Aká je pravda o variantoch covid-19 a predovšetkým o tom najnovšom strašiaku – indickom koronavíruse?
Vraj pre nové varianty nemožno ani len cestovať na dovolenku, ale možno na služobnú cestu. Otvárať treba veľmi pomaly, aby sa nové varianty nerozšírili. Doteraz nás strašili britským, potom juhoamerickým a brazílskym variantom. Keď zistili, že u nás je hlavne britský rozšírený, tak potom už úmrtnosť zvaľovali na britský variant. Pritom nikdy sa nepotvrdilo, žeby bol agresívnejší, sami Briti hovorili len o tom, že je infekčnejší o 30%. Je logické, že vírus chce prežiť a rozmnožovať sa v ľuďoch, preto ako to už býva s vírusmi, oslabuje. Tie najagresívnejšie kmene vymierajú s mŕtvymi. Stále však počúvame otrepanú pesničku – nemáme dosť informácií o nových variantoch…
Najzaujímavejšie je, že mutácie sa objavili práve v tých krajinách, kde AstraZeneca robila svoje klinické skúšky, čo bola prvá vakcína pripravená na schválenie, len pre zistené nedostatky v procese i dokumentácii, ju v schválení predbehla vakcína Pfizeru. AstraZeneca testovala svoje vakcíny v Brazílii, Južnej Afrike a v Británii. Vakcíny vytvárali tlak na vírus, aby zmutoval do takých foriem, ktoré unikajú ochrane vakcíny. Preto aj juhoafrická republika zastavila úplne očkovanie AstraZeneca vakcínou, potom čo doviezla prvý milión vakcín a zistila, že sú neúčinné.
No poďme k Indii. Vraj máme nový variant v Indii, lebo je tam odrazu ohromný nárast prípadov a úmrtí. Zas to isté, rekordné počty, včera cez 3000 mŕtvych za jeden deň v miliardovej populácii. India leží v subtropickom pásme a nemá žiadne obdobie zimy, ako ju poznáme my. Zvyčajne po celý rok sú tam príjemné a teplé dni, ale v apríli začalo najhorúcejšie obdobie. Už tam majú 40-stupňové teploty a na slnku sa nedá vydržať. Slnko je jeden z hlavných faktorov pre šírenie vírusu i úmrtnosť. Dostatok vitamínu D3 zo slnka pomáha zľahčovať priebeh ochorenia a slnečné žiarenie aj rýchlo ničí vírus. V Európe sme v lete minulého roka mali nulovú úmrtnosť aj bez vakcín.
Indovia, ktorí potrebujú pre syntetizovanie vitamínu D3 z krvi ešte dlhší pohyb na slnku ako Európania, pre tmavšiu pokožku, teraz začínajú trpieť nedostatkom tohto vitamínu. Ako to zvládnu, uvidíme. Niektoré provincie rozdávajú stále ivermektín, súkromné kliniky ponúkajú covidové balíčky s vitamínami, tie si však môžu dovoliť len tí bohatší. Pravdepodobne India bude chcieť rýchlo očkovať, hoci by stačilo, keby ľuďom rozdala lacný vitamín D3.
Ale je aj možné očakávať podobný scénar ako u nás, lebo je viac než isté, že Svetová zdravotnícka organizácia a farmakoncerny majú aj vedenie štátu s miliardovou populáciou už podchytené. Napokon sa práve dozvedáme, že prvá dodávka 450 000 dávok neúčinného Remdesivíru mieri do Indie. Pravdepodobne niekto chce vytvárať hystériu z hroznej úmrtnosti v Indii, ktorá s Remdesivírom je priam zaručená, aby sa ľahšie zavádzali Covid pasy inde vo svete, možno aj v samotnej Indii.
Podobne bola na tom Brazília. Úmrtnosť tam išla hore, keď nastúpili vyššie teploty a už klesá. Podobné vlny možno pozorovať aj v južných štátoch USA, ktoré sa nachádzajú v subtropickom pásme. Mali vlnu úmrtí aj v lete, keď sa ľudia skrývajú pred dusným vzduchom a silným slnkom v klimatizovaných priestoroch. Aj Izrael mal letnú vlnu pandémie minulý rok. Jar je obdobie príjemných teplôt, keď počet prípadov i úmrtí poklesol. Samozrejme, že vláda to pripisuje len a len očkovaniu. Až v lete uvidíme, či Izrael bude mať úmrtnosť na covid dole alebo znova hore a potom môžeme robiť závery o účinnosti vakcíny Pfizer. Viac o slnku a covide aj s grafmi jednotlivých štátov vysvetľuje táto analýza.
Vakcínami sa interpretuje aj klesajúca krivka u nás. Je koniec chrípkovej a covidovej sezóny no nie pre vakcíny, ale najmä pre pribudajúce slnečné žiarenie. Hoci krivka začala klesať už v januári, keď ministerstvo zdravotníctva začalo šíriť osvetu o vitamínoch v profylaxii covidu. Síce dosť obštruktívne, stále s poukazovaním na hrozbu predávkovania a s podceňovaním potrebnej dávky. Tá vo Fínsku, kde nemali žiaden lockdown a minimálnu úmrtnosť, bola odporúčaná dávka vitamínu D3 4 000IU denne na rozdiel od nás, kde vládni odborníci radili len 800-1000 IU D3 denne. Mnohí si dali aj dvojnásobne a aj to celkom nestačilo, najmä ak ľudia majú aj iné choroby, ale aj obezní potrebujú podstatne viac. Zároveň sa zistilo, že fruktózovo-glukózový sirup blokuje vitamín D3 a koľkí sa dopujú zároveň tým ako aj vitamínami.
Každopadne za pozretie stojí krivka úmrtnosti na covid u nás a v Indii. Tá hovorí za všetko. Slovensko je svetová rarita. Síce len svetová dvojka po Českej republike v celkovom počte úmrtí na milión. Keď nás tá India predbehne, tak potom sa fakt bojme indického variantu. Ale doteraz sme predbehli všetkých – Švédov, Talianov, Španielov. Zas si v lete oddychneme, veď vakcíny sa už na nejaký nový variant testujú a potom keď nebudú fungovať, lebo medzi tým vírus zmutuje ešte aj stokrát, tak zas budeme mať lockdowny, veľkú úmrtnosť a vďaka nej aj ochotnejších ľudí, ktorí si pôjdu po ďalšiu dávku vakcínky každý rok. Aká len škoda, že toto sa stane novým normálom.
Nevadí, že tu ide o protirečenie, hlavne nech sú zavedené covid pasy. Na jednej strane sa očkovaní už testovať nemusia, no na druhej strane vraj nemajú až takú dobrú ochranu a potrebujú ďalšiu dávku. Načo potom robiť testovanie súčasťou Covid pasov? Veď kto sa nechce chrániť, nech si to vyleží. Už viac toho zaočkovaného neochráni, keď ho ochraňuje najsamsupermodernejšia experimentálna vakcína.