Atentát na J.F.K.? Čo majú spoločné streľba v Dallase a v Bratislave na Zámockej…

   Celý svet si pripomenul atentát na populárneho amerického prezidenta J. F. Kennedyho pred očami jeho šarmantnej ženy. Pre nás je to šanca zamyslieť sa nad čudnými okolnosťami „odhalenia“ páchateľa, ktoré nás vedú z Dallasu, cez bombový útok v Oklahoma City, teroristický útok na redakciu Charlie Hebdo, bombový útok na Bostonskom maratóne až po streľbu na Zámockej v Bratislave. Zdá sa Vám to nepravdepodobné prepojenie? No tak sa spolu zamyslime.

 

Atentát na J.F.K.

   Pokiaľ je za nejakým atentátom profesionálna skupina, tak je súčasťou plánu aj výber „scape goat“, teda „obetného baránka“. Po takom šokujúcom čine je pochopiteľne obrovský tlak verejnosti na vypátranie páchateľa, či páchateľov. A je priam žiaduce odpútať pozornosť od tých skutočných a ponúknuť verejnosti, aj vyšetrovateľom falošnú stopu. Tak tu máme dodnes tradovanú rozprávku o „osamelom strelcovi“ Lee Harwey Oswaldovi. Na obetného baránka sa hodil skvelo: sympatizoval s Fidelovou Kubou, žil na čas v Sovietskom zväze a priviedol si odtiaľ ruskú manželku, bol odstreľovačom v Námornej pechote. No a hlavne sa zamestnal v sklade kníh, z ktorého bol skvelý výhľad na prezidentskú autokolónu. Aj nejaký motív na vraždu prezidenta by sa teda našiel, lenže pri sebelepšom pláne sa vyskytne nečakaná chyba. Tou nečakanou chybou bol amatér, ktorý nakrútil celú scénu príchodu autokolóny, výstrelov, aj následnej paniky. Volal sa Zapruder a z jeho filmu jasne vyplynulo:

          prvý výstrel bol naozaj zo skladu, ale v rýchlom slede nasledovali ešte dva

          budova skladu bola vtedy prázdna, takže z otvoreného okna mohol strieľať ktokoľvek

          Oswaldova odstreľovačká puška bol zastaraná talianska Mannlicher Carcano s uzáverom z I. svetovej vojny, ktorú nebolo možné znovu nabiť a znovu pozorne zamieriť opakovane v tak krátkej dobe

          rozhodujúci výstrel prišiel SPREDU a je jasné, že jeden strelec nemohol byť naraz na dvoch miestach vzdialených viac ako sto metrov

          Oswald sa síce zamestnal v sklade učebníc, ale ten mal dve budovy a on nemoho ovyplyvniť, že ho umiestnili práve do tej, z ktorej sa strieľalo

   Ale perla všetkých perál tohto spatlaného komplotu (na ktorom sa zrejme podieľali mafia, kubánski emigranti s dopomocou CIA) – Oswalda nezatkli pre atentát na prezidenta, ale preto, ževraj krátko na to zastrelil V INEJ ČASTI MESTA policajta?!! To je gól! Tak niekto kto zastrelí prezidenta si ide ešte zastrieľať nezmyselne a bez motívu na policajta len aby na seba upozornil??? Veď Oswald bol pri jedinom krátkom kontakte s novinármi zbitý a zmätený a vôbec netušil z čoho je obvinený. Priveľa pochybností, ktoré by sa ešte prehĺbili, ak by Oswald stál pred súdom a mohol vypovedať. Tak ho zastrelil dohodnutý „vlastenec“ a potom zastrelili aj toho „vlastenca“. A to si zapamätajme…

 

Bombový útok v Oklahoma City

   Uskutočnil sa 19. apríla 1995. Jeho cieľom bola federálna budova Alfreda P. Murraha a zahynulo pri ňom 168 ľudí, viac ako 680 osôb bolo zranených. V auguste tohto roku som prišiel po prvýkrát ako spisovateľa na dlhší tvorivý pobyt do USA a tak som následné vyšetrovanie mohol sledovať z miestnych médií, ktoré toho boli plné. Ukázalo sa totiž, že terorizmus nie je výsadou páchateľov z Blízkeho východu. Spáchali ho ultrapravicoví radikáli Timothy McVeigh a Terry Nichols. O tom niet pochýb, ale všimnime si to „odhalenie“:

   Už 90 minút po útoku McVeigha na diaľnici zastavil policajt za jazdu bez poznávacej značky a zatkol ho potom, ako u neho pri prehliadke našiel nelegálne držanú zbraň. FBI sa spočiatku pri vyšetrovaní útoku zameriavala hlavne na možnosť, že bol dielom arabských teroristov a McVeighovu spojitosť s útokom odhalila až 21. apríla, krátko na to bol zatknutý aj Nichols.

   A teraz si to preberme tzv. sedliackym rozumom. Ak spáchate taký obludný čin, tak sa asi niekde schováte a aspoň pár dní nevystrčíte nos z úkrytu. Ale nepôjdete sa premávať neprimeranou rýchlosťou autom bez poznávacej značky a ešte aj s nelegálne držanou zbraňou v krajine, kde si ju môže legálne kúpiť pomaly aj malé decko?!! Túto nelogickosť sa agenti FBI snažili zakryť tvrdením, ževraj Weigh „chcel“, aby ho odhalili. A TOTO si zapamätajme, ešte si na to spomenieme…

 

Teroristický útok na redakciu Charlie Hebdo

   Odohral sa dňa 7. januára 2015. Priebeh je známy aj počet obetí – 12 ľudí bolo zabitých a 11 zranených. Ozbrojenci vstúpili do budovy (chránenej policajtom?!) a začali strieľať z automatických zbraní typu AK-47. Boli maskovaní a Polícii by mohlo trvať aj mesiace, než by na identitu útočníkov prišla. LENŽE tí pri úteku vymenili niekoľko áut a v jednom z nich stratili doklady??? Robíte si srandu?! Tak premyslený čin a tak nepremyslený koniec? Lebo koniec nastal čoskoro, keď oboch útočníkov policajti zastrelili. A tým, že ich zastrelil ostala ich podporná sieť na dlho neodhalená. Ako keby niekto chcel, aby to ostalo len na tých dvoch šialencoch…

 

Útok na Bostonskom maratóne

   Stal sa 15. apríla 2013. Dve improvizované výbušné zariadenia zabili troch a zranili stovky divákov, bežcov a ďalších ľudí v blízkosti cieľa maratónu. Dobre počujem, „cieľa maratónu“??? A to dokonca po jeho skončení?! Veď keby niekto chcel naozaj spôsobiť masaker, tak odpáli tie nálože na štarte, kde sa v ten deň tlačilo viac ako 10 000 bežcov, nehovoriac o divákoch. Tých pochybností bolo toľko, že mi stačilo len citovať americkú tlač (ktorej výňatky vtedy automaticky posielala služba Yahoo) na celý článok plný upozornení na celú sériu nelogických okolností atentátu. Málokto si totiž všimol, že prezident Barack Obama krátko pred tým nahlas zapochyboval načo je USA tých viac ako dvadsať tajných služieb?! A je legitímna úvaha, že mu takto ukázali akí sú akční a užitoční, lebo gigantické bezpečnostné opatrenia (vrátane vypnutia internetu a mobilného signálu v celej oblasti) spustili bez jeho príkazu, či len vedomia. Ale logicky nemohli spôsobiť naozajstný masaker, to sa v „službe vlasti“ nerobí. Preto zrejme ten nápadne nízky počet smrteľných obetí. Podrobnosti sú v tomto článku: https://gumurin.blog.pravda.sk/2013/04/20/boston-%E2%80%93-nieco-tu-nesedi/

   Ale pre našu tému je podstatnejšie to „odhalenie“ páchateľov, ktorým fatálne chýbal motív. To si „vychutnajte“, tomu neuveríte: Je pravidlom, že páchatelia prečkávajú prvé hodiny a dni po čine v úkryte tak, aby o nich ani myška nevedela. A čo robia „suspecti“ (ako ich nazýva americká polícia)? Namiesto, aby boli pekne ticho a nikto by ich nenašiel, oni idú vykradnúť benzínovú pumpu! Pripomína to najznámejšieho amerického teroristu McVeigha, ktorého by nikdy nechytili, keby nešiel po svojom bombovom atentáte podivuhodne, až provokačne rýchlo a vyprovokoval tak svoje zatknutie. Načo by terorista vykrádal pumpu? Čo je toto za nezmysel? Ten normálny na seba nechce upozorňovať ani len tým, že by na prechode prešiel na červenú! Je predsa zalezený v úkryte. A to nie, naši suspecti nielen vykradnú pumpu, ale si ešte zbehnú do univerzitného areálu MIT zastrieľať na policajtov. Pritom jeden z ich tam bol dva dni po bombovom útoku na party! ČO je toto za nezmysel? Logiku nám to dáva len potom, keď si uvedomíme, že nastrčeného a vopred obetovaného Lee Harwey Oswalda (ktorý mal zohrať úlohu ako domnelý atentátnik na J.F.Kennedyho) zatkli v kine preto, že KTOSI pred tým kinom zastrelil policajta. Takže Oswalda zatýkali pre podozrenie zo zastrelenia policajta, až potom mu nečakane našili vraždu prezidenta.

   Takže suspecti (o ktorých sa medzičasom média dozvedia dokonalú teroristickú históriu, lebo veď odkiaľ už by tak mali byť, ak nie z teroristického Čečenska a ešte aj moslimi?) konajú pri atentáte ako čudáci, čo chcú a nechcú niekomu ublížiť a o pár dní začnú konať už úplne ako pomätení. Ale pritom veľmi dobre zapadajúci do scenára o obetavej bezpečnostnej mašinérii krajiny. Takže, aby bolo o čom prinášať „breaking news“ chlapci-teroristi vletia nezmyselne vybrať drobné na pumpe, keďže ich nechytia, zbehnú zastreliť do univerzitného kampusu policajta, konečne ich teda začnú naháňať (ktorý thriller by mohol byť natočený bez dramatickej naháňačky áut?), lenže naši suspecti nemajú auto (v Amerike? kto tam chodí vraždiť pešo?), tak vyhodia chlapa z parádneho Mercedesu (a čírou náhodou sa mu zveria, že to ONI odpálili bomby na maratóne??? veď to len šialenec, alebo komparzista biedneho televízneho thrilleru takto odkazuje polícii, že nech už zbytočne nehľadajú, keď sa priznal? no veď to už to mohli aj naspievať v miestnom štúdiu, nie?) a oni (aby to bolo zaujímavejšie?) počas naháňačky z neho vyhadzujú nejaké výbušniny…

   Výsledok je prostý – „scape goat“je na svete, čečenských bratov prenasledujú tak, že jedného zastrelia, hoci sa vzdáva, a druhému prestrelia hrdlo, aby príliš nerečnil. A pre istotu agent FBI zastrelí aj ich známeho, keby chcel novinárom náhodou povedať, že to mohlo byť aj inak (oboch údajných atentátnikov totiž pred samotným bombovým útokom údajne lanárila jedna z amerických tajných služieb, ako to vypátrali americkí novinári). Už to chápete?

 

Streľba na Zámockej ulici v Bratislave

   Len stručne si zrekapitulujme, ako sa tu opakuje „modus operandi“ z predošlých príkladov a čo všetko do oficiálne verejnosti predhodeného scenára nesedí:

          údajný strelec bol tichý, vysoko inteligentný študent pred stužkovou

          nikdy pred tým sa nijako „neradikalizoval“

          údajný mnohostránkový text, ktorý ho mal usvedčiť z teroristických myšlienok, obsahuje slovné spojenia (idiomy) v americkej angličtine typické pre jeden zo štátov USA, o ktorých nemohol mať ani potuchy a vložiť niekomu na profil čokoľvek je pre tajné služby dnes hračka (môžem potvrdiť z vlastnej skúsenosti, keď mi bol ukradnutý FCB profil a neskôr som sa dozvedel, že je to bežné)

          z kamerového záznamu streľby na Zámockej nie je vôbec isté, že strieľal on

          dokonca je to nepravdepodobné, lebo na takú vzdialenosť a v pohybe to dokázal len profesionál

   No a teraz opäť podľa predošlých príkladov, perla všetkých perál – motív. Tak podľa tvrdenia špeciálneho Lipšica vraj si šiel vyhliadnuť vhodné terče – pred Úrad vlády, pred US-ambasádu a pred sídlo strany Smer. Tak to teda prepáčte, ale takéto nepravdepodobné „spektrum“ možných obetí? To mi hlava neberie! No ale uverme na chvíľu tomu, že jeden „terorista“ chce zastreliť SÚČASNE premiéra „koalície zla“, do toho ale zase aj vedúcu osobnosť opozície a navrch ešte aj amerického veľvyslanca?! A keď už tomu uveríme, tak odrazu strieľa bez logiky a bez motívu na dvoch homosexuálov???

   Už starí Rimania mali na takéto záhady jednoduché riešenie v otázke „Cui bono“, „Komu to prospelo“? No tú odpoveď poznáme. Bolo krátko pred komunálnymi voľbami, LGBTI agenda je výsostne „progresívna“, hneď pohotovo priskočila „progresívna“ Zuzanka (ale päť mŕtvych študentov krátko na to zabitých ožratým šoférom s jej citlivou dušou ani nepohlo) a rozbehol sa taký cirkus, že „progresívci“ ovládli hlavné mesto Slovenska! To sú fakty a či to súvisí alebo nie, nechám na skutočné vyšetrovanie. Pre nás je podstatné niečo iné. Údajný páchateľ vraj spáchal samovraždu. Ale zrejme nie náhodou uniknutá fotografia jeho tela samovraždu zastrelením vylučuje, alebo aspoň vážne spochybňuje. To ale nechajme na povolanejších. Pre nás je tu nápadná zhoda s predošlými prípadmi od Dallasu až po Zámockú. Páchateľ „musel“ zomrieť? Lebo ak by prežil, tak by „zavadzal“ oficiálnej „teroristickej“ verzii? A odrazu by sme sa mohli dozvedieť, že „všetko je inak“? Stojí to za úvahu, či?


Blogy

Marek Brna

René Pavlík

Milan Šupa

Erik Majercak

Peter Lipták

Zdeno Drdol

Životný štýl

.
.

Armáda, konflikty, vojenská technika

.