Kto sa stane predsedom PS miesto Šimečku?

Už aj vrabce na streche čvirikajú, že v nepriateľskej strane pod názvom Progresívne Slovensko (PS) sa chystá personálne zemetrasenie. Ani sa tomu nečudujem. PS nesplnilo domácu úlohu politického manipulátora Sorosa a nepodarilo sa jej vyvolať štátny prevrat za pomoci ulice. Sorosove peniaze tak z jeho pohľadu vyleteli hore komínom a z pohľadu PS sa presťahovali tam, kde mali. Na účty jeho predstaviteľov. Z pohľadu Západu je preto personálne zemetrasenie v tejto protislovenskej strane iba logickým vyústením neschopnosti hlavného protagonistu Západu M. Šimečku. Na pokyn Západu bude musieť Šimečka odísť zo svojho postu a bude mu nájdené iné teplé miesto. S vysokou pravdepodobnosťou sa o neho postará a v zahraničí mu nájde miesto Alexander Soros, nástupca po svojom tatinovi Georgovi. Šaňo Soros sa svojho času postaral aj o rakúskeho kancelára Kurza, ktorý bol tiež „uprataný“ z rakúskej politiky. Nečudoval by som sa, keby v tejto hre mala prsty bývalá americká guvernérka štátu Slovensko Čaputová. Tá už má za sebou stáže v USA po skončení mandátu v amerických ustanovizniach špionážneho typu.

Šimečka okrem iného vrazil klin medzi PS a Matovičovu stranu OĽANO zakonšpirovanú ako Hnutie Slovensko. Matovičova strana môže ohroziť vo voľbách PS. Vzájomné napádanie sa v médiách bude o chvíľu slovenskou reality show. Názov Hnutie Slovensko má vytvoriť pre nové voľby základ po krachu OĽANO. Matovičova nová eseročka môže byť úspešná, keďže jeho populizmus má dosah na voličov bez dostatočného politického prehľadu. Matovič však nepotrebuje vzdelaných voličov. Potrebuje takých, ktorých vo voľbách oblbne a zmanipuluje natoľko, aby mu dali hlasy. Po oblbnutí Cigánov sa snažil oblbnúť parlament tým, že žiadal volebné právo od 16 rokov. Parlament sa oblbnúť nedal, a preto Matovičova fantázia bude určite pracovať na plné obrátky, aby uspel aj v najbližších voľbách do parlamentu. Musí predsa z niečoho žiť, keď už majetok prepísal na svoju Pavlínku. Matovičova Pavlínka by sa s ním mala rozviesť. Jej manželovi sa už smeje celé Slovensko. A v prípade rozvodu, Matovič príde ozaj o svoj majetok. Aspoň formálne.

Vráťme sa však k Šimečkovi. Na jeho nenávistných a demagogických stránkach zatiaľ nie je žiadna zmienka o tom, že by mal Šimečka svoj post opustiť. A ani nebude. Oznámia to až vo chvíli, keď bude všetko „upečené“. A takou formou, aby sa o jeho odstúpení dlho v médiách nešpekulovalo. PS nepotrebuje dovtedy túto otázku rozmazávať tak, aby sa stali predmetom záujmu politikov a verejnosti. Potrebujú svoju stránku na to, aby okydávali súčasnú koalíciu. Prečo ich články považujem za obyčajné kydy? Z jednoduchého dôvodu. Keby ich produkcia bola pravda, nebáli by sa na predstaviteľov koalície podať trestné oznámenie. Zatiaľ sa tak nestalo. Preto ich články sú len politického charakteru a boj po krachu z ulice preniesli na svoje stránky. Ale ani týmto spôsobom sa im nepodarí vyvolať štátny prevrat. V posledných parlamentných voľbách PS vyhralo len v kaviarenskom bratislavskom kraji. Všade inde prepadli. Raz darmo. O výsledkoch volieb v roku 2023 rozhodol zdravý vidiecky rozum.

Kto teda nastúpi na post predsedu PS? S vysokou pravdepodobnosťou to bude neúspešný kandidát na prezidenta Korčok. Čo ho predurčuje na post predsedu PS? Korčok má dostatok skúseností z „boja“ o dobre platené korytá na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. (MZVaEZ). Na tomto bohumilom ministerstve dobre platené miesta diplomatov v zahraničí vždy boli predmetom záujmu ich kmeňových zamestnancov. Vo veľkej väčšine o tom či ste sa dostali na MZVaEZ rozhodovali známosti, politické kontakty a tajné služby. Od ich „sily“ záležal úspech kandidáta diplomatických služieb. Keď sa vám už na ministerstvo podarilo dostať, mohli ste vyvíjať vlastné interné úsilie o vplyv a záujem o vlastnú osobu tak, aby ste boli úspešní pre vyslanie do zahraničia. Urýchľovačom boli tajné služby, ktoré cez MZVaEZ posielalo svoju agentúru do štátov spravodajského záujmu. Ivan Korčok mal rýchlu politickú kariéru v tomto smere, ale netvrdím že pracoval pre tajné služby. Ak o jeho osobe existujú spravodajské záznamy, určite sú ešte utajované, a preto ponechám skúmanie jeho osoby v tejto oblasti pre iného investigatívneho novinára. Medzi kariérnym a karieristickým diplomatom je dosť veľký rozdiel. Pre kariérneho diplomata, ktorý prešiel sitom výberu, vzdelávania, oboznamovania sa s prácou diplomata, postupom v hierarchii ministerstva bez „tlačenky“, je úspechom a cťou zastupovať SR v zahraničí. Korčokov prípad to nie je. Jeho radím skôr do karieristickej skupiny, kde sa nachádzajú pracovníci schopní urobiť čokoľvek pre svoju kariéru s využitím všetkého možného aj nemožného. Vedomosti a pracovné úspechy s tým spravidla nesúvisia. Zamestnanci MZVaEZ medzi sebou navzájom súperia o zahraničné posty spôsobom využívania informácií aj nepravdivých vo svoj prospech o iných kolegoch. Každý na každého niečo vie a snaží sa to využiť tak, aby sa po jeho chrbte vyšplhal na zahraničné miesto podľa svojej predstavy.

Ivan Korčok si vo svojom životopise uvádza tu:

Ivan Korčok – Životopis

uvádza jazyky anglický a nemecký na úrovni C1 a jazyk slovenský na úrovni Expert C2. Podľa portálu Lexika úroveň C2 znamená: „Človek rozumie prakticky všetkému, čo počuje alebo číta. Vie odhadnúť rôzne významy slov či viet a komunikuje spontánne, takmer ako v materinskom jazyku. Podľa tejto definície Korčok komunikuje takmer ako v materinskom jazyku. Ovláda teda dobre svoj materinský jazyk? Je jeho materinský jazyk iný ako slovenčina? Pobavilo ma to a Vás možno tiež. Tiež ma pobavilo, že Korčok musel byť mimoriadne nedocenený káder, keď z pozície referenta ekonomického oddelenia Jednoty SD v Nitre zrazu preskočil rovno na MZVaEZ – referát pre Nemecko. Tento skok mu trval dva roky. Toto obdobie preskoku má v životopise hluché. Netvrdím, že absolvoval nejaký kurz tajných služieb, ten býva spravidla dva roky, ale možné to je. Takýchto čiernych dier má Korčok vo svojom životopise viac. Niektorí kmeňoví zamestnanci ministerstva čakajú na svoje vyslanie aj niekoľko rokov. Ale káder Jednoty Nitra už pár mesiacov po pobyte na ministerstve odchádza ako tretí tajomník do Nemecka. Po troch rokoch sa vracia, i keď vyslanie býva spravidla štyri roky a stáva sa hovorcom ministerstva v čase, keď na poste ministra funguje káder HZDS. Už dva roky po návrate z Nemecka, je vyslaný na post prvého tajomníka do Švajčiarska. V jeho prípade opäť urýchlená rotácia vyslania. Niekto zistil, že Korčoka je vo Švajčiarsku škoda a po jednom roku pôsobenia odchádza do Bruselu ako zástupca slovenskej misie pri NATO (1999-2001). Získať takéto miesto bez príslušného vzdelania a skúseností je vysoko podozrivé a zaváňa iniciatívou tajných služieb. Podieľal sa vysokou mierou prípravy a vmanipulovaní SR bez súhlasu občanov do zločineckého paktu NATO. Potom už Korčok stúpal po rebríčku vyššie. Posledné zahraničné vyslanie mal v USA, kde pôsobil ako veľvyslanec. Odtiaľ ho zavolal jeho kamarát a austrálsky rančer Sulík riadiť ministerstvo. Korčok sa stal ministrom v roku 2020. Potom s ním zamávali vládne krízy a nakoniec podal demisiu.

https://plus7dni.pluska.sk/domov/nasli-sme-ho-prve-fotky-sulikovho-ranca-australii

Po neúspešnom procese jeho kandidatúry na prezidenta, kedy sa zviezol na vlne pouličných protestov protislovenskej Šimečkovej strany PS sa stáva čiernym koňom tejto strany. Do PS sa pridal preto, lebo PS je najsilnejšia opozičná strana a Korčok dúfa, že po najbližších voľbách sa zmocní na Slovensku moci a opäť bude siahať na vrcholové funkcie štátu. Dočasne bol v Šimečkovom tieni, ale postupne sa prepracováva na jeho miesto. Tu môže využiť zákulisné vzťahy na MZVaEZ a pracovať postupne na nahradení Šimečku, tváriac sa ako jeho najbližší obetavý kamarát. Ľudovo sa tomu hovorí „chovať si na hrudi hada“. PS a Šimečka sa dopúšťa tej istej chyby ako svojho času Smer-SD, ktorý si choval na hrudi podobného hada v podobe Jaroslava Naďa.

https://slovanskenoviny.sk/ivan-korcok-kiskoidny-typ-politika-schopny-urobit-pre-karieru-vsetko/

Protislovenská strana PS – imituje politiku údajného záujmu občanov SR, ale v skutočnosti jej ide o dobytie moci na Slovensku a zavedenie podobnej chrapúnskej politiky, akú sme tu už mali v trojzáprahu Matovič, Heger, Ódor. Je neobyčajne prízemné, ak PS obviňuje koalíciu z nedostatkov, ktoré zapríčinil uvedený trojzáprah. Kam pôjde Šimečka po zvrhnutí z miesta predsedu v PS? Môže ísť do USA doštudovať ako sa robia politické prevraty, potom môže ísť do Bruselu pomáhať skorumpovanej Leyenovej alebo nahradí úbožiačku Kallasovú ktorej sa tiež trasie pod predĺženou časťou chrbta stolička? S vysokou pravdepodobnosťou si asi vyberie post blízky Leyenovej. Tá ho určite ochráni a možno mu aj kvapne niekoľko miliónov z Leyenovej uliatych peňazí. V každom prípade vyhorený Šimečka už pre jeho západných pánov v politike na Slovensku nie je zaujímavý. Keď Šimečka odíde zo Slovenska, otvorím fľašu šampanského. A dám chladiť druhú fľašu šampanského. Pretože životnosť šampanského je určite dlhšia ako Korčokove ambície na politickej scéne Slovenska.

Z mesta SNP Ivan Štubňa

 


Blogy

Tibor Danáč

Milan Šupa

Viktor Pondělík

Andrej Sablič

Dagmar Szabó

Miroslav Urban

Životný štýl

.
.

Armáda, konflikty, analýzy, história, vojenská technika

.