Ak chceme pochopiť význam slov ľavica a pravica potom je potrebné odhaliť rozdiel medzi ultra pravicou a ultra ľavicou. A aký je skutočný rozdiel medzi nimi? ten je totožný s rozdielom medzi ilúziami a realitou, konkrétne medzi peniazmi a človekom, ktoré sú reálnym obsahom týchto pojmov. Peniaze sú len ilúziou o realite, ktoré sa človeku exponenciálne odcudzujú. Ultra-pravici človek slúži len ako hnojivo na rozmnožovanie peňazí!!!
Delenie politikov na ľavicu a pravicu z hľadiska ekonomického je jav historický (dočasný). Po nastolení ekonomickej spravodlivosti virtuálne osoby stratia možnosť dosahovať a koncentrovať ZISKy. Ilúzie sa tak naviažu na realitu a nebudú môcť spôsobovať entropiu (antagonizmus) v spoločnosti.
Makroekonómia a ultra-pravica hlása také nezmysli, akože peniaze a duchovia v podobe právnických osôb a podnikateľských subjektov tvoria reálne hodnoty a preto im patrí ZISK, zatiaľ čo ultra-ľavica za tvorcu reálnych hodnôt považuje len a len človeka. Pravici chýbajú peniaze, ľavici chýba cieľavedomá práca pre spoločnosť!
Pravica dnes organizuje „najväčší experiment menovej politiky v dejinách“ Rothschild (TU), tak postavme sa jej a začnime konečne hovoriť nie o peniazoch, ale o človeku a tejto krásnej plane, a o ich reálnych potrebách. Hlad a vojny kvária túto spoločnosť a my sa naháňame za hlúpymi peniazmi.
Oj, ojojój! Človeče! Ešte stále máš odvahu hovoriť si HOMO SAPIENS?
Čo bude cieľom ultra ľavice?
Odstránenie zo spoločnosti makroekonomického učenia, ktoré je učením zlodejov a podvodníkov a tomuto cieľu je uspôsobené aj naše zákonodarstvo.
Jeho výsledkom je ekonomická (iluzionistická) entropia ktorá smeruje ku skaze alebo sa ventiluje na úkor človeka . Straty sa socializujú a ZISKy ktoré straty spôsobili si privatizujú virtuálne osoby a následne ich šedé eminencie. Je načase toto učenie z našej spoločnosti odstrániť a rozprestrieť na celú spoločnosť princípy mikroekonómie. V tej nič také nehrozí, lebo rozumné úsilie spoločnosti nesmeruje ku ZISKu (ktorý pančuje realitu) ale k transparentnému rozdeleniu celospoločenskej produkcie bez ziskov a strát. Toto je základný princíp mikroekonómie ktorej obrazom je „vnútropodnikové účtovníctvo“. Nuž a to je to čomu rozumie každá účtovníčka. Tu sa kradnúť nedá, kradne sa na trhu, kde kradne ten čo „kupuje aby predal“ (produkty či prácu) a aby dosiahol ZISK, a okradnutý je ten čo „predáva aby prežil“ (prácu alebo aj to posledné čo vlastní)!!!
Je zrejme, že v danom prípade ide o ekonomickú a z nej plynúcu politickú a morálnu diskrimináciu triedy riadenej triedou riadiacou (ovládajúcu spoločnosť pomocou fiktívnych duchov a peňazí) čo je v príkrom rozpore s § 14, Európskeho dohovoru o ľudských právach!
Je návrh na jednotnú ekonómiu založenú na mikroekonómii technický reálny?
V 19 storočí sa o tom ešte nemohlo ani snívať. V 20 storočí, v čase diernych štítkov by to bola ešte utópia ale dnes IT poskytujú všetky možnosti na to aby princípy mikroekonómie ktoré sú prísne vedecké, vytvárajúce podmienky pre transparentnú a spravodlivú spoločnosť, sa stali realitou v každej ekonomickej jednotke. A to počnúc jedincom, cez rodinu, závod, rezort, obec, región, štát až po celosvetový priestor. Človek potrebuje hospodáriť s reálnymi statkami a nie s bezprizornými peniazmi.
O tom sa Marxovi nemohlo ani snívať ale iný mysliteľ ktorý žil v 20-tom storočí, v USA David Bohm už takýto sen vyjadril takto:
°°°Chápanie planéty Zem ako jedného celku, jedného organizmu, realita jednej globálnej ekonomiky a jednej globálnej svetovej civilizácie dáva možnosť vrátiť pôvodný význam ekonómii avšak na báze holistickej paradigmy. Globálna svetová ekonomika by potom mala byť chápaná, ako jeden celok, ako jedno hospodárstvo, a ekonómia ako veda sa môže zaoberať fungovaním tohoto hospodárstva ako celku a najmä jeho zákonitosťami. Zem potom môžeme chápať ako svoj dom a ako k svojmu domu sa potom budeme k zemi správať. °°°
Žijeme v 21 storočí a tak ten sen pretavme v skutočnosť nech je už konečne mier na tejto zemi a prestanú hlúpe vojny kvôli bezpracným ziskom, pančujúc reálne potreby a kynožiac človeka i prírodu!!!
Načo je nám makroekonómia ktorej nerozumejú ani jej čelný predstavitelia, keď máme v talóne vedu ktorej rozumejú už stredoškolský vzdelaný ľudia? Ľud potrebuje vedu ktorej bude rozumieť a nie šarlatánstvo a šarlatánov ktorí nerozumejú ani sami sebe!!!
Záver
Článok hodnotovo zodpovedá Manifestu komunistickej strany a návrh na odstránenie makroekonómie strategickému cieľu z manifestu „V tomto zmysle môžu komunisti zhrnúť svoju teóriu do jedinej vety – zrušenie súkromného vlastníctva“ na baze ktorej vznikol a existoval socializmus. V mikroekonómii vlastníctvo sa stáva nepodstatným, pretože tu je každý odmeňovaný za prácu v podobe mzdy, odmien a pod.. ZISKy sa nerozdeľujú na základe vloženého kapitálu. Zisk v ekonomický uzatvorenej jednotke (celej spoločnosti) matematický je nereálny a teda niet čo rozdeľovať! Rozšírená reprodukcia sa realizuje z reálne vytvorenej nadhodnoty a nie zo zriedenej a ukradnutej reálnej hodnoty pomocou peňazí. Toľko ku strategickému cieľu ultra-ľavice.
Upozornenie
Za vedu považujem len odhalenie elementárnej podstaty ekonomickej a z nej plynúcej spoločenskej a politickej entropie (antagonizmu) v spoločnosti (ZISK) čo vedie k nevyhnutnému kolapsu spoločnosti. Poslaním ultra-ľavice je preto čo najskôr odstrániť túto príčinu a tak predísť tomu najhoršiemu čo možno z narastajúceho napätia očakávať.
Všetko ostatné je už vecou taktiky a teda „premennej“, podľa konkrétnych historických, technických a politických podmienok. Časť z nich ako možné varianty riešení je obsiahnutá v mojej knihe „Lúpež storočia a NEOEKONÓMIA“ a cca stovke článkov ktoré boli zverejnené na internete alebo putovali po samizdate. Ak by som mal z nich niečo dôležitejšie vybrať tak by to bol návrh na definíciu pevného základu pre nový typ peňazí, aby sa stali objektívnym obrazom reality a odstránili sa tak falošné až bezprízorné manipulácie s nimi.
Týmto odsekom chcem pre diskusiu a budúcnosť zabrániť tomu aby sa moje názory stali „nedotknuteľným náboženstvom“ ako sa to stalo s marxizmom, keď pre maličkosti bola z neho zlikvidovaná podstata a následne aj socializmus.
Reálnosť navrhnutého riešenia.
IT technológie a vedenie celonárodnej mikroekonomickej agendy s tým nebudú mať žiaden problém. Mikroekonomické zásady a práca s nimi dnes sa používa v podstatne väčších ekonomických jednotkách ako je ekonomika Slovenska. Samozrejme bude potrebné tieto zásady dopracovať a prepojiť celu radu agend ktoré si dnes navzájom konkurujú a okrádajú sa. Konkurencia tak bude nahradená celospoločenskou kooperáciou. TRH a súperenie nebude likvidované ale bude vnútorným problémom spoločnosti a teda transparentné a nie ako doteraz anonymné, a živelné.
Poznámky na záver:
-
Ak toto pripomína niekomu boj lekárskej vedy so šarlatánmi v stredoveku tak je na správnej ceste k pochopeniu súčasného rozháraného sveta, sveta v ktorom na základe ľudskej hlúposti ktorou sa riadi, umierajú ľudia od hladu, na banálne choroby a na frontoch!
-
Fyzikálne perpetuum mobile vyznáva a zaoberá sa ním pár ľudí napriek tomu, že je to nezmysel. Ekonomické perpetuum mobile „tvoriace ZISK bez ujmy na realite“ vyznáva celá spoločnosť napriek tomu, že je to rovnako len klamstvo aby sa vlastník (tvorca) virtuálnej osoby v elegantných rukavičkách zriedením reálnej hodnoty či nadhodnoty vzniknutý prebytok ukradol a neušpinil si „pritom ruky“ .
Nech je nám hanba, že tak elementárnu logiku nevieme pochopiť a osobitne čelným predstaviteľom tejto spoločnosti a vedy!!!