Všeobecne sa dlho vie o tom, že socky sú dlhodobo kontrolované americkými spravodajskými službami. V USA tieto služby okrem legálnej činnosti ochrany, napríklad zabránenie hackerom napádať tieto siete a zneužívať systém, sa zameriavajú na nelegálne aktivity, kde patrí zhromažďovanie údajov, využívanie údajov pre spravodajské, politické, reklamné a rôzne iné účely. Údaje sú vyhodnocované a triedené. Potom nastupuje aktívna fáza rozpracovania ľudí pre zabezpečovanie širokých potrieb spravodajskej komunity naprieč celým svetom. Nie sú to len obyčajní ľudia, ale hlavne vyššie postavení. Mnohokrát sa na týchto ľudí nájdu rôzne kompromitujúce materiály, ktoré sa potom využívajú.
Okrem J. Assangea a jeho WikiLeaks sú aj iné zdroje, ktoré odhaľujú túto zákulisnú činnosť amerických špeciálnych služieb. V konečnom dôsledku sú získavané informácie využívané pre hlavného odberateľa, ktorým je tzv. Deep State. V poslednej dobe v tejto problematike zažiaril Elon Musk, ktorý si kúpil Twitter a trochu tam urobil prievan. Deep State nie je nejaké bezmenná firma. Je to zoskupenie milionárov a ľudí z rozhodujúceho priemyslu (vojenský, ropný, farmaceutický priemysel, doplnený o bankárov, siedmu veľmoc – médiá a iné vplyvné osobnosti sveta. Všetci pracujú na kontrole Ameriky a iných štátov, či sa uberajú tým správnym nimi nalinajkovaným smerom. Elon Musk začal zverejňovať dokumentáciu z Twitteru, ktorá potvrdzuje zaangažovanosť tajných služieb na zneužívaní sociálnych sietí.
Okrem vytvárania zisku sociálne siete sú aj nástrojom sprostredkovania rôznych informácií v komunikácii vrátane citlivých informácií, o ktorých si myslíme, že nie sú prístupné iným nepovolaným ľuďom. Omyl. Sú. Spravodajské služby využívajú duševný exhibicionizmus používateľov sociek a ťažia z neho. Mnohí vedúci predstavitelia sociek so spravodajskými službami priamo spolupracujú a zo strachu im poskytujú nimi požadované informácie, vrátane tých, ktoré majú chrániť.
Získavanie citlivých informácií dodávajú aj špióni, ktorí sa infiltrovali do sociek a sú tam priamo zamestnaní. Facebook napríklad zamestnáva 17 bývalých agentov CIA, 37 FBI, 23 NSA a 38 zamestnancov DHS. Podobne sú na tom aj Twitter a iné socky v mediálnom priestore.
Pozn: (CIA a FBI sú notoricky známe, NSA je zodpovedná za zhromažďovanie, monitorovanie a spracovanie informácií a údajov pre kontrarozviedku odhaľovanie cudzích spravodajských služieb a problematiku kryptológie. DHS –Department of Homeland Security je americké ministerstvo vnútra).
V súvislosti s prevalením tejto nelegálnej činnosti sa temer s istotou uvažuje o urgentných zmenách, ktoré budú viesť k získaniu si dôvery sociálnych sietí. Musk uviedol, že aj voľby v USA by pravdepodobne dopadli inak, ak by neboli informácie na týchto sieťach manipulované spravodajskými službami na príkaz Deep State. Okrem samotnej počítačovej manipulácie amerických volieb. Záslužnú prácu odhaľujúcu špinavosti štátu voči vlastným, ale i cudzím občanom odviedol Edward Snowden, ktorý zverejnil tieto nezákonné aktivity vrátane zneužívania telefónnej i mailovej komunikácie. Americká zločinecká mašinéria ho začala prenasledovať. Azyl a ruské občianstvo získal v Rusku, kde žije. Určite si zaslúži spolu s Assangeom Nobelovu cenu za mier viac ako Obama, ktorý tajným službám v tomto smere úplne rozviazal ruky v rozpore s americkou ústavou.
Okrem iného všetky tajné služby v USA spolupracujú na odpočúvaní a monitorovaní politických predstaviteľov na celom svete. Viaceré škandály si môžete pozrieť na internete. Napríklad Merkelová. Okrem občanov sveta, Deep State dal príkaz na monitorovanie medzinárodných bankových prevodov. Tým získal v podstate kontrolu a možnosť ovplyvňovania svetového obchodu. A samozrejme politiky.
S ohľadom na uvedené je potrebné sociálne siete využívať iba na základnú komunikáciu bez odovzdania citlivých informácií vrátane Vašej rodiny alebo inej dôvernej komunikácie. Nikdy totiž neviete, či si Veľký brat v nejakej súvislosti na vás nespomenie…
Na sockách sú celkom aktívni aj politici SR. Čo nemôžu prezentovať oficiálne, to zavesia na socky. Sú to ich osobné prezentácie, vzájomné odkazy a mnohokrát tvorba spojená s emóciami a činnosťou šedej kôry mozgovej. Teda ak je činná…Svoju produkciu prezentujú uvoľnene, bez stresov z prítomnosti politických súperov alebo médií. Podľa obsahu niektorých ich príspevkov možno usudzovať, že viaceré ich príspevky vznikli pod vplyvom návykových látok. Strácajú nad sebou kontrolu. A to je príležitosť pre psychológov alebo psychiatrov, ktorí sa vedia vnoriť cez ich produkciu a analýzu do ich osobnosti a vyhodnotiť predbežne ich psychický zdravotný stav. Viacero politikov je vďačným materiálom pre takéto skúmanie. Tento materiál môže byť doplnený ich vyjadreniami naprieč celým spektrom v médiách s následným vyhodnocovaním obsahu informácií. Výhodou pre skúmanie je vďaka ich mediálnej známosti aj skúmanie ich mimiky alebo pantomimiky. Tieto signály vysielajú do prostredia mnohokrát mimovoľne, bez kontroly a pre odborníka majú vysokú výpovednú hodnotu.
Najčitateľnejším politikom pre psychiatrické skúmanie je I. Matovič. Duševný exhibicionista, ktorý na sockách uverejňuje aj kontroverzné obsahy bez ladu a skladu so snahou čo najdlhšie sa „tešiť“ pozornosti verejnosti a mediálnej obce. Jeho prejavy na sockách môžu byť motivované aj tým, že svoj obsah tvorby prispôsobí tomu, aby mal čo najvyššiu sledovanosť. Myslí si, že týmto spôsobom jeho popularita stúpne. Dosahuje pritom pravý opak, lebo jeho statusy sú pre väčšinu občanov neprijateľné. Niet väčšieho prejavu neúspechu pre politika ako strata dôvery a všeobecnej vážnosti. Podozrenia vyplývajúce so skúmania uvedených obsahov môžu poukazovať na obsedantno-kompulzívnu poruchu v kombinácii s patogenickým narcizmom. Do budúcna sa môžu u neho ešte objaviť nejaké prejavy schizofrénie. Je preto pre neho žiaduce, aby vyhľadal lekársku pomoc. S takými prejavmi by ľudia politiku robiť nemali.
Na záver tematiku trochu „odľahčíme“ citátmi o cenzúre:
„Cenzúra odráža nedostatok dôvery spoločnosti v seba samú. Je to charakteristický znak autoritárskeho režimu.”
Ralph Ginzburg
“Jediná platná cenzúra myšlienok je právo ľudí nepočúvať.”
Tommy Smothers
Dovolil som si aj svoj citát: „Cenzúra najviac postihuje ľudí na chvoste potravinového reťazca informácií“…
Viac na:
Z mesta SNP Ivan Štubňa