Mnohí na tom usilovne robia, a nielen v kadejakých pofidérnych internetových diskusiách, ale najmä v médiách hlavného prúdu. Na Slovensku sú to tie, ktoré sú bežne platené zo zahraničia a stále ešte rozširujúce vojnovú a povojnovú propagandu. Ani súčasná vláda však na to nič, niečo ako zákon FARA nie je ani len v pláne. Ako keby Slovensko nejaký plán vôbec malo, však?
Vojnová a povojnová propaganda sa komplikuje tým, že ju stále ešte, 80 rokov po 2SV, rozširujú všetky slovenské vlády bez rozdielu!
Tak najprv k Hitlerovi. AH bol zvolený demokraticky r. 1934. Stal sa medzinárodne uznávaným politikom, lebo dokázal rýchlo vyviesť Nemecko z marazmu Versailleského diktátu po 1SV. Aj Anglosasi si uvedomovali, že VD bol na Nemecko pritvrdý a vedome umožnili korigovanie tohto stavu. Povolili „Anschluss“ Rakúska a pripojenie Sudet r. 1938. Keď sa však Nemci správne dožadovali ešte aj pripojenia takmer čisto nemeckého mesta Danzig (dnes Gdaňsk) a vlakového prepojenia s Východným Pruskom, tak zrazu nastal obrat. Veľká Británia spolu s Francúzskom začali dávať Poľsku rôzne garancie, otvorené aj skryté, a Poliaci s nafúknutými svalmi sa postavili na zadné. Keď 1.9.1939 Nemci napadli PL, tak to bola lokálna, európska vojna, svetovou ju z nej 3.9.1939 urobili VB a F vyvolaním vojny Nemecku, lebo tým sa automaticky rozšírila na britské domínia Kanadu, Austráliu, Nový Zéland a Južnú Afriku, teda okolo celého „glóbusu“. Zatiahnutie USA do nej, tak ako aj v 1SV, zabralo Britom viacej úsilia.
Nebudem tu rozoberať napadnutie ZSSR Nemeckom. Chcem rovno prejsť k „diktátorovi“ Hitlerovi. V lete 1941 Hitler, tráviac veľa času vo Vlčom brlohu na východe Poľska, ochorel na dyzentériu, veľmi nepríjemnú chorobu. Vtedy sa vyvinul spor medzi Hitlerom a jeho generálmi. Jeho stratégii obkľúčiť Moskvu Armádnymi skupinami Sever a Juh, sa vzoprel W. von Brauchitsch a jeho štáb, ktorí uprednostňovali priamy útok na Moskvu Armádou Stred Poľného maršála von Bocka. (Bol to tuším Žukov, kto po vojne povedal, že z nemeckého vojenského hľadiska bola Hitlerova stratégia tá správna.) Brauchitsch ignoroval Hitlerove nariadenia. Toto si dovolil k „diktátorovi“?
Druhý príklad. Generál Höpner 8. Januára 1942 predčasne stiahol svoju tankovú skupinu na zimnú pozíciu a bol zbavený nielen funkcie, ale aj práv na penziu. Zažaloval Ríšu … a vyhral! Až po tomto incidente sa dal Hitler Reichstagom (nemecký parlament) vyhlásiť nad zákon. Toto potreboval „absolútny diktátor“? Nie, Hitler sa stal diktátorom až uprostred vojny.
A teraz k Putinovi. Na Ukrajine je stále ešte „len“ občianska vojna prebiehajúca dokonca na ruskom území (všade tam, kde sa bojuje, predsa prebehli medzinárodne platné referendá o pripojení k RF). Do tejto občianskej vojny vstupujú krajiny NATO, vrátane Slovenska. Každá trpezlivosť má však svoje medze. A teraz zašpekulujem a porovnám. Predstavte si, že by Rusi naozaj zaútočili na VB alebo iné krajiny NATO. Či by mali dôvod, nechám na vás. A zároveň, že by totálne prehrali, ako Nemecko r. 1945. Čo by nasledovalo, čo by „hovorila“ propaganda? Pomôžem: RF by bola krajina, ktorú treba „rozpustiť“ a Putin by sa stal najväčším diktátorom, akého táto Zem kedy nosila.
Vidíte paralely?
Linky: