše. Najznámejšie…

  Tvoje Zdravie

  Vylučuje sa počas pôrodu aj sexu: Toto je oficiálny hormón lásky!

  0

  Viete, ktorý hormón v tele môžeme označiť ako oficiálny hormón lásky? Nazýva sa oxytocín a najčastejšie sa spája s pôrodom a s dojčením. Oxytocín je však oveľa silnejší a nemá na svedomí “len” narodenie nového človiečika. Vyskumy ukázali, že sa vylučuje aj pri nadviazaní novej známosti, pri sexe, ale aj…

  Ľudský papilomavírus: Čo by sme mali vedieť o HPV? Ako sa prenáša?

  0

  Ľudský papilomavírus je známy aj pod skratkou HPV. Infekciu týmto vírusom radíme v súčasnej dobe medzi najčastejšie pohlavne prenosné infekcie. Po vstupe do organizmu nemusí vírus spôsobovať veľmi dlhú žiadne zdravotné ťažkosti. Jeho prítomnosť v tele však môže z dlhodobého hľadiska zvyšovať riziko rozvoja mnohých vážnych ochorení, akým je napríklad v prípade…

  Obávaná, ale život zachraňujúca! Čo je kolonoskopia a ako prebieha?

  0

  Nedávno sme vám priniesli článok o tom, čo je gastroskopia a ako prebieha. Toto pomerne obávané vyšetrenie môže byť veľmi nápomocné pri diagnostike mnohých vážnych ochorení tráviacej sústavy. Hoci vyzerá jeho priebeh trochu nepríjemne, spravidla ho pacienti zvládnu veľmi dobre. Podobne obávaným vyšetrením, ak nie ešte viac, je takzvaná kolonoskopia.…

  Ako sa stravovať pri vysokom krvnom tlaku?

  0

  Vysoký krvný tlak predstavuje zdravotný problém, ktorý v dnešnej dobe trápi obrovské množstvo jedincov, a to nielen starších, ale aj stále mladších. Ide o takzvané civlizačné ochorenie. O vysokom tlaku sa pritom často hovorí ako o akomsi tichom zabijakovi. Nebolí, dlho nemusí spôsobovať žiadne ťažkosti, no v skutočnosti ide o…

  Príčiny ženskej neplodnosti: Čo sa ukrýva za problémami s počatím?

  0

  Nedávno sme vám priniesli článok o tom, aké sú príčiny mužskej neplodnosti. V súčasnej dobe je pritom splodenie potomka skutočne častým problémom, pričom o mužský aj ženský problém. Dnes sa pozrieme na to, aké sú príčiny práve ženskej neplodnosti. V prípade, že pár má už rok problém s počatím aj…

  Poznáte účinky cesnakového oleja? Pripravte si ho doma ihneď!

  0

  Cesnak kuchynský, latinsky Allium sativum, je rastlina z čeľade cesnakovité. Jeho domovinou je pravdepodobne centrálna oblasť Ázie. Od nepamäti sa jeho guľovitá cibuľa, zložená z niekoľkých strúčikov prekrytých bielym až purpurovým obalom, využíva nielen ako zelenina a korenina, ale uplatenie našiel aj v tradičnej ľudovej medicíne. Reč je o jednej z najstarších liečivých…