• 6.rokov pontifikátu latinskoamerického pápeža v čiernych topánkach

  Publikované 08.03. 2019 o 10:05 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Novinka za novinkou, striedané s obavami, až niektorými dosť zarážajúcimi vyhláseniami. Tak lakonicky hodnotí úradujúceho pontifika Peter. Pavel je viac pozitívnejší, a hovorí, že konečne do Vatikánu prišla človečina, spontánnosť a že tuším už konečne začína dekarnevalizácia sakrálneho šaškovania cirkvi.

  Mária je v hodnotení iba diskrétna, a nechce komentovať ešte úradujúceho sv. otca. Zato Mariška ho označuje za falošného proroka, lebo má z neho aj z celého Vatikánu veľmi zlý pocit, a utvrdila sa v tom aj v zjaveniach istej írskej vizionárky.

  Sám František sa raz vyslovil, že jeho pontifikát bude krátky. Vraj mal  takú intuíciu. 3, 4 či 5 rokov… Neodhadol to presne. To je napr. dôkaz že pápež nie je neomylný vo všetkom, iba vo výnimočne vážnych pravdách viery a etiky.

  19.3.2019 tu bude šiesty rok.

  Úplne originálne nové meno František. Eminentný záujem o chudobných. Šokujúca predvianočná kritika do vlastných radov, ktorá nemá obdobu v dejinách. Nečakaná spontánnosť v správaní. Dych berúca odvaha a prostorekosť vo vyjadrovaní na verejnosti bez čítania z papiera. Usmievajúci sa poslucháči. Nečakané ľudské gestá, mnohé zachytené aj fotografmi. Príkaz krstiť deti slobodným matkám. Zákaz terorizmu ohovárania. Veľké a verejné prepáčte  mi za to, že som unáhlene a nechtiac spoluobvinil troch španielskych kňazov falošne obvinených z pedofílie. Pokorné uznanie si chyby, že imigrantov iba toľko, koľkých je možno integrovať. Desivé konštatovanie pred talianskymi biskupmi, ako sme už alarmujúco prepchatí homosexuálmi. Opakované: som iba hriešnik, modlite sa za mňa… Tlačové stredisko opravuje ba i cenzuruje výroky pápeža, či jemu pripisované slová…

  Toto tu fakt ešte nebolo. Made in jezuiti.

  Tých novôt zavedených počas šiestich posledných rokov bolo až až. Bývanie už nie podľa tradície v Apoštolskom paláci, ale v hoteli sv.Marty. Ranné sväté omše a verejné príhovory v nich. Po stáročiach absolútneho zákazu,  zrazu sv. prijímania aj  pre rozvedených. Reforma Vatikánskej kúrie kardinálskou radou. Návšteva kňazov mimo pastoráciu. Návšteva Arabského poloostrova.

  Škoda, že za 6 rokov úplne nič o 300 stranovej apokalyptickej relácii troch kardinálov/ aj slováka J. Tomka/ o hrozivom porušovaní najmä 6. a 7. prikázania vo Vatikánskej centrále. Robert Bezák stále čaká na ten pápežom osobne prisľúbený telefonát a pomoc, o ktorej sa pápež zmienil pri návšteve slovenských biskupov. Ani v roku milosdenstva pre nášho exarcibiskupa nezostalo z tých veľkých imaginárnych rečí o zmilovaní tuším nič, iba konkrétny 25 ročný bizarný trest Ako pre ťažkého zločinca. Akoby dvestokilovým kladivom po hlave, osude, všetkom…Podobne aj pre nezákonne vyhodených kňazov. Delikt im viacerým nebol ani dokázaný, ani oznámený. „Huráááá.“ V priamom prenose a bez dialógu či normálneho komunikačného  vysvetlenia „odsúdeným na slobodu“.  Ovce zdesené, baránky naštvané. Opice sú trocha dojaté, somáre sa z cirkvi rehocú… „Úchvatné…“ 

  Kontroverzných výrokov bolo požehnane tiež. Vraj máme jedného Boha s moslimami? Veď ich šéf nemá ako syna Ježiša… Vraj Korán má mať novú autentickú interpretáciu, tú nenásilnú? Nie je to Vaše príliš infantilné prianie, Vaša Svätosť? Za 1400 rokov mnoho ukrutných  vojen ku cti a sláve  ich nadboha a 250 mil. pobitých… Príjmajte imigrantov, a iba prijímajte? Veď medzi nimi sú aj džihádisti! Už je ich toľko v tých utečeneckých táboroch, aj vo väčších mestách, že je tam už vzťahové predpeklie. A po Európe sa z toho plazil oprávnený strach. A nič o tom, že my vo východnej časti EU sme nerabovali a nebohatli kolonializmom. My im nie sme historicky dlžní nič. Skôr moslimovia nám za ich výboje v 15 a 16 st.

  Tretia svetová je vraj už tu. Sila. A kto ju rozdúcháva?Na to sme tu dolu v podhradí akýsi všetci sprostí. Vraj už všetci to vedia. Iba kecy na internete. Nikto nevie nič. To kto dáva tie šialené rozkazy? To komu dlží ľudstvo vyše 200 biliónov dolárov? To kto je tá partička vraj čierna šľachta? Kde býva a kto ju volil? Prečo im dovolíme sa skrývať a nevieme ani kto sú a kde ťahajú nitkami zloby? Keď nám nepomôže odpovedať na tieto najhorúcejšie otázky a sociálne hriechy z toho plynúce posledný pápež, tak kto potom?

  Oprávnene mu jeho mnohí podriadení vyčítajú ignorovanie dubií 4 kardinálov. Čiže prosbu o objasnenie možno už aj nebezpečných pastoračných novôt. Dosť drsné až nemierne znevažovanie  konzervatívnejších katolíkov. Pastoračne veľmi nevhodné mlčanie pri veľmi vážnom napomenutí arcb. Vigana. Pokľaknutie pred charizmatikmi na štadióne, pred divnými indivíduami na Zelený štvrtok, či v luteránskom Švédsku na kľakátku pred nejakými hlinenými sochami. Zvláštne že nie tam, kde to robili jeho predchodcovia. Normálne prijatie, bez akéhokoľvek beda. napr. prezidenta Obamu, ktorý svojim podpisom priamo zlegalizoval homosexuálne smilnenie vo všetkých 50 štátoch USA?! Veľmi jemnulinké napomenutie obchodníkov zo zbraňami v americkom kongrese, ktoré bolo odmenené standing ovation a dlhým potleskom. Títo mocipáni môžu hádzať bomby a rozvracať menšie štáty po tejto prestávke ďalej?!! Bombardujú ako sa im zachce,  a potom ponúknu obnovu krajiny a otrocky fatálne ju zadlžia? Úplné neviniatka, však? Už všetky vlády sa pred touto beštiou trasú. Vraj Putin nás zachráni. Tak si ho dajme do modlitebnej knižky.

  Asi najživotdrásajúcejší ofsajd súčasného pontifikátu pápeža bez červených topánok, ktoré symbolizujú krv mučeníkov, je

  že svätorečil svojho prechodcu Pavla VI, a chudobným odkázal, že ich teda ozaj veľmi miluje, ale nevie im viac pomôcť. Vôbec nevyzval razantne svojich biskupov a lídrov sveta, aby začali uskutočňovať najrevolučnejšiu myšlienku z encykliky Rozvoj národov III. kap. Čítal ju vôbec?   

  Nech sa tu konečne  prestane plytvať a modlárčiť. A nech kompetentní už konečne okrem svojho dysfunkčného sebaukájania v úrade ráčia zdvihnúť zadky a začnú  vyvlastňovať nadbytočné miliardy oligarchov a nech z toho riešia problém chudobných vo svojich štátoch. Lebo im v tom príde pomôcť Posledný súd a oni sa môžu ocitnúť na tej depresívnejšej strane barikády, medzi capmi, strašidlami  či až tchormi dejín.

  Žiaden exorcizmus nad superboháčmi!.?

  Neuvádza nás ich nekarhanie, čiže akoby žehnanie, nie iba do pokušenia, ale do spoločného sociálneho pekla, prepánajána?

  Miesto toho naši eurotajtrlíci rozmaznávajú mladistvých imigrantov 850 eu mesačnými dávkami plus kopa výhod. Oni sa rehocú našim operkám v Rakúsku, že ešte musia chodiť do práce, rozdrapenci! A 100 000 000 biednych a chudobných iba v blahobytnej Európe sa pri tomto stave budí do ríše tejto hrôzy a cíti sa ráno  ako zbičovaný Kristus.

  Pápež František by teda mal:  razantne, a slávnostne ex cathedra vyzvať všetkých  príliš namyslených a asi už dementných správcov svätých a poslušných karnevalových masiek vo vnútri matky cirkvi, ktorým je dlhoročným štýlom práce a osobitnou „charizmou, hrdosťou  a ako normálne“ kontemplovanie a cynické aplikovanie týchto biblických ohavností:

  po 1. : páchanie klerikalizmu, čiže arogantného a nevychovaného úradovania. Utekania pred prosbami o pomoc, pred kamerami, pred zodpovedaním vážnych otázok. Utekanie pred veriacimi bočným východom z kostola. Schovávanie sa . Nedodržanie slova. Slepota a nemota pred morálnymi biedami v krajine. Produkcia neľudského  porušovania Božích zákonov, cirkevných predpisov a pošliapavania ľudských práv. 

  O rakovine klerikalizmu František hovorí veľmi otvorene. Ale tomu, kto je obeťou tohoto vyčíňania, toho si nikto z kompetentných v cirkvi či pred OČTK na našom malebnom Slovensku doslova nevšimne. V nich trpiaceho Krista niet? Iní biskupi vraj nemajú kompetenciu do toho vstúpiť… To je hrôza jedna a tá menšia. A tá druhá je tisíckrát otrasnejšia a NIKTO ju nemá chuť začať konkrétnych pacientov ani diagnostikovať a ani ich účinne začať ešte konkrétnejšie aj liečiť:

  po 2. : praktizujúcich pútnikov vraj do neba, v skutočnosti úhlavných priateľov biovýfukov. Aj sakrálni maskéri tejto obzvlášť  nemravnej sodomie a démonov vzývajúcej trestnej činnosti u svojich nadriadených, podriadených  či kolegov, by mali

  pre spásu svoju a dobro matky cirkvi 

  ale okamžite opustiť

  svoje posty v cirkvi. A využiť krátky čas nášho pozemského pobytu  týchto posledných časoch na radikálne pokánie za tieto donebavolajúce hriechy, svoje či iných. Snáď ešte stihnú posledný vlak…

  Okrem tých o čistotu sa snažiacich je vo vnútri cirkvi aj táto tzv. lobby, ružová mafia, ktorá nabrala poriadne na vplyve. To bude asi utajené rakovinové ložisko tých cirkevných slobodomurárov, čo sú spomínaní v Modrej knihe.

  Tí sa cítia vo vnútri systému stále lepšie, už ako doma. Aj pokrstené prostitútky, aj pobirmovaní megapotratári, aj vysvätení kariéristi. Sú zákonmi a políciou chránení ako vysokohorská zver v TANAPE.

  Užívajú si beztrestne svoj kupleraj… Šantia si bez prorockého napomenutia na mnohých, aj vplyvných a dobre platených miestach. Nevadia im státisíce sociálne zdochýnajúcich oveľa slušnejších a orabovaných spoluobčanov. Bude spoluzodpovedný ten, kto tomuto hlboko nemravnému Herodesus Status Quo žehná či ruku podáva, a ani týchto diablových kňazov a kňažky prísne nekarhá. Asi preto, aby ich ani milimetríkom výčitky neurazil…

  Ich spoločným netušeným kariérnym vrcholom bude premena na vzácne exponáty a uloženie do depozitu v mauzoleu náboženskej srandy. A udelenie oskarov a trvalý pobyt v sieni slávy u najväčšieho zo sociopatov.  Aj pochvalné uznanie z Ústredného výboru pre všetky zvrhlosti za celoživotný herecký výkon pre najaktívnejších roztieskavačov top gaysobáša Trónu s Oltárom. Pacifistických ťuťmáčikov a spoluarchitektov pseudocirkvi a jeho faraónskeho veličenstva – antikrista.

  Čo nám na toto povie Ježiš, ktorý je už za dverami?

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  TopSpeed

  Nová Škoda Octavia už tento rok?

  0

  Škoda tento rok príde s viacerými novinkami. V rámci modelovej ofenzívy je pripravený modernizovaný Superb, ktorý je na trhu už nejaký ten piatok. Nová Škoda Octavia by po 7 rokoch mala prísť na trh začiatkom budúceho roka, debut však zažije ešte tento rok. Možno na jesennom autosalóne vo Frankfurte. Čo môžeme…

  Hyundai Tucson N Line naznačuje príchod N-kového SUV

  0

  Očakávali sme ho síce už na Ženevskom autosalóne, ale prichádza až teraz. Hyundai Tucson N Line ako prvé SUV kórejského výrobcu dostal športový továrenský tuning. O plne Nkovú verziu, samozrejme, nejde, ale vraj má prísť aj tá. Podobne, ako i30 N Line, aj Tucson ponúkne športovejší zážitok z jazdy bez kompromisov v každodennom…

  Veľká údržba diaľničných tunelov. Kedy a kde?

  0

  Jar je tu. NDS preto už oznámila termíny, kedy bude vykonávať pravidelné uzávierky tunelov. V apríli a máji postupne príde veľká údržba diaľničných tunelov zameraná na očistu a kontrolu ich technického stavu a zariadení v nich. S údržbou sa, žiaľ, spájajú výluky a dopravné obmedzenia. Tu je ich zoznam, pre váš prehľad.

  Oslava Opel 120 rokov: 2. dekáda

  0

  V druhej časti seriálu o oslave Opel 120 rokov od začiatku výroby automobilov sa dostaneme do druhej dekády. Teda do rokov 1909 až 1919. Toto obdobie už je o niečo zaujímavejšie, aj keď príchod prvej svetovej vojny spomalil ďalší rozvoj. Pozrime sa, čo za tých 10 rokov Opel predviedol.

  Podarí sa naplniť plán Volvo Vision 2020?

  3

  Volvo je známe predovšetkým orientáciou na bezpečnosť a rodinu. Niekto by možno povedal, že bezpečnejší je už len tank. Volvo cíti zodpovednosť ísť  v otázke bezpečnosti príkladom. Pred 12 rokmi predstavili plán Volvo Vision 2020. Cieľom bolo, že do roku 2020 v novom Volve nezomrie žiadny človek. Podarilo sa ho naplniť?

  Video Hyundai ix35 4x4 test

  0

  Viacero testov starších typov Hyundai s pohonom oboch náprav ukázalo, že ich systém nie je pre niektoré bežné situácie vyladený. Stačilo trochu prekrížiť nápravy v kombinácii so sníženou trakciou a auto ostalo bezmocne stáť. A to aj keď sme použili mechanickú uzávierku medzinápravového diferenciálu 4WD Lock, ktorými tie autá sú vybavené.…

  KAMzaKRÁSOU

  Video Muži a mejkap: Ako to dopadne, keď si chlapi robia očné linky? Toto ťa dostane!

  0

  Muži a mejkap - pre mnohých nepredstaviteľná kombinácia. No povedzme si úprimne, dnes existuje obrovské množstvo úžasných mejkap artistov, ktorí to s líčidlami vedia lepšie ako ženy. Ako to však dopadne, že do rúk dostanú očné linky v pere bežní chlapi? To sa dozviete v nasledujúcom článku!

  Prečo spať so zatvorenými dverami? Raz ti to zachráni život!

  0

  Aj taká banalita, ako sú zatvorené dvere v miestnosti počas spánku, vám môže v budúcnosti zachrániť život. Človek si to ani neuvedomí, ale stať sa môže hocičo. Aj keď si nevieme predstaviť spať v miestnosti so zatvorenými dverami, pretože v nej môže byť vydýchaný vzduch, mali by ste vedieť, že zatvorené dvere zachránili život…

  Vedeli ste, že závislosť na jedle je choroba? Takto sa prejavuje

  0

  Od zajtra chudnem. Túto vetu si už povedalo mnoho ľudí, no existuje hŕstka tých, ktorým sa to nikdy nepodarí, lebo ich sužuje takzvaná závislosť na jedle. Táto nepríjemná choroba sa môže na prvý pohľad zdať ako výmysel, no nie je to tak. Byť závyslým na jedle znamená nemať nad svojím…

  Turecká káva: Spoznaj najlepší spôsob, ako pripraviť pravého turka!

  1

  Turecká káva alebo turek je obľúbeným budičom a nápojom viacerých z nás. Aký je jej pôvod a ako sa pripravuje? Poďme sa na to bližšie pozrieť.  Káva, ako taká, bola prvýkrát objavená v Etiópií. Konkrétne to bol pastier menom Kaldi, ktorý zbadal, že jeho kozy po tom, ako zjedli bobule…

  Hanbíš sa za popôrodné nedokonalosti? Táto žena ti ukáže, že na to nie je dôvod!

  4

  Ženské telo sa počas tehotenstva a najmä po pôrode zmení. U niektorých žien je zmena nebadateľná, no u ďalších zanechá gravidita a pôrod výrazne stopy. A veľakrát i trvalé. Strie, ovisnuté prsia aj pokožka na bruchu či iné kožné defekty - to všetko sú malé nedokonalosti, s ktorými sa musia…

  Nechutné plesne v domácnosti: Ako ich dostať zo stien či sedačky?!

  2

  Čierňava v kútoch stien, na sprchovacom závese či biele bodky na starých zvlhnutých krabiciach s odloženými vecami. Áno, plesne v domácnosti sú postrachom všetkých bytov a domov, ktoré majú problém s nadmernou vlhkosťou. Plesne v malých množstvách síce človeku neublíži, no keď sa rozrastie, môže spôsobovať alergickú reakciu a zničiť vaše…

  TopDesať

  Láska sa dá dokázať rôznymi spôsobmi: Týmto chlapom sa to podarilo

  0

  Láska sa dá dokázať rôznymi spôsobmi. Týmto chlapom sa to podarilo, vďaka čomu sa ich polovičky cítili šťastne. Správny chlap sa vždy snaží o to, aby bola jeho žena tou najšťastnejšou ženou na svete. Lásku sa jej snaží dokázať rôznymi spôsobmi. Od ručne vyrábaných darčekov, cez obyčajné skvelé raňajky až…

  Machu Picchu: Tajomná pamiatka starých Inkov

  0

  Bez pochyby najznámejšou pamiatkou kultúry Inkov sú pozostatky mesta, alebo ak chcete – ruiny mesta – Machu Picchu. Napriek legendám, ktorými je celé územie mesta opradené, nejedná sa o žiadne prehistorické mesto, ako by sme sa mohli domnievať. Mesto bolo vybudované pravdepodobne kvôli svätyniam. Pozrime sa na toto svetoznáme mesto trochu…

  Čo vlastne sú a ako fungujú adaptívne svetlá?

  0

  V dnešnej dobe sa čoraz častejšie stretávame s pojmom adaptívne svetlá. Z prémiového segmentu sa postupne dostávajú aj do bežnejších áut a je iba otázkou krátkeho času, kedy ich uvidíme aj v najmenších kategóriách. Poďme sa teda pozrieť, ako vznikli, aké majú funkcie a vďaka čomu prichádza k ich rozmachu.…

  Tieto fotografie ti prinesú nevídané uspokojenie

  0

  Ak máš rád dokonalosť a si tak trocha perfekcionista, tak ti s radosťou oznamujeme, že ti tieto fotografie prinesú nevídané uspokojenie. Pre niekoho je dostatočné uspokojenie, ak sa môže počas jesene prejsť po listí. Nájdu sa však aj náročnejší ľudia, ktorí sú dostatočne uspokojení až po odlepení ochrannej fólie z novej…

  Rio de Janeiro, socha Krista či Copacabana. Čo všetko ponúka exotická oblasť Carioca?

  0

  V tomto článku si povieme o ďalšom zo svetových kultúrnych dedičstiev – o kultúrnej oblasti Carioca, pod ktorú sa zaradzuje aj Rio de Janeiro, socha Krista Spasiteľa, svetoznámy záliv Copacabana a pobrežie mesta Rio, Cukrová homoľa (alebo ak chcete Pao de Acúcar) a Národný park Tijuca. Prečo práve Carioca? Názov je odvodený z prezývky obyvateľov Ria –…

  Jedálniček pre rôzne zamestnania: Čo by sme mali jesť podľa toho, čo robíme?

  0

  V prvom rade je nevyhnutné spomenúť, že každý človek je individuálny, preferuje rôzne chute i potraviny. Jedálniček by mal teda reflektovať nielen chuťové požiadavky, ale aj zdravotný stav, ročné obdobia, fyzickú záťaž a pod. Je dôležité mať na mysli, že nie všetko je vhodné pre každého. Tí, ktorí pracujú v…