• Voľba Harabína je voľbou pre skutočnú zmenu.

  Publikované 13.03. 2019 o 12:56 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Výber kandidátov na prezidenta sa blíži k finále. Prieskumy ukazujú, že sa zužuje na Čaputovú, Šefčoviča, Harabína a v niektorých prieskumoch na Kotlebu. Iní už ťažko môžu ohroziť túto štvoricu. Podľa toho sú aj záverečné vystúpenia v diskusiách v Markíze, TA3 a RTVS. Dokonca podľa jedného z prieskumov hrozí, že pani Čaputová bude do funkcie prezidenta zvolená už v prvom kole. Je pokrytecké písať, že ich pozície môže ešte niekto ohroziť. Je to veľmi malá pravdepodobnosť.

  Pozorne som si vypočul všetky vystúpenia týchto kandidátov vo vysielaniach TA3, Markízy a na rozhlasových staniciach a v závere si ich pozriem aj vo vysielaní RTVS. Akí sa javia podľa mňa  títo kandidáti, ktorých zvolenie jedného z nich sa rovná skoro istote.

  V prvom rade treba povedať, že z odborného hľadiska je zrejmé, že na funkciu sú najlepšie pripravení Maroš Śefčovič a Štefan Harabin. Prvý ako kariérny diplomat s bohatými skúsenosťami a kontaktmi v rámci celej Európy. Druhý ako predseda Najvyššieho súdu SR  a minister spravodlivosti s hlbokými znalosťami ako domáceho, tak aj zahraničného práva. Oproti tomu pani Čaputová je iba teoretičkou práva s malými praktickými skúsenosťami a bez zahraničných kontaktov. Marián Kotleba so skúsenosťami banskobystrického župana je na tom o niečo lepšie, ale jeho medzinárodné účinkovanie by malo veľmi obmedzené možnosti.

  Žiaľ volebná kampaň ako aj otázky moderátorov sa málo venujú odbornej pripravenosti kandidátov, ale oveľa radšej sa zaoberajú rôznymi „pikoškami“. Časť moderátorov si zvykla skákať do reči kandidátom, nenechať im dopovedať veci odborného charakteru a snažia sa ich vyviesť z konceptu. Diskusie potom vyzerajú ako súboje v boxerskom ringu.

  Niekoľko poznámok k jednotlivým kandidátom.

  Zuzana Čaputová je liberálka, ktorá súhlasí s terajším zákonom o potratoch,  podporuje ideológiu LGBTI, ktorá duchovne mrzačí našu mládež a podľa nej manželstvá homosexuálov si môžu adoptovať aj deti. Hovorí, že ak im vytvoria prostredie „lásky“ lepšie ako v rodinách s otcom a matkou, tak s tým nemá problém.

  Interpretuje to však ako svoje názory a vytvára atmosféru, že to nemôže ovplyvniť výkon jej funkcie prezidenta, čo samozrejme nie je pravda. To sa jednoducho nadá. Verejne tiež deklaruje, že  považuje za normálne ak ako vedúci predstaviteľ štátu bude žiť s partnerom bez uzavretia riadneho manželstva, hoci doteraz to bolo nemysliteľné. Nemyslí si, že by to znižovalo dôstojnosť jej reprezentácie Slovenska, ako doma, tak pri medzinárodných stykoch. Rovnako aj jej postoj k nežiaducej migrácii a presadzovaniu suverenity Slovenska je veľmi problematický.

  Vzhľadom na jej názory však ťažko môžeme od nej očakávať, že bude podporovať prolife aktivity, že bude pri vymenovávaní ústavných sudcov, a vôbec všetkých funkcionárov, ktorí sú v právomoci prezidenta republiky zohľadňovať, že naše pravidlá pre život sú postavené na cyrilo-metodskom dedičstve a kresťanskej morálke.

  Vyvažuje to svojim bojom proti korupcii a bližšie nedefinovanému zlu. Hoci sa stále hovorí o nej ako o bojovníčke proti skládke odpadu v Pezinku informácie o jej osobnosti a odbornej spôsobilosti vykonávať funkciu prezidenta sú nedostatočné. Vyzerá iba ako reklamný produkt bez hlbšieho poznania skutočných schopností.

  Rovnako aj jej strana doteraz neexistovala a nik nevie ako sa bude správať, keď sa dostane k moci. Progresívne Slovensko, ktorého je podpredsedníčka je ideologickým pokračovateľom SMER-u, ale s jasným profilovaním ku gender ideológii a vzhľadom na takých aktivistov ako je poslanec Poliačik, vyskočený teológ Kocúr aj s protikresťanským obsahom. Jej kandidatúra bez ohľadu na výsledok je tiež akciou aktívnej propagácie tejto novej strany.

  Naletia na to kresťania na základe jej pekných rečí a vzhľadu ? Podporia jej zvolenie svojimi hlasmi? Predstavitelia kresťanských cirkví a Židovskej obce svojim vyhlásením z Badína jednoznačne odmietli takúto politiku a jej reprezentantov https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20190304018 . Čo na to povedia svojim hlasovaním občania Slovenska hlásiaci sa k takémuto hodnotovému svetu.

  Maroš Šefčovič je umiernený liberál, ktorí s terajším potratovým zákonom súhlasí. Odmieta však homo manželstvá a adopciu detí homosexuálmi a deklaruje, že tradičné rodiny sú pre neho najväčšou hodnotou. K stiahnutiu podpisu z pod Istanbulského dohovoru sa nevyjadruje. V problematike presadzovania ideológie LGBTI je však už opatrnejší. Ak však vidíme na práci terajšej vlády, ako sa táto ideológia postupne presadzuje plíživým spôsobom a tak si netreba robiť ilúzie. Tolerovanie aktivít mimovládnych organizácii, ktoré s touto ideológiou chodia po školách, štátna finančná podpora neziskoviek s takýmto zameraním,  zamestnávanie ľudí presadzujúcich takéto pohľady na svet v štátnej správe, to sú prejavy tej dvojtvárnej politiky ľavice. O jeho podpore kandidátom SMER-u do rôznych funkcií, ktoré sú v kompetencii prezidenta je zbytočné aj písať. Pozitívom, ktorým oslovuje voličov je jeho kvalifikované a slušné vystupovanie. Určite aj medzinárodné uznanie, aj keď jeho prílišná ústretovosť Bruselu nie je žiadnym pozitívom.

  Deklaroval sa ako liberálny kresťan, ktorý k niektorým princípom sa prihlásil. Uveria mu to voliči ?

  Štefan Harabin deklaruje, že splní všetky kritériá, ktoré kresťania vyžadujú od prezidenta. Jednoznačne vo svojich stanoviskách je proti potratom, ideológii LGBTI, homo manželstvám a adopcie detí homosexuálmi. Je plne za všetky požiadavky definované predstaviteľmi kresťanských cirkví a Židovskej obce. Tvrdí, že by v zmysle Ústavy SR prevzal kompetencie prezidenta v zahraničných vzťahoch a stiahol by podpis nášho štátu z pod Istanbulského dohovoru, dohody OSN o utečencoch a bol by proti škodlivej migrácii. V EÚ a NATO chce, aby sa predstavitelia Slovenskej republiky správali ako zástupcovia sebavedomého a rovnoprávneho štátu. Odmieta menovanie politikov na Ústavný súd SR a predstavil svoju koncepciu odpolitizovania prokuratúry, súdnictva a polície, ktoré by pomohli nastoliť podmienky obnovenia právnej spravodlivosti pre všetkých a vymožiteľnosti práva.

  Jeho problémom je spochybňovanie jeho konania v minulosti. Dlhodobo je o ňom vytváraný negatívny obraz a ťažko je v súčasnej účelovo používanej argumentácii voličom sa zorientovať, čo je z toho na jeho kritike pravda a čo sú iba v politickom boji tendenčné konštrukcie, ktoré majú zabrániť jeho zvoleniu do funkcie. Je zvláštne pozorovať, že ani kresťania nepripúšťajú možnosť, že človek sa jednoducho vyvíja a aj keď v minulosti urobil chyby, že by sa z nich mohol poučiť a teraz by to čo tvrdí, mohol myslieť úprimne.

  Marián Kotleba sa tiež deklaruje ako veriaci kresťan a politik, ktorému záleží na Slovensku. V podstate platí na neho tá istá charakteristika ako na Štefana Harabina. On však na rozdiel od Mistríka sa svojej kandidatúry nie je ochotný vzdať, hoci mu musí byť zrejme, že v žiadnom prípade nemôže byť zvolený za prezidenta. Je proti nemu dlhodobo vedená diskreditačná kampaň ešte väčšia ako proti Harabinovi. Niektoré jeho názory sú však naozaj nereálne. Najmä tie jeho predstavy o stavovskom usporiadaní štátu, keď u nás stavy už dávno zanikli.

  Nuž v každom prípade národne orientovaný politici to majú ťažké. Dnešné mainstreamové médiá ich nemajú radi.

  Ako sa v tom všetkom zorientovať.

  Podľa mňa ak občania zvolia za prezidentku pani Čaputovú tak to bude pokračovanie Kiskovej misie. Európa ju nepozná takže bude väčšinou doma. Vzhľadom na malé politické skúsenosti budú za ňu rozhodovať jej poradcovia. Zrejme si ponechá väčšinu tých čo sa už Grasalkovičovom paláci udomácnili. Bude to prezidentské vajatanie ďalších 5 rokov so skrytou podporou ultraľavicovej politiky nastupujúcej strany Progresívneho Slovenska.

  Ak občania zvolia pána Šefčoviča tak môžeme očakávať podobnú politiku ako za čias Ivana Gašparoviča, ale s podstatne kvalitnejšími medzinárodnými aktivitami. Rizikom bude jeho prílišná ústretovosť Bruselu. Bude veľa závisieť ako dopadnú parlamentné voľby v budúcom roku. Či sa tam vyformuje dostatočná sila presadzujúca národné záujmy a prolife hodnotové zameranie ďalšieho smerovania Slovenska. On by to v tom prípade určite rešpektoval. Pán Boh nás však chráň ak so to nestane.

  V prípade ak občania zvolia za prezidenta pána Harabina a on splní svoj program tak naozaj nastane čas radikálnych zmien. Ak nastúpi program odpolitizovania polície, prokuratúry, súdnictva a dôsledne sa bude sledovať dodržiavanie práva tak je nádej, že sa začneme vyhrabávať z marazmu, v ktorom sa nachádzame. Zrušenie Istanbulského dohovoru a vôbec dôstojné a suverénne reprezentovanie Slovenska v EU a NATO by vytvorilo aj novú pozíciu Slovenska v medzinárodnom postavení. Jeho odporcovia môžu argumentovať iba tým, že neveria, že to urobí. Slovensko však tieto zmeny potrebuje a nik iný ich ani nesľubuje.

  Rozhodnutie máme vo svojich rukách. Nájdeme odvahu dať svojim hlasom pozitívnej zmene Slovenska aspoň nádej ?

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  TopSpeed

  Nová Škoda Octavia už tento rok?

  0

  Škoda tento rok príde s viacerými novinkami. V rámci modelovej ofenzívy je pripravený modernizovaný Superb, ktorý je na trhu už nejaký ten piatok. Nová Škoda Octavia by po 7 rokoch mala prísť na trh začiatkom budúceho roka, debut však zažije ešte tento rok. Možno na jesennom autosalóne vo Frankfurte. Čo môžeme…

  Hyundai Tucson N Line naznačuje príchod N-kového SUV

  0

  Očakávali sme ho síce už na Ženevskom autosalóne, ale prichádza až teraz. Hyundai Tucson N Line ako prvé SUV kórejského výrobcu dostal športový továrenský tuning. O plne Nkovú verziu, samozrejme, nejde, ale vraj má prísť aj tá. Podobne, ako i30 N Line, aj Tucson ponúkne športovejší zážitok z jazdy bez kompromisov v každodennom…

  Veľká údržba diaľničných tunelov. Kedy a kde?

  0

  Jar je tu. NDS preto už oznámila termíny, kedy bude vykonávať pravidelné uzávierky tunelov. V apríli a máji postupne príde veľká údržba diaľničných tunelov zameraná na očistu a kontrolu ich technického stavu a zariadení v nich. S údržbou sa, žiaľ, spájajú výluky a dopravné obmedzenia. Tu je ich zoznam, pre váš prehľad.

  Oslava Opel 120 rokov: 2. dekáda

  0

  V druhej časti seriálu o oslave Opel 120 rokov od začiatku výroby automobilov sa dostaneme do druhej dekády. Teda do rokov 1909 až 1919. Toto obdobie už je o niečo zaujímavejšie, aj keď príchod prvej svetovej vojny spomalil ďalší rozvoj. Pozrime sa, čo za tých 10 rokov Opel predviedol.

  Podarí sa naplniť plán Volvo Vision 2020?

  3

  Volvo je známe predovšetkým orientáciou na bezpečnosť a rodinu. Niekto by možno povedal, že bezpečnejší je už len tank. Volvo cíti zodpovednosť ísť  v otázke bezpečnosti príkladom. Pred 12 rokmi predstavili plán Volvo Vision 2020. Cieľom bolo, že do roku 2020 v novom Volve nezomrie žiadny človek. Podarilo sa ho naplniť?

  Video Hyundai ix35 4x4 test

  0

  Viacero testov starších typov Hyundai s pohonom oboch náprav ukázalo, že ich systém nie je pre niektoré bežné situácie vyladený. Stačilo trochu prekrížiť nápravy v kombinácii so sníženou trakciou a auto ostalo bezmocne stáť. A to aj keď sme použili mechanickú uzávierku medzinápravového diferenciálu 4WD Lock, ktorými tie autá sú vybavené.…

  KAMzaKRÁSOU

  Video Muži a mejkap: Ako to dopadne, keď si chlapi robia očné linky? Toto ťa dostane!

  0

  Muži a mejkap - pre mnohých nepredstaviteľná kombinácia. No povedzme si úprimne, dnes existuje obrovské množstvo úžasných mejkap artistov, ktorí to s líčidlami vedia lepšie ako ženy. Ako to však dopadne, že do rúk dostanú očné linky v pere bežní chlapi? To sa dozviete v nasledujúcom článku!

  Prečo spať so zatvorenými dverami? Raz ti to zachráni život!

  0

  Aj taká banalita, ako sú zatvorené dvere v miestnosti počas spánku, vám môže v budúcnosti zachrániť život. Človek si to ani neuvedomí, ale stať sa môže hocičo. Aj keď si nevieme predstaviť spať v miestnosti so zatvorenými dverami, pretože v nej môže byť vydýchaný vzduch, mali by ste vedieť, že zatvorené dvere zachránili život…

  Vedeli ste, že závislosť na jedle je choroba? Takto sa prejavuje

  0

  Od zajtra chudnem. Túto vetu si už povedalo mnoho ľudí, no existuje hŕstka tých, ktorým sa to nikdy nepodarí, lebo ich sužuje takzvaná závislosť na jedle. Táto nepríjemná choroba sa môže na prvý pohľad zdať ako výmysel, no nie je to tak. Byť závyslým na jedle znamená nemať nad svojím…

  Turecká káva: Spoznaj najlepší spôsob, ako pripraviť pravého turka!

  1

  Turecká káva alebo turek je obľúbeným budičom a nápojom viacerých z nás. Aký je jej pôvod a ako sa pripravuje? Poďme sa na to bližšie pozrieť.  Káva, ako taká, bola prvýkrát objavená v Etiópií. Konkrétne to bol pastier menom Kaldi, ktorý zbadal, že jeho kozy po tom, ako zjedli bobule…

  Hanbíš sa za popôrodné nedokonalosti? Táto žena ti ukáže, že na to nie je dôvod!

  4

  Ženské telo sa počas tehotenstva a najmä po pôrode zmení. U niektorých žien je zmena nebadateľná, no u ďalších zanechá gravidita a pôrod výrazne stopy. A veľakrát i trvalé. Strie, ovisnuté prsia aj pokožka na bruchu či iné kožné defekty - to všetko sú malé nedokonalosti, s ktorými sa musia…

  Nechutné plesne v domácnosti: Ako ich dostať zo stien či sedačky?!

  2

  Čierňava v kútoch stien, na sprchovacom závese či biele bodky na starých zvlhnutých krabiciach s odloženými vecami. Áno, plesne v domácnosti sú postrachom všetkých bytov a domov, ktoré majú problém s nadmernou vlhkosťou. Plesne v malých množstvách síce človeku neublíži, no keď sa rozrastie, môže spôsobovať alergickú reakciu a zničiť vaše…

  TopDesať

  Láska sa dá dokázať rôznymi spôsobmi: Týmto chlapom sa to podarilo

  0

  Láska sa dá dokázať rôznymi spôsobmi. Týmto chlapom sa to podarilo, vďaka čomu sa ich polovičky cítili šťastne. Správny chlap sa vždy snaží o to, aby bola jeho žena tou najšťastnejšou ženou na svete. Lásku sa jej snaží dokázať rôznymi spôsobmi. Od ručne vyrábaných darčekov, cez obyčajné skvelé raňajky až…

  Machu Picchu: Tajomná pamiatka starých Inkov

  0

  Bez pochyby najznámejšou pamiatkou kultúry Inkov sú pozostatky mesta, alebo ak chcete – ruiny mesta – Machu Picchu. Napriek legendám, ktorými je celé územie mesta opradené, nejedná sa o žiadne prehistorické mesto, ako by sme sa mohli domnievať. Mesto bolo vybudované pravdepodobne kvôli svätyniam. Pozrime sa na toto svetoznáme mesto trochu…

  Čo vlastne sú a ako fungujú adaptívne svetlá?

  0

  V dnešnej dobe sa čoraz častejšie stretávame s pojmom adaptívne svetlá. Z prémiového segmentu sa postupne dostávajú aj do bežnejších áut a je iba otázkou krátkeho času, kedy ich uvidíme aj v najmenších kategóriách. Poďme sa teda pozrieť, ako vznikli, aké majú funkcie a vďaka čomu prichádza k ich rozmachu.…

  Tieto fotografie ti prinesú nevídané uspokojenie

  0

  Ak máš rád dokonalosť a si tak trocha perfekcionista, tak ti s radosťou oznamujeme, že ti tieto fotografie prinesú nevídané uspokojenie. Pre niekoho je dostatočné uspokojenie, ak sa môže počas jesene prejsť po listí. Nájdu sa však aj náročnejší ľudia, ktorí sú dostatočne uspokojení až po odlepení ochrannej fólie z novej…

  Rio de Janeiro, socha Krista či Copacabana. Čo všetko ponúka exotická oblasť Carioca?

  0

  V tomto článku si povieme o ďalšom zo svetových kultúrnych dedičstiev – o kultúrnej oblasti Carioca, pod ktorú sa zaradzuje aj Rio de Janeiro, socha Krista Spasiteľa, svetoznámy záliv Copacabana a pobrežie mesta Rio, Cukrová homoľa (alebo ak chcete Pao de Acúcar) a Národný park Tijuca. Prečo práve Carioca? Názov je odvodený z prezývky obyvateľov Ria –…

  Jedálniček pre rôzne zamestnania: Čo by sme mali jesť podľa toho, čo robíme?

  0

  V prvom rade je nevyhnutné spomenúť, že každý človek je individuálny, preferuje rôzne chute i potraviny. Jedálniček by mal teda reflektovať nielen chuťové požiadavky, ale aj zdravotný stav, ročné obdobia, fyzickú záťaž a pod. Je dôležité mať na mysli, že nie všetko je vhodné pre každého. Tí, ktorí pracujú v…