O čom mainstream mlčí:
Signál na revolúciu sa americky povie: RELEASE THE MEMO
Ešte v starom roku som na tomto mieste informoval o tom, že republikáni v Kongrese USA majú podozrenia z nezákonného sledovania občanov USA, zhodou okolností práve z volebného tímu kandidáta na prezidenta – Donalda Trumpa. Republikánsky šéf výboru na dohľad nad tajnými službami – Nunez, spracoval doterajšie výsledky do 4-stránkového elaborátu, ktorého obsah je zatiaľ tajný, no zatiaľ šokoval každého republikána, ktorý sa s ním zoznámil a ktorý je dnes svetovo známy ako MEMO.
Pred týždňom mi priateľ, pán Bavor V., poslal na spracovanie veľmi zaujímavú správu o tom, prečo Clintonová nebola obžalovaná. V pracovnom tlaku som ju nestihol spracovať, chcel som ju preložiť doslova, lebo vo svetle toho, čo sa tam píše, je Richard Nixon so svojou Watergate vysloveným nevinniatkom. Chcel som ju preložiť doslovne, no zrejme nebude čas. Kým ste cez víkend sledovali voľbu českého prezidenta a stále ste plní dojmov z výsledku, v USA sa začali odrátavať dni, (ešte nevieme, koľko ich bude) ktoré zatrasú „deep state“.
Pár slovami, Clintonová nebola obžalovaná a jej aféra s mailami šla do stratena preto, lebo najvyššie záujmy štátnej bezpečnosti nedovoľujú zverejniť meno druhej strany, s ktorou si Clintonová cez nezabezpečené linky mailovala. Tá osoba bola totiž z bezpečnostného hľadiska podstatne dôležitejšia, ako Clintonová – v tom čase ministerka zahraničných vecí. Tú osobu sa každý bál menovať, no vysoko postavení ľudia si o nej tweetovali skratkou POTUS. Keby Clintonová dostala akýkoľvek trest, táto druhá osoba by musela dostať podstatne vyšší. Preto pre Clintonovú a jej komplica bolo životne dôležité, aby obsadila Biely dom a dovolila zamiesť celú záležitosť pod koberec. Aj preto nesmel byť víťazom primárok demokrat Sanders. Russiagate mala pomôcť odstaviť Trumpa ešte počas kampane, no nestalo sa. Ostávala jediná šanca – odstaviť Trumpa skôr, ako natoľko zosilnie, aby vysušil Washingtonský močiar. Vo vyššie citovanom článku to formulujú úplne jednoznačne a nedvojzmyselne – „Russiagate“ je komplot proti legálne zvolenému a úradujúcemu prezidentovi USA a teda pokus o štátny prevrat. Je veľmi pravdepodobné, že pozadie týchto udalostí sa prelína s obsahom dokumentu známeho ako MEMO.
Čo v tom dokumente je? Kvôli českej prezidentskej kampani ste sa to nedozvedeli, ale celou Amerikou letí podobne polarizovaná kampaň #RELEASE THE MEMO. Republikánski kongresmani, ktorí dokument videli, sú šokovaní a všetci demokrati, ktorí dokument nevideli, tvrdia, že je ohováračský a vycucaný z prsta. V hrubých obrysoch si už môžeme domyslieť, čo tam je, no diabol sa skrýva v detailoch a tie zatiaľ videlo len niekoľko ľudí.
V nedeľu sa s obsahom dokumentu zoznámil riaditeľ FBI Wray. A bezprostredne prvá vec, čo urobil v pondelok po príchode do práce bola, že vyhodil svojho zástupcu McCabe. Mainstream síce píše, že Trump vyvíja tlak na Wraya, aby podmínoval ruské vyšetrovanie, ale podľa uniknutých indícií niet pochýb, že McCabe je v detailoch, o ktorých hovorí MEMO, dôležitou osobou. Podľa šokovaných reakcií čitateľov MEMA by to mohla byť prvá kocka padajúceho domina deep state.
Prečo si to myslím? Pretože v ten istý deň na vlastnú žiadosť rezignovala Jess O’Connell, generálna riaditeľka celoštátneho sekretariátu Demokratickej strany. Jej odchod je prekvapujúci, lebo v tejto funkcii nebola ani rok a strana do nej vkladala veľké nádeje, že skvalitní vnútrostranícku prácu.
Už ste aj vy dostatočne napätí, čo v tom dokumente je? Veľmi pravdepodobne sa to v priebehu niekoľkých dní dozvieme. V pondelok totiž tiež zasadal výbor Kongresu pre dohľad nad tajnými službami, hlasoval o zverejnení MEMA a jeho demokratický predseda Adam Schiff na krátkej tlačovej besede oznámil, že väčšina výboru hlasovala za zverejnenie.
Schiff v krátkej reči oznámil, že je to čierny deň americkej justície, lebo MEMO vrhá veľmi zlé svetlo na ťažkú a zodpovednú prácu FBI a Ministerstva spravodlivosti. Výbor teda predložil MEMO na posúdenie do Bieleho domu a prezident Trump má teraz lehotu PIATICH DNÍ, kedy sa môže rozhodnúť, že bude zverejnenie vetovať. Schiff povedal, že menšina, ktorá hlasovala proti zverejneniu MEMA (väčšina a menšina je aj v tomto prípade striktne stranícka), požiadala prezidenta, aby odložil zverejnenie na „niekedy inokedy“, aby neuprednostňoval vlastný záujem (lebo MEMO hovorí v jeho prospech) nad záujmom štátu (lebo MEMO môže nadlho poškodiť reputáciu štátnych inštitúcií).
Dnes (30. 1.) vo večerných hodinách východoamerického času prednesie prezident Trump svoje každoročné posolstvo o stave Únie…
———————————————————————
Písané pre: https://poznamkypanabavora.wordpress.com/